ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.10. 20:44

HowMuchIsTheFish írta: Igazából aki akarja csinálja, csak ne előttem. Cigizést beszüntetném a nyílt utcán is, így már csak otthon pattintatnátok rá. Kibírnád?
Én meg betiltanám az alkohol minden formáját...egyéb utópisztikus elképzelés?

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.10. 20:48

carlos78 írta: a cigisek meg azt gondolják, hogy ilyen kifogásokkal leplezhetik a problémájukat.
Én aztán tuti nem keresek kifogásokat...meg problémám sincs.
carlos78 írta: azt gondolják, halhatatlanok, vagy hogy nem fognak félni a haláltól.
elárulom: fognak.
Elárulom: a nemdohányzók is.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2015.03.10. 20:51

HowMuchIsTheFish írta:Nem, sőt tovább is él. :D A nők eleve tovább élnek ugye, de élhetnél még tovább is. De hát vmiben meg kell halni.

Igazából aki akarja csinálja, csak ne előttem. Cigizést beszüntetném a nyílt utcán is, így már csak otthon pattintatnátok rá. Kibírnád?
Mindenki addig él ameddig az örökölt genetikája megengedi. Nyilván lehet ezt romboló életmóddal csökkenti vagy esetleg egészségesen élve kicsit megnövelni, de ez csak minimális. Persze ha szét kábszerezed magad akkor jóval lecsökken, de a cigi nem ide tartozik.

Ritkán cigizek utcán...;)
Én is beszüntetnék sok dolgot pl. az összes gyorséttermet, a chipszet és a mindenféle ócska üdítőt és energia italt. Ezek károsabbak mint a cigi.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.10. 20:55

Alghar írta:
HowMuchIsTheFish írta: Igazából aki akarja csinálja, csak ne előttem. Cigizést beszüntetném a nyílt utcán is, így már csak otthon pattintatnátok rá. Kibírnád?
Én meg betiltanám az alkohol minden formáját...egyéb utópisztikus elképzelés?
Ne nyúlj a piához. :D Az még tud egészséges is lenni, olvass pl. a sörről. Egészségesebb mint a víz.

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2015.03.10. 20:57

carlos78 írta:
MagicNando írta: Ezt nem lehet tudni....

Az a baj,hogy ti egy páran alapvetően azt gondoljátok, hogy aki cigizik előbb fog meghalni...pedig ez kurvára nem így van.
Magic Johnson meg 20 éve aidses szegény, de még mindig él. hurrá, legyünk direkt aidsesek!

a cigisek meg azt gondolják, hogy ilyen kifogásokkal leplezhetik a problémájukat.
azt gondolják, halhatatlanok, vagy hogy nem fognak félni a haláltól, amikor visszahívják tüdőszűrőn, hogy folt van a felvételen, vagy amikor napról napra nő a nyakon az a gumó, ami egy hete még ott sem volt, vagy amikor a szokásos reggeli krákogás és köhögés utáni köpés egyszer csak véres lesz.
elárulom: fognak.
Azért mert Jani hülye, neked még nem kéne annak lenned. :mosoly:

Nem köhögök,krákogok reggelente.
Amúgy meg rengetegen haltak meg már ilyen betegségekben és soha nem is dohányoztak.
Nekem az apám soha nem cigizett és nem ivott, 51 évesen halt meg. A nagyapám ivott, pipázott,cigizett és egészségtelenül étkezett mégis 89 volt amikor meghalt.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.10. 21:03

Adottságokon és géneken is múlik. De ha így akkor szoktasd rá a cigire a fiadat is. Végülis mi baja lehet? :D

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.10. 21:05

HowMuchIsTheFish írta: Ne nyúlj a piához. :D Az még tud egészséges is lenni, olvass pl. a sörről. Egészségesebb mint a víz.
Nem nyúlok. Nem is piszkálom azt, aki mondjuk piál, pedig minimum annyi kárt okoz, mint a cigaretta. Éppen ezért nem értem, miért érzi azt néhány nemdohányzó, hogy ők majd jól megmondják...hogy cigizek-e vagy sem, az a magánügyem, egészen addig, míg mást nem zavarok vele. Arra meg vigyázni szoktam...akkor?

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.03.10. 21:12

Alghar írta:
HowMuchIsTheFish írta: Igazából aki akarja csinálja, csak ne előttem. Cigizést beszüntetném a nyílt utcán is, így már csak otthon pattintatnátok rá. Kibírnád?
Én meg betiltanám az alkohol minden formáját...egyéb utópisztikus elképzelés?
Na végre már, pont ezt mondom én is. :D Amúgy megy a nemdohányzó valóban nem biztos, hogy tovább él... A füsttől amit a dohányzó a képébe fúj. Meg ami a gyárból jön, meg a kipufogóból... Ugyan az mind. Ha rajtam múlna én minden káros dolgot betiltanék, de akkor hová lenne a biznisz? Meg még a végén túlnépesednénk... A genetikai megírottsággal meg nem értek egyet. Ez nem így van alapvetően. Sokkal több múlik az életmódon. Manapság talán már a rák lépett legelőre a halálos betegségek sorában. Az meg miért ugrott meg? Csernobil... Fukoshima, Paks... meg az összes többi atomerőmű (azt is betiltanám...). Rendes életmóddal lényegesen tovább lehet élni. Ne mondja senki azt, hogy a tüdőrák például nem okoz jóval hamarabbi halált.
Kép

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.03.10. 21:18

rdaneelolivaw írta:
MagicNando írta:Ez most is így van, bár volt egy nagyobb kihagyásom persze a futásban és nem a cigiben :D
Most keresek éppen egy olyan helyet ahol napi szinten tudnék kocogni és haza is találok. :D
Akkor most már iszol is közben? :)
:D :D :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.10. 21:18

MagicNando írta:Mindenki addig él ameddig az örökölt genetikája megengedi. Nyilván lehet ezt romboló életmóddal csökkenti vagy esetleg egészségesen élve kicsit megnövelni, de ez csak minimális. Persze ha szét kábszerezed magad akkor jóval lecsökken, de a cigi nem ide tartozik.
(:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.10. 21:31

Alghar írta:...hogy cigizek-e vagy sem, az a magánügyem, egészen addig, míg mást nem zavarok vele. Arra meg vigyázni szoktam...akkor?
Nem tudsz.
Egész egyszerűen mert pl. büdös a ruhád.
Elég ha két szál cigit elszívsz és máris büdösebb egy frissen mostt ruha ami rajtad van.

Van egy szomszédom, át szoktam menni hozzá néha mert jó arc, meg muszáj. :)
Ha 10 percnél tovább a lakásukban vagyok, a komplett ruhaszettem megy a mosógépbe, annyira brutál módon bediffundál a cigarettaszag a ruhába.
Ez titeket nem idegesít mert nincs relatíve szaglásotok, de attól még baromi zavaró és létezik. :)

Úgyhogy igenis zavarod vele a nemdohányzókat, maximum nem veszel tudomást róla és bemeséled az ellenkezőjét.
Nem érzem, tehát az nincs. :) Faszt nincs, az van b+. :)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.10. 21:48

a cigivel, piával sem az a baj, hogy káros, hanem a rendszeresség.
aki elhiszi, hogy a rendszeres fogyaasztástól nem lesz semmi baja soha, az nagyot hazudik magának.

csak egy kérdés: Alghar, te cigizel a gyerekeddel egy légtérben?
feltételezem, hogy nem: de miért nem? hisz nem káros..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.03.10. 21:51

'csaba hat! hagyjatok algharnak is egy kis gyarlosagot!

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.10. 21:53

semmi baj a kis lazítással, sőt :)
én aztán nem vagyok ellene semmi jónak :)

csak a magyarázkodás része nem állt össze. az ember legyen tisztában a helyzetével.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.03.10. 21:58

rdaneelolivaw írta:
Nem tudsz.
Egész egyszerűen mert pl. büdös a ruhád.
Elég ha két szál cigit elszívsz és máris büdösebb egy frissen mostt ruha ami rajtad van.

Van egy szomszédom, át szoktam menni hozzá néha mert jó arc, meg muszáj. :)
Ha 10 percnél tovább a lakásukban vagyok, a komplett ruhaszettem megy a mosógépbe, annyira brutál módon bediffundál a cigarettaszag a ruhába.
Ez titeket nem idegesít mert nincs relatíve szaglásotok, de attól még baromi zavaró és létezik. :)

Úgyhogy igenis zavarod vele a nemdohányzókat, maximum nem veszel tudomást róla és bemeséled az ellenkezőjét.
Nem érzem, tehát az nincs. :) Faszt nincs, az van b+. :)
Turbószaglásod lehet. Nem kell a házban bagózni ennyire egyszerű a képlet.
Barátnőm egy rohadt szálat nem szívott egész életében, most megkérdeztem tőle hogy ruhán ilyesmin szokta e érezni a szagát. Találd ki mi volt a válasz...
Értem én hogy most itt hittéritesz. De miért zavar ez téged??

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.03.10. 22:01

carlos78 írta:semmi baj a kis lazítással, sőt :)
én aztán nem vagyok ellene semmi jónak :)

csak a magyarázkodás része nem állt össze. az ember legyen tisztában a helyzetével.
Nincs magyarázkodás. Úgy állítjátok itt be a dohányosokat mint valami leppukkant narkóst aki a torkodat is átvágná egy dekkért. Szerintem Alghar agyát is ez bassza.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.10. 22:07

Magic írta:
carlos78 írta:semmi baj a kis lazítással, sőt :)
én aztán nem vagyok ellene semmi jónak :)

csak a magyarázkodás része nem állt össze. az ember legyen tisztában a helyzetével.
Nincs magyarázkodás. Úgy állítjátok itt be a dohányosokat mint valami leppukkant narkóst aki a torkodat is átvágná egy dekkért. Szerintem Alghar agyát is ez bassza.
senki nem mondott ilyet, ezt te is tudod.

azt viszont ne legyen már szégyen kimondania egy nikotinfüggő embernek magáról, hogy nikotinfüggő.
- igen, függő vagyok, igen, akkor megyek cigizni, amikor jelzi a testem, nem pedig amikor kedvem van. igen, rabja vagyok, a cigi irányít. igen, napi egy doboz elszívásával jelentősen leterhelem a tüdőmet, az ereimet, a szivemet. igen, mindez 20x4percembe, azaz másfél órámba és ezer forintomba kerül naponta. igen, ez több mint 300ezer forint évente, és kicsivel több mint 24 nap (!) folyamatos álldogálás és tüdőzés évente.

ha így is megéri, hát megéri. saját dolga mindenkinek.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.10. 22:16

Magic írta:Turbószaglásod lehet. Nem kell a házban bagózni ennyire egyszerű a képlet.
Barátnőm egy rohadt szálat nem szívott egész életében, most megkérdeztem tőle hogy ruhán ilyesmin szokta e érezni a szagát. Találd ki mi volt a válasz...
Értem én hogy most itt hittéritesz. De miért zavar ez téged??
Lehet. A barátnődnek viszont "jó" szaglása lehet. :lol:
Azt is megmondom, hogy a kolléga cigizett-e az elmúlt 1 órában. :) Szerencsére csak 1 cigizik.
Engem nem érdekel TI cigiztek-e. Ellenben a szaga az nagyon zavar. Mi a faszt nem lehet ezen megérteni? (:u

Berúgva én is cigiztem tavaly Bandinál.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.10. 22:18

carlos78 írta:azt viszont ne legyen már szégyen kimondania egy nikotinfüggő embernek magáról, hogy nikotinfüggő.
- igen, függő vagyok, igen, akkor megyek cigizni, amikor jelzi a testem, nem pedig amikor kedvem van. igen, rabja vagyok, a cigi irányít. igen, napi egy doboz elszívásával jelentősen leterhelem a tüdőmet, az ereimet, a szivemet. igen, mindez 20x4percembe, azaz másfél órámba és ezer forintomba kerül naponta. igen, ez több mint 300ezer forint évente, és kicsivel több mint 24 nap (!) folyamatos álldogálás és tüdőzés évente.

ha így is megéri, hát megéri. saját dolga mindenkinek.
Én elhiszem, hogy BÁRMIKOR leteszik. :lol:

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.10. 22:20

rdaneelolivaw írta:
Én elhiszem, hogy BÁRMIKOR leteszik. :lol:
meg szokott jönni az erő, ha beüt valami krach.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.03.10. 22:20

carlos78 írta:
senki nem mondott ilyet, ezt te is tudod.

azt viszont ne legyen már szégyen kimondania egy nikotinfüggő embernek magáról, hogy nikotinfüggő.
- igen, függő vagyok, igen, akkor megyek cigizni, amikor jelzi a testem, nem pedig amikor kedvem van. igen, rabja vagyok, a cigi irányít. igen, napi egy doboz elszívásával jelentősen leterhelem a tüdőmet, az ereimet, a szivemet. igen, mindez 20x4percembe, azaz másfél órámba és ezer forintomba kerül naponta. igen, ez több mint 300ezer forint évente, és kicsivel több mint 24 nap (!) folyamatos álldogálás és tüdőzés évente.

ha így is megéri, hát megéri. saját dolga mindenkinek.
Hangzottak el azért durva dolgok...
Alghar vagy bárki más nevében nem nyilatkozhatok, de...
Én 1000 forintból 4 napig cigizek, ebből következik hogy messze nem költök rá annyi pénzt, nem megy el rá annyi időm se. Én akkor megyek cigizni mikor kedvem van max 10-12 óra után előjön az érzés hogy jólesne egy cigi most már. Nem vagyok a rabja nem irányít. Karácsonykor 2 hétig nem gyújtottam rá. Felkeltem egy reggel és nem kívántam. A két hét alatt semmi elvonási tünetet nem produkáltam, pedig idestova 10+ éve dohányzok. Az pedig hogy mi mit terhel és hogyan majd hosszútávon kiderül. Mint minden más.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.03.10. 22:24

rdaneelolivaw írta:
Lehet. A barátnődnek viszont "jó" szaglása lehet. :lol:
Azt is megmondom, hogy a kolléga cigizett-e az elmúlt 1 órában. :) Szerencsére csak 1 cigizik.
Meg ám, még azt is hogy milyen márkát szívott.

Engem meg az nem zavar hogy téged zavar. Egyedül az hogy olyan cinikusan és pökkhendien adod itt elő a dolgokat hogy hagyjuk...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.10. 22:25

Magic írta:Az pedig hogy mi mit terhel és hogyan majd hosszútávon kiderül. Mint minden más.
Ooooopsz akkor TE is csak a saját károdon tanulsz.
Pedig nagyon sok példa van ami alapján lehetne. :) Gondolod a dohányzás valami újszerű dolog az orvostudomány előtt? :lol:

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2015.03.10. 22:27

Magic írta: Hangzottak el azért durva dolgok...
Alghar vagy bárki más nevében nem nyilatkozhatok, de...
Én 1000 forintból 4 napig cigizek, ebből következik hogy messze nem költök rá annyi pénzt, nem megy el rá annyi időm se. Én akkor megyek cigizni mikor kedvem van max 10-12 óra után előjön az érzés hogy jólesne egy cigi most már. Nem vagyok a rabja nem irányít. Karácsonykor 2 hétig nem gyújtottam rá. Felkeltem egy reggel és nem kívántam. A két hét alatt semmi elvonási tünetet nem produkáltam, pedig idestova 10+ éve dohányzok. Az pedig hogy mi mit terhel és hogyan majd hosszútávon kiderül. Mint minden más.
lényegtelenek az összegek és az értékek.

a lényeg, hogy tisztában vagy magaddal, ez egy jó dolog :)

én pl. nem tudok leguggolni, edzés utáéni napon úgy megyek el reggel a vc-ig, mint egy 90 éves, a térdem ropog, plusz van egy kezdődő hasi sérvem, és a szívangyobbodásra is esküdtem volna, pár hónappal ezelőttig, amikor kiderült hogy az nincs.

ennyibe került nekem 21-22 év sportolás :)
pedig az egészséges :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2015.03.10. 22:31-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: ANTI dohány klub vs Nikotin függők

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.10. 22:28

Magic írta:Engem meg az nem zavar hogy téged zavar. Egyedül az hogy olyan cinikusan és pökkhendien adod itt elő a dolgokat hogy hagyjuk...
Nem bírom a bagózást, nem tehetek róla.
És a legdurvábban szoktam kritizálni is.
A világ egyik legprimitívebb dolgának tartom.
Engedtessék meg, hogy ez nekem ne tessen'. :) :) :)

És mivel megnyílt a topik... :lol:
Azt is hiszem, hogy a legdurvább tükröt kell mutatni a bagósnak, hogy felfogja mit művel.

Lezárt