PC, Android, iOS és társai

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.08. 08:41

BTW... nekem kiváló lenne ha +-15%-osan meg tudná mérni a cukromat, mert nem vagyok cukorbeteg.
De sportolás miatt már volt durva ingadozás, és több hét diéta kellett mire helyreálltam. (ebben benne volt a rossz táplálkozás is természetesen)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.08. 08:51

t-oom írta:
2018.12.07. 19:16
én olyankor megcsörgetem a feleségem mobiljáról, vagy az irodaiéról, vagy a vezetékesről, vagy a kollégáéról... vagy valakiéről. ez nem kerül 150 eft-ba.
Ez akkor szuper ha le van halkítva a telefonod, mert akkor baszhatod.
Nálunk volt olyan, hogy ugyan rezgett a lehalkított telefon, mégis fél órát kerestük. :pf04

Egyébként nézz szét magad körül és keress olyan felesleges (mellőzhető) cuccot amely meghaladja a 150e ft-os értéket.
Biztosan találnál.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.12.09. 08:19

rdaneelolivaw írta:
2018.12.08. 08:51
t-oom írta:
2018.12.07. 19:16
én olyankor megcsörgetem a feleségem mobiljáról, vagy az irodaiéról, vagy a vezetékesről, vagy a kollégáéról... vagy valakiéről. ez nem kerül 150 eft-ba.
Ez akkor szuper ha le van halkítva a telefonod, mert akkor baszhatod.
Nálunk volt olyan, hogy ugyan rezgett a lehalkított telefon, mégis fél órát kerestük. :pf04

Egyébként nézz szét magad körül és keress olyan felesleges (mellőzhető) cuccot amely meghaladja a 150e ft-os értéket.
Biztosan találnál.
Telefon, 2 autó, tv.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.09. 09:17

Redbull írta:
2018.12.07. 22:40

Ok. Erre gondoltunk első variációként.
Köszi.
Két megjegyzés.

1. Várjatok még vele, karácsony előtt megint lesznek nagy akciók.

2. Ahol nagyon olcsó, arra figyeljetek,mert ott valami nem stimmel! Kivéve, ha az emag-ról van szó. Ők néha csinálnak olyan akciót, ami bár kicsit nem szabályos, de nem befürdős.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.09. 10:36

Emagnál a garanciára kérdezzetek rá.
24 hónapot ad magánszemély esetén, de ez valószínűleg bolti garancia, mert az EU-törvények kötelezik őket is erre.
Viszont a törvény társaságok esetében csak 1 évre kötelez, de...

Ha viszont önként vállalt gyári garancia jár a termékhez, akkor a kisker NEM TEHET KÜLÖNBSÉGET magánszemély és cég esetén sem.
Fogyasztó csak magánszemély lehet, míg a vásárló az lehet társaság és magánszemély is.
"Természetesen" az EU-törvény csak fogyasztóra hivatkozik. :)

MM-ba most vittem vissza egy cégre vásárolt tévét, már 22 hónapos volt a jószág.
Szó nélkül becserélték egy másikra, mert 24 hónapos önként vállalt gyári garancia járt anno a vásárláshoz.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.12.09. 11:58

Köszönöm a segítséget.
(:p
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.19. 07:35

Marketing cikk.
Hiszen az orvos megmondta, hogy N.E.M. M.E.N.T.H.E.T.I (!) meg az életed. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.19. 11:44

rdaneelolivaw írta:
2018.12.19. 07:35
Marketing cikk.
Hiszen az orvos megmondta, hogy N.E.M. M.E.N.T.H.E.T.I (!) meg az életed. :)
Webbetegrol

Bár a szívinfarktust legtöbben mint gyors, drámai és kivédhetetlen szervi összeomlást képzelik el, valójában egy hosszú, lassú folyamat végkifejletéről van szó. A sokszor valóban végzetes kimenetelű károsodás eleinte semmilyen tünettel nem jár, és még egy orvosi rutinvizsgálattal sem mutatható ki, hogy baj készülődik.
Szívinfarktus - Figyelmeztető jelek

Nem lehet azt állítani, hogy a szívinfarktusnak mindig vannak előjelei. Sokszor valóban derült égből villámcsapásként éri a beteget, előfordulnak azonban jellegzetes tünetek, melyek alaposabb odafigyelésre ösztönözhetnek.

Nyomásérzés a mellkasban. A legjellegzetesebb, néhány percig tartó és gyakran vissza-visszatérő érzés a mellkas közepén. A szív elégtelen vérellátása okozza, és azt jelzi, hogy a plakkosodás már előrehaladott, így mindenképpen orvosi segítségre van szükség. Az érzés sokféle lehet, az enyhe, inkább kellemetlen teltségérzéstől a szorító, már-már fájdalmas nyomásig.
Mellkasi, majd a mellkasból kisugárzó fájdalom. A mellkasi fájdalom a karba – elsősorban a bal karba –, vállba, vagy akár az állkapocs irányába is kisugározhat. A has felső részében állandósulhat is az érzés.
Légszomj, hányinger, hányás, izzadás. Ezek a figyelmeztető jelek természetesen számos más betegségre is figyelmeztethetnek. Jellemzően nem magukban, hanem a mellkasi fájdalommal együtt jelentkeznek, így kifejezettebb a figyelmeztető jellegük.


Azert sok sikert!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.12.19. 12:44

Itt sztem az van, hogy ha jelez, az jó eséllyel valós, de ha nem jelez, akkor bármi lehet. Ettől még hasznos, de igazán jó esetben ez fordítva lenne, inkább legyen fals pozitív mint fals negatív.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.19. 12:52

En nem allitom, hogy semmire nem jo de biztosan nem elozi meg az infarktust teljes mertekben

Szamos modon ellenorizheted a fontosabb dolgokat arra kifejlesztett otthoni eszkozokkel. Tejes megelozest ugysem tudsz, sajnos ezt el kell fogadni. Ahhoz tul bonyolult es sokretu az emberi szervezet. Az infarktusnak is tobbfele verzioja van egyebkent van amin segiteni se lehet akkor sem ha ott ul melletted az orvos.

Ott volt a Sirilla aki majd kicsattant az egeszsegtol, nagy sportember volt, evente uszott a jeges Dunaban, aztan 50 evesen meghalt szivrohamban. Egy cimboram is nagy sportember, jonkiallasu sportos, eddig ket trombozisa volt

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.19. 20:39

Bandee írta:
2018.12.19. 12:52
En nem allitom, hogy semmire nem jo de biztosan nem elozi meg az infarktust teljes mertekben...
De pont ezt mondtam. :)
Vagy akkor félreértesz.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.12.30. 18:02

Felmerült egy kérdés, hátha tudtok segíteni.

Bár alig egy hónapja vettem, el szeretném adni a MacBookom. Az ok rendkívül prózai - az előzetes véleményemmel szemben mégsem elég a 13 hüvelykes méret, és szeretném egy 15 hüvelykesre cserélni.

Magával a géppel ezen kívül mind szoftveresen, mind hardveresen tökéletesen elégedett vagyok - ennyire jó számítástechnikai eszközöm még soha nem volt, tehát szóba sem kerülhet semmilyen másik gép. Egyszerűen csak kell a nagyobb kijelző. Anélkül, hogy túlságosan részletekbe mennék: a fordítóprogramjaim, amiket használok, Microsoft alá vannak optimalizálva, és bár minden gond nélkül fut a Boot Camp alatt a Windows, az ablak és a karakterek mérete nem optimális ezzel a képernyőmérettel, 15-össel viszont már az lenne. Nem gondoltam volna, de rengeteget számít az a plusz 2 hüvelyk. Az már csak ráadás, hogy a lapátkezeim is jobban elférnének a gépen.

Szóval az a kérdés, hogy mennyiért és hol lenne érdemes meghirdetnem? A stylebolt-féle oldalaknál a beszámítás szóba sem jöhet - eleve nem a vásárláskor megfizetendő bruttó áron vennék be még bontatlan állapotban sem, hanem a 27%-os áfát levonva, ráadásul mivel egy hónapja használatban is van, ebből még plusz 15-20-30 000 forint lejön.

A gép maga hibátlan állapotban van természetesen, se karc, se egyéb sérülés, se semmi nincs rajta - a dobozba visszarakva meg sem lehet mondani, hogy használatban volt egyáltalán. A hasznaltalma.hu-n nézegettem, de nem nagyon találtam referenciapontot, csak annyit, hogy egy fazon bontatlan állapotú, hasonló konfigurációjú gépeket veszteget több mint 120 000 forinttal kevesebbért, mint amennyit én fizettem érte az üzletben. Rejtély, hogy miért éri meg a fickónak, mert amúgy 100%-ban pozitív értékelésű és megbízható minősítést kapott hirdető.

Szerintetek mennyiért és hol tudnék minél hamarabb túladni rajta?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.30. 19:44

Melyik modell ez? MacBook Pro 13" - 2018-as belépő modell?
(pontosan mennyiért vetted?)

Amúgy:
HARDVERAPRÓ
EBAY
BESZELJUKMAC.COM

esetleg a zsindex-fórum, talán van ott apple topik.

Ha az Ebay-en 1 hét alatt nem megy el, akkor drágán adod.
De azt is tudnod kell, hogy nem a legalkalmasabb időpontban válsz meg tőle.
De a 15 colban igazad van. Amúgy miért nem Parallels-t használsz, a bootcamp esetében restartolnod kell ha wint akarod használni.
Egy fordítószoftver bőven elfutkorászik szimulációs közegben is.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.30. 19:51

vollebak írta:
2018.12.30. 18:02
"A hasznaltalma.hu-n nézegettem, de nem nagyon találtam referenciapontot, csak annyit, hogy egy fazon bontatlan állapotú, hasonló konfigurációjú gépeket veszteget több mint 120 000 forinttal kevesebbért, mint amennyit én fizettem érte az üzletben. Rejtély, hogy miért éri meg a fickónak, mert amúgy 100%-ban pozitív értékelésű és megbízható minősítést kapott hirdető."
Egyszerű, mert "világgaranciás".
Ami persze nem teljesen igaz abból amit sugall ez a kifejezés. :)
Itthon vagy EU-s vagy hivatalos magyar forrásból származó (értsd: Apple Magyarország) által behozott készülék kell ahhoz, hogy garanciális legyen vagy garanciális javítást eszközöljenek rajta baj esetén.

Persze ha nincs gond a géppel, akkor megéri. Bár kötve hiszem, hogy magyar billentyűzettel árulja. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.12.30. 22:22

rdaneelolivaw írta:
2018.12.30. 19:44
Melyik modell ez? MacBook Pro 13" - 2018-as belépő modell?
(pontosan mennyiért vetted?)

Amúgy:
HARDVERAPRÓ
EBAY
BESZELJUKMAC.COM

esetleg a zsindex-fórum, talán van ott apple topik.

Ha az Ebay-en 1 hét alatt nem megy el, akkor drágán adod.
De azt is tudnod kell, hogy nem a legalkalmasabb időpontban válsz meg tőle.
De a 15 colban igazad van. Amúgy miért nem Parallels-t használsz, a bootcamp esetében restartolnod kell ha wint akarod használni.
Egy fordítószoftver bőven elfutkorászik szimulációs közegben is.
Nem a belépőmodell, hanem eggyel nagyobb a háttértár: MacBook Pro 13" Touch Bar/QC i5 2.3GHz/8GB/512GB

Én a blekfrájdéj alatt 680-ért vettem, amúgy alapvetően 760-ért vesztegetik. Ahogy néztem most az Apple-t forgalmazó oldalakat, megint akció van - most éppen újévi, megint olcsóbban adnak mindent, köztük ezt a típust is. Gondolom, ezért mondtad, hogy most nem a legalkalmasabb árulni.

Meddig várjak, mikor csengenek le ezek az akciók? Január első hetében, vagy mikor? Nyilván meg kell most várni, hogy megint az eredeti áráért legyen elérhető az üzletekben, és utána feldobni. Mennyit vonjak le az egy hónap használat miatt, 15-20 000-et?

Parallelst használok, de ahhoz is ugyanúgy telepíteni kell a vindózt :) Maga a Parallels telepíti fel neked az installálás alatt, ha nincs még meg dual bootként telepítve.

Egyébként éppen ez a röhej: annyival jobb a gép mind hardveresen, mint szoftveresen bármilyen microsoftos gépnél, amivel valaha találkoztam, hogy még ezzel a Parallelsszel vacakolás mellett sincs eszem ágában sem nem Apple-t használni mostantól. Inkább így, szimulációs közegben használom a fordítóprogramot, sem hogy visszatérjek egy vindózos géphez.
rdaneelolivaw írta:
2018.12.30. 19:51
Persze ha nincs gond a géppel, akkor megéri. Bár kötve hiszem, hogy magyar billentyűzettel árulja. :)
Pedig azzal árulja, ráadásul egy sereg gépet - úgy értem, tavalyi 13 és 15 hüvelykes modelleket, többféle memóriamérettel, mindennel. Tehát valami forgalmazó lehet a tag, mert ahhoz túl sok gépe és hirdetése van, hogy magánemberként nyomja szerintem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.31. 00:12

vollebak írta:
2018.12.30. 22:22
Nem a belépőmodell, hanem eggyel nagyobb a háttértár: MacBook Pro 13" Touch Bar/QC i5 2.3GHz/8GB/512GB

Én a blekfrájdéj alatt 680-ért vettem, amúgy alapvetően 760-ért vesztegetik. Ahogy néztem most az Apple-t forgalmazó oldalakat, megint akció van - most éppen újévi, megint olcsóbban adnak mindent, köztük ezt a típust is. Gondolom, ezért mondtad, hogy most nem a legalkalmasabb árulni.

Meddig várjak, mikor csengenek le ezek az akciók? Január első hetében, vagy mikor? Nyilván meg kell most várni, hogy megint az eredeti áráért legyen elérhető az üzletekben, és utána feldobni. Mennyit vonjak le az egy hónap használat miatt, 15-20 000-et?
Nehéz eset.
Azért rohadtul nem volt olcsó, ennyiért most majdnem 15"-ost veszel, igaz csak 256-os SSD-vel ami vicc. (de 6 magos i7-el, 16 giga rammal - 799e brutto)
A géped istyle-ban most is 679e brutto, viszont nincs készleten nekik, rendelni kell...

A rossz időzítés nem az akciók miatt van, hanem a karácsony végett.
Szerintem aki ilyet akart az már megvette december 24 előtt.

Akkor ezek szerint a tag olyan 560e körül árulja? És áfás számlával?
Mert sokan csak hozzádvágnak egy 0% áfás papírt. :)

Ha nekem pont ilyen gép kéne, akkor nem venném meg 20 ezerrel olcsóbban.
Ilyen árkategóriában ezt az összeget már leszarják.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.31. 09:57

Ha van aki bontatlanul, garanciával és magyar billentyűzettel árulgat ilyen modellt 560e körül, akkor sajnos (eleve) az alá be kell menni árban.
De jó lenne ismerni a részleteket.
Van-e rendes áfás számla róla, Ricsi gépéről van-e, stb... hivatalos magyar garancia van-e...

Ilyen gépet sokan csak eleve számlásan vesznek meg, mert a nagy részük céghez kerül.
680e ft-nak kb 145e az áfája. Az azért nem elhanyagolható...

1 éve egy vérre menő vita volt arról a zsindex canon-topikjában, hogy egy magánszemély vásárlása után milyen árképzéssel hirdethet egy fotós cuccot. Persze nem volt érdemleges konszenzus az ügyben. De az árak azt mutatták sok esetben, hogy amennyiben megveszel valamit bruttó áron (nem cégre), akkor bizony a legtöbb esetben nem hajlandó a következő vevő bruttó árat fizetni, sőt. Az ugye élből 22% bukó, és most avulást nem számolok.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.31. 11:12

Minden műszaki termékkel így működik. Kitolják a szalonból az új autót és már csökkent is az ára, nem keveset.
De Ricsi, gondolj bele őszintén! Te melyiket vennéd meg szívesebben? A tökújat a boltban, vagy a már - bármilyen keveset is, de - használtat, mindössze 2-3 százalékkal olcsóban?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.31. 11:26

Eszembe jutott valami.
Ricsi... hány százalékban használod otthon a terméket?
Mert ha 80-90% is megvan ez, akkor érdemesebb venni hozzá egy 4k-s monitort.
Egyrészt a leendő buktát valójában levásárolod, és ha csak 20%-ban használod másutt a gépet, akkor abban a 20%-ban kell kompromisszumot kötnöd a 13 collal.

Viszont ha otthon is több helységben használod, tehát nem végig íróasztalon stb... akkor ez sem túl jó megoldás mert a monitort nem fogod átpakolgatni. :)

Szerintem ha az idő 80%, akkor jobban jársz egy kiegészítő monitorral, mert egy 24-30 colos monitor sokkal durvábbat üt mint egy 15 colos munkafelület.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.12.31. 13:32

rdaneelolivaw írta:
2018.12.31. 09:57
Ecet írta:
2018.12.31. 09:25
Jó lesz az 150-200.000-nek is.
Ha van aki bontatlanul, garanciával és magyar billentyűzettel árulgat ilyen modellt 560e körül, akkor sajnos (eleve) az alá be kell menni árban.
De jó lenne ismerni a részleteket.
Van-e rendes áfás számla róla, Ricsi gépéről van-e, stb... hivatalos magyar garancia van-e...

Ilyen gépet sokan csak eleve számlásan vesznek meg, mert a nagy részük céghez kerül.
680e ft-nak kb 145e az áfája. Az azért nem elhanyagolható...

1 éve egy vérre menő vita volt arról a zsindex canon-topikjában, hogy egy magánszemély vásárlása után milyen árképzéssel hirdethet egy fotós cuccot. Persze nem volt érdemleges konszenzus az ügyben. De az árak azt mutatták sok esetben, hogy amennyiben megveszel valamit bruttó áron (nem cégre), akkor bizony a legtöbb esetben nem hajlandó a következő vevő bruttó árat fizetni, sőt. Az ugye élből 22% bukó, és most avulást nem számolok.
Nekem van számla a géphez, meg gyári garancia plusz három éves teljes körű biztosítás is.
nikotin írta:
2018.12.31. 11:12
Minden műszaki termékkel így működik. Kitolják a szalonból az új autót és már csökkent is az ára, nem keveset.
De Ricsi, gondolj bele őszintén! Te melyiket vennéd meg szívesebben? A tökújat a boltban, vagy a már - bármilyen keveset is, de - használtat, mindössze 2-3 százalékkal olcsóban?
Persze, világos a válasz. Ahogy Ecet is írta, az Apple-nél külön hangsúlyt fektetnek arra, hogy már a termék kicsomagolása is élményszámba menjen - minden elegáns, szép, dizájnos, tényleg sokat levonhat maga az, hogy ki van bontva. Ha nem használtam volna egyszer sem, csak kicsomagoltam volna, már az nagy értékcsökkenést jelent a vásárlási árhoz képest.

Ami viszont tény, hogy az Apple termékek rendkívül jól tartják az árukat. Tehát lehet, hogy most az alapvetően 760 000 forintos gépet 550-600 000 forintért tudom maximum elpasszolni majd, viszont ez az összeg mondjuk 6 hónap múlva sem változna (nyilván azt hozzátéve, hogy ugyanúgy hibátlan állapotban van a cucc, kímélem az akkumulátort, satöbbi).

Azért bízom abban, hogy ha lefutnak az újévi akciók és megint csak 760-ért lehet majd ehhez a modellhez hozzájutni (ráadásul ahogy Dani is írta, jelenleg elég sok helyen csak rendeléssel érhető el), akkor egy 600 körül el fogom tudni adni.
rdaneelolivaw írta:
2018.12.31. 11:26
Eszembe jutott valami.
Ricsi... hány százalékban használod otthon a terméket?
Mert ha 80-90% is megvan ez, akkor érdemesebb venni hozzá egy 4k-s monitort.
Egyrészt a leendő buktát valójában levásárolod, és ha csak 20%-ban használod másutt a gépet, akkor abban a 20%-ban kell kompromisszumot kötnöd a 13 collal.

Viszont ha otthon is több helységben használod, tehát nem végig íróasztalon stb... akkor ez sem túl jó megoldás mert a monitort nem fogod átpakolgatni. :)

Szerintem ha az idő 80%, akkor jobban jársz egy kiegészítő monitorral, mert egy 24-30 colos monitor sokkal durvábbat üt mint egy 15 colos munkafelület.
Ötletnek jó, csak sajnos épp, hogy sokat mozgok a géppel még lakáson belül is. Eleve azért vettem, mert az irodába is egyre többet mászkálok be, de itthon is hol a kanapén ülök vele, hol a dohányzóasztalnál a karosszékben, hol a konyhaasztalnál, hol fent a galérián az ágyban, szóval okafogyott lenne egy monitor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.14. 18:07

Dani!

Elképzelhető, hogy egy több éves IOS 6.1.3-at használó IPad-hez nem lehet letölteni gmail app-ot? (:q
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.14. 21:38

bertone írta:
2019.01.14. 18:07
Dani!
Elképzelhető, hogy egy több éves IOS 6.1.3-at használó IPad-hez nem lehet letölteni gmail app-ot? (:q
Az egy kb 6 éves rendszer, de nem itt van a kutya elásva hanem a google-nál. (gondolom ő fejlesztette az app-ot)
Az előző asztali Mac-em egy 1.1-es MacPro volt, hivatalosan csak 10,7-es OSX volt rá a max amit feltelepíthettünk.
Egyik pillanatról a másikra a böngészőt (Safari) már nem támogatta a google. (webes gmail), talán 2013 környékén volt ez.

Ez ilyen sajnos, a google nem szarozik.
Azt is el tudom képzelni, hogy maga az app nem létezett még 2013-ban.

Igen... ahogy sejtettem: (wiki szerint:)
"Gmail has native applications for iOS devices[43] (including iPhone, iPad, and iPod Touch) and for Android devices.[44]
In November 2014, Google introduced functionality in the Gmail Android app that enabled sending and receiving email from non-Gmail addresses (such as Yahoo! Mail and Outlook.com) through POP or IMAP.[45] "


Szerk.: ez milyen iPad? Ha újabb mint az ORIGINAL (az original az első, 2010-es), akkor telepíthető rá legalább 9.x-es iOS. Arra pedig tuti van Gmail.app.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.14. 23:45

Igen, közben én is megtaláltam, hogy felmegy rá a 9.x. Le is töltötte a 9.3-at, viszont nem hajlandó telepíteni. Volt a gépen gmail, csak pár napja nem fogadta el a bejelentkezést. Nem jelzett hibát, hanem újraindult a folyamat. És itt kezdődtek a bajok. Próbáltam frissíteni, de nem engedi, mert hogy nem kompatibilis. Töröltem a gmailt, majd új letöltés, de már az sem engedi. Próbáltam a rendszert frissíteni. Letöltötte, de nem telepíti. Kezd(?) telelenni vele a tököm.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.15. 13:31

bertone írta:
2019.01.14. 23:45
Igen, közben én is megtaláltam, hogy felmegy rá a 9.x. Le is töltötte a 9.3-at, viszont nem hajlandó telepíteni. Volt a gépen gmail, csak pár napja nem fogadta el a bejelentkezést. Nem jelzett hibát, hanem újraindult a folyamat. És itt kezdődtek a bajok. Próbáltam frissíteni, de nem engedi, mert hogy nem kompatibilis. Töröltem a gmailt, majd új letöltés, de már az sem engedi. Próbáltam a rendszert frissíteni. Letöltötte, de nem telepíti. Kezd(?) telelenni vele a tököm.
Ezekben ssd van, tehát csak akkor nem települ ha nincs elég helye kicsomagolni stb...
Ha fullra van pakolva családi képekkel, videókkal akkor ez nem fog menni. Asszonynál mindig ez van iPhone esetében, ezért én már meg sem próbálom neki frissíteni az iOS-t.
Érzésre legalább 3-4 giga szabad hely kellene neki.
Ha másért nem települ akkor nem tudom...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: PC, Android, iOS és társai

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.15. 18:52

rdaneelolivaw írta:
2019.01.15. 13:31
bertone írta:
2019.01.14. 23:45
Igen, közben én is megtaláltam, hogy felmegy rá a 9.x. Le is töltötte a 9.3-at, viszont nem hajlandó telepíteni. Volt a gépen gmail, csak pár napja nem fogadta el a bejelentkezést. Nem jelzett hibát, hanem újraindult a folyamat. És itt kezdődtek a bajok. Próbáltam frissíteni, de nem engedi, mert hogy nem kompatibilis. Töröltem a gmailt, majd új letöltés, de már az sem engedi. Próbáltam a rendszert frissíteni. Letöltötte, de nem telepíti. Kezd(?) telelenni vele a tököm.
Ezekben ssd van, tehát csak akkor nem települ ha nincs elég helye kicsomagolni stb...
Ha fullra van pakolva családi képekkel, videókkal akkor ez nem fog menni. Asszonynál mindig ez van iPhone esetében, ezért én már meg sem próbálom neki frissíteni az iOS-t.
Érzésre legalább 3-4 giga szabad hely kellene neki.
Ha másért nem települ akkor nem tudom...
Végül a laptopon keresztül az iTunes-szal sikerült feltenni az iOS 9.3.5-öt. De az Appstoreban továbbra sem találok, csak egyetlen egy Gmail appot, ami még mindig azt mondja, hogy majd akkor szóljak neki, ha iOS 12 van. Arról nem beszélve, hogy eddig nem kért, most viszont kér valami apple ID jelszót, amiről a sógórnak fogalma nincs, mert a cuccot így kapta, minden - akkori - földi jóval ellátva. (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt