Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.11.22. 16:40

Sánta Gepárd írta:
Néhányuk tényleg. Sőt, a legtöbb. De van bennem, egy rossz érzés is. Ezzel a Virtuóz témával olyanra vállalkoztak a gyerekek, amit nagy falat nekik. Megoldották, (vagy majdnem) de jó ez nekik?
Nem tudom. Ahőányan vagyunk, annyifélék. Lesz, akit inspirálni fog, lesz, akit elkeserít majd. A kicsi lányt nagyon sajnáltam az eredményhirdetéskor. Gyermeki rettegéssel várta is és tartott is tőle. Úgy tűnt sznte nem is fogta fel akkor még, hogy neki ennyi volt, vége.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.11.22. 19:23

Sánta Gepárd írta:
Lancelot írta:Most!: Virtuózok. A gyerekek! Fantasztikus! :mosoly: :mosoly: :mosoly:
Néhányuk tényleg. Sőt, a legtöbb. De van bennem, egy rossz érzés is. Ezzel a Virtuóz témával olyanra vállalkoztak a gyerekek, amit nagy falat nekik. Megoldották, (vagy majdnem) de jó ez nekik?
Ez attól függ mennyire vannak szoktatva a szerepléshez.
Mert a vizsga helyzethez és a szerepléshez is szokni kell.
Ha valaki ilyen szinten zenél az biztos, hogy túl van jó néhány szereplésen és versenyen, a másik meg, hogy a gyerekek és főleg a mai gyerekek sokkal rugalmasabbak ebből a szempontból és bátrabbak, gátlástalanabbak, mint mi voltunk.
Szóval nem magunkból kell kiindulni, mert ők mások, tényleg mások.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.11.22. 20:52

Én inkább attól tartok, sehogy túl hamar legyenek sikeresek. Láthattunk jósok ehhez hasonló példát az amerikai filmiparban. Persze ez azért más valamelyest. A szülőknek meg kell találniuk az egyensúlyt, meddig lehet elmenni, és mikor veszíti el a "gyerek státuszát". Ami még aggaszt, hogy nehéz megítélni, valóban ő akarja-e a zenei pályát, vagy esetleg a szülők. Ebben a korban azért nehéz ilyen horderejű döntést hozni, másfelé is engedni kell megmutatkozni.
Kép

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.11.22. 22:30

maTTeus írta:Én inkább attól tartok, sehogy túl hamar legyenek sikeresek. Láthattunk jósok ehhez hasonló példát az amerikai filmiparban. Persze ez azért más valamelyest. A szülőknek meg kell találniuk az egyensúlyt, meddig lehet elmenni, és mikor veszíti el a "gyerek státuszát". Ami még aggaszt, hogy nehéz megítélni, valóban ő akarja-e a zenei pályát, vagy esetleg a szülők. Ebben a korban azért nehéz ilyen horderejű döntést hozni, másfelé is engedni kell megmutatkozni.
Igen, ez is reális veszély. Most rájuk száll a média, hírekben fognak szerepelni, hívják őket fellépésekre, hiszen olyan cukik, mindegy is, mit játszanak, hiszen olyan édik, aztán fél év múlva kutya sem lesz kíváncsi rájuk - ezt felnőtt is nehezen viseli, hát még egy gyerek. Én a gyerekmezőnyt meg sem hirdettem volna.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.11.23. 12:26

nem láttam az új való világból eg ypercet sem eddig, csak olvasom a hírekben, hogy ki kinek a hónalját ujjazta meg, illetve ki hogy nem tud beszélni sem, csak kiveretni valakivel.
ilyenkor kicsit büszke vagyok azért magamra, hogy 30asként már nem itt járok. azt hittem rezeken 16-18- évesen túlesik az ember..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.26. 13:17

Sánta Gepárd írta: Igen, ez is reális veszély. Most rájuk száll a média, hírekben fognak szerepelni, hívják őket fellépésekre, hiszen olyan cukik, mindegy is, mit játszanak, hiszen olyan édik, aztán fél év múlva kutya sem lesz kíváncsi rájuk - ezt felnőtt is nehezen viseli, hát még egy gyerek. Én a gyerekmezőnyt meg sem hirdettem volna.
Ez nem az X factor, vagy megasztár.
Szerintem a legtöbbjük folyamatosan részt vesz versenyeken, fellépéseken. A média - bulvár (ha erre gondolsz) nem fog rájuk szállni. Eddig sem sokat olvastunk róluk és szerintem ezután sem fogunk. Azt gondolom, a szüleik ezt megfelelő józansággal kezelik.
Ez tulajdonképpen csak egy plusz lehetőség, ahol meg tudják magukat mutatni. Remélhetőleg ezt így is fogják fel.

