A hülyeség, ha fájna ...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
bertone

A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.09. 09:33

Találtam egy cikket, benne egy ausztrál egypetéjű ikerpárról. A képeket nézve a topik címe jutott eszembe, s mivel nem tudtam egyik létező topikot sem elképzelni, mint megfelelő helyet a cikknek, képnek, ezért indítottam egy ilyet.

És nem, ez nem két guminő, hanem valós személyek. :hanyas:

Kép

Még szex közben se válik el egymástól az egypetéjű ikerpár

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.09. 09:43

mehetett volna a Fontos közlemény topikba, fel se tűnt volna.. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.03.09. 13:56

bertone írta:Találtam egy cikket, benne egy ausztrál egypetéjű ikerpárról. A képeket nézve a topik címe jutott eszembe, s mivel nem tudtam egyik létező topikot sem elképzelni, mint megfelelő helyet a cikknek, képnek, ezért indítottam egy ilyet.

És nem, ez nem két guminő, hanem valós személyek. :hanyas:
A képeket látva nehéz elhinni.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.03.09. 15:21

Borzasztó azelcsúfított fejük. Botoxol szájuk, brrrr.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2016.07.28. 10:29

ÜDV!

Remélem rátaláltok írásomra. Mi a véleményetek a 444 nevű hírportálről? Tegnap elkezdtem kommentálni az ottani cikkeket. Ilyen durva és részrehajló moderációval még nem találkoztam.

Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.07.28. 13:43

tyutye írta:Mi a véleményetek a 444 nevű hírportálről? Tegnap elkezdtem kommentálni az ottani cikkeket. Ilyen durva és részrehajló moderációval még nem találkoztam.
Miért, a portál maga nem részrehajló? :)

Néhány tag szerint persze nem az, hanem az igazság megírója, maga a demokrácia bölcsője.
Minden korrupciós ügy és disznóság feltárója. :)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.07.28. 15:12

tyutye írta:Tegnap elkezdtem kommentálni az ottani cikkeket.
Hiba volt... (:v

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.07.28. 16:30

444 kommentek között azért akad néha sírva röhögős.
Sírva röhögősen fájdalmas is, de most nem erre gondoltam. :mosoly:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.28. 18:36

Magic írta:444 kommentek között azért akad néha sírva röhögős.
Sírva röhögősen fájdalmas is, de most nem erre gondoltam. :mosoly:
Tomi, csalódás, hogy már te is szoktál ott olvasgatni :( Mikor érted már meg, hogy az a szennyportál semmilyen pozitívumot nem tud felmutatni? Nullát. Lipsi szar, tele hazug elfogultsággal és csak fetrengősszmájlival lehet mindenre reagálni, ami onnan jön. Ami esetleg mégis már majdnem elérné az ingerküszöböd (olyanja egyébként csak a nyafogós lúzereknek van, de tegyük fel a vita kedvéért), arra mindig elég csak annyit pukkantani, hogy Gyurcsány. Ez egy olyasféle ultimate varázsszó, mint a Gyalog galoppban a NI.

A fentiek elengedhetetlenek ahhoz, hogy ne rinyálós legyél, hanem az élet győzedelmes császára, akit semmi nem karcol meg és mindig :) :) :) :) a (mutatott) hangulata.

(:y (:v ;)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.07.28. 19:11

vollebak írta:
Magic írta:444 kommentek között azért akad néha sírva röhögős.
Sírva röhögősen fájdalmas is, de most nem erre gondoltam. :mosoly:
Tomi, csalódás, hogy már te is szoktál ott olvasgatni :( Mikor érted már meg, hogy az a szennyportál semmilyen pozitívumot nem tud felmutatni? Nullát. Lipsi szar, tele hazug elfogultsággal és csak fetrengősszmájlival lehet mindenre reagálni, ami onnan jön. Ami esetleg mégis már majdnem elérné az ingerküszöböd (olyanja egyébként csak a nyafogós lúzereknek van, de tegyük fel a vita kedvéért), arra mindig elég csak annyit pukkantani, hogy Gyurcsány. Ez egy olyasféle ultimate varázsszó, mint a Gyalog galoppban a NI.

A fentiek elengedhetetlenek ahhoz, hogy ne rinyálós legyél, hanem az élet győzedelmes császára, akit semmi nem karcol meg és mindig :) :) :) :) a (mutatott) hangulata.

(:y (:v ;)
Hát most mélységesen szégyenlem magam. :D
De sajnos van nekem egy olyan személyiség deformációm hogy a humort a politika felé helyezem. A jó humort meg pláne.
Most őszintén, tehet én arról hogy a jobbos/kormányközeli médiákok ( :D ) olyan sótlanok?

Amúgy sokszor csak azért olvasom el a cikkeket hogy tudjam min kell röhögni a komment szekcióban. :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.07.28. 19:25

Gondoltam, hogy Ricsi lesz az egyik aki reagál.
Ezek szerint talált, süllyedt. ;)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.07.28. 19:44

Amúgy ha a kuruc szar és náci, akkor ez a 444 nem tudom milyen szintet képvisel.
Engem kb. ugyanannyira irritál az oldal és a róla hozott linkek mint többeket a kuruc.
Mélységesen a nívó alatt mindkét portál. (szvsz)

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2016.07.28. 19:58

Alghar írta:
tyutye írta:Tegnap elkezdtem kommentálni az ottani cikkeket.
Hiba volt... (:v
Egyszerűen több forrásból informálódok. Igen köztük van a 444 is.

Egyszerűen egyhangúaknak tartottam a hozzászólásokat, és sokkal nem értettem egyet. De ami itt várt az abszolút letaglózott.
Nem fórumozok sok helyen, de ilyennel hogy "előzetes moderáció" még nem találkoztam. Orbán facebookján jóval durvább beszólásokat köztük az enyémet se törölték le, bár ez fé éve lehetett azóta nem tudom mi van ott.

a részlehajlásra egy példa. előrebocsátom hogy emailban elkezdtem vitatkozni a moderátorral:
az egyik írásomban a "gyengeelméjű" szó volt a probléma!
erre ez volt a válaszom:
Kép
enyire bepipultak azon hogy így lemondtam a szocikat:
"Szocik egy barmok, ha egy kicsit odatették volna maguka 400 ezer aláírással mehettek volna be a választási irodába. Egyszerűen lusták voltak többet összeszedni. 6 éve van ez a rezsim és még most sem tudják hogy működik. Néha az az érzésem hogy összejátszanak a fidesszel, vagy legalábbis annyi vaj van a fülük mögött, hogy akaratosan ronják el. Ekkor teszem fel a kérdést, hogy még hány Simon Gábor lapítt az MSZP-ben?"

ezt moderálták ki, és utána szinte mindent, vagy sokáigy várakoztatták.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.07.28. 20:05

Ha már itt tartunk, nem sok olyan magyar hírportál van, ami valódi értéket tud képviselni. Én már csak egyedül az Origo-t olvasom, annak is csak a politikán kívüli részét. A 444-et képtelen vagyok végigolvasni, annyira egyértelmű a torz szemüveg, amit minden cikkben felvesznek. Az Index tele van helyesírási és nyelvtani hibákkal, sokszor teljesen értelmetlen a mondat amit írnak, mintha nem is ellenőriznék utólag, csak nyomnák gyártószalagon a cikkeket. A kommentekbe meg kár is beleolvasni, annyira szinten aluli a többség. Lehet szó bármiről, sport, film, kultúra, valahogy mindig sikerült Orbánig és Gyurcsányig eljutni, komolyan szánalmas az egész.
Kép

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2016.07.28. 20:13

Kép

Kép


ti szerintetek itt mi a probléma???? :mosoly:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.28. 20:38

rdaneelolivaw írta:Gondoltam, hogy Ricsi lesz az egyik aki reagál.
Ezek szerint talált, süllyedt. ;)
Hát ha ezeket winnek hiszed, akkor már kezdem érteni, honnan jön a császárkodás (:v

Azért haver vagy, de na (:y
rdaneelolivaw írta:Amúgy ha a kuruc szar és náci, akkor ez a 444 nem tudom milyen szintet képvisel.
Engem kb. ugyanannyira irritál az oldal és a róla hozott linkek mint többeket a kuruc.
Mélységesen a nívó alatt mindkét portál. (szvsz)
Hát nézd.

A négynégynéggyel sok probléma van. Engem alapvetően fárasztanak az annyira-entellektüel-vagyok-hogy-mindenről-van-vicceskedve-előadott-de-jól-megalapozott-véleményem-és-gifem hipszterkultúra, ami ott uralkodik. Meg az, hogy milyen tranyó hogyan csinált pinaszelfit és ez most a kúl az interneten, az engem kurvára nem érdekel (enyhén szólva).

De!

A kurucinfó egy uszító, személyiségi jogokat sértő, mások bántalmazására adatokat kiszolgáltatva nyíltan felszólító, tiltott jelképeket és eszméket éltető, többször betiltani akart, törvénysértő tartalmú és felhangú moslék. A négynégynégyen sok faszság van, sok erőltetett humorherold kommentelővel, a kurucinfón meg Hitlerről van dicsőítő írás (!), a születésnapján megemlékeznek a "meg nem értett, korát megelőző zseniális államférfiről" (!), a kommentekben pedig nyíltan megy a zsidók leölésének, migránsok megverésének/lehetséges megmérgezési módjainak megtárgyalása, satöbbi. Mellesleg számtalan alkalommal derült ki a "tisztelt" szerkesztőkről, hogy szándékosan hazudtak a hírek kapcsán, és alapvetően teljesen fogalmatlanok történelmi kérdésekben, pedig ez a mániájuk, ugye. Minden szélsőjobbos radikális azt képzeli magáról, hogy azért nem elfogadottak a nézeteik általánosan, mert többet tudnak a történelmi dolgokról az átlagnál. Ehhez csak elég volt végigolvasni a Karsaival folytatott "vitájukat", az megmutatta jól, mennyire kurva tájékozottak (nem).

A négynégynégyen arcukat, nevüket vállalva írnak a szerkesztők, nyilvános információ, hogy hol a szerkesztőségük és a szerverük, és így tovább. Ha valami nem tetszik, oda lehet menni, panaszt lehet tenni, bocsánatkérésre lehet őket felszólítani, be lehet őket perelni, satöbbi. Vagyis demokratikus, átlátható. Ezzel szemben a kurucinfó szerzői névtelenek (maximum álnéven nyomják, de a legtöbbször az sincs), valahol az isten háta mögött, Kaliforniában van egy szerverük, amit egy külhoni ötven-hatvan körüli magyar náci pénzel (azért úgy és ott, hogy le ne kapcsolják őket, különben már rég megtörtént volna), se egy profilkép, se egy valódi név, csak a gennyes gyűlöletkeltés a sötétből. Hogy az előbbi példával éljek, az átlátható, demokratikus felépítésű és működésű négynégynégyhez képest a kurucinfó az internetes zsurnalizmus ISIS-e, egy tetves, alattomos terrorbrigád, akik nem vállalják fel magukat.

Szóval ez a középlangyra törekedés, hogy mindkét oldalra szórok a kritikából és ha a kurucinfó bla bla, akkor a négynégynégy is blabla, szerintem nagyon fals, Dani. Nagyon súlyosan fals. Mintha azt mondanád, hogy jó, hát a móri bankrablást elkövetők lemészároltak x embert különös kegyetlenséggel, de a szomszéd kisgyerek meg állandóan csokit és cukorkát lopkod a trafikból, szóval mindkettő törvénysértés, na.

Százszor, ezerszer, _milliószor_ is inkább négynégynégy legyen, mint kurucinfó.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.07.28. 20:52

Novák nem kurucos volt?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.07.28. 20:54

vollebak írta:Hát ha ezeket winnek hiszed, akkor már kezdem érteni, honnan jön a császárkodás (:v
Azért haver vagy, de na (:y
Lejöhettél volna sörözni múlt hét szombaton.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.28. 20:55

rdaneelolivaw írta:Novák nem kurucos volt?
Ő volt a domain tulajdonosa, de tudtommal már nagyon rég, 7-8 éve még csak ennyi köze sincs a portálhoz.

És ez még mindig csak egy ember lenne, nem egy komplett szerkesztőség, akiről tudod, hogy kicsodák-micsodák.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.07.28. 20:56

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Hát ha ezeket winnek hiszed, akkor már kezdem érteni, honnan jön a császárkodás (:v
Azért haver vagy, de na (:y
Lejöhettél volna sörözni múlt hét szombaton.
Sajnálom is, hogy kimaradt :(
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.07.28. 21:09

Valószínű onnan kellene kezdeni, hogy definiáljuk kinek mit jelentenek az újságírók.
Számomra továbbra is az immunrendszer egy fajta sejtjei, bármennyire is nyögvenyelős organizmus, amit védenének (demokrácia). Jelenleg a 444 műhelyében történik érdemi immuntevékenység 10-30%-ban. Teljesen irreleváns, hogy ki pénzeli vagy ki nem. Azt se zárom ki, hogy egyszer a 888-on is megjelenik majd egy limfocita a mostani funkciótlan rákos burjánzás helyett.
Amúgy ami azon a 10-30%-on kívül történik, az számomra pont annyira érdekes mint a kiskegyed vagy a story magazin.
Nos, Dani? Hallgatlak.

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2016.07.28. 21:18

4D4M írta:Valószínű onnan kellene kezdeni, hogy definiáljuk kinek mit jelentenek az újságírók.
Számomra továbbra is az immunrendszer egy fajta sejtjei, bármennyire is nyögvenyelős organizmus, amit védenének (demokrácia). Jelenleg a 444 műhelyében történik érdemi immuntevékenység 10-30%-ban. Teljesen irreleváns, hogy ki pénzeli vagy ki nem. Azt se zárom ki, hogy egyszer a 888-on is megjelenik majd egy limfocita a mostani funkciótlan rákos burjánzás helyett.
Amúgy ami azon a 10-30%-on kívül történik, az számomra pont annyira érdekes mint a kiskegyed vagy a story magazin.
Nos, Dani? Hallgatlak.
nekem nem az írásaikkal van bajom hanem a különös előmoderációjukkal!!!

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.07.28. 21:23

4D4M írta:Valószínű onnan kellene kezdeni, hogy definiáljuk kinek mit jelentenek az újságírók.
Számomra továbbra is az immunrendszer egy fajta sejtjei, bármennyire is nyögvenyelős organizmus, amit védenének (demokrácia). Jelenleg a 444 műhelyében történik érdemi immuntevékenység 10-30%-ban. Teljesen irreleváns, hogy ki pénzeli vagy ki nem. Azt se zárom ki, hogy egyszer a 888-on is megjelenik majd egy limfocita a mostani funkciótlan rákos burjánzás helyett.
Amúgy ami azon a 10-30%-on kívül történik, az számomra pont annyira érdekes mint a kiskegyed vagy a story magazin.
Nos, Dani? Hallgatlak.
Ezzel azért vitatkoznék. Amit írtál abból azt veszem le (előre is elnézést ha tévedek), hogy az újságírónak az a feladata, hogy egyfajta katonaként védelmezzék azt, amit magukénak gondolnak (vagy fizetnek érte, hogy az övék legyen). Tehát semmi dolguk, minthogy felkeressék az esetleges bűncselekményeket, hibákat, abból politikai tőkét kovácsoljanak, és hogy véleményt formáljanak bizonyos témákban. Nos, én azt gondolom, hogy egyrészt kell olyan is, aki utána jár érdekes és kérdéses szituációknak, de nem ez az elsődleges feladat, hanem az objektív tájékoztatás. A többire ott van a rendőrség. A tájékoztatás pedig akkor lesz hiteles, ha van megbízható forrás, objektív, mentes a szélsőségektől és nem utolsó sorban kulturált formában, helyes nyelvtannal és nyelvezettel íródik a cikk. Fontos, hogy legyen, aki leírja az emberek és a nép véleményét, segít a különféle kínos ügyek felderítésében, de nem csak ebben merül ki egy újságíró tevékenysége szerintem. Csakhogy személyes példát hozzak, én leginkább a tudomány, média, tech és kultúra rovatokat szoktam olvasni, ebben pedig nincs semmiféle "immuntevékenység". Ezt is újságírók írják, azért, hogy olvassam a cikket, amit pedig a tájékozódás és információszerzés miatt teszek. Ha politikai jellegűt olvasok, akkor pedig az a legfontosabb nekem, hogy a tényeket írják le, mindenféle vélemény egyedül mellékes, mivel azok csak különféle szempontok. Más a helyzet, amikor valaki úgy tájékozódik, hogy minden oldal nézőpontját meghallgatja, és abból szűr le következtetéseket. Egyébként részben újságírónak készülök. :mosoly:
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.07.28. 21:28

Máté. Inkább tanulj tovább mint minden rendes ember. :D

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.07.28. 21:32

Magic írta:Máté. Inkább tanulj tovább mint minden rendes ember. :D
Fogok is, csak részben leszek az. :D Annyira nem vagyok hülye, hogy egy ennyire kiszámíthatatlan dologra építsek. Ez csak egy elképzelés, amúgy meg tanári pálya lesz mellette, ha minden jól megy.
Kép

Lezárt