Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.08.06. 13:43

Nyílvános szerintem sose volt, talán 2008-ban utoljára. (Ovian szervezte)

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.08.06. 14:05

rdaneelolivaw írta:Nyílvános szerintem sose volt, talán 2008-ban utoljára. (Ovian szervezte)
dehogynem baszki...a rackevei is az volt..;)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.08.06. 14:10

MagicNando írta:dehogynem baszki...a rackevei is az volt..;)
Nem hinném, hogy bárki jöhetett volna.
Meghívásos alapon ment a dolog.

bertone

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.08.06. 14:13

rdaneelolivaw írta:Nyílvános szerintem sose volt, talán 2008-ban utoljára. (Ovian szervezte)
Szerinted a legutóbbi bajai találkozó nem volt elég nyilvános? :mosoly:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.08.06. 14:27

bertone írta:Szerinted a legutóbbi bajai találkozó nem volt elég nyilvános? :mosoly:
De, lehetséges... :lol:
Van pár videófelvételem is róla.
Közzétegyem? :lol: :lol: :lol:

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.08.06. 14:38

rdaneelolivaw írta:
MagicNando írta:dehogynem baszki...a rackevei is az volt..;)
Nem hinném, hogy bárki jöhetett volna.
Meghívásos alapon ment a dolog.
a..á...nyilvanos topik volt ugy mint a bajai..;)

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.08.06. 14:42

rdaneelolivaw írta:
bertone írta:Szerinted a legutóbbi bajai találkozó nem volt elég nyilvános? :mosoly:
De, lehetséges... :lol:
Van pár videófelvételem is róla.
Közzétegyem? :lol: :lol: :lol:
Danika tudod hogy imadlak..de felruglak ha meg mered tenni...:D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.08.06. 14:56

MagicNando írta:Danika tudod hogy imadlak..de felruglak ha meg mered tenni...:D
Na az jó, mert akkor még az ertéelklubot is kihívja valaki a végén. :lol:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.06. 15:31

Mielőtt még félreértések adódnának és úgy látom már vannak, tisztázzunk pár dolgot.

Szerveződik nálam egy buli, ami már több alkalommal megrendezésre került. Ennek bázisát egy törzsgárda adja, akik szinte mindig ott voltak és olyan barátaim is ott szoktak lenni akik nem fórumoznak. A "névsor" némileg szokott változni, főleg ha valaki a meghívottakból megkér rá, hogy valakinek szóljak vagy én magam jónak látom... De a magját ugyanazok az emberek képezik, itt most meg vannak olyanok is ezen a fórumon akik még nem is írtak velünk vagy nem voltak tagok, mikor az első buli szerveződött.

Azért zártkörű a buli, mert sajnos nem tudok mindenkit meghívni. A ház és telek mérete ezt nem teszi lehetővé, ez nem egy nagy családi ház vagy nyári tábor.. A létszám már így is meghaladja az egészséges, átlátható, mindenki számára kényelmes mértéket én azt gondolom. Ez nem baj, de nem lehet a végletekig bővülni, tavaly pl. alkalmanként 20-25 körül is voltunk míg a 15 fő lenne kényelmes... Volnának, akiket még szívesen hívnék innen de az senkinek nem lenne jó, így fájdalom, de én ennyit tudok vállalni. Senkinek semmit nem kell magára vegyen, de nyilván egy 5-6 éves törzstagot nem fogok nem meghívni.
Amennyiben sokan nem jönnek el, nem tudnak eljönni - bármilyen okból- , természetesen be lehet csatlakozni.

Tehát semmi személyes, igazán azért nem is akartam nyilvános fórumot belőle, hogy ne sértsek meg senkit. Mert nem szeretnék, ez nem erről szól.

Természetesen a szimpátia is közrejátszik, de olyan ember per pillanat nincs itt, akit mereven elutasítanék. Volt ilyen, de már nincs. Vagy mert nem ír már, vagy mert megváltozott. vagy mert én változtam.

Remélem érthető voltam :mosoly:

Mivel már így is mindenki mindent tud, tőlem lehet nyilvános a topik ezek után.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.08.06. 19:22

Bandee írta:Mielőtt még félreértések adódnának és úgy látom már vannak, tisztázzunk pár dolgot.

Szerveződik nálam egy buli, ami már több alkalommal megrendezésre került. Ennek bázisát egy törzsgárda adja, akik szinte mindig ott voltak és olyan barátaim is ott szoktak lenni akik nem fórumoznak. A "névsor" némileg szokott változni, főleg ha valaki a meghívottakból megkér rá, hogy valakinek szóljak vagy én magam jónak látom... De a magját ugyanazok az emberek képezik, itt most meg vannak olyanok is ezen a fórumon akik még nem is írtak velünk vagy nem voltak tagok, mikor az első buli szerveződött.

Azért zártkörű a buli, mert sajnos nem tudok mindenkit meghívni. A ház és telek mérete ezt nem teszi lehetővé, ez nem egy nagy családi ház vagy nyári tábor.. A létszám már így is meghaladja az egészséges, átlátható, mindenki számára kényelmes mértéket én azt gondolom. Ez nem baj, de nem lehet a végletekig bővülni, tavaly pl. alkalmanként 20-25 körül is voltunk míg a 15 fő lenne kényelmes... Volnának, akiket még szívesen hívnék innen de az senkinek nem lenne jó, így fájdalom, de én ennyit tudok vállalni. Senkinek semmit nem kell magára vegyen, de nyilván egy 5-6 éves törzstagot nem fogok nem meghívni.
Amennyiben sokan nem jönnek el, nem tudnak eljönni - bármilyen okból- , természetesen be lehet csatlakozni.

Tehát semmi személyes, igazán azért nem is akartam nyilvános fórumot belőle, hogy ne sértsek meg senkit. Mert nem szeretnék, ez nem erről szól.

Természetesen a szimpátia is közrejátszik, de olyan ember per pillanat nincs itt, akit mereven elutasítanék. Volt ilyen, de már nincs. Vagy mert nem ír már, vagy mert megváltozott. vagy mert én változtam.

Remélem érthető voltam :mosoly:

Mivel már így is mindenki mindent tud, tőlem lehet nyilvános a topik ezek után.
(:k (:p

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.08.07. 15:02

Bandika, ha az én erdeklődésemre szántad...

Hm..asszem 6-7 éve irok ide. Ha jol emlekszem minden bulid priviben volt szervezve talan a 2010-es volt nyilvanos...ennyi..szerintem ez tök rendben van nashol is igy van leginkabb azert aniket te is irtal.


Szoval ez tök normalis es okes dolog. Ezzel sosem volt problema.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.08.07. 15:22

MagicNando írta:Bandika, ha az én erdeklődésemre szántad...

Hm..asszem 6-7 éve irok ide. Ha jol emlekszem minden bulid priviben volt szervezve talan a 2010-es volt nyilvanos...ennyi..szerintem ez tök rendben van nashol is igy van leginkabb azert aniket te is irtal.

Szoval ez tök normalis es okes dolog. Ezzel sosem volt problema.
Pont annyira volt privát mint a többi.
Az, hogy "nem látszik" a szervezőtopik az nem sokat számít - mert aki akar és tud jönni az megtalálja a módját.

Lassan tényleg megint kezdi kinőni magát a rendezvény.
Utoljára 2008-ban Jászfaszán voltunk ilyen sokan, azóta egyszer sem.
Az 6 éve volt, és valami panzió rémlik.
Tehát fizetős volt a szállás is.

Itt egy dolgot lehet tenni, amennyiben évente csak 1 összeröffenés adatik. (úgy tűnik ilyenkor mindenki tiszteletét teszi)
Vagy létszám fölé nem engedni az egészet, vagy bérelni kell helyet és akkor a vendéglátás(t) is.
Ellenben szerintem akkor megint apadna a társaság.
Nehéz kérdés... mindig is az vóóót'.

Minden tiszteletem azoké akik a saját kócerájukban tartanak ilyen bulit, nekem nagyon nehezen ment. :lol:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.07. 15:54

MagicNando írta:Bandika, ha az én erdeklődésemre szántad...

Hm..asszem 6-7 éve irok ide. Ha jol emlekszem minden bulid priviben volt szervezve talan a 2010-es volt nyilvanos...ennyi..szerintem ez tök rendben van nashol is igy van leginkabb azert aniket te is irtal.


Szoval ez tök normalis es okes dolog. Ezzel sosem volt problema.
Igen, a Danival történő beszélgetés miatt gondoltam arra, hogy ezt leírom. Meg már tavaly is voltak ilyen irányú beszélgetések, megjegyzések. Ezért írtam le, hogy mi a szitu ezzel az egésszel mert semmi személyes nincs most ebben. Régebben írtak ide olyanok, akiket nem szívesen láttam volna, őszintén pár éve még téged se :mosoly: de ez mára elmúlt. Mindannyian változunk, egészen ritka kivételektől eltekintve.. Szóval az első szerevezés is úgy ment, hogy elsősorban azok voltak invitálva akikkel leginkább egy húron pendültünk és akikkel már én is találkoztam személyesen Jászberényben. Te pl. ott nem voltál, de Dani, Lance, Mudd, Zola, Berton, Pitlane, Tischi, Ovian, Balázs, HE (sorry a kifelejtettekért) ott voltak, az első buli nálam nagyjából annak a társaságnak az átörökítése volt.

Egyébként én két találkozót kivéve az összesen ott voltam (pár sörözést leszámítva ha nem tartózkodtam Pesten), de a szervezést és bonyolítást Bertone, Zola és Dani valamint anno Ovian kivételével még senki nem vállalta innen. Sokaknak nincs rá lehetősége, azért nem teszi vagy kedve nincs hozzá és ezt is meg lehet érteni. Daninak pl. a töke tele lett és ezért nem csinálja már.. Semmi gond, de csak "számonkérni" nem ér.. Történetesen egyébként akár magad is szervezhetsz egyet, lehet ez egy sima sörözés is amire biztosan sokan elmennének. Most ezt nem bántásból vagy basztatásból, de tényleg így gondolom.

Egyébként akármilyen buli is van, mivel egyikünk se él hektáros méretű birtokon, sajnos kell egy mértéket tartani, vagy különben egy egy estés sörözést kell csinálni és már ilyet is szerveztem egyszer. Ha van indíttatás akkor meg el lehet menni egy nagy kerttel rendelkező panzióba (ld. Jászberény) de ott a költségekkel lesz a gond..

Szóval mint tegnap is írtam, elsődlegesen azok a törzstagok jönnek akik mindig ott voltak, ha úgy tetszik szokásjog alapján ill. van olyan is köztük akikkel napi kapcsolatban vagyok, vagyunk. Ha a létszám megcsappan valamilyen okból, akkor nagyon szívesen látok bárkit, természetesen téged is. :mosoly: Még két hét van addig, a végső lista úgyis csak az utolsó héten lesz biztos akkor látjuk majd mi a szitu.

Sorry, Roccot kifelejtettem ő lenyomott egy kart szervezést. :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.07. 16:01

rdaneelolivaw írta:
MagicNando írta:Bandika, ha az én erdeklődésemre szántad...

Hm..asszem 6-7 éve irok ide. Ha jol emlekszem minden bulid priviben volt szervezve talan a 2010-es volt nyilvanos...ennyi..szerintem ez tök rendben van nashol is igy van leginkabb azert aniket te is irtal.

Szoval ez tök normalis es okes dolog. Ezzel sosem volt problema.
Pont annyira volt privát mint a többi.
Az, hogy "nem látszik" a szervezőtopik az nem sokat számít - mert aki akar és tud jönni az megtalálja a módját.

Lassan tényleg megint kezdi kinőni magát a rendezvény.
Utoljára 2008-ban Jászfaszán voltunk ilyen sokan, azóta egyszer sem.
Az 6 éve volt, és valami panzió rémlik.
Tehát fizetős volt a szállás is.

Itt egy dolgot lehet tenni, amennyiben évente csak 1 összeröffenés adatik. (úgy tűnik ilyenkor mindenki tiszteletét teszi)
Vagy létszám fölé nem engedni az egészet, vagy bérelni kell helyet és akkor a vendéglátás(t) is.
Ellenben szerintem akkor megint apadna a társaság.
Nehéz kérdés... mindig is az vóóót'.

Minden tiszteletem azoké akik a saját kócerájukban tartanak ilyen bulit, nekem nagyon nehezen ment. :lol:
Nah, én is ezt írtam.

Igazából túl is engedhetjük a dolgot, lehetünk harmincan is ha ezt vállalja a társaság.. Ez azzal járna, hogy egyel komolyabban kell venni a romeltakarítást is, mert az utóbbi két-három évben voltak akik maradtak segíteni (köszönet érte) de azért anélkül elég kínos lenne a dolog.. Ez nem panaszkodás, de azért mindenki aki volt el tudja képzelni mennyi meló van. Fű kidögölve (főleg, ha esik), emésztő tele stb-stb.. Szóval akkor hétfőig maradni kell 3-4 arcnak :mosoly:

Annyi van, ha esik, akkor át kell gondolni a dolgot mert ahogy a ház tavaly kinézett és a kamra az szíven ütött.. Vagy halasztani kell a rendezvényt vagy a házat be kell zárni és mikor mindenki magánál van akkor megnyitni. vagy eltakarásokat kell csinálni. Konkrétan a kanapén is valaki sáros lábbal pihent meg, ennyire azért már nem vagyunk gyerekek szerintem... (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.08.07. 16:19

Bandee írta:Nah, én is ezt írtam.

Igazából túl is engedhetjük a dolgot, lehetünk harmincan is ha ezt vállalja a társaság.. Ez azzal járna, hogy egyel komolyabban kell venni a romeltakarítást is, mert az utóbbi két-három évben voltak akik maradtak segíteni (köszönet érte) de azért anélkül elég kínos lenne a dolog.. Ez nem panaszkodás, de azért mindenki aki volt el tudja képzelni mennyi meló van. Fű kidögölve (főleg, ha esik), emésztő tele stb-stb.. Szóval akkor hétfőig maradni kell 3-4 arcnak :mosoly:

Annyi van, ha esik, akkor át kell gondolni a dolgot mert ahogy a ház tavaly kinézett és a kamra az szíven ütött.. Vagy halasztani kell a rendezvényt vagy a házat be kell zárni és mikor mindenki magánál van akkor megnyitni. vagy eltakarásokat kell csinálni. Konkrétan a kanapén is valaki sáros lábbal pihent meg, ennyire azért már nem vagyunk gyerekek szerintem... (:u
Abszolút érthető.
Nekem 2 komolyabb rendezvény rémlik ami hasonló volt a családban, az egyik az "f1-es Ráckeve" kb. 2011-ből (pedig ott csak 10-12 tag volt), de az is rettenetesen problémás volt utólag.
A másik az durvább, az a 25. születésnapom a lakásunkban. Hát azt nem kívánom senkinek, ami ott utána volt a kecóban. :lol:

Mindent figyelembe véve (szerintem) ismételtencsak tisztább lenne ha elvonulnánk egy vendéglátóipari egységbe és ott ökörködnénk.
Minden tiszteletem a TIÉD, de előbb-utóbb szétamortizáljuk a nyaralód.
Ha esik az eső, akkor halmozottan szar a helyzet ugye. :)

Ellenben akkor nemcsak a kaja+pia+utazás költsége lenne (min. 15e HUF), hanem rárakódik még a szállás is.
Szerintem egy ilyen hétvége laza 30e Ft/kopf... ezt már nem mindenki engedheti meg magának.
Báááár évente egyszer van ilyen, ha valaki nagyon jönni akar, akkor összeszedi rá a zsét. (legfeljebb nem dekkel egy hónapig). :lol:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.07. 19:33

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Nah, én is ezt írtam.

Igazából túl is engedhetjük a dolgot, lehetünk harmincan is ha ezt vállalja a társaság.. Ez azzal járna, hogy egyel komolyabban kell venni a romeltakarítást is, mert az utóbbi két-három évben voltak akik maradtak segíteni (köszönet érte) de azért anélkül elég kínos lenne a dolog.. Ez nem panaszkodás, de azért mindenki aki volt el tudja képzelni mennyi meló van. Fű kidögölve (főleg, ha esik), emésztő tele stb-stb.. Szóval akkor hétfőig maradni kell 3-4 arcnak :mosoly:

Annyi van, ha esik, akkor át kell gondolni a dolgot mert ahogy a ház tavaly kinézett és a kamra az szíven ütött.. Vagy halasztani kell a rendezvényt vagy a házat be kell zárni és mikor mindenki magánál van akkor megnyitni. vagy eltakarásokat kell csinálni. Konkrétan a kanapén is valaki sáros lábbal pihent meg, ennyire azért már nem vagyunk gyerekek szerintem... (:u
Abszolút érthető.
Nekem 2 komolyabb rendezvény rémlik ami hasonló volt a családban, az egyik az "f1-es Ráckeve" kb. 2011-ből (pedig ott csak 10-12 tag volt), de az is rettenetesen problémás volt utólag.
A másik az durvább, az a 25. születésnapom a lakásunkban. Hát azt nem kívánom senkinek, ami ott utána volt a kecóban. :lol:

Mindent figyelembe véve (szerintem) ismételtencsak tisztább lenne ha elvonulnánk egy vendéglátóipari egységbe és ott ökörködnénk.
Minden tiszteletem a TIÉD, de előbb-utóbb szétamortizáljuk a nyaralód.
Ha esik az eső, akkor halmozottan szar a helyzet ugye. :)

Ellenben akkor nemcsak a kaja+pia+utazás költsége lenne (min. 15e HUF), hanem rárakódik még a szállás is.
Szerintem egy ilyen hétvége laza 30e Ft/kopf... ezt már nem mindenki engedheti meg magának.
Báááár évente egyszer van ilyen, ha valaki nagyon jönni akar, akkor összeszedi rá a zsét. (legfeljebb nem dekkel egy hónapig). :lol:
Azért ennyire nem durva a helyzet, olyan nagy amortizációk nem történtek de ha esni fog azon a hétvégén akkor szerintem halasztanunk kell. Esőben, viharban ezt nem lehet csinálni. Az írtózatos koszon és a kanapé amortizálásán kívül még nem volt baj, azért a társaság normális. Harmincból nem hinném, hogy egy ilyen hétvégét letolsz ezzel az ellátottsággal mert azért hiányt nem szenvedünk és még csak nem is Péter Pál piákat iszogatunk..
Pusztán arra kívántam rávilágítani, hogy a szervezés nem véletlenül úgy van, ahogyan. Meg arra, hogy megkérdezni mikor lesz nyilvános nem feltétlenül elég:)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.08.07. 20:08

Csak röviden:

1./ Nehogy már annak kelljen szinte elnézést kérnie, aki vállalja egy ilyen bulinak minden velejáróját a saját ingatlanán!

2./ Meglep, amit Bandee mondott a "sáros lábbal a kanapén esete". Nem tudtam róla eddig! Én úgy vagyok vele, ha valahova meghívnak, azt megtiszteltetésnek érzem, és még jobban vigyázok a tulaj dolgaira, mintha az enyémek lennének. Emlékszem tavaly az is nagyon szíven ütött, ahogy a fürdőszoba ajtaján lévő zárral elbánt valaki, és Bendee keseregve mutatta nekem reggel. Bár nem vagyok lakatos, de minden iránt érdeklődő ember, így igyekeztem is azt megjavítani, mert bár nem én rontottam el, Bandee-val szemben a társaság becsületbeli ügyének tekintettem. Mint ahogy azt is, hogy a melléképület kitakarításában rendszeresen igyekeztem részt venni. Amit ugyanis ott a sáros lábbal bejárás után tapasztalni lehetett... no comment.

Nem tudom, hogy érdemes-e vendéglátó hely felé nyitni. Nyilván annak megvan az az előnye, hogy a társaság létszáma tetszőlegesen bővíthető (hiszen csak a tagok teljesítőképessége szab határt annak). Ám a Bandee féle bulikban én éppen a bensőségességet, a meghittséget szeretem.

Úgy gondolom minden résztvevőnek fel kell nőnie arra a szintre, hogy becsülje meg Bandee-ékban ezt a fajta "áldozatvállalást", és igyekezzen még illuminált állapotban is úgy viselkedni, hogy a dolgaikat kímélje. Nem hiszem, hogy ez nagy elvárás. Ha így lesz, akkor nem lehet jelentősebb probléma.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.08.07. 20:11

Bandee írta:
Pusztán arra kívántam rávilágítani, hogy a szervezés nem véletlenül úgy van, ahogyan. Meg arra, hogy megkérdezni mikor lesz nyilvános nem feltétlenül elég:)
Ez tök jogos és tényleg minden tiszteletem annak aki ilyesmire vállalkozik.
Nekem egyszer volt egy balul sikerült bulim kb 16 éves voltam és egy szilveszteri buli volt. Egy barátnőm a közeli kisváros kiskocsmájában elhíresztelte és megjelentek ott kb 40-en anyámék lakásában, vad idegenek. Eléggé eldurvultak a dolgok, kiégették a szőnyeget, összetörtek mindent és pia folyt mindenen a lakásban. Aztán egy másik társaság meg hozott egy hatalmas zsák konfettit amit szétszórtak mindenhol, bele a piában ami másnapra beleszáradt és úgy kellett felkaparni minden honnan. Esküszöm még 5 év múlva is került elő konfetti darab.
De a legdurvább nem is ez volt, hanem hogy kipakolták apám műhelyét elvitték a pecabotjait és a kisgépeit és valaki tábortüzet rakott a kerti kisházból... Utána pár napot ültünk a rendőrségen is. Jó volt.
Szóval tényleg nagy bátorság kell ehhez a buliszervezéshez.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.08.07. 20:20

Jadrina írta: Ez tök jogos és tényleg minden tiszteletem annak aki ilyesmire vállalkozik.
Nekem egyszer volt egy balul sikerült bulim kb 16 éves voltam és egy szilveszteri buli volt. Egy barátnőm a közeli kisváros kiskocsmájában elhíresztelte és megjelentek ott kb 40-en anyámék lakásában, vad idegenek. Eléggé eldurvultak a dolgok, kiégették a szőnyeget, összetörtek mindent és pia folyt mindenen a lakásban. Aztán egy másik társaság meg hozott egy hatalmas zsák konfettit amit szétszórtak mindenhol, bele a piában ami másnapra beleszáradt és úgy kellett felkaparni minden honnan. Esküszöm még 5 év múlva is került elő konfetti darab.
De a legdurvább nem is ez volt, hanem hogy kipakolták apám műhelyét elvitték a pecabotjait és a kisgépeit és valaki tábortüzet rakott a kerti kisházból... Utána pár napot ültünk a rendőrségen is. Jó volt.
Szóval tényleg nagy bátorság kell ehhez a buliszervezéshez.
Azért az nem mindegy, hogy ismerősök vagy vadidegenek vesznek részt benne!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.07. 20:28

Lancelot írta:
Jadrina írta: Ez tök jogos és tényleg minden tiszteletem annak aki ilyesmire vállalkozik.
Nekem egyszer volt egy balul sikerült bulim kb 16 éves voltam és egy szilveszteri buli volt. Egy barátnőm a közeli kisváros kiskocsmájában elhíresztelte és megjelentek ott kb 40-en anyámék lakásában, vad idegenek. Eléggé eldurvultak a dolgok, kiégették a szőnyeget, összetörtek mindent és pia folyt mindenen a lakásban. Aztán egy másik társaság meg hozott egy hatalmas zsák konfettit amit szétszórtak mindenhol, bele a piában ami másnapra beleszáradt és úgy kellett felkaparni minden honnan. Esküszöm még 5 év múlva is került elő konfetti darab.
De a legdurvább nem is ez volt, hanem hogy kipakolták apám műhelyét elvitték a pecabotjait és a kisgépeit és valaki tábortüzet rakott a kerti kisházból... Utána pár napot ültünk a rendőrségen is. Jó volt.
Szóval tényleg nagy bátorság kell ehhez a buliszervezéshez.
Azért az nem mindegy, hogy ismerősök vagy vadidegenek vesznek részt benne!
Persze.

Hála az égnek Jadrina nálunk ennek a közelében sem járunk. Erről nincsen szó, ettől még nehézségek akadnak.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.08.07. 20:29

egy kicsit idegesebb termeszetu ember mar felidoben kivagna az egesz bagazst, mint a macskat szarni. a'mmeg heccencsig.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.08.07. 20:42

Bandee írta:
Hála az égnek Jadrina nálunk ennek a közelében sem járunk. Erről nincsen szó, ettől még nehézségek akadnak.
Tudom én azt, meg azért Te kézben is tartod a dolgokat, csak kedvem támadt elmesélni, meg jelezni, hogy tényleg nem könnyű egy vendéglátó dolga még akkor sem, ha nincsenek ilyen történések.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.08.07. 23:16

Lancelot írta:Csak röviden:

1./ Nehogy már annak kelljen szinte elnézést kérnie, aki vállalja egy ilyen bulinak minden velejáróját a saját ingatlanán!

2./ Meglep, amit Bandee mondott a "sáros lábbal a kanapén esete". Nem tudtam róla eddig! Én úgy vagyok vele, ha valahova meghívnak, azt megtiszteltetésnek érzem, és még jobban vigyázok a tulaj dolgaira, mintha az enyémek lennének. Emlékszem tavaly az is nagyon szíven ütött, ahogy a fürdőszoba ajtaján lévő zárral elbánt valaki, és Bendee keseregve mutatta nekem reggel. Bár nem vagyok lakatos, de minden iránt érdeklődő ember, így igyekeztem is azt megjavítani, mert bár nem én rontottam el, Bandee-val szemben a társaság becsületbeli ügyének tekintettem. Mint ahogy azt is, hogy a melléképület kitakarításában rendszeresen igyekeztem részt venni. Amit ugyanis ott a sáros lábbal bejárás után tapasztalni lehetett... no comment.

Nem tudom, hogy érdemes-e vendéglátó hely felé nyitni. Nyilván annak megvan az az előnye, hogy a társaság létszáma tetszőlegesen bővíthető (hiszen csak a tagok teljesítőképessége szab határt annak). Ám a Bandee féle bulikban én éppen a bensőségességet, a meghittséget szeretem.

Úgy gondolom minden résztvevőnek fel kell nőnie arra a szintre, hogy becsülje meg Bandee-ékban ezt a fajta "áldozatvállalást", és igyekezzen még illuminált állapotban is úgy viselkedni, hogy a dolgaikat kímélje. Nem hiszem, hogy ez nagy elvárás. Ha így lesz, akkor nem lehet jelentősebb probléma.
(:k

Én sajnos nem tudok maradni hétfőn (bárcsak tudnék), ellenben már írtam, hogy vasárnap délelőtt szívesen segítek a szombati "romok" eltakarításában. Nagyon nem lenne ugyanis mindegy, hogy hétfőn háromnapnyi mocskot kell-e eltakarítani vagy csak egy napit. A futam kezdetéig simán megoldható lenne. A tavalyi élményekből kiindulva vasárnap délelőtt amúgy is kissé le van lassulva a társaság (érthető okokból (:v ), így lenne egy kis mozgás (:n

Abban pedig teljesen egyetértek Bandeeval, hogy eső esetén halasztani kell...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.08.07. 23:41

Bandee írta:Egyébként én két találkozót kivéve az összesen ott voltam (pár sörözést leszámítva ha nem tartózkodtam Pesten), de a szervezést és bonyolítást Bertone, Zola és Dani valamint anno Ovian kivételével még senki nem vállalta innen. Sokaknak nincs rá lehetősége, azért nem teszi vagy kedve nincs hozzá és ezt is meg lehet érteni. Daninak pl. a töke tele lett és ezért nem csinálja már.. Semmi gond, de csak "számonkérni" nem ér.. Történetesen egyébként akár magad is szervezhetsz egyet, lehet ez egy sima sörözés is amire biztosan sokan elmennének. Most ezt nem bántásból vagy basztatásból, de tényleg így gondolom.

Egyébként akármilyen buli is van, mivel egyikünk se él hektáros méretű birtokon, sajnos kell egy mértéket tartani, vagy különben egy egy estés sörözést kell csinálni és már ilyet is szerveztem egyszer. Ha van indíttatás akkor meg el lehet menni egy nagy kerttel rendelkező panzióba (ld. Jászberény) de ott a költségekkel lesz a gond.
Szerintem a berényi hely jó volt, de amennyire emlékszem ott nem volt zene és bulizás - legalábbis nem olyan brutálisan mit ahogy Balatonon. :)
Ott vagy kivesszük az egész panziót és akkor azt csinálunk amit akarunk kb... vagy alkalmazkodni kell a többi vendéghez is.
Azért ilyen szempontból a Bandi-bulik egészen egyedülállóak, merthogy a szomszédot nemhogy nem zavarja a zaj, hanem átjön bulizni. :lol:

Tiszaörs jó, de ott kevés a hely, a házban pedig mégannyi sincs amennyi kéne.
A házban kényelmesen 10 ember alszik meg, a többieknek sátrat kell húzni. Nem optimális az sem ahova menni kell, messze van szinte mindenkinek, talán kivéve a debrecenieknek lenne fasza. :)
Oda mindig össze kellett verbuválni min. 10 embert, hogy megérje - mert tökmindegy hányan mentünk 120e volt a hétvégére a ház. Egyébként nekem ezzel lett tele a tököm, nem magával a szervezéssel. :)

Mindenesetre minden tiszteletem a szervezésért és a buliért, én ma már nem tenném. :)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.08.08. 10:45

Alghar írta: Én sajnos nem tudok maradni hétfőn (bárcsak tudnék), ellenben már írtam, hogy vasárnap délelőtt szívesen segítek a szombati "romok" eltakarításában. Nagyon nem lenne ugyanis mindegy, hogy hétfőn háromnapnyi mocskot kell-e eltakarítani vagy csak egy napit. A futam kezdetéig simán megoldható lenne. A tavalyi élményekből kiindulva vasárnap délelőtt amúgy is kissé le van lassulva a társaság (érthető okokból (:v ), így lenne egy kis mozgás (:n

Abban pedig teljesen egyetértek Bandeeval, hogy eső esetén halasztani kell...
egyetértek. hétfőn sajna én se tudok maradni, de a vasárnapi romeltakarításban (legyen délelőtt v délután) számíthattok rám!
Kép

Lezárt