Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.08.25. 16:58

Nem adom férjhez a lányom még. :) ( Bár két éve megvan a barátja és felmerült már a házasság.) Nem esküvőre kell, éppen ezért kellene valami olcsó megoldás. Az sem baj ha nem esküvői ruha csak fehér és hosszú olyan esküvői ruhának látszó.
Megvarrni kb 15-ből lehetne. Kölcsönzőből 30- tól indul a használt esküvőre már ki nem adható ruha.
Természetesen az esküvőjére majd kinyitom jobban a pénztárcát.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.08.25. 18:31

eniksz írta:
2018.08.25. 16:58
Nem adom férjhez a lányom még. :) ( Bár két éve megvan a barátja és felmerült már a házasság.) Nem esküvőre kell, éppen ezért kellene valami olcsó megoldás. Az sem baj ha nem esküvői ruha csak fehér és hosszú olyan esküvői ruhának látszó.
Megvarrni kb 15-ből lehetne. Kölcsönzőből 30- tól indul a használt esküvőre már ki nem adható ruha.
Természetesen az esküvőjére majd kinyitom jobban a pénztárcát.
Jaaaaa! Így már más. De akkor is nehéz lesz. A lányaim szalagavatóin ugyebár esküvői ruhákban kellett a lányoknak megjelenni. Még ebben a kis vidéki szar kisvárosban is őrületes összegekért tudtunk bérelni. Sajnos megy mindenhol a rongyrázás teljesen értelmetlenül és ezt a szülőknek kell kiköhögniük. Én magam a puritán megoldások híve vagyok, de ez ma már nem megy mindenhol.Sajnos fogcsikorgatva, de mennem kell a "birkanyájjal", mert különben kiközösítik, lenézek, megbántják a gyermekemet. Undorító, ami megy!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.08.25. 18:31

eniksz írta:
2018.08.25. 16:58
Nem adom férjhez a lányom még. :) ( Bár két éve megvan a barátja és felmerült már a házasság.) Nem esküvőre kell, éppen ezért kellene valami olcsó megoldás. Az sem baj ha nem esküvői ruha csak fehér és hosszú olyan esküvői ruhának látszó.
Megvarrni kb 15-ből lehetne. Kölcsönzőből 30- tól indul a használt esküvőre már ki nem adható ruha.
Természetesen az esküvőjére majd kinyitom jobban a pénztárcát.
Esküvőre jó nagy buksza kell.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.08.25. 21:03

eniksz írta:
2018.08.25. 16:58
Nem adom férjhez a lányom még. :) ( Bár két éve megvan a barátja és felmerült már a házasság.) Nem esküvőre kell, éppen ezért kellene valami olcsó megoldás. Az sem baj ha nem esküvői ruha csak fehér és hosszú olyan esküvői ruhának látszó.
Megvarrni kb 15-ből lehetne. Kölcsönzőből 30- tól indul a használt esküvőre már ki nem adható ruha.
Természetesen az esküvőjére majd kinyitom jobban a pénztárcát.
20000-tol
http://www.olcsomenyasszonyiruhak.hu/

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.08.26. 22:05

Jadrina írta:
2018.08.25. 21:03
eniksz írta:
2018.08.25. 16:58
Nem adom férjhez a lányom még. :) ( Bár két éve megvan a barátja és felmerült már a házasság.) Nem esküvőre kell, éppen ezért kellene valami olcsó megoldás. Az sem baj ha nem esküvői ruha csak fehér és hosszú olyan esküvői ruhának látszó.
Megvarrni kb 15-ből lehetne. Kölcsönzőből 30- tól indul a használt esküvőre már ki nem adható ruha.
Természetesen az esküvőjére majd kinyitom jobban a pénztárcát.
20000-tol
http://www.olcsomenyasszonyiruhak.hu/
Írják nem éppen szalagavatóra való árfekvésű ruhák. :(
Kerestem a net-en, de az a gond, hogy S,M,L XL méretű ruhákat találok. Nem merek rendelni mert Brigi XS méretű. Olyan helyet keresek, ahol megtudná próbálni, de ezeknek a webáruházaknak nem találok boltját.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.12.20. 20:47

