Videojátékok

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.06.27. 16:31

trutya írta:
9_46_20 írta:A kicsi születésekor ezt azt hazapakoltam a szüleimhez, hogy legyen hely, még egy bontatlan g25 is kiesett a szekrényből, mondom mi a fasz?...
:D

Ha felnő, remélem még lesz rfactor... :D :/
van rfactor2, kicsit csúnya de fasza :)
[media]https://www.youtube.com/watch?v=9gPda-gpAk4[/media]
Igen, még van is valahol egy aktiváló kódom, mert anno megvettük, de én 2 mátert sem mentem vele. Akkoriban gyenge volt a gépem már ehhez, így vissaztértem az rfactor 1 endurance serieshez, de aztán olyan 4-5 hónap után szépen lassan leépítettem a játékot.

Gépet+g25-öt eladtam, a versenyzőszék megvan, plusz novemberben találtam egy másik g25-öt.

Lassan költözés lesz, ott több hely lesz, lehet beizzítom... :mosoly:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.27. 19:04

Van még Project Cars, Asetto corsa, sőt konzolon, forza horizon, gran turismo sport. Egy g25-el lehet miből mazsolázni. :)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.28. 08:38


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2017.06.29. 10:52

szép-szép ez a Forza, de nekem nem kéne, akkor már inkább a Project Cars. kár, hogy az se igazán szimulátor...

az rfactor2-vel igazából csak az a baj, hogy kurva ronda (bár elvileg majd szépülni fog) - amúgy minden benne van, ami csak kell.
a másik favoritom az Assetto Corsa, ami szép is, szimulátor is, de az rohadt nagy hiányosság, hogy nincsen hozzá éjszaka, illetve időjárás.
(igazából elég gáz, hogy a GTR2 óta nem sikerült olyan játékot csinálni, ami annyira teljes, átfogó mint az. 12 éve még jól is nézett ki de már sajna nem...)
a RaceRoommal szoktam még tolni, grafikával nincs ott se baj, a pályák talán az összes játék közül ott vannak a legjobban kidolgozva, a hangok kurva jók, de napszak és időjárás abban sincs, illetve a kocsi beállítása is egyszerűbb, mint az rfactorban pl. de legalább nem könnyű gyorsnak lenni vele.

ja és hihetetlen, hogy eddig kellett várni az új R8 LMS-re, és csak Assettohoz van még készen :P a vacak RaceRoomhoz meg olyan lassan jönnek ki a tartalmak, hogy az halál, és pálya is nagyon kevés van.
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.29. 11:08

trutya írta: szép-szép ez a Forza, de nekem nem kéne, akkor már inkább a Project Cars. kár, hogy az se igazán szimulátor...

az rfactor2-vel igazából csak az a baj, hogy kurva ronda (bár elvileg majd szépülni fog) - amúgy minden benne van, ami csak kell.
a másik favoritom az Assetto Corsa, ami szép is, szimulátor is, de az rohadt nagy hiányosság, hogy nincsen hozzá éjszaka, illetve időjárás.
(igazából elég gáz, hogy a GTR2 óta nem sikerült olyan játékot csinálni, ami annyira teljes, átfogó mint az. 12 éve még jól is nézett ki de már sajna nem...)
a RaceRoommal szoktam még tolni, grafikával nincs ott se baj, a pályák talán az összes játék közül ott vannak a legjobban kidolgozva, a hangok kurva jók, de napszak és időjárás abban sincs, illetve a kocsi beállítása is egyszerűbb, mint az rfactorban pl. de legalább nem könnyű gyorsnak lenni vele.

ja és hihetetlen, hogy eddig kellett várni az új R8 LMS-re, és csak Assettohoz van még készen :P a vacak RaceRoomhoz meg olyan lassan jönnek ki a tartalmak, hogy az halál, és pálya is nagyon kevés van.
Hát én mióta áttértem a konzolra szinte csak GT6-al tolom. Ott van R8 LMS. :D
Online még most is rengeteg az aktív ember. Meghát ugye van napszak és időjárás szimuláció, még ha nem is minden pályán.

Jók a forzák amúgy csak valahogy sose fogja lemosni magáról az arcade mivoltát.
Most egy cimborám előrendelte a GT Sportot PS4 Pro-ra, azt mondja valami brutális a fizikája.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.06.29. 21:51

Magic írta:
trutya írta: szép-szép ez a Forza, de nekem nem kéne, akkor már inkább a Project Cars. kár, hogy az se igazán szimulátor...

az rfactor2-vel igazából csak az a baj, hogy kurva ronda (bár elvileg majd szépülni fog) - amúgy minden benne van, ami csak kell.
a másik favoritom az Assetto Corsa, ami szép is, szimulátor is, de az rohadt nagy hiányosság, hogy nincsen hozzá éjszaka, illetve időjárás.
(igazából elég gáz, hogy a GTR2 óta nem sikerült olyan játékot csinálni, ami annyira teljes, átfogó mint az. 12 éve még jól is nézett ki de már sajna nem...)
a RaceRoommal szoktam még tolni, grafikával nincs ott se baj, a pályák talán az összes játék közül ott vannak a legjobban kidolgozva, a hangok kurva jók, de napszak és időjárás abban sincs, illetve a kocsi beállítása is egyszerűbb, mint az rfactorban pl. de legalább nem könnyű gyorsnak lenni vele.

ja és hihetetlen, hogy eddig kellett várni az új R8 LMS-re, és csak Assettohoz van még készen :P a vacak RaceRoomhoz meg olyan lassan jönnek ki a tartalmak, hogy az halál, és pálya is nagyon kevés van.
Hát én mióta áttértem a konzolra szinte csak GT6-al tolom. Ott van R8 LMS. :D
Online még most is rengeteg az aktív ember. Meghát ugye van napszak és időjárás szimuláció, még ha nem is minden pályán.

Jók a forzák amúgy csak valahogy sose fogja lemosni magáról az arcade mivoltát.
Most egy cimborám előrendelte a GT Sportot PS4 Pro-ra, azt mondja valami brutális a fizikája.
Sokáig játszottam én is a GT6-tal, voltak benne nagyon jó elemek és az autók szerintem gyönyörűek. Most áttértem a Project Cars-ra, ami sokkal inkább szimulátor szerű, viszont hamarabb bele lehet unni, mivel elég sokáig tart feljutni komolyabb osztályokba, valamint a versenyrendszer nekem kicsit átláthatatlan. Maga a fizika szerintem brutál jó, a grafika sem rossz, ami kicsit frusztráló az az ellenfél szemétkedése, nem egyszer jöttek belém oldalról kanyar közepén, és semmi következménye nem lett. A vezetés egyébként nagyon nem könnyű, még a "könnyű" szinten sem, jónéhány kör kell hogy belejöjjön az ember, persze erre vannak a szabadedzések. Az nagyon tetszik benne, hogy itt tényleg körről körre kell minden kanyart felépítened, különben esélyed nem lesz jó helyezést elérni. A karrieren kívül persze rögtön kipróbáltam a Formula szériát is, egy kört nem tudtam benne végigmenni, annyira nehéz vezetni, igaz nem is próbáltam többször. A GT sportra kíváncsi leszek, ha már nagyon unalmas lesz a Project Cars akkor becserélem majd.

Ha már konzolos játék, akkor a Batllefront II előzetese rendkívül ígéretesnek tűnik. Van is mit mutatniuk, ugyanis az első rész szerintem siralmas lett, nincs történet mód, csak elég bénán összetákolt pályák, és két nap alatt megunható kihívások. Az újban elvileg az összes időszak benne lesz már az összes karakterrel, szóval lesz mire várni.

[media]https://youtu.be/Kae-JjbLsgA[/media]
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.06.30. 00:57

Uristen hogy nez ki az uj Battlefront. Beszaras

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.30. 06:55

maTTeus írta:
Sokáig játszottam én is a GT6-tal, voltak benne nagyon jó elemek és az autók szerintem gyönyörűek.
In Game kép...

Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.06.30. 10:19

Rocco írta:Uristen hogy nez ki az uj Battlefront. Beszaras
Sector is clear....not clear! not clear!! (:v

[media]https://www.youtube.com/watch?v=5MVQAwR2L8A[/media]

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2017.06.30. 16:27

Magic írta:Hát én mióta áttértem a konzolra szinte csak GT6-al tolom. Ott van R8 LMS. :D
Online még most is rengeteg az aktív ember. Meghát ugye van napszak és időjárás szimuláció, még ha nem is minden pályán.

Jók a forzák amúgy csak valahogy sose fogja lemosni magáról az arcade mivoltát.
Most egy cimborám előrendelte a GT Sportot PS4 Pro-ra, azt mondja valami brutális a fizikája.
szerintem meg konzolon nincs rendes szimulátor :) arra PC való.
nyilván a GT-sorozatot nem ismerem, de úgy hallom ott nem törik az autó...
a Forza meg arcade most is, nincs mit lemosni róla. :D
egyébként a Project Cars se teljesen szimulátor, félúton lehet a Forza illetve mondjuk az AC között. de az tény, hogy a kinézetével kurvára megfogott.
mostanában már az rfactor2-höz is készülnek egész vállalhatóan kinéző modok. manapság úgy látom, arra a játékra lehet szervezni a legnormálisabb (értsd: legvalósághűbb) bajnokságokat. továbbá vannak benne olyan fícsörök, mint pilótacsere (pl egy félnapos versenyen online), felvezető kör, stb., illetve a szürkület/éjszaka is elég hanguatos. mondjuk, állítólag a pilótacsere még elég problémás. remélem megpatkolják, mert most voltak emberek akiket pl nem engedett vissza a versenybe, vagy perceket elbalfaszkodtak mire sikerült váltaniuk. :D

a GTR3-at várom már nagyon (persze várhatok még egy évet, ha minden jól megy)
amennyire tudom, az meg a Blancpain-sorozat licenszelt játéka lesz. az eredeti ugye az FIA-GT vb hivatalos játéka lesz, a Blancpain többé-kevésbé annak az utódjának tekinthető.
augusztus végén a Hungaroringen is lesz futamuk, érdemes meglesni őket...

más: a South Park Stick of Truth-t szerette valaki? elméletileg hamarosan itt az új sztori is (the fracture and the whole). én már várom, az előző hatalmas volt, szénné röhögtem magam rajta. :D
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.07.30. 07:51

trutya írta: szerintem meg konzolon nincs rendes szimulátor :) arra PC való.
nyilván a GT-sorozatot nem ismerem, de úgy hallom ott nem törik az autó...
a Forza meg arcade most is, nincs mit lemosni róla. :D
egyébként a Project Cars se teljesen szimulátor, félúton lehet a Forza illetve mondjuk az AC között. de az tény, hogy a kinézetével kurvára megfogott.
mostanában már az rfactor2-höz is készülnek egész vállalhatóan kinéző modok. manapság úgy látom, arra a játékra lehet szervezni a legnormálisabb (értsd: legvalósághűbb) bajnokságokat. továbbá vannak benne olyan fícsörök, mint pilótacsere (pl egy félnapos versenyen online), felvezető kör, stb., illetve a szürkület/éjszaka is elég hanguatos. mondjuk, állítólag a pilótacsere még elég problémás. remélem megpatkolják, mert most voltak emberek akiket pl nem engedett vissza a versenybe, vagy perceket elbalfaszkodtak mire sikerült váltaniuk. :D

a GTR3-at várom már nagyon (persze várhatok még egy évet, ha minden jól megy)
amennyire tudom, az meg a Blancpain-sorozat licenszelt játéka lesz. az eredeti ugye az FIA-GT vb hivatalos játéka lesz, a Blancpain többé-kevésbé annak az utódjának tekinthető.
augusztus végén a Hungaroringen is lesz futamuk, érdemes meglesni őket...

más: a South Park Stick of Truth-t szerette valaki? elméletileg hamarosan itt az új sztori is (the fracture and the whole). én már várom, az előző hatalmas volt, szénné röhögtem magam rajta. :D
Persze a szimulátorok fő platformja a PC, de a Gran Turismo nem hogy hozza a szintet de szerintem még simáz is jónéhány pc-s szimulátort.
Törés fizikája gyakorlatilag nincs, mármint vizuális, az autók viszont sérülnek. De az irányítás perfekt mind kontrollerel mind kormányon, a grafika hibátlan, van időjárás és napszak szimuláció. Vannak hosszú távú versenyek, tökéletes a gumikopás és a benzinhasználat szimulációja is. Pár hónapja toltunk le egy 200 körös Nascar futamot, néhány hete egy "24" órás versenyt a Nordschleife-n 2 és fél óra volt.
Nem téríteni akarok én, csak eloszlatni azt a tévhitet hogy a Gran Turismo nem szimulátor. Végtére is a GT Academy a mai napig termel ki valódi pilótákat. Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.12.26. 10:10

Néhány gém értékelés a közelmúltból.

Horizon zero down - hibátlan, grafikailag és játékélményben is perfekt.

Need for speed payback - szép bár baromi unalmas.

Gran turismo sport - hiányérzetem van, nekem kicsit kevés lett.

Plussz néhány régebbi cím...

Far Cry Primal -meglepően jó, a kevés újítás ellenére is.

Mafia 3 - nagyon gyenge.

Dirt 4 - egész jó, bár grafikailag a 3 szintjén van.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.02.23. 14:40

Skyrim (2011)

Kép

Kép

Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.23. 15:37

Ez.
Még mindig üt.
Szereztem hozzá végre egy RX 580-ast. (:v

https://youtu.be/De7LcuKk4-o?t=415

(:taps

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.02.25. 15:39

Kép
azt hiszem az egyik legjobb, amivel valaha jatszottam.
:szery

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.02.26. 09:37

mudd, ez ilyen survival game?
Jónak tűnik.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.02.26. 11:28

Magic írta:mudd, ez ilyen survival game?
Jónak tűnik.
lenyegeben igen, de tortenet is van hozza.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.03.07. 10:03

Segítséget szeretnék kérni. A youtuberól hogyan lehet lementeni video állományt?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2018.03.07. 10:43

Redbull írta:Segítséget szeretnék kérni. A youtuberól hogyan lehet lementeni video állományt?
onlinevideoconverter.com
videoletoltes.com
Stb.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.03.07. 11:34

Redbull írta:Segítséget szeretnék kérni. A youtuberól hogyan lehet lementeni video állományt?
Kimásolod a videó linkjét és azt beilleszted egy új ablakba. Ez után a linkből törlöd az "ube" részt, azaz, csak annyi marad: "yout.com...". Klikk, és azonnal felkínálja, miként akarod menteni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.03.07. 13:17

nikotin írta:
Redbull írta:Segítséget szeretnék kérni. A youtuberól hogyan lehet lementeni video állományt?
Kimásolod a videó linkjét és azt beilleszted egy új ablakba. Ez után a linkből törlöd az "ube" részt, azaz, csak annyi marad: "yout.com...". Klikk, és azonnal felkínálja, miként akarod menteni.
Na ez az. Köszi szépen.
:mosoly:

Kipróbáltam és működik. Nem is nekem kellett, hanem egy öreg cimborám akarta a youtube-ról lementeni a kertészeti okosságokat, én meg nem tudtam neki segíteni. De mostmár minden zsírkutya.
(:k
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Redbull 2018.03.07. 13:30-kor.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2018.03.07. 13:19

4D4M írta:
Redbull írta:Segítséget szeretnék kérni. A youtuberól hogyan lehet lementeni video állományt?
onlinevideoconverter.com
videoletoltes.com
Stb.
Köszönöm szépen.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.03.22. 15:36


Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.06.11. 09:16


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Videojátékok

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.07.04. 21:23

ez mán odabasz:

a Blancpain GT hivatalos játéka lesz. ha a fizika és a szabályrendszer, illetve az AI is rendben lesz, akkor megvan az új kedvenc szimem :) kinézetre már szinte TV...
Kép

Lezárt