Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.28. 07:16

A haladó gondolkodás szerint a homoszexualitás az mi akkor?
(nem tudom – nem vagyok haladó gondolkodású –, ezért kérdezem)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.28. 09:08

rdaneelolivaw írta:
2021.06.28. 07:16
A haladó gondolkodás szerint a homoszexualitás az mi akkor?
(nem tudom – nem vagyok haladó gondolkodású –, ezért kérdezem)
-kb 400 álltafajnál mutatták ki a homoszexualitást
-gének is okozhatják, de azok hatása kb. 20%
-Előnyt adhat egy családfának vagy fajnak mert a meleg nagybácsik és nagynénik gondozzák a családot
-egy faj így tudja fenntartani magát, egyfajta népességszabályzó, mivel a homoszexualitásnak nincs értelme, hiszen nem származhat belőle biológiai értelemben gyermek
-kompromisszumos tulajdonság, hiszen bizonyos gének a nőkben a termelékenységet növelik, de ha férfiakban fejeződik ez ki, akkor az homoszexuális hajlamot idézhet elő

/Bill Sullivan/

Amúgy a nature and nurture valószínűleg minden iránya hat rá. Desmond Morris pl azt is megjegyzi, ha egy család túl férfias vagy túl nőies akkor ez is hathat rá, de amig egy faj fenntartását nem veszélyezteti, addig nincs benne biológiailag kivetnivaló. Vagy amikor az egyed nem éri el azt akit szeret, akkor a másik nemhez kezdhet el vonzódni. Ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy a szexualitás és pérkapcsolat kialakítása során olyan alapvető biológiai folyamatok mennek végbe, és fejldtek ki az evolúció során, ami alapján, ha valaki homoszexualitással találkozik fiatal korában, annak nem lesz hatása későbbi szexuális életére, még sok esetben akkor sem, ha az első elsöprő szexuális élménye homo. Ugyanis ezek a kezdeti szexuális kapcsolatok esetlenek, amelyek kilengásei kioltják egymást, plusz ott a biológiai ösztönző a másik nem iránt.

Desmond Morris nem biztos, hogy ma már haladónak tekintik, mert azért ő inkább a 60-80-as években írt

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.28. 09:21

vollebak írta:
2021.06.28. 00:48
Ahogy korábban is írtam már, egy dologra jó volt ez a topik. Kijózanító, hogy ha tőletek, alapvetően értelmes, jóravaló emberektől olyanok jönnek, hogy tetováltnak lenni deviancia, melegnek lenni betegség, az ázsiai embereket lesárgázni meg..
De azért kurva jó lehet a topik mert mindig visszaesz a fene valahogy. :D
Kell ez nektek mint egy falat kenyér, valld be. (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.28. 09:27

9_46_20 írta:
2021.06.28. 09:08
rdaneelolivaw írta:
2021.06.28. 07:16
A haladó gondolkodás szerint a homoszexualitás az mi akkor?
(nem tudom – nem vagyok haladó gondolkodású –, ezért kérdezem)
-kb 400 álltafajnál mutatták ki a homoszexualitást
-gének is okozhatják, de azok hatása kb. 20%
-Előnyt adhat egy családfának vagy fajnak mert a meleg nagybácsik és nagynénik gondozzák a családot
-egy faj így tudja fenntartani magát, egyfajta népességszabályzó, mivel a homoszexualitásnak nincs értelme, hiszen nem származhat belőle biológiai értelemben gyermek
-kompromisszumos tulajdonság, hiszen bizonyos gének a nőkben a termelékenységet növelik, de ha férfiakban fejeződik ez ki, akkor az homoszexuális hajlamot idézhet elő

/Bill Sullivan/

Amúgy a nature and nurture valószínűleg minden iránya hat rá. Desmond Morris pl azt is megjegyzi, ha egy család túl férfias vagy túl nőies akkor ez is hathat rá, de amig egy faj fenntartását nem veszélyezteti, addig nincs benne biológiailag kivetnivaló. Vagy amikor az egyed nem éri el azt akit szeret, akkor a másik nemhez kezdhet el vonzódni. Ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy a szexualitás és pérkapcsolat kialakítása során olyan alapvető biológiai folyamatok mennek végbe, és fejldtek ki az evolúció során, ami alapján, ha valaki homoszexualitással találkozik fiatal korában, annak nem lesz hatása későbbi szexuális életére, még sok esetben akkor sem, ha az első elsöprő szexuális élménye homo. Ugyanis ezek a kezdeti szexuális kapcsolatok esetlenek, amelyek kilengásei kioltják egymást, plusz ott a biológiai ösztönző a másik nem iránt.

Desmond Morris nem biztos, hogy ma már haladónak tekintik, mert azért ő inkább a 60-80-as években írt
Köszi,
A négyes pontnak csak én nem látom értelmét? :) Hármas baromi eröltetett.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.28. 09:34

rdaneelolivaw írta:
2021.06.28. 09:27


Köszi,
A négyes pontnak csak én nem látom értelmét? :) Hármas baromi eröltetett.
Hármashoz: bár nem evolúció és nem fajfenntartás a klasszikus értelemben, van két barátom, midnegyiknek volt egy meleg nagybácsija. Egyik barátom sem lett meleg, de az egyik egy autót, a másik egy lakást kapott (örökölt), nem is tudom melyik ezektől a nagybácsiktól. A két bratomnak, akkor amúgy erre esélye sem lett volna, sem autóra sem lakásra, sőt az egyik mai napig abban a lakásban él, nem is tudna elköltözni.

Persze lehet ez is erőltett, nem tudom, de én találkoztam ilyennel

A 4-nek van értelme, nem is kevés. Az evolúció esetében nem kell értelmet keresni, egy csomó dolgo van a biológában, evolúcióban, aminek amúgy zéró értelme van, de működik.

ha pl elolvasod Nick Lane - The Vital Question könyvét, megkérdezed magadtól a végén, hogy az egész élet, amúgy mégis mi a bánatnak alakult ki? Vagy, hogy alakulhatott ki ez az egész, amit ma látunk itt a Földön...



A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára 9_46_20 2021.06.28. 09:41-kor.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.06.28. 09:34

a fold lapos. mint a tizenhet oldalan.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.28. 09:37

vollebak írta:
2021.06.27. 20:58

Tőled elég nagy csalódás ilyesmit olvasni. Az, hogy a rajtam, Kefíren és muddon kívül nagyjából mindenki jobboldali, aki rendszeresen ír ebbe a topikba, ad egy alaphangulatot itt (a buziság természetellenes, tetováltnak lenni deviancia, ahogy Adritól megtudtam - lol), de hogy te is természetellenesezd a homoszexualitást, azt nem gondoltam volna. Még a juhok esetében is a hímek 10%-a homoszexuális, és akkor a hozzánk közeli főemlősökről ne is beszéljünk. Biztos nem szóltak nekik, hogy amit csinálnak, az természetellenes :)

Lehet, hogy nem is kéne olvasnom ezt a topikot, a legtöbbször tényleg csalódás csak, amit itt látok.
nem akartam belepofázni, de alapvetően Adri minden szavával egyetértettem én is. ne akarj már összemosni egy adott állapotot/genetikai dolgot egy olyan dologgal, amit te választasz, és aztán hőbörögni, ha valakinek nem tetszik...

Kép

róla pl mi a véleményed? őt is meg kell értenie a világnak? ez csak egy lépés a tetováltatástol IMO.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.28. 10:00

Tetováltnak lenni szerintem is deviancia.
+ egy rakás feltünési viszketegség. :P

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.28. 10:28

trutya írta:
2021.06.28. 09:37
nem akartam belepofázni, de alapvetően Adri minden szavával egyetértettem én is. ne akarj már összemosni egy adott állapotot/genetikai dolgot egy olyan dologgal, amit te választasz, és aztán hőbörögni, ha valakinek nem tetszik...

Kép

róla pl mi a véleményed? őt is meg kell értenie a világnak? ez csak egy lépés a tetováltatástol IMO.
Ennek mentális problémái, önképzavarai vannak. Bocs, de ha szerinted ez egy lépés a tetováltatástól, arra nem tudok mit mondani. 70 feletti emberektől még rendben is lenne, hogy ilyeneket mondjanak, mert ez egybevág azzal, hogy a füves cigi egyenes út a heroinfüggés felé.

Elképesztő, mennyire végletekben gondolkodtok. 15+ éve van tetoválásom, de most először neveztek emiatt deviánsnak - egy közösség, ahová 10+ éve irkálok. Ti mostok össze dolgokat elég keményen. Az, hogy valaki a saját karrierjére vagy egyebére is gondolva tetováltat, de nem mondjuk nem az arcára vagy a homlokára vagy egyéb helyre, ami valóban és érthetően problémákat okozhat az élet sok területén, az deviáns legyen és egy lépésre ettől... Hát beszarok.

Adritól különösen lol ez a deviánsozás, amikor ha jól tudom, nagyon szereti a rockot/metalt, ahol pedig ha valaminek, akkor a tetoválásnak nagy kultúrája van. Ha jól látom, még a profilképén is Cliff Burton van - nézzétek a deviáns rohadékot:

Kép

Ráadásul zenekaros tetoválása van (The Misfits), sőt, sört is iszik! De alapvetően is, Robi. Neked Alonso a kedvenced. Nézd a deviáns hátát:

Kép

Meg most már nem látni olyan csapatot sem a paddockban, ahol a szerelők felének nincs látható varrása. A sok deviáns, ti meg ezt nézitek, magukról a versenyzőkről nem is beszélve - és ez még csak nem is újdonság. Schumachernek és Hakkinennek is van tetoválása - öreg deviánsok!

Kép

Kép

Utóbbi külön jó kép a topikba, mert még valami öreg buzival is mutatkozik rajta.

Hagyjuk is tényleg ezt a tetoválós témát, mert nagyon felbasztatok vele. Az egy dolog, hogy ti nem tudjátok magatokon elképzelni, nem értetek egyet vele. Legyen, én biztos nem ugatnék bele senki dolgába, amiért így gondolja. De az, hogy deviánsoztok meg ilyen mentálisan beteg emberről mutogattok képet, aki szerintetek egy lépésre van mindenkitől, akin tetoválás van... Tényleg elmentek ám a fenébe.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2021.06.28. 10:30-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.28. 10:29

rdaneelolivaw írta:
2021.06.28. 10:00
Tetováltnak lenni szerintem is deviancia.
+ egy rakás feltünési viszketegség. :P
Szerintem te meg egy fasz vagy, a nagyobbik fajtából (:o
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.28. 10:40

vollebak írta:
2021.06.28. 10:28
trutya írta:
2021.06.28. 09:37
nem akartam belepofázni, de alapvetően Adri minden szavával egyetértettem én is. ne akarj már összemosni egy adott állapotot/genetikai dolgot egy olyan dologgal, amit te választasz, és aztán hőbörögni, ha valakinek nem tetszik...

Kép

róla pl mi a véleményed? őt is meg kell értenie a világnak? ez csak egy lépés a tetováltatástol IMO.
Ennek mentális problémái, önképzavarai vannak. Bocs, de ha szerinted ez egy lépés a tetováltatástól, arra nem tudok mit mondani. 70 feletti emberektől még rendben is lenne, hogy ilyeneket mondjanak, mert ez egybevág azzal, hogy a füves cigi egyenes út a heroinfüggés felé.

Elképesztő, mennyire végletekben gondolkodtok. 15+ éve van tetoválásom, de most először neveztek emiatt deviánsnak - egy közösség, ahová 10+ éve irkálok. Ti mostok össze dolgokat elég keményen. Az, hogy valaki a saját karrierjére vagy egyebére is gondolva tetováltat, de nem mondjuk nem az arcára vagy a homlokára vagy egyéb helyre, ami valóban és érthetően problémákat okozhat az élet sok területén, az deviáns legyen és egy lépésre ettől... Hát beszarok.

Adritól különösen lol ez a deviánsozás, amikor ha jól tudom, nagyon szereti a rockot/metalt, ahol pedig ha valaminek, akkor a tetoválásnak nagy kultúrája van. Ha jól látom, még a profilképén is Cliff Burton van - nézzétek a deviáns rohadékot:

Kép

Ráadásul zenekaros tetoválása van (The Misfits), sőt, sört is iszik! De alapvetően is, Robi. Neked Alonso a kedvenced. Nézd a deviáns hátát:

Kép

Meg most már nem látni olyan csapatot sem a paddockban, ahol a szerelők felének nincs látható varrása. A sok deviáns, ti meg ezt nézitek, magukról a versenyzőkről nem is beszélve - és ez még csak nem is újdonság. Schumachernek és Hakkinennek is van tetoválása - öreg deviánsok!

Kép

Kép

Utóbbi külön jó kép a topikba, mert még valami öreg buzival is mutatkozik rajta.

Hagyjuk is tényleg ezt a tetoválós témát, mert nagyon felbasztatok vele. Az egy dolog, hogy ti nem tudjátok magatokon elképzelni, nem értetek egyet vele. Legyen, én biztos nem ugatnék bele senki dolgába, amiért így gondolja. De az, hogy deviánsoztok meg ilyen mentálisan beteg emberről mutogattok képet, aki szerintetek egy lépésre van mindenkitől, akin tetoválás van... Tényleg elmentek ám a fenébe.
én csak annyit mondtam, hogy ha már valaki úgy dönt, hogy magára varrat bármit is, tanulja meg kezelni azt is, hogy ha valaki nem ért vele egyet. nem olyan, mint hogy valakinek ragyás a képe, vagy kancsal, és azért basztatják.
gyakorlatilag Adri is ezt akarta kihozni belőle, te vagy az aki ezt ennyire felfújja. aztán a vége az lett, hogy most mindenki fasz, csak te vagy a hős lovag.
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.06.28. 10:56



a mindenfele deviancia lekuzdeseert hallgassatok meg legalabb naponta ketszer!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.28. 11:14

trutya írta:
2021.06.28. 10:40
én csak annyit mondtam, hogy ha már valaki úgy dönt, hogy magára varrat bármit is, tanulja meg kezelni azt is, hogy ha valaki nem ért vele egyet. nem olyan, mint hogy valakinek ragyás a képe, vagy kancsal, és azért basztatják.
gyakorlatilag Adri is ezt akarta kihozni belőle, te vagy az aki ezt ennyire felfújja. aztán a vége az lett, hogy most mindenki fasz, csak te vagy a hős lovag.
Két dolog:

