Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.17. 17:18

Magic írta:Új-Zéland lett a kábítószerek Mekkája

Új-Zélandon tavaly nyártól legálisak azok a dizájnerdrogok, amelyek csak fele olyan veszélyesek, mint az alkohol. Jelenleg 110 dealer 46 féle drogot árusít legálisan.

http://www.origo.hu/egeszseg/20140312-u ... abisz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
király... nem a veszélyesség a lényeg, hanem hogy mennyire lehet rászokni.

fasza lesz, ha beállt barmok szétbasszák, szétszemetelik a föld egyik legszebb természeti kincsét..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.17. 17:20

zsiri1981 írta: Ez mind szép és jó, csakhogy az a szankció jelenleg talán nekünk lenne a legnagyobb érvágás, ugyanis a '90 utáni időszakot követően végre kezd újra fellendülni a kivitelünk az oroszokhoz. Majd egyszer csak megállítják és azt kapjuk az arcunkba, hogy oda nem vihetünk... és újra csak és kizárólag az EU lesz a "partner"
lett/litván/román közvetítőcég továbbszámlázza.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.17. 17:29

carlos78 írta:király... nem a veszélyesség a lényeg, hanem hogy mennyire lehet rászokni.

fasza lesz, ha beállt barmok szétbasszák, szétszemetelik a föld egyik legszebb természeti kincsét..
Kapaszkodj meg! A világ legveszélyesebb drogja jelenleg még mindig az alkohol. Nem azért mert legális, hanem mert nem tekintik annak.
Beállt barmokat az alkohol csinál jobban az emberből, mint a könnyű drog. Nem fogsz befüvezett agresszív embert látni, de bebaszott agresszívat elég sokat.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.17. 17:46

zola írta:
carlos78 írta:király... nem a veszélyesség a lényeg, hanem hogy mennyire lehet rászokni.

fasza lesz, ha beállt barmok szétbasszák, szétszemetelik a föld egyik legszebb természeti kincsét..
Kapaszkodj meg! A világ legveszélyesebb drogja jelenleg még mindig az alkohol. Nem azért mert legális, hanem mert nem tekintik annak.
Beállt barmokat az alkohol csinál jobban az emberből, mint a könnyű drog. Nem fogsz befüvezett agresszív embert látni, de bebaszott agresszívat elég sokat.
ezek szerint nem olvastad el amit írtam, csak nyomtál valami random választ.

ott van a cikkben az okosok szerint, hogy az alkohol veszélyesebb mint a heroin és a kokain.. na de életed első két sörére nem fogsz rászokni, hernyóra viszont..


amúgy meg szarok a fűre, hogy mennyire jó. azt is utálom aki szívja, meg azt is aki dícséri. van pár agyhulladék ismerősöm, akik ezt a " nem veszélyes" dumát nyomják jó ideje, mindegyik zombi.. az egy dolog, hogy nem agressszív tőle, de bambának bamba, felelősségtudat zéró, retkesek, szarnak mindenre maguk körül, és simán kocsiba ül, stb. nem fogod megszerettetni velem.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.17. 18:14

carlos78 írta: ezek szerint nem olvastad el amit írtam, csak nyomtál valami random választ.

ott van a cikkben az okosok szerint, hogy az alkohol veszélyesebb mint a heroin és a kokain.. na de életed első két sörére nem fogsz rászokni, hernyóra viszont..


amúgy meg szarok a fűre, hogy mennyire jó. azt is utálom aki szívja, meg azt is aki dícséri. van pár agyhulladék ismerősöm, akik ezt a " nem veszélyes" dumát nyomják jó ideje, mindegyik zombi.. az egy dolog, hogy nem agressszív tőle, de bambának bamba, felelősségtudat zéró, retkesek, szarnak mindenre maguk körül, és simán kocsiba ül, stb. nem fogod megszerettetni velem.
De nem is a hernyót legalizálták...

Amúgy tényleg nem olvastam el, már tök régóta lehozták, hogy az újzélandi állam engedélyezni fogja az ellenőrzött designer drogokat.
Pár év múlva kell elővenni újra a témát, és megnézni, hogy abba van-e az igazság, hogy engedni kell, vagy tiltani.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.03.17. 20:16

Attól tartok most Ukrajnában elkezdődött valami. Az egy dolog, hogyha Ukrajna nem engedi el háború nélkül a Krímet, akkor háború lesz. Hanem a válság főleg pszichológiai hatása a környező országokra. Szerintem nem véletlen, hogy ismét felerősödött a magyar-román konfliktus is. Szerbiában is ha jól hallottam egy szélsőjobból kiszakadt párt nyerhet a választásokon. Nálunk is kezdenek erősödni a szélsőséges hangok, ahogy nagyon sok más országban is. Könnyen lehet, hogy vérszemet fognak kapni, ha Krím következmények nélkül kiválhat, más is területeket akar majd visszavenni. Ebből pedig nagyon komoly konfliktus lehet. Például azt hiszem egy orosz valaki azt mondta, hogy a Krím példáját más ukrán területek is követhetik, pl Kárpátalja. Gondolom ez is a feszültségszítás része. És ha nem normalizálódik a helyzet hamarosan, készülhetünk a következő háborúra.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.17. 20:33

zola írta:Kapaszkodj meg! A világ legveszélyesebb drogja jelenleg még mindig az alkohol. Nem azért mert legális, hanem mert nem tekintik annak.
Beállt barmokat az alkohol csinál jobban az emberből, mint a könnyű drog. Nem fogsz befüvezett agresszív embert látni, de bebaszott agresszívat elég sokat.
Nem biztos, hogy a pure bebaszott ember veszélyesebb mint aki mondjuk LSD-től beállva lebeg Budapest esti utcáin.
Ilyen téren egyszerűen szimplán hazugságnak tartom ezt a kijelentést.

Akkor nézzük meg csak a közvetlen környezetemben kiből "mi lett" azok közül akik pl. csak alkoholizáltak egyetemi éveik alatt, avagy azokkal akik drogoztak is.
Aki csak alkoholt fogyasztottak (BME, ELTE, KÖZGÁZ tehát fogyasztás 20-25 éves kor között igen durva!) egyikük sem lett alkoholista, többségüknek családjuk, gyermekeik vannak.
Akik rendszeresen drogoztak és nemcsak alkalomszerűen buli közben, azok kivétel nélkül voltak elvonón, szinte egyiknek sincs gyermeke, rendes családja.

Szóval akkor biztos... :)
Attól függ mi a cél, Zola!
Ha a légynek sem akarsz ártani, de magadban lebegni akarsz valami tudatmódosító szerrel, akkor nyugodtan csináld, csak a saját életed fogod így 3x évesen megnehezíteni. Ilyen szempontból nem olyan kártékony mint a piázás. Viszont hosszútávon sokkal súlyosabb következményei vannak mint gondolod.

Összehasonlítási alapom van, mielőtt ezzel jönnél. 8-)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.17. 22:17

maTTeus írta:Attól tartok most Ukrajnában elkezdődött valami. Az egy dolog, hogyha Ukrajna nem engedi el háború nélkül a Krímet, akkor háború lesz. Hanem a válság főleg pszichológiai hatása a környező országokra. Szerintem nem véletlen, hogy ismét felerősödött a magyar-román konfliktus is. Szerbiában is ha jól hallottam egy szélsőjobból kiszakadt párt nyerhet a választásokon. Nálunk is kezdenek erősödni a szélsőséges hangok, ahogy nagyon sok más országban is. Könnyen lehet, hogy vérszemet fognak kapni, ha Krím következmények nélkül kiválhat, más is területeket akar majd visszavenni. Ebből pedig nagyon komoly konfliktus lehet. Például azt hiszem egy orosz valaki azt mondta, hogy a Krím példáját más ukrán területek is követhetik, pl Kárpátalja. Gondolom ez is a feszültségszítás része. És ha nem normalizálódik a helyzet hamarosan, készülhetünk a következő háborúra.
Sajnos tényleg komoly fenyegetést látok én is a világbékében.
Itt most nem csak egy helyi konfliktusról van szó,hanem egy új orosz-amerikai ellentétről.
Ez a szavazás amit tartottak tényleg csak olaj volt a tűzre.
Most az ukrajnában élő orosz kisebbség már nem csak gondolja,hanem el is hiszi hogy elszakadhat.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.17. 22:47

rdaneelolivaw írta:
zola írta:Kapaszkodj meg! A világ legveszélyesebb drogja jelenleg még mindig az alkohol. Nem azért mert legális, hanem mert nem tekintik annak.
Beállt barmokat az alkohol csinál jobban az emberből, mint a könnyű drog. Nem fogsz befüvezett agresszív embert látni, de bebaszott agresszívat elég sokat.
Nem biztos, hogy a pure bebaszott ember veszélyesebb mint aki mondjuk LSD-től beállva lebeg Budapest esti utcáin.
Ilyen téren egyszerűen szimplán hazugságnak tartom ezt a kijelentést.

