Milyen zenét hallgatsz?

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2018.06.09. 22:05


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.10.04. 21:15


(a sorozat megvan valakinek? :) )
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.10.11. 22:23



Egészen jó.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.10.15. 20:04


Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.10.16. 19:35

Tetszett.
:)
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.16. 15:02

Rocco írta:
2018.11.16. 14:17
Bandee írta:
2018.11.16. 13:29
Hat igen az csak ugy megy. Mont a gitar, eloszor a technikai alapok mennek. Nem Gilmour soloval kell kezdeni:)
Hat, egy Gilmour solo mondjuk potn rossz pelda, mert nem kell hozza nagy tudas. :D De egyebkent ertheto, es jogos is, amit mondasz.
Azok a szolok nem technikailag nehezek, inkabb a belejuk vitt "lelektol" oylan jok. Azt meg tanulni nem lehet. Persze ha megvan hozza az ezskoztarad, konynedebben nyithatsz utat a benned rejlo kreativitasnak. Viszont van, amit tuti nem fogsz sehogy sem eljatszni, ha nincs tudas.:)

Enekles azert is nehezebb ugy iylen szempontbol, mert akar meg is szolalhat egesz jol a magas C-d, akkor is ha nem telejsen egeszseges megkozelitessel csinalod. Viszont kicsinalhatod a hangodat, esha elbaszod a gegedet, akkor rabasztal. Abbol nem lehet ujat venni, mint mondjuk gitarbol. Szoval tenyleg jobb azt esszel. Meg nyilvan ha egy szakember egyengeti az ember utjat, akkor van egy kulso ful, aki visszajelzest ad a legaprobb dolgokig, onnantol pedig uj kapuk nyilnak meg. Meg csak 2 honapja cisnalom, de mar most erzem a valtozast.
Nem rossz példa, mert attól, hogy nem villámgyors dolgokat művel mint pl. Satriani vagy a Lucather, még kurva nehéz szépen megcsinálni és egy figurában három különböző technika, a nyújtás, borítás és ráütés is megtalálható. Pl. a Comfortably Numb szólóban kb. az ötödik percnél (az a rész egyébként elég gyors is). Egy gyors szólóban kevésbé hallod meg a hibát is, pláne ha verik a dobot a ritmusos még tolja a magáét és zeng minden. Vannak a tipikus Gilmour technikák amik nagyon nehezek, nem a sebessége hanem a technikai tudás miatt ami kell ahhoz, hogy megcsináld rendesen. Minden mozdulatnak pontosnak kell lennie különben aki a közönség, meghallja a hibákat bot füllel is. Ott van pl. a Shine on your crazy diamond intro, ami ránézésre valóban nem nehéz de azért aranyos lenne meghallgatni egy kezdőtől:) Abban igazad van, hogy valószínűleg könnyebb megcsinálni végül egy elfogadható szinten, mint mondjuk a Lucather szólókat vagy Slash- t játszani. De ez is több év, ha nem vagy szuper tehetség és nincsen napi két órád csak erre.

Alapvetően pedig el kell dönteni mit akarsz, mert bármelyiknek a zenéjét is akarnád játszani, jól csak akkor tudod ha azt gyakorlod, hiszen ők is a saját zenéjüket játsszák és mindegyiknek meg van a speciális technikája, figurái ami így vagy úgy, megjelenik a számaikban. Olyan gitáros nincsen, ki Satrianit, Gilmourt, Paget, Knopflert is tud játszani. Utóbbit már csak azért sem mert ő ujjal penget ami eleve kuriózum.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.16. 17:03

Elhiszem neked, te jobban benne vagy a gitarozasban is, meg Gilmourban is. Nekem anno, mikor sokat hallgattam, mindig az jott le, hallas utan, hogy egyszeruek technikailag, viszont marha szepek. De gond nelkul elhiszem, hogy vannak trukkosebb reszei. Szerintem egy igazan sokoldalu es kepzett, tehetseges gitaros midnent eljatszik hitelesen, csak nyilvan kinek ez, kinek az az erossege inkabb. Az ujjal pengetes nyilvan mas teszta.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.16. 18:14