1) Az baszott fel, hogy deviánsoztatok itt kórusban, ami egy kibaszott sértő szó. A devianciát nem véletlenül szexuális és jogi értelemben használják leginkább, nem pedig arra, aki mondjuk kivonul az erdő közepére, és biogazdálkodásba kezd, pedig a többségi társadalomtól az is eltér. Beteg és/vagy veszélyes egyénekre használt kifejezés, ti meg dobálóztok vele. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki a hős lovag. Sértő és ízléstelen volt, hogy ezt a szót többször is használtátok, bele sem gondolva, hogy ez valójában mit is jelent.

2) Részemről nem gondolom, hogy az a helyes, ha bármi miatt, amivel törvényt nem sért és nem ön- vagy közveszélyes, basztatunk bárkit egy társadalomban a 21. században - pláne olyan, ma már tényleg triviális dolog miatt, mint a tetoválás. Ti úgy vagytok vele, hogy szerintetek ezt már bármilyen jellegű varrás is garantálhatóvá és elfogadhatóvá teszi. Ez szerintem vállalhatatlan hozzáállás, de ez legyen az én problémám. Egyébként arról sem vagyok meggyőződve, hogy mondjuk 40 alatt már a többségi társadalomnak számít az, akin nincs legalább egy tetoválás. Ha jól emlékszem, az én korosztályom (30-39 évesek) 35%-ának volt legalább egy tetoválása a briteknél már akkor, amikor kint éltem, és annak is már 10+ éve. A deviánsok országa, úgy tűnik.

Ha Adri azt akarta volna kihozni, hogy a tetoválással bizonyos szituációkban nehéz helyzetben találhatod magad, akkor úgy fogalmazza meg. Nyilván érthető, ha valaki ügyfelekkel találkozik mondjuk recepciósként vagy bankban, akkor ne legyen az arcán vagy a kézfején varrás. Oké. Ezzel még egyet is értek, az én varrásom is olyan, hogy ha hosszú ujjú inget veszek, eltakarja - nem véletlenül.

De ti egyáltalán nem áltatok meg itt, deviánsoztatok és mentálisan beteg emberről linkelt képre mondtátok, hogy egy lépésre van bárkitől, aki tetováltat. Ha nem érzed, hogy miért sértő mindez, amit lenyomtatok a téma kapcsán, akkor úgysem tudom megmagyarázni. Nehogy már az konszenzus legyen, hogy bárkinek, akinek bármilyen tetoválása van bármilyen testrészén, annak el kell fogadnia a többségi társadalom vegzálásait, történjen az bármilyen formában. Én biztosan nem neveztem be az alkarom (egyébként semmilyen sértő vagy provokatív vagy ellentmondásos mintával/színnel történő) kivarratásakor arra, hogy herótozzanak miatta (főleg egy általam régóta látogatott társaságban), vagy kérdőre vonjanak, deviánsozzanak meg az utcán odajöjjenek okoskodni. Szerintetek meg ez így van rendjén - erre tényleg nem tudok mit mondani, csak ülök itt és nehezen hiszem el, ami történik.

Szerintem szégyen, ahogy gondolkodtok, és nagy csalódás. Szerintetek én meg deviáns vagyok, egy lépésre attól a faszitól a képen, akit linkeltél. Maradjunk is akkor ennyiben, ez már jobb innentől úgysem lesz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.28. 11:22

vollebak írta:
2021.06.28. 11:14
trutya írta:
2021.06.28. 10:40
én csak annyit mondtam, hogy ha már valaki úgy dönt, hogy magára varrat bármit is, tanulja meg kezelni azt is, hogy ha valaki nem ért vele egyet. nem olyan, mint hogy valakinek ragyás a képe, vagy kancsal, és azért basztatják.
gyakorlatilag Adri is ezt akarta kihozni belőle, te vagy az aki ezt ennyire felfújja. aztán a vége az lett, hogy most mindenki fasz, csak te vagy a hős lovag.
Két dolog:

1) Az baszott fel, hogy deviánsoztatok itt kórusban, ami egy kibaszott sértő szó. A devianciát nem véletlenül szexuális és jogi értelemben használják leginkább, nem pedig arra, aki mondjuk kivonul az erdő közepére, és biogazdálkodásba kezd, pedig a többségi társadalomtól az is eltér. Beteg és/vagy veszélyes egyénekre használt kifejezés, ti meg dobálóztok vele. Ennek semmi köze ahhoz, hogy ki a hős lovag. Sértő és ízléstelen volt, hogy ezt a szót többször is használtátok, bele sem gondolva, hogy ez valójában mit is jelent.

2) Részemről nem gondolom, hogy az a helyes, ha bármi miatt, amivel törvényt nem sért és nem ön- vagy közveszélyes, basztatunk bárkit egy társadalomban a 21. században - pláne olyan, ma már tényleg triviális dolog miatt, mint a tetoválás. Ti úgy vagytok vele, hogy szerintetek ezt már bármilyen jellegű varrás is garantálhatóvá és elfogadhatóvá teszi. Ez szerintem vállalhatatlan hozzáállás, de ez legyen az én problémám. Egyébként arról sem vagyok meggyőződve, hogy mondjuk 40 alatt már a többségi társadalomnak számít az, akin nincs legalább egy tetoválás. Ha jól emlékszem, az én korosztályom (30-39 évesek) 35%-ának volt legalább egy tetoválása a briteknél már akkor, amikor kint éltem, és annak is már 10+ éve. A deviánsok országa, úgy tűnik.

Ha Adri azt akarta volna kihozni, hogy a tetoválással bizonyos szituációkban nehéz helyzetben találhatod magad, akkor úgy fogalmazza meg. Nyilván érthető, ha valaki ügyfelekkel találkozik mondjuk recepciósként vagy bankban, akkor ne legyen az arcán vagy a kézfején varrás. Oké. Ezzel még egyet is értek, az én varrásom is olyan, hogy ha hosszú ujjú inget veszek, eltakarja - nem véletlenül.

De ti egyáltalán nem áltatok meg itt, deviánsoztatok és mentálisan beteg emberről linkelt képre mondtátok, hogy egy lépésre van bárkitől, aki tetováltat. Ha nem érzed, hogy miért sértő mindez, amit lenyomtatok a téma kapcsán, akkor úgysem tudom megmagyarázni. Nehogy már az konszenzus legyen, hogy bárkinek, akinek bármilyen tetoválása van bármilyen testrészén, annak el kell fogadnia a többségi társadalom vegzálásait, történjen az bármilyen formában. Én biztosan nem neveztem be az alkarom (egyébként semmilyen sértő vagy provokatív vagy ellentmondásos mintával/színnel történő) kivarratásakor arra, hogy herótozzanak miatta (főleg egy általam régóta látogatott társaságban), vagy kérdőre vonjanak, deviánsozzanak meg az utcán odajöjjenek okoskodni. Szerintetek meg ez így van rendjén - erre tényleg nem tudok mit mondani, csak ülök itt és nehezen hiszem el, ami történik.

Szerintem szégyen, ahogy gondolkodtok, és nagy csalódás. Szerintetek én meg deviáns vagyok, egy lépésre attól a faszitól a képen, akit linkeltél. Maradjunk is akkor ennyiben, ez már jobb innentől úgysem lesz.
két dolog, és részemről itt vége:
1. nem használtam ezt a szót, rád sem, sem most, sem máskor. ne vegyél egy kalapba senkivel, aki ilyen szólt használt rád.
2. nem basztatok vele senkit. nem megyek oda az utcán se a tetoválthoz, se a kacsacsőrű emlőshöz, se a csöveshez, se a lógós punkhoz, se a meleghez, hogy baszd meg, mit csinálsz itt, miért nem halsz már meg. téged sem basztattalak, megjegyeztem, hogy egyetértek vele. jogom van hozzá a 21. században, vagy nincsen? vagy nekünk nem szabad más véleményen lenni?
tartsd szégyennek, a te dolgod, az enyém meg az, hogy mit gondolok (egyébként pont nem érdekel a tetoválás, vannak annál nagyobb bajok bőven). de akkora kofalármát (by Regős Bendegúz) csinálsz itt emiatt, hogy amögött a világháború elbújhat...
Kép

