Videojátékok

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.24. 14:12

Alghar írta:Azzal nincs gond...új alaplap, proci és memória kellene...no meg a rendszernek egy SSD. Saccra középkategóriában 150rongy. Szerinted futja rá? (:u
Vettem az asztali Mac-be +16 GB RAM-ot, meg rendszerkötetnek SSD-t.
Szerintem marad egy ideig, hiába gyenge már multimédiában. :)
Számolni még mindig tud, pedig 2007-es czucc.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.03.24. 14:41

rdaneelolivaw írta:
t-oom írta:remélem, hogy nem feltétlen...
Ez most komoly?
Azt várod, hogy majd egy kislány autózzon? :)
Beteg. (:u
hát inkább autózzon, minthogy építész legyen...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.03.24. 14:49

Alghar írta:
rdaneelolivaw írta:No problemo, majd lesz új VGA ketyere. (:u
Azzal nincs gond...új alaplap, proci és memória kellene...no meg a rendszernek egy SSD. Saccra középkategóriában 150rongy. Szerinted futja rá? (:u
ősszel pontosan ezeket vettem én is, annyi különbséggel, hogy plusz nagyobb hűtő a procira, (MSI Z97-G43 alaplap, i5 3.2 ghz + hűtő, 16 gb ram, samsung 128 gb SSD) ... brutto 175 eft-ba került, és a vga maradt benne a 2009-es... nem is indul el egy játék sem... 15-ért számolták be a régi cuccaimat...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.24. 15:22

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:Azzal nincs gond...új alaplap, proci és memória kellene...no meg a rendszernek egy SSD. Saccra középkategóriában 150rongy. Szerinted futja rá? (:u
Vettem az asztali Mac-be +16 GB RAM-ot, meg rendszerkötetnek SSD-t.
Szerintem marad egy ideig, hiába gyenge már multimédiában. :)
Számolni még mindig tud, pedig 2007-es czucc.
A felsorolt alkatrészek nálam is 2007 februáriak...brutális gép volt akkoriban (pedig csak felső középkategóriásnak tekinthető), csak VGA-t cseréltem, ha szükséges volt (értsd: tönkrement (:n )

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.24. 15:26

t-oom írta: ősszel pontosan ezeket vettem én is, annyi különbséggel, hogy plusz nagyobb hűtő a procira, (MSI Z97-G43 alaplap, i5 3.2 ghz + hűtő, 16 gb ram, samsung 128 gb SSD) ... brutto 175 eft-ba került, és a vga maradt benne a 2009-es... nem is indul el egy játék sem... 15-ért számolták be a régi cuccaimat...
Négy mag alatt már nem indul el egy modern játék sem - pont ezért szívok, csak kétmagos a proci. Minden más kategóriában a minimumot hozza a cuccom.
Ha a vennék cuccokat (amit nem fogok, mert nincs lé), akkor min 6 magos procit vennék...az meglenne megint 5-6 évig gond nélkül. Rendszernek szigorúan SSD-t, de a játékoknak (még) elég a HDD is. VGA-m még bírja a gyűrődést. A gond az a fejlesztéssel, hogy az alaplapom öreg (2007-es) és ha azt cserélni kell, akkor kuka az összes cucc is...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.24. 18:46

Alghar írta:A felsorolt alkatrészek nálam is 2007 februáriak...brutális gép volt akkoriban (pedig csak felső középkategóriásnak tekinthető), csak VGA-t cseréltem, ha szükséges volt (értsd: tönkrement (:n )
Összetákolt pécé volt? ;)

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.03.24. 19:10

Ebbe a 2009es gépembe csak egy új videókártya kéne, hozzáteszem ami volt benne GT8700 az kisült 2 év után, pedig baszott jó kártya volt és sztem vinné a legújabb codot is.

Most is viszi csak akadozva az meg nem járja, de legalább még elindul. :D A többi játék szépen fut csak ezek a nagy halak nem, de ez egyértelmű. Még a !GB rammal is el lehet boldogulni, persze sok játék kéri a 6ot....mire fel mondjuk nem tudom.

Nézegettem videókártyákat, találtam 40 ezerért is olyat ami vinné az összes gamet, nyáron be szerzek is bele egyet.

GF-et akarok természetesen, nvidiába sose csalódtam. GTX, vagy melyik kategóriát preferáljátok? 30-40 ft közötti kártyával bőven fut bármi ha a többi része a gépednek jó. Az én mostani GT220as kártyám még az nvidia experience sem ismeri fel, mégis futtat mindent, pedig ez a kártya nagyon 2 csillagos. :D 18 ezer volt...ahhoz képest nem rossz.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.24. 20:44

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:A felsorolt alkatrészek nálam is 2007 februáriak...brutális gép volt akkoriban (pedig csak felső középkategóriásnak tekinthető), csak VGA-t cseréltem, ha szükséges volt (értsd: tönkrement (:n )
Összetákolt pécé volt? ;)
Akkoriban még durván képben voltam a hardware-eket tekintve...elolvastam mindent, amit találtam és emberi nyelven volt írva (nem szakmókusoknak). Így aztán magam építettem a gépet...és hát nem csalódtam benne ;)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.26. 21:02

Alghar írta:Akkoriban még durván képben voltam a hardware-eket tekintve...
Nagyon belassult a hw-fejlesztés.
Szerintem nagyon nehezen hoznak ki új dolgokat.
Az SSD azért nagy dolog volt, a rendszerek leggyengébb láncszemét cserélte le. (legalábbis a legjobban lassító HW-t) :)

CPU, RAM, buszsebesség szinten teljesen megállt a tudomány.
OK... kevesebbet fogyasztanak, de ha nem szerverparkot üzemeltetsz, kb. tökmindegy is. :)

Úgy tűnik csak a marketing, és az új csatlakozók veszik rá az usereket, hogy új dolgokba feccöljenek. (:u

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.03.26. 21:15

rdaneelolivaw írta:
Nagyon belassult a hw-fejlesztés.
Szerintem nagyon nehezen hoznak ki új dolgokat.
Az SSD azért nagy dolog volt, a rendszerek leggyengébb láncszemét cserélte le. (legalábbis a legjobban lassító HW-t) :)

CPU, RAM, buszsebesség szinten teljesen megállt a tudomány.
OK... kevesebbet fogyasztanak, de ha nem szerverparkot üzemeltetsz, kb. tökmindegy is. :)

Úgy tűnik csak a marketing, és az új csatlakozók veszik rá az usereket, hogy új dolgokba feccöljenek. (:u
Szerintem ez direkt lassulás. Szoftverileg nem tuják tartani a lépést a kiadók.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.26. 21:50

Magic írta:
rdaneelolivaw írta:
Nagyon belassult a hw-fejlesztés.
Szerintem nagyon nehezen hoznak ki új dolgokat.
Az SSD azért nagy dolog volt, a rendszerek leggyengébb láncszemét cserélte le. (legalábbis a legjobban lassító HW-t) :)

CPU, RAM, buszsebesség szinten teljesen megállt a tudomány.
OK... kevesebbet fogyasztanak, de ha nem szerverparkot üzemeltetsz, kb. tökmindegy is. :)

Úgy tűnik csak a marketing, és az új csatlakozók veszik rá az usereket, hogy új dolgokba feccöljenek. (:u
Szerintem ez direkt lassulás. Szoftverileg nem tuják tartani a lépést a kiadók.
Én is ezt gondolom...mondjuk a CPU-magok szaporodása nem elhanyagolható fejlődés szerintem. Az azonban igaz, hogy forradalmi újítás a számítástechnika fejlődésének gyorsaságához képest régen volt...tényleg csak az SSD ugrik be.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.26. 21:56

Alghar írta:Én is ezt gondolom...mondjuk a CPU-magok szaporodása nem elhanyagolható fejlődés szerintem. Az azonban igaz, hogy forradalmi újítás a számítástechnika fejlődésének gyorsaságához képest régen volt...tényleg csak az SSD ugrik be.
És még így is az SSD a leggyengébb láncszem. :) Gondolhatod a HDD akkor "mi" volt.
Bőven "elférne" még egy 10x-es gyorsulás a jelenlegi SSD-csipeknek is. :)

CPU: hát nem tudom, azért 10 éve könnyedén elérhetőek a többmagos CPU-k.
Oké... most már van 12, 16 magos is horror összegért. Órajelek gyakorlatilag ugyanazok. FSB 1333-ról felment 1866-ra? :lol:
Nevetséges.
DDR4 szabvány érkezik, 1-2% előnyt kalkulálnak ugyanazon FSB mellett a DDR3-hoz képest. Szintén nevetséges. (:u

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.03.26. 22:06

Alghar írta:
Én is ezt gondolom...mondjuk a CPU-magok szaporodása nem elhanyagolható fejlődés szerintem. Az azonban igaz, hogy forradalmi újítás a számítástechnika fejlődésének gyorsaságához képest régen volt...tényleg csak az SSD ugrik be.
Szinte bizonyos hogy nagyon durva dolgok kész tervei vannak fejlesztőlaborok iróasztal fiókjaiba elzárva jó pár gyártónál. Csak sajnos azok még a fogyasztói társadalom számára használhatatlanok. Az ipar más kérdés.
De szerintem lesz szoftverileg is lesz valami nagy áttörés 2-3 éven belül.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2015.03.26. 22:08

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:Én is ezt gondolom...mondjuk a CPU-magok szaporodása nem elhanyagolható fejlődés szerintem. Az azonban igaz, hogy forradalmi újítás a számítástechnika fejlődésének gyorsaságához képest régen volt...tényleg csak az SSD ugrik be.
És még így is az SSD a leggyengébb láncszem. :) Gondolhatod a HDD akkor "mi" volt.
Bőven "elférne" még egy 10x-es gyorsulás a jelenlegi SSD-csipeknek is. :)

CPU: hát nem tudom, azért 10 éve könnyedén elérhetőek a többmagos CPU-k.
Oké... most már van 12, 16 magos is horror összegért. Órajelek gyakorlatilag ugyanazok. FSB 1333-ról felment 1866-ra? :lol:
Nevetséges.
DDR4 szabvány érkezik, 1-2% előnyt kalkulálnak ugyanazon FSB mellett a DDR3-hoz képest. Szintén nevetséges. (:u
Simán egyetértek...egyébként tényleg a szoftveroldal lesz a hunyó. Nem nagyon feszegetik a határokat, ergo a hardware-esek sincsenek versenyre kényszerítve. Emlékszem,a Far Cry (az első és eredeti) Cryengine-je vagy az Unreal engine alá kellett vas rendesen...most nincsenek forradalmi újítások, így aztán a hardware-sek is "elúszkálnak a langyos vízben". Az új hiperszuper játékokhoz pl. 4 magos proci kell...mi a büdös bánatnak venne valaki 12 magosat? Ha lenne pénzem, akkor is max. 6 magosat vennék, aztán simán eldöcögne gond nélkül az is 5-6 évig. A mostani kétmagosom ugyebár 7 évet húzott le gond nélkül...soha nem volt akadályozó tényező a procim bármilyen játékot toltam...ráadásul a mostani játékokhoz is elég lenne a számolási teljesítménye, csak azok úgy vannak megírva, hogy fizikailag képtelenség elindítani őket két maggal...(mondanám, hogy gyanítom, hogy ezere a játékokra felkerülhetne a "sponsored by INTEL" felirat :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.26. 22:08

Magic írta:De szerintem lesz szoftverileg is lesz valami nagy áttörés 2-3 éven belül.
Windóz 11, csempés startképernyővel. (:u

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: mudd » 2015.03.26. 22:19

hiaba a forradalmi hw, ha nem tudjak erdemben etetni - lassan az egesz vilagot kellene lemodellezni. aztan, ha popecul ki lesz szamolva az utolso fuszal is, a dzsiajdzso szemoldoke is szalankent fog borzolodni, mindez sok x sok pixelen - na, ettol meg mindig nem lesz jatszhatobb a jatek. (ja, es kurva soka tart minden fejlesztes - a geteat mar egy eve hozzak kifele pc-re, a project cars is csuszik kemenyen, csak harangozzak befele...)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.03.26. 22:22

Alghar írta:Simán egyetértek...egyébként tényleg a szoftveroldal lesz a hunyó. Nem nagyon feszegetik a határokat, ergo a hardware-esek sincsenek versenyre kényszerítve. Emlékszem,a Far Cry (az első és eredeti) Cryengine-je vagy az Unreal engine alá kellett vas rendesen...most nincsenek forradalmi újítások, így aztán a hardware-sek is "elúszkálnak a langyos vízben". Az új hiperszuper játékokhoz pl. 4 magos proci kell...mi a büdös bánatnak venne valaki 12 magosat? Ha lenne pénzem, akkor is max. 6 magosat vennék, aztán simán eldöcögne gond nélkül az is 5-6 évig. A mostani kétmagosom ugyebár 7 évet húzott le gond nélkül...soha nem volt akadályozó tényező a procim bármilyen játékot toltam...ráadásul a mostani játékokhoz is elég lenne a számolási teljesítménye, csak azok úgy vannak megírva, hogy fizikailag képtelenség elindítani őket két maggal...(mondanám, hogy gyanítom, hogy ezere a játékokra felkerülhetne a "sponsored by INTEL" felirat :D
Pro-felhasználói közegre gondolok.
Video vagy 3d render, vágás etc. Vagy zene, grafika, bármi. Ott minden egyes mag jól jön.

Mondok egy MacPro példát.
Original első generációs MacPro 1.1 2006-ban jött ki, 4 magos CPU-kkal, illetve 2x2, de ez most mindegy, maga a motherboard volt duál nyilván.
RAM 667-es FDD DIMM ECC (FSB 1333 Mhz), 256 MB-ás Geforce 7300 GT, CPU-k: 2,0 vagy 2,66, illetve 3,0 Ghz-es Xeon. (2x2 mag)
Ez 2006 ugye. :)

Ezt ha ma ki akarod kicsit bővítgetni, veszel bele egy SSD-t (PCIe), 32 GB RAM-ot (gyártják még, mert szerverekbe gyakran ez a típus kell), és veszel bele kb. 25-30 rugóért 2x4 magos X5365-ös XEON CPU-kat. Mondjuk 3,0 Ghz-est. (2x4 mag, ami azért nem rossz, ugyanúgy 771-es tokozásban!)
Lehet kapni bele ATI 5770 HD VGA-t 1 GB RAM-mal.

Utánanéztem mit tud egy 2013-as.
Összességében 2x gyorsabb úgy általánosságban a tesztek szerint. VGA persze érzékenyebb téma, de ezek a gépek nem játékra vannak.
Tehát: 2006 és 2013 között van 7 év. 2x-es gyorsulás. Szerintem ez nagyon nagyon karcsú.
Annyi szépséghiba azért van a dologban, hogy az 5770-es VGA mintha 2010-es lenne, de ebben nem vagyok biztos. :)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.03.26. 23:38

rdaneelolivaw írta:
Magic írta:De szerintem lesz szoftverileg is lesz valami nagy áttörés 2-3 éven belül.
Windóz 11, csempés startképernyővel. (:u
A holografikus megjelenítésre gondoltam.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2015.04.09. 12:49



:)

FreHeiGloRosRen fan
gokartos
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2014.01.22. 18:17
Mi vagy?: Forma-1 fan
Tartózkodási hely: Tura

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: FreHeiGloRosRen fan » 2015.04.09. 13:41

Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintetek mitől van az hogy a GP4 Windows 8.1-es operációs rendszeren többször van úgy hogy szétesik, megáll? Szépen, rendesen fut egyébként a játék, aztán egyszer csak gondol egyet és leáll a játék. Vajon miért?

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.04.09. 14:04

Gondolom mert az a játék durván 13-14 éves....baromira nem a 8.1re lett kifejlesztve hanem XPre jobb esetben. :D (:v a 7es vindózon biztos nem lenne ekkora gondja sztem, bár csak tippelek.
Amúgy gp4...jó gyerek, az egy dolog hogy nem volt rossz game de mostanság már ezzel tolni kicsit nevetségesnek hat.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.04.09. 15:07

HowMuchIsTheFish írta:Gondolom mert az a játék durván 13-14 éves....baromira nem a 8.1re lett kifejlesztve hanem XPre jobb esetben. :D (:v a 7es vindózon biztos nem lenne ekkora gondja sztem, bár csak tippelek.
Amúgy gp4...jó gyerek, az egy dolog hogy nem volt rossz game de mostanság már ezzel tolni kicsit nevetségesnek hat.
Már miért lenne nevetséges? Kitörölheted a grafikával ha a játékélmény nulla. És én úgy emlékszem a GP4 nagyon is élvezetes játék volt.

HowMuchIsTheFish
gokartos
Hozzászólások: 404
Csatlakozott: 2015.02.17. 13:38
Mi vagy?: király

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: HowMuchIsTheFish » 2015.04.09. 15:11

A mai kor fizikájának már az se felel meg, amúgy az volt ez tény, de kb. 2007ig. Utána jöttek a modok a többi szimre és ott vége lett a nagy favorizálásnak.
Túl egyszerű volt vezetni, sínen mentél, a törés is eléggé érdekes volt, tőből leszakadt vmi, ők a boxban megjavították azt is ha 2 leszakadt kerékkel mentél be és egyéb érdekességek. Az AI ott is hülye volt ahogy mindenhol máshol, ami tetszett benne az a szélárnyék megoldása és tényleg kicsit nehézkesebb volt mint a mostaniak. De ennyi ,azért hibája nem kevés volt annak sem. Mai szemmel meg pláne.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2015.04.09. 16:19

FreHeiGloRosRen fan írta:Kíváncsi vagyok a véleményetekre. Szerintetek mitől van az hogy a GP4 Windows 8.1-es operációs rendszeren többször van úgy hogy szétesik, megáll? Szépen, rendesen fut egyébként a játék, aztán egyszer csak gondol egyet és leáll a játék. Vajon miért?
próbáltál videokártya drivert frissíteni? nekem a GTR2 lép ki néha így, egy frissítés utána ideig-óráig megoldja a dolgot.
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.04.09. 22:12

Schumixx írta:

:)
Hát... a téma elég sablonos. Már régóta várok olyan játékot, amiben nem csak a látvány lebilincselő, hanem a sztori is, és inkább valami hagyományosabb formában. Például egy katona történetét filmszerűen játékba önteni aki pl a II. VH-ban harcolt. Vagy valami, akár amerikai akciófilmhez hasonló történet. Például a karakter különböző rendőri, vagy egyéb bevetéseken vesz részt...
Kép

Lezárt