Életmód magazin

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.12.08. 00:13

Szevasztok Pajtikák!

Mindenekelőtt köszönöm mindenkinek a kedves, bíztató szavakat!

És akkor most elmondom, mi történt:

Tegnap reggel negyed 9-re bevonultam az Állami Szívkórházba Balatonfüreden. Megmondom őszintén olyan kicsinek és elesettnek éreztem magam abban a hatalmas épületben, mint egy riadt egér. A következőképpen megy a dolog, ha valaki ilyen célból megy oda:

A portán meg kell nyomni egy számhívó gombot. Kap az ember egy sorszámot és türelmesen (megtörten) várja a sorát. Én a 304 számot kaptam tegnap. Viszonylag hamar rám kerüt a sor. Becsengettek az "érkeztetőbe". Ott egy mikulás sapkás hölgy fogadott (ugyanis dec.6. volt!) Azonnal kifogásolta, hogy az oda irányító kórház hiányos iratokkal indított útnak. kellettek volna még ilyen-olyan vizsgálati eredmények, zárójelentések. Én abszolúte tapasztalatlan vagyok az ilyesmiben így azt vittem, amit mondtak. Pedig még a vérvételt is elvégezték rajtam előtte, hogy azzal se menjen ott feleslegesen az idő. No mindegy, a hölgy aztán megnyugtatott, hogy azért, ha már addig elutaztam, nem kell hazamennem dolgom végezetlenül. Azért ez a kis "előjáték" természetesen nem igazán tett jót amúgy is megtépázott idegrendszeremnek.

Aztán felküldtek a 103-as szobába, ahol majd beléptetnek hivatalosan is az intézetbe. Pár barátságtalan, megfásult nővér vette kelletlenül tudomásul, hogy jelentkeztem felvételre. Elkérték az irataimat, aztán némi adminisztráció után bevezettek a 110-es kürterembe. Szerencsére üres volt a három ágyas terem. Bár mikor megláttam, azt gondoltam visszarepültem 40 évet a szocializmusba. Ütött-kopott csempék, feslett műpadló, avíttság mindenütt. Majd miután átöltöztem, ott szorongtam az ágyamon és próbáltam olvasgatni a magammal hozott könyvemet. Telt-múlt az idő.

Aztán egyszer csak jött a főnővér, hogy menjek vele. Visszamentünk a 103-as szobába. Azt mondta: "Sajnos egyelőre nincs orvos. Ha szerencséje lesz, lesz szabad ma, ha nem, akkor várnia kell!" Jelzem, engem úgy engedtek utamra, hogy első nap meglesz a műtét, utána egy éjszakát muszáj ott töltenem, aztán mehetek haza. No, ez kellőképpen lehangolt. Ám azért hozzátette: "Azért, hogy hasznosítsuk az időt, készítünk egy EKG-t." Megtörtént. Amikor akartam felkelni az ágyról rám parancsolt, hogy maradjak. Lekapott a falról egy olcsó, eldobható borotvát és azzal leborotválta a csuklóimon a szőrt. Majd utasított, húzzam le gatyómat. "Ott" is leborotvált két oldalt. Elmondta, ez azért van, mert ha a csuklómnál nem tudják bevezetni a katétert, akkor a comból teszik azt meg. Kisé megalázva éreztem magam, a meglehetősen brutálisan és érzéketlenül elvégzett borotválás miatt, de túltettem magam rajta.

Visszamentem ismét a kórterembe. Némi olvasás után jött egy másik nővér és hőmérsékletet, vérnyomást mért. Aztán csak vártam, vártam és vártam... Kicsit később a vénámba beültettek egy kanült. Az nem kellemes, feszítő érzés. Teltek-múltak az órák és senki nem nyitotta rám az ajtót. Eltelt az egész nap. semmi más nem történt velem. Időnként benyitott egy nővér, hogy igyekeznek szabad orvost találni, de műtenek, soron kívüli extrém esetet hoztak, stb. Nem került rám a sor. Belekeseredtem a sorsomba. Este lett, majd éjszaka és én stresszelve vártam a másnapot...

Ma aztán kb 11 óra felé előkerült egy fiatal, szimpatikus orvos. A kórteremben megkérdezte a szokásaimat, az esetleges előzményeket, stb. majd elmondta, hogy átnézve a leleteimet, a zárójelentéseket, a vérvételi eredményemet, neki kétségei támadtak a beavatkozás szükségességéről. Azt mondta, hogy azért ez is egy kockázatos beavatkozás és ők, orvosok nem szívesen vállalják a kockázatot, ha nem muszáj. Én buzgón helyeseltem és hozzátettem, hogy nem önszántamból mentem, hanem küldtek. Hiányolta a szív ultrahang és terhelési próba eredményeit, amit pedig az itteni kórházban elvégeztek rajtam októberben. Előbb az vetődött fel, hogy beszerzi e-mail-ben vagy faxon, aztán gondolt egyet és azt mondta: "Megcsináljuk újra itt mind a kettőt és ha azok indokolják, csak akkor végzem el a beavatkozást." No, elkezdtem szurkolni magamnak, hogy ugyanolyan jók legyenek ezek az eredményeim,mint Pápán.

Előbb a szív ultrahangot végezte el. Miután végzett félve kérdeztem meg, mit tapasztalt. A válasz nagyon megnyugtatott: "Semmi rendelleneset nem tapasztaltam. Ha a terhelési próba is jó lesz, akkor elbúcsúzunk egymástól!" Nem akartam hinni a fülemnek. De azért még aggódtam a terhelési próba miatt. Fél óra múlva az is megtörtént.

Egyre növekvő sebességgel mozgó futópadon kell az embernek ilyenkor mellkasára aggatott zsinórokkal menni, majd futni. Sajnos a vérnyomásom a kezdeteknél már 160 volt. A végén elértem a 200-at. Ám ettől függetlenül a szívvel mindent rendben találtak. Ezért a doki kimondta a szentenciát: "Nem lesz beavatkozás, mehet haza!" Hát, velem madarat lehetett volna fogatni.

Bementem a kórterembe. átöltöztem újra utcai ruhába. Aztán jött a doki és átadta a zárójelentést. A vérnyomásomra új gyógyszert írt fel, mert kevés az, amit eddig szedtem. Továbbá vércukor vizsgálatra is beutalt, mert kezdődő cukorbetegségre gyanakszik. Ez kissé lelohasztotta a jókedvemet. Majd elbúcsúztunk egymástól. Utána a nővérek kiszedték a kanült a kezemből és elindulhattam haza.

Hát ez volt az én történetem a szívkórházban most emberek. Rettenetesen be voltam csinálva előtte, aztán eljöhettem úgy, hogy amitől legjobban tartottam, az elmaradt. De ugye senki nem lepődik meg, ha azt mondom: cseppet sem vagyok amiatt elkeseredve. Így aztán nem tudok hozzászólni Bertone és Eniksz fent leírt azon "élményeihez", melyek egy megvalósult ilyen jellegű beavatkozáshoz kapcsolódnak. De azt sem bánom.

A lényeg az, hogy visszatérhettem és újra itt lehetek közöttetek. Most már megmosolyogni való az 5-i írásom, de higgyétek el, hihetetlen nehéz pszichésen kezelni egy ilyen helyzetet.

A show tehát megy tovább! ...

:mosoly: :mosoly: :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.12.08. 06:12

Lancelot írta:Szevasztok Pajtikák!

Mindenekelőtt köszönöm mindenkinek a kedves, bíztató szavakat!

És akkor most elmondom, mi történt:

...

A show tehát megy tovább! ...

:mosoly: :mosoly: :mosoly:
Akkor üdv újra itt! :mosoly:

A körülmények leírása nem lep meg. Ahogy elengedtek, az viszont igen. Vagy csak gyorsan túltetted magad a leírásban ezen a részen. :mosoly:
Az előkészület nálam is pontosan így zajlott (borotválás).
A kanült azonban nem tették be, csak már a vizsgálati asztalon. Viszont a vizsgálatot követően, mikor ezt is kivették, akkor jött - számomra - a legrosszabb. Miután itt egy a nagy eret vágnak, annak esélyt kell adni a begyógyulásra. Ezért nekem (és a nejemnek is, meg annak a pár tucat embernek, aki ott volt) egy speciális szorító kötést raktak fel a csuklómra, amit bizonyos időnként lazítottak. Ha jól emlékszem, HAT órán keresztül! Eközben kb azt csinálhattam, amit akartam, de óránként (vagy félóránként?) meg kellett jelennem és egy kicsit lazítottak a "bilincsen". Majd kaptam egy hazamenős szorítókötést, amit csak 24 óra múlva vehettem le. Ez az egész procedúra szarabb volt, mint maga a vizsgálat.
Amit írtál a feszítő érzésről, az megvolt, de azért simán elviselhető. Majd elkezdték a katétert felvezetni, amiből semmit nem éreztem, kivéve egyszer, amikor úgy éreztem, valahol a hónalj környékén járnak és akkor volt ott egy kis meleg-égető érzés, bár lehet, akkor sem maga a katéter okozta, hanem valami kontraszt vagy milyen anyag, amit ilyenkor használnak (erről csak olvastam).
Elvileg nézhettem volna az egészet, de annyira nem voltam rá kíváncsi.
Viszont, amikor közölték, hogy vége, most már csak kihúzzák a cuccost, akkor már odanéztem. Hát, mit mondjak, megdöbbentő volt látni, milyen hosszú "csövet" húztak ki belőlem! Azt hittem, sosem ér ki a vége. (:v
Aztán, az egyik alkalommal, amikor lazítottak a kötésen, akkor hívott a doki is és elmondta, mi a helyzet. Na, ez egy kicsit meglepett. Ekkor már évek óta jártam Baján a problémámmal a kardiológiára, de ott soha semmit nem mondtak arról, hogy a magas vérnyomásomon kívül lenne bármi probléma. Szegeden a dokitól kellett megtudnom, hogy igazolódott, ami a bajai papírjaimban is benne van(!!!), s amiről biztos tudok. Nem értettem, miről beszél, ami viszont őt lepte meg. Csodálkozva mondta, hogy benne van az anyagban is, amit hoztam, hogy valamelyik szívbillentyűm nem záródik rendesen és nem érti, ezt miért nem mondták el nekem?! De ne izguljak, még nem olyan drámai a helyzet, hogy feltétlenül műteni kelljen. Azért ez, a megnyugvás mellett kissé felbőszített.

A cukorral való ijesztgetésről meg annyit, hogy szeretnek az orvosok ijesztgetni. :mosoly:
Nekem úgy tíz éve mondták ezt először. Hogy kerüljem a kenyeret és társait, mert ...
Szintén kb tíz éve mondták, hogy köszvényem van, nem ehetek ezt, meg azt. Többek között marhahúst, meg HALÁSZLÉT! Érted, HALÁSZLÉT! Itt Baján! (:v
Amikor kivették az epekövemet a hólyaggal együtt, akkor is adtak egy étkezési tudnivalót.
Amikor kiderült a gerincsérvem, akkor egy leírást, hogy mit nem szabad csinálnom.
Az asztmámra is elláttak tanácsokkal.
És akkor most még nem is soroltam fel mindent.
Évekig szedtem a sorra bővülő gyógyszereket, majd mikor ezek már elérték a havi 10 000 forintos összeget, akkor azt mondtam, elég.

Azóta rendben van a vérnyomásom, a cukrom. Amikor vérvétel után mondják, hogy ez és ez miatt mit kell szedjek, mire kell vigyázzak én azt szépen meghallgatom és szarok az egészre, élem az életem úgy, ahogy régen. Vagy majdnem úgy, de nem vagyok hajlandó azt tenni, amit mondanak, mert akkor csak kb teán élhetnék, s jobb lenne, ha ki sem kelnék az ágyból. :neem01

Neked nyilván kellene egy kicsit a hajtáson lazítani, mert az tényleg veszélyes, egyébként meg ne foglalkozz a többivel! Éld az életed úgy, hogy jól érezd magad, különben belesavanyodsz, s az sokkal rosszabb.
Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: mudd » 2017.12.08. 09:12

Lancelot írta:Ám ettől függetlenül a szívvel mindent rendben találtak. Ezért a doki kimondta a szentenciát: "Nem lesz beavatkozás, mehet haza!" Hát, velem madarat lehetett volna fogatni.
(:u (:k (:u (:k (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.08. 13:58

Lancelot írta:**** A show tehát megy tovább! ...
:mosoly: :mosoly: :mosoly:
Nah.... jólvan akkor tehát minden OK! (:j

A vérnyomásod hogy a pébe' volt 180 és 200 a futópadon?
A pulzus csak nem lehetett... (:v

Bár ha 180-as pulzust kicserkésztél magadból akkor nincs semmi bajod.
Élsportolók szokták 1-2 perc erejéig ennyire feltornászni. :) Mondjuk sprintelés közben.

Aztán mi volt a futópadon?
:pf03

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.12.08. 22:35

nikotin írta:
Lancelot írta:Szevasztok Pajtikák!

Mindenekelőtt köszönöm mindenkinek a kedves, bíztató szavakat!

És akkor most elmondom, mi történt:

...

A show tehát megy tovább! ...

:mosoly: :mosoly: :mosoly:
Akkor üdv újra itt! :mosoly:
Köszönöm! :)

Ahogy leírtad azt, amin nem kellett átesnem, azért még jobban megkönnyebbültem, hogy nem kellett rajta átesnem. Azt mondjuk én is eltökéltem, hogy nem fogom végig nézni.

Amit pedig az egyes vérvételek utáni figyelmeztetésekről írtál szintén elgondolkodtató. Kétarcú a dolog. Mert lehet valóságtartalma annak, amit az orvosok olyankor a lelkünkre kötnek. Ezért az ember olyankor megijed és megfogadja, no majd most akkor annak megfelelően élek. Aztán persze ez nem megy, mert elkapja megint az ékszíj. De abban is lehet valami, hogy olyan erőteljes a gyógyszerlobbi, ami talán már az orvosi társadalmat is markában tatja és érdekeltek a töméntelen gyógyszer felírásban. Én is belegondoltam, mikor októberben kijöttem a kórházból és az addigi kétféle helyett ötfélét kellett szednem, hogy ez nem normális. Emiatt vártam is ezt a balatonfüredi esetet, hátha változtatnak a dózison. Nos, változtattak is: az öt helyett most csak egyfélét kell majd szednem. Igaz az egy erősebb vérnyomáscsökkentő, mint az eddigi. De belegondoltam, hogy össze-vissza mérgezzük magunkat a gyógyszerekkel, kicsináljuk a gyomrunkat. Elképesztő! Lehet, hogy a régi emberek módszereit kellene valahogy feltámasztani, akik szinte soha nem szedtek gyógyszert (nem volt vagy nem is volt rá pénzük) és mégis valahogy el éldegéltek. Igaz, akkor a világ szennyezettsége meg sem közelítette a mostanit. Szóval nagyon komplex kérdés ez és olyan helyzet, amiben nehéz eligazodni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.12.08. 22:42

rdaneelolivaw írta:
A vérnyomásod hogy a pébe' volt 180 és 200 a futópadon?
A pulzus csak nem lehetett... (:v

Bár ha 180-as pulzust kicserkésztél magadból akkor nincs semmi bajod.
Élsportolók szokták 1-2 perc erejéig ennyire feltornászni. :) Mondjuk sprintelés közben.

Aztán mi volt a futópadon?
:pf03
Nem tudom Dani! A zárójelentésemben ez van szó szerint: "EKG futószalag terhelés ... Terhelési idő: 08:57 ... pulzus: 75 - 153 (min RR:160/120 - 200/110 Hgmm. ..."

Hogy mi volt a futópadon? Ezt is idézem az iratból: "... Csúcs sebesség 5,5 km/h, csúcs meredekség 14% ..." Ahogy írtam fokozatosan emelték a sebességet, én meg talpaltam, ahogy csak bírtam. :mosoly: (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.12.08. 23:17

csak most olvasom a történetet

még én is örülök, hogy megúsztad, ez a jó hír
azt viszont biztos te is tudod, hogy nem úsztad meg az életmódváltást
ha már az öregeknél tartunk: egész nap a levegőn dolgoztak, szép komótosan, ezért ehettek szalonnát kenyérrel.
el kell fogadni, hogy a mi életformánk már nem ilyen, a vezetéshez sétáláshoz ücsörgéshez nem kell csak nagyon kevés finomított liszt (kenyér, tészta) és kevés zsír. mindkettő kell persze, csak kevés. a másik: tessék lejjebb adni a munkából, nem vagy már gyerek, 6-8 óra komótos meló elég lesz. a harmadik pedig: nagy sportolásnak ne állj neki edzetlenül, de heti 3x1 óra tempós séta a minimum.

nekem is volt egy rosszullétem pár éve (vírus+baci+tulhajszolás volt), na akkor változtattam, a munka és a kaja a fele, a sport és a család a duplája - mínusz harminc kiló lett belőle. olyan formában vagyok mint 20 évesen, és a gyerekeim is azt látják, hogy sokat vagyok velük, vidám vagyok és remélem jó példa nekik. cserébe új S merci nem lesz, na bumm :D

gondold át, és jobbulást. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.09. 09:17

Lancelot írta:Nem tudom Dani! A zárójelentésemben ez van szó szerint: "EKG futószalag terhelés ... Terhelési idő: 08:57 ... pulzus: 75 - 153 (min RR:160/120 - 200/110 Hgmm. ..."

Hogy mi volt a futópadon? Ezt is idézem az iratból: "... Csúcs sebesség 5,5 km/h, csúcs meredekség 14% ..." Ahogy írtam fokozatosan emelték a sebességet, én meg talpaltam, ahogy csak bírtam. :mosoly: (:v
Akkor fél perc alatt felment a pulzus 150-re és ott is ragadt. (gondolom) (:v

Amúgy ha 75 - 153, az azt jelenti, hogy eleve magasabb üzemben teker a szíved, még ha nyugalmi állapotban van is.
Ez a 75 nyugalmiban is ennyi? Nem mondanám magasnak, de azért nem is alacsony. :) De az is lehet, hogy ez a fehérköpeny-faktor volt.
A 153 viszont alacsony. Persze ha nem volt sprint akkor jó.

50 - 170 között lenne a szuper.
Nyugalmi állapotban = 45. :mrgreen: (:o

Amúgy hosszútávon ezen csak sporttal tudsz javítani. Szerintem.
Vérnyomáson is.
Sok mozgás, jó kaják.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2017.12.10. 15:20

Örülök, hogy minden jól alakult Lancelot ! :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.12.10. 16:54

rdaneelolivaw írta: Akkor fél perc alatt felment a pulzus 150-re és ott is ragadt. (gondolom) (:v

Amúgy ha 75 - 153, az azt jelenti, hogy eleve magasabb üzemben teker a szíved, még ha nyugalmi állapotban van is.
Ez a 75 nyugalmiban is ennyi? Nem mondanám magasnak, de azért nem is alacsony. :) De az is lehet, hogy ez a fehérköpeny-faktor volt.
A 153 viszont alacsony. Persze ha nem volt sprint akkor jó.

50 - 170 között lenne a szuper.
Nyugalmi állapotban = 45. :mrgreen: (:o

Amúgy hosszútávon ezen csak sporttal tudsz javítani. Szerintem.
Vérnyomáson is.
Sok mozgás, jó kaják.
Na, faszán megadtad a jó tanácsot:))

A pulzusszám 60-100 között normális és számtalan dolog befolyásolja. 60 alatti pulzus már nem normális átlag embereknél. Inkább fontos, hogy ritmusos, egyenletes legyen a pulzus. 50-60 között fiatal élsportolók, atléták szíve ver tehát irreális elvárás Lancelottól egy 45- ös pulzus, de amúgy Tőled is vagy bárkitől ezen a fórumon. Ennyi erővel akkor Lance ússzon úgy mint Katie Ledecky :) A 153 száma nem alacsony, mert a max. pulzusa Lacinak életkorából adódóan 160 körül van. Szerintem Lance pulzusa 60-160 között lehet normális attól függően, hogy mit csinál éppen.
Egyébként szoktak okosságokat íri, hogy akinek 50-et ver a szíve az 9x évig él akinek meg 80-as az meg 72 évig. Hány atlétát és élsportolót hozzunk példának aki a 70-et se élte meg? Az a szerencsétlen Schirilla is majd kicsattant az egészségtől, szuper maratonozott és jeges Dunában úszkált, de talán a 60at se élte meg..

Sokat nem tudok a dologról (honnan is tudnék) én is csak olvastam ezeket, de kikerekedtek a szemeim amikor elolvastam a hsz-ed:))) Mérvadó egyedül Kefír elvtárs lehet ebben a témában. De ahhoz át kéne emelnünk a beszélgetést a valóság topikba. ..)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.10. 20:02

Bandee írta:Na, faszán megadtad a jó tanácsot:))

A pulzusszám 60-100 között normális és számtalan dolog befolyásolja. 60 alatti pulzus már nem normális átlag embereknél. Inkább fontos, hogy ritmusos, egyenletes legyen a pulzus. 50-60 között fiatal élsportolók, atléták szíve ver tehát irreális elvárás Lancelottól egy 45- ös pulzus, de amúgy Tőled is vagy bárkitől ezen a fórumon. Ennyi erővel akkor Lance ússzon úgy mint Katie Ledecky :) A 153 száma nem alacsony, mert a max. pulzusa Lacinak életkorából adódóan 160 körül van. Szerintem Lance pulzusa 60-160 között lehet normális attól függően, hogy mit csinál éppen.
Egyébként szoktak okosságokat íri, hogy akinek 50-et ver a szíve az 9x évig él akinek meg 80-as az meg 72 évig. Hány atlétát és élsportolót hozzunk példának aki a 70-et se élte meg? Az a szerencsétlen Schirilla is majd kicsattant az egészségtől, szuper maratonozott és jeges Dunában úszkált, de talán a 60at se élte meg..

Sokat nem tudok a dologról (honnan is tudnék) én is csak olvastam ezeket, de kikerekedtek a szemeim amikor elolvastam a hsz-ed:))) Mérvadó egyedül Kefír elvtárs lehet ebben a témában. De ahhoz át kéne emelnünk a beszélgetést a valóság topikba. ..)
Nem tudom.
Nekem 55 és 65 között szokott lenni nyugalmi állapotban, de volt 45 és 52 is.
Erre a leghatározottabban emlékszem, igaz akkoriban heti 3x futottam.
Most is bármikor megmérem, szerintem nem lenne több 60-62-nél. :)
Vérnyomás pedig 120/75.

Szerintem ez a normális. :)
A 75 is tök jó, egy régi szomszédasszonynak alapban 100 volt, pedig cingár volt a nőcske. (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.10. 20:08

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Na, faszán megadtad a jó tanácsot:))

A pulzusszám 60-100 között normális és számtalan dolog befolyásolja. 60 alatti pulzus már nem normális átlag embereknél. Inkább fontos, hogy ritmusos, egyenletes legyen a pulzus. 50-60 között fiatal élsportolók, atléták szíve ver tehát irreális elvárás Lancelottól egy 45- ös pulzus, de amúgy Tőled is vagy bárkitől ezen a fórumon. Ennyi erővel akkor Lance ússzon úgy mint Katie Ledecky :) A 153 száma nem alacsony, mert a max. pulzusa Lacinak életkorából adódóan 160 körül van. Szerintem Lance pulzusa 60-160 között lehet normális attól függően, hogy mit csinál éppen.
Egyébként szoktak okosságokat íri, hogy akinek 50-et ver a szíve az 9x évig él akinek meg 80-as az meg 72 évig. Hány atlétát és élsportolót hozzunk példának aki a 70-et se élte meg? Az a szerencsétlen Schirilla is majd kicsattant az egészségtől, szuper maratonozott és jeges Dunában úszkált, de talán a 60at se élte meg..

Sokat nem tudok a dologról (honnan is tudnék) én is csak olvastam ezeket, de kikerekedtek a szemeim amikor elolvastam a hsz-ed:))) Mérvadó egyedül Kefír elvtárs lehet ebben a témában. De ahhoz át kéne emelnünk a beszélgetést a valóság topikba. ..)
Nem tudom.
Nekem 55 és 65 között szokott lenni nyugalmi állapotban, de volt 45 és 52 is.
Erre a leghatározottabban emlékszem, igaz akkoriban heti 3x futottam.
Most is bármikor megmérem, szerintem nem lenne több 60-62-nél. :)
Vérnyomás pedig 120/75.

Szerintem ez a normális. :)
A 75 is tök jó, egy régi szomszédasszonynak alapban 100 volt, pedig cingár volt a nőcske. (:v

ui.: van itthon vérnyomásmérőnk. A dédi miatt pedig anyósnál is van.
Rendszeresen szoktunk mérni, én is kb kéthavonta.
Kérdezd meg asszonyt, szinte sosincs 60-nál nagyobb pulzusom.
Röhögni szokott rajta a család is, ez tény... :D

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.12.10. 20:25

Köszönöm mindenkinek a jó tanácska! Carlosnak, Ecetnek is. A táplálkozásra már jó ideje figyelek, és igyekszem kerülni a túlzott szénhidrátot, stb. A mozgással van gondom. Valahogy át kellene szerveznem az életemet, hogy az a mozgásmennyiség, amit mindketten írtatok beleférjen. Igen a vérnyomás csökkentésnek egyik legjobb módja kétségtelenül a mozgás, némi sport. Ebbe az irányba törekszem. Annak idején rengeteget sportoltam (kosaraztam, kéziztem és atlétizáltam is), tehát nem idegen tőlem az efféle mozgás. Ám az életem a munkám miatt sajnos úgy alakult, hogy elég nehéz szabad időt találni. Bár abban is igazatok van, hogy az ember, ha nagyon akar valamit, akkor azt meg is teszi. Szerencsére a nagyobb gyermekeim mindegyik nagyon tudatos életet él ilyen szempontból. Odafigyelnek az étkezésükre és a rendszeres mozgásra is. Így majd igyekszem velük konzultálni a részleteket illetően. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.10. 20:45

Lancelot írta:Köszönöm mindenkinek a jó tanácska! Carlosnak, Ecetnek is. A táplálkozásra már jó ideje figyelek, és igyekszem kerülni a túlzott szénhidrátot, stb. A mozgással van gondom. Valahogy át kellene szerveznem az életemet, hogy az a mozgásmennyiség, amit mindketten írtatok beleférjen. Igen a vérnyomás csökkentésnek egyik legjobb módja kétségtelenül a mozgás, némi sport. Ebbe az irányba törekszem. Annak idején rengeteget sportoltam (kosaraztam, kéziztem és atlétizáltam is), tehát nem idegen tőlem az efféle mozgás. Ám az életem a munkám miatt sajnos úgy alakult, hogy elég nehéz szabad időt találni. Bár abban is igazatok van, hogy az ember, ha nagyon akar valamit, akkor azt meg is teszi. Szerencsére a nagyobb gyermekeim mindegyik nagyon tudatos életet él ilyen szempontból. Odafigyelnek az étkezésükre és a rendszeres mozgásra is. Így majd igyekszem velük konzultálni a részleteket illetően. :mosoly:
Szerintem találnod kell valami olyan tevékenységet (mozgást) ami tetszik.
Erőltetni semmit nem szabad, pl futással nem is lehet kezdeni(!)
Egyébként a futást nem ajánlom mert ott magad vagy, és agyalsz. Neked szellemileg is ki kéne valahogy kapcsolni...
Fizikailag persze kurva jó dolog, de biztosan járni fog az agyad közben. ;)

Ha megtalálod ami számodra nagyon tetszik, akkor bele fogod illeszteni az életedbe.
Én 2011-ben kezdtem újra teniszezni 15 év után. Kezdetben heti 1 órát vettem, újra edzeni, tanulni akartam.
Pár hónap múlva már heti 2 óra volt az ábra.

Ez ma már úgy néz ki, hogy heti 3x járok (télen is kemény pályára), és van amikor 3x2 óra játszik. :)
De inkább 1, 1, 1,5-2 a jellemző, csak a heti 3 alkalom a biztos.
Ha meccs van, akkor az biztosan legalább 2 óra egyfolytában.

Ha jön a jó idő akkor pedig fociznom kell a kölyökkel, ez is egyre durvább lesz mert egyesületben tanul. :mrgreen:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.12.10. 21:22

Talán Lance ideális lenne az irodádba egy futópad és egy elliptikus gép, esetleg még egy evezőgép. De talán a legjobb kombináció a futópad/evezőgép lenne. Az elliptikus tréner mondjuk azért jó mert kíméli a térdet. Ehhez egy pulzus figyelő kéne és kész. Szerintem kikapcsolna, de az ügyeiden is elgondolkozhatnál közben. Ja és hallgathatnál zenét is
Persze nem tudom milyenek az iroda körülményei, de ha volna rá hely akkor ez talán jó megoldás lenne, heti 2-3 alkalommal 1/2-1 óra biztosan lenne. Tuti, hogy ott vagy a legtöbbet az irodában ez venne el legkevesebbet az idődből amiből kevés van. De otthon is működhetne ez, ha a család hagy békén csinálni ezt

Én is ezt csinálom két hónapja, sokkal jobb azóta. Ja és száműztem a kenyeret, krumplit, cukrot és mindenféle szénhidrátot. Nagyon ritkán eszem azóta ilyesmit, ha valami program van hétvégén csak akkor. Azt hiszem ez egy jó út, nem gyors de eredményes.

Jó dolog lenne a foci is meg a tenisz, de azzal elmenne 2-3 óra utazással, szarakodással és heti többször ez nem fére bele, főleg, hogy van egy 2 órás szauna este és egy gitár oktatós este is. :) Így én otthon rendezem ezt

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.12.11. 10:30

Lancelot írta:Köszönöm mindenkinek a jó tanácska! Carlosnak, Ecetnek is. A táplálkozásra már jó ideje figyelek, és igyekszem kerülni a túlzott szénhidrátot, stb. A mozgással van gondom. Valahogy át kellene szerveznem az életemet, hogy az a mozgásmennyiség, amit mindketten írtatok beleférjen. Igen a vérnyomás csökkentésnek egyik legjobb módja kétségtelenül a mozgás, némi sport. Ebbe az irányba törekszem. Annak idején rengeteget sportoltam (kosaraztam, kéziztem és atlétizáltam is), tehát nem idegen tőlem az efféle mozgás. Ám az életem a munkám miatt sajnos úgy alakult, hogy elég nehéz szabad időt találni. Bár abban is igazatok van, hogy az ember, ha nagyon akar valamit, akkor azt meg is teszi. Szerencsére a nagyobb gyermekeim mindegyik nagyon tudatos életet él ilyen szempontból. Odafigyelnek az étkezésükre és a rendszeres mozgásra is. Így majd igyekszem velük konzultálni a részleteket illetően. :mosoly:
Most olvastalak öregem. Az elején kicsit félve, de szerencsére azért jól jöttél ki a helyzetből. Arany igazság, hogy senki más nem tud úgy vigyázni rtád mint önnön magad.
Szép napot!
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: High-End » 2017.12.11. 11:57

Lance, a legjobbakat. Én az úszást és gyaloglást ajánlom. Szép napot!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Életmód magazin

Hozzászólás Szerző: High-End » 2017.12.11. 11:58

Lance, a legjobbakat. Én az úszást és gyaloglást ajánlom. Szép napot!

Lezárt