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.06.28. 11:30

A deviáns szó jelentése hétköznapi értelembe: deviáns
A szabályokat nem követő (viselkedés), a szokásostól eltérő.
És pontosan ezért csináltatják és biztos vagyok benne Cliff sem kikérte volna magának!!
Mondom én hogy nem neked való a tetoválás.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.28. 11:38

trutya írta:
2021.06.28. 11:22
két dolog, és részemről itt vége:
1. nem használtam ezt a szót, rád sem, sem most, sem máskor. ne vegyél egy kalapba senkivel, aki ilyen szólt használt rád.
2. nem basztatok vele senkit. nem megyek oda az utcán se a tetoválthoz, se a kacsacsőrű emlőshöz, se a csöveshez, se a lógós punkhoz, se a meleghez, hogy baszd meg, mit csinálsz itt, miért nem halsz már meg. téged sem basztattalak, megjegyeztem, hogy egyetértek vele. jogom van hozzá a 21. században, vagy nincsen? vagy nekünk nem szabad más véleményen lenni?
tartsd szégyennek, a te dolgod, az enyém meg az, hogy mit gondolok (egyébként pont nem érdekel a tetoválás, vannak annál nagyobb bajok bőven). de akkora kofalármát (by Regős Bendegúz) csinálsz itt emiatt, hogy amögött a világháború elbújhat...
Egy nagy lófaszt, Robi. Mit írtál?
trutya írta:
2021.06.28. 09:37
alapvetően Adri minden szavával egyetértettem én is.
Egyetértettél vele a deviánsozásban, nem határolódtál el tőle mondjuk úgy, hogy hát ezt a szót nem kéne használni azért, de egyetértesz vele abban, hogy... Nem, te minden szavával egyetértettél. Azt hittem, ennél jobban tiszteljük egymást.
Jadrina írta:
2021.06.28. 11:30
A deviáns szó jelentése hétköznapi értelembe: deviáns
A szabályokat nem követő (viselkedés), a szokásostól eltérő.
És pontosan ezért csináltatják és biztos vagyok benne Cliff sem kikérte volna magának!!
Mondom én hogy nem neked való a tetoválás.
Na, még csak az kell, hogy te mondd meg, mi való nekem és mi nem. Azt pedig elő ne add már nekem, hogy nem tudod, hogy a deviáns szónak mi a konnotációja. Nem a különc, nem az outsider, még csak nem is a bogaras kifejezések szinonimája, mint aminek most tálalni akarod. Gusztustalan, a jelentéstartalma miatt köznapi használatban egyáltalán nem gyakori szót használtál, és most mosakodni próbálsz, közben még azt is megmondod, hogy mi való nekem és mi nem.

Szégyelljétek magatokat.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2021.06.28. 11:47

vollebak írta:
2021.06.28. 11:38
trutya írta:
2021.06.28. 11:22
két dolog, és részemről itt vége:
1. nem használtam ezt a szót, rád sem, sem most, sem máskor. ne vegyél egy kalapba senkivel, aki ilyen szólt használt rád.
2. nem basztatok vele senkit. nem megyek oda az utcán se a tetoválthoz, se a kacsacsőrű emlőshöz, se a csöveshez, se a lógós punkhoz, se a meleghez, hogy baszd meg, mit csinálsz itt, miért nem halsz már meg. téged sem basztattalak, megjegyeztem, hogy egyetértek vele. jogom van hozzá a 21. században, vagy nincsen? vagy nekünk nem szabad más véleményen lenni?
tartsd szégyennek, a te dolgod, az enyém meg az, hogy mit gondolok (egyébként pont nem érdekel a tetoválás, vannak annál nagyobb bajok bőven). de akkora kofalármát (by Regős Bendegúz) csinálsz itt emiatt, hogy amögött a világháború elbújhat...
Egy nagy lófaszt, Robi. Mit írtál?
trutya írta:
2021.06.28. 09:37
alapvetően Adri minden szavával egyetértettem én is.
Egyetértettél vele a deviánsozásban, nem határolódtál el tőle mondjuk úgy, hogy hát ezt a szót nem kéne használni azért, de egyetértesz vele abban, hogy... Nem, te minden szavával egyetértettél. Azt hittem, ennél jobban tiszteljük egymást.
Jadrina írta:
2021.06.28. 11:30
A deviáns szó jelentése hétköznapi értelembe: deviáns
A szabályokat nem követő (viselkedés), a szokásostól eltérő.
És pontosan ezért csináltatják és biztos vagyok benne Cliff sem kikérte volna magának!!
Mondom én hogy nem neked való a tetoválás.
Na, még csak az kell, hogy te mondd meg, mi való nekem és mi nem. Azt pedig elő ne add már nekem, hogy nem tudod, hogy a deviáns szónak mi a konnotációja. Nem a különc, nem az outsider, még csak nem is a bogaras kifejezések szinonimája, mint aminek most tálalni akarod. Gusztustalan, a jelentéstartalma miatt köznapi használatban egyáltalán nem gyakori szót használtál, és most mosakodni próbálsz, közben még azt is megmondod, hogy mi való nekem és mi nem.

