Utazás

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.07.27. 17:37

Nem találtam neki megfelelő topikot így nyitottam egyet.
Talán a régi fórumon volt ilyen... :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.07.27. 17:39

Gaborc!

Ez kell majd NEKED októberben:
Persze van még más is, de ez tuti megfelelő lesz. Teszteltem. :lol:
Kell még valami görcsoldó is, a patikus segíteni fog. :lol:

Kép

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2014.07.27. 18:59

Köszi Dani, épp ma hazafelé gondolkodtam a nevén, de nem ugrott be. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.07.27. 20:10

gaborc írta:Köszi Dani, épp ma hazafelé gondolkodtam a nevén, de nem ugrott be. :)
Egyébként index-fórumon van SHARM és Hurghada topik is, igen sok hasznos infóval.
Többségük olyan emberektől akik már voltak kinn. Érdemes utazás előtt beleolvasni ezekbe.

Amit érdemes betartani:

- Mindenképp kell pénzt kivinni, lehetőleg USD-t, mert mindent ki lehet fizetni USD-al és EUR-val, de kb. 1:1-ben számolják ezeket.
Mert szerintük 1 EUR = 1 USD.
A helyszínen automatából csak fontot tudsz kivenni a kártyáddal. 2 fő esetén min. 100e Ft-nak megfelelő USD legyen nálatok vagy több.
Persze nem azt mondom, hogy az egyiptomi fonttal semmit nem érsz, de amcsi lóvéval kb. mindent megvehetsz. :lol:
A túl régi bankjegyeket viszont nem csípik. És lehetőleg pitiáner címletekben legyen az egész lóvé, pl. 1 és 5 dolcsisok. És papírpénz!!!!

- piát nem lehet kapni boltokban, a szállodákban pedig lófing amit kevernek. Esetleg horribilis pénzért lehet szerezni értelmes alkoholt.
Tehát ha piálni is akartok akkor nagy a gáz, mert a repcsire nem nagyon engednek fel folyadékot. Mi azért valahogy kivittünk 3 liter viszkit. :lol:

- gondolom utazási iroda játszik, ezek kegyetlenül rányomulnak a fakultatív vackokra.
Ha ilyenre akartok menni, akkor helyi cégeknél fizessétek ki, kb. fele ennyiba kerül. Ugyis mindenki ugyanazt árulja.
Ha merülést akartok, akkor keressetek meg magyar oktatókat, van belőlük bőven.
ÉRTSD: valami idegenvezető fog várni a reptéren, megérkezésetek előtt majd megmondja mikor fog másnap (LOL) érkezni a szállodába megbeszélésre. (ismét csak LOL)
Ezekre baszni magasról, ne foglalkozzatok vele. Önállósodjatok.

- a gyógyszert azonnal vegyétek meg amikor megérkeztek. Ne kockáztassatok, mert 90%, hogy úgyis elkapjátok a bajt. :)
Nem szabad ezzel játszani, könnyen kórházba lehet kerülni ha nem veszed komolyan.

- alkudni nagyon egyszerű, csak egy dolgot jegyezz meg.
Ha kell az áru, akkor gondolj egy összegre mi az amiért még elvinnéd, és annak az árnak kb. az ötödét vagy tizedét mondd nekik először. :lol:

- szállodában nem fognak baksissal basztatni, ennek ellenére a takarítóknak szoktak 1-1 dollárt adni. (otthagyni az ágyon pl.)

gaborc
gokartos
Hozzászólások: 438
Csatlakozott: 2014.01.08. 20:08
Tartózkodási hely: Bp

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: gaborc » 2014.07.27. 20:30

Az Index fórumot olvasgattam már, de egyrészt ismerősnek nyilván jobban hiszek, másrészt olyanokat is írtál, amivel ott nem találkoztam. Szóval még egyszer köszi.

Ha az út közeledtével merülne még fel kérdés, akkor tudom, hova forduljak. :D

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.09.12. 11:57

Sziasztok,

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni tőletek akik ismerősek Angliában (London-ban) Úgytudom többen is vannak itt: Volle, Rocco, NigelHill
Annyi a történet, hogy foglaltam egy hétvégére egy fapados repülőjegyet egy kis városnézésre, és szállásom még nincs. Azt szeretném tudni mi számít ott jó környéknek, esetleg valami hotel tippet is szivesen foagok. Sajnos volt itt egy kolléga akit negatív élményként ért, hogy a szállása ami jónak tűnt innen nem volt az, és a környék is problémás volt. (A szórakozóhelyre ahova ment egyedül ő volt fehér, most ez nem rassszizmus kérdése részemről, de azért remélem érthető..) Az ilyesmit szeretném elkerülni, főleg barátnővel.

Előre is köszi.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.09.12. 12:23

Schumixx írta:Sziasztok,

Segítséget/tanácsot szeretnék kérni tőletek akik ismerősek Angliában (London-ban) Úgytudom többen is vannak itt: Volle, Rocco, NigelHill
Annyi a történet, hogy foglaltam egy hétvégére egy fapados repülőjegyet egy kis városnézésre, és szállásom még nincs. Azt szeretném tudni mi számít ott jó környéknek, esetleg valami hotel tippet is szivesen foagok. Sajnos volt itt egy kolléga akit negatív élményként ért, hogy a szállása ami jónak tűnt innen nem volt az, és a környék is problémás volt. (A szórakozóhelyre ahova ment egyedül ő volt fehér, most ez nem rassszizmus kérdése részemről, de azért remélem érthető..) Az ilyesmit szeretném elkerülni, főleg barátnővel.

Előre is köszi.
Hoi

Bár nem szólítottál meg

Kensington
South Kensington
Chelsea
Knightsbridge
St'James's
Mayfair
Hyde Park
Paddington
Holborn
City of London

Ezek a legjobb és legszebb kerületek (szerintem), nyilván drágák is. Ha várost szeretnél nézni akkor ezek jó helyen is vannak. A szállásokkal valóban vigyázni kell! Sajnos nagyon drága város és ami ott 4* az nálunk sokszor jóindulattal lenne 3*, a 3* inkább csak 2* stb-- . Általában a Hyde Park körzetét ajánlom, észak/dél/nyugati oldalt.
Whitechapel pl. olcsó, mi egyszer oda mentünk és csalódás volt, pedig a City szomszédja. Tele arabbal, kissé koszos is és érdekes arcok járkálnak. Nem szerettem. Legjobban talán egy Airbnb lakással járnál ezekben a kerületekben, de ha nem, akkor én tudom ajánlani a Hilton Kensington hotelt. Ne ijedj meg, ottani viszonylatban nem túl drága és van vagy 10 Hilton, ez egy olcsóbb (ottani viszonylatban), de elfogadható hotel. Persze időpojnt és foglaltsági kérdés, nekünk akkor az elég olcsón adódott mikor mentünk. Kb. pont egy éve

Nézd meg ezt:

http://www.booking.com/hotel/gb/henry8. ... map_opened

Ezek elég jó környéken vannak. Van egy Holiday Villa Hotel nevű, abban voltam egyszer, az nem gáz, elfogadható. Ha ketten mentek akkor kicsi az ágy!! Érdemes két ágyast kérni. De ez a Henry VIII se rossz.

Érdemes Oyster kártyát feltölteni és azzal közlekedni (szerintem), SW1, SW2 körzetre, úgyse nagyon mész ki onnan. Ez a fenti környék azért is jó mert közel van Paddington és onnan lehet Windsorba menni, ha szeretnél. Ott van Eton egy kedves kis egyetemi város, azt is érdemes megnézni. Ami még jó az a VIII Henrik kastélya.. Dél London de nagyon szép helyeken visz a busz, már csak azért is érdemes elmenni. Aztán Camden szinte kötelező és a szombati Portobello road piac..

Jó Neked! Fasza lesz

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.09.12. 12:30

Ja.. Ha elmentek a VIII. Henrik kastélyba, onnan egy átszállással érdemes lemenni Brightonba. Nagyon szép, 1 óra oda-vissza. De szerintem a Waterlooról is megy oda vonat. Ha csak 2-3 napra mentek és sosem voltatok Londonban, akkor mondjuk úgyse juttok el.
Lutont nem tudom átépítik-e még, de érdemes ezzel is kalkulálni. Ott rögtön meg tudjátok venni akár oda-vissza a vonatjegyet, ebben az esetben egy ingyenes shuttle busz levisz a reptérről a vonatig. Az elvisz a Kings Cross pályaudvarra ahonnan bármerre mehettek, attól függ hol a szállás. Az Oystert ott el is tudjátok rendezni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.09.12. 12:33

McLaren szalon is Hyde park déli oldalon van, nem messze a Hyde Park Cornertől, nagyjából az Old Brompthon road saroknál ahol a Harrods is van..:) Ha érdekel. Kint van Lajos 08- as VB gépe az oldalfalon.. :)

Harrods is megtekintésre érdemes, de seggel fogtok kijönni:)))

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2016.09.12. 12:36

Hú Bandi köszi a válaszokat. :) Mazsolázok már a helyekből. (:o

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.09.12. 13:17

Fasza:) Majd írd meg mi lett..

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.01. 13:49

Sziasztok.

Tervezzük a nyári nyárvégi utazásunk a nejemmel.
Augusztusban lesz a 40. Házassági évfordulónk.
Görögország a célpont, azon belül is vakamely sziget.
Repülővel tervezzük, legalább 10- 14 napra.
Korfu, Kréta, Rodosz, Santorini között vacillálunk.
Még egyiken sem voltunk. Legutóbb kb. 10 éve a Thesszaloniki öbölben nyaraltunk egy kis halászfaluban Platamonaszban, csodálatos volt.

Ha valakinek van ötlete, szívesen elolvasom.
Köszönöm szépen.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 13:55

Láblógatós, aktív vagy vegyes? :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 14:11

Redbull írta:
2022.02.01. 13:49
Sziasztok.

Tervezzük a nyári nyárvégi utazásunk a nejemmel.
Augusztusban lesz a 40. Házassági évfordulónk.
Görögország a célpont, azon belül is vakamely sziget.
Repülővel tervezzük, legalább 10- 14 napra.
Korfu, Kréta, Rodosz, Santorini között vacillálunk.
Még egyiken sem voltunk. Legutóbb kb. 10 éve a Thesszaloniki öbölben nyaraltunk egy kis halászfaluban Platamonaszban, csodálatos volt.

Ha valakinek van ötlete, szívesen elolvasom.
Köszönöm szépen.
Én egyszer voltam, Korfun. Sidari, Észak:)) Mindenkit oda visznek, legalábbis akkoriban sok magyar volt. Én a keleti vagy nyugati partot ajánlom, ha azt meg tudjátok lőni, mert nagyon szépek. A keleti parton vannak a milliárdosok is, jó szokásunkhoz híven véletlenül le is csaptunk ott egy olyan partra a bérelt eszközökkel (quad, motor), ahol a parti büfében egy magyar hölggyel találkoztunk, aki azt mondta 15 éve van kint de még nem volt ott magyar (:v De a lényeg, hogy tényleg szép az a rész csak nem tudom ott van-e szállás..

Ez a Sidari olyasmi, mintha Siófokra mennél, szórakoztatásra és bulizásra vannak belőve. Nem ajánlom Nektek, szerintem nem ezt keresitek.

Kollégám volt a másik három helyen is. A Santorini szerinte túl kicsi, unalmas, érdekességei a fehér házak és ennyi. De szerinte lehet, hogy a Ti céljaitoknak megfelel majd ha esetleg inkább nyugiban lennétek. Rodosznak semmi köze a görögökhöz, a német lovagrend építette, szép. Kréta is jó, de inkább gyerekekkel szerinte, túl nagy, kopár és meg lehet pusztulni a melegtől.

Nem tudom segítettem-e.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.01. 14:39

Bandee írta:
2022.02.01. 14:11
Redbull írta:
2022.02.01. 13:49
Sziasztok.

Tervezzük a nyári nyárvégi utazásunk a nejemmel.
Augusztusban lesz a 40. Házassági évfordulónk.
Görögország a célpont, azon belül is vakamely sziget.
Repülővel tervezzük, legalább 10- 14 napra.
Korfu, Kréta, Rodosz, Santorini között vacillálunk.
Még egyiken sem voltunk. Legutóbb kb. 10 éve a Thesszaloniki öbölben nyaraltunk egy kis halászfaluban Platamonaszban, csodálatos volt.

Ha valakinek van ötlete, szívesen elolvasom.
Köszönöm szépen.
Én egyszer voltam, Korfun. Sidari, Észak:)) Mindenkit oda visznek, legalábbis akkoriban sok magyar volt. Én a keleti vagy nyugati partot ajánlom, ha azt meg tudjátok lőni, mert nagyon szépek. A keleti parton vannak a milliárdosok is, jó szokásunkhoz híven véletlenül le is csaptunk ott egy olyan partra a bérelt eszközökkel (quad, motor), ahol a parti büfében egy magyar hölggyel találkoztunk, aki azt mondta 15 éve van kint de még nem volt ott magyar (:v De a lényeg, hogy tényleg szép az a rész csak nem tudom ott van-e szállás..

Ez a Sidari olyasmi, mintha Siófokra mennél, szórakoztatásra és bulizásra vannak belőve. Nem ajánlom Nektek, szerintem nem ezt keresitek.

Kollégám volt a másik három helyen is. A Santorini szerinte túl kicsi, unalmas, érdekességei a fehér házak és ennyi. De szerinte lehet, hogy a Ti céljaitoknak megfelel majd ha esetleg inkább nyugiban lennétek. Rodosznak semmi köze a görögökhöz, a német lovagrend építette, szép. Kréta is jó, de inkább gyerekekkel szerinte, túl nagy, kopár és meg lehet pusztulni a melegtől.

Nem tudom segítettem-e.
Nagyon szépen köszönöm, minden információ segít.
Nem utolsó szempont, hogy van közvetlen járat ezekre a szigetekre. Rodosz, Korfu tűnik nekünk is jobb választásbak.
Nem tudom a reptéri transzfer mennyire működik, esetleg a szállodát kell keresni az érkezés után?
Mennyire ismered, csónakot lehet bérelni?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 14:44

Redbull írta:
2022.02.01. 14:39
Bandee írta:
2022.02.01. 14:11


Én egyszer voltam, Korfun. Sidari, Észak:)) Mindenkit oda visznek, legalábbis akkoriban sok magyar volt. Én a keleti vagy nyugati partot ajánlom, ha azt meg tudjátok lőni, mert nagyon szépek. A keleti parton vannak a milliárdosok is, jó szokásunkhoz híven véletlenül le is csaptunk ott egy olyan partra a bérelt eszközökkel (quad, motor), ahol a parti büfében egy magyar hölggyel találkoztunk, aki azt mondta 15 éve van kint de még nem volt ott magyar (:v De a lényeg, hogy tényleg szép az a rész csak nem tudom ott van-e szállás..

Ez a Sidari olyasmi, mintha Siófokra mennél, szórakoztatásra és bulizásra vannak belőve. Nem ajánlom Nektek, szerintem nem ezt keresitek.

Kollégám volt a másik három helyen is. A Santorini szerinte túl kicsi, unalmas, érdekességei a fehér házak és ennyi. De szerinte lehet, hogy a Ti céljaitoknak megfelel majd ha esetleg inkább nyugiban lennétek. Rodosznak semmi köze a görögökhöz, a német lovagrend építette, szép. Kréta is jó, de inkább gyerekekkel szerinte, túl nagy, kopár és meg lehet pusztulni a melegtől.

Nem tudom segítettem-e.
Nagyon szépen köszönöm, minden információ segít.
Nem utolsó szempont, hogy van közvetlen járat ezekre a szigetekre. Rodosz, Korfu tűnik nekünk is jobb választásbak.
Nem tudom a reptéri transzfer mennyire működik, esetleg a szállodát kell keresni az érkezés után?
Mennyire ismered, csónakot lehet bérelni?
Mi szervezett úton voltunk, életemben ez volt a második és eddig utolsó. Minket busszal terítettek, nem tudom egyébként milyen.

Mindent lehet bérelni, amolyan görögösen. Láttuk este, amint a görög fejti le a visszavitt quadokból a benzint, mindegyikből egy kicsit, mintha teli adná ki másnap:) A robogó majd széthullik. :) A quad nagyon népszerű volt akkoriban, most nem tudom mi van. Érdemes valamit bérelni mert be kell járni a szigetet.. De mindegy, ettől eltekintve jópofák, lazák. Mikor mi voltunk rottyon volt az egész, autó pl. sehol bérelhető de ez olyan 2008 körül volt éppen a válság előtt. Most tuti más

Hajó is tuti van, nem tudom van-e rá jogsid vagy ilyen pici csónakra gondolsz vagy kapitánnyal? Mindegyik lehetőség működik.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 14:50

Redbull írta:
2022.02.01. 14:39
Nem utolsó szempont, hogy van közvetlen járat ezekre a szigetekre. Rodosz, Korfu tűnik nekünk is jobb választásbak.
Nem tudom a reptéri transzfer mennyire működik, esetleg a szállodát kell keresni az érkezés után?
Mennyire ismered, csónakot lehet bérelni?
Szidari olyan aminek leírtad, semmi különös.
Korfu amúny sem egy nagy szám, legalábbis történelem szempontjából.
Ha szeretsz motorozni, láblógatni akkor ok.

REDBULL:

Szerintem előbb tisztázni kéne az igényeket, különben elég nehéz bármit is ajánlani.
Bár látatlanban be merem mondani, hogy Redbull NEKTEK el kéne felejteni Görögországot. Csak ez van mint opció??

Ha csak láblógatni akartok, akkor menjetek messzebbre, egzotikusabb helyre, ha meg fontos az aktív pihenés/kultura/történelem akkor se túl jó választás a görög szigetek. Talán Kréta, de még az sem. (szerintem)

Mé' nem mentek el Andalúziába? (:v Vagy Málta... esetleg Madeira...

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.01. 15:04

(:u
rdaneelolivaw írta:
2022.02.01. 13:55
Láblógatós, aktív vagy vegyes? :D
Öregesen.
(:u
Vegyesen, megnézni a szigetet, a látnivalókat, stb.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 15:09

Redbull írta:
2022.02.01. 15:04
Vegyesen, megnézni a szigetet, a látnivalókat, stb.
Akko' Málta.
1000x jobb.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.01. 15:22

rdaneelolivaw írta:
2022.02.01. 14:50
Redbull írta:
2022.02.01. 14:39
Nem utolsó szempont, hogy van közvetlen járat ezekre a szigetekre. Rodosz, Korfu tűnik nekünk is jobb választásbak.
Nem tudom a reptéri transzfer mennyire működik, esetleg a szállodát kell keresni az érkezés után?
Mennyire ismered, csónakot lehet bérelni?
Szidari olyan aminek leírtad, semmi különös.
Korfu amúny sem egy nagy szám, legalábbis történelem szempontjából.
Ha szeretsz motorozni, láblógatni akkor ok.

REDBULL:

Szerintem előbb tisztázni kéne az igényeket, különben elég nehéz bármit is ajánlani.
Bár látatlanban be merem mondani, hogy Redbull NEKTEK el kéne felejteni Görögországot. Csak ez van mint opció??

Ha csak láblógatni akartok, akkor menjetek messzebbre, egzotikusabb helyre, ha meg fontos az aktív pihenés/kultura/történelem akkor se túl jó választás a görög szigetek. Talán Kréta, de még az sem. (szerintem)

Mé' nem mentek el Andalúziába? (:v Vagy Málta... esetleg Madeira...
Málta, Szardínia, Azori szigetek, Madeira, Tenerife, Malorka jött még számításba.
Mindenképpen szigetre akarunk eljutni legalább 10 napra. Jelenleg a COVID helyzetben Görögországba a legkönnyebb beutazni.
Én Európát és az Adria és a Földközi tengeri régiót kedvelem. Néhány éve voltunk Toszkánában özép Olaszországban, csodálatos volt. Horvátországba menni kézenfekvő, nem kell repülő, kocsival is kényelmes. Görögországban buszos szervezett úton voltunk, a nyaralás és aa programok varázslatosak voltak, az út gyötrelem. Repülővel ezekre a szigeteke utazni kézenfekvő lehetőség.
Az évforduló miatt meg jó lenne egy nem nagy de pihenésre, kis túrázásra, fürdőzgetésre alkalmas hely. Mindenképpen teljes ellátással tervezem, különben sok idő elmegy a kaja beszerzésére.
Ami nem vonz: Törökország, Egyiptom, Arab országok, Észak Afrika. Meg ne kérdezd miért. Egyszerűen nem.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 15:54

Redbull írta:
2022.02.01. 15:22
Az évforduló miatt meg jó lenne egy nem nagy de pihenésre, kis túrázásra, fürdőzgetésre alkalmas hely. Mindenképpen teljes ellátással tervezem, különben sok idő elmegy a kaja beszerzésére.
Ha nem láblógatós a hely, és nincsenek nagy távolságok (pl Málta ilyen, az egész sziget 50 km hosszú nagyjából), akkor nem ajánlom a teljes ellátást.
Mivel a vacsora szinte az összes helyen 17-21 között elérhető.
Magyarán mindig vissza kell induljatok időben, bármerre is vagytok... ez amúgy tök oké lenne, de ha épp egy fasza helyen vagytok és ott akartok vacsorázni akkor bukjátok.

All Inclusive tök jó dolog ha nem nagyon tudtok menni sehova a környéken.
MÁLTA felfedezgetős hely, kurva jó egész nap mászkálni a szigeten. (mondjuk augusztusban meleg van, ezt kalkuláljátok be) Ha befizetsz egy teljes ellátást, akkor köt az idő. Ha ilyen típusú helyre mennétek akkor szvsz csak reggeli. :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.02.01. 16:14

rdaneelolivaw írta:
2022.02.01. 15:54
Redbull írta:
2022.02.01. 15:22
Az évforduló miatt meg jó lenne egy nem nagy de pihenésre, kis túrázásra, fürdőzgetésre alkalmas hely. Mindenképpen teljes ellátással tervezem, különben sok idő elmegy a kaja beszerzésére.
Ha nem láblógatós a hely, és nincsenek nagy távolságok (pl Málta ilyen, az egész sziget 50 km hosszú nagyjából), akkor nem ajánlom a teljes ellátást.
Mivel a vacsora szinte az összes helyen 17-21 között elérhető.
Magyarán mindig vissza kell induljatok időben, bármerre is vagytok... ez amúgy tök oké lenne, de ha épp egy fasza helyen vagytok és ott akartok vacsorázni akkor bukjátok.

All Inclusive tök jó dolog ha nem nagyon tudtok menni sehova a környéken.
MÁLTA felfedezgetős hely, kurva jó egész nap mászkálni a szigeten. (mondjuk augusztusban meleg van, ezt kalkuláljátok be) Ha befizetsz egy teljes ellátást, akkor köt az idő. Ha ilyen típusú helyre mennétek akkor szvsz csak reggeli. :)
Igaz, ezt is fintolgattam, hogy csak reggeli.
Máltára a repülő járatok nem túl egyszerűek, azon túl az én oltásaimat meg el sem fogadják most ( 2 szputnyik + 1 pfizer)
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 16:16

Redbull írta:
2022.02.01. 15:22
rdaneelolivaw írta:
2022.02.01. 14:50


Szidari olyan aminek leírtad, semmi különös.
Korfu amúny sem egy nagy szám, legalábbis történelem szempontjából.
Ha szeretsz motorozni, láblógatni akkor ok.

REDBULL:

Szerintem előbb tisztázni kéne az igényeket, különben elég nehéz bármit is ajánlani.
Bár látatlanban be merem mondani, hogy Redbull NEKTEK el kéne felejteni Görögországot. Csak ez van mint opció??

Ha csak láblógatni akartok, akkor menjetek messzebbre, egzotikusabb helyre, ha meg fontos az aktív pihenés/kultura/történelem akkor se túl jó választás a görög szigetek. Talán Kréta, de még az sem. (szerintem)

Mé' nem mentek el Andalúziába? (:v Vagy Málta... esetleg Madeira...
Málta, Szardínia, Azori szigetek, Madeira, Tenerife, Malorka jött még számításba.
Mindenképpen szigetre akarunk eljutni legalább 10 napra. Jelenleg a COVID helyzetben Görögországba a legkönnyebb beutazni.
Én Európát és az Adria és a Földközi tengeri régiót kedvelem. Néhány éve voltunk Toszkánában özép Olaszországban, csodálatos volt. Horvátországba menni kézenfekvő, nem kell repülő, kocsival is kényelmes. Görögországban buszos szervezett úton voltunk, a nyaralás és aa programok varázslatosak voltak, az út gyötrelem. Repülővel ezekre a szigeteke utazni kézenfekvő lehetőség.
Az évforduló miatt meg jó lenne egy nem nagy de pihenésre, kis túrázásra, fürdőzgetésre alkalmas hely. Mindenképpen teljes ellátással tervezem, különben sok idő elmegy a kaja beszerzésére.
Ami nem vonz: Törökország, Egyiptom, Arab országok, Észak Afrika. Meg ne kérdezd miért. Egyszerűen nem.
Amit nagyon ajánlok, ha ilyenek is vannak a listán, az Korzika. Az gyönyörű hely, csak a Cote d'Azur tesz túl rajta de abban se vagyok biztos. Már ahol én jártam.. EL tudsz menni kocsival, senki nem kell hozzá, komp odavisz. Ha érdekel adok tippeket.

Sajnos Korzika nem túl olcsó, azt hiszem. Anno drága volt és parasztok az ottaniak, de a hely miatt muszáj látni.

Ja, Elba! Az is gyönyörű

Mallorca is jó, abban is tudok jó tippeket, többször voltunk. Többi helyen nem voltam.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 16:19

Bandee írta:
2022.02.01. 16:16
Cote d'Azur tesz túl rajta de abban se vagyok biztos.
Cote d'Azure brutális, de ott ingatlant kell venni. (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Utazás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 16:26

Redbull írta:
2022.02.01. 16:14
Máltára a repülő járatok nem túl egyszerűek, azon túl az én oltásaimat meg el sem fogadják most ( 2 szputnyik + 1 pfizer)
Nyárra ez tuti változik, addig még megfűznek mindenkit legalább 2 boosterre. :D
Málta viszont kopár, ha nyáron mentek az nagyon durva tud lenni, - először 32 évesen voltam, még akkor is megfektetett rendesen.
És ami még fontos, hogy az autók jobbkormányosok - szóval az autóbérlés meggondolandó, mi soha nem béreltünk ott. (:v

Összességében itt nagyon sokmindent lehet csinálni, még láblógatni is.
A történelmi rész is egészen lenyűgöző.

Lezárt