Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.21. 23:34

Bandee írta:
carlos78 írta:"köszönöm a befogadást!"
.. :D :D
???
Fészbuk!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2017.09.22. 08:19

nikotin írta:Nyissunk egy fészbuk profilt, akarom mondani, topikot? :mosoly:
Vagy menjunk at FB zart csoportba
Juheee
:hajra01
(:m

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2017.09.22. 09:44

Én nem vagyok a FB-on.
:(
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.22. 11:06

Redbull írta:Én nem vagyok a FB-on.
:(
...még

(:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.09.22. 11:20

Azért azon mindig én mosolygok, ha egyesek lekezelő mosollyal jelentik ki, hogy nincsenek fenn a FB-on, mintha az valamifajta arisztokratikus helyzet lenne számukra. :mosoly: (:n

Ajánlom mindenki figyelmébe mudd megfogalmazását, ugyanis abban benne van a lényeg, hogy mire is jó, hogyan is kell használni a FB-ot. Elárulom: nekem pl. a szeptember 9-én megtartott 40 éves érettségi találkozóm összehozásában hihetetlen nagy segítségemre volt. Anélkül kb. kétszer annyi időbe telt volna megszerveznem, és lehet, hogy nem is lett volna ott annyi volt osztálytársam, tanárom. Szóval én tudom értékelni a FB-ot, mert tudom, hogy mire használjam és mire nem. Ennyi! További szép és kellemes fikázást kívánok az arisztokratáknak! :mosoly: :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.22. 11:23

Lancelot írta:Azért azon mindig én mosolygok, ha egyesek lekezelő mosollyal jelentik ki, hogy nincsenek fenn a FB-on, mintha az valamifajta arisztokratikus helyzet lenne számukra. :mosoly: (:n

Ajánlom mindenki figyelmébe mudd megfogalmazását, ugyanis abban benne van a lényeg, hogy mire is jó, hogyan is kell használni a FB-ot. Elárulom: nekem pl. a szeptember 9-én megtartott 40 éves érettségi találkozóm összehozásában hihetetlen nagy segítségemre volt. Anélkül kb. kétszer annyi időbe telt volna megszerveznem, és lehet, hogy nem is lett volna ott annyi volt osztálytársam, tanárom. Szóval én tudom értékelni a FB-ot, mert tudom, hogy mire használjam és mire nem. Ennyi! További szép és kellemes fikázást kívánok az arisztokratáknak! :mosoly: :mosoly:
Most erre mit lehet mondani?

(:k

Ennyi.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.09.22. 12:21

nikotin írta:Nyissunk egy fészbuk profilt, akarom mondani, topikot? :mosoly:
Yes. :)
Bandi valamelyik tegnapi hsz-e jó is lesz nyitásnak oda. (:i

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.22. 14:03

Valami félreértés lehet, amiről én beszéltem - a gyerekes, időmilliomos anyukák felesleges trécselése - az egy email levelezőlista volt. Persze nagyobb összeget tennék arra, hogy zárt fb. csoport is alakul majd :)

Magam nevében tudom mondani, hogy nekem nincs ilyen profilom és amíg csak lehetséges nem is lesz, mert még soha nem éreztem szükségét. Soha semmiről nem maradtam le, ahol akartam lenni oda eljutottam, akivel szeretném azzal tartom a kapcsolatot. Még egyszer sem volt - kivéve a Wébernek történő írás iránti vágyamat -, hogy negatívan érintett volna, hogy nincs ilyenem.

Én nem szeretném ha megtalálnának olyanok akivel most nem vagyok kapcsolatban. Mindenki aki érdekel azzal kapcsolatban vagyok. Nincs időm úgyse több emberre, cimborára
Személytelen módja a kapcsolattartásnak
Nem szeretnék kémkedni senki után, de ha igen azt megtehetem akár egy kamu profillal is
Nem érdekel ki mit eszik, kit dugott meg, kivel és hol csőrözik, hol nyaralt, mit vett, mikor volt budin, mikor jön a világvége
Nem szeretnék időt fordítani a böngészésére, az ottani válaszadásokra. Tudom, hogy nem lépnék be minden nap és csak sértődés lenne, egy hivatkozási alap, hogy lám ott szóltunk te gyökér, hogy ez vagy az lesz de nem válaszoltál.
Ha használnám időt venne el más dolgokról mert nem bírnám megállni, hogy ne válaszoljak ha hülyeséget olvasok
Nem szeretném senki arcába tolni, hogy hol járok és mit csinálok, mim van

Én elfogadom, hogy egy értelmes ember tudja használni, Lanceból ki is nézem és Bertoneból is meg mindenkiből aki itt van. Egyébként amire Ti használjátok az szerintem megoldható egyszerű email használatával is de gondolom egy sima messenger még jobb lenne. De a többség nem ilyen és én erről hallok, ezt látom a környezetemben. Egyesek élete nyitott könyv, állandóan a kibaxott telefonját vagy gépét nyomja, egy program megszervezése két telefon helyett zárt fb. csoporton történő többórás szájtépéssé változott.

Magam részéről sokkal több negatív, mint pozitív hozadékát látom. Rendkívül káros szerintem, különösen a fiatal generációra nézve. Teljesen megváltozik az egymáshoz fűződő viszony, a kommunikáció, a felelősségvállalás.

De van ismerősöm, akinek nyitott könyv az élete, 80% biztonsággal becsülhető az éves családi büdzsé.. És ez az ember 45 éves

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.09.22. 14:09

Ez a téma kb. olyan, int a bagósok, nem bagósok témája. Felesleges egymást győzködni! Aki akarja használja, aki akarja nem. Aki látja az előnyeit az használja, aki csak a hátrányait vagy döntően csak a hátrányait az ne. Én senkit nem akarok meggyőzni, ahogy előző írásomból is kiderült. Csak lakonikusan közöltem a saját álláspontomat. Másét is elolvasom, de mivel soha nem követtem életemben csordát, divatmintákat, stb., hanem igyekeztem a legtöbb információ és tapasztalat alapján kialakítani az álláspontomat, ezért ebben a kérdésben is így teszek, és úgy cselekszem, ahogy magam jónak látom.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.09.22. 14:13

Legyen topik róla... úgyis gyakran előjön a téma.
Laci? :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.09.22. 14:22

Bandee írta:Tudom, hogy nem lépnék be minden nap és csak sértődés lenne, egy hivatkozási alap, hogy lám ott szóltunk te gyökér, hogy ez vagy az lesz de nem válaszoltál.
:mrgreen:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.09.22. 14:25

Zsír.
Laci majd légyszi' tedd át a hsz-eket. :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.09.22. 19:24

rdaneelolivaw írta:Zsír.
Laci majd légyszi' tedd át a hsz-eket. :)
Próbálkozom, de egyelőre nem megy. Majd kitalálok valamit. :szom01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.09.22. 19:58

nikotin írta:Próbálkozom, de egyelőre nem megy. Majd kitalálok valamit. :szom01
Azért sok időt ne tölts el vele... két fillért nem ér a Face. :D
Vagy majd Bandi idekopizza. :D

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.09.22. 21:24

Akkor én is közbe szólnék mint a fiatal generáció képviselője. :D Szóval azt kell mondjam, hogy akinek nincs FB-je, kb vége van ebben a korosztályban. Egyszerűen minden szervezés itt folyik. Nemrég kerültem fel Pestre, és mind az egyetemi, mind a kollégiumi élet meghatározója az FB csoport. Rengeteg fontos és hasznos infó kerül ki, egyszerűen aki nem követi teljesen elveszett. Na persze van ennek egy másik oldala is. Alapvetően a Facebook nagyon hasznos és fontos tud lenni, ha megfelelően használják. Meg kell találni a középutat, hogy részt is vegyek az ember a közösségi élet ilyen területén is, de ne ragadjon a képernyő elé órákra. Lehet jól is használni. Például én a hírfolyamot alig-alig követem, mert az már nekem is sok. Annyi felesleges és teljesen értelmetlen, sokszor már nekem kínos dolog van kint, hogy nem tud érdekelni. Annyira korlátozom magam, hogy az értesítéseket megnézem és ennyi. Onnan bőven lehet tudni hogy melyik csoportban van éppen esemény. A Messenger ugyan ez. Nagyon sokat tud segíteni Pesten, hogy gyorsan írok a közös csoportchatbe valamit ha éppen nem tudom hol vagyok. (:v Ott szervezünk meg minden találkozót is például, szóval tényleg hasznos. Arra kell figyelni, hogy ha csak lehet, akkor maradjon személyes a kapcsolattartás. Pl külföldre ment ismerősnél, barátnál erre nagyon jó a közösségi média.

Ami viszont nagyon zavaró, amikor az ember folyton a telefonját nyomkodja. Sajnos magam is sokszor ebbe a hibába esem, mert általában ha ír valaki akkor már csak tisztességből is azonnal válaszolni szeretnék. Ezen kell változtatni. Ha pl éppen valaki társaságában van az ember, akkor jobb is, ha kikapcsolja az egészet, nem jó az, hogy folyton a képernyőt nézi, vagy csak a zsebében van és frusztrálja, hogy válaszolni kellene. Szóval okosan kell használni, és okosan használva minden jó. :mosoly:
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2017.09.22. 22:05

Lancelot írta:Azért azon mindig én mosolygok, ha egyesek lekezelő mosollyal jelentik ki, hogy nincsenek fenn a FB-on, mintha az valamifajta arisztokratikus helyzet lenne számukra. :mosoly: (:n

Ajánlom mindenki figyelmébe mudd megfogalmazását, ugyanis abban benne van a lényeg, hogy mire is jó, hogyan is kell használni a FB-ot. Elárulom: nekem pl. a szeptember 9-én megtartott 40 éves érettségi találkozóm összehozásában hihetetlen nagy segítségemre volt. Anélkül kb. kétszer annyi időbe telt volna megszerveznem, és lehet, hogy nem is lett volna ott annyi volt osztálytársam, tanárom. Szóval én tudom értékelni a FB-ot, mert tudom, hogy mire használjam és mire nem. Ennyi! További szép és kellemes fikázást kívánok az arisztokratáknak! :mosoly: :mosoly:
Teljesen igazad van.
A FB sokmindenre jó ha tudja használni az ember. Nekünk is az osztálytalálkozó megszervezésében sokat segített. Pláne hogy mindenki szanaszét van a világban. Most pedig a zenei karrierem szembpontjából bizonyult sarokkőnek az hogy FB-ot használok.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.09.22. 23:25

[media]https://www.youtube.com/watch?v=Gr6N03NEXqs[/media]

ez így asszem illik ide :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Szingapúri Nagydíj: 2017.09.15-17. - Száguldás az éjszakában

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.09.23. 21:17

Lancelot írta:Ez a téma kb. olyan, int a bagósok, nem bagósok témája. Felesleges egymást győzködni! Aki akarja használja, aki akarja nem. Aki látja az előnyeit az használja, aki csak a hátrányait vagy döntően csak a hátrányait az ne. Én senkit nem akarok meggyőzni, ahogy előző írásomból is kiderült. Csak lakonikusan közöltem a saját álláspontomat. Másét is elolvasom, de mivel soha nem követtem életemben csordát, divatmintákat, stb., hanem igyekeztem a legtöbb információ és tapasztalat alapján kialakítani az álláspontomat, ezért ebben a kérdésben is így teszek, és úgy cselekszem, ahogy magam jónak látom.
Teljesen egyetértek.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.10.04. 08:49

Kép

mögöttük:
Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.10.10. 18:23

Én is facebookoztam már a Nagytemplom előtt. Ha 30 éven át minden nap látsz valamit bizony hozzászoksz a látványhoz. Nem tűnnek túristának...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.10. 19:31

Magic írta:Én is facebookoztam már a Nagytemplom előtt..
Bizonyára nagyon fontos lehetett. (:u

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.10.10. 20:08

rdaneelolivaw írta:
Magic írta:Én is facebookoztam már a Nagytemplom előtt..
Bizonyára nagyon fontos lehetett. (:u
Bizonyara Danikam konyvet kellene mar kiadnod "igy csinald az eleted" cimmel. (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.10.10. 20:39

Rocco írta:Bizonyara Danikam konyvet kellene mar kiadnod "igy csinald az eleted" cimmel. (:v
És mit írjak meg? ;)
Hogyan basszunk el mindent?
Kb ezt tudnám.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.10.10. 20:44

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:Bizonyara Danikam konyvet kellene mar kiadnod "igy csinald az eleted" cimmel. (:v
És mit írjak meg? ;)
Hogyan basszunk el mindent?
Kb ezt tudnám.
Szerintem az a kiadvany tolem hitelesebb lenne. :D

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Facebook. Életek megrontója vagy eszköz a kapcsolatépítésben?

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2017.10.10. 20:50

Magic írta:Én is facebookoztam már a Nagytemplom előtt. Ha 30 éven át minden nap látsz valamit bizony hozzászoksz a látványhoz. Nem tűnnek túristának...
Most, hogy így rázoomoltam már nekem is katalán őslakosoknak tűnnek, igazad lehet.

Lezárt