Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.04.13. 21:49

rdaneelolivaw írta:
carlos78 írta:...másrészt meg ki magyar itt? kinek van 100%-os igazolt magyar vérvonala, visszamenőleg.. öö meddig is? hisz azt sem tudjuk honnan jöttünk?.. na erről ennyit.
Nekem. :lol:

Viccet félretéve van "genealogy DNA" teszt, nagyjából 200 eur.
Bekerül mindenki egy adatbázisba, és megpróbálják megmondani, hogy az örökitőanyag alapján kikkel lehetsz rokoni (távoli) kapcsolatban.

A magyarok nagyon nagy százaléka keleti.
De gondolom ez nem új senkinek.
Hát persze, hogy az. Hiszen nemcsak mi jöttünk keletről, de jórészt azok is, akikkel ittlétünk alatt keveredtünk: kunok, besenyők, tatárok, törökök...

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.04.13. 21:55

HowMuchIsTheFish írta:Az EU-s levezetésed az nagyon igaz Carlos.

A cigányosra reagálnék még: én látom őket az utcán nap mint nap, néha buszon is, nem volt semmi attrocitásom velük, de már maga az ahogy bezsélnek, és amilyen rohadt büdösek (nem mindegyik de mondjuk a 70%uk) az ahogy társalognak egymással, ordítanak, meg dikkeznek meg úgy élnek mintha csak ők lennének itt, na ettől van ki a tököm. NEKEM legalábbis, de nyugi borsodban élőknek mind ugyan ez a bajuk velük, meg nyilván akiket megvernek, megkéselnek (mert ilyen minden héten van ebben biztos lehetsz, még ha hírekbe nem is látod vissza). Mondom szerencsére ilyen velem nem volt még, de bármikor belém állhat 4-5 aztán "pakojjáki haver vagy késelünk", mert ezek bandába támadnak, azok ellen esély nincs ha egyedül megyek pl. Ezért utáljuk ezeket a naplopókat. Amit viszont észrevettem h egyre többen azért dolgoznak is azokkal pl. smemi bajom mert nem mindegyik ennyire primitv, nem szépek, nem illatosak, de legalább kultúráltabbak és persze nem lopásokból még a kis segélyekből élnek hanem mondjuk elmegy fizikai melót végezni.

Majd ha a fiadba beleáll vmi cigó banda megnézem miket írsz róluk.
De ez azért is lehet, mert róluk látjuk/tudjuk/halljuk, hogy cigányok. És még hány olyan van, aki az, csak nem vesszük róla észre.

Én a Dzsumbuj mellett dolgozom. Naponta utazom velül együtt a villamoson. Nem érzem biztonságban magam. A telepen viszont takarítóként, targoncásként, szakácsként dolgozik cigány. Feltűnik, mert nagyon barna, nagyon fekete hajú emberek. De másból nem. Dolgoznak, nem káromkodnak, nem részegek, nem kötekednek. A szakácslány különösen kedvelt egyén. Olyanokat főz, hogy itthon nem sikerül utánozni - pedig elmondja, mit hogyan.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.13. 22:44

Phoebe írta:
maTTeus írta:
Hajjaj... Lassan el kell kezdeni tervezgetni, hová kell emigrálni... Persze lehet, hogy ők is ugyanezt csinálnák, a szélsőség csak pr, de erre kevés az esély. Inkább a visszafogottság tűnik pr-nek tőlük... Kíváncsi leszek, mit fog szólni hozzá az EU. Szemmel látható, hogy nem tetszik nekik a Jobbik.
Ellenzékben mindig könnyű radikálisnak lenni, és a népszerűtlen intézkedések ellen ágálni. Én nagyon kiváncsi lennék, hogy mi vonzza legnagyobb arányban az embereket a jobbikhoz:
a. kiábrándultság
b. cigánygyűlölet
c. EU utálat
d. hazafias érzelmekre való apellálás

Feltételezem ők nagyon is tisztában vannak azzal, hogy mire, mennyien "harapnak", mennyire vonzza a szavazókat a radikális vonal, és mennyire a báránybőrbe bújt farkas. Ha kormányra kerülnének, részben ez határozná meg az irányt, részben pedig a lehetőségek. Könnyű ellenzékből fújni, hogy határolódjunk el az EU-tól, aztán élesben kiderülne, hogy EU-s pénzek nélkül, lényegében behalnának az építkezések, fejlesztések...

Én most hajlanék a full esélytelen LMP felé, márcsak a többi párt gyengítése miatt is. Az a baj, hogy bénák abban, hogy eljuttassák az emberekhez az üzenetüket, hogy mit akarnak. Egy Jobbik, vagy egy FIDESZ ebben ezerszer erősebb. Egyszerű üzenetek kellenek az embereknek, amit felfognak.
Az hogy "megbízható, tiszta erő" még mosópor reklámnak is gyenge. Ami vicces, hogy az LMP-ben és a Jobbikban szerintem sok közös vonás van. Pl. a hazai mezőgazdaság, ipar helyzetéről és felélesztéséről egyformán gondolkodnak. Nekem azért szimpatikusabb, és európaibb, ha ez a szemlélet nincs nyakonöntve a b. c. és d. ponttal.
Egészítsd ki még egy ponttal:
e. remény