Akkor nézzük meg csak a közvetlen környezetemben kiből "mi lett" azok közül akik pl. csak alkoholizáltak egyetemi éveik alatt, avagy azokkal akik drogoztak is.
Aki csak alkoholt fogyasztottak (BME, ELTE, KÖZGÁZ tehát fogyasztás 20-25 éves kor között igen durva!) egyikük sem lett alkoholista, többségüknek családjuk, gyermekeik vannak.
Akik rendszeresen drogoztak és nemcsak alkalomszerűen buli közben, azok kivétel nélkül voltak elvonón, szinte egyiknek sincs gyermeke, rendes családja.

Szóval akkor biztos... :)
Attól függ mi a cél, Zola!
Ha a légynek sem akarsz ártani, de magadban lebegni akarsz valami tudatmódosító szerrel, akkor nyugodtan csináld, csak a saját életed fogod így 3x évesen megnehezíteni. Ilyen szempontból nem olyan kártékony mint a piázás. Viszont hosszútávon sokkal súlyosabb következményei vannak mint gondolod.

Összehasonlítási alapom van, mielőtt ezzel jönnél. 8-)
Az LSD-t nem nevezném könnyű drognak. Én meg könnyű drogokról írtam.
Ismerek olyat, aki kipróbálta a kokót, rendszeresen füvezett, egyszer az LSD-t is. Nem szokott rá, nem volt elvonón. Velem egyidős, és teljesen normális életet él. Családja nincs, az igaz. De nekem sincs, pedig én életemben elszívtam 5 szál füves cigit, oszt ennyi volt a drogos pályafutásom. Vagyis nem, mert nagyon sokszor bebasztam az alkoholtól.
De az LSD-t azt egyszer orvosi felügyelet mellett kipróbálnám.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.17. 22:53

Ori F1 írta:
maTTeus írta:Attól tartok most Ukrajnában elkezdődött valami. Az egy dolog, hogyha Ukrajna nem engedi el háború nélkül a Krímet, akkor háború lesz. Hanem a válság főleg pszichológiai hatása a környező országokra. Szerintem nem véletlen, hogy ismét felerősödött a magyar-román konfliktus is. Szerbiában is ha jól hallottam egy szélsőjobból kiszakadt párt nyerhet a választásokon. Nálunk is kezdenek erősödni a szélsőséges hangok, ahogy nagyon sok más országban is. Könnyen lehet, hogy vérszemet fognak kapni, ha Krím következmények nélkül kiválhat, más is területeket akar majd visszavenni. Ebből pedig nagyon komoly konfliktus lehet. Például azt hiszem egy orosz valaki azt mondta, hogy a Krím példáját más ukrán területek is követhetik, pl Kárpátalja. Gondolom ez is a feszültségszítás része. És ha nem normalizálódik a helyzet hamarosan, készülhetünk a következő háborúra.
Sajnos tényleg komoly fenyegetést látok én is a világbékében.
Itt most nem csak egy helyi konfliktusról van szó,hanem egy új orosz-amerikai ellentétről.
Ez a szavazás amit tartottak tényleg csak olaj volt a tűzre.
Most az ukrajnában élő orosz kisebbség már nem csak gondolja,hanem el is hiszi hogy elszakadhat.
Komoly fenyegetés a jelenlegi világrendben van, nem a világbékében. Nem véletlenül kapálóznak most a nagy-nagy demokratikus államok. Ha mindenki önállósodni akar, és nem kér a felsőbb utasításból, akkor bizony vége lesz sokak ingyen luxuséletének.
Már maga egy magyarországnyi lakosság is túl nagy ahhoz, hogy ne lehessen korrupt a rendszer. Adók 90%-a az önkormányzaté, 8% az államé, 2% az államokat összefogó hatalomé. Így működhetne.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.17. 22:54

maTTeus írta:Attól tartok most Ukrajnában elkezdődött valami. Az egy dolog, hogyha Ukrajna nem engedi el háború nélkül a Krímet, akkor háború lesz. Hanem a válság főleg pszichológiai hatása a környező országokra. Szerintem nem véletlen, hogy ismét felerősödött a magyar-román konfliktus is. Szerbiában is ha jól hallottam egy szélsőjobból kiszakadt párt nyerhet a választásokon. Nálunk is kezdenek erősödni a szélsőséges hangok, ahogy nagyon sok más országban is. Könnyen lehet, hogy vérszemet fognak kapni, ha Krím következmények nélkül kiválhat, más is területeket akar majd visszavenni. Ebből pedig nagyon komoly konfliktus lehet. Például azt hiszem egy orosz valaki azt mondta, hogy a Krím példáját más ukrán területek is követhetik, pl Kárpátalja. Gondolom ez is a feszültségszítás része. És ha nem normalizálódik a helyzet hamarosan, készülhetünk a következő háborúra.
Igen csak itt a kiválások mögött Oroszország áll. Ha más próbálkozna meg hasonlóval azt már csúnyán fenékbebillentené az EU.
Oroszországgal meg nem mernek újjat húzni, se az EU, se az USA, se az ukránok.
Mint azt már említettem szerintem komolyabb nemzetközi bonyodalom nem lesz belőle.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.17. 23:44

zola írta:
Komoly fenyegetés a jelenlegi világrendben van, nem a világbékében. Nem véletlenül kapálóznak most a nagy-nagy demokratikus államok. Ha mindenki önállósodni akar, és nem kér a felsőbb utasításból, akkor bizony vége lesz sokak ingyen luxuséletének.
úgy-úgy.

Lakatos Rómeó meg Kolompár Béla összevesztek, hogy ki vegye el a többiek pénzét az iskolában. kb.

mindkét fél abból tartja fent magát, amit más országoktól elvesz. persze nem erőszakkal, számlát is adnak.

..

egyik oldaltól sem vagyok elájulva..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 08:52

Ori F1 írta:Most az ukrajnában élő orosz kisebbség már nem csak gondolja,hanem el is hiszi hogy elszakadhat.
Kisebbség?
A Krímen "kicsit" többségben vannak. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 08:53

zola írta:De az LSD-t azt egyszer orvosi felügyelet mellett kipróbálnám.
Én jópárszor voltam űrhajóskapitány, ha erre gondolsz. :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 08:59

Magic írta:Mint azt már említettem szerintem komolyabb nemzetközi bonyodalom nem lesz belőle.
Szerintem sem.
Komolyabb (többrésztvevős) világháború ma már elképzelhetetlen a nagy pukkanás nélkül.
Így többször meggondolják a felek, hogy mit műveljenek.
Az is igaz, hogy a technika sokat fejlődött etéren is, ha jól tudom képesek kicsi pukikra, célzott helyen, tehát kisebb kerületeket letarolnak, három hét múlva pedig elméletben a fű is kinő.
Nade...

Azt gondolom, hogy a II. VH lezárása tényleg egy korszak vége volt a 2 pukkanással, megmutatta, hogy milyenek lennének a jövőbeli komolyabb VH-k.
A hidegháborúban sem véletlen, hogy nem nyomta meg senki a piros gombot, mert az igen komoly következményekkel járt volna.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.18. 09:09

rdaneelolivaw írta:
zola írta:De az LSD-t azt egyszer orvosi felügyelet mellett kipróbálnám.
Én jópárszor voltam űrhajóskapitány, ha erre gondolsz. :D
(:u

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.18. 10:39

rdaneelolivaw írta:
Ori F1 írta:Most az ukrajnában élő orosz kisebbség már nem csak gondolja,hanem el is hiszi hogy elszakadhat.
Kisebbség?
A Krímen "kicsit" többségben vannak. :)
Nem tudom a hivatalos adatokat,de ha többségbe is vannak,nem csatlakozhatnak egy másik országhoz,mert ezt európa nem engedné,max függetlenek lehetnek.
A területi gyarapodáshoz a nyugati hatalmak a második VH óta külünösen érzékenyek.
Ne tévesszen meg senkit a szavazás 97%-os eredménye,az ukránok,és tatárok,nem mentek el szavazni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 13:57

Ori F1 írta:nem csatlakozhatnak egy másik országhoz,mert ezt európa nem engedné,max függetlenek lehetnek.
A területi gyarapodáshoz a nyugati hatalmak a második VH óta külünösen érzékenyek.
A krími félsziget, avagy Ukrajna / Oroszország mióta EU-tag?
Mi köze van az EU-nak ezekhez a területekhez?

