Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2015.11.14. 14:44

Rocco írta: Tyutye hulyesegehez, miszerint "minden terrorista muszlim", nem csatlakoznek.
pontosítsunk.....

"MINDEN SZADISTA TERRORISTA MUSZLIM!" én ezt állítottam.
ez nem ugyan az, a lényeget felejtetted le.
lefejezések, feldarabolások, csonkítások, ősi műemlékek lerombolása egyszóval az emberi értékek tagadása, eltiprása
stb. stb. ez egyedi!

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2015.11.14. 14:47

keF1r írta: Igen, jelenleg csak szóban uszítasz...általában igy kezdődik...és erőszakkal folytatódik.
szóval te megvagy arró győződve, hogy előbb-utóbb csinálni fogok valami szörnyűséget?

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2015.11.14. 14:56

tyutye írta:
keF1r írta: Igen, jelenleg csak szóban uszítasz...általában igy kezdődik...és erőszakkal folytatódik.
szóval te megvagy arró győződve, hogy előbb-utóbb csinálni fogok valami szörnyűséget?
Nem, jelenleg csak arról vagyok meggyőződve, hogy egy sötét műveletlen paraszt vagy aki a saját igen szűk korlátain belül gyűlölködik.

Na további jó magömlést...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.11.14. 14:58

keF1r írta:
A vallás álcája mögé bújó terrorizmust kell elpusztitani, nem a vallást és nem a vallásos embereket.
Lassan majd tudatosul az europai vezetőkben, hogy légicsapásokkal és a helyi ellenzék támogatásával nem lehet a terrorizmust megállitani. A saját embereik áldozata is kell majd ahhoz, hogy az évtizedeken keresztül saját politikai érdekeikre formált világot rendbe tudják tenni.
Senki nem beszélt a vallásos emberek elpusztításáról. Azt állítottam, hogy a vallási vezetők hülyítik az embereket ezért nincs béke. Ezt továbbra is tartom. Ott kéne keresgélni, kapirgálni a mecsetekben és zsinagógákban.. Ha nem is kell betiltani a vallást, mert az tényleg egy radikális megoldás, sokkal jobban kellene ellenőrizni mit csinálnak ott az emberek, mit csinál a vallási vezető.. Amint uszítás megy, határozottan fel kellene lépni.

Szerintem innen ered a probléma, tehát ezt kell kezelni. Azért csak meg kell hülyíteni egy embert ahhoz, hogy bombát magára csatolva és felrobbantva menjen Mohamed próféta ellenségeihez.. Vagy nem? Arra is alkalmas az ember, hogy MLM rendezvényekre járjon és mintegy vallásként rajongjon a cégért (ld. Nuskin, Forever Living stb..).. Az is hasonlóan működik, ott is vannak "vallási " vezetők. Arra épül az egész

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2015.11.14. 15:04

keF1r írta: Nem, jelenleg csak arról vagyok meggyőződve, hogy egy sötét műveletlen paraszt vagy aki a saját igen szűk korlátain belül gyűlölködik.
Na további jó magömlést...
és én vagyok a "sötét paraszt"

humorod az van (:k

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.11.14. 17:11

akkor ezek szerint két út van: a háború és utópia, vagy a totális kontroll, mint az Emlékmásban, meg egyéb sci-fikben.

olyat lehetne, hogy mindenkire, aki beteszi a lábát egy mecsetbe, templomba ---> chip. mindenkire aki részt vesz utcai Akhbarozásban---> chip.
minden vallási gyüjtőhelyen, tömörülésben chip + lehallgatás.
aki vallásos akar lenni, ezt el kellene fogadnia a békéért.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.11.14. 17:14

carlos78 írta:akkor ezek szerint két út van: a háború és utópia, vagy a totális kontroll, mint az Emlékmásban, meg egyéb sci-fikben.

olyat lehetne, hogy mindenkire, aki beteszi a lábát egy mecsetbe, templomba ---> chip. mindenkire aki részt vesz utcai Akhbarozásban---> chip.
minden vallási gyüjtőhelyen, tömörülésben chip + lehallgatás.
aki vallásos akar lenni, ezt el kellene fogadnia a békéért.
Adom, maximálisan.

Csak ezt sosem fogják tudni átpasszolni a jogvédőkön. Pedig valami drasztikus kell, mert ezt el kell fojtani csírájában, hogy ne ismétlődjön meg a következő generációkkal. Nincs más, csak valamilyen általános, erős szankció és jognyírbálás. Van, akinek egyszerűen nem szabad jogokat biztosítani - ez van.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.11.14. 17:18

szerintem ezt ha ráerőszakolod vallásosokra, az önmagában fanatizálás. sőt, ellenségeskedésként élnek majd meg bármit.
a lehallgatását viszont már eddig is megoldhatta volna a titkosszolgálat.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.11.14. 17:25

Én már voltam templomban.
A keresztelőmön, az esküvőmön, a fiam keresztelőjén... Egy rakás ismerősöm esküvőjén.
Turistaként is jártam pár helyen, Cairo mecseteiben is. ;)

Csippelnél?
Nem vagyok hívő.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.11.14. 17:28

rdaneelolivaw írta:Én már voltam templomban.
A keresztelőmön, az esküvőmön, a fiam keresztelőjén... Egy rakás ismerősöm esküvőjén.
Turistaként is jártam pár helyen, Cairo mecseteiben is. ;)

Csippelnél?
Nem vagyok hívő.
Nem vagy muszlim vallást gyakorló, rendszeresen vallásgyakorlás céljából mecsetbe járó, tehát nem.

Aki a fentieknek megfelel, azt igen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.11.14. 17:38

rdaneelolivaw írta:Én már voltam templomban.
A keresztelőmön, az esküvőmön, a fiam keresztelőjén... Egy rakás ismerősöm esküvőjén.
Turistaként is jártam pár helyen, Cairo mecseteiben is. ;)

Csippelnél?
Nem vagyok hívő.
igen, csippelnélek. magamat is. van jobb?
kutyáim sincsenek megsértődve mellesleg, pedig csippeltek ők is :D
amúgy a bankszámlaforgalmad, telefonforgalmad, azonosítóid alapján eddig is nyitott könyv az életed.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.11.14. 17:44

megjegyzem a papír nélkül országhatárokon át flangálás ezért nem volt jó ötlet. és a németek, osztrákok még hergelték is őket.. gyönyörű. ilyet még a keresztény szolidaritás mellett sem lett volna szabad megengedni. viktor kapcsolt elsőnek, de ő is későn. aki nem így gondolja, fejtse ki :D

csak papírral, ellenőrizhetően büntetlen és nem fanatizált előélettel engedném be őket, akik szakmával és nyelvtudással rendelkeznek vagy hajlandóak röptetés terhe mellett 1 éven belül vizsgázni.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2015.11.14. 18:14

carlos78 írta:megjegyzem a papír nélkül országhatárokon át flangálás ezért nem volt jó ötlet. és a németek, osztrákok még hergelték is őket.. gyönyörű. ilyet még a keresztény szolidaritás mellett sem lett volna szabad megengedni. viktor kapcsolt elsőnek, de ő is későn. aki nem így gondolja, fejtse ki :D

csak papírral, ellenőrizhetően büntetlen és nem fanatizált előélettel engedném be őket, akik szakmával és nyelvtudással rendelkeznek vagy hajlandóak röptetés terhe mellett 1 éven belül vizsgázni.
Van esetleg már információd arról, hogy bevándorlók követték el a mészárlást?
Szerinted pl Franciaország több ezer kilométer hosszú tengerpartján mennyire könnyen szállhat partra bármikor pár jól kiképzett terrorista?

Vagy legyalulják az IS-t és a többi csoportot a föld szinéről összefogással, vagy nem lesz vége soha...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2015.11.14. 18:22

keF1r írta: Van esetleg már információd arról, hogy bevándorlók követték el a mészárlást?
Szerinted pl Franciaország több ezer kilométer hosszú tengerpartján mennyire könnyen szállhat partra bármikor pár jól kiképzett terrorista?

Vagy legyalulják az IS-t és a többi csoportot a föld szinéről összefogással, vagy nem lesz vége soha...
http://hirtv.hu/hirtvkulfold/parizsi-te ... ot-1313977

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2015.11.14. 18:25

Ujjlenyomat alapján azonosították a nyomozó hatóságok a péntek éjjeli párizsi merényletek egyik elkövetőjét, egy fiatal francia férfit, aki a Párizstól mintegy 35 kilométerre lévő Courcouronnes-ba való.
A rendőrség nyilvántartásában szereplő ujjlenyomatok alapján megállapították, hogy olyan személyről van szó, aki már korábbról is ismert volt a hatóságok előtt nemzetközi terrorista tevékenységben való részvétele miatt. A nyomozás első eredményei szerint egyike volt annak a négy merénylőnek, aki a Bataclanban végrehajtott akció során vesztette életét.

Akkor mit keresett szabadlábon vagy az országban?
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.11.14. 19:18

Két emberről beszéltek.
Az egyik egy szélsőséges, franciáknál élő fazon volt, a másik pedig a menekültekkel érkezett. (Ahogy szvsz a többi öngyilkos is, de lehet ebben nem lesz igazam)

Bonyolódik a szitu.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2015.11.14. 19:27

Most tartunk ott, hogy olyan is van köztük, aki már ott született, meg olyan is, aki a mostani menekülthullámmal jött... ez a lehető legrosszabb felállás így.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.11.14. 20:03

Elkezdődött a III. világháború.
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.11.14. 20:52

keF1r írta:
carlos78 írta:megjegyzem a papír nélkül országhatárokon át flangálás ezért nem volt jó ötlet. és a németek, osztrákok még hergelték is őket.. gyönyörű. ilyet még a keresztény szolidaritás mellett sem lett volna szabad megengedni. viktor kapcsolt elsőnek, de ő is későn. aki nem így gondolja, fejtse ki :D

csak papírral, ellenőrizhetően büntetlen és nem fanatizált előélettel engedném be őket, akik szakmával és nyelvtudással rendelkeznek vagy hajlandóak röptetés terhe mellett 1 éven belül vizsgázni.
Van esetleg már információd arról, hogy bevándorlók követték el a mészárlást?
Szerinted pl Franciaország több ezer kilométer hosszú tengerpartján mennyire könnyen szállhat partra bármikor pár jól kiképzett terrorista?

Vagy legyalulják az IS-t és a többi csoportot a föld szinéről összefogással, vagy nem lesz vége soha...
merénylettől függetlenül is: a papír nélküli flangálás kockázat
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.11.14. 21:00

egyébként előre hányok, hogyan fogják a politikai oldalak felhasználni a merényletet saját igazuk legalizálására, jönnek a sablon-RIP hírek, blogbejegyzések, pofázás minden oldalról - megoldás meg sehol.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.11.14. 21:17

carlos78 írta:egyébként előre hányok, hogyan fogják a politikai oldalak felhasználni a merényletet saját igazuk legalizálására, jönnek a sablon-RIP hírek, blogbejegyzések, pofázás minden oldalról - megoldás meg sehol.
Össze kellene végre fogni. A DK legalább törölte az összes politikai rendezvényét, a fidesz is a kongresszusát, persze jó kérdés mennyire marketing lépés volt. A Jobbik szerint viszont a ballibek a felelőlek, mert minden menekültet beengednek. A magyar ballibek. Ez az első reakciójuk :hanyas:
Kép

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2015.11.14. 21:18

érdekes, hogy Libanonról meg szinte szó se esik...
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2015.11.14. 21:28

A chipelest adom én is. Már azt hiszem mondtam, hogy a menekultstatusz mellé adnám gratisz. és nincs DE

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2015.11.14. 22:27

bebasztam
kurvara szeretlek titeket. midnenkit
vilagbeke

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.11.14. 22:51

Ecet írta:
vollebak írta:
Ecet, ezek nem most jöttek, hanem úgynevezett hibernált ügynökök voltak.
Kivéve amelyik most érkezett mint bevándorló!
Nem értem, hogyan jutott át. Mivel útlevele volt, regisztrálni kellett volna. Akkor viszont kibukott volna, hogy terrorista nem? Vagy ha nem, akkor akár repülővel is jöhetett volna... Persze a káoszban nem lehetett nehéz valahogy kikerülni a hatóságokat. Ezért baj az, hogy ellenőrzés nélkül utaztatják a menekülteket. Mi is ezt tettük, aztán átpasszoltuk a szomszédoknak. Mi is hibásak vagyunk akkor, ha tényleg a menekültekkel jutott át.
Kép

Lezárt