Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.01.20. 17:38

nekem egyebkent meggyozodesem, hogy a hasonlo vezetok gerjesztik szinte az osszes bajt. eszukbe se jutna otthon eroszakoskodni a nokkel (mert reggelre el lenne vagva a torka fultol fulig, de lehet, hogy meg az unokatestverenek is), itt azert teszik mert azt gondoljak, hogy ennek itt ez a modja. europaitol nem hallhattak ilyet, maguktol meg aligha talaltak ki - ahhoz tul hasonlo az otlet.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.01.20. 21:06

mudd írta:szerintem mar osszebazsevaltak annyit, hogy az aktualis nemet torvenyek alapjan is picsan lehet oket rugni.
de mi a faszra varnak, hogy a nemet polgar maszekban oldja meg az igazsagszolgaltatast?
Én sem értem ezt a túlzott elnézést. Az ilyet az európai törvények szerint - szerintem - simán be lehetne vágni uszítás, izgatás stb címszóval. Ahogy korábban is írtam: nem hazazavarni, hanem bevágni brutális köztörvényesek közé. Azok lerendeznék őt is meg az összest, akik nem hajlandók az itteni törvények szerint élni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.01.21. 05:16

carlos78 írta:vollebak nagyon eltünt. kár, mert már túlmutat a dolog az egyéni akciókon, pl. 1000-es tömeg, imám.

egyébként van egy összefoglaló név azokra az élőlényekre, akik az állati ösztöneiket (illat) nem tudják uralni: ÁLLAT.
Hogy kiosztott itt fél évvel ezelőtt engem Volle, Kefir, Nikotin, és még sorolhatnám. Kaptam rendesen a jelzőket, mikor sorban hoztam a már akkor is előforduló eseteket.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.21. 08:31

nikotin írta: Én sem értem ezt a túlzott elnézést. Az ilyet az európai törvények szerint - szerintem - simán be lehetne vágni uszítás, izgatás stb címszóval. Ahogy korábban is írtam: nem hazazavarni, hanem bevágni brutális köztörvényesek közé. Azok lerendeznék őt is meg az összest, akik nem hajlandók az itteni törvények szerint élni.
Emlékezzünk meg itt arról, hogy nem kell imámnak lenni, ahhoz, hogy ilyen gondolatokat tegyen közhírré az ember:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=rkV8M_767NU[/media]

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.01.21. 08:43

4D4M írta:
nikotin írta: Én sem értem ezt a túlzott elnézést. Az ilyet az európai törvények szerint - szerintem - simán be lehetne vágni uszítás, izgatás stb címszóval. Ahogy korábban is írtam: nem hazazavarni, hanem bevágni brutális köztörvényesek közé. Azok lerendeznék őt is meg az összest, akik nem hajlandók az itteni törvények szerint élni.
Emlékezzünk meg itt arról, hogy nem kell imámnak lenni, ahhoz, hogy ilyen gondolatokat tegyen közhírré az ember:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=rkV8M_767NU[/media]
Mert ez most a kormányról szól...

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.21. 09:46

pkonsti írta: Mert ez most a kormányról szól...
Le tudnád nekem vezetni, ennek mi köze a kormányhoz? És közvetlenül utána azt, hogyha köze is van, akkor mitől problémás megemlékezni róla?
Tényleg érdekelne a logikád. Egészen különlegesnek tűnik.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.01.21. 10:33

Amikor ez a video keszult akkor meg pl a jobbospk nagy arabbaratok voltak.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.01.21. 11:05

4D4M írta:
nikotin írta: Én sem értem ezt a túlzott elnézést. Az ilyet az európai törvények szerint - szerintem - simán be lehetne vágni uszítás, izgatás stb címszóval. Ahogy korábban is írtam: nem hazazavarni, hanem bevágni brutális köztörvényesek közé. Azok lerendeznék őt is meg az összest, akik nem hajlandók az itteni törvények szerint élni.
Emlékezzünk meg itt arról, hogy nem kell imámnak lenni, ahhoz, hogy ilyen gondolatokat tegyen közhírré az ember:
[media]https://www.youtube.com/watch?v=rkV8M_767NU[/media]
Én a két "esetet" nem tudom összehasonlítani. Az imám esetében az európai normáknak teljesen megfelelő emberekből lehetnek áldozatok, és ez szerinte tulajdonképpen jogos, míg a videó nekem egyértelműen a felelőtlen alkohol fogyasztásról és annak lehetséges következményéről szól.
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.21. 11:24

nikotin írta: Én a két "esetet" nem tudom összehasonlítani. Az imám esetében az európai normáknak teljesen megfelelő emberekből lehetnek áldozatok, és ez szerinte tulajdonképpen jogos, míg a videó nekem egyértelműen a felelőtlen alkohol fogyasztásról és annak lehetséges következményéről szól.
Az én értelmezésemben az alkoholfogyasztásról IS. Meg a magassarkúról, meg a miniszoknyáról, meg a parfümről stb. Mindenesetre ha a videót nem is nézed meg csak a szlogent? Bár én annak idején is megengedőbb voltam, mert csak ajánlásnak vettem -> ha nincs ki a segged a szoknyából, akkor kisebb valószínűséggel erőszakolnak meg. Amely üzenet nem vált ki bennem különösebb reakciót, mert biztos, hogy van összefüggés a kurvás öltözködés és az esetek között. Viszont nagyon sokan interpretálták úgy, hogy a nők a felelősek az erőszakért.

Az alkotó szándékai számomra ismeretlenek, de nem tudom kizárni egyik értelmezést se, így természetesen lehet egy nagyon-nagyon elhibázott kampány is (:

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.01.21. 11:37

A tehetsz rola nagyon eros. Nembigy kellett volna kommunikalni. Arrol van szo, hogy csokkentheted a veszelyt, de el akkor sem kerulheted.

Kolnben meg az osszes no a bajt kereste maganak - az imam szerint.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.01.21. 11:43

4D4M írta:
nikotin írta: Én a két "esetet" nem tudom összehasonlítani. Az imám esetében az európai normáknak teljesen megfelelő emberekből lehetnek áldozatok, és ez szerinte tulajdonképpen jogos, míg a videó nekem egyértelműen a felelőtlen alkohol fogyasztásról és annak lehetséges következményéről szól.
Az én értelmezésemben az alkoholfogyasztásról IS. Meg a magassarkúról, meg a miniszoknyáról, meg a parfümről stb. Mindenesetre ha a videót nem is nézed meg csak a szlogent? Bár én annak idején is megengedőbb voltam, mert csak ajánlásnak vettem -> ha nincs ki a segged a szoknyából, akkor kisebb valószínűséggel erőszakolnak meg. Amely üzenet nem vált ki bennem különösebb reakciót, mert biztos, hogy van összefüggés a kurvás öltözködés és az esetek között. Viszont nagyon sokan interpretálták úgy, hogy a nők a felelősek az erőszakért.

Az alkotó szándékai számomra ismeretlenek, de nem tudom kizárni egyik értelmezést se, így természetesen lehet egy nagyon-nagyon elhibázott kampány is (:
Valószínűleg benne van a megjelenés, a kihívó viselkedés is, de nekem ez valahogy összefügg ebben a filmben az alkohollal, mivel már a készülődés közben előkerült a pia.
Az apa férfi, a rezsi nő!

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.01.21. 11:56

4D4M írta:
pkonsti írta: Mert ez most a kormányról szól...
Le tudnád nekem vezetni, ennek mi köze a kormányhoz? És közvetlenül utána azt, hogyha köze is van, akkor mitől problémás megemlékezni róla?
Tényleg érdekelne a logikád. Egészen különlegesnek tűnik.
Rendőrség a Belügyminisztériumhoz tartozik = Kormány
Megfelelő?
Egyébként igencsak betámadták a videó miatt a rendőrséget, és a kormányt.
Hogyan lehetséges az, hogy a magadfajtának minden negatív dologról a kormányunk jut az eszébe? Nálatok ez valamilyen pavlovi reflex?

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.21. 12:07

pkonsti írta: Rendőrség a Belügyminisztériumhoz tartozik = Kormány
Megfelelő?
Egyébként igencsak betámadták a videó miatt a rendőrséget, és a kormányt.
Hogyan lehetséges az, hogy a magadfajtának minden negatív dologról a kormányunk jut az eszébe? Nálatok ez valamilyen pavlovi reflex?
Ez egy pécsi lokális kreálmány volt és én személy szerint nem sok esélyt látok rá, hogy a központból bárki tudott róla, de persze lehetséges, hogy ezt is Viktor döntötte el (:

Igen, a magamfajtákkal ez a helyzet.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.01.21. 12:27

4D4M írta:
pkonsti írta: Rendőrség a Belügyminisztériumhoz tartozik = Kormány
Megfelelő?
Egyébként igencsak betámadták a videó miatt a rendőrséget, és a kormányt.
Hogyan lehetséges az, hogy a magadfajtának minden negatív dologról a kormányunk jut az eszébe? Nálatok ez valamilyen pavlovi reflex?
Ez egy pécsi lokális kreálmány volt és én személy szerint nem sok esélyt látok rá, hogy a központból bárki tudott róla, de persze lehetséges, hogy ezt is Viktor döntötte el (:

Igen, a magamfajtákkal ez a helyzet.
Pécs = Páva Zsolt = Fidesz (akinek a lánya is erőszakos cselekmény áldozatává vált, vagyis volt motiváció)
Gyárthatok még ilyen egyenleteket, egyébként a megyei rendőrségek is a Belügyminisztérium alá tartoznak.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.21. 12:42

pkonsti írta: Pécs = Páva Zsolt = Fidesz (akinek a lánya is erőszakos cselekmény áldozatává vált, vagyis volt motiváció)
Gyárthatok még ilyen egyenleteket, egyébként a megyei rendőrségek is a Belügyminisztérium alá tartoznak.
Hát ilyen egyenleteket én is tudok: Konsti = állampolgár = "képviseleti demokrácia" = kormány = fidesz = OGV (:

A lényeg azon volt, hogy a hierarchiában alacsonyabban állók hülyesége miatt számomra amúgy sem lenne értelme a fideszt lehülyézni.

(és sajnos ugyanezen okok mentén nem lehet mást általában, mint orbánozni meg lázározni, mivel mindent ők döntenek el és a kontraszelekcióval együtt zero autonóm-racionális működés van lentebb.)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.01.21. 12:49

4D4M írta:Az én értelmezésemben az alkoholfogyasztásról IS. Meg a magassarkúról, meg a miniszoknyáról, meg a parfümről stb. Mindenesetre ha a videót nem is nézed meg csak a szlogent? Bár én annak idején is megengedőbb voltam, mert csak ajánlásnak vettem -> ha nincs ki a segged a szoknyából, akkor kisebb valószínűséggel erőszakolnak meg. Amely üzenet nem vált ki bennem különösebb reakciót, mert biztos, hogy van összefüggés a kurvás öltözködés és az esetek között. Viszont nagyon sokan interpretálták úgy, hogy a nők a felelősek az erőszakért.

Az alkotó szándékai számomra ismeretlenek, de nem tudom kizárni egyik értelmezést se, így természetesen lehet egy nagyon-nagyon elhibázott kampány is (:
Szerintem zsír ismeretlen helyre/szórakozóhelyre elmenni, csak és kizárólag csajoknak - tehát férfi nincs a társaságban - 20 éve is veszélyes volt.
Nem kell még ahhoz így öltözködni sem.

A mi társaságainkban is öltözködtek így a csajok, még azok is akiknek partnerük volt.
Ma szinte mind feleség és családanya.
De nem emlékszem olyasmire, hogy egyedül, vagy akár csajos klikkekbe verődve számukra nem bejáratott helyen buliztak volna.
Főleg nem hulla részegen.
Inkább az volt a jellemző, hogy akinek megtetszett egy szingli lány a társaságból, annak először a társaságba kellett "bejutnia". :)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.01.21. 14:13

Amugy most mijafaszrol vitatkozunk?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.01.21. 16:03

rdaneelolivaw írta: A mi társaságainkban is öltözködtek így a csajok, még azok is akiknek partnerük volt.
a strandon is lehet kapni sört. nehogy már ott is öltözzenek fel a kiscsajok :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.28. 11:19

Török uzsorakamat

Ez volt szerintem az egyik végzetes dontese Merkelnek. Kiszolgáltatni minket egy ilyen gennyes gócnak, mint a török maffia kormány. Azt hitte, hogy ér valamit az adott szavuk (:

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.02. 17:01

A kínai Hold-szonda készítette ezt a képet, ami engem nagyon meglepett - bár bizonyára csak a földtani (és holdtani) ismereteim hiányosak. Ilyen típusú szikla szerintem csak üledékes kőzet vetemedésével alakul ki. Vagy ez nem igaz? Mert én eddig még nem olvastam olyanról, hogy a Holdon lett volna korábban tenger, ahogy nagy talajmozgásokról sem. Most akkor?

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.03.09. 23:23

http://velvet.hu/gumicukor/2016/03/09/a ... entojehez/

Újabb bizonyíték, hogy az állatok különbek nálunk. (Sokkal)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.04.04. 10:56

Nagyon jó összefoglalója a moszkvai dezinformáció keltette káosznak
A gondolkodni nem hajlandó emberekre nagyon jó eséllyel pályáznak. Itt is tettenérhető lesz az oktatás hanyatlása és még mindig valami elcseszett irányba haladunk. Elismerésreméltó az a hatékonyság, amivel a frissen létrejövő információs társadalom szelét befogták a vitorlájukba. Ez az egyik legborzasztóbb érzés a jelen kormányzat alatt. Aktívan részt venni egy ilyen kizárólag destruktív világméretű trollkodásban. Semmilyen helye nincs az értékteremtésnek, csak egy gyengülő tehetségtelen résztvevő toporzékolása, hogy könnyebb legyen a zavarosban halászni.

Sajnos én nem látom azt a trendfordulót, amit a cikkben jósoltak. Hol van az a dekódolni képes embertömeg, aki nem kajálja kétpofára a propagandát?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.04.04. 12:21

4D4M írta:Hol van az a dekódolni képes embertömeg, aki nem kajálja kétpofára a propagandát?
angliában mosogatnak
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.04.04. 12:59

:D
Napi tízes.
Csak azért nem heti mert hétfő van.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.04.05. 22:31

csak idéztem:

"Hol vagytok, kreatív magyar fiatalok? – tette fel a világhálóra a provokálónak szánt, mozgósító kérdést a közelmúltban az egyik hazai reklámcég. A válaszra pedig nem kellett sokat várni, így szólt: „Londonban mosogatunk”.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Lezárt