Videojátékok

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.11.23. 14:24

Nekem is az a bajom, hogy gyerek mellett nincs sok időm játszani.
Tegnap kiprobáltam a Paul Ricardon hát elég hülye voltam, mert nem ismerem annyira a pályát.(csak az F1-ben mentem rajta, de már ott se szerettem)
Még úgy ahogy tudtam tartani a mezőnyel a lépést, egészen addig, míg egy AI kilökött.
A mezőny végén még már szenvedés volt.
Na mindegy, majd legközelebb. 🙂

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.11.23. 14:39

jó pálya az pedig, én imádom :)
letoltunk még szeptemberben egy 6 órást egy angol sráccal párban. kár, hogy 50 perccel a vége előtt megállították a versenyt, mikor már egy órája sárga thunderstorm volt (a valóságban ilyen időben már rég nem versenyeznének :D ), és mindenki csak pörgött jobbra-balra
azért poén volt, bántam, mert egyébként pont ebben a viharban tudtam elég sok pozíciót nyerni a végén :)

Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.11.23. 16:38

trutya írta:
2020.11.23. 14:39
jó pálya az pedig, én imádom :)
letoltunk még szeptemberben egy 6 órást egy angol sráccal párban. kár, hogy 50 perccel a vége előtt megállították a versenyt, mikor már egy órája sárga thunderstorm volt (a valóságban ilyen időben már rég nem versenyeznének :D ), és mindenki csak pörgött jobbra-balra
azért poén volt, bántam, mert egyébként pont ebben a viharban tudtam elég sok pozíciót nyerni a végén :)

6órát lenyoni azért nem semmi.
Én már lusta vagyok új pályát tanulni.
A régieket szeretem.
Azok közül is a Nürburgring gp, Interlagos, Barcelona, Montreal, Red Bull, Indianapolis gp, Bahrein, na meg persze a Ring amik így beugranak.
Amiket még kifejezetten utálok az Melbourne, Magny Course, Austin, Paul Richárd, Singapure, Zandvoort, Donington, Brand Hatch, Suzuka

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.11.23. 20:35

Ori F1 írta:
2020.11.23. 16:38
trutya írta:
2020.11.23. 14:39
jó pálya az pedig, én imádom :)
letoltunk még szeptemberben egy 6 órást egy angol sráccal párban. kár, hogy 50 perccel a vége előtt megállították a versenyt, mikor már egy órája sárga thunderstorm volt (a valóságban ilyen időben már rég nem versenyeznének :D ), és mindenki csak pörgött jobbra-balra
azért poén volt, bántam, mert egyébként pont ebben a viharban tudtam elég sok pozíciót nyerni a végén :)

6órát lenyoni azért nem semmi.
Én már lusta vagyok új pályát tanulni.
A régieket szeretem.
Azok közül is a Nürburgring gp, Interlagos, Barcelona, Montreal, Red Bull, Indianapolis gp, Bahrein, na meg persze a Ring amik így beugranak.
Amiket még kifejezetten utálok az Melbourne, Magny Course, Austin, Paul Richárd, Singapure, Zandvoort, Donington, Brand Hatch, Suzuka
azért nem egyedül nyomtam le 6 órát... sőt, igazából csak kb 2 és negyed órát mentem. de szerveznek már 24 órás versenyeket is... azért az 2-3 másik emberrel együtt fasza lehet, egyszer mindenképp ki akarom próbálni...
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.11.24. 10:52

Az ismétlést viszont még mindig olyan mint a régiben.
Nem az egész futamot ismétli, csak az utolsó pár kört.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.11.24. 13:42

Ori F1 írta:
2020.11.24. 10:52
Az ismétlést viszont még mindig olyan mint a régiben.
Nem az egész futamot ismétli, csak az utolsó pár kört.
hát, PC-n az opcióknál beállíthatod, hogy milyen hosszú legyen az ismétlés amit elment.
azt hiszem talá 80 perc a maximum, vagy valami ilyesmi, de PC-n beállíthatsz egy gombot amivel játék közben is elmentheted, ilyenkor mindig az utolsó 80/akárhány (amit beállítottál) percet menti el.

keress rá az options/general menüben, ha van ilyen.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2020.11.24. 14:13