Elárulom, semmi.
Ez EU-nak a saját problémáira kellene fókuszálni (van bőven), nem ezzel foglalkoznia.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.18. 14:03

rdaneelolivaw írta:
Ori F1 írta:Most az ukrajnában élő orosz kisebbség már nem csak gondolja,hanem el is hiszi hogy elszakadhat.
Kisebbség?
A Krímen "kicsit" többségben vannak. :)
ja, mióta kitelepítették onnan az ukránokat és betelepítettek oroszokat..
közük nincs a területhez amúgy, azon kívül, hogy néha átrobogtak rajta, meg kb. azt szereznek meg amit akarnak.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 14:06

carlos78 írta:ja, mióta kitelepítették onnan az ukránokat és betelepítettek oroszokat..
közük nincs a területhez amúgy, azon kívül, hogy néha átrobogtak rajta, meg kb. azt szereznek meg amit akarnak.
A gazdasági része számít és az erő. :)
Te írtad nemrég. :)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.18. 16:49

rdaneelolivaw írta:
Ori F1 írta:nem csatlakozhatnak egy másik országhoz,mert ezt európa nem engedné,max függetlenek lehetnek.
A területi gyarapodáshoz a nyugati hatalmak a második VH óta külünösen érzékenyek.
A krími félsziget, avagy Ukrajna / Oroszország mióta EU-tag?
Mi köze van az EU-nak ezekhez a területekhez?

Elárulom, semmi.
Ez EU-nak a saját problémáira kellene fókuszálni (van bőven), nem ezzel foglalkoznia.
Ukrajna az EU felé húz,és az orosz befolyástól szeretne elszakadni.
Az EU mint leendő partnerét támogatja őket.
Persze üzleti érdekből elsősorban.
Amerikának meg az nem tetszik,hogy az oroszok beleavatkoznak ukrajna belügyébe.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.18. 19:40

rdaneelolivaw írta:
zola írta:De az LSD-t azt egyszer orvosi felügyelet mellett kipróbálnám.
Én jópárszor voltam űrhajóskapitány, ha erre gondolsz. :D

És mióta vagy orvos? :D

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.03.18. 20:03

carlos78 írta:
zola írta:
Komoly fenyegetés a jelenlegi világrendben van, nem a világbékében. Nem véletlenül kapálóznak most a nagy-nagy demokratikus államok. Ha mindenki önállósodni akar, és nem kér a felsőbb utasításból, akkor bizony vége lesz sokak ingyen luxuséletének.
úgy-úgy.

Lakatos Rómeó meg Kolompár Béla összevesztek, hogy ki vegye el a többiek pénzét az iskolában. kb.

mindkét fél abból tartja fent magát, amit más országoktól elvesz. persze nem erőszakkal, számlát is adnak.

..

egyik oldaltól sem vagyok elájulva..
Nem vagy reménytelen, de még nem az igazi.
Nem országok közt, hanem országon belül is. A saját alattvalóiktól is elvesznek.

Anarchizmus:

Pár részlet az oldalról:
"Az anarchisták szemében az anarchia társadalmi rendje spontán rend (spontaneous order). Szerintük ennek létrejöttéhez nincs szükség uralmi intézményekre, ellenkezőleg, az uralmi intézmények éppen a spontán rend kialakulását gátolják, s egyes érdekcsoportok akaratát képviselve egy hierarchikus, politikailag vezérelt társadalmat hoznak létre. Az anarchia tehát – szemben a köznapi felfogással – nem káosz, nem zűrzavar, hanem önszabályozó spontán rend."
"Ennek alapja az antropológiai optimizmus, mely szerint az ember alapvetően jó, csak a hatalmi struktúra és intézmények rontják meg."


Ebbe is érdemes belemazsolázni, főleg az autonómia és szeparatizmus részébe.
Nemzeti anarchizmus

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 20:32

zola írta:És mióta vagy orvos? :D
Óh... majd az orvos éppen elmagyarázza neked hol jársz.
Na persze. :)
Teljesen reménytelen ilyen esetben, hogy kémiailag avagy pszichológiailag mi hat rád.
Ide varázsló kell, aki vezet. :) SÁMÁN. :)
Szellemi vezető.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.18. 20:34

Ori F1 írta:Ukrajna az EU felé húz,és az orosz befolyástól szeretne elszakadni.
Az EU mint leendő partnerét támogatja őket.
Persze üzleti érdekből elsősorban.
Amerikának meg az nem tetszik,hogy az oroszok beleavatkoznak ukrajna belügyébe.
Ukrajna sosem fog az EU-hoz tartozni.

Lezárt