Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.24. 09:52

Segítséget szeretnék kérni. :mosoly:

Hétvégén elmegyünk 4 napra az Őrségbe, konkrétan Orfalun lesz a szállásunk. Ha valakinek van tapasztalata, hol és mit érdemes megnézni, ne tartsa magában!

Azért annyit még, hogy kompletten megyünk, gyerekeinkkel és unokáinkkal, tehát nagy túrázást ne javasoljatok! (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.04.24. 11:11

nikotin írta:
2018.04.24. 09:52
Segítséget szeretnék kérni. :mosoly:

Hétvégén elmegyünk 4 napra az Őrségbe, konkrétan Orfalun lesz a szállásunk. Ha valakinek van tapasztalata, hol és mit érdemes megnézni, ne tartsa magában!

Azért annyit még, hogy kompletten megyünk, gyerekeinkkel és unokáinkkal, tehát nagy túrázást ne javasoljatok! (:v
Dalma asszonyt a Palaverbol:)))))

Viccen kivul.. Tavaly motoroztunk arra en tobbet vartam tole. Nagyon szep de lofaszt nem lehet csinalni, igaz mi del-eszak iranyba atmotoroztunk es nem lattuk az egeszet

Bazakerettyet ajanlom ott volt a magyar koolajtermeles kezdete:) es van ott egy furdo. Egy erdoben van szep!

Nagyon szep az orseg de szerintem jo magyar szokas szerint nincs kiaknazva

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.04.24. 11:46

nikotin írta:
2018.04.24. 09:52
Segítséget szeretnék kérni. :mosoly:

Hétvégén elmegyünk 4 napra az Őrségbe, konkrétan Orfalun lesz a szállásunk. Ha valakinek van tapasztalata, hol és mit érdemes megnézni, ne tartsa magában!

Azért annyit még, hogy kompletten megyünk, gyerekeinkkel és unokáinkkal, tehát nagy túrázást ne javasoljatok! (:v
Mi Kétvölgyben voltunk egy lovastanyán egészen pontosan 10 éve.
Szerintem az Őrség a túrázásról szól, tudom írtad, hogy azt nem... dehát izééé.... :)

A gyerekeknek lehet érdemes lenne egy kis lovaglás, ha még nem voltak akkor tetszeni fog nekik.
Vagy elmentek Szentgotthárdra.

Szerintem nagyon szép környék.
Főleg most lehet tuti, amikor egymás után jönnek a záporok.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.04.24. 12:20

nikotin írta:
2018.04.24. 09:52
Segítséget szeretnék kérni. :mosoly:

Hétvégén elmegyünk 4 napra az Őrségbe, konkrétan Orfalun lesz a szállásunk. Ha valakinek van tapasztalata, hol és mit érdemes megnézni, ne tartsa magában!

Azért annyit még, hogy kompletten megyünk, gyerekeinkkel és unokáinkkal, tehát nagy túrázást ne javasoljatok! (:v
Nagyon közel lesz hozzátok, így okvetlenül menjetek el Őriszentpéterre, az ottani Árpád kori templom és egyéb látnivalók miatt.

Amit pedig különösen javasolok a szállásotokhoz még közelebbi Szalafő. A falumúzeumot látni kell. Eredeti környezetükben láthatóak igazi vasi paraszt és gazdaházak. A gyerekeknek van játszótér is. Csodálatos a környezet.

Ha javasolhatom - bár tudom, hogy az útvonal szerint a szállásotokhoz képest éppen fordítva van, de - én Őriszentpéteren kezdeném és úgy mennék át a szomszédos Szalafőre. Ez utóbbiban ugyanis jóval több a látnivaló. Mi ősszel voltunk ezen az útvonalon a két kicsivel és nagyon élveztük valamennyien. Mint egy meseország olyan. Csak ajánlani tudom.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.24. 18:34

Köszi!

Nagy túrázást írtam! Pár km elmegy, de a két kislánnyal azért nem lehet kilométereket túrázni, főleg erdei ösvényeken.
Őriszentpéter és Szentgotthárd bennünk is felmerült már, így oda most már biztosan elmegyünk. (:i
Szalafő is meglehet, ahogy Lance javasolta.
Bázakerettye nem hiszem, hogy bejön, elég messze van a szállástól, 67-68 km. Pedig én korábban javasoltam Írottkőt, de az meg 80 km, így azt is elvetettük már. Nem is a távolság, hanem a 2x1,5 óra utazás miatt. :szom02
Ja, lovagolni pár hete voltak a srácok már. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.04.28. 07:55

Hamarosan indulunk az Őrségbe. Szerencsére jól pakolható a KIA csomagtere. (:u (:u (:u

IMG_20180428_074537_800x449.jpg
IMG_20180428_074537_800x449.jpg (102.2 KiB) Megtekintve 2512 alkalommal

A viszkit a vejem hozza. (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.05.02. 09:46

Megjöttünk az Őrségből. Szép volt, bár nem mindent láttunk, amit szerettünk volna, de azért ez négy pici gyerekkel borítékolható volt. (:v

Pár mondattal azért elmesélnék néhány érdekes dolgot.

Jártunk Pityeszeren a falumúzeumban, ami nagyon tetszett. És el kellett mennem oda, hogy megtudjam, korábban milyen szőlőt neveltem. (:u
Tetszett, hogy a belépő tulajdonképpen "becsületkasszás", de nem tetszett, hogy sok embert láttam karszalag nélkül, tehát többségük ingyen nézelődött.
Nem tetszett, hogy az egész területen EGY darab kuka volt, amibe a szemetet lehetett dobni, az is magán a falumúzeumon kívül.

A szállás nagyon jó - lett volna, ha ...
- nem négy macska kóvályog állandóan körülöttünk, mert ott élnek.
- ha egy kutya nem teszik ugyanezt.

Emiatt a napsütésben látható volt, hogy a levegőben folyamatosan szálltak az állatok szőrei. Ehhez napi szinten egyszer csatlakozott három ló, szintén hullajtva a szőrét.
Hogy ez mit okozott? A fiam eleve asztmás és ráadásul allergiás az állatszőrre. Tegnap este be kellett vele menni Dunakeszin az ügyeletre.

A fenti állatok mellett volt még a tanyán csirke, házi és vadkacsa, valamint japán némakacsa, pulyka, nyúl és törpemalac. Az unokák nagyon élvezték.

Hazafelé kicsit kalandos volt. Miután elhagytuk a szállást, a lányomék egyenesen haza indultak. A fiamék még átmentek Ausztriába megnézni egy dínó parkot, mi meg megálltunk Hévízen fürdeni egyet. Minden évben megyünk Hévízre, szeretjük, de ez a mostani elég necces volt.

Az öltözőben lévő férfi wc-ben elvileg van két pisoár és egy fülke. A két pisoár letakarva, nem használható. Így a fülkénél komoly sor várakozott. Na, majd a bentiben rendezem, gondoltam.
Ott hat pisoár van, ebből NÉGY volt használhatatlan. Odaálltam az egyik nem letakarthoz, majd hamarosan meglepődtem, mert alul csöpögött ...
Indulás előtt még ettünk a benti büfében egy sültkolbászt. Már mejdnem az egész kenyeret megettem, amikor észrevettem, hogy kicsit penészes. Amikor szóltunk a kiszolgálónak, azt sem mondta, hogy bocsi. Rántott egyet a vállán és nyeglén megkérdezte: hozzak másikat? Érted? Nem azt mondta, hogy bocsi, hozok másikat, hanem KÉRDEZTE?!

Aztán, mikor már éppen lehajtottunk az M7-ről, a fiam küldött egy fotót, miszerint sikerült lepadkáznia a JE kerekét. Szerencsére erősített peremű gumija van, így az valamennyire megvédte, de azért a gumi kuka. Mindezt Nagykanizsán, a Shell-kúton. A kutas szerint is nagyon szűk és rossz elrendezésű a beálló, napi szinten fordul ilyen elő, tegnap a fiam sem az első volt.
Miután megnéztem a képeket, úgy döntöttem, visszamegyek a pályára és bevárjuk őket. A három unokát átvettük magunkhoz - biztos ami biztos - és irány óvatosan Dunakeszi, végig Lackóék mögött haladva. Eredetileg azt hittünk 3 óra körül már itthon leszünk, majd mikor eldöntöttük, hogy megállunk Hévízen, ez 7 órára módosult, végül éjjel egykor értünk haza. :mosoly:

Ja, még egyet!
Szélesítik az M2-őt, ez este már nem okozott gondot. Azonban a dunakeszi lehajtó végén korábban úgy volt, hogy a Dunakeszi-Mogyoród közti útnak volt STOP táblával védett elsőbbsége. Ezt most megfordították. Így annak van elsőbbsége - STOP táblával védve, aki lejön az M2-ről és menne tovább Dunakeszire. Szerencsére a fiam mesélt róla. Nem tudom, hogy táblázták ki a változást, de mikor odaértünk, előttünk ment át ezerrel egy autó keresztben és, ha nem állok meg, akkor egy másik balról jön belénk, mert ő sem látta a STOP táblát. :angry01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.05.02. 22:08

Nos, finoman szólva sem ez az az utazás, amire vágynék! Szinte horrorisztikus. De miért egy tanya, miért nem egy szálloda volt a szállás ennyi kisgyerekkel?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.05.03. 08:25

Ez volt az ötödik alkalom, hogy közösen voltunk valahol, mióta az első unoka megszületett.

1. Dédestapolcsány - bár bent volt a faluban, azért ez is kicsit önálló hely volt.

2. Mátraszentimre - egy kis szűk utcában, egy öreg ház - a képen sajnos nem látszik, csak az udvar

3. Várgesztes - üdülőfalu, önálló ház

4. Balatonkenese - önálló ház

5. Orfalu - tanya

Szerinted szeretjük a kényelemes, "steril" szállodát? Egyébként, nem volt szerencsénk, kutya, macska, ló, mind éppen még vetette le a téli bundáját. Ezt leszámítva nagyon klassz volt minden.
Hévízről, a hazaútról a szállás nem tehet. :mosoly:
Csatolmányok
vargestes-2_800x449.jpg
vargestes-2_800x449.jpg (131.78 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
orseg-4_800x449.jpg
orseg-4_800x449.jpg (160.95 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
orseg-3_800x449.jpg
orseg-3_800x449.jpg (147.16 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
orseg-2_800x449.jpg
orseg-2_800x449.jpg (172.94 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
orseg-1_800x449.jpg
orseg-1_800x449.jpg (157.99 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
matra-1_600x800.jpg
matra-1_600x800.jpg (171.74 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
kenese-2_800x449.jpg
kenese-2_800x449.jpg (96.19 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
dedestapolcsany-4_800x600.jpg
dedestapolcsany-4_800x600.jpg (158.17 KiB) Megtekintve 2468 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.05.26. 14:27

Ma szert tettem egy ilyen kis íróasztal díszre. Igaz, hogy nem az idei járgány, de azért örülök neki: :mosoly: :mosoly:

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.05.26. 14:58

Lancelot írta:
2018.05.26. 14:27
Ma szert tettem egy ilyen kis íróasztal díszre. Igaz, hogy nem az idei járgány, de azért örülök neki: :mosoly: :mosoly:

Kép
Klassz. :mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.05.29. 15:42

Lakcímkártya ügyintézés MO.

Lassan lejár a lakcímkártyám érvényessége és módosult a tartózkodási helyem is. Rémlett, hogy amikor az előzőt csináltattam, akkor sem ment simán, hiába jött velem a főbérlőm és vittünk igazoló okiratot is. Gondoltam most megelőzöm ezt, érdeklődök előre, hogy mi az ügyintézés pontos menete.

Írok a 1818 chaten ügyintézőnek, leírom neki szépen mit szeretnék. Pötyög vagy negyed órán keresztül, majd megérkezik ez a válasz:
"Új lakóhelyet bármelyik kormányablakban tud bejelenteni.

Az eljárás eltérő lehet korrmányablaknként, ezért kérem egyeztessen az eljáró kormányablakkal, hogy a tulajdonos jelenléte szükséges e illetve hogy milyen tulajdonjogot igazoló dokumentumot fogadnak el."
Itt jelzem felé, hogy nem a lakóhelyem változott meg, hanem a tartózkodási helyem, arra is az előbbiek vonatkoznak-e.

"Igen."

Itt megköszöntem az infókat. Szép napot...Most várom az emailt a 16. kerületi kormányablaktól.

Na már most, mi a rákért nem egységes egy adott országban ugyanannak az egyébként tök egyszerű dolognak az elintézése? Miért nem egyértelmű, hogy kell-e a tulajdonos jelenléte vagy sem? Ha okvetlenül kell, akkor miért van erre egy hozzájárulási nyilatkozat, amit a tulajdonos kitölt és a tanúk aláírnak?

Szerk:

Meg is jött a válasz.
A tulajdonosnak a lakcímbejelentő lapot a szállásadó rovatban kell aláírnia, ha ez megtörténik személyesen az ügyintézéskor neki nem kell megjelennie. Abban az esetben van szükség hozzájáruló nyilatkozat kitöltésére, ha több tulajdonos vagy haszonélvező is tartozik az ingatlanhoz.

Tehát, ha hozza a kitöltött, aláírt lakcímbejelentő lapot, szükség esetén a hozzájáruló nyilatkozatot/tokat valamint az ingatlan pontos helyrajzi számát, akkor a tulajdonosnak, haszonélvezőnek az ügyintézéskor nincs szükség a személyes jelenlétre.
A fentieken túl legyen Önnél a személyi igazolványa, korábbi lakcímkártyája.
Szóval vigyem magammal az aláírt, kitöltött lakcímbejelentőt, ami egyébként nem tölthető le online és ÁNYK-val sem tölthető ki. (:u :pf03

Szerk 2.:

Köszönöm szépen a tájékoztatást. Lakcímbejelentő lap nem tölthető le online és nem érhető el az ÁNYK programhoz sem, hogyan lehet hozzájutni anélkül, hogy elmennék csak ezért a 16. kerülti Kormányablakba?
Letölteni nem lehet, bármely Kormányablakban/Okmányirodában beszerezhető.
21. század

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.05.29. 16:38

Kollégiumi jelentkezéshez CSAK az alábbi papírok kellenek:
-igazolás a velem egy lakcímen élőkről (kormányhivatal)
-NAV jövedelemigazolás összes egy lakcímen élőre (ha nincs jövedelme, akkor a megtagadás)
-munkáltatótól jövedelemigazolás összes egy lakcímen élőre aki dolgozik (=szüleim)
-nyugdíjigazolás egy lakcímen élő nyugdíjasokra (=nagyszüleim)
-orvosi igazolás állandó jellegű eü. kiadásokról mindenkire a lakcímen (elvileg a háziorvosit nem fogadják el --> tavaly a szakorvos azt mondta, ilyet a háziorvos ad --> háziorvos asszisztensei ugyanezt mondták, ki is állították a papírt --> ELFOGADTÁK)
-optikai igazolás szemüvegről, ez legalább csak nekem

Átérzem...

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.06.07. 15:38

Krisztián írta:
2018.05.29. 16:38
Kollégiumi jelentkezéshez CSAK az alábbi papírok kellenek:
-igazolás a velem egy lakcímen élőkről (kormányhivatal)
-NAV jövedelemigazolás összes egy lakcímen élőre (ha nincs jövedelme, akkor a megtagadás)
-munkáltatótól jövedelemigazolás összes egy lakcímen élőre aki dolgozik (=szüleim)
-nyugdíjigazolás egy lakcímen élő nyugdíjasokra (=nagyszüleim)
-orvosi igazolás állandó jellegű eü. kiadásokról mindenkire a lakcímen (elvileg a háziorvosit nem fogadják el --> tavaly a szakorvos azt mondta, ilyet a háziorvos ad --> háziorvos asszisztensei ugyanezt mondták, ki is állították a papírt --> ELFOGADTÁK)
-optikai igazolás szemüvegről, ez legalább csak nekem

Átérzem...
Elég kegyetlen. Az enyém egyszerűbbnek tűnik mint a tiéd, de már kezdek agyfaszt kapni.

Most az a legújabb, hogy az ügyintéző szerint, akivel levelezek, minden tulajdonosnak külön hozzájárulási nyilatkozatot kell kitöltenie és haszonélvezőnek pedig jelen kell lenni a lakcímbejelentő aláírásához, ha nincs lakcímbejelentő lapom (természetesen csak személyesen lehet beszerezni).

Jeleztem, hogy a hozzájárulási nyilatkozat többesszámban íródott („másik/többi tulajdonostárs is hozzájárul”) , illetve, hogy nem egyértelmű, hogy a saját adatoknál a lakcímet, a korábbi tartózkodási helyet vagy az új tartózkodási helyet kell-e megadni.

Erre azt a választ kaptam, hogy menjek be személyesen a kormányablakba mert nem akar pontatlan információt adni. :pf03

Ha személyesen 1-2 óra várakozás után megkérdezem tőlük ugyanezt, akkor jobban tudják majd?

Ez ment rá válaszként, most nagyon fog szeretni szegény ember.
Ne haragudjon, de milyen plusz információval tudnék szolgálni, ha személyesen kérdezném meg ugyanezt Önöktől? Pont azért érdeklődöm online, hogy időt takarítsak meg, és ne kelljen feleslegesen órákat eltöltenem az ügyintézéssel. Tisztában vagyok vele, hogy nem személy szerint Ön tehet róla, de amennyi időt csak az érdeklődéssel eltöltöttem, simán elintéztem volna már magamnak online a lakcímkártyát az ÁNYK és ügyfélkapu segítségével, ha nem ilyen agyonbonyolított és logikátlan lenne az ügyintézés, mint Magyarországon.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.06.07. 15:54

Phoebe írta:
2018.06.07. 15:38
Krisztián írta:
2018.05.29. 16:38
Kollégiumi jelentkezéshez CSAK az alábbi papírok kellenek:
-igazolás a velem egy lakcímen élőkről (kormányhivatal)
-NAV jövedelemigazolás összes egy lakcímen élőre (ha nincs jövedelme, akkor a megtagadás)
-munkáltatótól jövedelemigazolás összes egy lakcímen élőre aki dolgozik (=szüleim)
-nyugdíjigazolás egy lakcímen élő nyugdíjasokra (=nagyszüleim)
-orvosi igazolás állandó jellegű eü. kiadásokról mindenkire a lakcímen (elvileg a háziorvosit nem fogadják el --> tavaly a szakorvos azt mondta, ilyet a háziorvos ad --> háziorvos asszisztensei ugyanezt mondták, ki is állították a papírt --> ELFOGADTÁK)
-optikai igazolás szemüvegről, ez legalább csak nekem

Átérzem...
Elég kegyetlen. Az enyém egyszerűbbnek tűnik mint a tiéd, de már kezdek agyfaszt kapni.

Most az a legújabb, hogy az ügyintéző szerint, akivel levelezek, minden tulajdonosnak külön hozzájárulási nyilatkozatot kell kitöltenie és haszonélvezőnek pedig jelen kell lenni a lakcímbejelentő aláírásához, ha nincs lakcímbejelentő lapom (természetesen csak személyesen lehet beszerezni).

Jeleztem, hogy a hozzájárulási nyilatkozat többesszámban íródott („másik/többi tulajdonostárs is hozzájárul”) , illetve, hogy nem egyértelmű, hogy a saját adatoknál a lakcímet, a korábbi tartózkodási helyet vagy az új tartózkodási helyet kell-e megadni.

Erre azt a választ kaptam, hogy menjek be személyesen a kormányablakba mert nem akar pontatlan információt adni. :pf03

Ha személyesen 1-2 óra várakozás után megkérdezem tőlük ugyanezt, akkor jobban tudják majd?

Ez ment rá válaszként, most nagyon fog szeretni szegény ember.
Ne haragudjon, de milyen plusz információval tudnék szolgálni, ha személyesen kérdezném meg ugyanezt Önöktől? Pont azért érdeklődöm online, hogy időt takarítsak meg, és ne kelljen feleslegesen órákat eltöltenem az ügyintézéssel. Tisztában vagyok vele, hogy nem személy szerint Ön tehet róla, de amennyi időt csak az érdeklődéssel eltöltöttem, simán elintéztem volna már magamnak online a lakcímkártyát az ÁNYK és ügyfélkapu segítségével, ha nem ilyen agyonbonyolított és logikátlan lenne az ügyintézés, mint Magyarországon.
Nekem tök jó tapasztalataim vannak az okmányirodákkal. Szerencsére sikerült találnom olyat ami nem túl nagy forgalmú és mindent 5 perc alatt el tudok intézni. (Budapest)
Mindenképp érdemesebb személyesen felkeresni őket, keres olyan irodát, ahova nem járnak sokan, kevesebb idegeskedés, kisebb bürokrácia és pikk-pakk mindent megoldanak. Nagyon sok minden attól függ aki veled szemben ül pont.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.06.07. 17:16

Nekem is simán meglett minden papír. Mondjuk már másodszor csináltam/csináltuk.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.08.06. 20:46

Az előbb olvastam egy cikket, ami kezdetben jót röhögtem.

Új mosogatós trükköt fedezett fel egy ír férfi

Egészen addig röhögtem, míg ezt a mondatot el nem olvastam:

"A nagy felfedezése sokunk számára nem biztos, hogy újdonság: meg lehet emelni a mosogatógép felső fiókját, hogy alulra beférjenek a nagyobb eszközök is. "


Mi kb 15 éve használjuk a mosogatógépünket. A fenti mondat kicsit belém fojtotta a röhögést és odamentem a mi gépünkhöz és bummm …

A miénknek is megemelhető a felső polca! (:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.08.07. 21:53

nikotin írta:
2018.08.06. 20:46
Az előbb olvastam egy cikket, ami kezdetben jót röhögtem.

Új mosogatós trükköt fedezett fel egy ír férfi

Egészen addig röhögtem, míg ezt a mondatot el nem olvastam:

"A nagy felfedezése sokunk számára nem biztos, hogy újdonság: meg lehet emelni a mosogatógép felső fiókját, hogy alulra beférjenek a nagyobb eszközök is. "


Mi kb 15 éve használjuk a mosogatógépünket. A fenti mondat kicsit belém fojtotta a röhögést és odamentem a mi gépünkhöz és bummm …

A miénknek is megemelhető a felső polca! (:u
Nee már hogy most vetted észre?! :mosoly:

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.08.24. 22:04

Lányomnak olcsó menyasszonyi ruhát keresek max 15 ezer FT-ért. Valakinek ötlete?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.08.24. 22:38

eniksz írta:
2018.08.24. 22:04
Lányomnak olcsó menyasszonyi ruhát keresek max 15 ezer FT-ért. Valakinek ötlete?
Kedves Eniksz! Nagyon benne vagyok a dologban, ugyanis 2019.június 1-én lesz az én egyik lányom esküvője is. Soha nem gondoltam, hogy egy évvel korábban kell elkezdeni szervezni, mert, ha nem, akkor nem lesz hely, nem lesz megfelelő vőfély, fotós, berendező, stb.

Hosszú ideje keresett ő is menyasszonyi ruhát magának, de nem talált megfelelőt, megfelelő áron. Végül odáig jutott, hogy varratni fog magának, mert még úgyis jobban jön ki, mintha kölcsönözné. Az általad közölt árkategóriának a közelében sem talált megfelelőt. Tehát nem akarlak elkeseríteni, de sajnos emelni kell a kiadásra szánt összeget. És sajnos még az sem garancia arra, hogy megfelelőt fogtok találni.

Megdöbbentem, hogy mekkora biznisz lett ez az esküvő. Olyanokat kaszálnak rajta a részt vevők, hogy az hihetetlen. Érdemes lenne beszállni ebbe!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.08.24. 22:42

Lancelot írta:
2018.08.24. 22:38
eniksz írta:
2018.08.24. 22:04
Lányomnak olcsó menyasszonyi ruhát keresek max 15 ezer FT-ért. Valakinek ötlete?
Kedves Eniksz! Nagyon benne vagyok a dologban, ugyanis 2019.június 1-én lesz az én egyik lányom esküvője is. Soha nem gondoltam, hogy egy évvel korábban kell elkezdeni szervezni, mert, ha nem, akkor nem lesz hely, nem lesz megfelelő vőfély, fotós, berendező, stb.

Hosszú ideje keresett ő is menyasszonyi ruhát magának, de nem talált megfelelőt, megfelelő áron. Végül odáig jutott, hogy varratni fog magának, mert még úgyis jobban jön ki, mintha kölcsönözné. Az általad közölt árkategóriának a közelében sem talált megfelelőt. Tehát nem akarlak elkeseríteni, de sajnos emelni kell a kiadásra szánt összeget. És sajnos még az sem garancia arra, hogy megfelelőt fogtok találni.

Megdöbbentem, hogy mekkora biznisz lett ez az esküvő. Olyanokat kaszálnak rajta a részt vevők, hogy az hihetetlen. Érdemes lenne beszállni ebbe!
Ne is mond. A legidősebb fiam szeptember végén nősül. A mi rokonságunknak kénytelen vagyok szállást is foglalni a távolság miatt. Nem kell mondani, hogy csak ez egy átlag havi bérnek megfelelőre jön ki.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.08.25. 07:36

eniksz írta:
2018.08.24. 22:04
Lányomnak olcsó menyasszonyi ruhát keresek max 15 ezer FT-ért. Valakinek ötlete?
Nem maradt le egy 0 a végéről?

Az én lányomnak két hónapja volt az esküvője és ő is nagyon sokáig keresgélt. 15-ért nem hiszem, hogy találtok. Még a már többször használtak is ennek sokszora.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.08.25. 08:38

Azért, hogy valami pozitív is legyen, ha valóban 15-re gondoltatok...

Nem ismerem a lányod adottságait, de ha lemondtok a tudatról, hogy"menyasszonyi ruha", akkor azért lehet találni olyan egyszerű, de szép ruhákat, amit egy kis kiegészítővel, kézügyességgel át lehet alakítani.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.25. 09:09

Rengeteg esküvői ruhaszalon vagy cég van, elképzelhetetlennek találom, hogy ne találjatok szinte egy majdnem megfelelőt.
(amit ha kértek, át is alakítanak egy kicsit)

Asszony 181 cm, és még ő is talált olyat amit mintha ráöntöttek volna.

Az viszont tény, hogy ez munka - rengeteg energiát kell belefektetni. :)
Nem véletlenül szokták már a szervezést is kiadni profiknak.
(már amennyiben olyan esküvőről beszélünk ahol van pl polgári, templomi esketés és maga a lagzi)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.08.25. 09:12

nikotin írta:
2018.08.25. 07:36
Nem maradt le egy 0 a végéről?

Az én lányomnak két hónapja volt az esküvője és ő is nagyon sokáig keresgélt. 15-ért nem hiszem, hogy találtok. Még a már többször használtak is ennek sokszora.
:D
Nekünk 2006-ban volt a menyasszonyi ruha BÉRLÉSE(!) 135 000 Ft.
Azóta gondolom ez még sokkal több lett.

Lezárt