Ori F1 írta:
2020.11.23. 14:24
Nekem is az a bajom, hogy gyerek mellett nincs sok időm játszani.
Tegnap kiprobáltam a Paul Ricardon hát elég hülye voltam, mert nem ismerem annyira a pályát.(csak az F1-ben mentem rajta, de már ott se szerettem)
Még úgy ahogy tudtam tartani a mezőnyel a lépést, egészen addig, míg egy AI kilökött.
A mezőny végén még már szenvedés volt.
Na mindegy, majd legközelebb. 🙂
Pont emiatt is (meg talán mert öregszem is) kiszálltam az autóból és átültem a csapatfőnöki székbe. Olyan játékot kerestem, amit PC-ről és mobilról is tudok nyomni, és este vannak futamok, illetve nem minden nap. Így lettem az iGP manager "rabja" :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.11.27. 13:53

trutya írta:
2020.11.24. 13:42
Ori F1 írta:
2020.11.24. 10:52
Az ismétlést viszont még mindig olyan mint a régiben.
Nem az egész futamot ismétli, csak az utolsó pár kört.
hát, PC-n az opcióknál beállíthatod, hogy milyen hosszú legyen az ismétlés amit elment.
azt hiszem talá 80 perc a maximum, vagy valami ilyesmi, de PC-n beállíthatsz egy gombot amivel játék közben is elmentheted, ilyenkor mindig az utolsó 80/akárhány (amit beállítottál) percet menti el.

keress rá az options/general menüben, ha van ilyen.
Xbox-ba nem rakták bele sajnos.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.22. 10:33

Na valaki hátha tud erre magyarázatot. Assetto comoetizionerol van szo
Tegnap Barcelonában mentem, 20-an voltunk. Az időmérőn nagy nehezen beverekedtem magam az első nyolcba. Tele volt alienekkel a mezőny. 1:42-es köröket hasitottak nekem olyan 1:44 eleje sikerült, de volt benne meg 5-7 tized.

Aztán verseny.

Már az elején 3 kor alatt kaptam 3 figyelmeztetést mert elvileg vágtam a kanyarokat. Az előttem és mögöttem lévő is ugyan azon az iven ment nem kaptam driver through-ot. Én aztán a 30. Percre majdnem összegyűjtöttem egy második kiintest is. Rajtam kívül senkit nem büntetett. Az első DT után már nagyon ugyeltem lassuktam is 1 mp-et. Ez mondjuk kurvara idegesített, nem szoktam csak úgy DT-ket kapni főleg nem vágni a kanyarokat.

De ami nagyon felbaszott, éreztem hogy a fektavjaim 20-50 méterrel hosszabbak. 1:44-1:45 helyett 1:48-49-ez mentem. Aztán nézegettem a dash-t és látom 10 fok van. Oké tehát az időjárás. De az eleje ugyan úgy 1:43-at ment mint edzésen.

Aztán haverommal aki bent volt de kiesett ranazettem az első és a második alienre és a két faszi ugyan ott vette a féktávot ahol 50 fokos aszfaktnal tenné.

Elképesztően idegesítő volt és nem értem ha nekem nem áll meg az autó neki hogy a viharba?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.12.22. 17:22

9_46_20 írta:
2020.12.22. 10:33
Na valaki hátha tud erre magyarázatot. Assetto comoetizionerol van szo
Tegnap Barcelonában mentem, 20-an voltunk. Az időmérőn nagy nehezen beverekedtem magam az első nyolcba. Tele volt alienekkel a mezőny. 1:42-es köröket hasitottak nekem olyan 1:44 eleje sikerült, de volt benne meg 5-7 tized.

Aztán verseny.

Már az elején 3 kor alatt kaptam 3 figyelmeztetést mert elvileg vágtam a kanyarokat. Az előttem és mögöttem lévő is ugyan azon az iven ment nem kaptam driver through-ot. Én aztán a 30. Percre majdnem összegyűjtöttem egy második kiintest is. Rajtam kívül senkit nem büntetett. Az első DT után már nagyon ugyeltem lassuktam is 1 mp-et. Ez mondjuk kurvara idegesített, nem szoktam csak úgy DT-ket kapni főleg nem vágni a kanyarokat.

De ami nagyon felbaszott, éreztem hogy a fektavjaim 20-50 méterrel hosszabbak. 1:44-1:45 helyett 1:48-49-ez mentem. Aztán nézegettem a dash-t és látom 10 fok van. Oké tehát az időjárás. De az eleje ugyan úgy 1:43-at ment mint edzésen.

Aztán haverommal aki bent volt de kiesett ranazettem az első és a második alienre és a két faszi ugyan ott vette a féktávot ahol 50 fokos aszfaktnal tenné.

Elképesztően idegesítő volt és nem értem ha nekem nem áll meg az autó neki hogy a viharba?
hmm

először is, a 10 fokos aszfalt nem nagyon lassabb mint az 50 fokos, szóval ez kiesett :) a legjobb a 20-25 fok körüli amúgy érzésre.

másodszor, ekkora különbségnek nem szabadna lenni köridőkben. max a green és az optimum között, de az üres és telitankos köridők között van mondjuk 1-1,2 másodperc. leglaábbis PC-n... konzolon nem ismerem. az 1:48 irreálisan lassúnak tűnik, ha időmérőn 44 elejét mész. esetleg nedves lehetett a pálya? de akkor a többiek se mennének 43-as köröket.
a pályalevágásról: Barcelona elég szar ebből a szempontból, mert van hogy hozzádbasz úgy cut warningokat hogy nem is nyersz időt vele, de lemész és azonnal dobja. tipikusan ilyen hely pl az utolsó sikánból kijövet, ha megközölöd a hurkát, illetve a belső egyenes előtti gyors jobbkanyar is (pedig épp csak teljesen kihasználod a rázót) - én is szoktam kapni olyan helyeken. de ha picit beleemelsz, akkor nem büntet meg az esetek 95%-ában.

egyébként vannak olyan vadállatok, akik megcsinálják ezt. Imolában volt pár napja az egyik leggyorsabb csávó egy open serveren (szokta vezetni a hotlap listákat), 39 végét is ment időmérőn, míg én a 42 elejében voltam, 2,5 másodperc. brutális. és néztem az íveit és semmi különöset nem láttam rajta. az aque mineraliba vitt be sokal nagyobb tempót, bár ott én örültem, ha nem dobtam el a Porschét :D
van, hogy úgy be tudod lőni a kocsit, vagy direkt kiválasztod az arra a pályára leggyorsabb autót...
trailbrakinget alkalmazol? ezekkel a kocsikkal nem könnyű, de azzal lehet sokat nyerni, ha profin csinálod.

pont vasárnap toltunk egy 75 perces versenyt, 2 szett gumira limitálva (időmérő+verseny) szóval az időmérőn hzasznált szett(jei)det is fel kell használni. fasza volt...
a Jaguar mondjuk brutál szar volt ezen a pályán, 45 közepét bírtam idmérőn, igaz csak 3 kört tettem meg az edzés végén, maradt benne, de az audikhoz, lambokhoz képest kaptam átlag 1,5 másodpercet (ismerem a többieket és tudok olyan, vagy jobb tempót azonos kocsiban). versenyen viszont ilyen körülmények között 46-47-eket mentem (46,1 volt a legjobb köröm). viszont érdekes volt, hogy ki kellett találnod a stratégiád. csak én pont rábasztam, mert használt szetten akartam indulni kevés benyával, erre a játék ugye automatikusan felrakta a frisset (tudtam róla csak elfelejtettem visszaállítani), aztán féltáv előtt ott álltam, hogy ki kell jönni az üzemanyag miatt, és a második bő 40 percre megkaptam a használt gumikat :D
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.22. 19:23

Nem tudom akkor mi volt, lehet csak indiszponalt voltam :D
De az biztos hogy a fektavjaim 50 méterrel megnőttek a versenyre, amúgy versenyébe szedem ugyan annyi benzinnel megyek azt mindig hagyom nem érdekel


Trail brakinget nem használok, mostanában amúgy is az van hogy 10 kor után olyan vibráció van,hogy lassukok 2-3 másodpercet
Ez tuti valami újítás 2-3 héttel ezelőtt még nem volt és azóta volt frissítés

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.12.22. 22:01

féktúlmelegedés? melyik brake paded használod? a 4-est ne, az elhasználódik néhány kör után. 1 órás versenyre jó az 1-es, ami annál töb az 2 (én mindig a 2-est használom) láttál kis fekete foltot a fék indikátor közepén? az jelzi, ha haldoklik a fék.

a vibráció fura, elfékezésre utal, ami nem kellene hogy legyen, mivel van ABS, nem jellemző max ha megpördülsz. de az is lehet hogy valami bug bennmaradt az update után.

érdemes a fórumukon utána nézni. sokszor egy-egy nagyobb update után a régi setupokat kukázhatod, vagy valamit utána kell állítani.
most (legalábbis Pc-n) valamit fejlesztettek az aeron, ha megcsúszik a kocsi, más számítás szerint csökken a leszorítóerő. az egész aero balansz előbbre került, ezért vagy a hasmagasságon, vagy a hátsó szárnyon állítani kell hogy több leszorítóerőd legyen hátul.

https://www.assettocorsa.net/forum/index.php

én sajnos csak a PC-s v erzióról tudok nyilatkozni, a konzolosról nem, de itt szerintem megtalálod az infót amit keresel...
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.22. 23:24

1 max 2-es abst használok a 10 vagy mennyiből szoval szeritnem leradirozom a gumit. De már értem amikor vibrációra panaszkodnak mit jelent :)
Kurva szar kanyarban oldalra döcög az autó se féket se gázt nem tudsz adni csak várod mi lesz a kijáratnál....
A brake padet nem tudom de kösz, megnézem
Magasabb ABS kéne akkor szeritnem.

Igazából semmi setupot nem használok, régen az rfactorban csináltuk és mindig elmentünk hardcorebe, állandóan tesztelni, stb, nincs időm erre. Default, még a benzint sem állítom.
Csak ABS 1 vagy 2
Tc1 az olyan 2-3
Tc2 meg 4-6

A ferrarinal persze, csak azzal megyek mostanaban

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.12.23. 09:39

9_46_20 írta:
2020.12.22. 23:24
1 max 2-es abst használok a 10 vagy mennyiből szoval szeritnem leradirozom a gumit. De már értem amikor vibrációra panaszkodnak mit jelent :)
Kurva szar kanyarban oldalra döcög az autó se féket se gázt nem tudsz adni csak várod mi lesz a kijáratnál....
A brake padet nem tudom de kösz, megnézem
Magasabb ABS kéne akkor szeritnem.

Igazából semmi setupot nem használok, régen az rfactorban csináltuk és mindig elmentünk hardcorebe, állandóan tesztelni, stb, nincs időm erre. Default, még a benzint sem állítom.
Csak ABS 1 vagy 2
Tc1 az olyan 2-3
Tc2 meg 4-6

A ferrarinal persze, csak azzal megyek mostanaban
na akkor megvan az oka :D ne szopasd magad. tuti ezért nőttek meg a féktávjaid is. állítsd legalább 4-5-re, akkor a fékerőt is hátrébb tudod lökni, így még mélyebben tudsz a kanyarba fékezni.
Ferrarinál hallottam olyan trükköt is, hogy 9-es ABS (!) és a fékerő valami majdnem 50-50-re hátraállítva a trail braking miatt. kipróbáltam, nekem fura volt, de ha hozzászoksz biztos sokat nyerhetsz vele.
a TC1/TC2 szintet kb hasonlóra kell állítani elvileg, és az EVO Ferkánál többre lesz szükséged mint a réginél (5-6 kb, mert akkorát lök a turbó)

én most a Porsche II-vel ismerkedem, keveset mentem vele, mert mindenki azt mondja rá milyen brutál nehéz gyorsan menni vele és egy makrancos dög. nem tudom, nekem tetszik, pedig a setuphoz is alig nyúltam eddig. sokkal jobban fekszim mint az Audi vagy a Ferrari, amikre meg mindenki mondja milyen felhasználóbarátok. túrót... :D
Kép

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.12.23. 12:36

Nekem nincs multim, így csak singleben nyomok sprint bajnokságot.
2x5perces időmérőn elég idegesítő hogy egy picit lesodródok a pályáról elveszi a köröm. Pedig nem nyernék vele, inkább veszítek.
Így az időmérők fele kuka, mert két körnél több nem fér bele.
Tudom az én hülyeségem hogy a legkissebbre állítom.
Olyan is volt, hogy a gyors köröm megkezdésére indult el vagy 8 autó boxból elém,tönkrevágva a köröm.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.23. 13:55

trutya írta:
2020.12.23. 09:39
9_46_20 írta:
2020.12.22. 23:24
1 max 2-es abst használok a 10 vagy mennyiből szoval szeritnem leradirozom a gumit. De már értem amikor vibrációra panaszkodnak mit jelent :)
Kurva szar kanyarban oldalra döcög az autó se féket se gázt nem tudsz adni csak várod mi lesz a kijáratnál....
A brake padet nem tudom de kösz, megnézem
Magasabb ABS kéne akkor szeritnem.

Igazából semmi setupot nem használok, régen az rfactorban csináltuk és mindig elmentünk hardcorebe, állandóan tesztelni, stb, nincs időm erre. Default, még a benzint sem állítom.
Csak ABS 1 vagy 2
Tc1 az olyan 2-3
Tc2 meg 4-6

A ferrarinal persze, csak azzal megyek mostanaban
na akkor megvan az oka :D ne szopasd magad. tuti ezért nőttek meg a féktávjaid is. állítsd legalább 4-5-re, akkor a fékerőt is hátrébb tudod lökni, így még mélyebben tudsz a kanyarba fékezni.
Ferrarinál hallottam olyan trükköt is, hogy 9-es ABS (!) és a fékerő valami majdnem 50-50-re hátraállítva a trail braking miatt. kipróbáltam, nekem fura volt, de ha hozzászoksz biztos sokat nyerhetsz vele.
a TC1/TC2 szintet kb hasonlóra kell állítani elvileg, és az EVO Ferkánál többre lesz szükséged mint a réginél (5-6 kb, mert akkorát lök a turbó)

én most a Porsche II-vel ismerkedem, keveset mentem vele, mert mindenki azt mondja rá milyen brutál nehéz gyorsan menni vele és egy makrancos dög. nem tudom, nekem tetszik, pedig a setuphoz is alig nyúltam eddig. sokkal jobban fekszim mint az Audi vagy a Ferrari, amikre meg mindenki mondja milyen felhasználóbarátok. túrót... :D
Júniustól októberig csak porscheval mentén, azóta Ferrari. Összehasonlítva brutális a farmotor, ha mész pár kört ezzel is azzal is (ferka) akkor érzed hogy a porschenak mindenféle kalandozik a segge ahogy megy a tömeg az orr után..

Viszont amit megfigyeltem hogy a Porsche engedi a hibát. Bemész kanyarba és mondjuk kicsit hamarabb kezdted az ívet ki tudod korrigálni, egy ferkaval nem. Valószínű ezért is tetszett mert a porschenak szépen tudtam kanyar közben is korrigálni a hibámat.

A többivel csak egy-egy kört mentem. Nem tetszenek...

De az fasza hogy minden autó máshogy viselkedik
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 9_46_20 2020.12.23. 13:57-kor.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.12.23. 13:57

Ori F1 írta:
2020.12.23. 12:36
Nekem nincs multim, így csak singleben nyomok sprint bajnokságot.
2x5perces időmérőn elég idegesítő hogy egy picit lesodródok a pályáról elveszi a köröm. Pedig nem nyernék vele, inkább veszítek.
Így az időmérők fele kuka, mert két körnél több nem fér bele.
Tudom az én hülyeségem hogy a legkissebbre állítom.
Olyan is volt, hogy a gyors köröm megkezdésére indult el vagy 8 autó boxból elém,tönkrevágva a köröm.
Nem veszítettek sokat, amióta black friday volt és jönnek az ünnepek egyrészt alig vannak normális szerverek, és sok lett a köcsög. Volt olyan aki simán megfordult a pályán és jött szembe.
.azt nem értem az ilyen faszkalap miért nem megy mással, pl: the Crew, Forza horizon, stb....

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.12.23. 15:29

9_46_20 írta:
2020.12.23. 13:55
Júniustól októberig csak porscheval mentén, azóta Ferrari. Összehasonlítva brutális a farmotor, ha mész pár kört ezzel is azzal is (ferka) akkor érzed hogy a porschenak mindenféle kalandozik a segge ahogy megy a tömeg az orr után..

Viszont amit megfigyeltem hogy a Porsche engedi a hibát. Bemész kanyarba és mondjuk kicsit hamarabb kezdted az ívet ki tudod korrigálni, egy ferkaval nem. Valószínű ezért is tetszett mert a porschenak szépen tudtam kanyar közben is korrigálni a hibámat.

A többivel csak egy-egy kört mentem. Nem tetszenek...

De az fasza hogy minden autó máshogy viselkedik
én szeretem az Astont, AMG-t is. Lamboval is toltam már bajnokságot. v12-es Astonnak is megvan a maga bája (hang)
az a szép, hogy mindenki talál neki tetsző autót :)

viszont most próbálkoztam Spá-n a Porschéval. hát ez valami borzalom!
semmi végsebesség, cserébe legalább nem is kanyarodik a gyors kanyarokban.
a stavelotból kifelé toltak le a többiek, kb 10km/h-val lassabb voltam a Blanchimon előtt, mintha GT4-essell mentem volna. a Blanchimontban meg tolja az orrát kifelé, alig sikerült pár kört bevennem a határokon belül. Eau rogue ugyanez. úgy bukdácsol dombnak felfele, a dombtetőn meg majd el nem ugrat.
2:21 alá nem is sikerült bemennem, pedig más autókkal megyek 2:19-eket.

ötletem sincs, mivel bírjam működésre :D a vicces az, hogy Paul Ricardon viszont elég fasza, az egyenesben lassú mint a tetű ugyan, de legalább kanyarodik valamennyire, a köridő is rendben van (tele tank, optimum, 40 fokos pálya 55 vége)...
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.03.29. 17:20

ez az assetto competizione egyre gázabb.
nem elég hogy ultra gagyi a grafika, az irányítás brutálisan szar lett...
nahyon nehezen tudom elképzelni hogy egy ferka gt3, 320-as vagy mekkora slicken 4.-ben elforog.
esek kelek, többet vagyok keresztben mint egyenesen, és amikor berakom hogy hot lapot megyek ghost ellen, akkor hirtelen minden megjavul, nyoma nincs a multi és minden máshol való szenvedésnek...
gáz, visszatértünk az első részhez
jelzésértékű, hogy akikkel anno mentem 15-20 figura, 2-3an maradtak

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.29. 21:13

9_46_20 írta:
2021.03.29. 17:20
ez az assetto competizione egyre gázabb.
nem elég hogy ultra gagyi a grafika, az irányítás brutálisan szar lett...
nahyon nehezen tudom elképzelni hogy egy ferka gt3, 320-as vagy mekkora slicken 4.-ben elforog.
esek kelek, többet vagyok keresztben mint egyenesen, és amikor berakom hogy hot lapot megyek ghost ellen, akkor hirtelen minden megjavul, nyoma nincs a multi és minden máshol való szenvedésnek...
gáz, visszatértünk az első részhez
jelzésértékű, hogy akikkel anno mentem 15-20 figura, 2-3an maradtak
nem tudom mi lehet vele, PC-n teljesen jó ("sosevótmégilyenjó") - én teljesen elégedett vagyok vele, amit eddi nem csináltak meg, azt meg úgyse fogják már.
hotlap módban megkapod a legnagyobb tapadást meg optimális hőmérsékletet. multiban nem lehet hogy green pályán mentek? bár akkor is fura.
nem ismerem a ps-es/xboxos verziót...
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.03.29. 23:44

trutya írta:
2021.03.29. 21:13
9_46_20 írta:
2021.03.29. 17:20
ez az assetto competizione egyre gázabb.
nem elég hogy ultra gagyi a grafika, az irányítás brutálisan szar lett...
nahyon nehezen tudom elképzelni hogy egy ferka gt3, 320-as vagy mekkora slicken 4.-ben elforog.
esek kelek, többet vagyok keresztben mint egyenesen, és amikor berakom hogy hot lapot megyek ghost ellen, akkor hirtelen minden megjavul, nyoma nincs a multi és minden máshol való szenvedésnek...
gáz, visszatértünk az első részhez
jelzésértékű, hogy akikkel anno mentem 15-20 figura, 2-3an maradtak
nem tudom mi lehet vele, PC-n teljesen jó ("sosevótmégilyenjó") - én teljesen elégedett vagyok vele, amit eddi nem csináltak meg, azt meg úgyse fogják már.
hotlap módban megkapod a legnagyobb tapadást meg optimális hőmérsékletet. multiban nem lehet hogy green pályán mentek? bár akkor is fura.
nem ismerem a ps-es/xboxos verziót...
nem tudom, mi az a green pálya?

amúgy mondom engem egyetlen egy zavar, beállítás ide vagy oda, egy ekkora slick nem forog el 3-4-esben. Egészen egyszerűen fizikailag nem lehetséges és ez beállítástól független, súly, tapadás, erő ott abban a sebességben, nincs az az isten, hogy keresztbe rakod

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.30. 07:22

9_46_20 írta:
2021.03.29. 23:44
trutya írta:
2021.03.29. 21:13


nem tudom mi lehet vele, PC-n teljesen jó ("sosevótmégilyenjó") - én teljesen elégedett vagyok vele, amit eddi nem csináltak meg, azt meg úgyse fogják már.
hotlap módban megkapod a legnagyobb tapadást meg optimális hőmérsékletet. multiban nem lehet hogy green pályán mentek? bár akkor is fura.
nem ismerem a ps-es/xboxos verziót...
nem tudom, mi az a green pálya?

amúgy mondom engem egyetlen egy zavar, beállítás ide vagy oda, egy ekkora slick nem forog el 3-4-esben. Egészen egyszerűen fizikailag nem lehetséges és ez beállítástól független, súly, tapadás, erő ott abban a sebességben, nincs az az isten, hogy keresztbe rakod
ezek a tapadási szinteket jelentik játékon belül. ahogy körözöl egyre gumizódik a pálya és így egyre nagyobb a tapadás.
a green az amikor a legfrissebb a pálya, kicsi a tapadás, a következő fokozat a "fast", a legjobb az "optimum".
ezeket se mint ugrásokat képzeld el, lineárisan nő a tapadás (illetve függ attól is hány autó van), ezek inkább csak tartományok, optimum és optimum között is van különbség, meg a hőmérséklettől is függ.
hotlap módban legnagyobb tapadást és optimális hőmérsékletet is kapsz (az kb a 20 fokos pálya, minél melegebb annál lassabb vagy. egy 45 fokos pályán délután 2-kor mondjuk Bathurstben simán vagy 1,5-2 másodperccel lassabb mint egy 20 fokoson éjszaka :D )
de egy online szerveren ha már van 5-6 autó, akkor gyakorlatilag 2-3 kör után már "fast" a pálya. nem gondolnám hogy ez a problémád.
vagy valami bug lehet, vagy a beállításokkal/vezetéseddel lehet valami.
jó lenne egy videó erről, onboard+külső, melyik kocsival mész, melyik pálya melyik részén megy el a segge és mik a beállításaid :) mert így igazából lehet bármi.
Kép

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.30. 07:30

a grafika meg... passz... elhiszem hogy az előző generációs konzolokon nem a legjobb. az új XBoxon elvileg olyan amilyennek lenni kéne...

az én közepes PC-men így néz ki játék közben (ezeket a screenshotokat verseny közben csináltam) - ha replayből csinálsz képet, még sokkal szebb.

Kép

Kép
Kép

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.03.30. 11:13

hát ez, és nyilván a pc gyönyörű
az xbox sajnos gáz
de nem is a grafika érdekelt, nem nézegetem a fákat körülöttem, hanem az élmény és a hang. És a vezetési élménnyel sem volt gond olyan november/decemberig.
akkor írtam ide be, hogy nálad, vagy aki játszik mi a helyzet, aztán hanyagoltam az egészet februárig/márciusig.
most megint be-beülögetek a székbe, látom azóta jött vagy két frissítás és továbbra is ultragáz az irányítás.
esőben viszont ugyan azt tudom mint előtte, szinte mindig top3-ban vagyok.
de ami érdekes hogy ahog írtam, akikkel elkezdtem multizni már 90%-uk nincs itt.
persze más is lehet, de nagyrészük szimulátoros volt, szóval nem tudom hova mehettek ha nem itt vannak (vissza az elsőbe talán?)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.30. 13:54

hát passz... a fórumra kellene ránézni, ha érdekel annyira az egész.
esetleg adj még egy esélyt neki addig amíg kijön a British GT pack és vele az 1.7 frissítés, hátha rendbe szedik.
Kép

Lezárt