Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.10. 00:02

carlos78 írta:
Magic írta: Kérdés hogy már megtörtént a nagy baj vagy még csak fog?
ezt hogy érted? leszállt valahová, de nem látja semmilyen radar?
Igen. Hogy esetleg eltérítették egy későbbi merénylethez. Bár előbb-utóbb valaki csak hozzájutott volna egy telefonhoz hogy segítséget kérjen. Nemtudom.

Kicsit furcsa ez hogy semmi nyoma nincs.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.10. 02:02

Magic írta: Igen. Hogy esetleg eltérítették egy későbbi merénylethez. Bár előbb-utóbb valaki csak hozzájutott volna egy telefonhoz hogy segítséget kérjen. Nemtudom.

Kicsit furcsa ez hogy semmi nyoma nincs.
nem tudom elképzelni, hogy egy mozgó repülő tárgyat 270 db mobiltelefonnal csak úgy elrejtsen valaki, pláne az óceán fölött. ha elkanyarodik az útvonaltól, látják, ha a mobilok helyzete bemérhető, bemérik, ha bármilyen pályára leszáll, tudnak róla. valószínüleg megsemmisült az egész.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.03.10. 10:18

carlos78 írta:
Magic írta: Igen. Hogy esetleg eltérítették egy későbbi merénylethez. Bár előbb-utóbb valaki csak hozzájutott volna egy telefonhoz hogy segítséget kérjen. Nemtudom.

Kicsit furcsa ez hogy semmi nyoma nincs.
nem tudom elképzelni, hogy egy mozgó repülő tárgyat 270 db mobiltelefonnal csak úgy elrejtsen valaki, pláne az óceán fölött. ha elkanyarodik az útvonaltól, látják, ha a mobilok helyzete bemérhető, bemérik, ha bármilyen pályára leszáll, tudnak róla. valószínüleg megsemmisült az egész.
úgy hallottam évekkel ezlőtt, hogy a telefonokat kikapcsoltatják az utasokkal.
ám valószínűleg igazad van. egy ilyen nagy repülő nem tűnik el csak úgy. láttam, hogy páran már terroristákat emlegetnek. pedig szerintem is valószínűbb, hogy simán lezuhant, valamilyen brutál meghibásodás miatt. volt már példa hasonlóra. majd megtalálják a roncsait idővel.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.10. 13:40

egy kicsit le vagyok maradva, valaki elárulná, hogy miért akkora nagy szám ez a Pistorius-per, hogy élő közvetítésben kelljen beszámolni róla?
Kép

bertone

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.10. 14:40

trutya írta:egy kicsit le vagyok maradva, valaki elárulná, hogy miért akkora nagy szám ez a Pistorius-per, hogy élő közvetítésben kelljen beszámolni róla?
Én nem tudom, hol lesz/van róla élő közvetítés, de ha jól emlékszem, annak idején O.J. Simpson (remélem, jól írtam a nevét) pere is nagy nyilvánosságot kapott. Egy világhírű és elismert sportoló gyilkosság vádjával ül a vádlottak padján. Azért ez nem egy mindennapi esemény. (Azért remélem, nem nálunk van ilyen közvetítés.)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.10. 15:10

bertone írta:
trutya írta:egy kicsit le vagyok maradva, valaki elárulná, hogy miért akkora nagy szám ez a Pistorius-per, hogy élő közvetítésben kelljen beszámolni róla?
Én nem tudom, hol lesz/van róla élő közvetítés, de ha jól emlékszem, annak idején O.J. Simpson (remélem, jól írtam a nevét) pere is nagy nyilvánosságot kapott. Egy világhírű és elismert sportoló gyilkosság vádjával ül a vádlottak padján. Azért ez nem egy mindennapi esemény. (Azért remélem, nem nálunk van ilyen közvetítés.)
bocs, én az origo percről-percre beszámolójára gondoltam.
kurvára nem tud érdekelni, hogy Pistorius 13:05-kor hányt egyet.
persze biztos van akit érdekel...

(egyébként én még most se tudom ki pontosan az a Pistorius, eleddig meg a nevét sem hallottam)-utána kéne néznem mit is sportol, mert magamtól nem tudnám megmondani.
Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.03.10. 15:34

trutya írta: bocs, én az origo percről-percre beszámolójára gondoltam.
kurvára nem tud érdekelni, hogy Pistorius 13:05-kor hányt egyet.
persze biztos van akit érdekel...

(egyébként én még most se tudom ki pontosan az a Pistorius, eleddig meg a nevét sem hallottam)-utána kéne néznem mit is sportol, mert magamtól nem tudnám megmondani.
Futó, művégtaggal (nincsenek lábai), aki paralimpiai bajnok és indult az épek között is az olimpián legutóbb. (Ha jól emlékszem...)

Gyanús körülmények között csúnyán agyonlőtte modell barátnőjét...állítólag rablónak gondolta...

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.10. 15:53

Alghar írta:
trutya írta: bocs, én az origo percről-percre beszámolójára gondoltam.
kurvára nem tud érdekelni, hogy Pistorius 13:05-kor hányt egyet.
persze biztos van akit érdekel...

(egyébként én még most se tudom ki pontosan az a Pistorius, eleddig meg a nevét sem hallottam)-utána kéne néznem mit is sportol, mert magamtól nem tudnám megmondani.
Futó, művégtaggal (nincsenek lábai), aki paralimpiai bajnok és indult az épek között is az olimpián legutóbb. (Ha jól emlékszem...)

Gyanús körülmények között csúnyán agyonlőtte modell barátnőjét...állítólag rablónak gondolta...
köszi, bár szerintem kb senki nem ismerte a nevét, amíg meg nem ölte a csajt.
Kép

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.03.10. 16:03

trutya írta: köszi, bár szerintem kb senki nem ismerte a nevét, amíg meg nem ölte a csajt.
Volt azért publicitása, amikor eltitkolva műlábát, nem a parasportolókkal futott. De kétségtelen akkor még kevesen tudták a nevét.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.10. 16:28

Már soroznak ukrajnában....

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140310- ... eknek.html" onclick="window.open(this.href);return false;

És közben betiltották az ukrán nyelvet a Krim félszigeten.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.03.10. 16:39

Magic írta:Már soroznak ukrajnában....

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140310- ... eknek.html" onclick="window.open(this.href);return false;

És közben betiltották az ukrán nyelvet a Krim félszigeten.
szerintem csak nem az a hivatalos nyelv. nem ugyanaz, mint betiltani... vagy rosszul gondolom?
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.10. 16:49

trutya írta:
Magic írta:Már soroznak ukrajnában....

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140310- ... eknek.html" onclick="window.open(this.href);return false;

És közben betiltották az ukrán nyelvet a Krim félszigeten.
szerintem csak nem az a hivatalos nyelv. nem ugyanaz, mint betiltani... vagy rosszul gondolom?
Nem lehet használni. Tehát ha ukránul kérsz egy kiló kenyeret a közértben nem fogsz kapni. De hogy jogi alapon van e bármi következménye a használatának arról nem tudok, és a cikk sem tér ki rá.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.10. 16:54

carlos78 írta:
Magic írta: Igen. Hogy esetleg eltérítették egy későbbi merénylethez. Bár előbb-utóbb valaki csak hozzájutott volna egy telefonhoz hogy segítséget kérjen. Nemtudom.

Kicsit furcsa ez hogy semmi nyoma nincs.
nem tudom elképzelni, hogy egy mozgó repülő tárgyat 270 db mobiltelefonnal csak úgy elrejtsen valaki, pláne az óceán fölött. ha elkanyarodik az útvonaltól, látják, ha a mobilok helyzete bemérhető, bemérik, ha bármilyen pályára leszáll, tudnak róla. valószínüleg megsemmisült az egész.
Továbbra sem találják. 2 napja keresik, gyakorlatilag egész ázsia. Asszem 6 ország légi és vizijárművei, köztük az usa is.
Gyanus az a 2 lopott útleveles utas. Plussz azt is kicsit nehezen hiszem el hogy 2014- ben így el tud tűnni egy gép. Mikor lassan a zoknim szinét is megmondják a műholdak.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.10. 17:38

trutya írta: kurvára nem tud érdekelni, hogy Pistorius 13:05-kor hányt egyet.
.
na én meg Palvin Barbarával vagyok így :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.11. 20:04

Magic írta: Nem lehet használni. Tehát ha ukránul kérsz egy kiló kenyeret a közértben nem fogsz kapni. De hogy jogi alapon van e bármi következménye a használatának arról nem tudok, és a cikk sem tér ki rá.
Kész, az már az oroszoké. Megszavazta az ottani népesség is, igaz egy nem hivatalos népszavazáson, de ez van. Az oroszok már alá is aknázták a krími-ukrán határt. Aztán ennyi legyen elég. Sicc haza! Ahogy a székely barátom mondaná: na most már kustibé legyen!
Ma nyilatkozott Janikovács is orosz honból. Leült, elhadart egy megírt szöveget, kérdezni sem lehetett a végén, csak felállt is kiment.
Nagy vonalakban: még mindig ő a legitim elnök és a hadsereg főparancsnoka is és egész Ukrajna a nacionalisták kezébe került, eljön az ideje, mikor visszamegy majd Kijevbe és "rendbe tesz" mindent...

Ha Putyin a végén aláírta volna a saját írását, akkor szerintem ez a nyomorult még azt is felolvasta volna. :mosoly:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.12. 19:25

Küszöbön az orosz támadás

Az ukrán nemzetbiztonsági és védelmi tanács vezetője szerint elkerülhetetlen, hogy Oroszország lerohanja Ukrajna keleti részét. Az oroszok 80 ezer embert és jelentős fegyverzetet vontak össze az ukrán határon.


http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/ ... 78260.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.03.12. 19:50

Пакс росси́я.
:hanyas:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.14. 14:20

Itt hamarosan baj lesz.

Az orosz repülőgépek megkerülik az ukrán légteret.

http://www.origo.hu/nagyvilag/20140314- ... teret.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.16. 22:54

Krím döntött. 90% felett az elszakadni akarók aránya.

Most akkor mi is van? Van egy terület, ahol az emberek több mint 90%-a akar valamit. A demokrata EU, EU egyes államai és az USA viszont ezt nem fogadja el. Még egyszer megkérdem, most akkor mi van?!
Innentől kezdve hogy akarnak a demokráciával példázni? Aki kicsit gondolkodott is, az tudta már rég, hogy sose volt demokrácia, de a látszatára mindig is nagyon kényesen ügyeltek. Ez adott némi teret, hogy lehessen azért lavírozgatni, mert lehetett tudni, hogy nyíltan nem fogják az ember fejét betörni.
De most már nem lényeg a demokrácia látszatának a fenntartása sem?! Mert ha így van, akkor egy új kor hajnalán vagyunk... csak rosszkor, rossz helyen.

Putyin egy hatalom ittasult barom... de nem tudnám elmarasztalni, ha az Ukránok nem adják át Krím félszigetét, és háborús konfliktus lesz. Kell nekik a nyersanyag? Valószínűleg igen. Nem kéne korruptnak lenni, termelni kellene (ha kell, akkor a megvásárolt nyersanyagot feldolgozni) és máris lehet élni nyersanyag nélkül is. És ez ugyanúgy ránk is vonatkozik, mielőtt valaki megszólna.

Félek előbb-utóbb választanunk kell Oroszország vagy az EU közt. Magyarul választhatunk egy nyersanyaggal és piaccal szinte kimeríthetetlen, de zsarnoki hatalom közt, vagy választhatunk egy áldemokrácia közt, ahol az emberek akarata semmit se ér, mint ahogy ma kiderült.
Szerintem nem csak én gondolom azt, hogy a szavazás el nem ismerésével az EU nagyhatalmai nagyon faszán lábon lőtték magukat, hanem még nagyon sokan, és nyugatabbra is. Ha nem fog változni az álláspontja, akkor megadják a lehetőséget, hogy nagyon gyorsan felbomoljon az EU.
Hiszek Európába, hiszek az Unióban is... de nem ebben a korrupt szarban, hanem abban, amilyennek megálmodták anno. De ez most egy impotens bagázs, akiket kötélen rángatnak, vagy megvettek.


Kicsit durci lettem, hogy a nagy nagy nagy demokrácia védelmező államok nem fogadnak el egy 90% feletti népakaratot.
Nah jó, meg kicsit félek is, mert lehet elkezdődik tényleg valami, aminek nem kellene... vagy már nagyon régen itt lett volna az ideje.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.16. 22:57

zola írta:Krím döntött. 90% felett az elszakadni akarók aránya.

Most akkor mi is van? Van egy terület, ahol az emberek több mint 90%-a akar valamit. A demokrata EU, EU egyes államai és az USA viszont ezt nem fogadja el. Még egyszer megkérdem, most akkor mi van?!
Innentől kezdve hogy akarnak a demokráciával példázni? Aki kicsit gondolkodott is, az tudta már rég, hogy sose volt demokrácia, de a látszatára mindig is nagyon kényesen ügyeltek. Ez adott némi teret, hogy lehessen azért lavírozgatni, mert lehetett tudni, hogy nyíltan nem fogják az ember fejét betörni.
De most már nem lényeg a demokrácia látszatának a fenntartása sem?! Mert ha így van, akkor egy új kor hajnalán vagyunk... csak rosszkor, rossz helyen.

Putyin egy hatalom ittasult barom... de nem tudnám elmarasztalni, ha az Ukránok nem adják át Krím félszigetét, és háborús konfliktus lesz. Kell nekik a nyersanyag? Valószínűleg igen. Nem kéne korruptnak lenni, termelni kellene (ha kell, akkor a megvásárolt nyersanyagot feldolgozni) és máris lehet élni nyersanyag nélkül is. És ez ugyanúgy ránk is vonatkozik, mielőtt valaki megszólna.

Félek előbb-utóbb választanunk kell Oroszország vagy az EU közt. Magyarul választhatunk egy nyersanyaggal és piaccal szinte kimeríthetetlen, de zsarnoki hatalom közt, vagy választhatunk egy áldemokrácia közt, ahol az emberek akarata semmit se ér, mint ahogy ma kiderült.
Szerintem nem csak én gondolom azt, hogy a szavazás el nem ismerésével az EU nagyhatalmai nagyon faszán lábon lőtték magukat, hanem még nagyon sokan, és nyugatabbra is. Ha nem fog változni az álláspontja, akkor megadják a lehetőséget, hogy nagyon gyorsan felbomoljon az EU.
Hiszek Európába, hiszek az Unióban is... de nem ebben a korrupt szarban, hanem abban, amilyennek megálmodták anno. De ez most egy impotens bagázs, akiket kötélen rángatnak, vagy megvettek.


Kicsit durci lettem, hogy a nagy nagy nagy demokrácia védelmező államok nem fogadnak el egy 90% feletti népakaratot.
Nah jó, meg kicsit félek is, mert lehet elkezdődik tényleg valami, aminek nem kellene... vagy már nagyon régen itt lett volna az ideje.
Bezzeg Koszovót azt elfogadták. :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.16. 23:10

zola írta:Kicsit durci lettem, hogy a nagy nagy nagy demokrácia védelmező államok nem fogadnak el egy 90% feletti népakaratot.
Nah jó, meg kicsit félek is, mert lehet elkezdődik tényleg valami, aminek nem kellene... vagy már nagyon régen itt lett volna az ideje.
Nem lenne most sem semmi különös, ha a politikusok nem kavarnák a szart.
Az a gond, hogy teljesen mindegy a Krím vagy az ukránok (vagy az oroszok) mit akarnak, ha itt néhány politikus fószer háborút akar, akkor úgyis az lesz.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.16. 23:21

rdaneelolivaw írta:
Nem lenne most sem semmi különös, ha a politikusok nem kavarnák a szart.
Az a gond, hogy teljesen mindegy a Krím vagy az ukránok (vagy az oroszok) mit akarnak, ha itt néhány politikus fószer háborút akar, akkor úgyis az lesz.
Nem háborútól tartok, hanem attól, hogy nyílttá teszik a rabszolgaságot. Magyarul befogod a pofád, és azt teszed amit mondunk, mert miénk az ország(otok) a hatalom és a dicsőség.
Ha már annyira erősek, hogy a demokrácia látszatára se kell ügyelniük, akkor már baj van.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.17. 14:40

rdaneelolivaw írta:
zola írta:Kicsit durci lettem, hogy a nagy nagy nagy demokrácia védelmező államok nem fogadnak el egy 90% feletti népakaratot.
Nah jó, meg kicsit félek is, mert lehet elkezdődik tényleg valami, aminek nem kellene... vagy már nagyon régen itt lett volna az ideje.
Nem lenne most sem semmi különös, ha a politikusok nem kavarnák a szart.
Az a gond, hogy teljesen mindegy a Krím vagy az ukránok (vagy az oroszok) mit akarnak, ha itt néhány politikus fószer háborút akar, akkor úgyis az lesz.
Putyin nyílván már jó ideje fente a fogát kelet-ukrajnára, és most talált rá indokot hogy bemasírozzon.
A Krimen kívűl még biztos lesz pár terület amit az oroszokhoz csatolnak. Az usa meg az eu pedig szépen végig fogja nézni. Lesz (van) egy pár szankció amivel "megbüntetik" az oroszokat és slussz. Nyílt katonai konfliktust nem fognak megkockáztatni. Az szerintem Putyin-nak sem áll érdekében. Abból senki nem jönne ki jól.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.17. 14:48

Új-Zéland lett a kábítószerek Mekkája

Új-Zélandon tavaly nyártól legálisak azok a dizájnerdrogok, amelyek csak fele olyan veszélyesek, mint az alkohol. Jelenleg 110 dealer 46 féle drogot árusít legálisan.

http://www.origo.hu/egeszseg/20140312-u ... abisz.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
zsiri1981
gokartos
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2013.12.25. 21:38
Mi vagy?: Mérnök
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zsiri1981 » 2014.03.17. 15:59

Magic írta:
rdaneelolivaw írta:
Nem lenne most sem semmi különös, ha a politikusok nem kavarnák a szart.
Az a gond, hogy teljesen mindegy a Krím vagy az ukránok (vagy az oroszok) mit akarnak, ha itt néhány politikus fószer háborút akar, akkor úgyis az lesz.
Putyin nyílván már jó ideje fente a fogát kelet-ukrajnára, és most talált rá indokot hogy bemasírozzon.
A Krimen kívűl még biztos lesz pár terület amit az oroszokhoz csatolnak. Az usa meg az eu pedig szépen végig fogja nézni. Lesz (van) egy pár szankció amivel "megbüntetik" az oroszokat és slussz. Nyílt katonai konfliktust nem fognak megkockáztatni. Az szerintem Putyin-nak sem áll érdekében. Abból senki nem jönne ki jól.
Ez mind szép és jó, csakhogy az a szankció jelenleg talán nekünk lenne a legnagyobb érvágás, ugyanis a '90 utáni időszakot követően végre kezd újra fellendülni a kivitelünk az oroszokhoz. Majd egyszer csak megállítják és azt kapjuk az arcunkba, hogy oda nem vihetünk... és újra csak és kizárólag az EU lesz a "partner"

Lezárt