Talán a jobbik felé kacsintók arra lennének kíváncsiak, hogy tisztességgel és józan paraszti ésszel mire juthatna ez az ország. Nem biztos, hogy Jobbik ilyen lesz, de másról biztosan lehet tudni, hogy nem ilyen. LMP-re nem fognak szavazni, mert félő, hogy elveszett szavazat lesz, és még mindig ott van az emberekben, hogy LMP = SZDSZ 2.0

Amit nem tudok a jobbikkal kapcsolatban, hogy egyáltalán akar-e hatalomra kerülni. Vagy nekik nagyon jó a felelősség nélkül közel lenni a kondérhoz.
Szerintem idő előtt le tudnák váltani a fideszt, kérdés, mért nem akarják. Amíg DK-s zászlók lesznek tüntetésen, addig nem lesz semmi, de ha a jobbik mozgósítaná az embereit, akkor nem lennék nyugodt a fidesz helyében.
Mért nem teszik? Két lehetőség van, vagy amit korábban írtam, hogy nem akarnak hatalomra kerülni és ezzel felelősséget vállalni. A másik, hogy középre akar tolódni amennyire csak lehet. Ebbe a képbe viszont nem fér bele, még csak egy tüntetés sem, mert ott az összes média a jobbik szélsőségeseivel lesz tele... és ha még lenne egy kis rendőrverés, kődobálás...stb, az végkép betenné a jobbik azon törekvését, hogy középre tolódjon.
Ha a békés átmenet miatt kivárásra játszanak, az tiszteletre méltó, de félő, hogy akkor ugyanúgy nem lesz rendszerváltás, ahogy 89-ben sem volt.
Ez az ország adós még egy forradalommal, akkor egy darabig az új politikai elit tudni fogja, hogy nem sérthetetlenek, és nem érinthetetlenek. Ha a jobbik tanult a történelemből, akkor nem ők fogják kirobbantani. Akiket eddig a népharag emelt a trónra, azokat a népharag le is taszította.
Ha a jobbik nyerne 2018-ban, nah az lenne a fülkeforradalom. Az tényleg az lenne, mert az emberben ott van a félsz, hogy mi lesz, de mégis a jobbikot ikszeli be.
De van rá esély, hogy az még mindig kevés lesz.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.13. 23:23

zola írta:
Egészítsd ki még egy ponttal:
e. remény

Talán a jobbik felé kacsintók arra lennének kíváncsiak, hogy tisztességgel és józan paraszti ésszel mire juthatna ez az ország. Nem biztos, hogy Jobbik ilyen lesz, de másról biztosan lehet tudni, hogy nem ilyen. LMP-re nem fognak szavazni, mert félő, hogy elveszett szavazat lesz, és még mindig ott van az emberekben, hogy LMP = SZDSZ 2.0

Amit nem tudok a jobbikkal kapcsolatban, hogy egyáltalán akar-e hatalomra kerülni. Vagy nekik nagyon jó a felelősség nélkül közel lenni a kondérhoz.
Szerintem idő előtt le tudnák váltani a fideszt, kérdés, mért nem akarják. Amíg DK-s zászlók lesznek tüntetésen, addig nem lesz semmi, de ha a jobbik mozgósítaná az embereit, akkor nem lennék nyugodt a fidesz helyében.
Mért nem teszik? Két lehetőség van, vagy amit korábban írtam, hogy nem akarnak hatalomra kerülni és ezzel felelősséget vállalni. A másik, hogy középre akar tolódni amennyire csak lehet. Ebbe a képbe viszont nem fér bele, még csak egy tüntetés sem, mert ott az összes média a jobbik szélsőségeseivel lesz tele... és ha még lenne egy kis rendőrverés, kődobálás...stb, az végkép betenné a jobbik azon törekvését, hogy középre tolódjon.
Ha a békés átmenet miatt kivárásra játszanak, az tiszteletre méltó, de félő, hogy akkor ugyanúgy nem lesz rendszerváltás, ahogy 89-ben sem volt.
Ez az ország adós még egy forradalommal, akkor egy darabig az új politikai elit tudni fogja, hogy nem sérthetetlenek, és nem érinthetetlenek. Ha a jobbik tanult a történelemből, akkor nem ők fogják kirobbantani. Akiket eddig a népharag emelt a trónra, azokat a népharag le is taszította.
Ha a jobbik nyerne 2018-ban, nah az lenne a fülkeforradalom. Az tényleg az lenne, mert az emberben ott van a félsz, hogy mi lesz, de mégis a jobbikot ikszeli be.
De van rá esély, hogy az még mindig kevés lesz.
Ha így lesz én költözök egy másik országba. :mosoly: Ez biztos.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.04.13. 23:36

zola írta: Ez az ország adós még egy forradalommal, akkor egy darabig az új politikai elit tudni fogja...
a picsaba mar a forradalmakkal! masrol se szol az ujkori tortenelmunk, mint a forradalmakrol. csak az elveszett forradalmainkat tudjuk szeretni, ha megis elertunk valamit, akkor aztan azt lekopjuk, mert valahogy eladtak a nemzetet... egy aszteroida, az talan meg tudna csinalni a tabula rasat.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.04.14. 11:33

zola írta:Egészítsd ki még egy ponttal:
e. remény

Talán a jobbik felé kacsintók arra lennének kíváncsiak, hogy tisztességgel és józan paraszti ésszel mire juthatna ez az ország. Nem biztos, hogy Jobbik ilyen lesz, de másról biztosan lehet tudni, hogy nem ilyen. LMP-re nem fognak szavazni, mert félő, hogy elveszett szavazat lesz, és még mindig ott van az emberekben, hogy LMP = SZDSZ 2.0

Amit nem tudok a jobbikkal kapcsolatban, hogy egyáltalán akar-e hatalomra kerülni. Vagy nekik nagyon jó a felelősség nélkül közel lenni a kondérhoz.
Szerintem idő előtt le tudnák váltani a fideszt, kérdés, mért nem akarják. Amíg DK-s zászlók lesznek tüntetésen, addig nem lesz semmi, de ha a jobbik mozgósítaná az embereit, akkor nem lennék nyugodt a fidesz helyében.
Mért nem teszik? Két lehetőség van, vagy amit korábban írtam, hogy nem akarnak hatalomra kerülni és ezzel felelősséget vállalni. A másik, hogy középre akar tolódni amennyire csak lehet. Ebbe a képbe viszont nem fér bele, még csak egy tüntetés sem, mert ott az összes média a jobbik szélsőségeseivel lesz tele... és ha még lenne egy kis rendőrverés, kődobálás...stb, az végkép betenné a jobbik azon törekvését, hogy középre tolódjon.
Ha a békés átmenet miatt kivárásra játszanak, az tiszteletre méltó, de félő, hogy akkor ugyanúgy nem lesz rendszerváltás, ahogy 89-ben sem volt.
Ez az ország adós még egy forradalommal, akkor egy darabig az új politikai elit tudni fogja, hogy nem sérthetetlenek, és nem érinthetetlenek. Ha a jobbik tanult a történelemből, akkor nem ők fogják kirobbantani. Akiket eddig a népharag emelt a trónra, azokat a népharag le is taszította.
Ha a jobbik nyerne 2018-ban, nah az lenne a fülkeforradalom. Az tényleg az lenne, mert az emberben ott van a félsz, hogy mi lesz, de mégis a jobbikot ikszeli be.
De van rá esély, hogy az még mindig kevés lesz.
Mit szívtál? :)
Olyanokat írsz mintha az elmúlt 10 évet Új-Zélandon töltötted volna.

A Jobbik idő előtt leváltja a Fideszt?
Mármint előrehozott választásra gondolsz?
Emlékezz mi volt 2006-2009 között, 3 évig tüntetéssorozatok voltak, mégsem lett belőle semmi.

A Jobbik szerintem nem tud(na) egyedül kormányozni, ahhoz nem elég az egyszerű többség.
Koalát kell kötnie.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.04.14. 11:49

http://hvg.hu/itthon/20150414_Most_hazu ... usorvezeto

Németh Balázska helyében én testőrökkel járnék...a következő ő lesz. (:v

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2015.04.14. 16:31

Bandee írta:
Még annyit hoznék fel pozitívumként, hogy amit elgondolnak azt végig viszik számomra ez pozitív és legalább az állóvízből kiléptünk. Én úgy éreztem 15 éve nem történt semmi itthon, semmi irány vagy elképzelés.
Ez elég nagy tévedés egyébként.
Mi történt volna sima egyszerű többséggel egy állandóan kivonuló mindent elutasitó ellenzékkel? Semmi. Ez is volt a cél gondolom...
A 2/3-os többséggel azután történt minden...ha nincs gát/fék akkor lehet nyakra főre törvénykezni + intézkedni...pusztán ezt érzed TE ugy, hogy történt valami.
Valóban történt valami...kevés jó, és rengeteg rossz...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.14. 22:23

keF1r írta:
Bandee írta:
Még annyit hoznék fel pozitívumként, hogy amit elgondolnak azt végig viszik számomra ez pozitív és legalább az állóvízből kiléptünk. Én úgy éreztem 15 éve nem történt semmi itthon, semmi irány vagy elképzelés.
Ez elég nagy tévedés egyébként.
Mi történt volna sima egyszerű többséggel egy állandóan kivonuló mindent elutasitó ellenzékkel? Semmi. Ez is volt a cél gondolom...
A 2/3-os többséggel azután történt minden...ha nincs gát/fék akkor lehet nyakra főre törvénykezni + intézkedni...pusztán ezt érzed TE ugy, hogy történt valami.
Valóban történt valami...kevés jó, és rengeteg rossz...
A lényegen nem változtat, elképzelnek egy irányt és általában arra haladunk, akkor is ha ugatnak kintről vagy bentről.. Sajnos több dolog nem jó, de igazából szerintem se én, se Te nem vagy abban a helyzetben, hogy megítéld pontosan mi lenne a jó. Magyarországon 3 embernek se tudsz jót csinálni, nemhogy 10 milliónak. Ha jobbra megyünk az a baj, ha balra az, ha fel akkor le kéne, ha le akkor fel. Ez a vérünk.. Lényeg, hogy megegyezés ne legyen.. Ne mondd, hogy nem ilyenek vagyunk!

Konkrétan az előző bagázs pont semmit nem csinált, elképzelések, tettek nélküli évek mentek egyik a másik után. Kurvára szerettek viszont minket az EU-ban meg mindenütt, fényesre nyaltuk a seggét aki csak erre járt. Hát köszi, nekem ez kevés. Határozott elképzelést se hallottam tőlük, csak vegyünk fel hitelt aztán majd lesz valami.

Igen, kellett hozzá a többség mert különben a büdös életben semmin meg nem egyeznének a fizetésükön kívül..

Jó lenne, ha viszont értelmes dolgokat tolnának le a torkunkon, nem lenne pökhendiség, hülyének nézés és pofátlanság. De sajnos van, így én kiábrándultam és nincs ki mellé állnom.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.04.14. 22:46

Esterházy Péter: A vereség

Mostanság rendre és nagy indulattal és kajánul említjük föl a hatalmi urizálás nevetséges és fölháborító példáit, a parlamenti viszonyoknak megfelelően, értelemszerűen főként jobboldali eseteket hozva, most ezek látszanak jobban. (És nem is szimmetrikusan működik jobb és bal – de a különbségek mellett más hasonlóságok is vannak.) Régóta benne van a fülemben Moldova verhetetlen tizenegye, Tirnauer / Ásó–Kapa / Steinitz–Jascsák–Podhola / Sipőcz–Kohn Géza–Halász–Vadász–Madarász. A fentiek szerint most valami ilyesmi szólhat a magyar fülekben: Szijjártó / Kósa–Kósáné / Vida–Mészáros–Habony / Giró-Szász–Lázár–Halász–Vadász–Madarász.

Osztozom az indulatban és kajánságban, de munkahipotézisként nyugodjam meg.

Első lépésben tekintsünk el a nevemtől (én úgysem tudok), a, hogy úgy mondjam, históriai dimenzióktól, vagyis nem mint majdnem-gróf írnék (sose úgy), nem mint sarj. Noha attól tartok, valami ilyesmi is sunnyogott a megtisztelő fölkérés mögött. Érthető. Érthető félreértés, gondolván, hogy az arisztokrácia és a forma kéz a kézben járnak, mint... mint... ezer példa volna Goethe és Schillertől Fancsikó és Pintán át Orbán és Simicskáig. Ja és Stan és Pan.

De hát nem vagyok arisztokrata, ma Magyarországon, ha valaki nem tudná, nincsen arisztokrácia, nincsenek arisztokraták (legföljebb látogatóban). Olyanok vannak néhányan, kiknek az apjuk, nagyapjuk (és így tovább egy ideig) arisztokrata volt. Én is ilyen vagyok. Amúgy magyar író, republikánus.

Menjünk tovább a nagy, közös nincsünkben: Urak sincsenek, úrinők sincsenek. A polgárokat egy kezemen meg tudnám számolni. Általános formátlanság hona hazánk. Soha nem álltunk nagyon jól, a formák mindig nagyon közel voltak a formalitáshoz, közel a saját ürességükhöz. Lásd pl. Horthy-korszak.

Van új harács és uriz. Ez azonban egyáltalán nem meglepő, az ellenkezője volna az. Hogy első generációsok úgy viselkedjenek, mintha már régóta... régóta gazdagok volnának, a hatalomban volnának, és nagy könyvtáruk volna eleve, egyáltalán, mintha örököltek volna valamit.

De semmit, úgy értve, semmi használhatót. Elindultak, és nem volt semmijük, csak a tehetségük, az erejük, a kitartásuk, és persze ezek árnyékos változatai, a bírvágy, a kíméletlenség, az önzőség, a törtetés, rámenősség és gátlástalanság. Ez nem volt a 16. században sem másképp.

Urizálni nem úri dolog. De mi az, hogy úri? (Vajon értelmes kérdés ez ma egyáltalán?) Valami homályos formaérzék-szerűség. Például az erkölcshöz is csupán így van köze, úriember ilyet nem tesz. (Igaz, ha arra gondolunk, hogy ún. úriemberek mi mindent elkövettek, akkor azt kell mondjuk, hogy az úriember nem a következetességéről ismerszik meg.) Viszont honnan a véreres bánatból volna itt valakinek is formaérzéke, eltekintve azoktól, akiknek van? Mert személyes kivételek mindig vannak, nincsenek urak, de néhányat azért ismerünk, úrinőt is (a hölgy szó használata jól mutatja a zavart katyvaszt), polgárság sincsen, de polgárok, elenyésző számban, vannak.

A vadászat, a láthatóan drága, márkás holmik, utazások, lakodalmak, terepjárók – klasszikus újgazdag-rekvizitumok, az accessoire részei. Mire föl mondhatnánk az újgazdagnak, hogy legyen régi? A nem nagyon eredeti tőkefelhalmozás korában vagyunk, többé-kevésbé szükségszerűnek tetszik ez az új, talmi kivagyiság. Nincs, mi korlátozza, nincs, mi példa legyen. Ebben a jobboldal kissé kiszolgáltatottabb, hagyománya (de legalábbis az, amit megértett belőle) nem korlátozza abban, hogy össze ne keverje az úrit az urizzal. A baloldalt az övé nagyon is korlátozná, de e korlátok áthágásában nagyon is leleményesnek mutatkozott. (Most épp nem látszik onnan semmi, ez sem.) Amúgy senkit nem érdekel valójában a saját hagyománya (eltekintve attól, hogy ez nem egészen elhatározás kérdése; meg talán nem is igaz ez az érdektelenség, a jobboldal nagyon is tudatosan használja a múltat, a hagyományaink legkönnyebben mozgatható, legvacakabb rétegét: ezt a kurucos önsajnálóst – kettő oda, kettő vissza, s közben megpörgetni a menyecskét!).

Akkor tehát minden rendben, áldjon meg bennünket a szent turul, csillogjanak ama még csak nem is hamis kösöntyűk? Csak az történik, ami történhetik? Hisz szamárság vitázni a gravitációs törvényről, hiába törik folyvást a családi porcelán.

Természetesen a legkevésbé sincsen minden rendben. Bevallom, hogy reflexből, mélymagyarból, majdnem így folytattam: sőt alig van valami az országban, ami rendben volna, így csatlakoztam volna a nagy nemzeti jammerhoz, úgy is mint kis magyar rinyához, hogy itt semmi nem jó, élni is alig lehet, illetve hogy bántják a magyart, de úgyse erre akarok kanyarodni, hanem a hatalomhoz való viszonyunk felé (a menyecskéről majd máskor).

Egyrészt, másrészt. Egyrészt meg vagyunk hatódva a hatalomtól (ebben is van hagyományunk), a nadrágos embertől, akinek legyen is sok nadrágja, hajbókunknak amúgy nem volna értelme. Mellesleg érdekes hungarikum (vagy ez általános?): egy potentátban legyen anyag, legyen testes, ne afféle széllelbélelt zegergény (?). És természetesen legyen, kisztihand, férfi. (Hi-hi: még ha amerikai is...)

Másrészt ezek mind lopnakcsalnakhazudnak, olyan nincs, hogy tisztességgel meggazdagodni, suskus és kéz kezet mos. Különösen, ha a másik politikai táborba tartozik, akkor aztán minden egyértelmű. Működik a legendás kelet-európai rosszindulat és bizalmatlanság.

Ám nem dicsérni jöttünk a cézárokat. Nem általában az újgazdagokról beszélünk most, hanem a politikai elit viselkedéséről a Louis Vuitton stadionok árnyékában (amely a fény). Egy aranyóra, ha villan, ha nem, nem magában áll. Az aranyóra az nem urizálás, az szép. És hát drága. A vadászat oké. A vadászati törvény szalonkakönnyítő megváltoztatása a nem oké.

Szóval hogy vannak összefüggések, melyek, túl a szokásos, említett demagógián, rámutatnak a hatalmi urizálás valódi arcára. A hazugság, az arcátlan (vajon ez az előbbi arc?) hazugság az egyik tényező. Kereszténydemokrata szellemiségben kormányzunk, hallhattuk. Aki egyetlen ilyen jegyet fel tud idézni, éves HVG-előfizetést kap. (Eredeti áron, súgná a szerkesztő, ha kérdeném.) A közjó szolgái vagyunk. Ilyenkor azért halljuk a királyi folytatást: A közjó én vagyok. És aztán a sok hablatyolás a szegénységhelyzetről.

Jó bort inni jó – az indulat akkor születik, ha közben vizet prédikálunk. Ki-ki a saját vállalt vagy inkább bejelentett értékrendjét áthágva bukik a legnagyobbat. Ezért, és nem a sokszor megénekelt kettős mérce miatt szól nagyobbat egy kereszténydemokrata félrelépés, mint a szabadszerelem-pártiaké. A valódi értékrendet közben egyre nehezebb kitudni, azt még talán mondják, hogy polgári párt, de a polgár szót ejtették, maradt a bármivel feltölthető „emberek”, töltik is kuructól labancig, turultól katolikusig mindennel, ami az adott napon épp kelleni látszik. Azeri balta + Tormay Cécile. Melegít Nyirő József, „kinek még a hamvaitól is félnek”, így az okos kövéri szó.

De talán mégsem a hazugság az, ami miatt annyira fölháborító lesz az uriz, a sokmilliós Porsche, a kormánynak a Várba költözése (szolgáltató állam?), a gyerek nevére íratott ingatlanok, a „széles körű családi összefogás”. Hanem inkább a gőg. Az arrogancia, a dölyf és pökhend. Ezek mint a demokrácia ellentettje. Nem beszélünk meg semmit senkivel, önmagunkkal sem, tesszük, mert tehetjük, meg vagyunk választva kétharmaddal, akinek nem tetszik, nyalja ki a seggünk. Ha megengedjük. A nemzeti konzultáció után. Előtt. Alatt. Szabad ország vagyunk, ahogy akarni tetszenek.

Az uriz tényleg bagatell, tényleg csak okozat. Kádár nagyon nem urizált, puritánságából azonban semmi jó nem származott, nagyapámék generációját nehéz volt ízléstelenségen kapni, ott nem lett hordva világosbarna cipő este 6 után, de sokra evvel se mentünk.

A pökhendiség és barátai eddig jól működtek. A magabiztos pofátlanság az erő képzetét kelti. Az elképzeléseik hatalmi része be is jött. Elbizakodottságuknak van alapja, van mire szerénytelennek lenniük. A korlátlan hazudozásnak azonban mégiscsak az a következménye, hogy a hazudozók lassan már nem is tudják, hogy hol is élnek. Belevakulnak a magányukba.

(Az örökség lehetne az önismeret tükre, de nincs örökség. Bizonytalan turkálás van a régi holmik közt, azt gondolva, ez a hagyomány. Pedig ez csak bizonytalanság, személyes és történelmi bizonytalanság. Bizonytalanság és gyávaság. Mert szembenézni a hagyománnyal, az bátorság is. Egész másféle, mint ez a pökhendi vakmerőség. Így lesz a gyávaságból erőfitogtatás. Az erő képzetét kelteni folytonosan. [Ez az állandó ellenségkreálás is ebből van, a kommunisták, a kapitalisták, az EU, az USA, a belső, a külső.] Például bátran szembenézni a magyar jobboldali hagyománnyal. E hagyomány árnyoldalaival. A Horthy-korszak árnyoldalaival, például. De nem, mert rettegnek, hogy ezzel saját magukat gyöngítenék. Elfeledve azt a nagyon egyszerű és irgalmatlanul fontos különbséget, hogy a hagyományom nem egyenlő velem, én az a munka vagyok, amit ezen a hagyományon, ezzel a hagyománnyal elvégzek. Csak hát ez a rettegés maga a gyöngeség. Ezért nincs számvetés, ezért nincs valóságos viszony a saját hagyományukkal. Ez a hiány, ez a rettegés öltött testet az angyalos emlékműben; kőbe vésett mentegetőzés, kőbe vésett gyávaság. Angyal még nem volt ennyire provinciális, mint ott... Aki a hőbörgős látáson változtatni akar, annak ez mind kérdés, mindnyájunknak kérdések ezek, a bizonytalanság, a hagyományhoz való gyávaság és a többi.)

Úgy beszélnek szédülten az ország házában, mint egy nívótlanabb kocsmában, Brüsszelről úgy, mint Moszkváról, Putyinról, mint... már nem is tudjuk, hol tartunk (Szijjártó – tényleg ő a külügyminiszter?, olyan, mint az Andrássy Gyula bácsi? – mint fordított Oszkár: aki nem tudja, de mondja), az USA-ról meg mondjuk úgy, mintha az egy jelentősebb bélyeggyűjtő szervezet volna valahol Alcsút környékéről. Örüljenek, hogy nem lépünk keményebben oda, kenjék a demokráciájukat a hajukra stb.; eluntuk.

Innét többféleképp folytatható egy cikk és egy ország. Megyünk bele a semmibe, székek közt a pad alá, és ott nem lesz jó, Uram, lennünk nékünk. Vagy szükségszerűen egy új kezdet előtt állunk – bár itt azonnal a Beckett-anekdotára kell gondolnom: megemlítvén a mesternek, hogy milyen szép is volna ma az idő, kedvesen azt válaszolta, hogy ilyen messze azért ő nem menne el.

Szóval a Lázár időmérő szerkezete bagatell tétel, nyári nagyvakáció – hát a többi az inkább hó és halál... És fogadjunk, hogy nem merem odaírni, ide, a végére, hogy sok év tapasztalata szerint a tél után tavasz jő. Vesztettem.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.14. 22:49

rdaneelolivaw írta:
Mit szívtál? :)
Olyanokat írsz mintha az elmúlt 10 évet Új-Zélandon töltötted volna.

A Jobbik idő előtt leváltja a Fideszt?
Mármint előrehozott választásra gondolsz?
Emlékezz mi volt 2006-2009 között, 3 évig tüntetéssorozatok voltak, mégsem lett belőle semmi.

A Jobbik szerintem nem tud(na) egyedül kormányozni, ahhoz nem elég az egyszerű többség.
Koalát kell kötnie.
Nem előrehozott választásra gondolok. Elpattan a cérna, és a jobbik kifogja a szelet...

22:34 van most. Tudnék épp enni valamit... de nincs nyitva semmi... csak a gyrosos, a pizzás... stb, de éjjel nappali, vagy közért az nincs. Budapest belvárosában. Nyugodtan mondhatjuk, hogy egy világvárosban. Ahol éjszaka is volt eddig élet, és még mindig dolgoznak 3 műszakban, és aki este 10 után végez, az nem fog tudni bemenni egy közértbe, hogy vegyen magának valami kaja féleséget.
És azért nem tud bemenni, mert egy idióta faszkalap (a hangsúly az egyen van) kitalálta, hogy ne lehessen éjjel nyitva tartani. Egy, azaz egy ember kibaszik 10 millióval, és a 10 millió asszisztál ehhez. És annak az embernek aki jelenleg az országot vezeti, és egyesek a megváltást várják tőle még annyi esze sincs, hogy rájöjjön, hogy az egy faszkalap miatt a saját kezüket vágják le.
Hosszú távon ilyen faszságok nem mehetnek, előbb-utóbb betelik a pohár, és vagy elmenekülnek ebből az országból, vagy szembefordulnak velük.
Előbbi esetben a saját szarukba fognak belefulladni, második esetben a vérükbe.

Mai napig nem tudom túltenni magam, és dühroham kerülget, hogy Budapest belvárosába este 10 után nem tudok egy kibaszott kurva zsemlét, vagy kenyeret venni az otthonról hozott szalonnához, kolbászhoz. De rendelhetek pizzát egy ezresért, ehetek egy gyrost 700-ért. A 4 db zsemle meg lenne 160 huffocska. (Azért 160, mert jobb fajta.)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.14. 22:54

zola írta:
rdaneelolivaw írta:
Mit szívtál? :)
Olyanokat írsz mintha az elmúlt 10 évet Új-Zélandon töltötted volna.

A Jobbik idő előtt leváltja a Fideszt?
Mármint előrehozott választásra gondolsz?
Emlékezz mi volt 2006-2009 között, 3 évig tüntetéssorozatok voltak, mégsem lett belőle semmi.

A Jobbik szerintem nem tud(na) egyedül kormányozni, ahhoz nem elég az egyszerű többség.
Koalát kell kötnie.
Nem előrehozott választásra gondolok. Elpattan a cérna, és a jobbik kifogja a szelet...

22:34 van most. Tudnék épp enni valamit... de nincs nyitva semmi... csak a gyrosos, a pizzás... stb, de éjjel nappali, vagy közért az nincs. Budapest belvárosában. Nyugodtan mondhatjuk, hogy egy világvárosban. Ahol éjszaka is volt eddig élet, és még mindig dolgoznak 3 műszakban, és aki este 10 után végez, az nem fog tudni bemenni egy közértbe, hogy vegyen magának valami kaja féleséget.
És azért nem tud bemenni, mert egy idióta faszkalap (a hangsúly az egyen van) kitalálta, hogy ne lehessen éjjel nyitva tartani. Egy, azaz egy ember kibaszik 10 millióval, és a 10 millió asszisztál ehhez. És annak az embernek aki jelenleg az országot vezeti, és egyesek a megváltást várják tőle még annyi esze sincs, hogy rájöjjön, hogy az egy faszkalap miatt a saját kezüket vágják le.
Hosszú távon ilyen faszságok nem mehetnek, előbb-utóbb betelik a pohár, és vagy elmenekülnek ebből az országból, vagy szembefordulnak velük.
Előbbi esetben a saját szarukba fognak belefulladni, második esetben a vérükbe.

Mai napig nem tudom túltenni magam, és dühroham kerülget, hogy Budapest belvárosába este 10 után nem tudok egy kibaszott kurva zsemlét, vagy kenyeret venni az otthonról hozott szalonnához, kolbászhoz. De rendelhetek pizzát egy ezresért, ehetek egy gyrost 700-ért. A 4 db zsemle meg lenne 160 huffocska. (Azért 160, mert jobb fajta.)
Ismerek olyat, aki két zsömlén is el van. :mosoly: (:u

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.14. 23:00

mudd írta:
Esterházy Péter: A vereség
Mudd koma, ezt tudtuk eddig is... csak nem volt ilyen szépen, és hosszan megfogalmazva.
És az a baj, hogy terjedelme miatt nem sokan fogják elolvasni, pedig érdemes lenne.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.14. 23:02

Bandee írta: Ismerek olyat, aki két zsömlén is el van. :mosoly: (:u
Inkább magyarázd meg, hogy az este 10 utáni zárva tartás az mért kellett?! MÉRT?!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.14. 23:05

Éjjel nappali üzletek belváros, a teljesség igénye nélkül:

http://www.mannaabc.hu/

VII. kerület:
Izabella utca 34.: Tel.: +36 70 933 44 27
Rákóczi út 24.: Tel.: +36 70 933 44 26
Rákóczi út 6.: Tel.: +36 70 375 92 34
Bethlen Gábor utca 8.: Tel.: +36 70 380 49 29
Dohány utca 66. : Tel.: +36 70 380 49 16
Király utca 5.: Tel.: +36 70 361 72 68
Wesselényi utca 18.: Tel.: +36 70 380 49 15
Wesselényi utca 71.

NON STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1077 Budapest, Wesselényi utca 2
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 47
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...

Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 39
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1072 Budapest, Akácfa utca 27-29
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 39
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...

Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1077 Budapest, Wesselényi utca 2
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1072 Budapest, Akácfa utca 27-29
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24.

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 47
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Kizárt, hogy ez mind bezárt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.14. 23:08

zola írta:
Bandee írta: Ismerek olyat, aki két zsömlén is el van. :mosoly: (:u
Inkább magyarázd meg, hogy az este 10 utáni zárva tartás az mért kellett?! MÉRT?!
Azért, hogy a 4 zsömlédet ne a hipermarketben vedd meg. Mert nem arra van. Például, amúgy nem tudom. :mosoly: Nem én találtam ki.

És nem hiszem el, hogy a VII. kerületben vagy VIII, kerületben nem lehet most zsömlét venni.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.14. 23:11

Bandee írta: Azért, hogy a 4 zsömlédet ne a hipermarketben vedd meg. Mert nem arra van. Például, amúgy nem tudom. :mosoly: Nem én találtam ki.

És nem hiszem el, hogy a VII. kerületben vagy VIII, kerületben nem lehet most zsömlét venni.

A rony abc bezár 10-kor. Ha az nincs nyitva, akkor szerintem más se.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.14. 23:12

zola írta:
Bandee írta: Azért, hogy a 4 zsömlédet ne a hipermarketben vedd meg. Mert nem arra van. Például, amúgy nem tudom. :mosoly: Nem én találtam ki.

És nem hiszem el, hogy a VII. kerületben vagy VIII, kerületben nem lehet most zsömlét venni.

A rony abc bezár 10-kor. Ha az nincs nyitva, akkor szerintem más se.
Átmeneti. Már megy az átalakulás, rony és manna abc-kben is.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.04.14. 23:13

zola írta: Mudd koma, ezt tudtuk eddig is... csak nem volt ilyen szépen, és hosszan megfogalmazva.
És az a baj, hogy terjedelme miatt nem sokan fogják elolvasni, pedig érdemes lenne.
jezusmarja, nem figyeltem es az ulyssest linkeltem :(

de vicc nelkul - a szerzo meg jopar eve lekopnivalo-libsiberenc volt. pontosabban annak lett nyilvanitva. szerintem azota kulonosebben sem o, sem a nezetei nem valtoztak. a vilag se nagyon, magyarorszag egy kicsit, de nem az elonyere - ezert ertik sokan esterhazy szavait az egykori jobboldalrol is.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.14. 23:15

Bandee írta:Éjjel nappali üzletek belváros, a teljesség igénye nélkül:

http://www.mannaabc.hu/

VII. kerület:
Izabella utca 34.: Tel.: +36 70 933 44 27
Rákóczi út 24.: Tel.: +36 70 933 44 26
Rákóczi út 6.: Tel.: +36 70 375 92 34
Bethlen Gábor utca 8.: Tel.: +36 70 380 49 29
Dohány utca 66. : Tel.: +36 70 380 49 16
Király utca 5.: Tel.: +36 70 361 72 68
Wesselényi utca 18.: Tel.: +36 70 380 49 15
Wesselényi utca 71.

NON STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1077 Budapest, Wesselényi utca 2
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 47
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...

Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 39
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1072 Budapest, Akácfa utca 27-29
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 39
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...

Vásárlás

élelmiszer Budapest VII. ker
NON STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1077 Budapest, Wesselényi utca 2
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ÉLELMISZER
Budapesti bolt üzlet
1072 Budapest, Akácfa utca 27-29
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24.

élelmiszer Budapest VII. ker
NON-STOP ABC
Budapesti bolt üzlet
1074 Budapest, Dohány utca 47
nyitva: h:0-24 k:0-24 sz:0-24 cs:0-24 p:0-24 sz:0-24 v:0-24...


Kizárt, hogy ez mind bezárt.
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.14. 23:19

Manna ABC
március 31., 9:07 ·
Kedves Vásárlóink! NYITVA TARTÁS VÁLTOZÁS!
0-24
Minden nap változatlanul éjjel-nappal működő üzleteink listája:
Vámház körút, Baross utca, Podmaniczky utca, Ráday utca, Teréz körút
Hétfő 6-22
Kedd 6-22
Szerda 6-22
Csütörtök 6-24
Péntek 0-24
Szombat 0-24
Vasárnap 0-22 nyitva tartású üzleteink:
Pozsonyi utca, Visegrádi utca, Kassai tér, Lajos utca, Bécsi út, Böszörményi út, Alkotás utca
Hétfő 6-22
Kedd 6-22
Szerda 6-22
Csütörtök 6-22
Péntek 6-22
Szombat 6-22
Vasárnap 6-22 nyitva tartású üzleteink:
József körút!
Várjuk továbbra is Önöket, változatlanul széles árukészlettel és folyamatos akciókkal! Manna csapat

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.14. 23:23

zola írta:Manna ABC
március 31., 9:07 ·
Kedves Vásárlóink! NYITVA TARTÁS VÁLTOZÁS!
0-24
Minden nap változatlanul éjjel-nappal működő üzleteink listája:
Vámház körút, Baross utca, Podmaniczky utca, Ráday utca, Teréz körút
Hétfő 6-22
Kedd 6-22
Szerda 6-22
Csütörtök 6-24
Péntek 0-24
Szombat 0-24
Vasárnap 0-22 nyitva tartású üzleteink:
Pozsonyi utca, Visegrádi utca, Kassai tér, Lajos utca, Bécsi út, Böszörményi út, Alkotás utca
Hétfő 6-22
Kedd 6-22
Szerda 6-22
Csütörtök 6-22
Péntek 6-22
Szombat 6-22
Vasárnap 6-22 nyitva tartású üzleteink:
József körút!
Várjuk továbbra is Önöket, változatlanul széles árukészlettel és folyamatos akciókkal! Manna csapat
Nem csak a Manna és a Rony van. de holnap esküszöm megyek és megnézem. Ha a Dohány utcában vagy a Wesselényiben, Akácfában nem találok éjjel-nappalit akkor tökön szúrom magam. Aztán pedig nyitok egyet.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.04.14. 23:46

Bandee írta:
Nem csak a Manna és a Rony van. de holnap esküszöm megyek és megnézem. Ha a Dohány utcában vagy a Wesselényiben, Akácfában nem találok éjjel-nappalit akkor tökön szúrom magam. Aztán pedig nyitok egyet.
De akkor neked kell ott lenned. Vagy édsanyádnak... vagy a Bettinek, de akkor el kell venned.

Amúgy megoldottam... pizzaking lett belőle... egy szelet pizza, meg egy somlói.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.04.15. 00:02

zola írta:
Bandee írta:
Nem csak a Manna és a Rony van. de holnap esküszöm megyek és megnézem. Ha a Dohány utcában vagy a Wesselényiben, Akácfában nem találok éjjel-nappalit akkor tökön szúrom magam. Aztán pedig nyitok egyet.
De akkor neked kell ott lenned. Vagy édsanyádnak... vagy a Bettinek, de akkor el kell venned.

Amúgy megoldottam... pizzaking lett belőle... egy szelet pizza, meg egy somlói.
Vagy Neked mert benned megbízok. :mosoly: Ilyesmi lesz a vége, éjjel-nappali volt, van és lesz is. Majd ki lesz játszva a törvény és mindenki boldog lesz.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.04.15. 08:35

zola írta:De akkor neked kell ott lenned. Vagy édsanyádnak... vagy a Bettinek, de akkor el kell venned.
:mrgreen:

Lezárt