Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.18. 21:15

rdaneelolivaw írta:
Ori F1 írta:Ukrajna az EU felé húz,és az orosz befolyástól szeretne elszakadni.
Az EU mint leendő partnerét támogatja őket.
Persze üzleti érdekből elsősorban.
Amerikának meg az nem tetszik,hogy az oroszok beleavatkoznak ukrajna belügyébe.
Ukrajna sosem fog az EU-hoz tartozni.

Nehogy azt hidd. Magyarországgal kezdődően lejjebb adták az igényt. :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.18. 21:23

rdaneelolivaw írta:
Ori F1 írta:Ukrajna az EU felé húz,és az orosz befolyástól szeretne elszakadni.
Az EU mint leendő partnerét támogatja őket.
Persze üzleti érdekből elsősorban.
Amerikának meg az nem tetszik,hogy az oroszok beleavatkoznak ukrajna belügyébe.
Ukrajna sosem fog az EU-hoz tartozni.
És mit veszítenek vele?

Igazán csak a szart keverte meg az EU megint. Megmondom őszintén ennél az EU-nál tehetetlenebb, teszetoszább, faszabb egyesülés nem nagyon van szerintem.. Állandóan csak a duma megy de semmi nem történik. Valaki kiáll és mond valamit, ennyi. Mindennel ez van. Szerencsétlen ukránok fel lettek piszkálva most meg ehetik a szart egyedül. Jó messziről kontráznak nekik, nagyon szorítanak és ennyi. Igazából az első háborús fenyegetés romba is döntené az egész EU-t, abban biztos vagyok. Simán leszarnának minket is azt ne gondoljuk, hogy nem (mondjuk ha ide is az oroszok akarnának jönni)

Amúgy meg Daninak igaza van, az oroszoknak több köze van Ukrajnához mert ha jól tudom a lakosság 60%- a orosz. Ezen kívül nem sok, de az EU-nak még annyi sem. AKkor? Putyin arra is ügyelt, hogy direkt kettős állampolgárságot adjon a Szovjet utódállamokban lévő oroszoknak, így a megfelelő pillanatban van mire hivatkozni, hogy megvédi a sajátjait. Most meg nézegethet mindenki, Brüsszel pont kinyalhatja Putyinnak.

bertone

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.18. 22:01

Bandee írta:
És mit veszítenek vele?

Igazán csak a szart keverte meg az EU megint. Megmondom őszintén ennél az EU-nál tehetetlenebb, teszetoszább, faszabb egyesülés nem nagyon van szerintem.. Állandóan csak a duma megy de semmi nem történik. Valaki kiáll és mond valamit, ennyi. Mindennel ez van. Szerencsétlen ukránok fel lettek piszkálva most meg ehetik a szart egyedül. Jó messziről kontráznak nekik, nagyon szorítanak és ennyi. Igazából az első háborús fenyegetés romba is döntené az egész EU-t, abban biztos vagyok. Simán leszarnának minket is azt ne gondoljuk, hogy nem (mondjuk ha ide is az oroszok akarnának jönni)

Amúgy meg Daninak igaza van, az oroszoknak több köze van Ukrajnához mert ha jól tudom a lakosság 60%- a orosz. Ezen kívül nem sok, de az EU-nak még annyi sem. AKkor? Putyin arra is ügyelt, hogy direkt kettős állampolgárságot adjon a Szovjet utódállamokban lévő oroszoknak, így a megfelelő pillanatban van mire hivatkozni, hogy megvédi a sajátjait. Most meg nézegethet mindenki, Brüsszel pont kinyalhatja Putyinnak.
Népek: ukrán 77,8%, orosz 17,3%, fehérorosz 0,6%, moldován 0,5%, krími tatár 0,5%, bolgár 0,4%, magyar 0,3%, román 0,3%, lengyel 0,3%, zsidó 0,2%, egyéb 1,8%.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 22:09

Bandee írta:...az oroszoknak több köze van Ukrajnához mert ha jól tudom a lakosság 60%- a orosz. Ezen kívül nem sok, de az EU-nak még annyi sem. AKkor? Putyin arra is ügyelt, hogy direkt kettős állampolgárságot adjon a Szovjet utódállamokban lévő oroszoknak, így a megfelelő pillanatban van mire hivatkozni, hogy megvédi a sajátjait. Most meg nézegethet mindenki, Brüsszel pont kinyalhatja Putyinnak.
Ukrajnának a történelmi gyökerei az EU-ban leledzenek. :)
Mint ahogy nekünk is. :mrgreen:

56-ban is csak egy ejnye-bejnyére futotta európának, s miután látták, hogy széthullik a Szovjetúnió, kilóra megvett bennünket a nyugat.
Leépített mindent, szaré-hugyé felvásárolta azt ami még értékes. Persze megtehette, mert lokálisan talált néhány barmot akivel ezt végrehajtatta.

Nem hinném, hogy Ukrajnának ez a verzió jó lenne.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.18. 22:20

bertone írta:
Bandee írta:
És mit veszítenek vele?

Igazán csak a szart keverte meg az EU megint. Megmondom őszintén ennél az EU-nál tehetetlenebb, teszetoszább, faszabb egyesülés nem nagyon van szerintem.. Állandóan csak a duma megy de semmi nem történik. Valaki kiáll és mond valamit, ennyi. Mindennel ez van. Szerencsétlen ukránok fel lettek piszkálva most meg ehetik a szart egyedül. Jó messziről kontráznak nekik, nagyon szorítanak és ennyi. Igazából az első háborús fenyegetés romba is döntené az egész EU-t, abban biztos vagyok. Simán leszarnának minket is azt ne gondoljuk, hogy nem (mondjuk ha ide is az oroszok akarnának jönni)

Amúgy meg Daninak igaza van, az oroszoknak több köze van Ukrajnához mert ha jól tudom a lakosság 60%- a orosz. Ezen kívül nem sok, de az EU-nak még annyi sem. AKkor? Putyin arra is ügyelt, hogy direkt kettős állampolgárságot adjon a Szovjet utódállamokban lévő oroszoknak, így a megfelelő pillanatban van mire hivatkozni, hogy megvédi a sajátjait. Most meg nézegethet mindenki, Brüsszel pont kinyalhatja Putyinnak.
Népek: ukrán 77,8%, orosz 17,3%, fehérorosz 0,6%, moldován 0,5%, krími tatár 0,5%, bolgár 0,4%, magyar 0,3%, román 0,3%, lengyel 0,3%, zsidó 0,2%, egyéb 1,8%.
Rosszul tudtam ill benéztem. Lehet a félszigeten annyi, sorry. Elég sok amúgy, de nem többség..

Valószínűleg Putyinnak elég a Krím és hagyja Ukrajnát, így azonnal két legyet is leütve. Megmutatta, hogy hol húzódnak a határok az orosz és a "nyugati" érdekek között..

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.18. 22:39

A Szovjetunió felbomlásakor az oroszoknak már kellett volna a krím.
De mégis az ukránoknál maradt,amit úgy intéztek el hogy a félszigetért cserébe odaadták az oroszoknak az összes atomtöltetüket,ami az országba volt.
Ebbe akkor az oroszok bele is egyeztek.
Ezek után nem értem hogy most miért változott meg az álláspontjuk,mikor ezt már egyszer lerendezték.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.18. 22:50

Bandee írta:
Rosszul tudtam ill benéztem. Lehet a félszigeten annyi, sorry. Elég sok amúgy, de nem többség..

Valószínűleg Putyinnak elég a Krím és hagyja Ukrajnát, így azonnal két legyet is leütve. Megmutatta, hogy hol húzódnak a határok az orosz és a "nyugati" érdekek között..
Ahogy én most látom szerintem egész kelet ukrajna kell neki.
És el is fogja foglalni. Majd ott fog megálljt parancsolni a nyugat. Aztán majd megállnak az út 2 oldalán és átordibálnak a másiknak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.18. 23:19

Magic írta:
Bandee írta:
Rosszul tudtam ill benéztem. Lehet a félszigeten annyi, sorry. Elég sok amúgy, de nem többség..

Valószínűleg Putyinnak elég a Krím és hagyja Ukrajnát, így azonnal két legyet is leütve. Megmutatta, hogy hol húzódnak a határok az orosz és a "nyugati" érdekek között..
Ahogy én most látom szerintem egész kelet ukrajna kell neki.
És el is fogja foglalni. Majd ott fog megálljt parancsolni a nyugat. Aztán majd megállnak az út 2 oldalán és átordibálnak a másiknak.
Szerintem nem fog a nyugat semmit csinálni, de majd meglátjuk. AZt gondolom a Krim elég lesz neki

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.18. 23:23

Ori F1 írta:A Szovjetunió felbomlásakor az oroszoknak már kellett volna a krím.
De mégis az ukránoknál maradt,amit úgy intéztek el hogy a félszigetért cserébe odaadták az oroszoknak az összes atomtöltetüket,ami az országba volt.
Ebbe akkor az oroszok bele is egyeztek.
Ezek után nem értem hogy most miért változott meg az álláspontjuk,mikor ezt már egyszer lerendezték.
Sokszor beleköptek e levesükbe az elmúlt húsz évben. A kilencvenes években nagyon gyenge volt gazdaságilag az ország, kevésbé tudták védeni az érdekeiket. Azóta 5x annyit ér az olaj és az egész gazdaság erősebb. Más kérdés, hogy Putyin alatt se fejlődtek semmit csak az olaj miatt nicsen probléma. Állítólag 85 dollárig nem borul a költségvetésük, így vannak belőve.

Szóval elnézték a szerbiai bombázást, aztán elnézték Afganisztánt is meg Líbiát. Most húztak egy vonalat de szerintem MÉG nem megy tovább Putyin (aki amúgy egy véresszájú tróger, mellesleg a politikusok csákknorisza).

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.19. 00:02

bertone írta:
Bandee írta:
És mit veszítenek vele?

Igazán csak a szart keverte meg az EU megint. Megmondom őszintén ennél az EU-nál tehetetlenebb, teszetoszább, faszabb egyesülés nem nagyon van szerintem.. Állandóan csak a duma megy de semmi nem történik. Valaki kiáll és mond valamit, ennyi. Mindennel ez van. Szerencsétlen ukránok fel lettek piszkálva most meg ehetik a szart egyedül. Jó messziről kontráznak nekik, nagyon szorítanak és ennyi. Igazából az első háborús fenyegetés romba is döntené az egész EU-t, abban biztos vagyok. Simán leszarnának minket is azt ne gondoljuk, hogy nem (mondjuk ha ide is az oroszok akarnának jönni)

Amúgy meg Daninak igaza van, az oroszoknak több köze van Ukrajnához mert ha jól tudom a lakosság 60%- a orosz. Ezen kívül nem sok, de az EU-nak még annyi sem. AKkor? Putyin arra is ügyelt, hogy direkt kettős állampolgárságot adjon a Szovjet utódállamokban lévő oroszoknak, így a megfelelő pillanatban van mire hivatkozni, hogy megvédi a sajátjait. Most meg nézegethet mindenki, Brüsszel pont kinyalhatja Putyinnak.
Népek: ukrán 77,8%, orosz 17,3%, fehérorosz 0,6%, moldován 0,5%, krími tatár 0,5%, bolgár 0,4%, magyar 0,3%, román 0,3%, lengyel 0,3%, zsidó 0,2%, egyéb 1,8%.
A felsorolt rész az egész Ukrajnára, vagy a Krím félszigetre vonatkozik?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.19. 00:18

remélem nem politika..

aki szokta követni, ez most annak is keméyn rész lesz :D

"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

bertone

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.19. 04:48

zola írta: A felsorolt rész az egész Ukrajnára, vagy a Krím félszigetre vonatkozik?
Miután Bandi - szerintem - Ukrajnára gondolt, így ez is arra vonatkozik.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.19. 08:49

A Krím-félszigeten ma a lakosság nagy része, 57 százaléka orosz, 12 százalék tatár. Mindössze 24 százalék az ukránok aránya.

Ezt kevertem Ukrajnával, erre viszont áll amit írtam.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.19. 21:36

Bandee írta:A Krím-félszigeten ma a lakosság nagy része, 57 százaléka orosz, 12 százalék tatár. Mindössze 24 százalék az ukránok aránya.

Ezt kevertem Ukrajnával, erre viszont áll amit írtam.
Bandi, azt ne felejtsük el, hogy az a sok orosz hogyan került oda. Mint a románok Erdélybe (románok aránya Erdélyben 74%...tudom, sántít az összehasonlítás, mert pont a fordítottja az ukrán-orosz helyzetnek, de azért elgondolkodtató.)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.20. 00:06

No úgy tűnik mégis van esény rá hogy rendeződjenek a dolgok.

Kivonulnak az ukrán csapatok a Krímből - írja a New York Times.

Ezt egy nappal azután jelentették be, hogy Oroszország közölte: elismeri a Krím Ukrajnától történő elszakadását. Az ukrán kormány szerint kész terveik vannak a katonák, illetve családtagjaik evakuálására. Ez több mint 25 ezer embert érint.

Barack Obama amerikai elnök egy szerdai interjúban kizárta, hogy az Egyesült Államok bármiféle katonai beavatkozást hajtson végre Ukrajnában. "Úgy gondolom, még az ukránok is elismerik, hogy számunkra nem lenne helyes lépés katonailag összetűzni Oroszországgal, és ez nem lenne jó Ukrajnának sem" - mondta.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140319- ... mpaign=sec" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.20. 11:45

Én meg azt hallottam,hogy mivel két napja lelőttek egy ukrán katonát,a kormányuk megengedte hogy éles lőszert használjanak védekezésképp.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.20. 11:51

Ori F1 írta:Én meg azt hallottam,hogy mivel két napja lelőttek egy ukrán katonát,a kormányuk megengedte hogy éles lőszert használjanak védekezésképp.
Igen ez így is volt.
Közben szerintem (az USA parancsára) úgy döntöttek hogy jobb nem szívózni a nagy medvével.

Kijönnek szépen, egy pár hónapon belűl visszavonják a szankciókat szép csendben. Egy fél év múlva meg már el is lesz felejtve a stpry. És bármennyire szar is ezt kimondani, de örűljenek az ukránok hogy ennyivel megúszták.

Avatar
zsiri1981
gokartos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2013.12.25. 21:38
Mi vagy?: Mérnök
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zsiri1981 » 2014.03.21. 08:30

http://www.hirado.hu/2014/03/20/leminos ... got-az-sp/

Hitelminősítők..., gazdasági alapon.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.21. 08:42

zsiri1981 írta:http://www.hirado.hu/2014/03/20/leminos ... got-az-sp/

Hitelminősítők..., gazdasági alapon.
(:u Ezek azok akik a válság előtt hallgattak? Putyin porig lesz sújtva.


Állítólag 20000 ukrán katona átállt a Krímen, így haza se kell menniük. Rangjukat megtarthatják. Elindult diplomáciai adok-kapok,Obama elkezdett szívózni a Putyin köréhez tartozó üzletemberek beutazásával és a dollár ügyletekkel kapcsolatban is, viszont az oroszok kitiltották az USA vezető alakjait. Mellesleg lezárták a keleti határokat az ukránok előtt megnehezítve ezzel több százezer ember munkába járását. Fasza

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.21. 13:26

Bandee írta:
zsiri1981 írta:http://www.hirado.hu/2014/03/20/leminos ... got-az-sp/

Hitelminősítők..., gazdasági alapon.
(:u Ezek azok akik a válság előtt hallgattak? Putyin porig lesz sújtva.


Állítólag 20000 ukrán katona átállt a Krímen, így haza se kell menniük. Rangjukat megtarthatják. Elindult diplomáciai adok-kapok,Obama elkezdett szívózni a Putyin köréhez tartozó üzletemberek beutazásával és a dollár ügyletekkel kapcsolatban is, viszont az oroszok kitiltották az USA vezető alakjait. Mellesleg lezárták a keleti határokat az ukránok előtt megnehezítve ezzel több százezer ember munkába járását. Fasza
Ez is csak addig fog menni amíg az EU elér egy olyan szankcióig ami már nekik/nekünk is fájna.
Ha Puytin nem gondolta tovább a dolgot akkor ennyi. Ha igen akkor akarva-akaratlanul mind belesétálunk egy komolyabb zűrbe.

De ezt nem hiszem, hisz napjainkban egy olyan gazdasági rendszerben élünk ahol mindenki függ mindenkitől. Egy kis kelet európai országért meg nem hiszem hogy megérné belemenni egy világ újrafelosztása buliba. Ez senkinek nem állhat érdekében. Legfőképpen Putyin-nak nem. Mert az oké hogy most ő az arc szeretett hazájában, de ha tovább játszik előbb-utóbb úgy bedől a gazdasága mint egy korhadt kukorica góré.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.03.21. 13:44

Magic írta:
Bandee írta: (:u Ezek azok akik a válság előtt hallgattak? Putyin porig lesz sújtva.


Állítólag 20000 ukrán katona átállt a Krímen, így haza se kell menniük. Rangjukat megtarthatják. Elindult diplomáciai adok-kapok,Obama elkezdett szívózni a Putyin köréhez tartozó üzletemberek beutazásával és a dollár ügyletekkel kapcsolatban is, viszont az oroszok kitiltották az USA vezető alakjait. Mellesleg lezárták a keleti határokat az ukránok előtt megnehezítve ezzel több százezer ember munkába járását. Fasza
Ez is csak addig fog menni amíg az EU elér egy olyan szankcióig ami már nekik/nekünk is fájna.
Ha Puytin nem gondolta tovább a dolgot akkor ennyi. Ha igen akkor akarva-akaratlanul mind belesétálunk egy komolyabb zűrbe.

De ezt nem hiszem, hisz napjainkban egy olyan gazdasági rendszerben élünk ahol mindenki függ mindenkitől. Egy kis kelet európai országért meg nem hiszem hogy megérné belemenni egy világ újrafelosztása buliba. Ez senkinek nem állhat érdekében. Legfőképpen Putyin-nak nem. Mert az oké hogy most ő az arc szeretett hazájában, de ha tovább játszik előbb-utóbb úgy bedől a gazdasága mint egy korhadt kukorica góré.
Putyin szerintem csak érzékeltetni akarta, hogy mostantól vegyék komolyabban. Korábban írtam, hogy milyen okokból

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.03.21. 19:32

Bandee írta: Obama elkezdett szívózni ...
obama ugy tud a legjobban szivozni, hogy belenyul az olaj araba. a mult heten piacra dobtak egy kis tartalekot, azonnal csokkent 2 usdvel a koolaj ara. ha amerika alacsonyan tartja a koolaj arat, akkor az oroszok vert fognak hugyozni. nincs mas jelentos beveteli forrasuk

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.21. 20:32

mudd írta:
Bandee írta: Obama elkezdett szívózni ...
obama ugy tud a legjobban szivozni, hogy belenyul az olaj araba. a mult heten piacra dobtak egy kis tartalekot, azonnal csokkent 2 usdvel a koolaj ara. ha amerika alacsonyan tartja a koolaj arat, akkor az oroszok vert fognak hugyozni. nincs mas jelentos beveteli forrasuk
És mért kell külföldre exportálnia a ruszkiknak? Miből szorulnak behozatalra, mi az amit, ne tudnának mindenkitől függetlenül előállítani?
Ez a külkereskedelmi függőség csak duma, és csak addig létező valami, ameddig elhiszik.
Mi függünk, nekünk kell termelni külföldre, hogy cserébe kapjunk nyersanyagot. Persze vagyunk akkora balfékek, hogy nem a nyersanyag kell, hanem a késztermék, ahelyett, hogy mi gyártanánk le. A ruszkikkal nem fognak tudni gazdaságilag kibaszni. A ruszkik saját maguk tudnak magukkal kibaszni a makulátlanul tiszte, korrupciómentes rendszerükkel. Ha csinálnának végre egy tisztességen alapuló rendszert, akkor az USA, EU..stb ráülhetne, és foroghatna. Mondjuk így is.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.21. 21:18

zola írta:
mudd írta: obama ugy tud a legjobban szivozni, hogy belenyul az olaj araba. a mult heten piacra dobtak egy kis tartalekot, azonnal csokkent 2 usdvel a koolaj ara. ha amerika alacsonyan tartja a koolaj arat, akkor az oroszok vert fognak hugyozni. nincs mas jelentos beveteli forrasuk
És mért kell külföldre exportálnia a ruszkiknak? Miből szorulnak behozatalra, mi az amit, ne tudnának mindenkitől függetlenül előállítani?
Ez a külkereskedelmi függőség csak duma, és csak addig létező valami, ameddig elhiszik.
Mi függünk, nekünk kell termelni külföldre, hogy cserébe kapjunk nyersanyagot. Persze vagyunk akkora balfékek, hogy nem a nyersanyag kell, hanem a késztermék, ahelyett, hogy mi gyártanánk le. A ruszkikkal nem fognak tudni gazdaságilag kibaszni. A ruszkik saját maguk tudnak magukkal kibaszni a makulátlanul tiszte, korrupciómentes rendszerükkel. Ha csinálnának végre egy tisztességen alapuló rendszert, akkor az USA, EU..stb ráülhetne, és foroghatna. Mondjuk így is.
Dehogynem fognak tudni gazdaságilag kiszúrni a ruszkikkal...ott sem kommunizmus van ám már.
Tisztességen alapuló rendszer? Te gyógyíthatatlan álmodozó vagy (:n :mosoly:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.03.21. 22:31

Bandee írta:A Krím-félszigeten ma a lakosság nagy része, 57 százaléka orosz, 12 százalék tatár. Mindössze 24 százalék az ukránok aránya.

Ezt kevertem Ukrajnával, erre viszont áll amit írtam.
Ehhez még annyit: Nagy Katalin óta tartozott csak Oroszországhoz. A lakosság etnikai összetételét pedig csak a II. VH. után változtatták meg ilyen arányúra. (Lsd. Erdély, Partium példája!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt