A hülyeség, ha fájna ...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.01. 20:46

nikotin írta:Szóval, azt hiszem, inkább az akarat, mint a pénz hiánya, ha valaki nem vesz ott valami ingatlant.
ilyet én is ismerek itthon, aki taxis, és kisvárosban vett magának házat.
ezt mondom én is, biztos szeretnek bérleti díjat fizetni másoknak. 30-40 év alatt 2 lakás árát
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2016.08.01. 20:54-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.01. 20:46

carlos78 írta:biztos buták, és tojnak rá, hogy egy élet alatt kifizetnek 2 ingatlan árát bérleti díjként.. :D
nem pedig pénzük nincs rá..
A nyugdíjas kornak nincs akkora kiszámíthatatlansága kint, mint idehaza.
Gondolom ha nincs saját ingatlan, akkor is eléldegélnek egy bérleményben.
Itt ez kivitelezhetetlen ezekkel a nyugdíjakkal, ezért a saját ingatlan elengedhetetlen.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.01. 20:55

rdaneelolivaw írta:
carlos78 írta:biztos buták, és tojnak rá, hogy egy élet alatt kifizetnek 2 ingatlan árát bérleti díjként.. :D
nem pedig pénzük nincs rá..
A nyugdíjas kornak nincs akkora kiszámíthatatlansága kint, mint idehaza.
Gondolom ha nincs saját ingatlan, akkor is eléldegélnek egy bérleményben.
Itt ez kivitelezhetetlen ezekkel a nyugdíjakkal, ezért a saját ingatlan elengedhetetlen.
de nem zavarja őket, hogy semmit nem hagynak a gyerekekre, csak elköltötték a pénzt? furcsa.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.01. 21:26

carlos78 írta:biztos szeretnek bérleti díjat fizetni másoknak. 30-40 év alatt 2 lakás árát
Németország, Heidelberg környéke: nincs annyi eladó ingatlan, mint amennyien venni szeretnének. Akinek van, annak esze ágában sincs eladni.
carlos78 írta:de nem zavarja őket, hogy semmit nem hagynak a gyerekekre, csak elköltötték a pénzt? furcsa.
Szintén saját tapasztalat, nyugdíjas középosztálybeli házaspár, Németország: egyik első dolguk volt BMW cabriot venni, évente többször nyaralnak külföldön ÉS támogatják a gyerekeiket/unokáikat. És még félre is tesznek. Van ott, mit a gyerekekre hagyni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.01. 22:03

carlos78 írta:
A nyugdíjas kornak nincs akkora kiszámíthatatlansága kint, mint idehaza.
Gondolom ha nincs saját ingatlan, akkor is eléldegélnek egy bérleményben.
Itt ez kivitelezhetetlen ezekkel a nyugdíjakkal, ezért a saját ingatlan elengedhetetlen.
de nem zavarja őket, hogy semmit nem hagynak a gyerekekre, csak elköltötték a pénzt? furcsa.[/quote]

Teljesen máshogyan gondolkodnak, amúgy meg a megtakarítást nem csak ingatlanban lehet tartani. Eleve hajlamosak az aktuális élethelyzetüknek megfelelő méretű ingatlanban lakni, ez már eleve 3-4/életút és akkor helyváltoztatás nem volt. AZtán ők mozdulnak arra amerre a munka van. Az a pénz ami meg nem áll az ingatlanban, forog a gazdaságban vagy kint van a tőkepiacon (gondolom). Ők élnek, na persze az is igaz, hogy amint Dani írta sokkal kiszámíthatóbbak a körülmények aktív korban is és nyugdíjas korban is.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.01. 22:05

carlos78 írta:
Megfordítva a dolgot, akkor Magyarországon szerinted olcsóbb/megfizethetőbb saját ingatlant venni? Ez most komoly? :)
ilyet sem mondtam.
de ha mondtam volna, akkor megint az ország legdrágább, 40-60millió/35négyzetméter lakásait vennéd alapul, mint tegnap, nem?[/quote]
Marha (:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.01. 22:05

carlos78 írta:
Megfordítva a dolgot, akkor Magyarországon szerinted olcsóbb/megfizethetőbb saját ingatlant venni? Ez most komoly? :)
ilyet sem mondtam.
de ha mondtam volna, akkor megint az ország legdrágább, 40-60millió/35négyzetméter lakásait vennéd alapul, mint tegnap, nem?[/quote]
Marha (:u

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.01. 23:19

carlos78 írta:biztos buták, és tojnak rá, hogy egy élet alatt kifizetnek 2 ingatlan árát bérleti díjként.. :D
nem pedig pénzük nincs rá..
Figyelj, megint oylan dolgokban jatszod az eszed, amihez fingod nincs.
Elmondtam azt is, hogy a munkatarsaim kozul rengetegnek van sajat kecoja, es angol viszonylatban kozel sem gazdagok.
Begyoposodott magyar aggyal nehez elkepzelni, hogy tojnak ra, tudom, de sok helyen, sok orszagban iyg gondolkodnak.
En sem biztos, hogy jo darabig iylesmiben fogok gondolkozni, ha fogok egyaltalan, hogy sajat ingatlanom legyen. Marha jo dolog a mobilitas.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.01. 23:36

carlos78 írta:
ilyet sem mondtam.
de ha mondtam volna, akkor megint az ország legdrágább, 40-60millió/35négyzetméter lakásait vennéd alapul, mint tegnap, nem?
Azt mondjuk nem értem, hogy kamuznod miért kell azzal kapcsolatban, amit írtam, bár jól hangzik és Bandinak is tetszett, szóval biztos megéri. Te tudod.
vollebak írta:Mennyi most egy felújított, egy szobás, mondjuk 40 m2-es lakás most Budapest belvárosában az V. kerületben? Gyorsan megnéztem az ingatlan.com-on. Átlagban kábé 30 millió forint.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.01. 23:43

Rocco írta:
carlos78 írta:biztos buták, és tojnak rá, hogy egy élet alatt kifizetnek 2 ingatlan árát bérleti díjként.. :D
nem pedig pénzük nincs rá..
Figyelj, megint oylan dolgokban jatszod az eszed, amihez fingod nincs.
Elmondtam azt is, hogy a munkatarsaim kozul rengetegnek van sajat kecoja, es angol viszonylatban kozel sem gazdagok.
Begyoposodott magyar aggyal nehez elkepzelni, hogy tojnak ra, tudom, de sok helyen, sok orszagban iyg gondolkodnak.
En sem biztos, hogy jo darabig iylesmiben fogok gondolkozni, ha fogok egyaltalan, hogy sajat ingatlanom legyen. Marha jo dolog a mobilitas.
voltam külföldön másfél évet, hagyjuk a fölényeskedést.
semmi köze a mobilitásnak az ingatlanhoz, kiadod, mész máshová, vagy eladod.
te mennyi bérleti díjat fizettél összesen, amióta ott vagy?
amugy egyedül hány év után tudnál venni egy lakást?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.02. 02:45

Te ontod itt az eszt folenyeskedve mar megint, vedd mar eszre.
Nekem meg nem esik nehezemre felvenni a kesztyut az ilyesmiben. :D
Raadasul kiderult, hogy valoszinuleg nem votl igazad, mert naluk ez nem penz kerdese leginkabb, akkor meg? Ugy tunik sok minden kimaradt akkor a masfel evben, mert ahogy en tudom,a nemeteknel is hasonlo a helyzet(ha jol emlekszem, regebben azt emlitetted, hogy ott meloztal).

Masik. Veszek egy hazat rahedli penzbol? Aztan kapok egy jobb munkat, es hagyjam ott a gecibe, hogy valami kocsog fizessen erte apropenzt havonta? Vagy eladom 2 het alatt, ugye? Vagy akarmennyi ido alatt is. Azert vettem. Koszi, de ezt csinalja az, akinek ez jol esik. En maximum ugy vennek ingatlant, ha totalisan biztos lennek benne, hogy ott rohadok meg. Amig nem vagyok benne biztos, semmikepp nem vennek. Talan sosem leszek biztos. Azert meg nem vennek, hogy aztan berbe adjam, vagy eladjam, csak mert valami miatt koltoznom kell. De nem is ez a lenyeg, embere valogatja, barmi lehet jo, es semmi sem. Nem ez volt az alapkerdes, hanem a szokasos rihirohizes, hogy "jajajj biztos van ra penzuk csak bla bla hogyne majd en jobban tudom hahahahaha".

Ezekre nem tudok neked pontos valaszt adni, mert ilyen szempontbol kurvara nem foglalkoztat a kerdes, valoszinuleg soha nem fogok ott letelepedni. De itthon sem vennek most lakast, meg ha lenne is ra penzem. Mert en igy erzem jonak. Es sok helyen igy erzi jonak sok ember. De, egyebkebt sokuknal nyilvan az is szamit, hogy nem is lenne ra penze. Nyilvan azt sem allitom, hogy minden angol megteheti, hogy vegyen egy hazat. De hidd el, hogy a tobbi allitasom is igaznak bizonyul. Legalabbais nagyon sok helyen biztosan.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.02. 07:36

bevallom, ennek az érvelési rohamnak nem tudok ellenállni :D

lejöttem a témáról
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.02. 09:04

Szép dolog ez a mobilitás, de azért családdal már nehezebb.
Kötve vagy az óvodákhoz, iskolákhoz, az sem árt ha a nagyszülő a közelben lakik.
Nem áthidalhatatlan problémák ezek, a gyerekek ráadásul nagyon hamar megszoknak bármit, de egyik városról a másikra "pattogni" egy családdal már nagyon macerás.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.02. 11:26

carlos78 írta:bevallom, ennek az érvelési rohamnak nem tudok ellenállni :D

lejöttem a témáról

Gunyolodhatsz. Elmondtanm, hogy hogyan elnek kint az emberek, sajat tapasztalat alapjan, de egyebkent ezeket a statisztika is igazolja, meg altalaban ezt az emberek tudjak az angolokrol, nemetekrol stb. Emellett elmondtam a sajat szubjektiv velemenyem, erzeseimet, amit aztan nem is kell ervekkel alatamasztanom.
-szereted a tejet?
-nem
-miert nem, miert nem??

Korrektul elsunnyogtad, hogy megint besultel a rihirohivel arra vonatkozoan, hogy hulyenek neztel mindenkit aki azt mondta, nem feltetlenul a penz hianya miatt nem vesznek sajat ingatlan sok nyugati orszagban. Aztan rihirohi tovabb. Csak mint altalaban.
Nekem mindegy, nyilvan nem potn az en kevdemert fogsz leszalni arrol a bizonyos lorol. ;) Lejottem en is a temarol, mert mar itt lassan osszezavarodom ilyen okos emberek mellett, akik otthonrol ezt is jobban megmondjak, es nem tudom lassan, hogy szombaton hova repulok haza.


:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Inkabb igyunk egy sort, jol esne. Kurvara elszoktam ettol a melegtol, pedig imadtam. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.02. 11:33

Rocco írta: Kurvara elszoktam ettol a melegtol, pedig imadtam. :)
Mert embernek valóbb klímában élsz, a szervezeted már belátta (:y :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.02. 11:50

vollebak írta:
Rocco írta: Kurvara elszoktam ettol a melegtol, pedig imadtam. :)
Mert embernek valóbb klímában élsz, a szervezeted már belátta (:y :D
Egy fos, hanyinger az egesz, ami ott van. A szervezetem meg hozzaszokik ahhoz a szarhoz. :D
Tavaly augusztusban 1 ev utan hazajottem a 37 fokba es elveztem.
Most meg fasz kivan a 32 foktol. :(
Bar kitn a szabad levegon meg mindig imadom, napozok meg minden. De bent lakasban...
Gondolom gyorsan visszaszoknek, mert ahogy telnek a napok, egyre kevesbe erzem.
De tenyleg erdekes, hogy az ember is hogyan akklimatizalodik.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.02. 11:59

Rocco írta: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Inkabb igyunk egy sort, jol esne. Kurvara elszoktam ettol a melegtol, pedig imadtam. :)
Itthon vagy most?

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.02. 12:03

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Inkabb igyunk egy sort, jol esne. Kurvara elszoktam ettol a melegtol, pedig imadtam. :)
Itthon vagy most?
Aha, szombatig.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.02. 12:12

Pfff... Pont addig vagyunk Csopakon.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.02. 12:17

rdaneelolivaw írta:Pfff... Pont addig vagyunk Csopakon.
Ugysem lett volna idom most felmenni. Ricsihez is fel akartunk menni tegnap a baratnommel, de nem fert bele, annyira faradtak voltunk, aztan holnaptol megyunk tovabb megint.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.02. 12:44

Ricsi... lassan megjelenésed lesz egy sörözésen. Special guests: Carlos, Ecet. ;) :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.02. 12:52

rdaneelolivaw írta:Ricsi... lassan megjelenésed lesz egy sörözésen. Special guests: Carlos, Ecet. ;) :D
Az szép lesz :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.02. 13:02

rdaneelolivaw írta:Ricsi... lassan megjelenésed lesz egy sörözésen. Special guests: Carlos, Ecet. ;) :D
Akkor en is megyek valahogy. Carlost szivesen megsimernem, a takonynak meg belebasznam fejet az asztalba, az tuti.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.02. 13:22

én csak akkor megyek, ha mindenki bebaszik.
ne kelljen Dani józanul készített fényképeitől rettegni másnaptól :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: High-End » 2016.08.02. 13:28

rdaneelolivaw írta:Ricsi... lassan megjelenésed lesz egy sörözésen. Special guests: Carlos, Ecet. ;) :D
Gyilok?

(:i

Lezárt