Szégyelljétek magatokat.
oké! (:u (:u

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.06.28. 12:02

kellett nekem elohozni ez a kibaszott tetovalasosdit...
ricsi, sztornozom, bazmeg, sztornozom!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.06.28. 12:09

vollebak írta:
2021.06.28. 11:38

Szégyelljétek magatokat.
kofalárma, egészségedre.
bocs, de szégyellni nem fogom magam ezért, akármit is magyarázol bele.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.06.28. 12:18

És én még hozzá se szóltam

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.06.28. 14:49

Bandee írta:
2021.06.28. 12:18
És én még hozzá se szóltam
Itt a remek alkalom akkor….
:D

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.06.28. 19:12

vollebak írta:
2021.06.28. 00:48


Már bocs, és téged mi jogosít fel arra, hogy számon kérj bármi miatt? ;)

Szerintem nem kell megindokolnom, miért tartok valamit haladónak (vagy nem annak). Nem kell vele egyetérteni, például az is egy megoldás.

Ne terelj, Zola. Te természetellenest mondtál, nem eltérőt/megszokottól különbözőt. Utóbbival semmi bajom nem lett volna. A megszokottól eltérő az kisebbséget jelent, nem pedig természetellenest. A természetellenes = a természet törvényeivel összeegyeztethetetlen, a természetben nem előforduló, torz, undorító, megvetendő. Ennek alapján akkor valóban semmi problémát nem kéne találni a valóban beteges, torz pedofília és a homoszexualitás között.

Legyen az a véleményed. Ki mondta, hogy ne legyen? Olvastál talán olyat, hogy elvitatta valaki a jogod? Elidegeníthetetlen jogod van a véleményedhez, ahogy nekem is ahhoz, hogy a véleményedről az legyen a véleményem, hogy elmaradott gondolkodásra vall. Az meg külön sértő, amivel érvelsz, hogy fogadják el a melegek, hogy ha betegnek titulálhatják őket, hamarabb el is fogadja őket a társadalom. Neked és mindenkinek, aki hasonlóan gondolkodik, csak azt tudom kívánni, hogy nehogy a családodban, esetleg a gyerekedről derüljön ki, hogy „természetellenes és beteg”.

Ahogy korábban is írtam már, egy dologra jó volt ez a topik. Kijózanító, hogy ha tőletek, alapvetően értelmes, jóravaló emberektől olyanok jönnek, hogy tetováltnak lenni deviancia, melegnek lenni betegség, az ázsiai embereket lesárgázni meg ugyan miért problem, hát ha egyszer az a színük, akkor mi mehet egy zalai zsákfalu kocsmájában. Csüggesztő ez, de ez legyen az én bajom.
Természetellenes, rendellenes, eltérő... nálam egykutya. Nekem egy homoszexuális ugyanolyan, mint egy cukorbeteg. Ha mindenáron azt akarjátok elérni, hogy a nagy többség fogadja el teljesen természetesnek, azt most adjátok fel. Sem itthon, sem a kibebazsott fejlett, felvilágosult világban nem fogja elfogadni a többség.
Az hogy a németek, franciák, angolok...stb mennyire hű de nagyon toleránsak az csak csomagolás.
Deviáns, természetellenes, sárga, cigány ezek nem negatív dolgok. Hangsúly és/vagy kontextus függő. De Te egyből támadásnak véled, ha azt mondják rád, hogy deviáns. Deviánsról nekem elsőre a lázadó jut eszembe például.

Jah, és én egy homoszexuális lakótárssal vagyok albérletben, csak mellékesen megjegyzem.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.06.28. 19:21

9_46_20 írta:
2021.06.28. 09:08


-kb 400 álltafajnál mutatták ki a homoszexualitást
-gének is okozhatják, de azok hatása kb. 20%
-Előnyt adhat egy családfának vagy fajnak mert a meleg nagybácsik és nagynénik gondozzák a családot
-egy faj így tudja fenntartani magát, egyfajta népességszabályzó, mivel a homoszexualitásnak nincs értelme, hiszen nem származhat belőle biológiai értelemben gyermek
-kompromisszumos tulajdonság, hiszen bizonyos gének a nőkben a termelékenységet növelik, de ha férfiakban fejeződik ez ki, akkor az homoszexuális hajlamot idézhet elő

/Bill Sullivan/

Amúgy a nature and nurture valószínűleg minden iránya hat rá. Desmond Morris pl azt is megjegyzi, ha egy család túl férfias vagy túl nőies akkor ez is hathat rá, de amig egy faj fenntartását nem veszélyezteti, addig nincs benne biológiailag kivetnivaló. Vagy amikor az egyed nem éri el azt akit szeret, akkor a másik nemhez kezdhet el vonzódni. Ugyanakkor azt is megjegyzi, hogy a szexualitás és pérkapcsolat kialakítása során olyan alapvető biológiai folyamatok mennek végbe, és fejldtek ki az evolúció során, ami alapján, ha valaki homoszexualitással találkozik fiatal korában, annak nem lesz hatása későbbi szexuális életére, még sok esetben akkor sem, ha az első elsöprő szexuális élménye homo. Ugyanis ezek a kezdeti szexuális kapcsolatok esetlenek, amelyek kilengásei kioltják egymást, plusz ott a biológiai ösztönző a másik nem iránt.

Desmond Morris nem biztos, hogy ma már haladónak tekintik, mert azért ő inkább a 60-80-as években írt
Ilyen hsz-ekkel lehet mit kezdeni.
Nem neked, inkább Vollénak, csak ebben a hsz-ben van a kivetnivaló szó. Szerintem így nem fogalmazott itt senki, és senki sem gondolja kivetnivalónak normális kereteken belül.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.06.28. 20:09

zola írta:
2021.06.28. 19:12

Természetellenes, rendellenes, eltérő... nálam egykutya. Nekem egy homoszexuális ugyanolyan, mint egy cukorbeteg. Ha mindenáron azt akarjátok elérni, hogy a nagy többség fogadja el teljesen természetesnek, azt most adjátok fel. Sem itthon, sem a kibebazsott fejlett, felvilágosult világban nem fogja elfogadni a többség.
Az hogy a németek, franciák, angolok...stb mennyire hű de nagyon toleránsak az csak csomagolás.
Deviáns, természetellenes, sárga, cigány ezek nem negatív dolgok. Hangsúly és/vagy kontextus függő. De Te egyből támadásnak véled, ha azt mondják rád, hogy deviáns. Deviánsról nekem elsőre a lázadó jut eszembe például.

Jah, és én egy homoszexuális lakótárssal vagyok albérletben, csak mellékesen megjegyzem.
Igen, azok. Éltem közöttük. Sokkal elfogadóbbak, mint mi. Sorrendben: hollandok, spanyolok, britek. Nyugati mércével még a britek a legkevésbé azok, de az itthoni viszonyokhoz képest ők is toleránsak és nyitottak. Ezek személyes tapasztalataim, én “mocskos migránsként” tudom, miről beszélek, mert ott, ezekben az országokban az voltam. Hollandiában még a haj- és szemszínem is elütött az átlagtól. Akik itthon teli szájjal liberálisoznak meg deviánsoznak, azokat megütné a guta egy átlag holland értékrendjétől. Valamiért meg mégis működik a társadalmuk, méghozzá irigylésre méltó módon. Azt pedig csak az egészen ostoba, provinciális gondolkodásúak hiszik, hogy “ azér’, mer’ szétlopták a világot a gyarmataikkal” (itthon rendszeresen hallani ezt a faszságot, amikor feljön a nyugati országok jelenlegi sikerességének az oka, aztán amikor megkérdezem, hogy a világ első és leghosszabb ideig fennálló globális gyarmatbirodalma felett uralkodó portugálok GDP-je miért van sokkal közelebb a magyarhoz, mint a büdös életben soha egy négyzetméter gyarmatot nem tartó, alig 100 éve független Finnországéhoz, és utóbbi miért veri agyon a világot minden fontos mutatóban, akkor megáll a tudomány).

A lakótársadnak majd mondd meg, hogy szerinted beteg és természetellenes, és a saját érdeke, hogy ő is tekintsen úgy magára, ha el akarja magát fogadtatni a világ bármely társadalmában. Várj, kitalálom: már beszéltetek erről, ő egyetért veled, és természetellenes betegnek is vallja magát, tehát igazad van :mosoly:
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.06.28. 20:37

vollebak írta:
2021.06.28. 20:09
[
A lakótársadnak majd mondd meg, hogy szerinted beteg és természetellenes, és a saját érdeke, hogy ő is tekintsen úgy magára, ha el akarja magát fogadtatni a világ bármely társadalmában. Várj, kitalálom: már beszéltetek erről, ő egyetért veled, és természetellenes betegnek is vallja magát, tehát igazad van :mosoly:
Nekem semmi bajom azzal, ha valaki homoszexuális, mert nem tehet róla.

Nekem a szülő 1, szulo 2, meg a gyerek döntse el, hogy milyen nemű és társai verik ki a biztosítékot. Ez valahol szerintem a teletubbyval kezdődött kb 25 éve.

Múltkor néztem egy sorozatot, ahol 2 afro srác kapta anuszba egymást. Kell ez?

Lezárt