Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.02. 22:22

Kezd egyre aggasztóbbá válni a helyzet. :szom03

Oroszország vasárnap megszilárdította az ellenőrzését a Krím-félsziget fölött. Az ukrán haditengerészet újonnan kinevezett vezetője átállt az oroszbarát krími kormányhoz. Az nem világos, hogy vannak-e még ukrán hadihajók a Krímen. A teljes ukrán hadsereg harckészültségben van, miközben Barack Obama a nemzetközi jog érveivel próbálja meggyőzni Vlagyimir Putyint, hogy vonja vissza az orosz katonákat Ukrajnából. Eközben Kijevben Putyin ellen, Moszvában Putyin mellett tüntettek.

http://www.origo.hu/nagyvilag/percrolpe ... ercre.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.02. 22:38

Magic írta:Kezd egyre aggasztóbbá válni a helyzet. :szom03

Oroszország vasárnap megszilárdította az ellenőrzését a Krím-félsziget fölött. Az ukrán haditengerészet újonnan kinevezett vezetője átállt az oroszbarát krími kormányhoz. Az nem világos, hogy vannak-e még ukrán hadihajók a Krímen. A teljes ukrán hadsereg harckészültségben van, miközben Barack Obama a nemzetközi jog érveivel próbálja meggyőzni Vlagyimir Putyint, hogy vonja vissza az orosz katonákat Ukrajnából. Eközben Kijevben Putyin ellen, Moszvában Putyin mellett tüntettek.

http://www.origo.hu/nagyvilag/percrolpe ... ercre.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ne is mondd. Sokan szidják a nyugati nagyhatalmakat, köztük leginkább az USA-t háborús tevékenységeikért, de Putyin sokkal szarházibb. Még 1994-ben írásban lett rögzítve, hogy garantálják Ukrajna területi sértetlenségét, erre tessék...
Közben megy ám a propaganda rendesen. Olyan hírekről számol be az orosz média, hogy ukrajnai oroszok tömegesen lépik át a határt Oroszországba menekülve az ukrán banderisták elől. Erre a hírhez ezt a képet mellékelik:
Kép

EZ AZ UKRÁN-LENGYEL HATÁR!!!

Eközben az ukrán-orosz határon...

Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.02. 22:47

KisVadász írta:
Ne is mondd. Sokan szidják a nyugati nagyhatalmakat, köztük leginkább az USA-t háborús tevékenységeikért, de Putyin sokkal szarházibb. Még 1994-ben írásban lett rögzítve, hogy garantálják Ukrajna területi sértetlenségét, erre tessék...
Közben megy ám a propaganda rendesen. Olyan hírekről számol be az orosz média, hogy ukrajnai oroszok tömegesen lépik át a határt Oroszországba menekülve az ukrán banderisták elől. Erre a hírhez ezt a képet mellékelik:
Kép

EZ AZ UKRÁN-LENGYEL HATÁR!!!

Eközben az ukrán-orosz határon...

Kép
És szerintem itt még nem állnak meg. Se a Nato se az usa nem mer megkockáztatni komolyabb katonai lépést. Azzal fenyegetőzik Obama hogy kizárják Oroszországot a G8-akból. Képzelem mennyire meghatja Putyint. A franc se gondolta hogy abból a "kis" tüntetésből ekkora nemzetközi galiba lesz.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.02. 22:57

Magic írta: És szerintem itt még nem állnak meg. Se a Nato se az usa nem mer megkockáztatni komolyabb katonai lépést. Azzal fenyegetőzik Obama hogy kizárják Oroszországot a G8-akból. Képzelem mennyire meghatja Putyint. A franc se gondolta hogy abból a "kis" tüntetésből ekkora nemzetközi galiba lesz.

Hát, nem tudom mi lesz a vége. A másik meg az, hogy a Krím már eddig is egy autonóm köztársaság volt. Ha az ott élők annyira szeretnének Oroszország része lenni, akkor Ukrajnának is át kell ezt gondolnia. Nem feltétlenül kell mindenáron ragaszkodnia hozzá. Ha végül mégis sikerülne megtartania, akkor az ott élőkkel úgyis mindig csak a baj lenne...
Az a baj, hogy valószínűleg Putyin már elkezdett a Krímen túl is gondolkodni. :szom03
Az 1994-es szerződésben az volt rögzítve, hogy Ukrajna felszámolja nukleáris fegyverzetét cserébe garantálták területi sértetlenségét. Ezt aláírta az USA, UK és Oroszo. is. Ha most ezt megszegik, akkor ezután hogyan várhatják majd el a többi országtól, hogy lemondjanak nukleáris fegyvereikről?
Itt most nem elég G8-ból kizárással fenyegetőzni. :roll:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.02. 23:19

