Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.25. 08:25

Bandee írta:Mi többen vagyunk, de nincsen stratégiai vezetőnk.. Nem tudom milyen szintű cég kellene mi hárman igazgatjuk a céget, kisvállalat. Ha tudok én segítek, de ez Budapest és egy hard magyar kisvállalat annak minden szépségével:) Nem árt megnéznetek, látni a magyar valóságot. Kef1r cége szerintem komolyabb.
Ilyen poszt nagyon ritka.
Utánagondolva egyik nagyobb megrendelőnknél sincs ilyen, pedig jópár nagyobb vállalatnak is szállítunk/dolgozunk.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.02.25. 12:18

nikotin írta:Elméletben a nejem cége alkalmas lenne, de nálunk egyetlen stratégia létezik: megpróbálni a víz felett maradni.
Kérdés: hol nem ez a legfőbb cél? (:n :szom02 (:i
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.25. 12:46

Krisztián írta:Egy kis help kéne, talán tudtok segíteni
Egyetemre kell készíteni (4 fős csoportban) egy beadandót egy többé-kevésbé szabadon választott vállalat stratégiájáról, aminek része, hogy a vállalat stratégiai vezetőjével kell interjút készíteni és azt felhasználni a beadandó megírásához. Azt nem hinném, hogy akárhol akárkivel szóba állnának ilyen témában, de tudom hogy itt többen is vállalkoztok, szóval gondoltam rákérdezek itt, hogy van-e valaki aki belefér a feltételekbe és esetleg be is vállalná ezt a dolgot, vagy ha esetleg csak ismertek vállalatot, vagy alkalmazott vagy valahol ahova tudnánk menni, az is jó.
A feltételek: legalább 2 éve létező, működő vállalkozás, min. 10 fő alkalmazottal, és nem nonbusiness vagy szektorhatár szervezet (önkori, állami vállalat, alapítvány, egyesület, stb) + van egy 149 vállalatból álló lista, amit szintén nem lehet választani, de kétlem hogy innen bárki is rajta lenne.
Persze az se ártana, ha Pécs környéki vállalkozás lenne (úgy kb Baranya + szomszédos megyék), de talán egyszer belefér egy hosszabb utazás is, ha muszáj (de ez a többieken is múlik).

Am nem az van, hogy abszolút lövésünk sincs hova tudnánk menni, csak körbejárunk minél több lehetőséget
Segítenék szívesen, de én csak egyéni vállalkozó vagyok. Ahogy Bandi is írta, innen Kef1r lehet leginkább az, aki megfelel a kritériumoknak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.02.25. 14:28

Szerintem azért van stratégiai vezető írva, hogy ha egy vállalatnál ez külön el van határolva, akkor a megfelelő embert találjuk meg. Ha nincs, akkor nyilván a felsővezetők, vagy kisvállalatnál inkább "A" vezetők azok, akiket keresni kell. De azt is el tudom képzelni, hogy szimplán felsővezetőt ért stratégiai vezető alatt.
Elméletben Bandi cége is jó lenne ide, de egyébként is egyeztetni kell a tanárnővel, szóval nem tudunk rosszat választani. Persze Kef1r-é méretében is megfelelőbbnek tűnik, meg alapvetően minél nagyobb egy cég, annál jobban megjelennek azok a dolgok amikről tanulunk, de egy nagyvállalathoz bejutni kapcsolat nélkül nem lehet túl egyszerű.

Megpróbálni a víz felett maradni, ez egy teljesen valid stratégiai cél, maga a stratégia viszont az (lenne), hogy hogyan érjük el ezt a célt. Egyébként van egy segédlet a kérdésekhez, a nagy része külső-belső környezetre meg hasonlókra vonatkozik, amire akkor is lehet válaszolni, ha konkrét stratégia nincs. És az is konkrétan szerepel benne, hogy "van-e a vállalatnak kinyilvánított stratégiája?".

Szóval szerintem jók lennének a ti kisvállalataitok is, de majd még filózunk rajta. Azért egy cégnevet dobjatok meg hogy nagyjából mivel foglalkozik a vállalat, akár privátban, hogy rá tudjak kérdezni a csapattagoknál, meg a tanárnőnél is.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.03.01. 22:32

Bertone! Olvastam, hogy nagy baleset volt Baján :( Nem vagyok érintettek ugye?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.02. 05:54

Köszi az érdeklődést, nem.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.03.03. 19:18

Hogy tudok háziorvoshoz menni egy kerületben, ha egy másikban van a bejelentett lakcímem és nem is tudok átjelentkezni? Elég fontos lenne, köszönöm előre is a segítséget.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.03. 21:28

vollebak írta:Hogy tudok háziorvoshoz menni egy kerületben, ha egy másikban van a bejelentett lakcímem és nem is tudok átjelentkezni? Elég fontos lenne, köszönöm előre is a segítséget.
Meg kell tudnod, ki a terület háziorvosa. Köteles fogadni. Szerintem.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.03.03. 21:41

vollebak írta:Hogy tudok háziorvoshoz menni egy kerületben, ha egy másikban van a bejelentett lakcímem és nem is tudok átjelentkezni? Elég fontos lenne, köszönöm előre is a segítséget.
Mindenhol van ügyelet. Ott kötelező fogadni. Végső soron pedig a kórház sürgősségije marad.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.03.03. 21:50

Köszönöm szépen mindkettőtöknek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.05. 18:06

Egy barátunk és felesége csütörtökön elment Németországba a lányukhoz, elvileg vasárnapig. Több kutyájuk és macskájuk van, így ilyenkor a fiúk és a menyük szokott náluk aludni és felügyelni az állatokat. Most is így történt. Azonban még az első éjszaka az egyik kutya - soha nem tett még ilyet - addig bökdöste a lányt (az ő kutyája), míg föl nem ébredt. Gondolta, biztos ki akar menni az udvarra. Kiengedte, majd még az ajtóban elájult. Erre ébredt fel a srác, aki hívta a mentőket. Aztán jöttek a tűzoltók, a katasztrófások majd a srácot is kórházba vitték.

Tavaly nyáron béleltették a kéményt, ami eddig tisztázatlan okból egyszerűen összeomlott (mármint a bélelés) és elzárta a kéményt - szén-monoxid mérgezést kaptak. A kutyának köszönhetik az életüket.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.03.05. 20:17

nikotin írta:Egy barátunk és felesége csütörtökön elment Németországba a lányukhoz, elvileg vasárnapig. Több kutyájuk és macskájuk van, így ilyenkor a fiúk és a menyük szokott náluk aludni és felügyelni az állatokat. Most is így történt. Azonban még az első éjszaka az egyik kutya - soha nem tett még ilyet - addig bökdöste a lányt (az ő kutyája), míg föl nem ébredt. Gondolta, biztos ki akar menni az udvarra. Kiengedte, majd még az ajtóban elájult. Erre ébredt fel a srác, aki hívta a mentőket. Aztán jöttek a tűzoltók, a katasztrófások majd a srácot is kórházba vitték.

Tavaly nyáron béleltették a kéményt, ami eddig tisztázatlan okból egyszerűen összeomlott (mármint a bélelés) és elzárta a kéményt - szén-monoxid mérgezést kaptak. A kutyának köszönhetik az életüket.
Pedig az allatok pont ugyanoylan vedtelenek ez ellen. Ok sem erzekelik

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.03.05. 20:47

nikotin írta:Egy barátunk és felesége csütörtökön elment Németországba a lányukhoz, elvileg vasárnapig. Több kutyájuk és macskájuk van, így ilyenkor a fiúk és a menyük szokott náluk aludni és felügyelni az állatokat. Most is így történt. Azonban még az első éjszaka az egyik kutya - soha nem tett még ilyet - addig bökdöste a lányt (az ő kutyája), míg föl nem ébredt. Gondolta, biztos ki akar menni az udvarra. Kiengedte, majd még az ajtóban elájult. Erre ébredt fel a srác, aki hívta a mentőket. Aztán jöttek a tűzoltók, a katasztrófások majd a srácot is kórházba vitték.

Tavaly nyáron béleltették a kéményt, ami eddig tisztázatlan okból egyszerűen összeomlott (mármint a bélelés) és elzárta a kéményt - szén-monoxid mérgezést kaptak. A kutyának köszönhetik az életüket.
egy kémény bélés, hogy tud "összeomlani"?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.03.05. 21:16

Jogos kérdés.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.05. 21:18

Passz. A tűzoltók vagy a katasztrófások mondták így. Szerintük hibás termék volt, amiben valamilyen kémiai reakció lépett fel, s emiatt történt. Ennyit tudunk.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Button » 2018.03.06. 11:36

Nem tudom hova írjam, itt észreveszitek. Igazából nem is tudom mi ez pontosan :D
Hátha valakit érdekel, 1ft néhány dolog, persze a szállítás ront a képen, de nyilván több tétel esetén az ugyanannyi..

https://www.emag.hu/search/versenynapt% ... t-priceasc
Kép

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Button » 2018.03.06. 21:03

Button írta:Nem tudom hova írjam, itt észreveszitek. Igazából nem is tudom mi ez pontosan :D
Hátha valakit érdekel, 1ft néhány dolog, persze a szállítás ront a képen, de nyilván több tétel esetén az ugyanannyi..

https://www.emag.hu/search/versenynapt% ... t-priceasc
na ez nem aktuális már, visszaálltak az árak..
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.07. 09:24

Ezeket megveszed? ;)

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Button » 2018.03.07. 12:42

rdaneelolivaw írta:Ezeket megveszed? ;)
én biztos nem
de amikor belinkeltem akkor mind 1ft volt.. gondoltam hátha valakit érdekel (:u
részemről 1 ft-ot sem ér
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.09. 21:15

t-oom írta:
nikotin írta:Egy barátunk és felesége csütörtökön elment Németországba a lányukhoz, elvileg vasárnapig. Több kutyájuk és macskájuk van, így ilyenkor a fiúk és a menyük szokott náluk aludni és felügyelni az állatokat. Most is így történt. Azonban még az első éjszaka az egyik kutya - soha nem tett még ilyet - addig bökdöste a lányt (az ő kutyája), míg föl nem ébredt. Gondolta, biztos ki akar menni az udvarra. Kiengedte, majd még az ajtóban elájult. Erre ébredt fel a srác, aki hívta a mentőket. Aztán jöttek a tűzoltók, a katasztrófások majd a srácot is kórházba vitték.

Tavaly nyáron béleltették a kéményt, ami eddig tisztázatlan okból egyszerűen összeomlott (mármint a bélelés) és elzárta a kéményt - szén-monoxid mérgezést kaptak. A kutyának köszönhetik az életüket.
egy kémény bélés, hogy tud "összeomlani"?
Szerdán voltam náluk. Hát így! Az a sárga massza volt a béléscső.
IMG_20180307_210508_800x449.jpg
IMG_20180307_210508_800x449.jpg (121.62 KiB) Megtekintve 2561 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.03.10. 12:40

Béléscső kizárólag hő, sav és lugálló anyag lehet. Két típus jöhet szóba, szerelt esetén saválló acél, épített kémény esetén samott.

Legalábbis én csak ilyet vagyok hajlandó betervezni.

Ez nem tudom mi lehetett?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.10. 13:18

t-oom írta:Béléscső kizárólag hő, sav és lugálló anyag lehet. Két típus jöhet szóba, szerelt esetén saválló acél, épített kémény esetén samott.

Legalábbis én csak ilyet vagyok hajlandó betervezni.

Ez nem tudom mi lehetett?
Én sem. De aki csinálta, most be van szarva, mert már máshol is alkalmazta ezt a betétcsövet.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.03.10. 13:31

Ez durva azért, úgy néz ki mint valami szétolvadt műanyag.

Felelősség ilyenkor?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.10. 14:34

rdaneelolivaw írta:Ez durva azért, úgy néz ki mint valami szétolvadt műanyag.

Felelősség ilyenkor?
Pontosan. És ez folyt ki mindenhol, csak a többi már ki lett takarítva.

Passz, ezt a barátom biztos intézi majd, nem egy gyámoltalan típus. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.04. 15:12

8-10 évvel ezelőtt sokszor hívtak üdülési jog bemutatóra. Egy ilyen alkalommal nyertünk egy tenerifei utazást teljes ellátással. 2011-ben!!!
Egy ideje vizsgálódik a NAV a társaság és annak egyik képviselője ellen.

A napokban kaptam egy levelet a NAV-tól, hogy tegyek írásban tanúvallomást.
Ilyen kérdések voltak:
- Ismerem-e XY-t (ő ellene vizsgálódnak), milyen kapcsolatban állok vele?
- milyen légitársasággal utaztunk és PONTOSAN mikor?
- kik voltak az utastársaink (a repülőn!!!)?
- volt-e valamilyen befizetésünk, ha igen, PONTOSAN mennyi és azt hogyan és kinek fizettük, milyen bizonylatunk van erről?

(:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt