PC, Android, iOS és társai

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.11.30. 09:24

Köszi a tippet még egyszer, Phoebe!

Már csak az bosszant, hogy ilyen hang-fájlt nem tudok egy androidos telefonon beállítani "Értesítési hang"-nak. Fel tudom venni a csengőhangok közé, de pl üzenet érkezés jelzésére nem. Én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet?

:angry01

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.11.30. 12:42

bertone írta:Köszi a tippet még egyszer, Phoebe!

Már csak az bosszant, hogy ilyen hang-fájlt nem tudok egy androidos telefonon beállítani "Értesítési hang"-nak. Fel tudom venni a csengőhangok közé, de pl üzenet érkezés jelzésére nem. Én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet?

:angry01
Lehet hogy a telefonon kell lennie ahhoz hogy be tud állítani. Ott is a csengőhangok mappában.

bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.12.16. 15:19

Most állok telefon vásárlás előtt. Gondoltam egy ilyenre, de azért maradok a Tesco-s Op3n Dott-nál. (:u

Egy telefon a Lambo ülésére

ui.: de csak azért, mert az Almera ülésén nem mutatna jól (:v

TCat
gokartos
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:34

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: TCat » 2014.12.18. 08:23

Sziasztok,
Ismertek jó kémprogram kereső/irtó programot, amit le lehet tölteni?
Köszi

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.12.18. 09:13

TCat írta:Sziasztok,
Ismertek jó kémprogram kereső/irtó programot, amit le lehet tölteni?
Köszi
Próbáld ki ezt: https://www.malwarebytes.org/mwb-download/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.12.26. 12:15

bertone írta:Köszi a tippet még egyszer, Phoebe!

Már csak az bosszant, hogy ilyen hang-fájlt nem tudok egy androidos telefonon beállítani "Értesítési hang"-nak. Fel tudom venni a csengőhangok közé, de pl üzenet érkezés jelzésére nem. Én vagyok béna, vagy tényleg nem lehet?

:angry01
PC-n editálásra goldwave egyszerű és könnyű. Android csengőhangoknak, figyelmeztető hangnak berakni meg a ringdroid appot ajánlom.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.01.01. 20:15

galaxy s plus-t akartam frissíteni kies-en keresztül. Lefagyott 3 %-nál. Azóta kuka az egész. Bekapcsolom és egy ábra jelenik csak meg egy telefon sárga felkiálltójel és egy pc.
Sikerült téglát csinálnom, Ha valaki tuda segíteni nagyon megköszönném.
Semmire nem reagál. USB-n sem tudom összekötni a géppel, nem csatlakozik a kies-hez.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.01. 21:13

Szarszung

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.01.01. 22:12

rdaneelolivaw írta:Szarszung
Köszönöm DAni nagyon hasznos! :)

bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.01.02. 07:12

eniksz írta:
rdaneelolivaw írta:Szarszung
Köszönöm DAni nagyon hasznos! :)
Sajnos én a bajodon nem tudok segíteni, de más témában hasonló cipőbe kerültem. Bő két éve vettünk a házba egy új kazánt, ami eddig nagyon jól működött, azonban most megbolondult. Konkrétan alig fűt. Van egy fórum, ahol ezekről beszélgetnek és nagyon sok hasznos tanácsot olvastam, rengeteg segítőkész szerelőtől. 28 oldalt olvastam el, de az enyémhez hasonló probléma eddig nem merült fel. Erre leírtam a gondomat és egy fazon válaszként arról kezdett győzködni, hogy az én kazánom nem is alkalmas a padlófűtéshez, meg az nem is kondenzációs, csak kondenzáló és a kettő között milyen hatásfokbeli különbség van stb. Vagy 3x kellett neki elmagyaráznom, hogy értem amit ír, de az semmit nem segít a problémám megoldásán.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.02. 08:21

bertone írta:Sajnos én a bajodon nem tudok segíteni, de más témában hasonló cipőbe kerültem. Bő két éve vettünk a házba egy új kazánt, ami eddig nagyon jól működött, azonban most megbolondult. Konkrétan alig fűt. Van egy fórum, ahol ezekről beszélgetnek és nagyon sok hasznos tanácsot olvastam, rengeteg segítőkész szerelőtől. 28 oldalt olvastam el, de az enyémhez hasonló probléma eddig nem merült fel. Erre leírtam a gondomat és egy fazon válaszként arról kezdett győzködni, hogy az én kazánom nem is alkalmas a padlófűtéshez, meg az nem is kondenzációs, csak kondenzáló és a kettő között milyen hatásfokbeli különbség van stb. Vagy 3x kellett neki elmagyaráznom, hogy értem amit ír, de az semmit nem segít a problémám megoldásán.
Hitelesített cucc? :)
Mert ha igen akkor fura.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.02. 08:41

eniksz írta:Köszönöm DAni nagyon hasznos! :)
Sokszor mondtam, hogy vegyetek harapottalmás telefont vagy legalább Blackberryt.
Ezek a gyártók saját maguk reszelgetik az OS-t a telefon alá, ezért MŰKÖDNEK, és nem szenvedsz vele mint egy külön gyártó + Third Party szarral.
Utóbbi sosem fog úgy működni mint egy olyan gyártó telefonja aki saját maga állítja elő az OS-t rá.
Sosem.

Ezek a gyártók betonbiztos, hülyéknek való telefonokat készítenek, bárki tudja őket használni.
És működnek.
Persze nem mondom, hogy nem fognak szétmenni, mert már eleve az aksi el fog fáradni, meg ráülök, leejtem stb... :)
De szerintem 3 évig biztosan használható lesz a telóm, akár a jelenlegi OS-el is.

Mennyibe fáj egy Galaxy S(x)? Mert azért ez nem az olcsó kategória.
Az S4, S5 tuti 100e felett van.És egy fröccsöntött **, Androiddal.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.02. 08:48

eniksz írta:galaxy s plus-t akartam frissíteni kies-en keresztül. Lefagyott 3 %-nál. Azóta kuka az egész. Bekapcsolom és egy ábra jelenik csak meg egy telefon sárga felkiálltójel és egy pc.
Amúgy annyira jellemző a hiba jellege.
Kb. mintha a windowst látnám. :lol: Katasztrófa az egész.
És ezeket el merik adni 2014-2015-ben. Borzasztó.

Dobd ki a francba.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.01.02. 10:20

rdaneelolivaw írta:
eniksz írta:Köszönöm DAni nagyon hasznos! :)
Sokszor mondtam, hogy vegyetek harapottalmás telefont vagy legalább Blackberryt.
Ezek a gyártók saját maguk reszelgetik az OS-t a telefon alá, ezért MŰKÖDNEK, és nem szenvedsz vele mint egy külön gyártó + Third Party szarral.
Utóbbi sosem fog úgy működni mint egy olyan gyártó telefonja aki saját maga állítja elő az OS-t rá.
Sosem.

Ezek a gyártók betonbiztos, hülyéknek való telefonokat készítenek, bárki tudja őket használni.
És működnek.
Persze nem mondom, hogy nem fognak szétmenni, mert már eleve az aksi el fog fáradni, meg ráülök, leejtem stb... :)
De szerintem 3 évig biztosan használható lesz a telóm, akár a jelenlegi OS-el is.

Mennyibe fáj egy Galaxy S(x)? Mert azért ez nem az olcsó kategória.
Az S4, S5 tuti 100e felett van.És egy fröccsöntött **, Androiddal.
Galaxy s plus egy 5 éves telefon. Akkoriban 75 ezer volt.
A net-et feltúrtam, de ilyen jellegű hibát nem tapasztal rajtam kívül senki, mert még említés sincs róla, nem , hogy megoldás.
Odinnal is próbáltam telepíteni, de nem megy. Én most a kies progit szidom, nem a telefont. Az a felháborító, hogy direkt erre van a progi és téglát csinál a telóból.
Senkinek semmi ötlete?

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.01.02. 10:23

3 gombos indítással még annyit tudok előhozni vele, hogy RAMDUMP MODE Course:Force Upload.

bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.01.02. 10:34

rdaneelolivaw írta:
bertone írta:Sajnos én a bajodon nem tudok segíteni, de más témában hasonló cipőbe kerültem. Bő két éve vettünk a házba egy új kazánt, ami eddig nagyon jól működött, azonban most megbolondult. Konkrétan alig fűt. Van egy fórum, ahol ezekről beszélgetnek és nagyon sok hasznos tanácsot olvastam, rengeteg segítőkész szerelőtől. 28 oldalt olvastam el, de az enyémhez hasonló probléma eddig nem merült fel. Erre leírtam a gondomat és egy fazon válaszként arról kezdett győzködni, hogy az én kazánom nem is alkalmas a padlófűtéshez, meg az nem is kondenzációs, csak kondenzáló és a kettő között milyen hatásfokbeli különbség van stb. Vagy 3x kellett neki elmagyaráznom, hogy értem amit ír, de az semmit nem segít a problémám megoldásán.
Hitelesített cucc? :)
Mert ha igen akkor fura.
Mit értesz azon, hogy kitelesített-e a cucc? :pf01

Egyébként most ment el a szerelő. Dugulás volt a kazánon belül a fűtéskörben. Most már dől a meleg! :hajra01

bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.01.02. 10:39

rdaneelolivaw írta:
eniksz írta:Köszönöm DAni nagyon hasznos! :)
Sokszor mondtam, hogy vegyetek harapottalmás telefont vagy legalább Blackberryt.
Ezek a gyártók saját maguk reszelgetik az OS-t a telefon alá, ezért MŰKÖDNEK, és nem szenvedsz vele mint egy külön gyártó + Third Party szarral.
Utóbbi sosem fog úgy működni mint egy olyan gyártó telefonja aki saját maga állítja elő az OS-t rá.
Sosem.

Ezek a gyártók betonbiztos, hülyéknek való telefonokat készítenek, bárki tudja őket használni.
És működnek.
Persze nem mondom, hogy nem fognak szétmenni, mert már eleve az aksi el fog fáradni, meg ráülök, leejtem stb... :)
De szerintem 3 évig biztosan használható lesz a telóm, akár a jelenlegi OS-el is.

Mennyibe fáj egy Galaxy S(x)? Mert azért ez nem az olcsó kategória.
Az S4, S5 tuti 100e felett van.És egy fröccsöntött **, Androiddal.
Vazze, Dani!
Nekem egy ótvar Huawei-m volt, ami tizedébe került a Te telódnak (bolti árról beszélek!) és az is kibírt 3 évet simán! Most vettem helyette egy Tescos ( :mosoly: ) Op3n Dott cuccot, szerintem a 3 évet ez is kibírja. 30 rugó volt.

bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.01.02. 10:42

eniksz írta: Galaxy s plus egy 5 éves telefon. Akkoriban 75 ezer volt.
A net-et feltúrtam, de ilyen jellegű hibát nem tapasztal rajtam kívül senki, mert még említés sincs róla, nem , hogy megoldás.
Odinnal is próbáltam telepíteni, de nem megy. Én most a kies progit szidom, nem a telefont. Az a felháborító, hogy direkt erre van a progi és téglát csinál a telóból.
Senkinek semmi ötlete?
Én szívtam a nejem telefonjával, kétféle Kies létezik, nem mindegy melyiket használod és valahogy a leírásukban nem egyértelmű, melyiket kell. Bár ezen talán már túl vagy.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.02. 11:10

bertone írta:Vazze, Dani!
Nekem egy ótvar Huawei-m volt, ami tizedébe került a Te telódnak (bolti árról beszélek!) és az is kibírt 3 évet simán! Most vettem helyette egy Tescos ( :mosoly: ) Op3n Dott cuccot, szerintem a 3 évet ez is kibírja. 30 rugó volt.
Rosszul fogalmaztam.
Mindegyik bír 2-3 vet, csak nem mindegy, hogy végig működik az OS rajta, vagy fagyogat. :)
Anno a NOKIA-k is mind kibírtak több évet, lehet az első telóm még 5-öt is.
Ma már sajnos arra mennek rá, hogy minél előbb vegyél újat.

Számomra elég lenne egy hótprimitív teló (kb. NOKIA 5110 szintű), csak nem tehetem meg már, hogy ne lássam BÁRMIKOR a céges levelezésem.
És ennek vonzataként nem tehetem meg, hogy ne válaszoljak valakinek, ha épp mail-ben keres meg.
Csak ezért van okostelóm, nem másért.

Engem nem zavar ha drága valami, csak legyen minőségi és működjön.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.02. 11:11

bertone írta:Mit értesz azon, hogy kitelesített-e a cucc? :pf01
Szerintem egy kazán beszerelésénél elég sok papír és engedély kell, de lehet rosszul tudom. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.02. 11:14

bertone írta:Nekem egy ótvar Huawei-m volt, ami tizedébe került a Te telódnak (bolti árról beszélek!) és az is kibírt 3 évet simán! Most vettem helyette egy Tescos ( :mosoly: ) Op3n Dott cuccot, szerintem a 3 évet ez is kibírja. 30 rugó volt.
70-et fizettem a iPhone 5s-ért 1 éve. Akkor kártyafüggetlenül árulták 240e-ért a készüléket.
Igaz, NEXT-M díjcsomagban vagyok, céges. Ezért volt annyi, amennyi. :)
Ha nem Apple telóm lenne, tuti BlackBerry-t választanék. Más szóba sem jöhetne.

bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.01.02. 11:20

rdaneelolivaw írta:
bertone írta:Mit értesz azon, hogy kitelesített-e a cucc? :pf01
Szerintem egy kazán beszerelésénél elég sok papír és engedély kell, de lehet rosszul tudom. :)
Ja, ez rendesen be volt üzemelve. Viszont maga az egész rendszer 25 éves, a csövek falán rengeteg trutymó rakódik le. Na, ezek képesek eltömíteni a kazán finom kis járatait a hőcserélőkben.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.01.02. 11:27

bertone írta:Ja, ez rendesen be volt üzemelve. Viszont maga az egész rendszer 25 éves, a csövek falán rengeteg trutymó rakódik le. Na, ezek képesek eltömíteni a kazán finom kis járatait a hőcserélőkben.
Mienk is kb. 22-23 éves, akkor lett betéve amikor épült a társasház.
Nade... ez egy régi FÉG kazán.

Ha le akarom cserélni mondjuk egy kondenzációs Saunier Duval-ra, akkor az agyam eldobom annyi engedély kell hozzá.
Szomszés megcsináltatta, papírokal együtt (+ kéménybéleléssel) volt vagy 750 rugó.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.01.02. 11:43

bertone írta: Viszont maga az egész rendszer 25 éves, a csövek falán rengeteg trutymó rakódik le. Na, ezek képesek eltömíteni a kazán finom kis járatait a hőcserélőkben.
egyszerűen át kell mosni a rendszert egy slaggal, amíg tiszta víz nem jön. nagyon hamar megvan. (utána üzemi hőfokon légteleníteni érdemes.)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

bertone

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.01.02. 11:59

rdaneelolivaw írta:
bertone írta:Ja, ez rendesen be volt üzemelve. Viszont maga az egész rendszer 25 éves, a csövek falán rengeteg trutymó rakódik le. Na, ezek képesek eltömíteni a kazán finom kis járatait a hőcserélőkben.
Mienk is kb. 22-23 éves, akkor lett betéve amikor épült a társasház.
Nade... ez egy régi FÉG kazán.

Ha le akarom cserélni mondjuk egy kondenzációs Saunier Duval-ra, akkor az agyam eldobom annyi engedély kell hozzá.
Szomszés megcsináltatta, papírokal együtt (+ kéménybéleléssel) volt vagy 750 rugó.
Jaaaaaaaaa....... ez csak Pesten és környékén szokás! :mosoly:
Ha erre gondoltál, akkor a válaszom: NEM.
Amikor beköltöztünk, akkor volt egy kombi kazánunk. Aztán lett egy sima kazán+átfolyos vízmelegítő. Aztán egy harmadik kazán+hőtárolós vízmelegítő. Majd két éve jött ez a mostani kondenzációs (igazából ez is csak kondenzáló, mint most megtudtam). Ez az első, amit hivatalosan beüzemeltek, de gázművekes engedély+terv ehhez sincs. De itt nem foglalkoznak vele. Egyedül a kéményseprő mondta, hogy a nem használt nyílásokat zárjam le.

Lezárt