KisVadász írta:
Magic írta: És szerintem itt még nem állnak meg. Se a Nato se az usa nem mer megkockáztatni komolyabb katonai lépést. Azzal fenyegetőzik Obama hogy kizárják Oroszországot a G8-akból. Képzelem mennyire meghatja Putyint. A franc se gondolta hogy abból a "kis" tüntetésből ekkora nemzetközi galiba lesz.

Hát, nem tudom mi lesz a vége. A másik meg az, hogy a Krím már eddig is egy autonóm köztársaság volt. Ha az ott élők annyira szeretnének Oroszország része lenni, akkor Ukrajnának is át kell ezt gondolnia. Nem feltétlenül kell mindenáron ragaszkodnia hozzá. Ha végül mégis sikerülne megtartania, akkor az ott élőkkel úgyis mindig csak a baj lenne...
Az a baj, hogy valószínűleg Putyin már elkezdett a Krímen túl is gondolkodni. :szom03
Az 1994-es szerződésben az volt rögzítve, hogy Ukrajna felszámolja nukleáris fegyverzetét cserébe garantálták területi sértetlenségét. Ezt aláírta az USA, UK és Oroszo. is. Ha most ezt megszegik, akkor ezután hogyan várhatják majd el a többi országtól, hogy lemondjanak nukleáris fegyvereikről?
Itt most nem elég G8-ból kizárással fenyegetőzni. :roll:
Az volt a baj hogy az ukránok elkezdtek a nyugat felé nyitni, az oroszok meg ezt nem nézik jó szemmel.
A Krim megszállása még csak egy "No no" felszólítás volt a részükről. Akkor lesz baj ha az ukránok továbbra is erősködnek hogy az EU beleszóljon, úgymond megvédje őket. Putyin addig nem fog nyugodni míg az oroszbarát miniszterelnöküket vissza nem űltetik oda ahonnan elűzték. Fenyegetőznek itt már sok mindennel. Gazdasági elszigetelés meg hasonlók. De érted, oroszország ellen? Hát elzárják a csapokat oszt lesz itt pislogás.
Nehéz, rohadt nehéz helyzet. És az ukránokat is teljesen megértem.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.02. 23:26

Magic írta: Az volt a baj hogy az ukránok elkezdtek a nyugat felé nyitni, az oroszok meg ezt nem nézik jó szemmel.
A Krim megszállása még csak egy "No no" felszólítás volt a részükről. Akkor lesz baj ha az ukránok továbbra is erősködnek hogy az EU beleszóljon, úgymond megvédje őket. Putyin addig nem fog nyugodni míg az oroszbarát miniszterelnöküket vissza nem űltetik oda ahonnan elűzték. Fenyegetőznek itt már sok mindennel. Gazdasági elszigetelés meg hasonlók. De érted, oroszország ellen? Hát elzárják a csapokat oszt lesz itt pislogás.
Nehéz, rohadt nehéz helyzet. És az ukránokat is teljesen megértem.
Janukovics Ukrajna területén már sehova nem fog ülni. Max. a börtönbe, de valószínűleg a büntetése ennél komolyabb lenne...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.03.03. 00:11

Ebből Ukrajna nem jön ki jól. Az EU és a NATO kénytelen lesz tűrni hogy Ukrajna keleti része , Krim Oroszroszághoz kerül. A nyugati fele meg majd beszopja akkor ha EU tagok lesznek.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.03.03. 02:13

Nigel Hill írta:Ebből Ukrajna nem jön ki jól. Az EU és a NATO kénytelen lesz tűrni hogy Ukrajna keleti része , Krim Oroszroszághoz kerül. A nyugati fele meg majd beszopja akkor ha EU tagok lesznek.
Kb. ez fog történni. Viszont legalább az legyen amit a nép akar. Ha a keleti részen élők jobban szeretnének Oroszországhoz tartozni, akkor tessék. Ha a nyugati részen elő ukránok pedig inkább nyugat és az EU felé húznak, akkor kapják meg. Az a helyzet. hogy a saját vezetésüktől úgysem fogják megkapni, azt amire szükségük lenne. Itt alapvető dolgokra gondolok, mint pl. egy olyan úthálózat, hogy egy agyvérzést kapott családtagodhoz ne úgy hívd ki a mentőket, hogy közben nagyon jól tudod, nem fognak időben odaérni...
Közben az elnök a nyaralójánál saját állatkertet és "műhajóval" szerelt medencét építtet.
Nem, annak az országnak igenis kell egy hatalmas kéz a feje fölé, amelyik ellenőrzi és igen, amelyik valószínűleg majd hasznot is húz belőle, de nem mindegy az sem, hogy közben ad is valamit, vagy csak kiszipolyoz.
Ebből a szempontból azért az EU sokkal jobban áll mint Putyin. :roll:

Persze én is azért erőltetném az EU-t, mert önös érdekek fűznek a dologhoz.
Imádnám, ha úgy látogathatnám meg az ott élő rokonaimat barátaimat, hogy nem kéne átélni azt a gyomorforgató határátkelést, minden egyes alkalommal. Amikor elvárnám azt az ukrántól, hogy ne kötekedjen, mikor látja az angol autót és a magyar útlevelet. Sőt, ugyanezt várnám el a magyartól is, hogy kíméljen meg a tanácsaitól, amit olyan "szépen" és "illedelmesen" elő tud adni.
Milyen honosságú a gépjármű?
Angol baszd meg! Szerinted mit jelent a GB??!! Bolgár csak fordítva?!
Angol autóval Ukrajnába (Ruszkiba a még hülyébbje)? Hát, maguk tudják...

És hasonlók. Bocs, kicsit túlzásba estem. :)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.03.03. 08:24

KisVadász írta:
Kb. ez fog történni. Viszont legalább az legyen amit a nép akar. Ha a keleti részen élők jobban szeretnének Oroszországhoz tartozni, akkor tessék. Ha a nyugati részen elő ukránok pedig inkább nyugat és az EU felé húznak, akkor kapják meg. Az a helyzet. hogy a saját vezetésüktől úgysem fogják megkapni, azt amire szükségük lenne. Itt alapvető dolgokra gondolok, mint pl. egy olyan úthálózat, hogy egy agyvérzést kapott családtagodhoz ne úgy hívd ki a mentőket, hogy közben nagyon jól tudod, nem fognak időben odaérni...
Közben az elnök a nyaralójánál saját állatkertet és "műhajóval" szerelt medencét építtet.
Nem, annak az országnak igenis kell egy hatalmas kéz a feje fölé, amelyik ellenőrzi és igen, amelyik valószínűleg majd hasznot is húz belőle, de nem mindegy az sem, hogy közben ad is valamit, vagy csak kiszipolyoz.
Ebből a szempontból azért az EU sokkal jobban áll mint Putyin. :roll:

Persze én is azért erőltetném az EU-t, mert önös érdekek fűznek a dologhoz.
Imádnám, ha úgy látogathatnám meg az ott élő rokonaimat barátaimat, hogy nem kéne átélni azt a gyomorforgató határátkelést, minden egyes alkalommal. Amikor elvárnám azt az ukrántól, hogy ne kötekedjen, mikor látja az angol autót és a magyar útlevelet. Sőt, ugyanezt várnám el a magyartól is, hogy kíméljen meg a tanácsaitól, amit olyan "szépen" és "illedelmesen" elő tud adni.
Milyen honosságú a gépjármű?
Angol baszd meg! Szerinted mit jelent a GB??!! Bolgár csak fordítva?!
Angol autóval Ukrajnába (Ruszkiba a még hülyébbje)? Hát, maguk tudják...

És hasonlók. Bocs, kicsit túlzásba estem. :)
Ez teljesen érthető :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.03. 08:36

a kuruc.infón meg rendesen szurkolnak neki a hozzászólók, hajrá putyin, darabold szét ukrajnát..

komolyan mondom, az embereknek meg kéne adni, amire vágynak, itthon is: a nagy nosztalgikus oroszbarát EU ellenes csókákat kiküldeném oda, boldoguljatok, tanuljátok meg milyen az, amikor tényleg nem a saját kezedben van a sorsod, és bármi megtörténhet veled... elvehetik mindened, börtönbe kerülhetsz, meghalhatsz - mindez következmények nélkül. hajrá.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.03. 09:36

Idősebb vagyok mint UKRAJNA.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.03. 09:52

rdaneelolivaw írta:Idősebb vagyok mint UKRAJNA.
Én meg mint Szlovákia. Attól még nem szeretném hogy az oroszok oda is vagy bárhova, bejárkáljanak kényükre -kedvükre.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.03. 10:08

Magic írta:
rdaneelolivaw írta:Idősebb vagyok mint UKRAJNA.
Én meg mint Szlovákia. Attól még nem szeretném hogy az oroszok oda is vagy bárhova, bejárkáljanak kényükre -kedvükre.
Én is sokmindent szeretnék... :D
Krím az mindig is vita tárgya volt.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.03. 10:25

rdaneelolivaw írta:
Én is sokmindent szeretnék... :D
Krím az mindig is vita tárgya volt.
Nyílván fontos stratégia pontja lehet az oroszoknak. Csak azt nem értem hogy akkor miért adták oda az ukránoknak? Ha ennyire kell nekik.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.03. 10:39

Nigel Hill írta:Ebből Ukrajna nem jön ki jól. Az EU és a NATO kénytelen lesz tűrni hogy Ukrajna keleti része , Krim Oroszroszághoz kerül. A nyugati fele meg majd beszopja akkor ha EU tagok lesznek.
Én meg azt gondolom,hogy pont az oroszok nem fognak ebből jól kijönni,mert az egész nyugati világot magukra haragítják.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.03. 10:44

KisVadász írta:
Nigel Hill írta:Ebből Ukrajna nem jön ki jól. Az EU és a NATO kénytelen lesz tűrni hogy Ukrajna keleti része , Krim Oroszroszághoz kerül. A nyugati fele meg majd beszopja akkor ha EU tagok lesznek.
Kb. ez fog történni. Viszont legalább az legyen amit a nép akar. Ha a keleti részen élők jobban szeretnének Oroszországhoz tartozni, akkor tessék. Ha a nyugati részen elő ukránok pedig inkább nyugat és az EU felé húznak, akkor kapják meg. Az a helyzet. hogy a saját vezetésüktől úgysem fogják megkapni, azt amire szükségük lenne. Itt alapvető dolgokra gondolok, mint pl. egy olyan úthálózat, hogy egy agyvérzést kapott családtagodhoz ne úgy hívd ki a mentőket, hogy közben nagyon jól tudod, nem fognak időben odaérni...
Közben az elnök a nyaralójánál saját állatkertet és "műhajóval" szerelt medencét építtet.
Nem, annak az országnak igenis kell egy hatalmas kéz a feje fölé, amelyik ellenőrzi és igen, amelyik valószínűleg majd hasznot is húz belőle, de nem mindegy az sem, hogy közben ad is valamit, vagy csak kiszipolyoz.
Ebből a szempontból azért az EU sokkal jobban áll mint Putyin. :roll:

Persze én is azért erőltetném az EU-t, mert önös érdekek fűznek a dologhoz.
Imádnám, ha úgy látogathatnám meg az ott élő rokonaimat barátaimat, hogy nem kéne átélni azt a gyomorforgató határátkelést, minden egyes alkalommal. Amikor elvárnám azt az ukrántól, hogy ne kötekedjen, mikor látja az angol autót és a magyar útlevelet. Sőt, ugyanezt várnám el a magyartól is, hogy kíméljen meg a tanácsaitól, amit olyan "szépen" és "illedelmesen" elő tud adni.
Milyen honosságú a gépjármű?
Angol baszd meg! Szerinted mit jelent a GB??!! Bolgár csak fordítva?!
Angol autóval Ukrajnába (Ruszkiba a még hülyébbje)? Hát, maguk tudják...

És hasonlók. Bocs, kicsit túlzásba estem. :)
Erről egyébként nekem az jutott eszembe,hogy ennyi erővel a válságot kihasználva mi is bevonulhatnánk kárpátaljára,mondván az ottani magyar kisebséget megvédeni.
Persze abból meg mi nem jönnénk ki jól. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.03. 10:48

KisVadász írta:Ha a nyugati részen elő ukránok pedig inkább nyugat és az EU felé húznak, akkor kapják meg. Az a helyzet. hogy a saját vezetésüktől úgysem fogják megkapni, azt amire szükségük lenne. Itt alapvető dolgokra gondolok, mint pl. egy olyan úthálózat, hogy egy...
UKRAJNA nyugati része akkor lesz EU-tag, ha hozzánk csatolják őket. :D
Amúgy esélytelen.

Viccet félretéve, szerintem abból évtizedeken belül nem lesz semmi.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.03. 10:51

Ori F1 írta:Erről egyébként nekem az jutott eszembe,hogy ennyi erővel a válságot kihasználva mi is bevonulhatnánk kárpátaljára,mondván az ottani magyar kisebséget megvédeni.
Persze abból meg mi nem jönnénk ki jól. :)
Arra varrjál gombot amikor ITT ELDÖNTIK, hogy ez megtörténik.
Amikor majd a Honvédség bevonul.

Amúgy KIK is vonulnának be?
Az a párezer honvéd aki most állományban van? :D

Erre volt történelmi esély, 90 után.
Antallék nem éltek vele.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.03. 11:04

Ori F1 írta:Erről egyébként nekem az jutott eszembe,hogy ennyi erővel a válságot kihasználva mi is bevonulhatnánk kárpátaljára,mondván az ottani magyar kisebséget megvédeni.
Persze abból meg mi nem jönnénk ki jól. :)
Az IMF már meg is érkezett. :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.03. 11:25

rdaneelolivaw írta:
Az IMF már meg is érkezett. :D
pedig ők 45 millióan vannak, nem kicsi ország, és még őket is simán bekebelezi valamelyik oldal..

mi itthon ne számítsunk semmi önállóra.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.03.03. 11:32

carlos78 írta:
rdaneelolivaw írta:
Az IMF már meg is érkezett. :D
pedig ők 45 millióan vannak, nem kicsi ország, és még őket is simán bekebelezi valamelyik oldal..

mi itthon ne számítsunk semmi önállóra.
Gazdaságilag igazad van.

De nem lehet mégsem összehasonlítani Magyarországgal.
- itthon még mi vagyunk vaskos többségben, mi magyarok
- Magyarország több mint 1000 éves állam

Ha itthon megkérdeznéd az embereket, akkor nem hiszem, hogy a többség Ausztria vagy Oroszországhoz akarna tartozni.
Ha mégis, én kérek elnézést! :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.03. 11:50

rdaneelolivaw írta:
Gazdaságilag igazad van.
csak gazdasági szempontra gondoltam. Egyébként más nem is számít szerintem.
A lakosság hiába akar ide vagy oda tartozni, ha a nagyoknak nem fűződik hozzá gazdasági érdekük, akkor nem tartoznak sehová :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.03.03. 12:07

rdaneelolivaw írta:
Ori F1 írta:Erről egyébként nekem az jutott eszembe,hogy ennyi erővel a válságot kihasználva mi is bevonulhatnánk kárpátaljára,mondván az ottani magyar kisebséget megvédeni.
Persze abból meg mi nem jönnénk ki jól. :)
Arra varrjál gombot amikor ITT ELDÖNTIK, hogy ez megtörténik.
Amikor majd a Honvédség bevonul.

Amúgy KIK is vonulnának be?
Az a párezer honvéd aki most állományban van? :D

Erre volt történelmi esély, 90 után.
Antallék nem éltek vele.
A jugoszláv polgárháború idején lett volna lehetőségünk rá,de jobb is hogy nem tettük meg.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.03. 14:26

Ori F1 írta: Erről egyébként nekem az jutott eszembe,hogy ennyi erővel a válságot kihasználva mi is bevonulhatnánk kárpátaljára,mondván az ottani magyar kisebséget megvédeni.
Persze abból meg mi nem jönnénk ki jól. :)
Szabad a vásár. Mindenki foglaljon amit akar. :mosoly:

De komolyra fordítva a szót. Magyarorszég, lévén hogy gazdaságilag és hadügyileg milyen szerepet játszik Európában (semmilyet), jobb ha inkább csendben meghúzza magát.
Nehogy a végén még Záhonynál kopogtasson a tovarish.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Hírek a nagyvilágból. (politikamentesen)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.03.03. 14:39

Idő hiányában csak annyit: ha az oroszok nyíltan megtámadják Ukrajnát - akárcsak a Krím félszigetet! - abból valóban nagy baj lesz! Pillanatok alatt eszkalálódhat a helyzet, és ne feledjük, velünk szomszédos országban történik ez meg. Itt gondoljunk csak bele abba, hogy menbyire jó is elkötelezettjének lenni egy ilyen mentalitású Oroszországnak? (Lsd. atomerőmű!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt