Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.16. 15:11

Bandee írta:
2021.08.16. 14:41
Lehet már gratulálni az afganisztáni eredményekhez, vagy várjuk meg amíg az utolsó amcsi leoltja a villanyt?
Már Líbiáért is gratulálni lehetett. (:r

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.16. 15:40

rdaneelolivaw írta:
2021.08.16. 15:11
Bandee írta:
2021.08.16. 14:41
Lehet már gratulálni az afganisztáni eredményekhez, vagy várjuk meg amíg az utolsó amcsi leoltja a villanyt?
Már Líbiáért is gratulálni lehetett. (:r
Azóta szerencsére megoldódni látszik az ügy:


http://www.atv.hu/belfold/20210816-cseh ... gre-vonast

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.16. 16:12

Bandee írta:
2021.08.16. 15:40
Azóta szerencsére megoldódni látszik az ügy:

http://www.atv.hu/belfold/20210816-cseh ... gre-vonast
(:u

Tetszik amikor valaki a saját szavának súlyával ennyire tisztában van. (:c

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.16. 16:34

rdaneelolivaw írta:
2021.08.16. 16:12
Bandee írta:
2021.08.16. 15:40
Azóta szerencsére megoldódni látszik az ügy:

http://www.atv.hu/belfold/20210816-cseh ... gre-vonast
(:u

Tetszik amikor valaki a saját szavának súlyával ennyire tisztában van. (:c
Dani bácsi, a fideszesek 11 éve üzengentek Brüsszelnek - velük kapcsolatban miért nem írsz soha ilyeneket? :)

Nem érdekel amúgy se Cseh Katalin, se a Momentum, csak lol, hogy a fajsúlyát tévesztett üzengetés kapcsán, amiből a Fidesz sportot űz 2010 óta, nem bukik ki semmi megjegyzés, amikor meg egy ellenzéki szökőévente egyszer hasonlóan „fingik a bolha” jelleggel dödög, akkor meg rögtön, még azon melegében.

Csak azért kérdezem, mert ugye te nem vagy fideszes (:u (:n
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.16. 16:39

rdaneelolivaw írta:
2021.08.16. 15:11
Bandee írta:
2021.08.16. 14:41
Lehet már gratulálni az afganisztáni eredményekhez, vagy várjuk meg amíg az utolsó amcsi leoltja a villanyt?
Már Líbiáért is gratulálni lehetett. (:r
most majd beszallnak a buliba az oroszok es a kinaiak. rend lesz es beke, mindenkinek, aki eletben marad.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.16. 18:14

vollebak írta:
2021.08.16. 16:34
rdaneelolivaw írta:
2021.08.16. 16:12


(:u

Tetszik amikor valaki a saját szavának súlyával ennyire tisztában van. (:c
Dani bácsi, a fideszesek 11 éve üzengentek Brüsszelnek - velük kapcsolatban miért nem írsz soha ilyeneket? :)

Nem érdekel amúgy se Cseh Katalin, se a Momentum, csak lol, hogy a fajsúlyát tévesztett üzengetés kapcsán, amiből a Fidesz sportot űz 2010 óta, nem bukik ki semmi megjegyzés, amikor meg egy ellenzéki szökőévente egyszer hasonlóan „fingik a bolha” jelleggel dödög, akkor meg rögtön, még azon melegében.

Csak azért kérdezem, mert ugye te nem vagy fideszes (:u (:n
Azért ez jól hangzik, de szerintem nem igaz. MO az EU tagja és a szerződés alapján jogunk van belepofázni dolgokba, míg Katyának meg a bizottságához kb. annyi köze van Afganisztánhoz, mint nekem a baletthoz. Valamiért te és sokan úgy gondolják, mi azért vagyunk az EU-ban, hogy pofát befogva kullogjunk a sor végén. Most ideáltipikusan nézzük a dolgot, mert szerintem is faszság amit Orbánék sokszor csinálnak, szóval szerintem egy közösségnek ami ennyire demokratikus akar lenni, nem az erő és a nagyság kellene számítson.

Jól láthatóan a nyugatiak, értsük ebbe az USA-t is nyilván, saját ideológiától részegülve akarják exportálni a szerintük jó berendezkedést szerte a világba, de kurvára nem kell sehol és kudarc kudarc hátán. Olyan emberek akarnak ilyenekbe beleszólni, akik életükben nem jártak pl. Afganisztánban. Teljes képtelenség szerintem oda a demokráciát bevezetni és láthatóan nem is akarják még maguk az afgánok sem, azonnal lepaktált a nagy részük a Tálibokkal. De kudarc Ukrajna is, Líbia is. India is. Egész Ázsia szinte. Irak.
Nyugati típusú berendezkedés, nevezzük liberális demokráciának a világ töredéke területen van és ha a polpoulációt nézzük akkor a világ mekkora része él az abban? 15-20%? EZ nem jelenti azt és nem azért mondom, mert ez rossz mert sokkal jobb, mint amiben a vikág nagy része él, de fel kellene ébredni és kitalálni valamit, hogy ezek a virulens népek akik roppant harciasak is, nehogy bajt okozzanak míg itt ezek elgoindolkodnak a világ szépségén.

Semmilyen sikereket nem értek és hosszú idő óta, óriási ciki ami itt most lett. még ez a Biden se gondolhatta komolyan, hogy otthagy mindent aztán majd ezek elharcozgatnak ott... Most már komolyabb fegyvereik is lettek.

Semmilyen értelmes megoldást nem tudnak ezek kínálni, de az EU ahonnan Katya osztja az észt még annál impotensebb mint az USA. Ugyan ki a faxt érdekel ott Afganisztánban, hogy innen mit hadoválnak nekik? Még közös hadsereg sincsen. Szerintem nevetséges az egész. Nem Cseh Katalin miatt mert ő csak epizodista

Nem tudom, de nincs jó érzésem, ha ezek ilyen balmákat csinálnak nem tudom mi lesz.. Kuss van az egyre nagyobb afrikai nyomásról ami onnan jön majd.

Szerencsétlen nők akik ott maradtak.?(( Fazsnak ültek ott ennyit ha most otthagyták a picsába az egészet? Szarba mindenkit.. Áhh belegondolni is rossz szerencsétlen emberek sorsába :szom03 :szom03 :szom03 :szom04 :angry01


Fel kéne szerintem ébredniük a döntéshozóknak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.16. 18:14

mudd írta:
2021.08.16. 16:39
rdaneelolivaw írta:
2021.08.16. 15:11


Már Líbiáért is gratulálni lehetett. (:r
most majd beszallnak a buliba az oroszok es a kinaiak. rend lesz es beke, mindenkinek, aki eletben marad.
Már beszálltak, a Tálibok oldaán szerintem. Így van az ENSZ BT- ben "szövetséges"

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.16. 21:38

Bandee írta:
2021.08.16. 18:14
Jól láthatóan a nyugatiak, értsük ebbe az USA-t is nyilván, saját ideológiától részegülve akarják exportálni a szerintük jó berendezkedést szerte a világba, de kurvára nem kell sehol és kudarc kudarc hátán. Olyan emberek akarnak ilyenekbe beleszólni, akik életükben nem jártak pl. Afganisztánban. Teljes képtelenség szerintem oda a demokráciát bevezetni és láthatóan nem is akarják még maguk az afgánok sem, azonnal lepaktált a nagy részük a Tálibokkal. De kudarc Ukrajna is, Líbia is. India is. Egész Ázsia szinte. Irak.
Nyugati típusú berendezkedés...
mindig mindenrol az usa tehet... porgessuk csak vissza az utolso 50 evet
- 79 a szovjetek "bevonulnak" afganisztanba, nem pocsoltek, irtottak a nepek serenyen
- gerillaharc - tamogatja pakisztan, kina, a kozel kelet, az usa
- az usa moder fegyvereket ad a gerillaknak
- '80-evek vege, a szovjetunionak tele a futtye, hagyja a busba, hazamegy

es itt a hatar, amikor az usa lett a rosszfiu a sztoriban. a gerrilakbol (mudzsahedinekbol) szep taliban lett - hathatos szaudi tamogatassal, atvettek lenyegeben a hatalmat, irtottak egymast serenyen a tartomany hadurak. az eszaki szovetseg nagy ellenlabas volt, maszuddal ez elen.
az usa annyira rossz volt a szemukben, hogy 2001ben rajukszakasztottak az eget.

mit kellett volna tenniuk a jenkiknek? hol basztak el, hogy ok lettek a tortenetben a gonoszok? hogyafaszba van az, hogy az oroszok lesznek a vegen a jofiuk? (azert ahol csak lehetett, alabasztak az amerikaiknak afganaszitanban). oke, csinaljak most a beket az oroszok es a kinaiak, szokszorannyi halott lesz, de kussolni fog mindenki. a talibok meg majd tamadgatnak nyugateuropaban, amerikaban...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.16. 22:05

mudd írta:
2021.08.16. 21:38
Bandee írta:
2021.08.16. 18:14
Jól láthatóan a nyugatiak, értsük ebbe az USA-t is nyilván, saját ideológiától részegülve akarják exportálni a szerintük jó berendezkedést szerte a világba, de kurvára nem kell sehol és kudarc kudarc hátán. Olyan emberek akarnak ilyenekbe beleszólni, akik életükben nem jártak pl. Afganisztánban. Teljes képtelenség szerintem oda a demokráciát bevezetni és láthatóan nem is akarják még maguk az afgánok sem, azonnal lepaktált a nagy részük a Tálibokkal. De kudarc Ukrajna is, Líbia is. India is. Egész Ázsia szinte. Irak.
Nyugati típusú berendezkedés...
mindig mindenrol az usa tehet... porgessuk csak vissza az utolso 50 evet
- 79 a szovjetek "bevonulnak" afganisztanba, nem pocsoltek, irtottak a nepek serenyen
- gerillaharc - tamogatja pakisztan, kina, a kozel kelet, az usa
- az usa moder fegyvereket ad a gerillaknak
- '80-evek vege, a szovjetunionak tele a futtye, hagyja a busba, hazamegy

es itt a hatar, amikor az usa lett a rosszfiu a sztoriban. a gerrilakbol (mudzsahedinekbol) szep taliban lett - hathatos szaudi tamogatassal, atvettek lenyegeben a hatalmat, irtottak egymast serenyen a tartomany hadurak. az eszaki szovetseg nagy ellenlabas volt, maszuddal ez elen.
az usa annyira rossz volt a szemukben, hogy 2001ben rajukszakasztottak az eget.

mit kellett volna tenniuk a jenkiknek? hol basztak el, hogy ok lettek a tortenetben a gonoszok? hogyafaszba van az, hogy az oroszok lesznek a vegen a jofiuk? (azert ahol csak lehetett, alabasztak az amerikaiknak afganaszitanban). oke, csinaljak most a beket az oroszok es a kinaiak, szokszorannyi halott lesz, de kussolni fog mindenki. a talibok meg majd tamadgatnak nyugateuropaban, amerikaban...
Te valami masrol beszelsz. Tudom, hogy nagyon szereted oket de beleekzdtek valamibe amit nem fejeztek be

Senki nem tudja mi tortenik ott, lehet beavatkoztak a kianaiak es lehet nem.

Kina mar megkerulhetetlen. Ezt valhogy el kene fogadni. Annyi joga mindenkeppen mint az Usa-nak


Ott basztak el, hogy remenyt adtak, majd otthagytak oket mint eb a szarat. A felig liberalizalt nok meg neznek, mint Janika a szarnal, hogy a faszert kovezik halalra…

Az oroszok es kinaiak nem exportaljak az ideologiajukat

Legjobb lenne ezeket a helyeket beken hagyni a picsaba.

A Szovjetunio szetesett, nem osztottak lapot nekik a tovabbiakban. Meg fegyvereket adtak nekik de par even belul bukott az altaluk kinevezett elnok aot vegig vontattak Kabulon egy auto utan kotve. Majd jottek a Talibok. Aztan jott az Usa tan 2001- ben es baszta ott a rezet mostanaig de orias ciki az egesz

Nekem eleg ha egy olyat mondasz amit az elmult mobdjuk 50 evben sikerrel vettek a nyugatiak
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2021.08.16. 22:16-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.16. 22:12

Bandee írta:
2021.08.16. 18:14
Azért ez jól hangzik, de szerintem nem igaz. MO az EU tagja és a szerződés alapján jogunk van belepofázni dolgokba, míg Katyának meg a bizottságához kb. annyi köze van Afganisztánhoz, mint nekem a baletthoz. Valamiért te és sokan úgy gondolják, mi azért vagyunk az EU-ban, hogy pofát befogva kullogjunk a sor végén. Most ideáltipikusan nézzük a dolgot, mert szerintem is faszság amit Orbánék sokszor csinálnak, szóval szerintem egy közösségnek ami ennyire demokratikus akar lenni, nem az erő és a nagyság kellene számítson.
Most csak erre reagálnék, a többit irrelevánsnak érzem jelenleg annak kapcsán, amit írtam.

Nem így gondolom, hanem úgy, hogy túl nagy a pofa ahhoz képest, hogy a nettó befizetők pénzéből élünk, és sokkal nagyobb szükségünk van az EU-ra, mint fordítva. Még csak nem is Magyarország-specifikus az, hogy az olyan fasisztoid vezetők, mint Orbán, folyton harcban állnak. Rendszerint a nagyobb és demokratikus országokkal/tömörülésekkel, nincs új a nap alatt. De azt gusztustalannak tartom, hogy a „nekünk is van beleszólásunk” örvén üzengetnek meg nemzeti konzultálnak. Az esetek 90%-ában az nem vita vagy tagsági joggyakorlás, amit csinálnak. Volt egy sor lista, hogy ugyanazt a dolgot hogy kuruttyolták itthon melldöngetve, sértegetve, nemhagyjukozva, megüzenjüközve, és hogy beszéltek róla Brüsszelben - megjuhászodva, szépen letekert hangerővel és elánnal. Legutóbb az a jellemtelen picsa Varga Judit, például.

Röhejes az egész, röhejes ez a mánia, hogy nekünk mindig mindenhonnan ártani akarnak, de majd mi jól odaugatunk. Ez a kerítés mögött csahol a csivava-jelleg - és abba a kézbe harap, amiből enni kap. Erre utaltam azzal, hogy ironikus, hogy épp azt emlegette Dani, hogy Cseh nem érzi a jelentősége súlyát (vagy súlytalanságát), miközben a kormánypárt folyamatosan emberkedik mindenfelé.

Az EU nem tökéletes, de az ilyen országuniók sosem tökéletesek - nézd meg a széthullott Szovjetuniót vagy az Egyesült Államokat. Utóbbit majdnem 250 év alatt sem tudták tökéletesre csiszolni, messze nem. De tényleg nem is az EU-ról van szó, mert nem érdekes most ez. Az elv érdekes, ezért szegeztem Daninak a kérdést, hogy a bolhaköhögés az miért csak DK/Momentum oldalról került megemlítésre. Te is mondtad most, hogy sokszor faszság Orbánék műsora, az miért nincs akkor soha így pellengérre állítva?

Minden más most részletkérdés, csak erre a „technikai részre” akartam kitérni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.16. 22:26

vollebak írta:
2021.08.16. 22:12
Bandee írta:
2021.08.16. 18:14
Azért ez jól hangzik, de szerintem nem igaz. MO az EU tagja és a szerződés alapján jogunk van belepofázni dolgokba, míg Katyának meg a bizottságához kb. annyi köze van Afganisztánhoz, mint nekem a baletthoz. Valamiért te és sokan úgy gondolják, mi azért vagyunk az EU-ban, hogy pofát befogva kullogjunk a sor végén. Most ideáltipikusan nézzük a dolgot, mert szerintem is faszság amit Orbánék sokszor csinálnak, szóval szerintem egy közösségnek ami ennyire demokratikus akar lenni, nem az erő és a nagyság kellene számítson.
Most csak erre reagálnék, a többit irrelevánsnak érzem jelenleg annak kapcsán, amit írtam.

Nem így gondolom, hanem úgy, hogy túl nagy a pofa ahhoz képest, hogy a nettó befizetők pénzéből élünk, és sokkal nagyobb szükségünk van az EU-ra, mint fordítva. Még csak nem is Magyarország-specifikus az, hogy az olyan fasisztoid vezetők, mint Orbán, folyton harcban állnak. Rendszerint a nagyobb és demokratikus országokkal/tömörülésekkel, nincs új a nap alatt. De azt gusztustalannak tartom, hogy a „nekünk is van beleszólásunk” örvén üzengetnek meg nemzeti konzultálnak. Az esetek 90%-ában az nem vita vagy tagsági joggyakorlás, amit csinálnak. Volt egy sor lista, hogy ugyanazt a dolgot hogy kuruttyolták itthon melldöngetve, sértegetve, nemhagyjukozva, megüzenjüközve, és hogy beszéltek róla Brüsszelben - megjuhászodva, szépen letekert hangerővel és elánnal. Legutóbb az a jellemtelen picsa Varga Judit, például.

Röhejes az egész, röhejes ez a mánia, hogy nekünk mindig mindenhonnan ártani akarnak, de majd mi jól odaugatunk. Ez a kerítés mögött csahol a csivava-jelleg - és abba a kézbe harap, amiből enni kap. Erre utaltam azzal, hogy ironikus, hogy épp azt emlegette Dani, hogy Cseh nem érzi a jelentősége súlyát (vagy súlytalanságát), miközben a kormánypárt folyamatosan emberkedik mindenfelé.

Az EU nem tökéletes, de az ilyen országuniók sosem tökéletesek - nézd meg a széthullott Szovjetuniót vagy az Egyesült Államokat. Utóbbit majdnem 250 év alatt sem tudták tökéletesre csiszolni, messze nem. De tényleg nem is az EU-ról van szó, mert nem érdekes most ez. Az elv érdekes, ezért szegeztem Daninak a kérdést, hogy a bolhaköhögés az miért csak DK/Momentum oldalról került megemlítésre. Te is mondtad most, hogy sokszor faszság Orbánék műsora, az miért nincs akkor soha így pellengérre állítva?

Minden más most részletkérdés, csak erre a „technikai részre” akartam kitérni.
Nagy kar, mert a lenyegre nem valaszoltal en leszarom
A Cseh Katyat. Erdekelt volna a velemenyed

Az egesz EU uzengetes, x orszag alairasaval nyulatkozgatas szart sem er

Orban ugy kell nekik mint a falat kenyer, o jo ellensegkep mig Orbannak az EU itthon es kesz. Orban a nemetek pincsije, szerintem

Szerintem ha kozosseget epitunk akkor mindegy mekkora az orszag. Piacinkat adtuk, nem adtak ingyen a tagsagot

Az Usa- ban minden allam 2 szenatort kuld,iowa is es Florida is. Az igazsagos, hogy Iowa ugyanannyit pofazik mint Florida? Megis igy van

Szerintem ez a fajta politika semmire nem fog menni

Vajon a szerencsetlen adganok most hova menekulnek majd az allatok elol? Veluk mi lesz?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.16. 22:43

Bandee írta:
2021.08.16. 22:26
Nagy kar, mert a lenyegre nem valaszoltal en leszarom
A Cseh Katyat.

Az egesz EU uzengetes, x orszag alairasaval nyulatkozgatas szart sem er

Orban ugy kell nekik mint a falat kenyer, o jo ellensegkep mig Orbannak az EU itthon es kesz. Orban a nemetek pincsije, szerintem

Szerintem ha kozosseget epitunk akkor mindegy mekkora az orszag. Piacinkat adtuk, nem adtak ingyen a tagsagot

Az Usa- ban minden allam 2 szenatort kuld,iowa is es Florida is. Az igazsagos, hogy Iowa ugyanannyit pofazik mint Florida? Megis igy van

Szerintem ez a fajta politika semmire nem fog menni

Vajon a szerencsetlen adganok most hova menekulnek majd az allatok elol? Veluk mi lesz?
Továbbra sem az a baj, hogy megszólalunk egyáltalán. Hanem az, ahogyan és amit mondunk, amikor megszólalunk. Azt mondod, hogy Orbán és az EU kellenek egymásnak ellenségképként. Ezt az EU részéről falsnak érzem, mert egy külsős Putykó vagy anno Trump még rendben is volna, de Orbán kispatak ahhoz, hogy komolyan kéne venni. Ez az igazság. Attól még zavaró, amit csinál, de nem azért, mert forradalmi újító és komoly tényező, hanem legfeljebb annyiban, mint a családi ebédnél az asztal sarkánál ülve hisztiző kisgyerek.

A piacainkat adtuk, de túl van ez kicsit dimenzionálva. A tízmilliós vagy akörüli európai országok közül (portugálok, csehek, svédek, görögök, osztrákok) messze a leggyengébb piac ez, gyengébb még a görögnél is. Őszintén, szerinted ki érezné jobban a másik hiányát, az EU nélküli Magyarország, vagy a Magyarország nélküli EU?

Egyszerűen több alázatot várnék, jó értelemben. Ennyi az egész - modort, jó értelemben vett alázatot, jóindulatot. Nem kell lemenni kutyába, nem erről van szó (szerintem a démonizált Brüsszelnek sem ez a célja), de ez az üzengető fröcsögés gyomorforgató úgy, hogy közben a markunkat meg tartjuk - és kapunk is bele bőven.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.16. 22:58

vollebak írta:
2021.08.16. 22:43
Bandee írta:
2021.08.16. 22:26
Nagy kar, mert a lenyegre nem valaszoltal en leszarom
A Cseh Katyat.

Az egesz EU uzengetes, x orszag alairasaval nyulatkozgatas szart sem er

Orban ugy kell nekik mint a falat kenyer, o jo ellensegkep mig Orbannak az EU itthon es kesz. Orban a nemetek pincsije, szerintem

Szerintem ha kozosseget epitunk akkor mindegy mekkora az orszag. Piacinkat adtuk, nem adtak ingyen a tagsagot

Az Usa- ban minden allam 2 szenatort kuld,iowa is es Florida is. Az igazsagos, hogy Iowa ugyanannyit pofazik mint Florida? Megis igy van

Szerintem ez a fajta politika semmire nem fog menni

Vajon a szerencsetlen adganok most hova menekulnek majd az allatok elol? Veluk mi lesz?
Továbbra sem az a baj, hogy megszólalunk egyáltalán. Hanem az, ahogyan és amit mondunk, amikor megszólalunk. Azt mondod, hogy Orbán és az EU kellenek egymásnak ellenségképként. Ezt az EU részéről falsnak érzem, mert egy külsős Putykó vagy anno Trump még rendben is volna, de Orbán kispatak ahhoz, hogy komolyan kéne venni. Ez az igazság. Attól még zavaró, amit csinál, de nem azért, mert forradalmi újító és komoly tényező, hanem legfeljebb annyiban, mint a családi ebédnél az asztal sarkánál ülve hisztiző kisgyerek.

A piacainkat adtuk, de túl van ez kicsit dimenzionálva. A tízmilliós vagy akörüli európai országok közül (portugálok, csehek, svédek, görögök, osztrákok) messze a leggyengébb piac ez, gyengébb még a görögnél is. Őszintén, szerinted ki érezné jobban a másik hiányát, az EU nélküli Magyarország, vagy a Magyarország nélküli EU?

Egyszerűen több alázatot várnék, jó értelemben. Ennyi az egész - modort, jó értelemben vett alázatot, jóindulatot. Nem kell lemenni kutyába, nem erről van szó (szerintem a démonizált Brüsszelnek sem ez a célja), de ez az üzengető fröcsögés gyomorforgató úgy, hogy közben a markunkat meg tartjuk - és kapunk is bele bőven.
Sok hulyeseget csinalnak, igazabol csak elmeletileg irtam, amit.
Szerintem ellensegkepnek, demonnak Orban is jo, az atlag europai leszarja mekkora orszag elnoke az ugyeletes rosszfiu. De ez is csak egy elmelet, nem tudom

Nem tudom mas piacokkal osszevetni, de logika alapjan kizarom, hogy csak ugy bevettek minket, hogy felemeljenek. Ilyen nincsen csak a meseben

A cukoripart kibyirtuk pl. Emiatt de biztos van meg ilyen. Gondolom megerte nem ks akarom ezt vitatni, de azert ne nezzunk mar rajuk mint a szentekre.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.17. 07:36

vollebak írta:
2021.08.16. 22:43
Egyszerűen több alázatot várnék, jó értelemben. Ennyi az egész - modort, jó értelemben vett alázatot, jóindulatot. Nem kell lemenni kutyába, nem erről van szó (szerintem a démonizált Brüsszelnek sem ez a célja), de ez az üzengető fröcsögés gyomorforgató úgy, hogy közben a markunkat meg tartjuk - és kapunk is bele bőven.
EZ megint csak nem neked szól, az üzengetésnek van politikai haszna mert van egy masszív blokk akinek ez tetszik. (részemről nem érdekel, közömbös nekem ez)
Nem TE vagy a célcsoport.
Viszont ami 2010 előtt volt külpolitika vagy EU-csicskítás szinten az is gyomorforgató. Az a ló másik oldala sajnos.

A példád amúgy nagyon rossz, mert Magyarország az EU része, természetes ha a közösségen belül valamilyen szinten megy az izmozás, érdekérvényesítés.
De ez a beszólunk a táliboknak, hogy "nem hagyjuk"... az több mint vicces szerintem. :)
A többit Bandi leírta.

Afganisztánba már az oroszoknak és az amcsiknak is beletört a bicskájuk. (az amcsiknak Irakba is)
Oda akkor tudnál demokráciát exportálni, ha megölnéd az egész ország lakosságát és feltöltenéd telepesekkel.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.17. 09:23

Bandee írta:
2021.08.16. 22:05
Nekem eleg ha egy olyat mondasz amit az elmult mobdjuk 50 evben sikerrel vettek a nyugatiak
pl. a hideghaboru

bandi, el kene donteni, hova akarunk tartozni. jelenleg nato es eu tag magyarorszag.
a nyugat mindent rosszul csinal... mar ne is haragudj, de attol tartok tul nagy hatassal van rad a kormanypropaganda. hol akarnal elni inkabb? london, riviera, vagy valami szep hely oroszorszagban, kinaban? hova kuldened a gyerekeid tanulni? itt se moszkva lenne a nyero, azt hiszem. vagy hol akarnal inkabb vallalkozni?

az a helyzet, hogy a terrort sokkal egyszerubb exportalni, mint a demokraciat. a nep is gyorsabban megerti, vagy alkalmazkodik hozza, vagy megdoglik. a kurva demokraciaban meg mindenki tepi a pofajat es keveri a szart. el nem tudom kepzelni, hogy a meg legkorruptabb demokrta rendszer is rosszabb lenne, mint amit most a talibok beveztnek. ha amerika nem emberkedett volna afganisztanban 20 evet, jobb lenne a rendszeruk? vagy kevesebben haltak volna meg? ketlem, legfeljebb nem lettek volna benne nalunk az esti tv-hiradoban. beken fogja hagyni az egyesult afgan kalifatus a szomszedait? ketlem. termelni nem fognak semmit, max makot. az ehes polgaroknak meg majd valahogy el kell adni a politikat - a gonosz szomszedok es a gonosz nyugat miatt vagyunk ekkora nyomorban...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.17. 10:06

rdaneelolivaw írta:
2021.08.17. 07:36
EZ megint csak nem neked szól, az üzengetésnek van politikai haszna mert van egy masszív blokk akinek ez tetszik. (részemről nem érdekel, közömbös nekem ez)
Nem TE vagy a célcsoport.
Viszont ami 2010 előtt volt külpolitika vagy EU-csicskítás szinten az is gyomorforgató. Az a ló másik oldala sajnos.

A példád amúgy nagyon rossz, mert Magyarország az EU része, természetes ha a közösségen belül valamilyen szinten megy az izmozás, érdekérvényesítés.
De ez a beszólunk a táliboknak, hogy "nem hagyjuk"... az több mint vicces szerintem. :)
A többit Bandi leírta.

Afganisztánba már az oroszoknak és az amcsiknak is beletört a bicskájuk. (az amcsiknak Irakba is)
Oda akkor tudnál demokráciát exportálni, ha megölnéd az egész ország lakosságát és feltöltenéd telepesekkel.
Nézd (ezt most Bandinak is válaszul), engem most tökre nem érdekel Afganisztán (az egyébként gyönyörű lesz, ahogy esetleg egy újabb menekülthullám érkezik ennek kapcsán Európába = 2022 ismét zsebben, aztán az gyönyörű lesz, amikor gratulál a táliboknak a Fidesz).

Egyetlen egy dologról volt szó. Hogy ha a momentumos/dékás üzen, azt kitárgyaljátok, amikor a Bandi szerint is sokszor agyfasz kormányoldali üzengetés megy - soha, egyszer sem, sőt, ha bárki felhozza, jön rá a gyurcsányis, 2006 műsor.

Ennyi. Nem érdekel most, minek kapcsán hangzott el, ne banalizáljuk most el, hogy egyik súlytalan/ruppótlan üzengetés az érvényesebb a másiknál. Egyrészt azért, amit írtam, hogy a Brüsszelnek ugatás az pont nem a kulturált vitázás meg a magunkért kiállás jegyében zajlik, másrészt az azon EU-tagországokkal szembeni emberkedés, akik kormánykritikát fogalmaznak meg esetleg, szintén nem a #nemleszünkgyarmat hősiesség jegyében végzett kommunikáció. Cseh megszólalása vicces, mert pont nem fog meghatni senkit, a Fidesz meg folyamatosan úgy csinál, mintha folyamatosan hadakozni kéne, mert mindenki, de főleg az az EU, aminek köszönhetően az elmúlt lassan 80 évben Európában a meghatározó hatalmak között a feljegyzett történelem óta a legnagyobb a nyugalom, folyamat a létünkre tör.

Csinálják kulturáltan, ha már kell. De különben is, pártállástól függetlenül az tény, hogy Magyarország (is, mert volt még pár másik ország hasonló helyzetben) két világháború miatt lett korábbi önmaga megcsonkított mása. Tök mindegy, hogy politikailag hova tartozik valaki, ezek a tények. Volt egy nagy ország, amiből valamivel több, mint 30 év alatt lett egy akkora ország, amiben ma élünk, mert volt két világégés. Európában hosszú béke van, és ez EU és a „jogelődjei” érvénye kizárólag. Már csak ezért is bárki, aki EU-herótozik, annak fogalma sincs, mit beszél. Szegény nagyanyám még ha élne, mesélhetne a pincében bujdosásról, a németek, aztán a szovjetek dolgairól. Vagy a nagyapám, akinek már utolsó kenetet adtak az ukrán fronton, úgy hozták haza onnan.

De nekünk, neked, Bandinak, Laciéknek, nekem már hálistennek fogalmunk sincs minderről. A háború nekünk olyasmi, amit a hírekben látunk csak, meg filmekben. Ezért már önmagában részemről mindig EU-párti leszek, amíg élek. Mert soha nem volt még ilyen, Dani, hogy neked vagy nekem sikerült leélnünk 30-40 évet úgy, se mi, se semmilyen rokonunk nem hal meg, mert menni kell lövöldözni valakik ellen. Számomra ezért ruppótlan innentől minden EU-herótozás, mert lehet, hogy nem tökéletes, de a kontinens leghosszabb békéjét adja, és nem csak ehhez képest, hanem amúgy is elég jól működik.

De megint aláhúznám itt a végén, hogy nem ez, nem a politikai töltet volt a lényeg most a részemről. Hanem a csupasz képlet, hogy momentumos üzenget egyet = azonnal lol és kibeszélés tárgya, Fidesz üzenget 11 éve = hát az azért más meg jogos, mert x.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.17. 10:08

mudd írta:
2021.08.17. 09:23
Bandee írta:
2021.08.16. 22:05
Nekem eleg ha egy olyat mondasz amit az elmult mobdjuk 50 evben sikerrel vettek a nyugatiak
pl. a hideghaboru

bandi, el kene donteni, hova akarunk tartozni. jelenleg nato es eu tag magyarorszag.
a nyugat mindent rosszul csinal... mar ne is haragudj, de attol tartok tul nagy hatassal van rad a kormanypropaganda. hol akarnal elni inkabb? london, riviera, vagy valami szep hely oroszorszagban, kinaban? hova kuldened a gyerekeid tanulni? itt se moszkva lenne a nyero, azt hiszem. vagy hol akarnal inkabb vallalkozni?
A hidegháború más tészta volt, olyanra gondoltam, hogy odamennek egy országba és ott rendezkednek, minden fasza majd eljönnek. Már akkor belebuktak egyébként Vietnámba.. Általában a helyzet rosszabb lett ahol ott voltak. Egyébként a hidegháborút is csak anyagi okokból nyerték meg, de nem a nyugat, hanem az USA szerintem
Akármennyire is akarod ezt a számba adni, nem ezeket írtam. Miből következett, hogy Afganisztánba akarom a gyerekeimet küldeni? Másold már be hol írtam én ilyet! Kritikám éppen arra vonatkozik, hogy nem ezen értékek megvédésével vagyunk elfoglalva, hanem ilyen hülyeségekkel, hogy pl. odamennek Afganisztánba csinálni a semmit, majd eljönnek. De lényegesebb, minket fenyegető veszélyekről megy a kussolás. Te nem bírod elviselni a rendszer kritikáját és éppen ez a mentalitás ami kurva veszélyes szerintem. Igenis meg kell kritizálni, ha nem jó.

Szerintem nincsen igazad, mert már előbbre járnának az afgánok ha nem "megyünk" oda. Már talán enyhült volna a rendszer, mert rájönnek, hogy nincs mit zabálni és ásóbottal gazdálkodás nem megy. Bazdmeg 20 km vasútvonal van ott! Egy szarkupac az egész. Most pontosan ott tartanak, ahol 20 éve, egy méterrel nincsenek előrébb de legalább ezek az állatok szétbasznak mindenkit aki azt hitte, kidughatja a fejét a trágyadomb alól.
El kell fogadni szerintem, hogy vannak népek akik nem tudnak demokráciában élni és talán nem is akarnak. Részemről leszarom, hogy milyen rendszerben élnek. Ezek az afgánok csak egy példa, Ázsia nagy része is más rendszerekben él és az a rossz hírem van, hogy csak idő kérdése amikor a gazdasági mellett a katonai uralmat is átveszik a Kínaiak. De pl. Dél-Korea is jó példa ahol valamiféle demokrácia van, de tutira nem nyugati típusú. Nekik rossz ott? Miből gondolod? Mindig az oroszokkal jössz akikről én nem beszéltem, de Kína ha akarod ha nem, már megkerülhetetlen.

z USA fizetési mérleg stabilan veszteséges, amit csak az USD nyomtatásával kompenzálnak.. EZ jó? Meddig? Amíg a világ hisz a dollárban, utána mi lesz? Ha Biden komolyan gondolta, hogy az afgán kormányerők majd a fegyverekkel megvédik magukat és pár hónap harc után megoldódik az afgán helyzet, majd egy hét alatt a Tálibok átveszik a hatalmat amikor ezek még pakolnak, akkor ott súlyos probléma van. Vagy hülyének nézték az embereket..

Azt hiszem Katyáéknak jobb lenne azzal foglalkozni, hogy az Európától alig távolságra lévő Afrika nyomásával mit fogunk csinálni ami idő kérdése és bekövetezik. Hülyeségek üzengetése helyett

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.17. 10:10

mudd írta:
2021.08.17. 09:23
Bandee írta:
2021.08.16. 22:05
Nekem eleg ha egy olyat mondasz amit az elmult mobdjuk 50 evben sikerrel vettek a nyugatiak
pl. a hideghaboru

bandi, el kene donteni, hova akarunk tartozni. jelenleg nato es eu tag magyarorszag.
a nyugat mindent rosszul csinal... mar ne is haragudj, de attol tartok tul nagy hatassal van rad a kormanypropaganda. hol akarnal elni inkabb? london, riviera, vagy valami szep hely oroszorszagban, kinaban? hova kuldened a gyerekeid tanulni? itt se moszkva lenne a nyero, azt hiszem. vagy hol akarnal inkabb vallalkozni?

az a helyzet, hogy a terrort sokkal egyszerubb exportalni, mint a demokraciat. a nep is gyorsabban megerti, vagy alkalmazkodik hozza, vagy megdoglik. a kurva demokraciaban meg mindenki tepi a pofajat es keveri a szart. el nem tudom kepzelni, hogy a meg legkorruptabb demokrta rendszer is rosszabb lenne, mint amit most a talibok beveztnek. ha amerika nem emberkedett volna afganisztanban 20 evet, jobb lenne a rendszeruk? vagy kevesebben haltak volna meg? ketlem, legfeljebb nem lettek volna benne nalunk az esti tv-hiradoban. beken fogja hagyni az egyesult afgan kalifatus a szomszedait? ketlem. termelni nem fognak semmit, max makot. az ehes polgaroknak meg majd valahogy el kell adni a politikat - a gonosz szomszedok es a gonosz nyugat miatt vagyunk ekkora nyomorban...
Ennyi. Tökéletes (főleg a kiemeltek), nincs is mit hozzáfűzni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.17. 10:52

Bandee írta:
2021.08.17. 10:08

A hidegháború más tészta volt, olyanra gondoltam, hogy odamennek egy országba és ott rendezkednek, minden fasza majd eljönnek. Már akkor belebuktak egyébként Vietnámba.. Általában a helyzet rosszabb lett ahol ott voltak. Egyébként a hidegháborút is csak anyagi okokból nyerték meg, de nem a nyugat, hanem az USA szerintem
Akármennyire is akarod ezt a számba adni, nem ezeket írtam. Miből következett, hogy Afganisztánba akarom a gyerekeimet küldeni?
szerintem voltak kisebb akciok kozep-ameriakban, de ha nincs a teriteken, az kb azt jelenti, hogy nincs baj. ellenben venezuelabol el lettek menetve - erdemes megnezni a helyzetet ott. terdig tapicskolnak az olajban es ehen doglenek kozben.

volt mar nagyobb az utobbi 50 evben, ami jol lett lezarva? a ruszkik kimentek afganisztanbol, detto otthagytak az egeszet mint eb a szarat - 10 evre ra mar afganisztan amerikai bun. a nemzetkozi porondon nem csak az usa operal. de csak azt halljuk, hogy amerika odament demokraciat exportalni. kozben kina felmarta fel afrikat. az oroszok megtamadtak a szomszedjukat, meg segitenek keverni a szart a kaukazusi allamokban. ja, persze, csunya amerika - de ez nekem a '80as evek honvedelmi neveleset idezi.

egy szoval se utaltam ra, hogy afganisztanba szeretnel menni, vagy barkit is kuldeni. csak arra, hogy te is inkabb oda mennel, akit ostorozol.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.17. 10:57

mudd írta:
2021.08.17. 09:23
bandi, el kene donteni, hova akarunk tartozni. jelenleg nato es eu tag magyarorszag.
a nyugat mindent rosszul csinal... mar ne is haragudj, de attol tartok tul nagy hatassal van rad a kormanypropaganda. hol akarnal elni inkabb? london, riviera, vagy valami szep hely oroszorszagban, kinaban? hova kuldened a gyerekeid tanulni? itt se moszkva lenne a nyero, azt hiszem. vagy hol akarnal inkabb vallalkozni?
Nekünk sajnos lavíroznunk kell a kelet és nyugat között.
Geopolitikailag is ez a helyes, egyszerűen nincs más opció az ország helyzetéből fakadóan sem.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.08.17. 11:05

rdaneelolivaw írta:
2021.08.17. 10:57
Nekünk sajnos lavíroznunk kell a kelet és nyugat között.
Geopolitikailag is ez a helyes, egyszerűen nincs más opció az ország helyzetéből fakadóan sem.
csak azert, mert a vezer mondta? nekem inkabb ugy tunik, hogy a szovetsegeseinket gyengitjuk kulso keresre. es az orszag hasznat sem latom, sot!, max kormanyzo elitet.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.08.17. 11:38

mudd írta:
2021.08.17. 11:05
csak azert, mert a vezer mondta? nekem inkabb ugy tunik, hogy a szovetsegeseinket gyengitjuk kulso keresre. es az orszag hasznat sem latom, sot!, max kormanyzo elitet.

Nem azért, hanem mert így gondolom.
A történelmünk mondatja velem.

Leszarom mit mond a vezér, nem is ismerem a véleményét erről.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.08.17. 12:03

rdaneelolivaw írta:
2021.08.17. 10:57
Nekünk sajnos lavíroznunk kell a kelet és nyugat között.
Geopolitikailag is ez a helyes, egyszerűen nincs más opció az ország helyzetéből fakadóan sem.
Ugyan miért kéne? Adytól még jól hangzó kifejezés volt a kompország, de azóta elmúlt 100 év meg jó pár tucat vármegye.

Se kulturálisan, se gazdaságilag nem indokolt, hogy lavírozni kell. Több mint 1000 éve keresztény az ország, már jelentős ortodox lakosságunk sincs, nem hogy muszlim. A közvetlen szomszédunk Ausztria, a legnagyobb kereskedelmi partnerünk a mai napig Németország, a legfontosabb városaink belvárosa mind a monarchia alatt nyerték el a ma is látható formájukat. Az oktatási rendszerünk a mai napig is porosz hagyományú. Teljesen egyértelmű, hogy merre mutatnak ezek a dolgok.

A lavírozás, kettősség olyan ország esetében valós, mint mondjuk Bulgária. Nem tudom, jártatok-e már Szófiában, de ott már csak a városkép alapján is néha nehéz eldönteni, hogy Európában vagy a Közel-Keleten vagy-e. Az ottomán kultúra legalább annyi ideig és annyi hatással volt rájuk, mint az európai. Ha egy bolgárt megkérdezel, hogy a magyarok szerinte ugyanúgy a két világ mezsgyéjén vannak-e, árkot röhög köréd.

A keleti dörgölőzés a második világháború óta kizárólag ideológiai alapon történt. Először ránk lett erőltetve a szovjet érdekszférába tartozás miatt, 2010 óta pedig a retkes Fidesz tolja ezt a propagandát. Innen nézve külön vicces, hogy Orbán és a fél Fidesz ösztöndíjasok voltak nyugati országokban, ahonnan úgy jöttek haza, hogy oda kell tartozni, és még 2010 előtt néhány évvel is arról beszélt, hogy a nyugati országokba vándorló magyarok hősök, akik a hazaküldött pénzükkel pörgetik a gazdaságot, ha pedig hazajönnek esetleg, a kint szerzett tapasztalatokkal gazdagítják az országot és mozdítják el a „helyes irányba, ahová Magyarországnak tartozni kell”.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.17. 13:07

mudd írta:
2021.08.17. 10:52
Bandee írta:
2021.08.17. 10:08

A hidegháború más tészta volt, olyanra gondoltam, hogy odamennek egy országba és ott rendezkednek, minden fasza majd eljönnek. Már akkor belebuktak egyébként Vietnámba.. Általában a helyzet rosszabb lett ahol ott voltak. Egyébként a hidegháborút is csak anyagi okokból nyerték meg, de nem a nyugat, hanem az USA szerintem
Akármennyire is akarod ezt a számba adni, nem ezeket írtam. Miből következett, hogy Afganisztánba akarom a gyerekeimet küldeni?
szerintem voltak kisebb akciok kozep-ameriakban, de ha nincs a teriteken, az kb azt jelenti, hogy nincs baj. ellenben venezuelabol el lettek menetve - erdemes megnezni a helyzetet ott. terdig tapicskolnak az olajban es ehen doglenek kozben.

volt mar nagyobb az utobbi 50 evben, ami jol lett lezarva? a ruszkik kimentek afganisztanbol, detto otthagytak az egeszet mint eb a szarat - 10 evre ra mar afganisztan amerikai bun. a nemzetkozi porondon nem csak az usa operal. de csak azt halljuk, hogy amerika odament demokraciat exportalni. kozben kina felmarta fel afrikat. az oroszok megtamadtak a szomszedjukat, meg segitenek keverni a szart a kaukazusi allamokban. ja, persze, csunya amerika - de ez nekem a '80as evek honvedelmi neveleset idezi.

egy szoval se utaltam ra, hogy afganisztanba szeretnel menni, vagy barkit is kuldeni. csak arra, hogy te is inkabb oda mennel, akit ostorozol.
Basszus nem azt ostorozom, ahogy ők élnek vagy ahogy itt élünk Európában, éppen a rendszer érdekében és védelmében mondom, hogy magunkra és a védelmünkre kéne koncentrálni, ezeket meg békén hagyni a picsába. Éljenek ahogy akarnak én kurvára leszarom, mit csinálnak ott. A kritikám, ha így egyszerűbb, hogy olyan mintha elveszett volna a védekező ösztön. Nem az USA-ban hanem itt, Európában.

Volle szerint nincs háború, mert EU. Szerintem meg ez nem CSAK az EU-n múlik, múlt. Már a bécsi kongresszuson is ez volt a fő cél, Napóleon után, hogy legyen végre béke. Akkor is sikerült egy viszonylag hosszú időszakot békésen eltölteni, az EU a kanyarban nem volt. Aztán láttuk mi lett a vége.
Én elkényelmesedettnek látom azt ahogy itt élünk és ahogyan és amikről gondolkodunk, persze jó ez, de foglalkozni kéne azzal is ezek mellett, hogy mindezt hogyan védjük majd meg.

Egyébként már a gyarmatosítások is a kudarcot jelezték, mert az angolok és a franciák is, de főleg a franciák a rendszerüket is be akarták ott vezetni de kudarc lett belőle. Még az angolok Indiában értek el sikereket, de azt is csak addig és arra volt jó, hogy elűzték onnan őket az anyjuk keservibe, most pedig egyáltalán nem járnak azon az úton amit kiköveztek nekik. AZ már más kérdés, hogy ráadásnak húzták a vonalat Pakisztánnal ahol azóta is ölik egymást... De ott van Dél-Afrikai Köztársaság is, nézd meg ott mi van.
Én nem tudom megmondani mindezek a kudarcok miért vannak, miért nem fogékonyak a jóra ezek a népek. Talán a vallás. Őszintén annyira nem is érdekel, ő dolguk. Hagyni kéne békén ezeket és a saját dolgunkkal foglalkozni, vagy legalább azzal is.

Furcsállom, hogy nem aggaszt, hogy Biden hónapos harcokat jósolt egy olyan országban, ahol 20 évet baszták a rezet katonákkal, titkosszolgálattal, majd 1 kibaszott hét alatt a Táliboké minden. Ez a titkosszolgálatok és a jelentéstevők totális és teljes kudarca. Ez aggasztó, mert ezek vagy teljesen hülyék vagy minket néznek annak. Utóbbi jobb

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.08.17. 13:23

vollebak írta:
2021.08.17. 12:03
rdaneelolivaw írta:
2021.08.17. 10:57
Nekünk sajnos lavíroznunk kell a kelet és nyugat között.
Geopolitikailag is ez a helyes, egyszerűen nincs más opció az ország helyzetéből fakadóan sem.
Ugyan miért kéne?
Mert a gazdaság motorja már Keleten van. Te ideológiákról beszélsz, Dani szerintem a gazdaságról.
Egyetlen keleti ország se kívánja az ideológiáját ránk vagy bármilyen más országra erőltetni. Pont leszarják. Tudsz ilyenről, hogy terjesztik az igét? Én úgy látom valamiért "mi" akarjuk folyton megmondani nekik, hogy hogyan éljenek, mi a helyes. Keleten itt most nem a muszlim világot értem, mert talán ők terjesztenék a vallásukat minket meg kiirtanának, de ebben se vagyok biztos.

Lezárt