Általános 2. osztály
2.osztaly.jpg
2.osztaly.jpg (135.22 KiB) Megtekintve 1709 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.12.21. 08:22

bertone írta:
2019.12.20. 20:47
Általános 2. osztály
Lehet hülye vagyok, de ez inkább 8-10 éveseknek, informatikai "tanfolyamra" való.
Az irány nem lenne rossz amúgy...
Kínaiak állítólag 3 évvel előttünk vannak - és gondolom a 8-10 évesek is. :)

Érdekes mennyire rugalmas amúgy az emberi agy, ha kell megtanul bármit és bárhogy.
A fiam pl sok mindent nem ért még, ezért az agya kompenzál és hallás után bármit megjegyez. (elsőre)
Ez persze nagyon sok feladatnál nem lesz jó irány az esetében.

2 hét alatt megtanultuk kirakni a rubik-kockát, de ő bármilyen állásból gyorsabban és minden oldalról "látja" az állásokat, tehát magát a kockát több dimenzióban érti. :D
7,5 évesen tette mindezt, kínában van egy 3 éves kislány aki profi-metódussal kirakja 1 perc alatt.
Szóval szerintem nem kell őket félteni. (:v

Ha meg kéne mondani mi a helyes irány az oktatásban a mai általános iskolásoknak, akkor nagy gondban lennék. :)
De még ha tippelni kéne akkor is.
Inkább az a gond, hogy az olvasás-írás alap minden további tanulmányhoz, azzal meg lassan haladnak. :(

De ez a FELADAT matek-verseny nem?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.12.21. 09:07

rdaneelolivaw írta:
2019.12.21. 08:22
bertone írta:
2019.12.20. 20:47
Általános 2. osztály
Lehet hülye vagyok, de ez inkább 8-10 éveseknek, informatikai "tanfolyamra" való.
Az irány nem lenne rossz amúgy...
Kínaiak állítólag 3 évvel előttünk vannak - és gondolom a 8-10 évesek is. :)

Érdekes mennyire rugalmas amúgy az emberi agy, ha kell megtanul bármit és bárhogy.
A fiam pl sok mindent nem ért még, ezért az agya kompenzál és hallás után bármit megjegyez. (elsőre)
Ez persze nagyon sok feladatnál nem lesz jó irány az esetében.

2 hét alatt megtanultuk kirakni a rubik-kockát, de ő bármilyen állásból gyorsabban és minden oldalról "látja" az állásokat, tehát magát a kockát több dimenzióban érti. :D
7,5 évesen tette mindezt, kínában van egy 3 éves kislány aki profi-metódussal kirakja 1 perc alatt.
Szóval szerintem nem kell őket félteni. (:v

Ha meg kéne mondani mi a helyes irány az oktatásban a mai általános iskolásoknak, akkor nagy gondban lennék. :)
De még ha tippelni kéne akkor is.
Inkább az a gond, hogy az olvasás-írás alap minden további tanulmányhoz, azzal meg lassan haladnak. :(

De ez a FELADAT matek-verseny nem?
A menyem küldte a képet, nem tudom, honnan van. Az unokám 2. osztályos, első gondolatom az volt, neki feladat. De aztán én is arra gondoltam, ez nem egy sima feladat, hanem esetleg valami verseny.
Viszont megoldani csak logikai úton lehet (szerintem) és nem tudom, hogy egy mai 7-8 éves gyereknél a logikai képességek mennyire alakulhatnak már ki a mai oktatásban.

Én soha bele sem vágtam a Rubik kockának. (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.12.21. 11:09

bertone írta:
2019.12.21. 09:07
A menyem küldte a képet, nem tudom, honnan van. Az unokám 2. osztályos, első gondolatom az volt, neki feladat. De aztán én is arra gondoltam, ez nem egy sima feladat, hanem esetleg valami verseny.
Viszont megoldani csak logikai úton lehet (szerintem) és nem tudom, hogy egy mai 7-8 éves gyereknél a logikai képességek mennyire alakulhatnak már ki a mai oktatásban.

Én soha bele sem vágtam a Rubik kockának. (:v
Ez tuti versenyfeladat, valószínűleg matek vagy ilyesmi. (felül ott van az "országos" felirat.) :)
Ilyet sima tankönyben nem írnak be.
A fiam is másodikos, símán elhasalna egy ilyen feladaton pedig ő nagyon jó matekból. (csak 5-ösei vannak eddig)
Engem zavar azért, hogy az oktatás még mindig évtizedes dolgokra épül, pedig ma már nem biztos (sőt tuti nem) ugyanazokat a problémákat kell majd nekik megoldaniuk mint 30-40-50 évvel ezelőtt.

Jók logikából, nem mindenki de vannak akik nagyon jók.
Főleg azért mert egyszerűbben gondolkodnak mint mi, és a probléma lényegét ragadják meg sokszor, még nincs "fertőzve" az agyuk. :)
Ezt pont a rubik-kocka végett láttam meg, mert hiába előszőr nekem kellett megtanulni (hogy átadhassam a tudást), mégis jóval egyszerűbben oldja meg ugyanazt az állást mint én és gyorsabban. Ő mind a hat oldalról látja bármikor a kockát és azonnal átváltja a forgatásokat az agyában, míg nekem mindig csak egy bizonyos irányból megy. :)
Viszont ő nem tudja kirakni a 4x4-est és az 5x5-öst, míg én igen. :D
De utóbbiak már inkább intuitívak mint a 3x3-as, a 3x3-as (eredeti) az egy valódi büntetés. :)

Egyébként nekünk ez furcsa, de léteztek olyan törzsek ahol az írás sem alakult ki. Maximum rajzoltak.
Odamész egy ilyen figurához, meghallgatod az egyiket - majd leírod egy papírra és elmondod egy másiknak és közlöd vele, hogy xy mondta pontosan ezt.
Összetépi a papírt, mondván ez varázslat és ebből nem kér. (:v

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.12.21. 17:36

Ez szerintem a Zrínyi versenyről van, ahol 30 db feladat van, 10db 3 pontért, 10db 4 pontért és 10db 5 pontért, ebben a sorrendben. Tehát a 24-es egy 5 pontos feladat. Feleletválasztós, de a rossz válaszért a pontszám negyedét levonják, tehát ennél a feladatnál 1,25 pontot. Viszont lehet egyesével ellenőrizni a válaszokat, már ha erre van idő az adott feladatnál, ez sokszor célravezetőbb, mint "előrefelé" megoldani a feladatot és csak kiválasztani a válaszokból az eredményt. Ennek is így érdemes nekiállni szerintem.
Amúgy a Zrínyi az egyik legnehezebb verseny. Az 5 pontos feladatokból jó ha hármat meg tudtam oldani, pedig másik versenyen nyertem országost is... szóval ez nagyon nem egy sztenderd másodikos feladat, hanem az egyik legnehezebb matekverseny legnehezebb feladatai közül van.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.04.01. 22:37

Puzsér gondolatai, nincs mit hozzáfűzni:

Az Amway-ügynök kulturális előzménye a neoprotestáns prédikátor. A kiválasztottságtudat megszállott sulykolása, a megváltás és az örök élet szuggesztív tukmálása teremtette meg az emberi pszichében a pénzügyi haszonnak, mint az eleve elrendelt üdvösség csalhatatlan igazolásának igényét. Kálvinból mindössze ki kellett vonni Jézust, s már elő is állt a művelet eredménye: az üzletkötő.

Az Amway-ügynök alávaló figurája azonban korántsem az elaljasodás végállomása. A jobb érzésű kereskedők évtizedeken át gondolták úgy, hogy semmi szükség az agymosásra, elég a jó termék. Az Amway gyémántfokozatú értékesítői ezzel szemben arra esküdtek, hogy nincs jelentősége a készítmények minőségének, mert a terméket mindig a marketing forradalmi módszere és az üzletkötő teljes elszántsága adja el. Végül megérkezett a létromlás máig ismert mélypontján álló Brian Tracy és öltönyös kígyókból álló nemzedéke, akik felismerték, hogy semmiféle termékre nincs szükség, hisz maga a módszer a termék. Így virradt fel az elátkozott nap, amikor a multi-level marketingtevékenység mellől eltűnt az értékesített árucikk, az eredmény pedig maga az emberiség kegyetlen büntetése: az egótréner. Így váltak Krisztus apostolaiból az Antikrisztus szolgái, így lett az evangéliumból motiváció, így került át az ember lényének gyújtópontja a halhatatlan lelkéről a halandó énjére.

Szabó Péter, a hazai trénerek hitvány mezőnyének legelvetemültebb alakja a járvány tombolása közepette lejt motivációs táncot a holtak csontjain. A hétpróbás gazember az egészségügyi vészhelyzetet kiváló alkalomnak találja szennyes termékének promóciójára – így kapta meg a maszkokat, munkaerőt és pénzt igénylő magyar egészségügy Szabó Péter ajándékát: dolgozói most ingyen inspirálódhatnak és töltődhetnek fel a tréner megrontási rituáléit hallgatva. Úgy képzelem, hogy a Sátán pont így promotálná a koronavírust, ha az cseppfertőzéssel nem terjedne ennyire hatékonyan.

A nagylelkű ajándékozás elfogódott pillanatában Szabó Péter szemüvegkerete mögül Hannibal Lecter szájkosaras arca villan fel: mérföldes léptekkel tör előre a járvány vámszedőinek nemtelen versenyében – jól látszik, hogy nincs híján a motivációnak. Professzionális módszere révén lélekmérgező termékének promóciójába magyarok tömegeit igyekszik bevonni: akinek van egészségügyben dolgozó ismerőse, az küldje el neki ezt a nagyszerű ajánlatot, nehogy lemaradjon arról, hogy Szabó Péter ingyenesen elérhetővé tette számára a maga és dementora, Brian Tracy inspiráló hanganyagait. Köszönjük az életmentő segítséget minden magyar orvos, ápoló és beteg nevében! Majdnem összeomlott az ellátórendszer, ekkor azonban az egészségügyi dolgozók megtudták, hogy nincs más dolguk, mint akarni, hogy működjön, és hinni abban, hogy működni fog – s már működik is. Küldd tovább! Hadd tudjon minden magyar erről a kivételes lehetőségről: senkinek nem kell félnie többé a kígyómarástól, ha maga is kígyóvá változik.

Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.04.03. 14:15

szorakozzunk is!
kviz: https://divany.hu/offline/2020/04/03/ma ... paign=link

az eredmenyem 9/10

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.04.03. 15:23

mudd írta:
2020.04.03. 14:15
szorakozzunk is!
kviz: https://divany.hu/offline/2020/04/03/ma ... paign=link

az eredmenyem 9/10
Én ebben sosem voltam jó, valahogy sosem szerettem a költészetet, ez van. (pedig magam, még felnőtt koromban is írtam verseket. (:v )
Így aztán kb azzal vágtam neki, hogy egyet sem fogok eltalálni. Végül 5/10 lett, ami felülmúlta a várakozásaimat. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.04.03. 15:58

bertone írta:
2020.04.03. 15:23
mudd írta:
2020.04.03. 14:15
szorakozzunk is!
kviz: https://divany.hu/offline/2020/04/03/ma ... paign=link

az eredmenyem 9/10
Én ebben sosem voltam jó, valahogy sosem szerettem a költészetet, ez van. (pedig magam, még felnőtt koromban is írtam verseket. (:v )
Így aztán kb azzal vágtam neki, hogy egyet sem fogok eltalálni. Végül 5/10 lett, ami felülmúlta a várakozásaimat. :mosoly:
7/10 és +1

Nagyon nem lett a kedvencem nekem sem, okát nem tudom.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2020.04.03. 22:36

5/10
Többet reméltem. Sebaj.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2020.04.04. 13:27

mudd írta:
2020.04.03. 14:15
szorakozzunk is!
kviz: https://divany.hu/offline/2020/04/03/ma ... paign=link

az eredmenyem 9/10
8/10. De volt benne egy tipp, ami jó lett.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.04.04. 13:35

10/6 ciki :(

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.04.15. 13:17


Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2020.04.15. 15:31

Mudd! Nekem nem indul!

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2020.04.15. 17:33

Tischi írta:
2020.04.15. 15:31
Mudd! Nekem nem indul!
https://divany.hu/offline/2020/04/15/go ... paign=link
Próbáld meg ezzel
Nekem elindult
(14/15)

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2020.05.15. 15:55

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Lányoméknak felmondták az albérletet, augusztustól kellene új lakhely Budapesten. Az más kérdés, hogy ők is el akartak jönni, csak a szerződésben kikötött időt akarták letölteni. Jó lenne valahol a Műszaki Egyetem környékén (építész) találni egy kis lakást, rendezett lépcsőházban. Ketten költöznének, és csak annyi a kikötés, hogy elkülönüljön a szobától a háló. Galériás, vagy hálófülkés megoldásra gondolnak. Zitának kell a hely rajzoláshoz, makettezéshez, és az itthoni példa is mutatja, ezeket nem rakja el minden este. Nem dohányoznak. Jelenleg 130 ezret fizetünk egy 30 négyzetméteres galériás lakásért. Többet nem is tudunk. A helyzetre való tekintettel méltányosnak tartanám az egy havi kauciót. Ha valaki tud nekünk segíteni információval, kérlek benneteket tegyétek meg. Lancelot is érintett a témában, neki is jelezhettek akár privát üzenetben is. Nagyon köszönöm!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.05.15. 16:07

Tischi írta:
2020.05.15. 15:55
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Lányoméknak felmondták az albérletet, augusztustól kellene új lakhely Budapesten. Az más kérdés, hogy ők is el akartak jönni, csak a szerződésben kikötött időt akarták letölteni. Jó lenne valahol a Műszaki Egyetem környékén (építész) találni egy kis lakást, rendezett lépcsőházban. Ketten költöznének, és csak annyi a kikötés, hogy elkülönüljön a szobától a háló. Galériás, vagy hálófülkés megoldásra gondolnak. Zitának kell a hely rajzoláshoz, makettezéshez, és az itthoni példa is mutatja, ezeket nem rakja el minden este. Nem dohányoznak. Jelenleg 130 ezret fizetünk egy 30 négyzetméteres galériás lakásért. Többet nem is tudunk. A helyzetre való tekintettel méltányosnak tartanám az egy havi kauciót. Ha valaki tud nekünk segíteni információval, kérlek benneteket tegyétek meg. Lancelot is érintett a témában, neki is jelezhettek akár privát üzenetben is. Nagyon köszönöm!
Szia!

Írtam privátot.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.10.31. 20:34

Ma olvastam egy cikket a hazai invazív növényekről, amiben szerepelt az alábbi mondat:

"Az inváziós növények elszaporodása az utóbbi években fokozódott az árterekben, s ennek következtében erősödött az árvizek kockázata."

Azóta azon gondolkodom, milyen összefüggés lehet.
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2020.10.31. 21:59

Szerintem arról van szó, hogy azáltal, hogy az árterek biodiverzitása lecsökken, úgy csökken le a puffertároló képessége (a gyökérzóna vízfelvevő képessége), ami csillapítaná a hullámmagasságokat. A bálványfáról(Ailanthus altissima) konkrétan tudom, hogy olymódon változtatja meg a a környék életfeltételeit, ami az őshonos növények visszaszorulását eredményezi.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.12.01. 15:20

Bandeem! Köszönöm, hogy lecserélted az avatarodat. Az az eddeigi, csiricsáré, aprólékos nekem nagyon nem jött be. Ez a mostani nagyon jó és konszolidált. Köszönöm még egyszer!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt