Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.11.26. 23:25

szabadon enekelheto, de csak tajtrszegen, palinkasuveggel a kezben, kizarolag kozteruleten es keso ejszaka, vagy hajnalban.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2015.11.27. 00:06

Te hulye fasz, na mindjart Rad irok, hogy mi a rak van mar Veled, egyelek meg. :D

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.11.27. 21:15

mudd írta:szabadon enekelheto, de csak tajtrszegen, palinkasuveggel a kezben, kizarolag kozteruleten es keso ejszaka, vagy hajnalban.
Nyeríteni is szabad? (:v (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.09. 16:03

Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Akusztikus gitárt vennék nem drágát kezdőnek. MÁr azért sem drágát, mert ha fél év múlva megunja ne verjem a fejem a falba, hogy kidobtam a pénzt az ablakon.
Tudnátok ajánlani nekem 15-20 ezres kategóriában valamit?
MSA, EKO, SX, STAGG, ROMANZA ezekeről azt olvastam, hogy inkább ne. Bár a STAGG-ot van aki ajánlja.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.12.09. 16:15

eniksz írta:Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Akusztikus gitárt vennék nem drágát kezdőnek. MÁr azért sem drágát, mert ha fél év múlva megunja ne verjem a fejem a falba, hogy kidobtam a pénzt az ablakon.
Tudnátok ajánlani nekem 15-20 ezres kategóriában valamit?
MSA, EKO, SX, STAGG, ROMANZA ezekeről azt olvastam, hogy inkább ne. Bár a STAGG-ot van aki ajánlja.
Én egy MTA-t vettem ha igaz, 15 ezerért. Bőven jó tanulni.

Igazából azt kell eldönteni, hogy nylon húros vagy acél húros akusztikus legyen. A nylon húrosnak vastagabb a nyaka, más jellegű zenéhez való kissé másképp szól de megszólaltatását tekintve ugyanolyan. Nyugodtan vehetsz bármilyen olcsót ha fenáll a ráunás veszélye, jó darabig úgyse az lesz a probléma, hogy milyen a hangja hanem a fogás, az ujjak szoktatása, meg az egész úgy általában... Nem könnyű hangszer, arra készüljetek.

Ja, tanár nélkül nem ajánlom!

Vannak spanyol fajta gitárok, azoknak kisebb a teste talán azon könnyebb eleinte gyakorolni .

Megkérdek egy tanárt és jelentkezek.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2015.12.09. 16:24

eniksz írta:Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Akusztikus gitárt vennék nem drágát kezdőnek. MÁr azért sem drágát, mert ha fél év múlva megunja ne verjem a fejem a falba, hogy kidobtam a pénzt az ablakon.
Tudnátok ajánlani nekem 15-20 ezres kategóriában valamit?
MSA, EKO, SX, STAGG, ROMANZA ezekeről azt olvastam, hogy inkább ne. Bár a STAGG-ot van aki ajánlja.
Nekünk Cort van, ez nem olyan magas árkategória, de nagyon szép hangja van. Legalábbis Bence kicsi gyakorló gitárjához képest.
Nyugodtan vegyél használtat, nem igen lehet baja és sokkal jobban megéri.
Inkább egy jobb használt, mert nagyobb kedve lesz játszani, ha szép a hangja.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.12.09. 17:21

lehet baja a használtnak, pl. túlhúzás miatt ferde nyak, ami már nem javítható szerintem.
vegyetek használtat, kereskedőtől vagy szakember nézzen rá. aztán ugyanannyiért el is lehet adni :)
ibanez szerintem tuti és nem is olyan drága.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2015.12.09. 17:31-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.09. 17:24

Bandee írta: MSA, EKO, SX, STAGG, ROMANZA ezekeről azt olvastam, hogy inkább ne. Bár a STAGG-ot van aki ajánlja.
Én egy MTA-t vettem ha igaz, 15 ezerért. Bőven jó tanulni.

Igazából azt kell eldönteni, hogy nylon húros vagy acél húros akusztikus legyen. A nylon húrosnak vastagabb a nyaka, más jellegű zenéhez való kissé másképp szól de megszólaltatását tekintve ugyanolyan. Nyugodtan vehetsz bármilyen olcsót ha fenáll a ráunás veszélye, jó darabig úgyse az lesz a probléma, hogy milyen a hangja hanem a fogás, az ujjak szoktatása, meg az egész úgy általában... Nem könnyű hangszer, arra készüljetek.

Ja, tanár nélkül nem ajánlom!

Vannak spanyol fajta gitárok, azoknak kisebb a teste talán azon könnyebb eleinte gyakorolni .

Megkérdek egy tanárt és jelentkezek.[/quote]
A nylon húrost ajánlják kezdésre több nelyen is, mivel puhább a húr, könnyebb lefogni. A bátyámé is emlékszem olyan volt kezdetben, csak később cserélte le azokat. Én anno próbáltam az ő gitárját, de nem igazán tetszett, hogy fáj az ujjam tőle. :D Ezért nem is tanultam meg gitározni, maradtam a zongoránál. Nem bírtam kivárni, hogy megkeményedjen az ujjam vége.
Köszönöm, hogy beszélsz tanárral is, nekem sajnos nincs az ismerettségi körömben. Bátyám is túl távol van már tőlem sajnos.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.09. 17:25

carlos78 írta:lehet baja a használtnak, pl. túlhúzás miatt ferde nyak, ami már nem javítható szerintem.
vegyetek használtat, kereskedőtől vagy szakember nézzen rá. aztán ugyanannyiért el is lehet adni :)
ibanez szerintem tuti és nem is olyan drága.
Ibanez nem csak elektromos gitárt gyárt? Nekem akusztikus kellene.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.09. 17:29

Jadrina írta:
eniksz írta:Szeretnék tanácsot kérni tőletek!
Akusztikus gitárt vennék nem drágát kezdőnek. MÁr azért sem drágát, mert ha fél év múlva megunja ne verjem a fejem a falba, hogy kidobtam a pénzt az ablakon.
Tudnátok ajánlani nekem 15-20 ezres kategóriában valamit?
MSA, EKO, SX, STAGG, ROMANZA ezekeről azt olvastam, hogy inkább ne. Bár a STAGG-ot van aki ajánlja.
Nekünk Cort van, ez nem olyan magas árkategória, de nagyon szép hangja van. Legalábbis Bence kicsi gyakorló gitárjához képest.
Nyugodtan vegyél használtat, nem igen lehet baja és sokkal jobban megéri.
Inkább egy jobb használt, mert nagyobb kedve lesz játszani, ha szép a hangja.
Gondoltam használtra is, csak a megbízható forrást kellene megtalálnom.
A héten be akarok menni nálunk a hangszerüzletbe ott is kikérem a véleményüket. Jó dolog a net, sok az infó, de azért nem árt egy megbízható szakember (pl: tanár) véleménye, hogy eligazodjak a rengeteg infó között. Ezért is írtam ide, mert tudom páran gitározgatnak közülünk. Van aki seprün egész magas szinten műveli. :D :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.12.09. 17:35

eniksz írta:
carlos78 írta:lehet baja a használtnak, pl. túlhúzás miatt ferde nyak, ami már nem javítható szerintem.
vegyetek használtat, kereskedőtől vagy szakember nézzen rá. aztán ugyanannyiért el is lehet adni :)
ibanez szerintem tuti és nem is olyan drága.
Ibanez nem csak elektromos gitárt gyárt? Nekem akusztikus kellene.
van az is
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.09. 17:39

carlos78 írta:

van az is
Rákerestem, tényleg van. Nem az az árkategória amit én keresek. Nekem egy olcsó, kezdő gitár kell, de annyira nem "olcsó", hogy legyen kedv megtanulni gitározni rajta.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.12.09. 18:22

eniksz írta: Nekünk Cort van, ez nem olyan magas árkategória, de nagyon szép hangja van. Legalábbis Bence kicsi gyakorló gitárjához képest.
Nyugodtan vegyél használtat, nem igen lehet baja és sokkal jobban megéri.
Inkább egy jobb használt, mert nagyobb kedve lesz játszani, ha szép a hangja.
Gondoltam használtra is, csak a megbízható forrást kellene megtalálnom.
A héten be akarok menni nálunk a hangszerüzletbe ott is kikérem a véleményüket. Jó dolog a net, sok az infó, de azért nem árt egy megbízható szakember (pl: tanár) véleménye, hogy eligazodjak a rengeteg infó között. Ezért is írtam ide, mert tudom páran gitározgatnak közülünk. Van aki seprün egész magas szinten műveli. :D :D[/quote]

Seprun kurva jol megy altalaban.

Este bővebben reagálok majd

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.12.09. 19:47

Cort nagyon jó, de szerintem az kicsúszik az árkategóriádból. Ibanezre azt mondják, hogy az olcsóbb gitárjaik nem annyira jók, ugyanazért az árért vannak jobbak. Feleségemnek Cort van, mondjuk az pont 60 rugó volt...Ibanezt akart, de a szakember lebeszélte róla a fentebb leírtak miatt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.12.09. 22:36

Ezt a tanár küldte Eniksz:

Kezdő gitárosként bizonyára nem könnyű eldöntened, hogy milyen gitárt vegyél. Rengeteg fajta gitár van, színre, szagra, formára, és nem utolsó sorban vannak akusztikus, és elektromos gitárok. Ahhoz, hogy el tudd dönteni ezt a gitár kérdést, arra a kérdésre célszerű magadban felelned, hogy milyen zenét szeretnél játszani. Egy dolgot ugyanis tudnod kell.

Azért van sokféle gitár, mert másra valók. Egy elektromos gitárral más dolgokat lehet megcsinálni, mint egy akusztikussal. Az akusztikus gitár is egy gyűjtőnév, mivel ha csak a főbb kategóriákat nézzük, azon belül is van fém húros, és nejlon húros. Nézzük sorban:

Nejlon húros akusztikus gitárral komolyzenét, “tábortüzi” zenét, jazzt, bossa novat, flamencot lehet leginkább játszani, ha stílust akarunk megnevezni. Persze, lágyabb rock vagy akár metal nótákban is megtalálható (nyilván csak hozzávetőleg lehet stílus megjelölést tenni).

Fémhúros akusztikus gitárral countryt, bluest, “tábortüzi” zenét lehet játszani, de hallottam már jazzt is. (Jazzben másképpen fog szólni, mint a nejlonhúros. Annak egy fokkal “lágyabb” a hangzása. Tehát a gitárostól függ, hogy melyik hangzást szereti inkább.) És persze rock vagy metal dalok lágyabb részeihez ez is jó.

Elektromos gitárokat nagy vonalakban két részre oszthatjuk a szerint, hogy milyen hangszedőik vannak. Keményebb zenéhez inkább a dupla hangszedősök a jók. Blueshoz, funkyhoz, lágyabb rockhoz jók a szimpla hangszedősök is. Persze ez is csak általánosítás, lehetnek eltérések.

Sokszor hallom, hogy akusztikus gitárral érdemes kezdeni, mert utána könnyebb lesz az elektromos (ha pl. bluest, rockot vagy metalt szeretnél játszani). Nem értek egyet ezzel a nézettel, pont azért, mert a gitárok másra valók. Egy akusztikus gitárral másképpen kell bánni, mint egy elektromossal. Elektromossal más technikák játszhatók, mint akusztikussal gitárral. Arról nem is beszélve, hogy a fizikai paraméterei is mások (pl. az akusztikus gitároknak általában szélesebb a nyakuk).

Miért kellene egy olyan gitáron gyakorolnod (akusztikuson), amin a blues, rock és metal technikákat nem tudod eljátszani? Sosem értettem ezt…

Szerintem, ha bluest rockot vagy metalt szeretnél játszani, kezd nyugodtan elektromos gitárral. Aztán később, ha be akarsz szerezni egy akusztikust, akkor megteszed majd, és szépen hozzászoksz majd ahhoz is. Nem nagy ügy…


Azt mondta, akkor érdemes márkáról beszélni ha tényleg egy jó gitárt szeretnétek. De az 100+. Ha ez nem cél, akkor mindegy. Ő ezen a véleményen van.

Megfontolandó szerintem Jadrina és Carlos használtas tanácsa, mert esetleg egy jót kapsz egy rosszabb új áráért. Az Oroszlánbarlangosok rendesek, a XIII. kerben és a Nyugatinál az ALexandra aljában lévő üzlet is jó. Ezeket érdemes megnézni.

Hány éves a gyerek? Ajándék lenne?

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.10. 12:50

Bandee írta:Ezt a tanár küldte Eniksz:

Kezdő gitárosként bizonyára nem könnyű eldöntened, hogy milyen gitárt vegyél. Rengeteg fajta gitár van, színre, szagra, formára, és nem utolsó sorban vannak akusztikus, és elektromos gitárok. Ahhoz, hogy el tudd dönteni ezt a gitár kérdést, arra a kérdésre célszerű magadban felelned, hogy milyen zenét szeretnél játszani. Egy dolgot ugyanis tudnod kell.

Azért van sokféle gitár, mert másra valók. Egy elektromos gitárral más dolgokat lehet megcsinálni, mint egy akusztikussal. Az akusztikus gitár is egy gyűjtőnév, mivel ha csak a főbb kategóriákat nézzük, azon belül is van fém húros, és nejlon húros. Nézzük sorban:

Nejlon húros akusztikus gitárral komolyzenét, “tábortüzi” zenét, jazzt, bossa novat, flamencot lehet leginkább játszani, ha stílust akarunk megnevezni. Persze, lágyabb rock vagy akár metal nótákban is megtalálható (nyilván csak hozzávetőleg lehet stílus megjelölést tenni).

Fémhúros akusztikus gitárral countryt, bluest, “tábortüzi” zenét lehet játszani, de hallottam már jazzt is. (Jazzben másképpen fog szólni, mint a nejlonhúros. Annak egy fokkal “lágyabb” a hangzása. Tehát a gitárostól függ, hogy melyik hangzást szereti inkább.) És persze rock vagy metal dalok lágyabb részeihez ez is jó.

Elektromos gitárokat nagy vonalakban két részre oszthatjuk a szerint, hogy milyen hangszedőik vannak. Keményebb zenéhez inkább a dupla hangszedősök a jók. Blueshoz, funkyhoz, lágyabb rockhoz jók a szimpla hangszedősök is. Persze ez is csak általánosítás, lehetnek eltérések.

Sokszor hallom, hogy akusztikus gitárral érdemes kezdeni, mert utána könnyebb lesz az elektromos (ha pl. bluest, rockot vagy metalt szeretnél játszani). Nem értek egyet ezzel a nézettel, pont azért, mert a gitárok másra valók. Egy akusztikus gitárral másképpen kell bánni, mint egy elektromossal. Elektromossal más technikák játszhatók, mint akusztikussal gitárral. Arról nem is beszélve, hogy a fizikai paraméterei is mások (pl. az akusztikus gitároknak általában szélesebb a nyakuk).

Miért kellene egy olyan gitáron gyakorolnod (akusztikuson), amin a blues, rock és metal technikákat nem tudod eljátszani? Sosem értettem ezt…

Szerintem, ha bluest rockot vagy metalt szeretnél játszani, kezd nyugodtan elektromos gitárral. Aztán később, ha be akarsz szerezni egy akusztikust, akkor megteszed majd, és szépen hozzászoksz majd ahhoz is. Nem nagy ügy…


Azt mondta, akkor érdemes márkáról beszélni ha tényleg egy jó gitárt szeretnétek. De az 100+. Ha ez nem cél, akkor mindegy. Ő ezen a véleményen van.

Megfontolandó szerintem Jadrina és Carlos használtas tanácsa, mert esetleg egy jót kapsz egy rosszabb új áráért. Az Oroszlánbarlangosok rendesek, a XIII. kerben és a Nyugatinál az ALexandra aljában lévő üzlet is jó. Ezeket érdemes megnézni.

Hány éves a gyerek? Ajándék lenne?
BAndee köszönöm szépen az infókat! Nagyon rendes vagy, mint mindig. :)
Beszéltem én is szakemberrel, végül is az ő tanácsai alapján döntöttem. Lányomnak lesz a gitár 16 éves.
A végeredmény egy Cort AC 100-as lett. Nagyon szép hangja van, árban kicsit fölé mentünk a tervezettnek, de ez már az a kategória amit ha megun használtan is el lehet adni. Remélem ez nem következik be, de ha ő nem , akkor majd én játszok rajta.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.12.10. 17:24

eniksz írta:
Hány éves a gyerek? Ajándék lenne?
BAndee köszönöm szépen az infókat! Nagyon rendes vagy, mint mindig. :)
Beszéltem én is szakemberrel, végül is az ő tanácsai alapján döntöttem. Lányomnak lesz a gitár 16 éves.
A végeredmény egy Cort AC 100-as lett. Nagyon szép hangja van, árban kicsit fölé mentünk a tervezettnek, de ez már az a kategória amit ha megun használtan is el lehet adni. Remélem ez nem következik be, de ha ő nem , akkor majd én játszok rajta.[/quote]

Nincs mit!

Sok örömet hozzá, jól döntöttetek. Már értem, miért akusztikus kellett:) Azt hittem a fiad és nem vágtam, hogy lehet, hogy nem elektromost akartok..

Ha egyszer arra is elszánjátok magatokat mégis, akkor azt mindenképpen úg ykell megvenni, hogy el kell menni és kipróbálni, hogy milyen a súlyozása, hogy tudja megfogni.. Ott már nagyon fontosak a test formái (gipbson, les paul, fender és százféle másik), no meg persze a hangszedők, miegymás.. Ott is az ár alapján van a minőség is

Most kezdi tehát?

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.10. 18:28

Bandee írta:
eniksz írta:
Hány éves a gyerek? Ajándék lenne?
BAndee köszönöm szépen az infókat! Nagyon rendes vagy, mint mindig. :)
Beszéltem én is szakemberrel, végül is az ő tanácsai alapján döntöttem. Lányomnak lesz a gitár 16 éves.
A végeredmény egy Cort AC 100-as lett. Nagyon szép hangja van, árban kicsit fölé mentünk a tervezettnek, de ez már az a kategória amit ha megun használtan is el lehet adni. Remélem ez nem következik be, de ha ő nem , akkor majd én játszok rajta.
Nincs mit!

Sok örömet hozzá, jól döntöttetek. Már értem, miért akusztikus kellett:) Azt hittem a fiad és nem vágtam, hogy lehet, hogy nem elektromost akartok..

Ha egyszer arra is elszánjátok magatokat mégis, akkor azt mindenképpen úg ykell megvenni, hogy el kell menni és kipróbálni, hogy milyen a súlyozása, hogy tudja megfogni.. Ott már nagyon fontosak a test formái (gipbson, les paul, fender és százféle másik), no meg persze a hangszedők, miegymás.. Ott is az ár alapján van a minőség is

Most kezdi tehát?[/quote]
Igen most fogja kezdeni. Előszőr amit magától próbálgat, és ha komolyabbra fordulna, akkor lehet tanár is kell majd. Én csak a bátyámból tudok kiindulni, neki nem volt szüksége tanárra. Mondjuk neki nagyon jó hallása is van, mindig irigyeltem érte. Alapvetően zenész család vagyunk ő is én is zeneitagozatosok voltunk, ő maradt a zenénél én a tánc felé mentem. Mindenki zongorázik a családban, apukámnak bárzongorista végzettsége is van. Tehát a zene annyira nem idegen. Ezt a vonalat a fiaim vitték tovább, de a lányom két év után abbahagyta a zongorázást, mert ő szintén a tánc felé orientálódott. Most szeretne kicsit zenélni is. Majd meglátjuk mi lesz belőle. Lehet tényleg én fogom használni azt a gitárt. :)
Mégegyszer köszönöm a segítségedet és a többieknek is.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2015.12.10. 19:41

eniksz írta: Igen most fogja kezdeni. Előszőr amit magától próbálgat, és ha komolyabbra fordulna, akkor lehet tanár is kell majd. Én csak a bátyámból tudok kiindulni, neki nem volt szüksége tanárra. Mondjuk neki nagyon jó hallása is van, mindig irigyeltem érte. Alapvetően zenész család vagyunk ő is én is zeneitagozatosok voltunk, ő maradt a zenénél én a tánc felé mentem. Mindenki zongorázik a családban, apukámnak bárzongorista végzettsége is van. Tehát a zene annyira nem idegen. Ezt a vonalat a fiaim vitték tovább, de a lányom két év után abbahagyta a zongorázást, mert ő szintén a tánc felé orientálódott. Most szeretne kicsit zenélni is. Majd meglátjuk mi lesz belőle. Lehet tényleg én fogom használni azt a gitárt. :)
Mégegyszer köszönöm a segítségedet és a többieknek is.
Jó választás, gratulálok.
Az a baj, ha egyedül tanul és belerögzül egy rossz fogás, pengetés, akkor nagyon nehéz leszoktatni róla. Szóval szerintem inkább az elején a tanár, aztán mehet egyedül is, ha kedve van.
Egyébként a neten nagyon sok tab fenn van, amit nagyon könnyű olvasni és sok oktató videó is, de tényleg azt javaslom, előbb tanárral, aztán lehet nekiesni a többinek.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.12.11. 19:12

Jadrina írta:
eniksz írta: Igen most fogja kezdeni. Előszőr amit magától próbálgat, és ha komolyabbra fordulna, akkor lehet tanár is kell majd. Én csak a bátyámból tudok kiindulni, neki nem volt szüksége tanárra. Mondjuk neki nagyon jó hallása is van, mindig irigyeltem érte. Alapvetően zenész család vagyunk ő is én is zeneitagozatosok voltunk, ő maradt a zenénél én a tánc felé mentem. Mindenki zongorázik a családban, apukámnak bárzongorista végzettsége is van. Tehát a zene annyira nem idegen. Ezt a vonalat a fiaim vitték tovább, de a lányom két év után abbahagyta a zongorázást, mert ő szintén a tánc felé orientálódott. Most szeretne kicsit zenélni is. Majd meglátjuk mi lesz belőle. Lehet tényleg én fogom használni azt a gitárt. :)
Mégegyszer köszönöm a segítségedet és a többieknek is.
Jó választás, gratulálok.
Az a baj, ha egyedül tanul és belerögzül egy rossz fogás, pengetés, akkor nagyon nehéz leszoktatni róla. Szóval szerintem inkább az elején a tanár, aztán mehet egyedül is, ha kedve van.
Egyébként a neten nagyon sok tab fenn van, amit nagyon könnyű olvasni és sok oktató videó is, de tényleg azt javaslom, előbb tanárral, aztán lehet nekiesni a többinek.
Lehet az idejében nem nagyon férne most bele, hogy rendszeresen tanárhoz járjon. Úgy gondolom annak csak akkor van értelme, ha heti 2x tudna menni. A tánc igen leköti az idejét, tehát kezdetnek csak az önszorgalom marad neki. Amikor kis időt tud szakítani rá foglalkozik vele.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2015.12.14. 11:14

Egyaltalán nem baj ha nem megy tanárhoz.Tele a net oktato videokkal, vannak könyvek amikböl el lehet kezdeni,a legfontosabb ugyis a gyakorlás.Ha komolyabban érdekli elég akkor eljárnia ha akar.Nekem se a párom se a fiai nem jártak tanárhoz és nagyon jol játszanak.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.04.22. 05:34

Pikáns sztorik derültek ki Hajdú Péterről és Gönczi Gáborról

Na, erre nem leszek büszke. :angry01

"Évtizedes barátság köti össze Hajdú Pétert és Gönczi Gábort, akik..."

Már a TV2-höz igazolása sem tetszett, de ez... :pf02 (:d
Az apa férfi, a rezsi nő!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.04.30. 20:52

Trutya merre van?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: trutya » 2016.05.02. 13:28

Magic írta:Trutya merre van?
jelen

élek és virulok. igazából annyi van, hogy szerintem az idei F1 sokkal jobb mint a tavalyi vagy a tavalyelőtti. úgy gondolom beváltak a szabályváltoztatások, az egy elbaszott időmérőt leszámítva, de szerencsére az is már a múlt. viszont sejtem, hogy a nagy többségnek nem ez a véleménye, és őszintén, kicsit elment a kedvem a tavaly egész évi össznépi sopánkodás miatt a fórumozástól. néha olvasgatom azért, illetve a számomra kedves topikokban azért jelen vagyok...
annak örülök hogy Bertone elkezdett ismét foglalkozni a témával, az ő bejegyzéseit elolvasgatom :)

de kösz az érdeklődést :)
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Off topik - Minden ami nem passzol máshova...

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.02. 16:41

Szar ez már jó régóta.
2005 volt az első igazán fos év.

Lezárt