Videojátékok

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.04.02. 21:17

online verseny 105 autóval :D
(a pályarajzon a pöttyök...)
Kép
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.04.03. 20:09

"Élvezetes" lehet.... Xboxon 4-en nem férünk el a sok gyökér miatt.
Amúgy úgy kell keresni a meg látható szervereket. Amúgy ez így nekem simán atbaszas. Nem a 10-12 ezer forinton kesergek hanem hogy kb fél évig sem volt értelmes közösség és nem kedden éjfélkor ülök le ha leülök hanem szombat fel kilenckor.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.04.03. 21:56

9_46_20 írta:
2021.04.03. 20:09
"Élvezetes" lehet.... Xboxon 4-en nem férünk el a sok gyökér miatt.
Amúgy úgy kell keresni a meg látható szervereket. Amúgy ez így nekem simán atbaszas. Nem a 10-12 ezer forinton kesergek hanem hogy kb fél évig sem volt értelmes közösség és nem kedden éjfélkor ülök le ha leülök hanem szombat fel kilenckor.
hát igen, elhiszem. nem tudom miért lehet ez, de az Assetto Corsa elég jól fogyott konzolon is nem? és az is szimulátor, bár a keményvonalas szimulátoroknak konzolon szerintem sosem volt igazán közönsége, az PC-s műfaj.
nem tudom tényleg. most te a régi boxon tolod még igaz? az új boxon is konganak az ürességtől a szerverek?
mert simán lehet hogy arra gyúrtak már eleve... valakik csak veszik a konzolos verziót is, mert brutál bevételt termelt nekik, egy rétegjátékhoz képest.

no mindegy... ha egyszer beruházol PC-re, és meglesz, simán tolhatnánk valamit online, akár egy csapatban is :)
a verseny maga nem volt rossz, amíg tartott. 12. helyről indultam, 40 perccel a vége előtt az 5. helyért harcoltam (7. voltam akkor), de a 130R-ben a belső kerékvetőt túl levágtam, instant megpördülés az audiban.
utána még a 11. helyért harcoltam, de egy megpördült lekörözött épp elém gurult vissza, nem tudtam már hová menni, totálkár.
kurva intenzív volt, percenként valami történt valakivel, eddig sikerült túlélni :D de király volt amúgy, élveztem.

https://clips.twitch.tv/InquisitiveTast ... -9Hss83zOf

Kép

(fekete-neonsárga Audi)
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.04.19. 13:41

Lehet megoldódott a problémám.
A legutóbbi frissítés után a komránynál valami rotating scalet átállított a játék, egy bizonyos kormányszög után a kormányzást levette, azaz egy bizonyos szög után jobban kellett elfordítani ugyan azért a kerék állásért, ezért estem keltem az apexnél.

Plusz rávettem magam és kerestem setupot. Monzában teszteltem még csak tegnap este, de azonnal 2 mp-et javultam. Igaz még így is messze van a 2020-as setup nélküli 1:48 vége, de 1:49 végét már tudok pár kör után teletankkal.

Szerintem a frissítésben levették azt, hogy beállítás nélkül is tudj jó időt menni, most erre gondolok. Mivel még spa, silverstone, nürburg és barnds hatchben szoktam menni azoknál is kipróbálomo a setupokat, remélem a héten, aztán meglátjuk ott mit ad ki

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.04.20. 22:11

9_46_20 írta:
2021.04.19. 13:41
Lehet megoldódott a problémám.
A legutóbbi frissítés után a komránynál valami rotating scalet átállított a játék, egy bizonyos kormányszög után a kormányzást levette, azaz egy bizonyos szög után jobban kellett elfordítani ugyan azért a kerék állásért, ezért estem keltem az apexnél.

Plusz rávettem magam és kerestem setupot. Monzában teszteltem még csak tegnap este, de azonnal 2 mp-et javultam. Igaz még így is messze van a 2020-as setup nélküli 1:48 vége, de 1:49 végét már tudok pár kör után teletankkal.

Szerintem a frissítésben levették azt, hogy beállítás nélkül is tudj jó időt menni, most erre gondolok. Mivel még spa, silverstone, nürburg és barnds hatchben szoktam menni azoknál is kipróbálomo a setupokat, remélem a héten, aztán meglátjuk ott mit ad ki
na, király :)
alapból a kormányszögnek elvileg a kormányod maximumát kell megadnod, legalábbis pc-n - tehát a g27-emnél 900 fok. a többit megoldotta a játék.

tele tankkal 49 vége egyáltalán nem rossz szerintem, ha stabilan tudod ;)
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.04.21. 10:45

trutya írta:
2021.04.20. 22:11


na, király :)
alapból a kormányszögnek elvileg a kormányod maximumát kell megadnod, legalábbis pc-n - tehát a g27-emnél 900 fok. a többit megoldotta a játék.

tele tankkal 49 vége egyáltalán nem rossz szerintem, ha stabilan tudod ;)
igen, amit Te írsz az a körmányszög, az adott, de van egy scale is, ez valami újdonság eddig nem láttam. Ha ez 1 alatti akkor kevesebbet fordul a kerék, pl elfordítod a kományt 180 fokkal, de a kerék csak negyed ennyit fodul, olyan, mintha ezzel ezt a 900 fokot lehetne lejjebb és feljebb vinni, aminek megmondom öszintén semmi értelme. egy versenyautó nem tudom egyáltalán fordul e 900 fokot...meg amúgy is levehetem ezt a 900 fokot bármennyire

amit még megtapasztaltam most az utóbbi két napban, üres pályán ne menj. ha nincs felgumizva egész egyszerűen vezethetetlen az autó. spa sima single playerben új beállításokkal 2:24, hot lapon 2:18 vége.

jónak tűnnek a beállíátsok, monza, spa, hring eddig jó, a többire még nem értem oda, nem si fogok a hten úgy néz ki

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.04.21. 11:46

9_46_20 írta:
2021.04.21. 10:45
trutya írta:
2021.04.20. 22:11


na, király :)
alapból a kormányszögnek elvileg a kormányod maximumát kell megadnod, legalábbis pc-n - tehát a g27-emnél 900 fok. a többit megoldotta a játék.

tele tankkal 49 vége egyáltalán nem rossz szerintem, ha stabilan tudod ;)
igen, amit Te írsz az a körmányszög, az adott, de van egy scale is, ez valami újdonság eddig nem láttam. Ha ez 1 alatti akkor kevesebbet fordul a kerék, pl elfordítod a kományt 180 fokkal, de a kerék csak negyed ennyit fodul, olyan, mintha ezzel ezt a 900 fokot lehetne lejjebb és feljebb vinni, aminek megmondom öszintén semmi értelme. egy versenyautó nem tudom egyáltalán fordul e 900 fokot...meg amúgy is levehetem ezt a 900 fokot bármennyire

amit még megtapasztaltam most az utóbbi két napban, üres pályán ne menj. ha nincs felgumizva egész egyszerűen vezethetetlen az autó. spa sima single playerben új beállításokkal 2:24, hot lapon 2:18 vége.

jónak tűnnek a beállíátsok, monza, spa, hring eddig jó, a többire még nem értem oda, nem si fogok a hten úgy néz ki
ez érdekes... én már vagy másfél éve nem nyúltam a beállításaimhoz.
a játékban nem fog 900 fokot fordulni a kormány. neked a játékban a kormányod teljes tartományát kell beállítanod, szerintem a scale is legyen 1, a többit megoldja a játék - minden autóhoz be fogja állítani az adott autó kormányszögét, és le fogja határolni a kormányod ott ahol kell.
legalábbis én így tudom, nem tudom konzolon másképp működik-e (nem látnám okát, miért tenné)

én a helyedben elmenteném a beállításokat, aztán visszatennék mindent alapállapotra, és megnézném, úgy milyen.

érdekesek ezek a pályaállapotok... pc-n green pályán is tudok menni azért 2:21-22 körül, tele tankkal.. optimumon meg 2:19 (alienek meg -1,5s)
nem tudom, ott miért ennyire más.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.05.28. 13:33

Nem nagyon találtam topikot erre, leírom hát ide. Talán páran tudjátok, hogy az egyik hobbim (a zenélés és csillagászkodás mellett) a régi számítógépek és játékkonzolok gyűjtögetése, javítgatása, életre keltése. Talán ennek gyümölcsét a kisfiammal is élvezhetjük majd.
A közelmúltban több olyan beszélgetésem volt, amikor egy ismerősöm azt mondta "Ó hát mi nem rég dobtuk ki". És a szívem szakad meg ilyenkor. Mert ezek még működésképtelen állapotban is hasznosak lehetnek egy gyűjtőnek, lévén, hogy alkatrészeket ezekhez már nem kapni. Ha esetleg hozzá is jutnék, a haszonleső hiénák, sajnos ezt is megtalálták, mint "piacot" 🙁
Így bátorkodom most megkérdezni tőletek, hogy lapul a valakinek még a padláson, garázsban, pajtában régi számítógép (kiegészítők pl floppy megható, magnó, joystick) vagy játékkonzol - bármilyen állapotban - ami felesleges vagy megválna tőle. Ha van, írjon nekem, hátha kaphatnak ezek az eszközök egy második életet 🙂
Kép
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.07.11. 14:02

nem tudom, az igazi L. Stroll volt-e, de egész gyors volt a srác, nem alien, de gyors :) - a leggyorsabb köre 1-2 tizeddel jobb volt mint az enyém

Kép

(nem ő lenne az első versenyző, akibe belebotlottam open serveren :) )
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.03.13. 20:06

ha valakit érdekel, egy kis élő közvetítés :)


ez meg még a múltkori, hungaroringi... izgalmas cucc volt, főleg az időjárás miatt
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.03.16. 08:57

Mióta is várok erre? Vagy 20 éve? :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Lezárt