Milyen zenét hallgatsz?

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.23. 10:43

Jadrina írta: Ez tényleg olyan sok embert mozgat meg?
Mert én eddig úgy tudtam, hogy ez rétegzene. Másrészt viszont tényleg az van, hogy nem feltétlenül az a jó, amit a legtöbben hallgatnak...
Mindegy ezt is, meghallgattam, nem tetszik, többet inkább nem írok, mert Kisvadász megsértődik. :D
Creamfieldsen 3 nap alatt annyian voltunk mint egy hetes Szigeten, Tomorrowlanden 200+ ezren, Electronic familyn sem kevesen vannak. Szóval nagy tömegeket is megmozgat. Ez természetesen nem azt jelenti h ettől jó és mindenkinek szeretni kell. Ha valakinek nem tetszik, hát nem tetszik. Nekem is van sok olyan elektronikus és nem elektronikus zene ami nem tetszik, nem is kell mindekinek minden tetszen. Én csak a pökhendi "ez itt off" meg "ez nem zene" beszólások ellen szólalok fel.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

bertone

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.23. 10:47

Jadrina írta:
Nigel Hill írta: Nem. Ez a zenei evolúció egyik foka. Az emberiséggel együtt a zene is fejlődik az emberrel együtt. És minden korszeknek megvannak a nagy irányágai ami tömegeket mozgat meg. Gondolom azért mert jó. És ez a 21. század zenéje illetve annak egy lépcsője. Én sokféle zenét meghallgatok és elképzelni is sok mennyit szeretek és szívesen hallgatok. Lehet h szerencsés vagyok mert mondjuk más ezt nem tudja elviselni, nem tudja zeneként értékelni és a helyén kezelni. A rosszabbik verzió meg az amit fent írtam, és az hogy a fáradságot sem veszi, nem nyitott az új dolgokról függetlenül attól hogy tudja e saját tapasztalata alapján hogy az tényleg jó e vagy sem. Egy szóval sem mondom azt hogy minden elektronikus zenei előadó, dj jó és fasza, mert nem igaz. Minden műfajból vannak szarok. Groteszk az, amikor valami annyira szar, hogy már jó mint pl kistehén és tsai. De az jó trance nem ilyen. Megígérem, hogy szart nem fogok megosztani :)
Ez tényleg olyan sok embert mozgat meg?
Mert én eddig úgy tudtam, hogy ez rétegzene. Másrészt viszont tényleg az van, hogy nem feltétlenül az a jó, amit a legtöbben hallgatnak...
Mindegy ezt is, meghallgattam, nem tetszik, többet inkább nem írok, mert Kisvadász megsértődik. :D
Nálam három kategória létezik.

1. Zene, ami tetszik
2. Zene, ami nem tetszik
3. Zajszennyezés, amire nem mondhatom, hogy nem tetszik, mert nem tudom zeneként értelmezni.

bertone

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.23. 11:14

Nigel Hill írta: Creamfieldsen 3 nap alatt annyian voltunk mint egy hetes Szigeten, Tomorrowlanden 200+ ezren, Electronic familyn sem kevesen vannak. Szóval nagy tömegeket is megmozgat. Ez természetesen nem azt jelenti h ettől jó és mindenkinek szeretni kell. Ha valakinek nem tetszik, hát nem tetszik. Nekem is van sok olyan elektronikus és nem elektronikus zene ami nem tetszik, nem is kell mindekinek minden tetszen. Én csak a pökhendi "ez itt off" meg "ez nem zene" beszólások ellen szólalok fel.
Az előző és a mostani írásom között belehallgattam néhány YT-on fellelhető videóba a Creamfields és Tomorrowland cimkével.
Azt kaptam, amire számítottam. Egy ütemes, az ember testét megmozgató ritmusú valamit, amit így, nagy tömegben és nagytömegben elfogyasztott alkohollal biztosan lehet élvezni, mert erre "született". S amitől én nem tartom ezt zenének?
A belehallgatott összesen 6-8 videóból véletlenszerűen össze lehetne vágni különböző "előadóktól" részleteket, s ha ez jól sikerül, akkor én vagyok a következő "előadózseni". Minden részlet pontosan egyforma, fel nem tűnne senkinek, hogy vagy 30 különböző "számból" lett összevágva. Nehezen hiszem el, hogy ha nem látod, akkor meg tudod mondani, hogy melyik részlet, kitől származik.

Hallgass bele egy Floyd, DP, UH, ELO, ELP, Hendrix (és persze a mai előadókat is beleszámítva, csak azok nevét én már nem jegyzem meg) dalba és max 10 mp-en belül megmondja az ember, ki az előadó, a szerző.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.23. 11:19

Nigel Hill írta:
Jadrina írta: Ez tényleg olyan sok embert mozgat meg?
Mert én eddig úgy tudtam, hogy ez rétegzene. Másrészt viszont tényleg az van, hogy nem feltétlenül az a jó, amit a legtöbben hallgatnak...
Mindegy ezt is, meghallgattam, nem tetszik, többet inkább nem írok, mert Kisvadász megsértődik. :D
Creamfieldsen 3 nap alatt annyian voltunk mint egy hetes Szigeten, Tomorrowlanden 200+ ezren, Electronic familyn sem kevesen vannak. Szóval nagy tömegeket is megmozgat. Ez természetesen nem azt jelenti h ettől jó és mindenkinek szeretni kell. Ha valakinek nem tetszik, hát nem tetszik. Nekem is van sok olyan elektronikus és nem elektronikus zene ami nem tetszik, nem is kell mindekinek minden tetszen. Én csak a pökhendi "ez itt off" meg "ez nem zene" beszólások ellen szólalok fel.
Magyar viszonylatban:
A Szigeten olyan 350e ember ez a legnépszerűbb és lepopulárisabb talán.
Balaton Sound 125e - rétegzene
Hegyalja olyan 80e körül - rétegzene

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.23. 12:22

bertone írta:
Nigel Hill írta: Creamfieldsen 3 nap alatt annyian voltunk mint egy hetes Szigeten, Tomorrowlanden 200+ ezren, Electronic familyn sem kevesen vannak. Szóval nagy tömegeket is megmozgat. Ez természetesen nem azt jelenti h ettől jó és mindenkinek szeretni kell. Ha valakinek nem tetszik, hát nem tetszik. Nekem is van sok olyan elektronikus és nem elektronikus zene ami nem tetszik, nem is kell mindekinek minden tetszen. Én csak a pökhendi "ez itt off" meg "ez nem zene" beszólások ellen szólalok fel.
Az előző és a mostani írásom között belehallgattam néhány YT-on fellelhető videóba a Creamfields és Tomorrowland cimkével.
Azt kaptam, amire számítottam. Egy ütemes, az ember testét megmozgató ritmusú valamit, amit így, nagy tömegben és nagytömegben elfogyasztott alkohollal biztosan lehet élvezni, mert erre "született". S amitől én nem tartom ezt zenének?
A belehallgatott összesen 6-8 videóból véletlenszerűen össze lehetne vágni különböző "előadóktól" részleteket, s ha ez jól sikerül, akkor én vagyok a következő "előadózseni". Minden részlet pontosan egyforma, fel nem tűnne senkinek, hogy vagy 30 különböző "számból" lett összevágva. Nehezen hiszem el, hogy ha nem látod, akkor meg tudod mondani, hogy melyik részlet, kitől származik.

Hallgass bele egy Floyd, DP, UH, ELO, ELP, Hendrix (és persze a mai előadókat is beleszámítva, csak azok nevét én már nem jegyzem meg) dalba és max 10 mp-en belül megmondja az ember, ki az előadó, a szerző.
Nekem úgy tűnik azt látod bele amit bele akarsz látni. Írtad a másik topikban h Menno de Jong száma JMJ-bólvan. Majd minden megvan nekem tôle ezt mégsem találom. Hallgattam már a fent említett zenék mindegyikét és valóban könnyű felismerni őket. Azonban nekem az elektronikus zene sem kivétel, nagyon sok számot felismerek pár taktus vagy másodperc után. Sőt ha valaki visszanyúl és remixel sokszor az eredeti számot is megmondom annyira nem egyformák ezek. Amikor megnézel egy creamfields v más videót, az közel sem adja vissza sem az ott található zenéket sem a hangulatát Promó videók. Az sem igaz h csak erre születtek. Munkahelyen, vezetéskor, otthon is sokszor hallgatok mixeket. De persze akinek nem tetszik, annak biztis kín :)

Ezt hova tennéd?

"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.23. 12:23

Jadrina írta: Magyar viszonylatban:
A Szigeten olyan 350e ember ez a legnépszerűbb és lepopulárisabb talán.
Balaton Sound 125e - rétegzene
Hegyalja olyan 80e körül - rétegzene
Én úgy gondolom hogy a mai világban már nem releváns számokhoz kötni azt hogy mi a jó zene és mi nem az. Ilyen tekintetben is, az emberiség már régen kifordult önmagából. :szom02

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.23. 12:56

Magic írta:
Jadrina írta: Magyar viszonylatban:
A Szigeten olyan 350e ember ez a legnépszerűbb és lepopulárisabb talán.
Balaton Sound 125e - rétegzene
Hegyalja olyan 80e körül - rétegzene
Én úgy gondolom hogy a mai világban már nem releváns számokhoz kötni azt hogy mi a jó zene és mi nem az. Ilyen tekintetben is, az emberiség már régen kifordult önmagából. :szom02
Ezt írtam én is korábban. ;)

bertone

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.23. 13:24

Nigel Hill írta:
1. Nekem úgy tűnik azt látod bele amit bele akarsz látni. Írtad a másik topikban h Menno de Jong száma JMJ-bólvan. Majd minden megvan nekem tôle ezt mégsem találom. Hallgattam már a fent említett zenék mindegyikét és valóban könnyű felismerni őket. Azonban nekem az elektronikus zene sem kivétel, nagyon sok számot felismerek pár taktus vagy másodperc után. Sőt ha valaki visszanyúl és remixel sokszor az eredeti számot is megmondom annyira nem egyformák ezek. Amikor megnézel egy creamfields v más videót, az közel sem adja vissza sem az ott található zenéket sem a hangulatát Promó videók. Az sem igaz h csak erre születtek. Munkahelyen, vezetéskor, otthon is sokszor hallgatok mixeket. De persze akinek nem tetszik, annak biztis kín :)

2. Ezt hova tennéd?

Kezdjük a másodikkal. Most hallgatom a teljes albumot, s bár vannak benne részletek, amik nem fognak meg, de úgy egyébként semmi bajom vele, s maga az általad betett rész is kifejezetten tetszik. DE! Előbb az Army of Mushroom teljes albumot nyitottam meg ... na, az megtestesíti a zajszennyezés fogalmát, ellentétben a Vicious Delicious albummal, mely kifejezetten hallgatható, kellemes dolog.

És akkor térjünk át az első pontra. Nem látok bele semmit. Egyszerűen meghallgatom és figyelem, mit vált ki belőlem. Éppen ezért tisztázzuk: nem az elektronikus zenével van gondom - nem is mondhatnék ilyet, ha az egyik kedvencem a Kraftwerk. Ha megnézed, mikre mondtam, hogy tetszik, jónak tartom és mire azt, hogy az csak zajszennyezés, akkor - szerintem - felismerhető, hogy mi ellen szólalok meg, mi az, amit nem tartok zenének.

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, de nem azt mondtam, hogy JMJ dalt hallottam. Azt írtam, ha csak hallgatnám, megesküdnék rá, hogy JMJ. De nem azért, mert AZ, hanem mert pontosan olyan stílus, mint ami JMJ-t jellemzte. Tehát nem koppintás, hanem utánzás.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.23. 16:32

bertone írta: Kezdjük a másodikkal. Most hallgatom a teljes albumot, s bár vannak benne részletek, amik nem fognak meg, de úgy egyébként semmi bajom vele, s maga az általad betett rész is kifejezetten tetszik. DE! Előbb az Army of Mushroom teljes albumot nyitottam meg ... na, az megtestesíti a zajszennyezés fogalmát, ellentétben a Vicious Delicious albummal, mely kifejezetten hallgatható, kellemes dolog.

És akkor térjünk át az első pontra. Nem látok bele semmit. Egyszerűen meghallgatom és figyelem, mit vált ki belőlem. Éppen ezért tisztázzuk: nem az elektronikus zenével van gondom - nem is mondhatnék ilyet, ha az egyik kedvencem a Kraftwerk. Ha megnézed, mikre mondtam, hogy tetszik, jónak tartom és mire azt, hogy az csak zajszennyezés, akkor - szerintem - felismerhető, hogy mi ellen szólalok meg, mi az, amit nem tartok zenének.

Lehet, hogy nem jól fogalmaztam, de nem azt mondtam, hogy JMJ dalt hallottam. Azt írtam, ha csak hallgatnám, megesküdnék rá, hogy JMJ. De nem azért, mert AZ, hanem mert pontosan olyan stílus, mint ami JMJ-t jellemzte. Tehát nem koppintás, hanem utánzás.

Így már értem. :)
Az Army of Mushrooms-al belenyúltál. Az IM albumok közül a legkebesebbet hallgatott általam :) A Vicious Delicious meg zseniális :)
Menno de Jong sosem csinált titkot hogy nagy tisztelője Jean Michelle Jarrenak, a Turtle Paradise emiatt a hangzásvilág miatt, aminek kifejezetten örülök.
A rádióslágereket és tucatzenéket nem nagyon hallgatom. Általában kutatok a jó zenékért bármilyen stílusról is legyen szó :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

bertone

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.23. 17:01

Vasárnap óta ezt dúdolgatom magamban:


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.23. 17:05

bertone írta:Vasárnap óta ezt dúdolgatom magamban:
Aztán miért nem akarsz? :D

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.23. 17:44

Phoebe írta:
bertone írta:Vasárnap óta ezt dúdolgatom magamban:
Aztán miért nem akarsz? :D
A kor, tudod :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2014.01.23. 17:52


bertone

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.23. 18:01

Nigel Hill írta:
Phoebe írta:
Aztán miért nem akarsz? :D
A kor, tudod :D
Phoebe írta:
bertone írta:Vasárnap óta ezt dúdolgatom magamban:
Aztán miért nem akarsz? :D
Mert fekve jobb, kényelmesebb, nincs probléma a magasságbeli különbséggel és még sorolhatnám. De majd rájöttök Ti is, ha sokat gyakoroljátok. (:z

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.24. 14:29



De rég hallottam....

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.24. 15:02


Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2014.01.24. 15:21


Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.01.24. 18:30

Magic írta:
Szubbaszusszörny a legnagyobb :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: still » 2014.01.25. 22:00


Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.26. 19:56

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.01.27. 08:38

A One zongorával. (nekem ez nem tetszik :szom04 )

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.27. 09:46


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.27. 21:39


mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.01.27. 22:59


Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.01.29. 11:21


Lezárt