A hülyeség, ha fájna ...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.04. 14:59

Bandee írta:
Magyarországon, mint jól látható itt is, még ma is mindenki feltétlenül az ingatlanban gondolkodik, pedig annak is meg vannak a veszélyei, ráadásul nincs likviditása. Természetesen nem rossz, ha van de csak abba fektetni.. Mondjuk van egy nagyon gazdag ismerős házaspár, szerintem milliárdosok lehetnek. Ők azt mondták legnagyobb baromság házat venni, ők bérelnek. A pénzük meg forog, adnak-vesznek belőle. Ezt mondtam a múltkor is, attól, hogy mondjuk az angol vagy német nem feltétlenül vesz ingatlant, másban vannak megtakarításaik. De teljesen más a berendezkedés, meg nyilván a kiszámíthatóság is, tudja, hogy ha ma keres annyit, hogy bérelje a neki legmegfelelőbbet, akkor holnap is fog tudni. A pénzét máshová teszi, feléli, költ. Nem véletlenül éppen a múltkor olvastam, hogy első két helyen vannak a németek és az angolok, akik a leginkább költekeznek. Itt nálunk is..
Mi magyarok úgy vagyunk szocializálva, hogy ha nincs ingatlanod akkor senki vagy. Mindegy, hogy egy lehetetlen környéken mondjuk Tarnadodon van 1 milláért ahol se munka se lófasz, de legyen. ) Én most építkezem, hogy belegondolok, hogy mi mibe kerül akkor azt hiszem nem vagyok normális, ebből nagyon sokáig béreltem voltam mindig a kedvemre valót és maradt volna arra is, hogy adjak-vegyek.

ez így ígaz, de először ez a téma az angol mosogatóknál, meg a nagy átlag melósoknál jött fel. és a nagy átlag melós nem fektet be ide-oda, az tuti. nincs is mit és nincs is hova. szinte az egyetlen értelmes befektetése egy ingatlan, mert ezzel bérleti díjtól is megszabadítja magát.

természetesen ha valaki olyan ügyes, hogy ennél komolyabb hozamot tud csinálni a kis pénzével, az már nem sokáig lesz mosogató, és kikerül a csoportból.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.04. 15:06

Jogos.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.04. 16:17

Ecet írta:
carlos78 írta:
akkor harmadáron meg is veszed :D

matek nem hazudik
Egyik ismerősöm mondta, hogy amennyiért eladtam a házamat, annyiért egy Tolna megyei faluba lehet venni egy utcát. :mosoly:
felpiszkáltad a fantáziámat ezzel a 120/hó - 15mil győri helyzettel.
nálunk Debrecenben 80/hó - 12mil van kb. köszönhetően az egyetemnek meg a munkahelyeknek.

bár nekem úgyis messze van, meg pénzem sincs ingatlanokat venni, de lassan időszerű lesz az egyik gyereknek valamit virítani.
üzletfejlesztésbe is tehetném, csak nincs kedvem nyakamba venni még több nyűgöt, mint szegény Bandee pl.
vannak még alternatívák, a napokban elszaladunk Eger környékére (Egerszalók, Demjén) pár napra, nos alig van kiadatlan szállás. úgy látom, hogy a hazai szállásipar felfutóban van, gondolom kiesett Marokkó, meg Egyiptom, de még Törökország is, sokan maradnak belföldön nyaralni.

gy barátom most pici pénzből álmodik nagyot: Élővíz mellett vett 1-2 milláért telket Kelet-Mo., járható az út, és sok legyen a hal, és saját partrész, ennyi volt a kikötése, mert nagy horgász. most csinál rá 3 faházat, 3 stéggel, keres valakit, aki a falusi konyháról elhozza a moslékot napi szinten és a három stégről beborítja a vízbe. a kis faházakat beetetett helyen 10-15 ezerért akarja kiadni horgászoknak családdal együtt, szerinte a beetetett helyekért sorban állnak a pecások, a család meg közben pihenget. Pár év alatt megtérül szerinte. Kíváncsi vagyok rá.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.04. 18:00

Ecet írta:Azon gondolkozom, hogy felveszek még 5 millát havi 100 rugós törlesztésre 5 évre és megveszem a 4-ik kecót is. Bérbeadásból fizetem a törlesztést. Más befektetés nem jut eszembe. Bár most néztem, hogy a januárban vásárolt 15 millás ingatlan már 18-19 millánál tart. Tényleg nem éri meg ingatlanba fektetni! :mosoly: Tehát helyesen a 120/hó - 19 milla.
Így kezdődött amerikában 2007-ben a subprime válság. :)
Persze a renccer' csak akkor borul be ha túl sokan vesztek fel hitelt erre a célra, de már kevesen veszik ki.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.04. 22:49

Ecet írta:
carlos78 írta:
felpiszkáltad a fantáziámat ezzel a 120/hó - 15mil győri helyzettel.
nálunk Debrecenben 80/hó - 12mil van kb. köszönhetően az egyetemnek meg a munkahelyeknek.

bár nekem úgyis messze van, meg pénzem sincs ingatlanokat venni, de lassan időszerű lesz az egyik gyereknek valamit virítani.
üzletfejlesztésbe is tehetném, csak nincs kedvem nyakamba venni még több nyűgöt, mint szegény Bandee pl.
vannak még alternatívák, a napokban elszaladunk Eger környékére (Egerszalók, Demjén) pár napra, nos alig van kiadatlan szállás. úgy látom, hogy a hazai szállásipar felfutóban van, gondolom kiesett Marokkó, meg Egyiptom, de még Törökország is, sokan maradnak belföldön nyaralni.
Itt is 80.000-et adnak a 11-12 millás panel ingatlanokért. Azon gondolkozom, hogy felveszek még 5 millát havi 100 rugós törlesztésre 5 évre és megveszem a 4-ik kecót is. Bérbeadásból fizetem a törlesztést. Más befektetés nem jut eszembe. Bár most néztem, hogy a januárban vásárolt 15 millás ingatlan már 18-19 millánál tart. Tényleg nem éri meg ingatlanba fektetni! :mosoly: Tehát helyesen a 120/hó - 19 milla.

Egy ilyet 80-ért lehet kiadni : http://gyorilakasok.hu/42728/elado_panellakas_gyor

Komolyabb 49nm-es lakást viszont ennyiért : http://gyorilakasok.hu/42477/gyor_revfa ... akas_kiado
Senki nem mondta, hogy ne éri meg én azt mondtam, hogy nem csak abba. Felesleges a cirkusz, láthatóan Carlos megértette és Dani is

Ha most a tiéd 19 milla akkor ha eladnád akkor egy másikat ugyanennyivel drágábban vennéd meg, mintha januárban vetted volna. EZ már csak ilyen. Én három éve vettem és most 2,5x ér, mégsem érzem magam befektetési zseninek. :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.04. 23:48

Ecet írta:
Bandee írta:
Senki nem mondta, hogy ne éri meg én azt mondtam, hogy nem csak abba.
Akkor mibe? :mosoly: Szerintem most ilyen jegybanki kamatok mellett csak ingatlanba éri meg.

Fizetek még havonta 40.000-et nyugdíj takarékosságba az NN-nek. Lennének még ötleteim kockázatos üzletekbe, ahhoz már öreg vagyok...
Látod ez egy jó kérdés. Egyébknt igen, most ez egy jó periódus, csak én 3-4 éven belül ezen a téren visszaesésre számítok, mert nem tudom a jövedelmek hogyan követik majd le ezt a ingatlannal kapcsolatos áremelkedést..

Egyébként az is kérdés, kell-e befektetni? Bennünk magyarokban ritkán merül fel (bennem is), hogy feléljünk. Nem tudom mennyi idős vagy és van-e gyerek? Ha nincs, akkor pl. magadra is költheted, amint olvasom nem kell attól tartanod, hogy éhen fogsz halni. Van tartalék, ingatlan..

Engem egyre inkább foglalkoztat, hogy vissza kell venni a tempóból. Mert hullanak a 40-es 50-es fazonok. Csak mint ahogyan te is, sokan egyre hajszoljuk a többet és többet.. Mert a gyerekek, nekik majd könnyebb legyen, stb-stb.. :) Mintha nekünk két életünk lenne. Nyilván kell vagyon de szerintem egy lakás ha jut/gyerek, az már több mint jó. Nem egy olyat láttam, ahol a szülők, nagyszülők felhalmoztak, aztán jött egy generáció aki a picsájára vert az egésznek

Egyébként van egy cég aki Tesla módra kamionokat kezdett farigcsálni. Szerintem ilyesmibe is érdemes egy 10-20% pénzt tenni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.04. 23:58

Nem aki, ami. Már elgépelek, késő van. Sorry:)

Akkor fasza, szerintem toljad csak így tovább. Nagyon helyes, jó ilyet is olvasni

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2016.08.04. 23:59

Lehet mazsolázni a 444 disznóságaiban

Iróniusz
Iróniusz 40 minutes ago
Detected as spam Thanks, we'll work on getting this corrected.
Azt nem értem, hogy miért a muszlim nőknek kell beöltöznie, ha a muszkim férfiak nem tudják türtőzteni magukat és nem tudnak viselkedni? (23:14)

Iróniusz
Iróniusz NERminátor an hour ago
Detected as spam Thanks, we'll work on getting this corrected.
Ez az akkor a férfiak is hordjanak kendőt! A legfontosabb európai érték az egyenlőség ezen belül a nemi egyenlőség. Ha megengedjük nekik a burka rákényszerítését a nőkre, a szabad vallásgyakorlás jogán, akor mi akadályozhatja meg őket a többnejűség bevezetésében. Nem szabad engedni hogy a szabad vallásgyakorlás címén egyéni jogokat csorbítsanak. Nem lehet csipegetni az európai szabadságjogokból. Ez nem a la karte. Mindegyiket el kel fogadni!!!!!

Iróniusz
Iróniusz Marque an hour ago
Detected as spam Thanks, we'll work on getting this corrected.
Csak hogy a vallásgyakorlás nem mehet más kárára. Ugyani ezek a vallásgyakorlók korlátozzák az én jogaimat! És érzékenységemet!

Iróniusz
Iróniusz an hour ago
Detected as spam Thanks, we'll work on getting this corrected.
Mindig is a röhögés keringet amikor egy muszlim a vallásszabadságra hivatkozik!

Iróniusz
Iróniusz an hour ago
Detected as spam Thanks, we'll work on getting this corrected.
Nem az a kérdés hogy a jövőben meg fog szűnni a teljes vallásszabadság Európában, ha nem az hogy ki fogja megszűntetni. Mi vagy a muszlimok.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.08.05. 00:40

carlos78 írta:
t-oom írta: En most kertes Családiház alberletet keresek. Kicsi az 51 m2, viszont 30-40 milliom sincs hazat venni, vagy epiteni... Illetve nem ohajtom magam 20-30 evre adossagba verni. Igy tokeletes megoldas szamunkra az alberlet... Nem kotelez el egy eletre.
nincs ezzel gond, ha van rá évi 1-2-3milliód
Legyen havi 100. 15 ev alatt 18 millio. Kb ennyiert kapnek ma egy lepusztult hazat Szekszárd kozpontjaban, amire meg legalabb ennyit ra kell kolteni. Es nemhogy a felujitasra, de meg a megvasarlasra sincs penzem. Ha felvennem a 10+10 csokot, akkor is meg kellene legalabb egy 10-es hitel... 15-18 ev mulva a gyermekeim elkerulnek itthonrol. Mi pedig kergetjuk egymast a parommal a 100 m2-es kertes hazban, legalabb 10 misi hitellel a nyakunkon...

Ennyire nem vagyok felelotlen. Addig nyujtozkodom, amig tudok, es a hitelt igyekszem elkerulni. Jelenleg nincs egy filler tartozasom senki fele, nem elunk nagy labon, de nem is kell, hogy panaszkodjunk. Ha kiadom a lakast, valamennyit csokkenti az en koltsegemet... Cserebe olyan meretu hazban lakhatunk, amire epp szuksegunk van...illetve amig szukseges. Nem kotelezem el magam egy eletre.

Mindez persze meg felteteles, mert meg nincs meg az alberlet. Van egy lehetseges haziko, udvarral, varoskozpontban. 70-es evek kocka hazikoja, reszlegesen felujitott allapotban. Egyezkedunk, hogy esetleg a tovabb felujitast lelaknank, mert a tulaj eladni nem akarja, penze pedig nincs folytatasra.

Jelenleg ezt tartom a legoptimalisabb, es legkenyelmesebb megoldasnak... Persze a kenyelemnek ara van...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.08.05. 00:55

Ecet írta:
Bandee írta:
Senki nem mondta, hogy ne éri meg én azt mondtam, hogy nem csak abba.
Akkor mibe? :mosoly: Szerintem most ilyen jegybanki kamatok mellett csak ingatlanba éri meg.

Fizetek még havonta 40.000-et nyugdíj takarékosságba az NN-nek. Lennének még ötleteim kockázatos üzletekbe, ahhoz már öreg vagyok...

"Én három éve vettem és most 2,5x ér, mégsem érzem magam befektetési zseninek." <- Mutass valami hasonlót, ami ennyit hozott volna.

Én sem érzem magam befektetési zseninek, de az ingatlanba biztos voltam. Nem hiszem, hogy bármelyikőtök tudna mondani ezen kívül biztos befektetést ami ennyit hoz...
Anno apam oroksegebol 2001-ben (500eftert) vettem 3,8 ha (105AK) szantot, ma evente kb. ennyi hasznot termel. Az arat meg inkabb meg sem nezem, hogy ma mennyiert tudnam megvenni...

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.05. 08:07

t-oom írta: Legyen havi 100. 15 ev alatt 18 millio. Kb ennyiert kapnek ma egy lepusztult hazat Szekszárd kozpontjaban, amire meg legalabb ennyit ra kell kolteni. Es nemhogy a felujitasra, de meg a megvasarlasra sincs penzem. Ha felvennem a 10+10 csokot, akkor is meg kellene legalabb egy 10-es hitel... 15-18 ev mulva a gyermekeim elkerulnek itthonrol. Mi pedig kergetjuk egymast a parommal a 100 m2-es kertes hazban, legalabb 10 misi hitellel a nyakunkon...

Ennyire nem vagyok felelotlen. Addig nyujtozkodom, amig tudok, es a hitelt igyekszem elkerulni. Jelenleg nincs egy filler tartozasom senki fele, nem elunk nagy labon, de nem is kell, hogy panaszkodjunk. Ha kiadom a lakast, valamennyit csokkenti az en koltsegemet... Cserebe olyan meretu hazban lakhatunk, amire epp szuksegunk van...illetve amig szukseges. Nem kotelezem el magam egy eletre.

Mindez persze meg felteteles, mert meg nincs meg az alberlet. Van egy lehetseges haziko, udvarral, varoskozpontban. 70-es evek kocka hazikoja, reszlegesen felujitott allapotban. Egyezkedunk, hogy esetleg a tovabb felujitast lelaknank, mert a tulaj eladni nem akarja, penze pedig nincs folytatasra.

Jelenleg ezt tartom a legoptimalisabb, es legkenyelmesebb megoldasnak... Persze a kenyelemnek ara van...
szóval 15 év múlva a serpenyő egyik oldalán áll 18millió elköltött pénz albérletre és nulla tulajdon, a másik oldalon meg egy saját ház (ami ér mondjuk 25-30-at) 10-es hitellel (gondolom 20-25-30év), amiből már leketyegett 15 év azaz max 5mil van hátra - azért ez komoly különbség..

nyilván ha nagy lesz a ház, kiadod, és feléért veszel ki kisebbet, másik feléért meg a gyereknek az induláshoz kijön egy ingyen albi (egyetemen, stb nem rossz az), vagy elköltöd a rezsidre és minden bevételed megmarad és a tied.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.08.05. 08:22

Ertelek. Mar csak azt a 10+10 misi hitelt kellene valahogy felvennem... Na ehhez nem fulik a fogam!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára t-oom 2016.08.05. 08:27-kor.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.08.05. 08:26

Ecet írta:
t-oom írta: Anno apam oroksegebol 2001-ben (500eftert) vettem 3,8 ha (105AK) szantot, ma evente kb. ennyi hasznot termel. Az arat meg inkabb meg sem nezem, hogy ma mennyiert tudnam megvenni...
Föld az nagy üzlet. Egyébként az is az ingatlan csoportba tartozik! (:n Ahhoz viszont érteni kell, én pedig megtanultam már jó sok pénzért, hogy amihez nem értek azzal nem foglalkozok.
Egy darabig kuzdottem en magam a muvelessel, de ehhez keves a 16 ha. Ma ebbol 6 ha-t berbe adtam, 10-et pedig egy olyan gazdaval muveltetek, aki ert hozza. Persze igy joval kisebb a haszonkulcs. Legalabb 50 ha kellene ahhoz, hogy foallas szeruen erdemes legyen beruhazni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.05. 08:26

Bandee írta:Engem egyre inkább foglalkoztat, hogy vissza kell venni a tempóból. Mert hullanak a 40-es 50-es fazonok. Csak mint ahogyan te is, sokan egyre hajszoljuk a többet és többet.. Mert a gyerekek, nekik majd könnyebb legyen, stb-stb.. :) Mintha nekünk két életünk lenne. Nyilván kell vagyon de szerintem egy lakás ha jut/gyerek, az már több mint jó. Nem egy olyat láttam, ahol a szülők, nagyszülők felhalmoztak, aztán jött egy generáció aki a picsájára vert az egésznek.
Mozogni kell.
40 fölött szerintem muszáj.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.05. 14:09

t-oom írta:Ertelek. Mar csak azt a 10+10 misi hitelt kellene valahogy felvennem... Na ehhez nem fulik a fogam!
10 milla pár százalékáért kapsz most 20at a csokkal együtt. ennél jobb deal nincs európában, vagy van?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.05. 14:16

rdaneelolivaw írta:
Mozogni kell.
40 fölött szerintem muszáj.
meg pihenni. meg ismerni a táplálékokat, hogy mi a jó a testednek és mi nem, legalább alapszinten. főleg a kajákat. (nem ilyen kuruzslásra gondolok, hanem tápértékre, élettani hatásra, stb.)

példa: gyerekkoromban fülgyulladásom volt minden héten, kb 20szor fel is szúrták (azt mondták halláskárosult leszek valószínüleg a sok szúrástól, ehhez képest zenéltem jó pár évig :D )

most is előfordul hogy begyullad huzattól. mindent kipróbáltam már, gyógyszertől kövirózsacseppen át füstölőig, semmi nem jó.
mire kiderült, hogy hagyma leve kell vattára, és be a fülbe. tökéletes. azóta rájöttem, hogy a hagyma kb. mindenre jó nálam, ha már kicsit fáj a torkom télen, veszem elő, lereszelem (sírok), fölé hajolok és szívom a szagát 15 percig kb. utána kiköpködök mindent, ami bennem van.. évek óta nem vagyok megfázva sem. 50 forintból :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.05. 17:09

én is, csak sajnos 20 évvel később, mint kellett volna
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.05. 17:29

carlos78 írta:meg pihenni. meg ismerni a táplálékokat, hogy mi a jó a testednek és mi nem, legalább alapszinten. főleg a kajákat. (nem ilyen kuruzslásra gondolok, hanem tápértékre, élettani hatásra, stb.)

példa: gyerekkoromban fülgyulladásom volt minden héten, kb 20szor fel is szúrták (azt mondták halláskárosult leszek valószínüleg a sok szúrástól, ehhez képest zenéltem jó pár évig :D )

most is előfordul hogy begyullad huzattól. mindent kipróbáltam már, gyógyszertől kövirózsacseppen át füstölőig, semmi nem jó.
mire kiderült, hogy hagyma leve kell vattára, és be a fülbe. tökéletes. azóta rájöttem, hogy a hagyma kb. mindenre jó nálam, ha már kicsit fáj a torkom télen, veszem elő, lereszelem (sírok), fölé hajolok és szívom a szagát 15 percig kb. utána kiköpködök mindent, ami bennem van.. évek óta nem vagyok megfázva sem. 50 forintból :D
Mi elő szoktuk venni ha valamelyik gyerek meg van hülve, vagy akár mi, szülők.
Elővesz egy jókora vöröshagyma... kettévág és odatesszük a hálószobába az ágy mellé - szépen illatozzon. :D
Nem mondom van szaga, de tényleg aranyat ér. :)

A fülbe én is próbáltam már, meggyógyultam.
Após fokhagymát zabál kb kilószámra, szerintem nem emlékszem, hogy volt valaha beteg. Pedig otthon nem eszik és alkoholista.
Najó ez így nem igaz, rendszertelenül de eszik azért.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.08.06. 21:19

Van... Azt koltom, ami az enyem... Nem a banket!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.07. 08:06

Ezt most mire tetszett írni? :)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.08.07. 08:21

Erre szerettem volna, csak már sok volt a sör tegnap...:-)
carlos78 írta:
t-oom írta:Ertelek. Mar csak azt a 10+10 misi hitelt kellene valahogy felvennem... Na ehhez nem fulik a fogam!
10 milla pár százalékáért kapsz most 20at a csokkal együtt. ennél jobb deal nincs európában, vagy van?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.07. 08:24

Jó az a CSOK 10+10... akkor ha már VAN 3 gyereked és éppen költözni akarsz valahonnan valahova.
Csak ezért vállalni, +1, +2 avagy +3-at (nulláról), na az felelőtlen. :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.07. 08:38

rdaneelolivaw írta:Jó az a CSOK 10+10... akkor ha már VAN 3 gyereked és éppen költözni akarsz valahonnan valahova.
Csak ezért vállalni, +1, +2 avagy +3-at (nulláról), na az felelőtlen. :)
Fiam is állandóan ezen agyal. Csak ott van egy kis bibi, hogy Dunakeszin nincs friss parcellázás, amik meg vannak akár üres telekek, akár olyan beépített, ami tulajdonképpen egy rom és telekárban megy, az is vinné a 10+10-et és még kevés is lenne rá.
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2016.08.07. 08:54

rdaneelolivaw írta:Jó az a CSOK 10+10... akkor ha már VAN 3 gyereked és éppen költözni akarsz valahonnan valahova.
Csak ezért vállalni, +1, +2 avagy +3-at (nulláról), na az felelőtlen. :)
Megha van hozza meg minimum 20-ad... 40 alatt nem szabad epitkezesbe fogni...

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: A hülyeség, ha fájna ...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.07. 11:58

t-oom írta:Van... Azt koltom, ami az enyem... Nem a banket!
jogos. én rohadtul hitelellenes vagyok. csak akkor vennék fel hitelt, ha hasznot hoz.
itt arról van szó, hogy az ingyen10-et nem kéne elengedni. felveheted magában is, önerő nélkül asszem, ha viszont nincs akkor mégiscsak hasznot hoz a hitel, mert hozzájutsz az ingyen10hez vele.

nálunk is téma volt, hogy fel kéne kapni, újépítésű a házunk, 2 gyerek van, szóval csak alá kéne írni a harmadik vállalását és jönne a 10misi. (kb)
nem írtuk alá egyelőre.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Lezárt