Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.01.09. 21:15

Ma megvolt az év első jó cselekedete és kiderült az is, mire jó - többek között - a faszbuk. :mosoly:

Egy barátomnak ezer éve volt egy öreg Astraja, amit nemrég eladott. Aztán ezt az autót 2-án megláttam Dunakeszin, a bevásárlóközponthoz vezető úton, elég hülye helyen és módon parkolni. Akkor még "csak úgy" írtam a barátomnak, hogy láttam az autóját. Aztán tegnap este is ott láttam. Így rákérdeztem a barátomra, tudja-e, ki vette meg, mert nekem elég gyanús a dolog. A FB-on megkerestem az új tulajt. Kiderült, kölcsön adta az autót egy barátjának, aki kórházba került és nem tudta megmondani, hol hagyta el az autót. Így most már tudja és elhozhatja, nem kell keresgélnie. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.01.10. 07:57

nikotin írta:Ma megvolt az év első jó cselekedete és kiderült az is, mire jó - többek között - a faszbuk. :mosoly:

Egy barátomnak ezer éve volt egy öreg Astraja, amit nemrég eladott. Aztán ezt az autót 2-án megláttam Dunakeszin, a bevásárlóközponthoz vezető úton, elég hülye helyen és módon parkolni. Akkor még "csak úgy" írtam a barátomnak, hogy láttam az autóját. Aztán tegnap este is ott láttam. Így rákérdeztem a barátomra, tudja-e, ki vette meg, mert nekem elég gyanús a dolog. A FB-on megkerestem az új tulajt. Kiderült, kölcsön adta az autót egy barátjának, aki kórházba került és nem tudta megmondani, hol hagyta el az autót. Így most már tudja és elhozhatja, nem kell keresgélnie. :mosoly:
Ha addig jutok majd, hogy elhagyom az autót (és nem emlékszem rá), bizisten' regisztrálok. :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.01.10. 11:03

Ez volt nálam a nap mondása.
(:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.01.10. 13:09

rdaneelolivaw írta:
nikotin írta:Ma megvolt az év első jó cselekedete és kiderült az is, mire jó - többek között - a faszbuk. :mosoly:

Egy barátomnak ezer éve volt egy öreg Astraja, amit nemrég eladott. Aztán ezt az autót 2-án megláttam Dunakeszin, a bevásárlóközponthoz vezető úton, elég hülye helyen és módon parkolni. Akkor még "csak úgy" írtam a barátomnak, hogy láttam az autóját. Aztán tegnap este is ott láttam. Így rákérdeztem a barátomra, tudja-e, ki vette meg, mert nekem elég gyanús a dolog. A FB-on megkerestem az új tulajt. Kiderült, kölcsön adta az autót egy barátjának, aki kórházba került és nem tudta megmondani, hol hagyta el az autót. Így most már tudja és elhozhatja, nem kell keresgélnie. :mosoly:
Ha addig jutok majd, hogy elhagyom az autót (és nem emlékszem rá), bizisten' regisztrálok. :)
Nem kell ettől tartanod.
Te sosem fogod elhagyni az autód. Ha mégis, emlékezni fogsz, hol. Mert Te olyan vagy.
Neked nem lesz olyan barátod, akinek kölcsönadod, s az balga módon út közben lesz rosszul, s így Ő nem emlékszik, hol hagyta az autót.

Mellesleg, valamikor a 70-es években záróra előtt rohantam a Blaha sarkán lévő "Éjjel-nappali"-ba. Nehezen találtam /már akkor!!!/ parkolót a környéken, s amikor végre sikerült leparkolnom, már rohantam is vásárolni. Csak mikor kijöttem, akkor döbbentem rá, fogalmam nincs, hol hagyta /el/ az autót. Nem volt eccerű megtalálni. (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.01.10. 13:10

Redbull írta:Ez volt nálam a nap mondása.
(:k
Hát, ha szereted a demagógiát, legyen. (:o
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.01.11. 11:02

nikotin írta:Nem kell ettől tartanod.
Te sosem fogod elhagyni az autód. Ha mégis, emlékezni fogsz, hol. Mert Te olyan vagy.
Neked nem lesz olyan barátod, akinek kölcsönadod, s az balga módon út közben lesz rosszul, s így Ő nem emlékszik, hol hagyta az autót.

Mellesleg, valamikor a 70-es években záróra előtt rohantam a Blaha sarkán lévő "Éjjel-nappali"-ba. Nehezen találtam /már akkor!!!/ parkolót a környéken, s amikor végre sikerült leparkolnom, már rohantam is vásárolni. Csak mikor kijöttem, akkor döbbentem rá, fogalmam nincs, hol hagyta /el/ az autót. Nem volt eccerű megtalálni. (:v
Biztos jó sokmindenre a közösségi háló, ezt nem kétlem.
Valószínűleg egy ilyen esetben is nagyon találóan meg lehet könnyedén oldani a rejtélyt. :)

Viszont embereken látom, hogy mennyire rabjai ennek az egésznek.
Az egész életüket, idejüket ennek szentelik, és közben nem veszik észre, hogy már a telefon/számítógép/egyéb kütyű irányítja őket, nem ők a kütyűt. És nem 5 meg 10%-uk ilyen, hanem jóval nagyobb ez az arány.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.01.11. 12:25

rdaneelolivaw írta: Biztos jó sokmindenre a közösségi háló, ezt nem kétlem.
Valószínűleg egy ilyen esetben is nagyon találóan meg lehet könnyedén oldani a rejtélyt. :)

Viszont embereken látom, hogy mennyire rabjai ennek az egésznek.
Az egész életüket, idejüket ennek szentelik, és közben nem veszik észre, hogy már a telefon/számítógép/egyéb kütyű irányítja őket, nem ők a kütyűt. És nem 5 meg 10%-uk ilyen, hanem jóval nagyobb ez az arány.
Az, hogy az autós dolog ilyen könnyedén megoldódott, azért nem kevés szerencsének kellett összejönni.

- ott jártam, ahol az autót elhagyták
- megismertem az autót
- tudtam ki volt a régi tulaj
- az új tulaj is fent volt a FB-on

Amikor látjuk, hogy az emberek előttünk, mellettünk a telefonjukat nyomkodják, az még nem feltétlen FB-ot jelent. Ettől persze én is azt gondolom, túl sok időt és energiát fordítanak rá.
De, amikor mi voltunk fiatalok /MI alatt most az ÉN korosztályomat értem/, minket is szidtak, mert "állandóan azt vacak bítzenét hallgatjuk". Minden korosztálynak megvan a maga FB-ja, csak mindnek más. Hogy a folyamat nem jó irányba halad, abban egyetérthetünk, csak tenni nem tudunk ellene. Sajnos.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.01.11. 21:57

rdaneelolivaw írta:
Biztos jó sokmindenre a közösségi háló, ezt nem kétlem.
Valószínűleg egy ilyen esetben is nagyon találóan meg lehet könnyedén oldani a rejtélyt. :)

Viszont embereken látom, hogy mennyire rabjai ennek az egésznek.
Az egész életüket, idejüket ennek szentelik, és közben nem veszik észre, hogy már a telefon/számítógép/egyéb kütyű irányítja őket, nem ők a kütyűt. És nem 5 meg 10%-uk ilyen, hanem jóval nagyobb ez az arány.
Mint mindenben, ebben is a mértékletesség az egyik fő szabály. Kapcsolattartásra, régen eltűnt ismerősök felfedezésére viszont tökéletes. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2017.01.14. 20:56

Lance!

írtam neked facsén...fontos és sörgős!!!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.18. 15:53

Olyan létezik, hogy a portások kiküldenek egy diákot az iskola épületéből, mert nem szabad a földszinti aulában tartózkodni?

A portánál akartam találkozni egy haverommal, aki oda jár. Azt még valahol értem, hogy engem kiküldtek, na de hogy őt is?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.01.18. 16:00

Krisztián írta:Olyan létezik, hogy a portások kiküldenek egy diákot az iskola épületéből, mert nem szabad a földszinti aulában tartózkodni?
A portánál akartam találkozni egy haverommal, aki oda jár. Azt még valahol értem, hogy engem kiküldtek, na de hogy őt is?
:D

Nálunk anno zárva volt a főbejárati ajtó, és csak az 5., 6., vagy 7. óra után volt nyitva szünetekben.
Tehát ha le akartál lépni 4 óra után (:v , akkor magyarázkodnod kellett a portásnak.
Vagy ha óra közben gondoltál kimenni. :)

Tehát volt olyan, hogy meg kellett várni amíg valaki jött, hogy ki tudj menni az ajtón.
- "Szöknek!"
Ilyen duma is volt. (c. portás) (:u

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.18. 16:27

Ez is fura egy kicsit, de valahol meg tudom érteni. Ha tanítási idő alatt kimegy a gyerek és bármi baja esik, az iskoláé a felelősség. Meg hát a lógások ellen is hatékony.

Viszont kiküldeni az iskola tanulóját? :D Még ha tanítási idő után is...

Amúgy a háttérsztori a legjobb: eltűnt egy csizma. Lehet, hogy ellopták. Ezért nem lehet bent lenni. Magyarul, a porta mellett ülve is lehet csizmát lopni.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2017.01.19. 21:04

Krisztián írta:Ez is fura egy kicsit, de valahol meg tudom érteni. Ha tanítási idő alatt kimegy a gyerek és bármi baja esik, az iskoláé a felelősség. Meg hát a lógások ellen is hatékony.

Viszont kiküldeni az iskola tanulóját? :D Még ha tanítási idő után is...

Amúgy a háttérsztori a legjobb: eltűnt egy csizma. Lehet, hogy ellopták. Ezért nem lehet bent lenni. Magyarul, a porta mellett ülve is lehet csizmát lopni.
A portás nem küldheti iskolán kívülre a tanulót...kizárt dolog. Igaz, más sem nagyon mehet be az iskolába indok nélkül. Már ahol meg lehet ezt tenni. A miénk átjáróház sajnos és nem a tanulók mászkálnak kifelé...

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.01.19. 21:50

Alghar írta:
Krisztián írta:Ez is fura egy kicsit, de valahol meg tudom érteni. Ha tanítási idő alatt kimegy a gyerek és bármi baja esik, az iskoláé a felelősség. Meg hát a lógások ellen is hatékony.

Viszont kiküldeni az iskola tanulóját? :D Még ha tanítási idő után is...

Amúgy a háttérsztori a legjobb: eltűnt egy csizma. Lehet, hogy ellopták. Ezért nem lehet bent lenni. Magyarul, a porta mellett ülve is lehet csizmát lopni.
A portás nem küldheti iskolán kívülre a tanulót...kizárt dolog. Igaz, más sem nagyon mehet be az iskolába indok nélkül. Már ahol meg lehet ezt tenni. A miénk átjáróház sajnos és nem a tanulók mászkálnak kifelé...
Nyilván az lett volna az elgondolás, hogy senki se jöjjön be, akinek nincs ott dolga, és főleg ne mászkáljon mindenfelé az épületben. Így azt még érteném, hogy engem miért küldtek ki, bár a stílusra, amiben ezt közölték velem, akkor sincs magyarázat. Aznap vezették be ezt a dolgot, előtte boldog-boldogtalan bejöhetett. Fogalmam sem volt arról, hogy most már nem lehet. Először elindultam felfelé a lépcsőn, akkor szóltak rám. Próbáltam elmagyarázni a dolgot, meg mondtam, hogy akkor nem megyek fel (amúgy se azt beszéltük meg), de csak ordibáltak, meg rendőrséggel fenyegetőztek.

Oda jártam 4 évig, abból, hogy a portánál túl sok ember lenne, vagy ilyesmi, sosem volt gond. Itt is át lehet menni az épület egy kis részén (termek kb. nem is esnek útba) meg az udvaron, ezzel némileg rövidítve a járdához képest, de nem sokan mennek át szerintem. És a probléma sem ezzel volt, szóval sikerült átesni a ló túloldalára. A tanulók kiküldésével főleg. Más tanulók is álltak kint, amíg ott voltam, szóval nem a haverom túlozta el a dolgokat.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.09.06. 09:30

Ezt nem ismertem eddig.

https://www.ventusky.com/?p=24.6;-73.8;4&l=rain-3h

Zseniális. (:taps

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: High-End » 2017.09.06. 09:57

rdaneelolivaw írta:Ezt nem ismertem eddig.

https://www.ventusky.com/?p=24.6;-73.8;4&l=rain-3h

Zseniális. (:taps

(:i (:taps

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: High-End » 2018.02.20. 11:03

Bandee, csak nem kislányod született? ha ighen, nagy gratula. (:i (:k

Nem látom a szemünk fényei topicot a banki szűrő miatt (:u (:d (:taps

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.20. 14:05

High-End írta:Bandee, csak nem kislányod született? ha ighen, nagy gratula. (:i (:k

Nem látom a szemünk fényei topicot a banki szűrő miatt (:u (:d (:taps
Le kéne koccolni gyakrabban a talikra. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.20. 16:26

High-End írta:Bandee, csak nem kislányod született? ha ighen, nagy gratula. (:i (:k

Nem látom a szemünk fényei topicot a banki szűrő miatt (:u (:d (:taps
Hoi :)

Igen, Panni..:) Most volt 1,5 éves.. Azt hittem tudod

Ha küldesz nekem mail címet akkor küldök pár képet.

Köszi szépen! :mosoly:

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.02.24. 15:35

Egy kis help kéne, talán tudtok segíteni
Egyetemre kell készíteni (4 fős csoportban) egy beadandót egy többé-kevésbé szabadon választott vállalat stratégiájáról, aminek része, hogy a vállalat stratégiai vezetőjével kell interjút készíteni és azt felhasználni a beadandó megírásához. Azt nem hinném, hogy akárhol akárkivel szóba állnának ilyen témában, de tudom hogy itt többen is vállalkoztok, szóval gondoltam rákérdezek itt, hogy van-e valaki aki belefér a feltételekbe és esetleg be is vállalná ezt a dolgot, vagy ha esetleg csak ismertek vállalatot, vagy alkalmazott vagy valahol ahova tudnánk menni, az is jó.
A feltételek: legalább 2 éve létező, működő vállalkozás, min. 10 fő alkalmazottal, és nem nonbusiness vagy szektorhatár szervezet (önkori, állami vállalat, alapítvány, egyesület, stb) + van egy 149 vállalatból álló lista, amit szintén nem lehet választani, de kétlem hogy innen bárki is rajta lenne.
Persze az se ártana, ha Pécs környéki vállalkozás lenne (úgy kb Baranya + szomszédos megyék), de talán egyszer belefér egy hosszabb utazás is, ha muszáj (de ez a többieken is múlik).

Am nem az van, hogy abszolút lövésünk sincs hova tudnánk menni, csak körbejárunk minél több lehetőséget

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.24. 17:20

Mi nem vagyunk 10-en.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2018.02.24. 21:36

10-en...?

Nem hittem, hogy ilyen is lesz ismet... Marcius 1-tol alkalmazott nelkul maradunk. Ismet minden feladat ram var. Nincs ezzel gond, inkabb azzal, hogy mennyire nincs alkalmas munkaero...!

Hatalmas elvarasok, nulla hozzaertes. Belefaradtam... Legalabb nem kell mas munkajat javitgatnom! Vagy csak felenk nincsenek a szakma irant alazattal rendelkezo palyakezdok...?!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.24. 23:04

Áááá. Dehogy csak ott.

Üdv a klubban

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.24. 23:08

Krisztián írta:Egy kis help kéne, talán tudtok segíteni
Egyetemre kell készíteni (4 fős csoportban) egy beadandót egy többé-kevésbé szabadon választott vállalat stratégiájáról, aminek része, hogy a vállalat stratégiai vezetőjével kell interjút készíteni és azt felhasználni a beadandó megírásához. Azt nem hinném, hogy akárhol akárkivel szóba állnának ilyen témában, de tudom hogy itt többen is vállalkoztok, szóval gondoltam rákérdezek itt, hogy van-e valaki aki belefér a feltételekbe és esetleg be is vállalná ezt a dolgot, vagy ha esetleg csak ismertek vállalatot, vagy alkalmazott vagy valahol ahova tudnánk menni, az is jó.
A feltételek: legalább 2 éve létező, működő vállalkozás, min. 10 fő alkalmazottal, és nem nonbusiness vagy szektorhatár szervezet (önkori, állami vállalat, alapítvány, egyesület, stb) + van egy 149 vállalatból álló lista, amit szintén nem lehet választani, de kétlem hogy innen bárki is rajta lenne.
Persze az se ártana, ha Pécs környéki vállalkozás lenne (úgy kb Baranya + szomszédos megyék), de talán egyszer belefér egy hosszabb utazás is, ha muszáj (de ez a többieken is múlik).

Am nem az van, hogy abszolút lövésünk sincs hova tudnánk menni, csak körbejárunk minél több lehetőséget
Mi többen vagyunk, de nincsen stratégiai vezetőnk.. Nem tudom milyen szintű cég kellene mi hárman igazgatjuk a céget, kisvállalat. Ha tudok én segítek, de ez Budapest és egy hard magyar kisvállalat annak minden szépségével:) Nem árt megnéznetek, látni a magyar valóságot. Kef1r cége szerintem komolyabb

Ha esetleg lenne pszichológiát tanuló ismerősöd akkor ő is jöhetne:)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.02.25. 07:28

Elméletben a nejem cége alkalmas lenne, de nálunk egyetlen stratégia létezik: megpróbálni a víz felett maradni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt