Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.17. 13:30

bandi, szerintem hulyenek neznek minket. biztos, hogy volt valami nagyhatalmi deal a mogott, hogy az usa elengedte afganinsztan kezet.
(amugy szamunkra az afganokkal jobb afganisztanban foglalkozni, mint idehaza, mert akkor az mar szamunkra keson van, es megengedhetetlen az ara)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.17. 13:42

Bandee írta:
2021.08.17. 13:07
Volle szerint nincs háború, mert EU. Szerintem meg ez nem CSAK az EU-n múlik, múlt. Már a bécsi kongresszuson is ez volt a fő cél, Napóleon után, hogy legyen végre béke. Akkor is sikerült egy viszonylag hosszú időszakot békésen eltölteni, az EU a kanyarban nem volt. Aztán láttuk mi lett a vége.
Én elkényelmesedettnek látom azt ahogy itt élünk és ahogyan és amikről gondolkodunk, persze jó ez, de foglalkozni kéne azzal is ezek mellett, hogy mindezt hogyan védjük majd meg.
Hát az az időszak csak nagy jóindulattal hasonlítható ahhoz, ami most van. Az egy dolog, hogy voltak törekvések már korábban is a hosszú békére, mert nem nagyon sikerült megoldani. Egyszerre ironikus és tragikus, hogy „a háború, amely véget vet minden háborúnak” épp úgy tört ki, hogy a nagyhatalmak két tömbbe csoportosultak, elejét véve ezzel annak, hogy bármikor háborúskodás legyen Európában. Ehhez képest alig 10 évvel az antant aláírása után lángba borult Európa (és vele a világ is).

Amúgy értem azt, hogy azt mondod, fel kell készülni az életvitelünk esetleges megvédésére. Annyiban gondolom másként, hogy szerintem nem ez a legnagyobb veszély, ami fenyeget minket, hanem a klímaváltozás. Anélkül, hogy faölelgető zöldlipsi lennék, aki Greta beszédeit hallgatgatja a jútyúbon (jaj), hamarabb lesz itt sivatagosodás szerintem, mint az, hogy nekünk fegyverrel kéne megvédeni magunkat bárkitől. Utóbbi folyomány legfeljebb az jelenleg szinte elkerülhetetlen(nek látszó) előbbi miatt felgyorsulhat, de számomra nem kérdés, melyik aggaszt jobban. És amilyen fasz az emberiség, ilyen közös cél érdekében sem fogja tudni félretenni a kis provinciális hülyeségeit. Úgy fog elolvadni a két utolsó ember alatt is az utolsó jégtábla, hogy egymást fogják ütni még aközben is. Valami sorsszerűség van is ebben, ha már a legközelebbi rokonaink, a csimpánzok is (az állatvilágban egyedüliként) ugyanúgy gyilkolnak féltékenységből, haragból, bosszúból meg miegyébből, ahogyan mi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.17. 13:57

vollebak írta:
2021.08.17. 13:42
Bandee írta:
2021.08.17. 13:07
Volle szerint nincs háború, mert EU. Szerintem meg ez nem CSAK az EU-n múlik, múlt. Már a bécsi kongresszuson is ez volt a fő cél, Napóleon után, hogy legyen végre béke. Akkor is sikerült egy viszonylag hosszú időszakot békésen eltölteni, az EU a kanyarban nem volt. Aztán láttuk mi lett a vége.
Én elkényelmesedettnek látom azt ahogy itt élünk és ahogyan és amikről gondolkodunk, persze jó ez, de foglalkozni kéne azzal is ezek mellett, hogy mindezt hogyan védjük majd meg.
Hát az az időszak csak nagy jóindulattal hasonlítható ahhoz, ami most van. Az egy dolog, hogy voltak törekvések már korábban is a hosszú békére, mert nem nagyon sikerült megoldani. Egyszerre ironikus és tragikus, hogy „a háború, amely véget vet minden háborúnak” épp úgy tört ki, hogy a nagyhatalmak két tömbbe csoportosultak, elejét véve ezzel annak, hogy bármikor háborúskodás legyen Európában. Ehhez képest alig 10 évvel az antant aláírása után lángba borult Európa (és vele a világ is).

Amúgy értem azt, hogy azt mondod, fel kell készülni az életvitelünk esetleges megvédésére. Annyiban gondolom másként, hogy szerintem nem ez a legnagyobb veszély, ami fenyeget minket, hanem a klímaváltozás. Anélkül, hogy faölelgető zöldlipsi lennék, aki Greta beszédeit hallgatgatja a jútyúbon (jaj), hamarabb lesz itt sivatagosodás szerintem, mint az, hogy nekünk fegyverrel kéne megvédeni magunkat bárkitől. Utóbbi folyomány legfeljebb az jelenleg szinte elkerülhetetlen(nek látszó) előbbi miatt felgyorsulhat, de számomra nem kérdés, melyik aggaszt jobban. És amilyen fasz az emberiség, ilyen közös cél érdekében sem fogja tudni félretenni a kis provinciális hülyeségeit. Úgy fog elolvadni a két utolsó ember alatt is az utolsó jégtábla, hogy egymást fogják ütni még aközben is. Valami sorsszerűség van is ebben, ha már a legközelebbi rokonaink, a csimpánzok is (az állatvilágban egyedüliként) ugyanúgy gyilkolnak féltékenységből, haragból, bosszúból meg miegyébből, ahogyan mi.
Tudod mi van? Ezzel a hsz-el tökéletesen egyetértek :mosoly: Írjuk fel.

Egyik a másik problémát fogja okozni. Számomra elviselhetetlen lett itt a nyári létezés, Délről is ide fognak meneküli, nekünk meg menni kéne Északra.. Most szombaton tetőztem, elviselhetetlen ez a meleg, párás, undorító idő

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.17. 14:00

Bandee írta:
2021.08.17. 13:57
... Délről is ide fognak meneküli, nekünk meg menni kéne Északra..
a balnak ki a partra jutott az eszembe
(kicsit tul vagyok huzodva, na)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.17. 16:01

Bandee írta:
2021.08.17. 13:23
Mert a gazdaság motorja már Keleten van. Te ideológiákról beszélsz, Dani szerintem a gazdaságról.
Egyetlen keleti ország se kívánja az ideológiáját ránk vagy bármilyen más országra erőltetni. Pont leszarják. Tudsz ilyenről, hogy terjesztik az igét? Én úgy látom valamiért "mi" akarjuk folyton megmondani nekik, hogy hogyan éljenek, mi a helyes. Keleten itt most nem a muszlim világot értem, mert talán ők terjesztenék a vallásukat minket meg kiirtanának, de ebben se vagyok biztos.
Mert először jön a gazdasági rész, és utána ehhez idomul a politika.
A ideológiák messze nem érdekelnek. A keleti, a nyugati, a autokratikus és a lipsi se.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.08.17. 16:31

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.17. 16:41

bertone írta:
2021.08.17. 16:31
Azt hiszem, Volle emlegette
https://168.hu/itthon/bencsik-andras-az ... kat-210711
De a nyugatiasodás náluk is beindult. (:v

https://index.hu/kulfold/2021/08/17/ily ... amparkban/

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.17. 17:08

bertone írta:
2021.08.17. 16:31
Azt hiszem, Volle emlegette

https://168.hu/itthon/bencsik-andras-az ... kat-210711
Ennek az embernek teljesen elment az esze.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.17. 17:23

rdaneelolivaw írta:
2021.08.17. 16:41
bertone írta:
2021.08.17. 16:31
Azt hiszem, Volle emlegette
https://168.hu/itthon/bencsik-andras-az ... kat-210711
De a nyugatiasodás náluk is beindult. (:v

https://index.hu/kulfold/2021/08/17/ily ... amparkban/
Vidámak, míg még van áram :pf02

Dögölne meg az összes ilyen barom

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.18. 20:20

nezem a hiradot, talibok, mi mas lenne benne... aztan valahogy felbugyogott bennem a kerdes: a korant szelsosegesen ertelmezo talibok, akik tiltjak az emberabrazolast, hogyafaszba' szerepelhetnek a teveben? abrazol a doboz? abrazol. embert? lehetne rola vitatkozni, de hat ok is azok. akkormostmijafaszvan?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.08.19. 11:28

mudd írta:
2021.08.18. 20:20
nezem a hiradot, talibok, mi mas lenne benne... aztan valahogy felbugyogott bennem a kerdes: a korant szelsosegesen ertelmezo talibok, akik tiltjak az emberabrazolast, hogyafaszba' szerepelhetnek a teveben? abrazol a doboz? abrazol. embert? lehetne rola vitatkozni, de hat ok is azok. akkormostmijafaszvan?
Tibikém! Irracionális világban, irracionális "emberektől" te, mint egy okos gondolkodó mi mást várhatnál? Józan ésszel nem lehet felfogni, ami most ott is történik.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.11. 13:34

20 éve Amerika megtamadta önmagát. Undorító az egész.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.09.13. 09:09

Én nem vagyok konteo hívő.

De a Pentagon story nagy büdös. Eltekintve attól, hogy
- Az állítólagos Hani Hanjour egy Cessna-t nem tudot elvezetni
-Több pilóta (egyik barátom is) megerősítette, hogy nem lehet egxy 60 tonnás Boeing 757-es gépet 650 km/h sebességgel 1 méterrel a föld felett 1 kilóméteren át repülni.
-A világ legjobban örzött épületének homlokzatát 10 méterenként elhelyezkedő biztonsági kamera egyike sem működött (:v
-Abban a szárnyban felujítás miatt nem tartozott senki.
-Egy ekkora repülő nem ilyen lyukat üt egy épületen.
-Enyhén szólva furcsa a törmelék.

De amit végképp nem értek, az Andrews légibázis 12 km-re van a Pentagontól...Az ikertornyok és a Pentagon elleni támadás között eltelt fél óra.

Normális esetben 20 vadászgép cirkált volna a Pentagon körül és minden fecskét lelőttek volna.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.06.30. 11:47

Öröm az ürömben. Nem tudnék egy munkáspártinak szorítani, de ennél a Bolsonaro-nál undorítóbb alak kevés van a politikában.
Na de legyünk végre ON topic!

Jut eszembe, Ecclestone is ki lesz tiltva ezek után?

https://f1vilag.hu/hirek/ecclestone-put ... olodik-el/

Csak mert itt nem egy "feketécske" jelző a tét, hanem egy háború helyeslése.
Képmutatás lvl 99.
-------------------------------------------------------

Ott hagyományosan ők a váltópárt mióta ismét demokrácia van, ráadásul ott a nemzeti érdeket is meg tudják jeleníteni baloldaliként, nem az a fajta van, mint itt nálunk.

Én egyébként nem sokat tudok róluk és nem is érdekel ki az elnök ott, de Bolsonaro jelen állapot szerint nem nyer. Azt nem tudom, hogy ez jó, vagy nem mert semmit nem tudok az ottani dolgokról

A képmutatás elképesztő méreteket öltött, én mindenben egyetértek veled, már amit elolvastam a beszélgetésből, inkább csak szemezgettem. Mindenben igazad van szerintem

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.02. 21:27

Bandee írta:
2022.06.30. 11:47
Én egyébként nem sokat tudok róluk és nem is érdekel ki az elnök ott, de Bolsonaro jelen állapot szerint nem nyer. Azt nem tudom, hogy ez jó, vagy nem mert semmit nem tudok az ottani dolgokról
Az szerintem csak jó, ha eltakarodik; de ez nem jelenti azt, hogy egy másik elnökkel majd jobb lesz a braziloknak.
De ahogy az a paraszt (nem) kezelte a koronavírus-járványt (második legtöbb halálozás a világon), és ahogy hidegen hagyta az esőerdő irtása, az valami embertelen.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.30. 01:20



Kicsit kezdem kényelmetlenül érezni magam, a facebook után már kihagytam az instát is és közben olyan hírek röppennek fel, hogy mindegyikük tiktokká akar válni, amiről még annyit se tudtam, hogy kínai...

Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.08.04. 12:44

Na még csak ezek hiányoztak!

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3 ... ITarDJqc

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3 ... ZKHNhiYU

Kifejezetten aggasztó a világpolitikai helyzet. Ne legyen igazam, de valami nagyon csúnyát fogunk attól tartok hamarosan megélni (akik megélik)!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.08.04. 21:19

tök jó, hogy mindenkinek elgurul a gyógyszere...
mi lesz itt pár hónap múlva
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.04. 21:35

trutya írta:
2022.08.04. 21:19
tök jó, hogy mindenkinek elgurul a gyógyszere...
mi lesz itt pár hónap múlva
Gáz... vagyis az lehet pont nem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.05. 06:33

Lancelot írta:
2022.08.04. 12:44
Kifejezetten aggasztó a világpolitikai helyzet. Ne legyen igazam, de valami nagyon csúnyát fogunk attól tartok hamarosan megélni (akik megélik)!
Ha Kína beszáll, akkor az USA vagy szépen kihátrál, vagy magával húz mindenkit. Erre gondolniuk kellett volna azelőtt, hogy nagyhatalommá tették Kínát.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.05. 13:22

Kína bejelentette pénteken, hogy felfüggeszti az együttműködést az Egyesült Államokkal egy sor területen, egyebek mellett leállítják a párbeszédet magas rangú katonai parancsnokok között Nancy Pelosi amerikai házelnök tajvani látogatása miatt – írta az MTI. Személyesen Pelosi és közvetlen családtagjai ellen is szankciókat vezet be az ügy miatt, erről további részleteket nem közöltek pénteken.


A pekingi külügyminisztérium jelezte: Pelosi szerdai tajvani programja miatt felfüggesztik Washingtonnal a klímaváltozással kapcsolatos egyeztetéseket, és szüneteltetik a határokon átnyúló bűnözés és az illegális bevándorlók kitoloncolása terén folytatott együttműködést is. Összesen nyolc konkrét intézkedést jelentettek be Kínában az amerikai házelnök látogatása miatt.

Vang Ji kínai külügyminiszter csütörtökön felelőtlennek és észszerűtlennek nevezte a tajvani látogatást. Azt mondta, nem fogja tűrni, hogy országának alapvető érdekei sérüljenek, és átgondolt lépéseket fog tenni Kína nemzetbiztonsága és szuverenitása védelmében.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.07. 12:33


Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.08. 07:31

zola írta:
2022.08.07. 12:33
Egyre szebb... :pf03

https://index.hu/kulfold/2022/08/06/izr ... admuvelet/
Kíváncsi vagyok, milyen szankciót kapnak.
[/SZARKAZMUS]

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.15. 10:40

Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.08. 17:42

Nagyon úgy tűnik, hogy II. Erzsébet nagy bajban van. Szerintem bármikor bejelenthetik a halálát.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt