ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.12. 08:41

Alghar írta:A demagógiában sz a szép, hogy igaz, amiről szól, csak javarészt kivitelezhetetlen ilyen-olyan okok miatt (:n
Ráadásul téged érint itt a legjobban, nem véletlen, hogy ezt az inget magadra vetted. :)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.12. 15:02

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:A demagógiában sz a szép, hogy igaz, amiről szól, csak javarészt kivitelezhetetlen ilyen-olyan okok miatt (:n
Ráadásul téged érint itt a legjobban, nem véletlen, hogy ezt az inget magadra vetted. :)
Te, Dani...miért engem érint itt dohányzással kapcsolatban BÁRMI is a legjobban? Azt sem tudod, mennyit dohányzok, meg azt sem, hogy más mennyit. Ha meg a demagógiáról van szó, azt rühellem és csak demagóg dumára szoktak (görbe tükörként) demagógiával válaszolni. Szóval indokolnád, hogy miért is vagyok ennyire nagyon érintett a többiekhez képest?

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.03.12. 16:36

Alghar írta: Te, Dani...miért engem érint itt dohányzással kapcsolatban BÁRMI is a legjobban?
'csaba hat, valahogy csak beled kell kotni, nem?! :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.12. 17:47

Alghar írta:Te, Dani...miért engem érint itt dohányzással kapcsolatban BÁRMI is a legjobban? Azt sem tudod, mennyit dohányzok, meg azt sem, hogy más mennyit. Ha meg a demagógiáról van szó, azt rühellem és csak demagóg dumára szoktak (görbe tükörként) demagógiával válaszolni. Szóval indokolnád, hogy miért is vagyok ennyire nagyon érintett a többiekhez képest?
Tetszik ahogy ugrasz mindenre... (:u
Nem kell ennyire komolyan venni. Easy.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.12. 17:49

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:Te, Dani...miért engem érint itt dohányzással kapcsolatban BÁRMI is a legjobban? Azt sem tudod, mennyit dohányzok, meg azt sem, hogy más mennyit. Ha meg a demagógiáról van szó, azt rühellem és csak demagóg dumára szoktak (görbe tükörként) demagógiával válaszolni. Szóval indokolnád, hogy miért is vagyok ennyire nagyon érintett a többiekhez képest?
Tetszik ahogy ugrasz mindenre... (:u
Nem kell ennyire komolyan venni. Easy.
Mondanám h lazíts és szívj el egy cigit de...oh wait. :D (:u

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.12. 19:09

mudd írta:
Alghar írta: Te, Dani...miért engem érint itt dohányzással kapcsolatban BÁRMI is a legjobban?
'csaba hat, valahogy csak beled kell kotni, nem?! :D
Jaaa...ez nem jutott eszembe :mosoly:

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.12. 19:11

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:Te, Dani...miért engem érint itt dohányzással kapcsolatban BÁRMI is a legjobban? Azt sem tudod, mennyit dohányzok, meg azt sem, hogy más mennyit. Ha meg a demagógiáról van szó, azt rühellem és csak demagóg dumára szoktak (görbe tükörként) demagógiával válaszolni. Szóval indokolnád, hogy miért is vagyok ennyire nagyon érintett a többiekhez képest?
Tetszik ahogy ugrasz mindenre... (:u
Nem kell ennyire komolyan venni. Easy.
Nem mindenre, de ami kimondottan nekem szól, arra reagálok. Nyugodt vagyok - és fáradt - csak tényleg nem értem, hogy cigi-ügyben miért én vagyok megtalálva, mikor én aztán soha nem védtem a dohányzást...

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2015.03.24. 09:27

Most már nem csak cigizni hanem vizipipázni is szoktam.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.24. 09:29

nagy élet :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2015.03.24. 09:37

carlos78 írta:nagy élet :D
:D
Jól van na,vasárnap bringáztam is 20km-et.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.24. 18:35

carlos78 írta:nagy élet :D
Kiderül hogy még alkoholizál is mellette. :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.24. 19:23

nincs gondom egyikkel sem
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: zola » 2015.08.25. 20:30

Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.25. 21:05

11-ért szerintem nem kapsz Ferrarit...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.08.26. 08:14

15 év alatt folyamatosan emelkedetett cigaretta ára, ergo a matek eleve hibás, hiszen konstansnak tekinti azt.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.08.26. 09:30

Magyarán egy budapesti lakás ára el van füstölve. :)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.08.26. 09:30

zola írta:Kép
Önigazolástól bűzlik.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.08.26. 09:59

rdaneelolivaw írta:Magyarán egy budapesti lakás ára el van füstölve. :)
Nem vagyok dohányos, de azért lol, ahogy mindig túltolod a demagógiát a bagósok ellen :lol:

11 millióért Budapesten milyen lakást találsz és hol? Ami nagyobb egy cipősszekrénynél, az az Illatos út környékén van biztos, vagy kapsz 25-30 m2-t és olyan állapotban, hogy vagy te újítod fel a két kezeddel, vagy még kiszórsz rá a franc tudja, mennyit, mert rohadnak a nyílászárók, szarok a vezetékek a falakban és csöpög az ég fasza is a vizesblokkoknál. És akkor arról nem is szóltunk, hogy szuterén/földszint valószínűleg, és az ár/környék együttható okán nagy eséllyel fogsz ki egy olyan faszt feletted, aki éjjel kettőkor indítja be a mosógépet vagy esik haza tökrészegen és ordibál.

Amit elbasznak a bagósok cigire, annyival kevesebbet esznek, mert a nikotin erősen csökkenti az étvágyat. Nézd meg, hogy nem nagyon látsz elhízott bagóst. Elbasz egy ezrest naponta egy dobozra, de majdnem ennyivel kevesebbet is eszik. Majdnem semmivel nincs beljebb anyagilag az, aki ezen rugózva papol. Ha a fogairól, meg a tüdejéről, meg a szagáról (lakása szagáról, ha bent bagózik), meg az alultápláltságról és az általános egészségügyi állapotáról van szó, az más tészta, de erről az anyagi oldalról megközelítve teljesen kapufa a dolog.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.08.26. 11:48

Teljesen mindegy honnan vonja el a pénzt a cigire, tőlem lehet ez a kaja is. :)
A lakás ára meg hótmindegy, a lényeg hogy sok-sok millióról beszélünk 15 éves távlatban.

A végén az lesz a verdikt, hogy az a legjobb anyagilag ha cigizünk. ;)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.08.26. 12:37

rdaneelolivaw írta:Teljesen mindegy honnan vonja el a pénzt a cigire, tőlem lehet ez a kaja is. :)
A lakás ára meg hótmindegy, a lényeg hogy sok-sok millióról beszélünk 15 éves távlatban.

A végén az lesz a verdikt, hogy az a legjobb anyagilag ha cigizünk. ;)
Nyilván nem. De amit te nem baszol el cigire, azt elbaszod másra, ami ugyanúgy nem létszükséglet. Például tenisz, vagy luxuscikkek (kamera, telefon, bármi). Az nem érv, hogy de ezzel nem károsítod az egészséged, mert nem ez a vitaalap. Mindenkinek a saját dolga, hogy mit csinál az egészségével.

Ha azonban nem olyasvalaki bírál, aki a lakhatásán és a táplálkozásán túl minden büdös fillért félretesz mindig, akkor hiteltelen. Mert onnantól csak pöcsméregetésről van szó, hogy bezzeg én jobban költöm a pénzt nem létszükségletekre, mint te. Ki mondja meg, mi a jobb/rosszabb?

Én nem költenék se cigire, se teniszre. Mellette költök más nem létszükségletre, amire meg te nem. Oszt? :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.26. 13:15

Január óta nem vettem cigit... Napi 1 dobozzal szívtam...

Nem tudom felmutatni a megsporolt pénzt...

Sőt... Le kell cserélnem a ruhataram, mert nem jönnek rám a gonceim úgy megkeltem.... :-)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.08.26. 13:30

t-oom írta:11-ért szerintem nem kapsz Ferrarit...
Nem:) Inkább 15 az, de egy kicsit jobb akkor inkább 20.

15 millánál soha nem ér kevesebbet egy Ferrari. Talán a Mondial, de az egy szar.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.08.26. 17:43

vollebak írta:Nyilván nem. De amit te nem baszol el cigire, azt elbaszod másra, ami ugyanúgy nem létszükséglet. Például tenisz, vagy luxuscikkek (kamera, telefon, bármi). Az nem érv, hogy de ezzel nem károsítod az egészséged, mert nem ez a vitaalap. Mindenkinek a saját dolga, hogy mit csinál az egészségével.

Ha azonban nem olyasvalaki bírál, aki a lakhatásán és a táplálkozásán túl minden büdös fillért félretesz mindig, akkor hiteltelen. Mert onnantól csak pöcsméregetésről van szó, hogy bezzeg én jobban költöm a pénzt nem létszükségletekre, mint te. Ki mondja meg, mi a jobb/rosszabb?

Én nem költenék se cigire, se teniszre. Mellette költök más nem létszükségletre, amire meg te nem. Oszt? :)
Persze, hogy nem vitaalap, mert ha ez lenne akkor ők (a bagósok) nem tudnának mivel érvelni, így nyílván másfelé kell terelni a beszélgetést. :)
Amúgy pont nem TŐLED vártam ezt a dörgedelmet, de ha már belerongyoltál, akkor állok a neoprimitív, kicsit liberális érvelés(ed) elébe. (:o

Öööööö azért azt mindenképp tudnod kell, hogy a Zola-féle "linkelt önigazolásnak" volt némi előélete, ha más nem is, akkor a hétvégi buli beszélgetései.
Nos, amennyiben Zola nem sértődik meg, azért nagyvonalakban vázolnám miről is volt szó.
Nem mi (én) hoztuk szóba a témát, de többször elhangzott, hogy "nem tudok felkelni reggel, nincs elég energiám". :)
Namármost rendben van ha valaki cigizik, engem tényleg nem érdekel, (bár zavar), de állampolgári jog hülyének lenni, ergó demokrácia van, mindenki azt csinál amit akar.
Nade... ha sírunk valami miatt és ráadásul másoknak el is meséljük pontosan mi a gond, akkor sajnos benne van a pakliban, hogy kapjuk az áldást némi rosszallás vagy észosztás formájában.

Gondolom sejted mi volt a fentiekre a válaszom. :) Bár őszintén remélem nem voltam paraszt.

Egyébként sajnos a cigi mint olyan a legszegényebb rétegekre sokkal jobban jellemző, mint a jobban élőkre.
A Carlos-féle linkelt RTL-riportot ha még nem láttad, nézd meg. Sajnos minden benne van, még több is.
Minőségileg és anyagilag is sokkal jobb életet élhet egy állampolgár/család ha nem bagózik. Ha a cigaretta csak pénzelvonás formájában csapódna le, akkor lényegében igazad lenne, így azonban nagyon nem értek egyet. (:o

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.08.26. 17:55

A közös képviselőnk is rendszeres sír nekem, hogy mekkora trágyadomb az egészsége. Bezzeg nekem milyen jó mert csak 42 ( :lol: ) vagyok, akkoriban ő is csak úgy kicsattant az egészségtől. :lol:
Értsd: 50 éves ember és valóban egy romhalmaz. (mellesleg 39 éves kora óta nyugdíjas, tehát a fizikai meló mint olyan csak nem nyírhatta ki). :)

Jah... bocs... ha még nem mondtam volna...
LÁNCDOHÁNYOS. :) :) :)
Vágod...

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.08.26. 20:03

mindenki arra költi a pénzét amire akarja, de a számok azok kemények: egy ember dohányzása 30ezer ft/hó. az évi 360ezer ft az égbe száll. egy átlag vidéki dohányos egy évben 2-3 hónapot azért dolgozik, hogy elégesse azt..
nyilván lehet sodorni, meg lehet prilukijt szívni, stb. így kevesebb a költség. mondjuk csak 180ezer/év.

mondom mindezt úgy, hogy cigiztem, tudom mi a jó benne. de mikor cigiztem, akkor is tudtam hogy ez baromság. :D nem bizonygattam az ellenkezőjét. "Minek cigizel kisfiam?" - kérdezte anyám. "Mert hülye vagyok, anyám" :D ennyi.
aztán mikor nagyon meguntam, hogy valami" parancsolgat a testemnek, hogy "most akkor hagyd abba amit csinálsz és szépen sétáljál ki és fújogassad a füstöt az égbe" - akkor tudtam leszokni, dacból :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Lezárt