Rocco írta:
2018.11.16. 17:03
Elhiszem neked, te jobban benne vagy a gitarozasban is, meg Gilmourban is. Nekem anno, mikor sokat hallgattam, mindig az jott le, hallas utan, hogy egyszeruek technikailag, viszont marha szepek. De gond nelkul elhiszem, hogy vannak trukkosebb reszei. Szerintem egy igazan sokoldalu es kepzett, tehetseges gitaros midnent eljatszik hitelesen, csak nyilvan kinek ez, kinek az az erossege inkabb. Az ujjal pengetes nyilvan mas teszta.
Pentaton skala a 90 szazalek, foleg H. Egy egy mollos skala szinezes van benne.

De egyebkent nem akarok unnepronto lennni, a kedvelt slagerek 90 szazaleka szinten pentaton, egesz egyszeruen mert a ful szamara az egy kellemes skala. Slash, Led Zeppelin, Knopfler is eloszeretettel hasznalja ezt. A metal, kemenyebb rock zene skalaja pl. Adur az komplikaltabb valamelyest. A nepzene, latin zene mollozik, lid skala stb

Ugyanabbol a skalalbol ugyanazzal a 4 hanggal gilmour megcsinalja a sorrow solo elejet es a shine on introt is. Csak ritmus kulonbseg vagy ahogyan hsznalja oket. Bamulatos

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.11.17. 17:40

Rocco írta:
2018.11.16. 17:03
Elhiszem neked, te jobban benne vagy a gitarozasban is, meg Gilmourban is. Nekem anno, mikor sokat hallgattam, mindig az jott le, hallas utan, hogy egyszeruek technikailag, viszont marha szepek. De gond nelkul elhiszem, hogy vannak trukkosebb reszei. Szerintem egy igazan sokoldalu es kepzett, tehetseges gitaros midnent eljatszik hitelesen, csak nyilvan kinek ez, kinek az az erossege inkabb. Az ujjal pengetes nyilvan mas teszta.
Csak hallgató vagyok, technikailag nem értek hozzá.
De azért érdekelne, hogy mondjuk egy Flying in a blue dream LEAD részét hány év gyakorlás után lehet nulláról eljátszani mondjuk... 90%-osan(?) :)

Szerintem ezeket már nem lehet utánozni mert ahogy írtátok, a közönség símán kihallja.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.17. 17:58

rdaneelolivaw írta:
2018.11.17. 17:40
Rocco írta:
2018.11.16. 17:03
Elhiszem neked, te jobban benne vagy a gitarozasban is, meg Gilmourban is. Nekem anno, mikor sokat hallgattam, mindig az jott le, hallas utan, hogy egyszeruek technikailag, viszont marha szepek. De gond nelkul elhiszem, hogy vannak trukkosebb reszei. Szerintem egy igazan sokoldalu es kepzett, tehetseges gitaros midnent eljatszik hitelesen, csak nyilvan kinek ez, kinek az az erossege inkabb. Az ujjal pengetes nyilvan mas teszta.


Csak hallgató vagyok, technikailag nem értek hozzá.
De azért érdekelne, hogy mondjuk egy Flying in a blue dream LEAD részét hány év gyakorlás után lehet nulláról eljátszani mondjuk... 90%-osan(?) :)

Szerintem ezeket már nem lehet utánozni mert ahogy írtátok, a közönség símán kihallja.
Oke, Steve Vai-t meg 100bol 99 gitaros soha nem fog eljatszani. Ezert kotottem bele Gilmourva, mint peldaba. Nyilvan ettol meg nem egy Kurt Cobain.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.17. 19:53

Rocco írta:
2018.11.17. 17:58
rdaneelolivaw írta:
2018.11.17. 17:40




Csak hallgató vagyok, technikailag nem értek hozzá.
De azért érdekelne, hogy mondjuk egy Flying in a blue dream LEAD részét hány év gyakorlás után lehet nulláról eljátszani mondjuk... 90%-osan(?) :)

Szerintem ezeket már nem lehet utánozni mert ahogy írtátok, a közönség símán kihallja.
Oke, Steve Vai-t meg 100bol 99 gitaros soha nem fog eljatszani. Ezert kotottem bele Gilmourva, mint peldaba. Nyilvan ettol meg nem egy Kurt Cobain.
Mindegyik mastol nehez, a Gilmour a technikas sok nyujtasos dolgai miatt, a masik a sebessege vagy a bonyi skala miatt. Mindegyik nehez, de attol is kinek mi a behez van akinek a nyujtas nem megy masnak meg a gyirs jatek

De egy solo nem attol lesz jo vagy fasza, mert gyors

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.17. 19:55

rdaneelolivaw írta:
2018.11.17. 17:40
Rocco írta:
2018.11.16. 17:03
Elhiszem neked, te jobban benne vagy a gitarozasban is, meg Gilmourban is. Nekem anno, mikor sokat hallgattam, mindig az jott le, hallas utan, hogy egyszeruek technikailag, viszont marha szepek. De gond nelkul elhiszem, hogy vannak trukkosebb reszei. Szerintem egy igazan sokoldalu es kepzett, tehetseges gitaros midnent eljatszik hitelesen, csak nyilvan kinek ez, kinek az az erossege inkabb. Az ujjal pengetes nyilvan mas teszta.
Csak hallgató vagyok, technikailag nem értek hozzá.
De azért érdekelne, hogy mondjuk egy Flying in a blue dream LEAD részét hány év gyakorlás után lehet nulláról eljátszani mondjuk... 90%-osan(?) :)

Szerintem ezeket már nem lehet utánozni mert ahogy írtátok, a közönség símán kihallja.
En meg mondjuk amikor a Marooned szamot szepen eljatssza. ... pedig nem gyors:) sok sikert hozza

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.11.17. 20:57

SRV ? :o :D

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.17. 21:06

Bandee írta:
2018.11.17. 19:53

Mindegyik mastol nehez, a Gilmour a technikas sok nyujtasos dolgai miatt, a masik a sebessege vagy a bonyi skala miatt. Mindegyik nehez, de attol is kinek mi a behez van akinek a nyujtas nem megy masnak meg a gyirs jatek

De egy solo nem attol lesz jo vagy fasza, mert gyors
Azt a sok nyujtasos dolgot kurva sokan meg tudjak tanulni, amit egy Steve Vai tud, azt meg kurva kevesen. O biztos szarul nyujt, csak gyorsan tud skalazni. :D
Mindent tud, es a legmagasabb szinten. Nem mondtam egy szoval sem, hogy ki mitol jobb, sot, mar emlitettem tobbszor, hogy manapsag mar tavol all tolem, es kisse lelektelennek tartom a Malmsteen Satriani Steve Vai vonalat. Nem is hallgatom oket nagyon reg. Meg azt is elhiszem, hogy egy kezdo, vagy egy kozephalado talan nem jol oldja meg a Pink Floyd szolokat, mindennel egyetertettem, de technikai ertelemben semmiylen szinten ne probaljuk mar meg a 2 vilagot osszehasonlitani, mert koze nincs egymashoz. Technikai es nehezsegi szempontbol egy Steve a seggebol huzna ki egy Gilmoure-t. Ettol meg en is szivesebben hallgatom a Pink Floydot, mint a kurvara technikas faszverest.

Amirol te beszelsz, Gilmoure szempontjabol, az inkabb az erzes resze a dolognak. Az az amit nem lehet tanulni. Hogy mi pattan kia fejebol, azt hogyan jatssza el, es az mit valt ki beloled. Arra nincs technika.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.17. 22:13

Rocco írta:
2018.11.17. 21:06
Bandee írta:
2018.11.17. 19:53

Mindegyik mastol nehez, a Gilmour a technikas sok nyujtasos dolgai miatt, a masik a sebessege vagy a bonyi skala miatt. Mindegyik nehez, de attol is kinek mi a behez van akinek a nyujtas nem megy masnak meg a gyirs jatek

De egy solo nem attol lesz jo vagy fasza, mert gyors
Azt a sok nyujtasos dolgot kurva sokan meg tudjak tanulni, amit egy Steve Vai tud, azt meg kurva kevesen. O biztos szarul nyujt, csak gyorsan tud skalazni. :D
Mindent tud, es a legmagasabb szinten. Nem mondtam egy szoval sem, hogy ki mitol jobb, sot, mar emlitettem tobbszor, hogy manapsag mar tavol all tolem, es kisse lelektelennek tartom a Malmsteen Satriani Steve Vai vonalat. Nem is hallgatom oket nagyon reg. Meg azt is elhiszem, hogy egy kezdo, vagy egy kozephalado talan nem jol oldja meg a Pink Floyd szolokat, mindennel egyetertettem, de technikai ertelemben semmiylen szinten ne probaljuk mar meg a 2 vilagot osszehasonlitani, mert koze nincs egymashoz. Technikai es nehezsegi szempontbol egy Steve a seggebol huzna ki egy Gilmoure-t. Ettol meg en is szivesebben hallgatom a Pink Floydot, mint a kurvara technikas faszverest.

Amirol te beszelsz, Gilmoure szempontjabol, az inkabb az erzes resze a dolognak. Az az amit nem lehet tanulni. Hogy mi pattan kia fejebol, azt hogyan jatssza el, es az mit valt ki beloled. Arra nincs technika.
Megnéztem ezt a fickót, 2-3 szólót, valóban nagyon jól játszik, egyébként ő is nyújtogat. :) Nem mondtam, hogy nem tud, de nem mindegy hogyan csinálja valaki és akkor még ott a vibrato is hozzá, tehát nyújtani is lehet így is meg úgy is, kb. mint pörköltet is lehet nagy lángon és kis lángon is főzni mégse lesz ugyanolyan. Továbbra is fenntartom, hogy mindegyik nehéz és mindegyik másért érzésre valóban ez a Vai féle dolog nehezebbnek tűnik. Láttam ennél gyorsabb pengetést aki ráadásul nem is tappinggal csinálja hanem pengetővel, majd beteszem.

A belevitt érzelmek és lélek dolog is ott van, igen.

Engem nem fogott meg ez a Vai és Satriani sem, kb. három perc alatt kimenekülnék a szobából ha berakná valaki. Így aztán nem is érdekel mennyivel penget vagy mit csinál, nem tetszik. Ez olyan, hogy kinek mi..

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.17. 22:39

"erzesre valoban nehezebb" lol
Na jo. :D
Jelentkezz, ha valamelyik Vai szamot mondjuk szarul el tudod jatszani. En 8 ev utan gitart fogok neked, es garantalom, hogy egeszen jol el fogok neked jatszani Gilmoure szolokat.
Meg raadasul "nem tappingolva"? Ezek kiabszott jol pengetnek, tappingolnak, kiabszott jo a legatojuk, az arpeggioik, minden. Mondom, ezek midnent tudnak. Gilmoure mas liga, iylen szempontbol 5 szint van koztuk, ot masert szeretjuk.

Azert ha gitaros vagy, erdemes ebbe a lemezebe belehallgatni.



Akad benne azert par nyalanksag.
Gilmoure bacsi nem nagyon tudna azert ehhez hozzaszagolni. Es nem csak a sebessegrol van szo, kozel sem. Par amator is tud gyorsabban pengetni mint ezek. Nem ez e lenyeg. Mondom, nekem tetszenek a Pink Floyd szolok, tok jo, meg midnen, de technikai szempontbol megprobalni ennek a szintjere emelni az oreget...

Vagy csak sasolj ra erre.



Igazabol az az igazsag, hogy kibaszottul erzesbol jatszik sok helyen, szoval nem volt jo az imenti megfogalmazasom(mondjuk ez a sok megjatszott mesterkelt poz viszotn baszottul idegesito es gagyi amit lemuvel kozben). Valojaban az altala megirt zenek nem nagyon valtanak ki semmit belolem. Ebben sokkal jobb egy Gilmoure, es ez amugy szamomra is sokkal fontosabb. Nem ertem, hogy ez miert nem eleg, es miert kell olyat is belelatni, ami nincs.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.17. 22:53

Egy Gilmoure szolo technikailag kb kezdo szint. Az, hogy nehez jol eloadni, az mason mulik, nem a technikan.űIlyen nyujtasokat, meg tempot egy kezdo gitaros is meg tud csinalni. Meg vibratoval egyutt is. :D
Mastol nehez azokat jol es tetszetosen eloadni. Nem technikailag kihivas az, szerintem. Ez valami oylan, amit kevesbe lehet tanulni. De probalj meg egy Pink Floyd szolot eljatszani, aztan probald meg a fentebb altalam linkelt szamot eljatszani. Aztan meglatod, hogy melyikhez kell sokoldalubb es brutalabb technika. :)

De amugy tok jo, hogy jatszol. Most mar lassan 3 eve ugye? Meghallgatnam.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.17. 23:45

Rocco írta:
2018.11.17. 22:53
Egy Gilmoure szolo technikailag kb kezdo szint. Az, hogy nehez jol eloadni, az mason mulik, nem a technikan.űIlyen nyujtasokat, meg tempot egy kezdo gitaros is meg tud csinalni. Meg vibratoval egyutt is. :D
Mastol nehez azokat jol es tetszetosen eloadni. Nem technikailag kihivas az, szerintem. Ez valami oylan, amit kevesbe lehet tanulni. De probalj meg egy Pink Floyd szolot eljatszani, aztan probald meg a fentebb altalam linkelt szamot eljatszani. Aztan meglatod, hogy melyikhez kell sokoldalubb es brutalabb technika. :)

De amugy tok jo, hogy jatszol. Most mar lassan 3 eve ugye? Meghallgatnam.
Kb annyi, aha. Viszonylag kevés számtanulásba fogtam bele mert rájöttem, hogy nem azzal kell kezdeni. A tanár által adott leckéket szoktam gyakorolgatni. Már amennyi időm van. Nekem különösebb zenei érzékem nincsen szerintem, ettől függetlenül valószínűleg már el fogom sajátítani azt a szintet, amit én kitűztem magam elé. Célom semmi ezzel, csak önmagam szórakoztatása, esetleg 1-2 haverral akik szintén tanulnak néha összeállunk magunk örömére.

Jó majd csinálok 1-2 szólót és átküldöm. :) Backing trackre szoktam rászólózni általában pentatont

Szerintem egyébként alapból jobb érzéked van a zenei dolgokhoz, ezért is lehet könnyebb neked Floyd szólókat játszani. Én ennyi idő után se állítanám, hogy bármelyiket le tudnám játszani könnyedén. 1-2 mondjuk már felismerhető, sőt a Money elég jól megy. De kár volt ezt a Gilmourra kihegyezni, Jimmy Paget is mondhattam volna vagy Claptont és sorolhatnánk. Ezeket a keményebb zenéket én nem nagyon szeretem

Aztán ott van az, amikor akusztikus gitárt ragadsz és ujjal kell pengetni, megint teljesen más. Rájöttem a nyáron, hogy egyáltalán nem megy ujjal így most azt is gyakorlom:) Így megy ez.. Amíg nem próbáltam, fogalmam nem volt, hogy ez az egész ilyen bonyolult és nehéz

Nincs olyan gitáros aki minden stílust tud jól játszani, vagy amelyik bárki más zenéjét kapásból tolja. Fogalma biztosan van róluk, de pl. az első el mariachi kalapozó Mexikóban árkot röhögne ezek köré ha latin zenének állnának neki (ha sosem gyakorolta). De meg fogom kérdezni a tanárt legközelebb mi a véleménye az egészről

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.11.17. 23:46

Az albumot meghallgatom holnap, köszi!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.17. 23:55

Bandee írta:
2018.11.17. 23:45
Rocco írta:
2018.11.17. 22:53
Egy Gilmoure szolo technikailag kb kezdo szint. Az, hogy nehez jol eloadni, az mason mulik, nem a technikan.űIlyen nyujtasokat, meg tempot egy kezdo gitaros is meg tud csinalni. Meg vibratoval egyutt is. :D
Mastol nehez azokat jol es tetszetosen eloadni. Nem technikailag kihivas az, szerintem. Ez valami oylan, amit kevesbe lehet tanulni. De probalj meg egy Pink Floyd szolot eljatszani, aztan probald meg a fentebb altalam linkelt szamot eljatszani. Aztan meglatod, hogy melyikhez kell sokoldalubb es brutalabb technika. :)

De amugy tok jo, hogy jatszol. Most mar lassan 3 eve ugye? Meghallgatnam.
Kb annyi, aha. Viszonylag kevés számtanulásba fogtam bele mert rájöttem, hogy nem azzal kell kezdeni. A tanár által adott leckéket szoktam gyakorolgatni. Már amennyi időm van. Nekem különösebb zenei érzékem nincsen szerintem, ettől függetlenül valószínűleg már el fogom sajátítani azt a szintet, amit én kitűztem magam elé. Célom semmi ezzel, csak önmagam szórakoztatása, esetleg 1-2 haverral akik szintén tanulnak néha összeállunk magunk örömére.

Jó majd csinálok 1-2 szólót és átküldöm. :) Backing trackre szoktam rászólózni általában pentatont

Szerintem egyébként alapból jobb érzéked van a zenei dolgokhoz, ezért is lehet könnyebb neked Floyd szólókat játszani. Én ennyi idő után se állítanám, hogy bármelyiket le tudnám játszani könnyedén. 1-2 mondjuk már felismerhető, sőt a Money elég jól megy. De kár volt ezt a Gilmourra kihegyezni, Jimmy Paget is mondhattam volna vagy Claptont és sorolhatnánk. Ezeket a keményebb zenéket én nem nagyon szeretem

Aztán ott van az, amikor akusztikus gitárt ragadsz és ujjal kell pengetni, megint teljesen más. Rájöttem a nyáron, hogy egyáltalán nem megy ujjal így most azt is gyakorlom:) Így megy ez.. Amíg nem próbáltam, fogalmam nem volt, hogy ez az egész ilyen bonyolult és nehéz

Nincs olyan gitáros aki minden stílust tud jól játszani, vagy amelyik bárki más zenéjét kapásból tolja. Fogalma biztosan van róluk, de pl. az első el mariachi kalapozó Mexikóban árkot röhögne ezek köré ha latin zenének állnának neki (ha sosem gyakorolta). De meg fogom kérdezni a tanárt legközelebb mi a véleménye az egészről
Persze, hogy nem tudnak minden mufajt jol eloadni. Nem erre gondoltam a "midnent tudnak" alatt. Szarul fogalmaztam. Inkabb arra, hogy szinte midnen fogast, trukkot, technikat ismernek szerintem. Egy Steve Vai pl. Ezert hoztam fel ot. De nyilvan pl ujjal pengetni az egy egeszen mas mufaj.MOndjuk flamencot tolni. Az total mas vilag.
Page-et azert nem szerettem soha igazan, mert borzalmasan tolta eloben, rengeteget hibazott. Valoszinuleg azert is, mert gyakran volt bebaszva. De amugy hatalams merfoldko volt, es nagyon jo zeneket irt. Mellesleg valahogy kibaszottul irrital a pofaja. :D Amugy o a maga koraban eleg technikas gitarosnak szamitott szerintem. Sot, Blackmore mellett a masik uttoro volt talan.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.17. 23:57

Bandee írta:
2018.11.17. 23:46
Az albumot meghallgatom holnap, köszi!
Hat, lehet, hogy eleg csak a fenti videot. :D
Mar en sem hallgatnam vegig. Nem akarom, hogy miattam legyen egy elvesztegetettnek megelt orad. :D

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.11.18. 00:11

itt csak arrol van szo, hogy gilmouret oraberben fizetik, vait meg pengetesre.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.11.18. 01:46

mudd írta:
2018.11.18. 00:11
itt csak arrol van szo, hogy gilmouret oraberben fizetik, vait meg pengetesre.
ez jo (:v

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.12.30. 08:45


mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Milyen zenét hallgatsz?

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.15. 13:31


the hu
(kemenyek a sracok, mint a kad szele)
:hajra01

Lezárt