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.26. 13:20

carlos78 írta:nem láttam az új való világból eg ypercet sem eddig, csak olvasom a hírekben, hogy ki kinek a hónalját ujjazta meg, illetve ki hogy nem tud beszélni sem, csak kiveretni valakivel.
ilyenkor kicsit büszke vagyok azért magamra, hogy 30asként már nem itt járok. azt hittem rezeken 16-18- évesen túlesik az ember..

És vannak emberek MÉG MINDIG akik, ezt nézik!!! Persze, legtöbbjük (szerintük) szigorúan intellektuális megközelítésben. Pedig, egyszerűen csak igénylik a sz@rt.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.11.26. 14:00

eni írta:És vannak emberek MÉG MINDIG akik, ezt nézik!!! Persze, legtöbbjük (szerintük) szigorúan intellektuális megközelítésben. Pedig, egyszerűen csak igénylik a sz@rt.
hogy lehet ezt intellektuális megközelítésben nézni? :D
olyan haverjaim vannak, akik "azért nézik hogy jót röhögjenek rajtuk" - de könyörgöm... ennél lehet találni humorosabbat is.
én tuti csak felbasznám magam rajtuk.
Kép

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.26. 14:14

trutya írta: hogy lehet ezt intellektuális megközelítésben nézni? :D
olyan haverjaim vannak, akik "azért nézik hogy jót röhögjenek rajtuk" - de könyörgöm... ennél lehet találni humorosabbat is.
én tuti csak felbasznám magam rajtuk.

Hát, kérlek szépen.... Először is magas lóról. :)
No, meg elemzően.... (emberi viselkedés, konfliktuskezelés...blablabla...) De, legalább vannak, akik elismerik, hogy csak röhögnek rajta. Én nem tudnék rajtuk szórakozni, de ez ízlés dolga.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.11.26. 21:01

eni írta:
trutya írta: hogy lehet ezt intellektuális megközelítésben nézni? :D
olyan haverjaim vannak, akik "azért nézik hogy jót röhögjenek rajtuk" - de könyörgöm... ennél lehet találni humorosabbat is.
én tuti csak felbasznám magam rajtuk.

Hát, kérlek szépen.... Először is magas lóról. :)
No, meg elemzően.... (emberi viselkedés, konfliktuskezelés...blablabla...) De, legalább vannak, akik elismerik, hogy csak röhögnek rajta. Én nem tudnék rajtuk szórakozni, de ez ízlés dolga.
Kimondtad a lényeget: magas lóról.

Erre épül az egész, a néző saját magát a nézett fölé helyezi. És ez jó. Ettől sikeres. Egészen mélyre, ennél sokkal mélyebbre is lehetne még vinni a színvonalat és akkor is néznék. Sőt annál jobban.
Pszichológiai oka van annak, hogy nézik az emberek. Társas összehasonlítás elmélete, ebben az esetben a lefelé történő azonosítással az önértékelés növekszik. Mert " Okosabb, műveltebb, szebb , erősebb" vagyok a szereplőnél. Carlos csak olvasott róla és megállapította, hogy milyen jó, hogy ő nem ilyen mert etc etc.. Felértékelte magát, ez a cél. Státusszükséglet.
Mindig sokkal többen fogják nyomon követni, mint nem nézni. Annak ellenére, hogy állandóan más karakterekkel, tematikával irányítják a szervezők. Állítólag a társadalom összetétele és "szellemi" fejlődése is meghatározza a szereplőket, más hatást hoz ki az átlag ember képernyőre helyezése, mást hoz sikeres ember mutogatása stb-stb.. Először bemutatják, hogy lám az átlag emberből is lehet valaki, aztán már ez nem elég, akkor kell a sikeres embereket mutogatni.

Magam talán 10 percet láttam az egyik ismétlésből, hát köszönöm szépen (:u (:e Lent van a színvonal rendesen, szerintem illik a jelenlegi társadalmunkhoz. Nem tudom az elsők milyenek voltak mert soha nem néztem őket, a VV4-VV5-ből láttam egyik ismerősöm érdekeltsége miatt, de ez durva. Carloshoz hasonlóan egyébként néha én is elolvasom mit írnak ezekről az idiótákról. :mosoly:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.11.26. 22:38

Bandee írta:Erre épül az egész, a néző saját magát a nézett fölé helyezi. És ez jó. Ettől sikeres. Egészen mélyre, ennél sokkal mélyebbre is lehetne még vinni a színvonalat és akkor is néznék. Sőt annál jobban.
Pszichológiai oka van annak, hogy nézik az emberek. Társas összehasonlítás elmélete, ebben az esetben a lefelé történő azonosítással az önértékelés növekszik. Mert " Okosabb, műveltebb, szebb , erősebb" vagyok a szereplőnél. Carlos csak olvasott róla és megállapította, hogy milyen jó, hogy ő nem ilyen mert etc etc.. Felértékelte magát, ez a cél. Státusszükséglet.
Ennyi.
Évekkel ezelőtt még az előző fórumon leírtuk ezt, és nagyjából mi voltunk a hülyék. :lol:
Az egyik tag támadott, hogy mégis mit képzelünk, hogy kritizálni merészeljük őt, "mert ő nézi?" :lol:
Én kérek elnézést.

Egyébként az ilyen médiumokkal teljesen sakkban lehet tartani egy egész országot szellemi szinten.
De hiszem, hogy azért vannak családok ahol a szellemi pajzs van annyira erős, hogy nem néznek ilyesmit. A gyerek se.

Részemről már a tévét se nagyon nézem. Maximum néha sportot.
Nincsenek már jó műsorok, a filmeket is csak ismételgetik. Gyakorlatilag egy fing lett az egész.

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.27. 08:25

Bandee írta:


Kimondtad a lényeget: magas lóról.

Erre épül az egész, a néző saját magát a nézett fölé helyezi. És ez jó. Ettől sikeres. Egészen mélyre, ennél sokkal mélyebbre is lehetne még vinni a színvonalat és akkor is néznék. Sőt annál jobban.
Pszichológiai oka van annak, hogy nézik az emberek. Társas összehasonlítás elmélete, ebben az esetben a lefelé történő azonosítással az önértékelés növekszik. Mert " Okosabb, műveltebb, szebb , erősebb" vagyok a szereplőnél. Carlos csak olvasott róla és megállapította, hogy milyen jó, hogy ő nem ilyen mert etc etc.. Felértékelte magát, ez a cél. Státusszükséglet.
Mindig sokkal többen fogják nyomon követni, mint nem nézni. Annak ellenére, hogy állandóan más karakterekkel, tematikával irányítják a szervezők. Állítólag a társadalom összetétele és "szellemi" fejlődése is meghatározza a szereplőket, más hatást hoz ki az átlag ember képernyőre helyezése, mást hoz sikeres ember mutogatása stb-stb.. Először bemutatják, hogy lám az átlag emberből is lehet valaki, aztán már ez nem elég, akkor kell a sikeres embereket mutogatni.

Magam talán 10 percet láttam az egyik ismétlésből, hát köszönöm szépen (:u (:e Lent van a színvonal rendesen, szerintem illik a jelenlegi társadalmunkhoz. Nem tudom az elsők milyenek voltak mert soha nem néztem őket, a VV4-VV5-ből láttam egyik ismerősöm érdekeltsége miatt, de ez durva. Carloshoz hasonlóan egyébként néha én is elolvasom mit írnak ezekről az idiótákról. :mosoly:

Az emberi természet alapvetően ilyen. Nem is ezzel van a gondom. Inkább azzal, hogy itt már, ha fölé helyezed magad, akkor se vagy sehol se.... :)

Én kommenteket szeretek olvasgatni. Bármilyen témában. (lehet politika, média, akármi...) Érdekel az emberek véleménye.... :)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.11.27. 15:02

rdaneelolivaw írta:
Bandee írta:Erre épül az egész, a néző saját magát a nézett fölé helyezi. És ez jó. Ettől sikeres. Egészen mélyre, ennél sokkal mélyebbre is lehetne még vinni a színvonalat és akkor is néznék. Sőt annál jobban.
Pszichológiai oka van annak, hogy nézik az emberek. Társas összehasonlítás elmélete, ebben az esetben a lefelé történő azonosítással az önértékelés növekszik. Mert " Okosabb, műveltebb, szebb , erősebb" vagyok a szereplőnél. Carlos csak olvasott róla és megállapította, hogy milyen jó, hogy ő nem ilyen mert etc etc.. Felértékelte magát, ez a cél. Státusszükséglet.
Ennyi.
Évekkel ezelőtt még az előző fórumon leírtuk ezt, és nagyjából mi voltunk a hülyék. :lol:
Az egyik tag támadott, hogy mégis mit képzelünk, hogy kritizálni merészeljük őt, "mert ő nézi?" :lol:
Én kérek elnézést.

Egyébként az ilyen médiumokkal teljesen sakkban lehet tartani egy egész országot szellemi szinten.
De hiszem, hogy azért vannak családok ahol a szellemi pajzs van annyira erős, hogy nem néznek ilyesmit. A gyerek se.

Részemről már a tévét se nagyon nézem. Maximum néha sportot.
Nincsenek már jó műsorok, a filmeket is csak ismételgetik. Gyakorlatilag egy fing lett az egész.
Én leginkább csak az Ozone Network-öt, és a Spektrumot szoktam nézni, ott vannak egészen érdekes dolgok is. Néha még a Viasat History/Nature-t, de ennyi kb. Számomra a sport is elég unalmas, csak az eredményeket követem, meg néha a kedvenc csapatomat megnézem.
Kép

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.27. 15:51

maTTeus írta:
Én leginkább csak az Ozone Network-öt, és a Spektrumot szoktam nézni, ott vannak egészen érdekes dolgok is. Néha még a Viasat History/Nature-t, de ennyi kb. Számomra a sport is elég unalmas, csak az eredményeket követem, meg néha a kedvenc csapatomat megnézem.

Egyik barátnőm áprilisban! kapcsolta be utoljára a TV-t. :)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.11.27. 16:10

eni írta:
maTTeus írta:
Én leginkább csak az Ozone Network-öt, és a Spektrumot szoktam nézni, ott vannak egészen érdekes dolgok is. Néha még a Viasat History/Nature-t, de ennyi kb. Számomra a sport is elég unalmas, csak az eredményeket követem, meg néha a kedvenc csapatomat megnézem.

Egyik barátnőm áprilisban! kapcsolta be utoljára a TV-t. :)
A fiam egyik barátnőjének nincs tévéje otthon, ha hozzánk jön meg van őrülve, hogy tévét akar nézni.
Sokkal kíváncsibb rá, mint a fiam, mert nem ismeri és azt hiszi jó...

bertone

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.11.27. 16:24

maTTeus írta: Én leginkább csak az Ozone Network-öt, és a Spektrumot szoktam nézni, ott vannak egészen érdekes dolgok is. Néha még a Viasat History/Nature-t, de ennyi kb. Számomra a sport is elég unalmas, csak az eredményeket követem, meg néha a kedvenc csapatomat megnézem.
Én a napokban egy reggel sokáig ültem kissé döbbenten a tévé előtt. Egy, a kozmoszról szóló filmet néztem.
Még gimis koromban (70-es évek eleje) volt egy elméletem. Abban az időben nem tudták még mik is azok a pulzárok, de már ismertük a fekete-lyukat, meg a görbült tér elméletét. Akkor találtam ki, hogy a fekete lyuk az olyan, mint amikor a kádból kihúzom a dugót és örvénylőn tűnik el a víz a lefolyóban. A pulzárról meg azt gondoltam, nem más, mint a fekete-lyuk, csak a kád aljáról nézve, s mindez úgy, hogy a térgörbület adja ehhez a megoldást.
Erre most azt taglalta a film, hogy a kozmoszban léteznek párhuzamos világok, amik akár itt vannak velünk, csak mi nem látjuk. Viszont most hallottam arról először, hogy léteznek "fehér-lyukak" is, ahonnan csak dől kifelé az energia(?). Az elméletük szerint arról van szó, hogy ami a mi világunkban fekete-lyuk, az egy másik, párhuzamos világban egy fehér-lyuk és természetesen ez fordítva is igaz.
Magyarázatként bemutattak egy üveget vízzel, amiből örvénylőn dőlt ki a folyadék, bele egy másik üvegbe.

Azért ez így eléggé mellbe vágott. :mosoly:

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.11.27. 16:26

Bandee írta: Kimondtad a lényeget: magas lóról.

Erre épül az egész, a néző saját magát a nézett fölé helyezi. És ez jó. Ettől sikeres. Egészen mélyre, ennél sokkal mélyebbre is lehetne még vinni a színvonalat és akkor is néznék. Sőt annál jobban.
Pszichológiai oka van annak, hogy nézik az emberek. Társas összehasonlítás elmélete, ebben az esetben a lefelé történő azonosítással az önértékelés növekszik. Mert " Okosabb, műveltebb, szebb , erősebb" vagyok a szereplőnél. Carlos csak olvasott róla és megállapította, hogy milyen jó, hogy ő nem ilyen mert etc etc.. Felértékelte magát, ez a cél. Státusszükséglet.
Mindig sokkal többen fogják nyomon követni, mint nem nézni. Annak ellenére, hogy állandóan más karakterekkel, tematikával irányítják a szervezők. Állítólag a társadalom összetétele és "szellemi" fejlődése is meghatározza a szereplőket, más hatást hoz ki az átlag ember képernyőre helyezése, mást hoz sikeres ember mutogatása stb-stb.. Először bemutatják, hogy lám az átlag emberből is lehet valaki, aztán már ez nem elég, akkor kell a sikeres embereket mutogatni.

Magam talán 10 percet láttam az egyik ismétlésből, hát köszönöm szépen (:u (:e Lent van a színvonal rendesen, szerintem illik a jelenlegi társadalmunkhoz. Nem tudom az elsők milyenek voltak mert soha nem néztem őket, a VV4-VV5-ből láttam egyik ismerősöm érdekeltsége miatt, de ez durva. Carloshoz hasonlóan egyébként néha én is elolvasom mit írnak ezekről az idiótákról. :mosoly:
Én az össze VV sztoriból csak pitlane munkáját néztem meg. Talán ő volt aki belinkelte a vele készült riportot és közben mutogatták a házat. Szerintem evvel mindent láttam, ami érdekes és figyelemre méltó. :)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.11.27. 16:29

bertone írta:
maTTeus írta: Én leginkább csak az Ozone Network-öt, és a Spektrumot szoktam nézni, ott vannak egészen érdekes dolgok is. Néha még a Viasat History/Nature-t, de ennyi kb. Számomra a sport is elég unalmas, csak az eredményeket követem, meg néha a kedvenc csapatomat megnézem.
Én a napokban egy reggel sokáig ültem kissé döbbenten a tévé előtt. Egy, a kozmoszról szóló filmet néztem.
Még gimis koromban (70-es évek eleje) volt egy elméletem. Abban az időben nem tudták még mik is azok a pulzárok, de már ismertük a fekete-lyukat, meg a görbült tér elméletét. Akkor találtam ki, hogy a fekete lyuk az olyan, mint amikor a kádból kihúzom a dugót és örvénylőn tűnik el a víz a lefolyóban. A pulzárról meg azt gondoltam, nem más, mint a fekete-lyuk, csak a kád aljáról nézve, s mindez úgy, hogy a térgörbület adja ehhez a megoldást.
Erre most azt taglalta a film, hogy a kozmoszban léteznek párhuzamos világok, amik akár itt vannak velünk, csak mi nem látjuk. Viszont most hallottam arról először, hogy léteznek "fehér-lyukak" is, ahonnan csak dől kifelé az energia(?). Az elméletük szerint arról van szó, hogy ami a mi világunkban fekete-lyuk, az egy másik, párhuzamos világban egy fehér-lyuk és természetesen ez fordítva is igaz.
Magyarázatként bemutattak egy üveget vízzel, amiből örvénylőn dőlt ki a folyadék, bele egy másik üvegbe.

Azért ez így eléggé mellbe vágott. :mosoly:
És nekünk nincs meg a magunk "fehér lyuka" ahonnét hozzánk dől az energia. Ha ez létezik, akkor szerintem ez kétirányú dolog lehet.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.11.27. 17:25

bertone írta:
maTTeus írta: Én leginkább csak az Ozone Network-öt, és a Spektrumot szoktam nézni, ott vannak egészen érdekes dolgok is. Néha még a Viasat History/Nature-t, de ennyi kb. Számomra a sport is elég unalmas, csak az eredményeket követem, meg néha a kedvenc csapatomat megnézem.
Én a napokban egy reggel sokáig ültem kissé döbbenten a tévé előtt. Egy, a kozmoszról szóló filmet néztem.
Még gimis koromban (70-es évek eleje) volt egy elméletem. Abban az időben nem tudták még mik is azok a pulzárok, de már ismertük a fekete-lyukat, meg a görbült tér elméletét. Akkor találtam ki, hogy a fekete lyuk az olyan, mint amikor a kádból kihúzom a dugót és örvénylőn tűnik el a víz a lefolyóban. A pulzárról meg azt gondoltam, nem más, mint a fekete-lyuk, csak a kád aljáról nézve, s mindez úgy, hogy a térgörbület adja ehhez a megoldást.
Erre most azt taglalta a film, hogy a kozmoszban léteznek párhuzamos világok, amik akár itt vannak velünk, csak mi nem látjuk. Viszont most hallottam arról először, hogy léteznek "fehér-lyukak" is, ahonnan csak dől kifelé az energia(?). Az elméletük szerint arról van szó, hogy ami a mi világunkban fekete-lyuk, az egy másik, párhuzamos világban egy fehér-lyuk és természetesen ez fordítva is igaz.
Magyarázatként bemutattak egy üveget vízzel, amiből örvénylőn dőlt ki a folyadék, bele egy másik üvegbe.

Azért ez így eléggé mellbe vágott. :mosoly:
Én nem tartom valószínűnek, hogy léteznek fehér-lyukak. Ha léteznének, akkor már régen találtunk volna rájuk utaló jeleket. Plusz elméletileg az univerzum összenergiája állandó, szóval maximum úgy lehetséges, hogy ugyanaz az energiamennyiség távozik is, tehát nincs ingyen energia a semmiből. Én úgy képzelem el amúgy, hogy maga az univerzum olyan mint egy buborék vagy egy lufi, amin vannak ilyen örvény szerű fekete lyukak. Ezek beszívják a lufi belsejébe az anyagot, ami felfújja a lufit, ebből adódik a tágulás. Minden, köztük mi is a lufi felületén vagyunk. Persze ez csak 2 dimenzióra modell, ugyanez működhet 3-4 dimenzióban is, csak akkor egy ötdimenziós térből kellene szemlélnünk, hogy el tudjuk képzelni. :D
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.11.27. 17:49

eni írta:
Bandee írta:


Kimondtad a lényeget: magas lóról.

Erre épül az egész, a néző saját magát a nézett fölé helyezi. És ez jó. Ettől sikeres. Egészen mélyre, ennél sokkal mélyebbre is lehetne még vinni a színvonalat és akkor is néznék. Sőt annál jobban.
Pszichológiai oka van annak, hogy nézik az emberek. Társas összehasonlítás elmélete, ebben az esetben a lefelé történő azonosítással az önértékelés növekszik. Mert " Okosabb, műveltebb, szebb , erősebb" vagyok a szereplőnél. Carlos csak olvasott róla és megállapította, hogy milyen jó, hogy ő nem ilyen mert etc etc.. Felértékelte magát, ez a cél. Státusszükséglet.
Mindig sokkal többen fogják nyomon követni, mint nem nézni. Annak ellenére, hogy állandóan más karakterekkel, tematikával irányítják a szervezők. Állítólag a társadalom összetétele és "szellemi" fejlődése is meghatározza a szereplőket, más hatást hoz ki az átlag ember képernyőre helyezése, mást hoz sikeres ember mutogatása stb-stb.. Először bemutatják, hogy lám az átlag emberből is lehet valaki, aztán már ez nem elég, akkor kell a sikeres embereket mutogatni.

Magam talán 10 percet láttam az egyik ismétlésből, hát köszönöm szépen (:u (:e Lent van a színvonal rendesen, szerintem illik a jelenlegi társadalmunkhoz. Nem tudom az elsők milyenek voltak mert soha nem néztem őket, a VV4-VV5-ből láttam egyik ismerősöm érdekeltsége miatt, de ez durva. Carloshoz hasonlóan egyébként néha én is elolvasom mit írnak ezekről az idiótákról. :mosoly:

Az emberi természet alapvetően ilyen. Nem is ezzel van a gondom. Inkább azzal, hogy itt már, ha fölé helyezed magad, akkor se vagy sehol se.... :)

Én kommenteket szeretek olvasgatni. Bármilyen témában. (lehet politika, média, akármi...) Érdekel az emberek véleménye.... :)
Persze, de a lényeg a főlé emelkedés. :mosoly: A kommentek mindig a legjobbak (:u

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.28. 10:01

Jadrina írta: A fiam egyik barátnőjének nincs tévéje otthon, ha hozzánk jön meg van őrülve, hogy tévét akar nézni.
Sokkal kíváncsibb rá, mint a fiam, mert nem ismeri és azt hiszi jó...

Én nem értek egyet azzal, hogy a gyereket teljesen el kell tiltani a TV-től.
Már az óvodások is megbeszélik maguk között, eljátszák pl. a meséket, amiket látnak. Egy kicsit emiatt kirekesztődik.

A barátnőm egyáltalán nem kíváncsi a műsorokra. (persze a gyerekeket nem korlátozza, már egyébként is nagyok, nem is tudná.... :) )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eni 2014.11.28. 10:09-kor.

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.28. 10:09

Bandee írta:
Persze, de a lényeg a főlé emelkedés. :mosoly: A kommentek mindig a legjobbak (:u

Hát, ha valakinek ez kell az önértékelésének növeléséhez, lelke rajta.
Egyébként én tegnapig azt hittem, az rtl klubon megy. Azt hogy levették onnan, biztató, mert lehet nem elég nézett. :) Majd csak ráunnak az emberek. Igaz, majd lesz helyette valami más...
Igazából az is érdekes lehet, mégis melyik korosztály, milyen réteg nézi egyáltalán. Az én nagy gyerekeim soha egy pillanatot nem néztek egyik részből sem, pedig már régóta nem tiltom őket. És a baráti körük sem. Szerintem ezt a korosztályt már nem érdekli, sőt egyenesen "gáz".

Én főleg a politikát érintőket szeretem. :)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.11.28. 10:23

eni írta: Már az óvodások is megbeszélik maguk között, eljátszák pl. a meséket, amiket látnak. Egy kicsit emiatt kirekesztődik.
Tényleg? (:v
Elképzelem, ahogy beszélgetnek az ovisok, hogy ez a rohadt nyuszi megint milyen szemét volt szegény micimackóhoz! Szavazzuk ki! (:u

eni
gokartos
Hozzászólások: 290
Csatlakozott: 2014.02.17. 07:28

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: eni » 2014.11.28. 10:29

Jadrina írta: Elképzelem, ahogy beszélgetnek az ovisok, hogy ez a rohadt nyuszi megint milyen szemét volt szegény micimackóhoz! Szavazzuk ki! (:u

Azt képzeld el, ahogy pókemberként próbálnak mászni a falon.... (:n

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Nézzük a tv-t, de nem tudjuk miért.

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.11.28. 11:02

eni írta:
Jadrina írta: Elképzelem, ahogy beszélgetnek az ovisok, hogy ez a rohadt nyuszi megint milyen szemét volt szegény micimackóhoz! Szavazzuk ki! (:u

Azt képzeld el, ahogy pókemberként próbálnak mászni a falon.... (:n
(:u

Lezárt