Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.08.09. 13:46

Bandika!

Mondtam szerintem semmi gond nincs ezzel es becsulendo amit csinalsz.
Tavaly vagy azelott hivott engem Timi,ami nagyon kedves volt tole de mondtam hogy nem es olyasmiert amit irtal. Nekem sosem volt gondom ezzel.
Most is csak azert kerdeztem ra mert csak ritkan tudok felnezni ide es nem olvasok minden topikot.

bertone

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.08.15. 13:24

Hogy milyen kicsi a világ ...

A fiam ugye, új helyre költözött. Az egyik szomszédról gyorsan kiderült, hogy már korábbról ismerték egymást, mert úgy 8 évvel ezelőtt, ahol a fiam volt üzletvezető, a srác ott volt biztonsági őr. Aztán, egy már velem folytatott beszélgetésből kiderült, hogy a felesége az unokatestvérem feleségéhez jár(t) fodrászhoz. Majd még később az is, hogy ő is navigátor volt, s amikor eladtuk a Fordot, a következő idényben ő ült bele abba az ülésbe, amiből én kiszálltam. :mosoly:

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.08.15. 18:58

Bandee írta: Konkrétan a kanapén is valaki sáros lábbal pihent meg, ennyire azért már nem vagyunk gyerekek szerintem... (:u

Azt en magamra vallaltam. Amikor kerdezted "ki volt ez a..."(:D) rogton magamra vallaltam, mert leesett hogy en pakolasztam ott, es tiszta retek volt a cipom, szoval en lehettem, es rogton ki is takaritottam, szoval nem er. :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2014.08.15. 19:03

Lancelot írta:Csak röviden:

1./ Nehogy már annak kelljen szinte elnézést kérnie, aki vállalja egy ilyen bulinak minden velejáróját a saját ingatlanán!

2./ Meglep, amit Bandee mondott a "sáros lábbal a kanapén esete". Nem tudtam róla eddig! Én úgy vagyok vele, ha valahova meghívnak, azt megtiszteltetésnek érzem, és még jobban vigyázok a tulaj dolgaira, mintha az enyémek lennének. Emlékszem tavaly az is nagyon szíven ütött, ahogy a fürdőszoba ajtaján lévő zárral elbánt valaki, és Bendee keseregve mutatta nekem reggel. Bár nem vagyok lakatos, de minden iránt érdeklődő ember, így igyekeztem is azt megjavítani, mert bár nem én rontottam el, Bandee-val szemben a társaság becsületbeli ügyének tekintettem. Mint ahogy azt is, hogy a melléképület kitakarításában rendszeresen igyekeztem részt venni. Amit ugyanis ott a sáros lábbal bejárás után tapasztalni lehetett... no comment.

Nem tudom, hogy érdemes-e vendéglátó hely felé nyitni. Nyilván annak megvan az az előnye, hogy a társaság létszáma tetszőlegesen bővíthető (hiszen csak a tagok teljesítőképessége szab határt annak). Ám a Bandee féle bulikban én éppen a bensőségességet, a meghittséget szeretem.

Úgy gondolom minden résztvevőnek fel kell nőnie arra a szintre, hogy becsülje meg Bandee-ékban ezt a fajta "áldozatvállalást", és igyekezzen még illuminált állapotban is úgy viselkedni, hogy a dolgaikat kímélje. Nem hiszem, hogy ez nagy elvárás. Ha így lesz, akkor nem lehet jelentősebb probléma.
Ezt a megdobbento gaztettet en hajtottam vegre, veletlenul, es azonnal helyre is hoztam, mellesleg pl. hetfo delutanig ott voltam takaritani(volt ott meg mas is), utoljara mentem el Bandival egyutt. Remelem azert nem leszek ezert kinezve, mert akkor inkabb el sem megyek.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2014.08.17. 21:21

Ma mar ket exem a temetoben...az elsot 12 eve siratom...a masodikert meg egy konycsepp sem folyt ki a szemembol...hm..csak faj..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.08.17. 23:13

Rocco írta:
Lancelot írta:Csak röviden:

1./ Nehogy már annak kelljen szinte elnézést kérnie, aki vállalja egy ilyen bulinak minden velejáróját a saját ingatlanán!

2./ Meglep, amit Bandee mondott a "sáros lábbal a kanapén esete". Nem tudtam róla eddig! Én úgy vagyok vele, ha valahova meghívnak, azt megtiszteltetésnek érzem, és még jobban vigyázok a tulaj dolgaira, mintha az enyémek lennének. Emlékszem tavaly az is nagyon szíven ütött, ahogy a fürdőszoba ajtaján lévő zárral elbánt valaki, és Bendee keseregve mutatta nekem reggel. Bár nem vagyok lakatos, de minden iránt érdeklődő ember, így igyekeztem is azt megjavítani, mert bár nem én rontottam el, Bandee-val szemben a társaság becsületbeli ügyének tekintettem. Mint ahogy azt is, hogy a melléképület kitakarításában rendszeresen igyekeztem részt venni. Amit ugyanis ott a sáros lábbal bejárás után tapasztalni lehetett... no comment.

Nem tudom, hogy érdemes-e vendéglátó hely felé nyitni. Nyilván annak megvan az az előnye, hogy a társaság létszáma tetszőlegesen bővíthető (hiszen csak a tagok teljesítőképessége szab határt annak). Ám a Bandee féle bulikban én éppen a bensőségességet, a meghittséget szeretem.

Úgy gondolom minden résztvevőnek fel kell nőnie arra a szintre, hogy becsülje meg Bandee-ékban ezt a fajta "áldozatvállalást", és igyekezzen még illuminált állapotban is úgy viselkedni, hogy a dolgaikat kímélje. Nem hiszem, hogy ez nagy elvárás. Ha így lesz, akkor nem lehet jelentősebb probléma.
Ezt a megdobbento gaztettet en hajtottam vegre, veletlenul, es azonnal helyre is hoztam, mellesleg pl. hetfo delutanig ott voltam takaritani(volt ott meg mas is), utoljara mentem el Bandival egyutt. Remelem azert nem leszek ezert kinezve, mert akkor inkabb el sem megyek.
Ez egy példa volt arra, miért problémás az eső. Nyilván 20 körüli létszámnál azon a kis területen óhatatlanul is megtörténnek ilyenek, igazából ha ketten vagyunk is sár van vasárnapra. AZ idén állandóan esett és a Balaton tavaszi vízszinten van. A fű tocsog és kb. júniusban volt utoljára száraz..

Már túl vagyunk a dolgon, de én el is felejtettem, hogy ki volt vagy mi volt utána. Tény, hogy hétfőn kiglancoltunk mindent elég rendesen és még akkor is esett :angry01

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.04. 20:14

Ezért gyűlölöm mélységesen az összes küzdősportot, be kéne őket tiltani a picsába.

"2013 novemberében Abdusalamov pontozással elveszítette WBC USNBC nehézsúlyú címét Mike Perez ellen 10 menetben a Madison Square Gardenben, New Yorkban. Abdusalamov sok nagyerejű ütést kapott a hetedik menettől, de nem került padlóra. Rögtön a meccs után Abdusalamov taxiba ült és a manhattani Roosevelt kórházba hajtatott.

A Roosevelt kórházban nagy vérrögöt találtak az agyában. A meccs miatt emellett sérülések voltak a bal kezén, az orrán, további felrepedt sebekkel és zúzódásokkal a testén. Az orvosok mesterséges kómába helyezték, hogy esélyt adjanak az agy duzzanatának lecsökkentésére. Röviddel ezután szélhűdést kapott, aminek következtében az orvosok attól tartottak, hogy meg fog halni."

Idén késő májusban a felesége nyilatkozott, hogy már javul, felismeri a rokonait, megérti, amit beszélnek hozzá és képes rövid mondatokot kimondani. Mindezt fél év kezelés után ...

Jelenleg így áll a felépülése és a rehabilitációja:



Komolyan, mi szükség van az ilyen "sportokra"? Az emberek hülyék alapvetően is, miért kell megteremteni még hozzá, hogy "szabályos keretek között" szó szerint szétverhessék egymás agyát? Közönséges barbárság.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.09.05. 09:50

Az agresszió is olyan alapvető emberi ösztön mint pl a szeretet.
Az állatvilágban is gyakori hogy pusztán csak a "hecc" kedvéért esnek egymásnak. Vagy épp a dominancia érzékeltetése okán.
Embereknél persze változó, van akinél hamar és tartósan felszínre tőr és van aki "el tudja fojtani" akár egy életen át.
És hogy ebben valaki régen pénzkeresési lehetőséget látott? Na ebben aztán már tényleg semmi meglepő nincs. ;)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.09.05. 11:31

vollebak írta:Ezért gyűlölöm mélységesen az összes küzdősportot, be kéne őket tiltani a picsába.
az összeset? azért az MMA-t és a birkózást ne vedd már egy kalap alá ;)
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.09.09. 16:41

Vesz valaki? :D

http://www.portfolio.hu/vallalatok/norb ... 03457.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.09.10. 09:48

S.O.S.!!!!

Budapestiek segítségét kérném!

Középső lányom helyzete úgy alakult, hogy lemaradt minden kilátásba helyezett szálláslehetőségről. Most ötödéves a Közszolgálati Egyetemen, ezért egy évre sürgősen szükségünk lenne albérletre. Ha lehet az Egyetem közelében (IX. Kerület!), de nem baj, ha kicsit távolabb. Nem tudunk önálló lakásban gondolkodni, ellenkezőleg! Szobatársi, bérlőtársi megoldás jöhet csak számításba!. Nem extra igényű, ellenkezőleg szolíd árfekvésű megoldásban tudunk csak gondolkodni (Tudjátok, sok a gyerek!) :mosoly: .

De nagyon sürgős lenne a dolog, mert egyelőre szívességből tudja magát meghúzni ismerősöknél!

Előre is köszönöm!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.09.10. 10:08

Lancelot írta:S.O.S.!!!!

Budapestiek segítségét kérném!

Középső lányom helyzete úgy alakult, hogy lemaradt minden kilátásba helyezett szálláslehetőségről. Most ötödéves a Közszolgálati Egyetemen, ezért egy évre sürgősen szükségünk lenne albérletre. Ha lehet az Egyetem közelében (IX. Kerület!), de nem baj, ha kicsit távolabb. Nem tudunk önálló lakásban gondolkodni, ellenkezőleg! Szobatársi, bérlőtársi megoldás jöhet csak számításba!. Nem extra igényű, ellenkezőleg szolíd árfekvésű megoldásban tudunk csak gondolkodni (Tudjátok, sok a gyerek!) :mosoly: .

De nagyon sürgős lenne a dolog, mert egyelőre szívességből tudja magát meghúzni ismerősöknél!

Előre is köszönöm!
Nálunk sajnos már full house van, pedig jó lett volna neki. :( Esetleg próbáljatok meg itt nézelődni, elég hasznos csoport: https://www.facebook.com/groups/budapest.flat/?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.09.10. 11:38

Phoebe írta:
Nálunk sajnos már full house van, pedig jó lett volna neki. :
Ezek szerint bevált az új lakótárs? (:v

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.09.10. 11:46

Lancelot írta:S.O.S.!!!!

Budapestiek segítségét kérném!

Középső lányom helyzete úgy alakult, hogy lemaradt minden kilátásba helyezett szálláslehetőségről. Most ötödéves a Közszolgálati Egyetemen, ezért egy évre sürgősen szükségünk lenne albérletre. Ha lehet az Egyetem közelében (IX. Kerület!), de nem baj, ha kicsit távolabb. Nem tudunk önálló lakásban gondolkodni, ellenkezőleg! Szobatársi, bérlőtársi megoldás jöhet csak számításba!. Nem extra igényű, ellenkezőleg szolíd árfekvésű megoldásban tudunk csak gondolkodni (Tudjátok, sok a gyerek!) :mosoly: .

De nagyon sürgős lenne a dolog, mert egyelőre szívességből tudja magát meghúzni ismerősöknél!

Előre is köszönöm!
Kollégám lánya ott lakik a közelben, átadtam az infót, holnapra többet tudok, majd jelentkezek.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.09.10. 12:20

Jadrina írta:
Phoebe írta:
Nálunk sajnos már full house van, pedig jó lett volna neki. :
Ezek szerint bevált az új lakótárs? (:v
Jött még egy...

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.09.10. 12:21

Phoebe írta:
Jadrina írta: Ezek szerint bevált az új lakótárs? (:v
Jött még egy...
Huh, akkor majd mesélj!

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.09.10. 19:00

Phoebe írta:

Jött még egy...
Próbáljátok túlélni!

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.09.10. 20:10

Lancelot írta:S.O.S.!!!!

Budapestiek segítségét kérném!

Középső lányom helyzete úgy alakult, hogy lemaradt minden kilátásba helyezett szálláslehetőségről. Most ötödéves a Közszolgálati Egyetemen, ezért egy évre sürgősen szükségünk lenne albérletre. Ha lehet az Egyetem közelében (IX. Kerület!), de nem baj, ha kicsit távolabb. Nem tudunk önálló lakásban gondolkodni, ellenkezőleg! Szobatársi, bérlőtársi megoldás jöhet csak számításba!. Nem extra igényű, ellenkezőleg szolíd árfekvésű megoldásban tudunk csak gondolkodni (Tudjátok, sok a gyerek!) :mosoly: .

De nagyon sürgős lenne a dolog, mert egyelőre szívességből tudja magát meghúzni ismerősöknél!

Előre is köszönöm!
Van egy volt kolégám,aki kiadja a lakását.
70+rezsiért,ha érdekel

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.09.11. 00:15

Redbull írta: Kollégám lánya ott lakik a közelben, átadtam az infót, holnapra többet tudok, majd jelentkezek.
Köszönöm!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.09.11. 00:16

Ori F1 írta:Van egy volt kolégám,aki kiadja a lakását.
70+rezsiért,ha érdekel
Nagyon köszönöm, de amint írtam, ennyi nem fér bele a keretbe sajnos. :szom03 Ezért is tudunk csak egy szobatársi vagy bérlőtársi jogviszonyban gondolkodni. De még egyszer köszi!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.09.12. 10:09

Lancelot írta:
Redbull írta: Kollégám lánya ott lakik a közelben, átadtam az infót, holnapra többet tudok, majd jelentkezek.
Köszönöm!
Küldj privát üzit és megadom a címet és elérhetőséget.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.04.23. 11:01

nem tudom, hova írjam, szóval ide tettem...

kis segítségre lenne szükségünk. Brigi szakdogát ír éppen, amihez csinált egy kis kitöltendő kérdőívet is. ha van 5 fölös percetek, megköszönnénk ha tudnátok időt szakítani a kitöltésére :)
https://docs.google.com/forms/d/1Ux0lyZ ... rm?c=0&w=1

köszi a segítséget előre is.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.04.23. 11:32

trutya írta:nem tudom, hova írjam, szóval ide tettem...

kis segítségre lenne szükségünk. Brigi szakdogát ír éppen, amihez csinált egy kis kitöltendő kérdőívet is. ha van 5 fölös percetek, megköszönnénk ha tudnátok időt szakítani a kitöltésére :)
https://docs.google.com/forms/d/1Ux0lyZ ... rm?c=0&w=1

köszi a segítséget előre is.
26-35 :cry: :lol:

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2015.04.23. 12:24

trutya írta:nem tudom, hova írjam, szóval ide tettem...

kis segítségre lenne szükségünk. Brigi szakdogát ír éppen, amihez csinált egy kis kitöltendő kérdőívet is. ha van 5 fölös percetek, megköszönnénk ha tudnátok időt szakítani a kitöltésére :)
https://docs.google.com/forms/d/1Ux0lyZ ... rm?c=0&w=1

köszi a segítséget előre is.
Kitöltöttem.

Lezárt