Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.03. 09:06

Jadrina írta:
2021.09.02. 17:24
A ferjemnek meg annyira jol sikerult az apro pici mutetje, hogy tegnap rohanhatott vissza, mert mint kiderult elfeljetettek elzarni egy utoeret a rezidens dokik (Orban szerint inasok) es majdnem elverzett. 😢😞
Mikozben abban nem sikerult megegyezniuk az idosebb es fiatalabb dokiknak, hogy kamillaval borogassa- e a sebet.
basszus. hat, szerencse is kell, hogy ne haljon bele az ember a kezelesbe.
kell meg pampogni a magyar egeszsegugyrol? nem ugy erzem, mintha ez egyedi eset lenne. az, hogy az esetek 99.9%ban elzarjak az utoeret, az keves. milliobol egyszer sem szabadna

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.03. 09:09

vollebak írta:
2021.09.02. 16:38
Ja, és komoly teljesítmény lett volna, ha szótárazással és magamtól sikerül rájönnöm a megoldásra: az (xy) rövidítést a patológiai jelentések bekezdései után ez a konkrét labor mindössze arra használja, hogy ezzel jelezzék, hogy az adott paragrafust melyik patológiai asszisztens írta le. Szimpla monogramokról volt szó, én meg már a hajam téptem, mert erre ment rá az egész délutánom :D
asszem ritchi blackmore gitarjan volt egy csavar, plusszba'. hat, ez jutott eszembe errol (:u

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.03. 09:20

vollebak írta:
2021.09.02. 16:38
Ja, és komoly teljesítmény lett volna, ha szótárazással és magamtól sikerül rájönnöm a megoldásra: az (xy) rövidítést a patológiai jelentések bekezdései után ez a konkrét labor mindössze arra használja, hogy ezzel jelezzék, hogy az adott paragrafust melyik patológiai asszisztens írta le. Szimpla monogramokról volt szó, én meg már a hajam téptem, mert erre ment rá az egész délutánom :D
ÚRIsten. Átérzem.

(:k

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.03. 09:27

Dani, megvan a tegnapi 0-4 eredménye. Az alkalmatlan faszszopó újra lecsapott (:v

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.03. 09:40

vollebak írta:
2021.09.03. 09:27
Dani, megvan a tegnapi 0-4 eredménye. Az alkalmatlan faszszopó újra lecsapott (:v
Látszik a tekintetében, ahogy küldi a negatív hullámokat.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.03. 10:06

"A Nyugat zónaolvadása Afganisztánban rávilágított, hogy demokratikus intézményeket nem lehet erővel és külföldi segélyekkel felállítani. A tanulságnak világosnak kell lennie az EU számára: ha nem mutat példát, és nem rúgja ki saját önkényurait, demokrácia melletti kiállása semmit se fog jelenteni" - vezeti fel a Project Syndicate gondozásában megjelent publicisztikáját Daron Acemoglu, az amerikai elitegyetem, az MIT sztárközgazdásza, a nagy sikerű Miért buknak el nemzetek? című könyv társszerzője. Hogy aztán a cikke elején egyből egyértelművé is tegye, mire gondol: Mark Rutte holland miniszterelnököt idézi, aki a melegellenes törvénycsomag elfogadása után arra jutott, hogy Magyarországnak többé "nincs helye az EU-ban". "Igaza van" - véli Acemoglu, aki szerint az EU-nak meg kéne kezdenie a kizárási folyamatot, majd ha Magyarországgal végzett, hozzákezdhetne Lengyelország kizárásához is.
Acemoglu szerint Magyarország annyira előrehaladt a jogállam és a demokratikus intézményrendszer lebontásában, hogy már nem is lehet demokráciáról beszélni. A bíróságok egyre inkább a kormánypárt ellenőrzése alá kerülnek, a sajtó szabadságából alig marad valami, az egyetemeket is megfosztották autonómiájuktól, sorolja a magyar példákat, megjegyezve, hogy a lengyel kormánypárt pedig Orbán nyomdokában jár.”

Megspórolok pár kommentet:

1) Mit ugat ez onnan
2) Nem ért hozzá
3) Nem is itt él, nem értheti
4) Benyelte a propagandát
5) A balliberális média tolja a szekerét
6) Soros fizeti
7) Gyurcsány, 2006

(:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.03. 10:17

Sok barom..


Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.09.03. 10:23

High-End írta:
2021.09.03. 10:17
Sok barom..

Nemzeti identitástudat...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.03. 10:30

Bárki bármit mond, ez nem volt így korábban azért a magyar szurkolók körében. Sosem volt elveszett Nobel-díjasokból álló társaság, de ez így akkor sem volt jellemző.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.09.03. 10:44

vollebak írta:
2021.09.03. 10:30
Bárki bármit mond, ez nem volt így korábban azért a magyar szurkolók körében. Sosem volt elveszett Nobel-díjasokból álló társaság, de ez így akkor sem volt jellemző.
Mondom öntudatra ébredtünk
Független 1000 eves nemzet vagyunk a hanyatló nyugati civilizacio sirasói
A meccset szerencsére nem láttam de jobb is
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.03. 10:49

vollebak írta:
2021.09.03. 09:27
Dani, megvan a tegnapi 0-4 eredménye. Az alkalmatlan faszszopó újra lecsapott (:v

Kép
KKK. Két képmutató köcsög. A sportellenes retorika a megy, de kint díszelegnek, megint. Hányok ezektől :hanyas:
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.03. 10:53

Nem akarnak költséges világversenyt rendezni = sportellenesek.

Ejha. Én testnevelés tagozatos iskolába járva, emellett 16 éves koromig versenysportolva sem akarok, ezért nyilvánvalóan sportellenes vagyok (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.09.03. 10:57

vollebak írta:
2021.09.03. 10:30
Bárki bármit mond, ez nem volt így korábban azért a magyar szurkolók körében. Sosem volt elveszett Nobel-díjasokból álló társaság, de ez így akkor sem volt jellemző.
Véletlenül sem a védelmükben, de ez a tendencia külföldön is megfigyelhető. Ahogy a kifütyülés, sportszerűtlen szurkolás is. Nekem nagyon nem tetszik ez ugyanakkor sajnos nem csak magyar sajátosság.

Az viszont probléma, amikor a csapat, vagy valaki nem lép fel ez ellen, hanem még adja is alájuk a lovat a milyen jó szurkolóink vannak szöveggel.

Tudok neked kézilabdás példákat is hozni. Fradi ultrák Fuck Eto pólóban nyomják az összes Győr-Fradi meccset évek óta, beszólogatnak a külföldi játékosoknak, senki nem tesz ellene semmit. A lányok is oda meg vissza vannak, hogy milyen fantasztikus szurkolóik vannak. Senkiben sincs annyi, hogy azt mondja, hogy köszönjük a szurkolást, de ez így nem fair, tiszteljétek az ellenfelet?

Rémlik olyan is, már nem tudom, hogy a Rosztov vagy a Moszkva volt az ellenfél, akkor meg a ruszkik hazázás ment ahogy a csövön kifért. Egyébként nem lennék meglepve, ha elég nagy átfedés lenne, a kézi meccseken és a válogatott meccseken balhézók között.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.03. 11:13

Phoebe írta:
2021.09.03. 10:57
Véletlenül sem a védelmükben, de ez a tendencia külföldön is megfigyelhető. Ahogy a kifütyülés, sportszerűtlen szurkolás is. Nekem nagyon nem tetszik ez ugyanakkor sajnos nem csak magyar sajátosság.

Az viszont probléma, amikor a csapat, vagy valaki nem lép fel ez ellen, hanem még adja is alájuk a lovat a milyen jó szurkolóink vannak szöveggel.

Tudok neked kézilabdás példákat is hozni. Fradi ultrák Fuck Eto pólóban nyomják az összes Győr-Fradi meccset évek óta, beszólogatnak a külföldi játékosoknak, senki nem tesz ellene semmit. A lányok is oda meg vissza vannak, hogy milyen fantasztikus szurkolóik vannak. Senkiben sincs annyi, hogy azt mondja, hogy köszönjük a szurkolást, de ez így nem fair, tiszteljétek az ellenfelet?

Rémlik olyan is, már nem tudom, hogy a Rosztov vagy a Moszkva volt az ellenfél, akkor meg a ruszkik hazázás ment ahogy a csövön kifért. Egyébként nem lennék meglepve, ha elég nagy átfedés lenne, a kézi meccseken és a válogatott meccseken balhézók között.
A briteknél korszakos probléma a vállalhatatlan szurkolás. Sokan most, a vb-döntő után sem tudtak viselkedni a saját válogatottjukkal szemben. Ezért becsültem Kane-t, aki épp azt csinálta, amit írtál most. Megmondta, hogy aki így szurkol, azt nem tekinti szurkolónak, és a válogatottnak nincsen szüksége rájuk.

Abban, hogy nálunk így elvadult a szurkolói kultúra, egyértelműen a radikális nemzetieskedő-melldöngető politikai irányt látom. Éppen azért, mert máshol évtizedekre visszanyúló probléma volt az állatias fociszurkerkedés, nálunk pedig mégsem vetette meg a lábát. Fel kellett piszkálni ehhez az emberekben lakozó, fröcsögő, nacionalista szarságokat.

Elég csak megnézni azt, hogy mekkora trend lett ez a fekete pólóba öltözködés itthon a fociszurkoláshoz.

Kép

Miért? Milyen nemzeti kötődésünk van nekünk a fekete színhez? Ez az egész nyilvánvalóan egy amolyan odabaszunk, masírozunk, huhogunk, karlengetünk félmilitáns hangulat kialakítása miatt van így. Bárkitől kérdeztem, nem tudott rá válaszolni, hogy ha nem ilyesmi van a háttérben, akkor miért éppen így, egy ilyen konnotációjú, a magyar nemzeti színekhez semmi köze színbe kezdett öltözködni a magyar fociszurkerek feltűnően nagy hányada.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.09.03. 11:25

Bandee írta:
2021.09.02. 13:34
trutya írta:
2021.09.02. 13:05


nálunk meg hajnali 5-6 között.

mikor kellene amúgy?
10-15 óra között valamint 18-20 de ennek már nem sok értelme van. De mondjuk legkorábban 9- től, amikor már jó eséllyel mindenki elkotródott iskolába vagy dolgozni. Reggel 5-kor meg bunkóság, pláne, ha dízellel csinálják. 1988- ban London/Norbury elektromos autó volt erre a célra:) De a kuka meg mindenképpen zörög és kevesen kelnek 5- kor.

Szerencsésebb országokban ez régóta így is van, valamint ehhez alkalmazkodik a nyugdíjas és turista bérlet is, semmiképpen nem 7-9 között utaznak ezek az emberek.

Egyébként annál is inkább igaz ez, mert a kukásautó a BKK buszt is akadályozza, még jobban mint a luxust élvező autóst, akik most finoman szólva sincsenek preferálva. Valóban, ha mindenki kerékpározna könnyebben kerülnék a kukást:) Ez igaz
hát nem tudom, ahányszor voltunk olaszországban, mondjuk nem sok alkalalom 4-5 talán, mindig hajnal 3-6 között vitták a kukát, nyaralóhelyen is

egyébként szerintem vagy vigyék el hajnalban, vagy 10 után. a 13. kerületben általában 7-8 között vitték, ahol laktam egyirányú utca, de a mélygarázsokból arra az utcára kanyarodsz ki, mert nem tudsz másfele, és ott ment végig a kukásautó, kikerülni nem lehet, mert egy sév, plusz parkolnak is, volt, hogy 30-40 percet álltam ott, így indult a nap, és akkor még hol volt a városi dugó

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.03. 11:40

9_46_20 írta:
2021.09.03. 11:25
hát nem tudom, ahányszor voltunk olaszországban, mondjuk nem sok alkalalom 4-5 talán, mindig hajnal 3-6 között vitták a kukát, nyaralóhelyen is

egyébként szerintem vagy vigyék el hajnalban, vagy 10 után. a 13. kerületben általában 7-8 között vitték, ahol laktam egyirányú utca, de a mélygarázsokból arra az utcára kanyarodsz ki, mert nem tudsz másfele, és ott ment végig a kukásautó, kikerülni nem lehet, mert egy sév, plusz parkolnak is, volt, hogy 30-40 percet álltam ott, így indult a nap, és akkor még hol volt a városi dugó
A mediterrán országokban az éghajlat miatt van máshogy ez. Amikor Spanyolországban éltem, ott tilos volt reggel 8 és este 8 között a konténerekbe dobni a szemeted, csak este/éjjel vihetted ki. Különben a nagy melegben elkezd minden azonnal erjedni, rohadni, és elviselhetetlen szag lesz az utcákon. Gondolom, hogy az olaszoknál is valami ilyesmi okokból lehet az, amit írsz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.03. 11:49

vollebak írta:
2021.09.03. 11:13
Phoebe írta:
2021.09.03. 10:57
Véletlenül sem a védelmükben, de ez a tendencia külföldön is megfigyelhető. Ahogy a kifütyülés, sportszerűtlen szurkolás is. Nekem nagyon nem tetszik ez ugyanakkor sajnos nem csak magyar sajátosság.

Az viszont probléma, amikor a csapat, vagy valaki nem lép fel ez ellen, hanem még adja is alájuk a lovat a milyen jó szurkolóink vannak szöveggel.

Tudok neked kézilabdás példákat is hozni. Fradi ultrák Fuck Eto pólóban nyomják az összes Győr-Fradi meccset évek óta, beszólogatnak a külföldi játékosoknak, senki nem tesz ellene semmit. A lányok is oda meg vissza vannak, hogy milyen fantasztikus szurkolóik vannak. Senkiben sincs annyi, hogy azt mondja, hogy köszönjük a szurkolást, de ez így nem fair, tiszteljétek az ellenfelet?

Rémlik olyan is, már nem tudom, hogy a Rosztov vagy a Moszkva volt az ellenfél, akkor meg a ruszkik hazázás ment ahogy a csövön kifért. Egyébként nem lennék meglepve, ha elég nagy átfedés lenne, a kézi meccseken és a válogatott meccseken balhézók között.
A briteknél korszakos probléma a vállalhatatlan szurkolás. Sokan most, a vb-döntő után sem tudtak viselkedni a saját válogatottjukkal szemben. Ezért becsültem Kane-t, aki épp azt csinálta, amit írtál most. Megmondta, hogy aki így szurkol, azt nem tekinti szurkolónak, és a válogatottnak nincsen szüksége rájuk.

Abban, hogy nálunk így elvadult a szurkolói kultúra, egyértelműen a radikális nemzetieskedő-melldöngető politikai irányt látom. Éppen azért, mert máshol évtizedekre visszanyúló probléma volt az állatias fociszurkerkedés, nálunk pedig mégsem vetette meg a lábát. Fel kellett piszkálni ehhez az emberekben lakozó, fröcsögő, nacionalista szarságokat.

Elég csak megnézni azt, hogy mekkora trend lett ez a fekete pólóba öltözködés itthon a fociszurkoláshoz.

Kép

Miért? Milyen nemzeti kötődésünk van nekünk a fekete színhez? Ez az egész nyilvánvalóan egy amolyan odabaszunk, masírozunk, huhogunk, karlengetünk félmilitáns hangulat kialakítása miatt van így. Bárkitől kérdeztem, nem tudott rá válaszolni, hogy ha nem ilyesmi van a háttérben, akkor miért éppen így, egy ilyen konnotációjú, a magyar nemzeti színekhez semmi köze színbe kezdett öltözködni a magyar fociszurkerek feltűnően nagy hányada.
En nem tudom, de most voltam par meccsen azert szerencsere meg ok a kisebbseg. A kapu mogotti reszen vannak ezek az idiotak. A legtobb ember azert normalis, nemzeti szinekben van. Szegyen ezekkel egyutt szurkolni ! Kombinalt jegyem van, megfontolom elmenjek e Andorra elleni meccsre.

Nem is szegyellik pedig ott latszanak az arcok orszag es vilag elott. Mennyi barom!! Talan 1-2 emberen latni, hogy helyteleniti de nyilvan itt szolsz egyet es fejbebaxnak. Van aki a gyereket is oda vitte, grstulalaok

Elvarnam a szovetsegtol, hogy kezdjen ezzel vegre valamit. Persze nehez mert ezek aktivak, szerveznek, gyartanak ilyen koreografiakat de akkor is ezekre nincs szukseg es leginkabb a csapatnak kene ezt kimondania. Ahogy Kane tette. Fasza gyerek az mindig is birtam. Meg az egesz angol csapat szimpatikusan viselte a dolgot. Tegnap szegyelltem magam helyettuk is , (angolok ültek kettovel odebb.)
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2021.09.03. 11:59-kor.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.03. 11:55

amugy megoldhato lenne... technikai akadalya nincs a dolognak - ha parasztkent viselkedsz, nem jossz be legkozelebb. a meccslatogatas nem alkotmanyos jog. csak akarat kerdese lenne az egesz.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.03. 12:00

mudd írta:
2021.09.03. 11:55
amugy megoldhato lenne... technikai akadalya nincs a dolognak - ha parasztkent viselkedsz, nem jossz be legkozelebb. a meccslatogatas nem alkotmanyos jog. csak akarat kerdese lenne az egesz.
Igy van. De a csapatnak kene azt mondani, hogy koszi gyerekek, ez nem kell.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.09.03. 12:15

vollebak írta:
2021.09.03. 11:13
A briteknél korszakos probléma a vállalhatatlan szurkolás. Sokan most, a vb-döntő után sem tudtak viselkedni a saját válogatottjukkal szemben. Ezért becsültem Kane-t, aki épp azt csinálta, amit írtál most. Megmondta, hogy aki így szurkol, azt nem tekinti szurkolónak, és a válogatottnak nincsen szüksége rájuk....
Szerintem az emberek egy részében eleve van ellenérzés a kisebbségekkel, pontosabban alapból mindenkivel szemben, aki kicsit is másnak tűnik. Ezt a réteget tudta anno megszólítani a Jobbik is, és feltételezem a fekete pólós suttyók is ebből a rétegből kerülnek ki. Elég, ha megnézed, hogy milyen kommentek mennek Boxutcán a Hamiltonos cikkek alatt és ez már akkor elkezdődött, amikor F1-be került és még bőven nem volt BLM és társai. Azóta is megy a banánzabáló és hasonlók, az eredményesség, a BLM pedig csak rontott a helyzeten.

Van benne, természetesen igazság, hogy a túltolt vagy félreértelmezett nemzeti érzelmek is okai lehetnek, hogy egyre több az ilyen megnyilvánulás, de valószínű ennél többről van szó, ez csak egy része. Felelős lehet az is, hogy az elmúlt pár évben ezek a témák, jobban előtérbe kerültek mint korábban, pl. BLM, és ez a réteg, a maga szintjén kezd valamit ezekkel a dolgokkal, aminek ez az eredménye. Nekik ez csak olaj a tűzre.

Ráadásul azt tartom, hogy bár én baromira szégyeltem magam tegnap nézőként, de a jelenség nem csak Magyarországon tettenérhető. EB-ről is lehetne hozni a példákat. Ezért is gondolom, hogy többről van szó, mint az itthoni politikai folyamatok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2021.09.03. 12:42-kor.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.09.03. 12:25

Bandee írta:
2021.09.03. 12:00
mudd írta:
2021.09.03. 11:55
amugy megoldhato lenne... technikai akadalya nincs a dolognak - ha parasztkent viselkedsz, nem jossz be legkozelebb. a meccslatogatas nem alkotmanyos jog. csak akarat kerdese lenne az egesz.
Igy van. De a csapatnak kene azt mondani, hogy koszi gyerekek, ez nem kell.
igen, de ez most a nemzeti valogatott meccse volt. ok is a nemzet, en is. akkor most mi legyen?
(vagy nem lenne ketharmad mogottem, amikor azt mondom, hogy aki nem tud viselkedni, maradjon otthon?)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.03. 12:40

mudd írta:
2021.09.03. 12:25
Bandee írta:
2021.09.03. 12:00


Igy van. De a csapatnak kene azt mondani, hogy koszi gyerekek, ez nem kell.
igen, de ez most a nemzeti valogatott meccse volt. ok is a nemzet, en is. akkor most mi legyen?
(vagy nem lenne ketharmad mogottem, amikor azt mondom, hogy aki nem tud viselkedni, maradjon otthon?)
Így van, sajnos ezek is közénk tartoznak.

Nem tudom, nem hiszem, hogy ilyen direkt módon összefügg ez a politikával, érintőlegesen esetleg, ahogy Fibi is írta szerintem igaza van, több együttes dolog vezetett idáig. Ebbe a politikának nem kellene beleszólni -de megteszi -, a szövetségtől viszont elvárnám, hogy nyílt levélben kérjen elnézést a történtekért, határolódjon el ettől az egésztől már csak azokért is akik többen vannak és nem ezért mennek meccsre.

Mennek majd amúgy Angliába játszani, az azért fasza lesz majd.. Az angolokat se kell félteni, ezt a kedvességet nem fogják elfelejteni. Oda menjenek ezek a fekete barmok, ott társra lelnek

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.09.03. 12:41

mudd írta:
2021.09.03. 11:55
amugy megoldhato lenne... technikai akadalya nincs a dolognak - ha parasztkent viselkedsz, nem jossz be legkozelebb. a meccslatogatas nem alkotmanyos jog. csak akarat kerdese lenne az egesz.
+1
Nincs akadálya, maximum az akarat hiányzik, hogy ezt megtegyék. Pedig nagyon ez kéne, az idióta huligánokat (mert ők nem szurkolók) szemrebbenés nélkül ki kell tiltani.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.09.03. 12:44

Bandee írta:
2021.09.03. 12:40
Így van, sajnos ezek is közénk tartoznak.

Nem tudom, nem hiszem, hogy ilyen direkt módon összefügg ez a politikával, érintőlegesen esetleg, ahogy Fibi is írta szerintem igaza van, több együttes dolog vezetett idáig. Ebbe a politikának nem kellene beleszólni -de megteszi -, a szövetségtől viszont elvárnám, hogy nyílt levélben kérjen elnézést a történtekért, határolódjon el ettől az egésztől már csak azokért is akik többen vannak és nem ezért mennek meccsre.

Mennek majd amúgy Angliába játszani, az azért fasza lesz majd.. Az angolokat se kell félteni, ezt a kedvességet nem fogják elfelejteni. Oda menjenek ezek a fekete barmok, ott társra lelnek
Az lesz majd az a helyzet, amire tökéletesen igaz a mondás, hogy ott pofon nem mehet rossz helyre.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.09.03. 12:49

vollebak írta:
2021.09.03. 12:44
Bandee írta:
2021.09.03. 12:40
Így van, sajnos ezek is közénk tartoznak.

Nem tudom, nem hiszem, hogy ilyen direkt módon összefügg ez a politikával, érintőlegesen esetleg, ahogy Fibi is írta szerintem igaza van, több együttes dolog vezetett idáig. Ebbe a politikának nem kellene beleszólni -de megteszi -, a szövetségtől viszont elvárnám, hogy nyílt levélben kérjen elnézést a történtekért, határolódjon el ettől az egésztől már csak azokért is akik többen vannak és nem ezért mennek meccsre.

Mennek majd amúgy Angliába játszani, az azért fasza lesz majd.. Az angolokat se kell félteni, ezt a kedvességet nem fogják elfelejteni. Oda menjenek ezek a fekete barmok, ott társra lelnek
Az lesz majd az a helyzet, amire tökéletesen igaz a mondás, hogy ott pofon nem mehet rossz helyre.
Elverik őket az angolok, hogy beszarnak. Oda nem fognak menni szerintem, pedig megérdemelnék.
Carpathian brigad amúgy ezek a feketék, van faszbuk oldaluk mennek és megnézem mennyire elégedettek magukkal.

Lezárt