Filmek

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.03. 10:12

Magic írta:Ahogy sejtettem . Se Leo nem kapott Oscar-t se a Wall Street Farkasa. (:j
A Gatsby elvitte mindkét jelölést, részeredmény.
Vicc...
Gatsby, Gravitáció..

se Philips kapitány, se Wall Street, se Amerikai botrány..
megint a legfosabb filmeknek adtak.

Anno a Bombák földjén is hasonlóan nyert, közepes filmként.

de lényeg a lobby
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.03. 10:24

carlos78 írta:
Magic írta:Ahogy sejtettem . Se Leo nem kapott Oscar-t se a Wall Street Farkasa. (:j
A Gatsby elvitte mindkét jelölést, részeredmény.
Vicc...
Gatsby, Gravitáció..

se Philips kapitány, se Wall Street, se Amerikai botrány..
megint a legfosabb filmeknek adtak.

Anno a Bombák földjén is hasonlóan nyert, közepes filmként.

de lényeg a lobby
A Gravitáció nekem nagyon tetszett, igazi monodráma, szinte színdarab jellegű volt. A többi filmet a Phillips kapitányt kivéve nem láttam, úgyhogy arról nem nyilatkoznék. Az már talán nagyobb baj, hogy valamiért megnézni sem akarom őket ... :oops: Valahogy teljesen kimerített a nagyvásznas hálivúdi ipar, nyúljanak bármihez, szinte fel sem kelti az érdeklődésem. Az európai mozi, meg tévé az, ami megfog jelenleg.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.03. 10:29

carlos78 írta: Gatsby, Gravitáció..

se Philips kapitány, se Wall Street, se Amerikai botrány..
megint a legfosabb filmeknek adtak.
Hát azért a Gatsby megérdemelte azt a két nyomorult oscar-t.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.03. 10:30

vollebak írta: Az már talán nagyobb baj, hogy valamiért megnézni sem akarom őket ... .
én már az új filmekkel is így vagyok.
leginkább korábbi francia és olasz filmek között turkálok, szerencsére nagy a lemaradásom, vannak gyöngyszemek. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.03.03. 10:37

vollebak írta:
A Gravitáció nekem nagyon tetszett, igazi monodráma, szinte színdarab jellegű volt. A többi filmet a Phillips kapitányt kivéve nem láttam, úgyhogy arról nem nyilatkoznék. Az már talán nagyobb baj, hogy valamiért megnézni sem akarom őket ... :oops: Valahogy teljesen kimerített a nagyvásznas hálivúdi ipar, nyúljanak bármihez, szinte fel sem kelti az érdeklődésem. Az európai mozi, meg tévé az, ami megfog jelenleg.
phillips-et ne hagyd ki. nem az a robbantgatós akciógagyi, egy emberi valódi dráma.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.03. 10:45

Nigel írta: phillips-et ne hagyd ki. nem az a robbantgatós akciógagyi, egy emberi valódi dráma.
Valóban az volt és meg is beszéltük itt a többiekkel, hogy mennyire tetszett. De sajnos minél többet olvasok utána, annál inkább képtelen vagyok elvonatkoztatni a valós történésektől (főleg az események utáni huzavonákra gondolok, meg vádaskodásokra és pereskedésekre oda-vissza a személyzet és a kapitány között). A Gravitáció annyiból jobb számomra, hogy az egy teljesen fiktív sztori és nincs rossz szájízem a valós hátterét olvasgatva.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.03. 10:55

carlos78 írta: én már az új filmekkel is így vagyok.
leginkább korábbi francia és olasz filmek között turkálok, szerencsére nagy a lemaradásom, vannak gyöngyszemek. :)
Hasonlóan vagyok ezzel én is :) Mániám régi, '70-es és '80-as évekbeli brit sorozatokat nézni, filmekből meg az akkori francia és olasz vígjátékok nagyon állatok :D Akkor még nem a bélműködés meg az altesti humor volt csak poénos.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.03.03. 10:58

vollebak írta: Akkor még nem a bélműködés meg az altesti humor volt csak poénos.
vagy ha igen, akkor az tényleg vicces, pl. Forró rágógumi sorozat :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2014.03.03. 11:00

Magic írta: Hát azért a Gatsby megérdemelte azt a két nyomorult oscar-t.
Lehet velem van a baj a Gatsby-t 20 percig bírtam nézni, számomra brutálszar. A többivel viszont egyetértek.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.03. 11:10

Schumixx írta:
Magic írta: Hát azért a Gatsby megérdemelte azt a két nyomorult oscar-t.
Lehet velem van a baj a Gatsby-t 20 percig bírtam nézni, számomra brutálszar. A többivel viszont egyetértek.
Ízlések és pofonok. (:n

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.03.03. 11:49

vollebak írta:
A Gravitáció nekem nagyon tetszett, igazi monodráma, szinte színdarab jellegű volt.
Nézd emg másodszorra 2d-ben és rájössz, hogy mekkora egy fos.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.03.03. 13:09

High-End írta:
Nézd emg másodszorra 2d-ben és rájössz, hogy mekkora egy fos.
Úgy néztem meg elsőre is ;) Nem a látvány fogott meg benne, hanem a személyes dráma, ami nagyon jól ki volt bontva.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.03.03. 13:11

Schumixx írta:
Magic írta: Hát azért a Gatsby megérdemelte azt a két nyomorult oscar-t.
Lehet velem van a baj a Gatsby-t 20 percig bírtam nézni, számomra brutálszar. A többivel viszont egyetértek.
pedig az szerintem is nagyszerű film lett. főleg a szürreális látványvilág az elején, ahogy összehozták a régi kort és a mait, azt nagyon mesterien oldották meg.
és végülis a történet is elég jó lett, dicaprio megint nagyot alakít, ahogy a többi színész is szépen hozta a figurát.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.03.03. 18:03

High-End írta:
vollebak írta:
A Gravitáció nekem nagyon tetszett, igazi monodráma, szinte színdarab jellegű volt.
Nézd emg másodszorra 2d-ben és rájössz, hogy mekkora egy fos.
Szerintem sokat nem tesz hozzá a 3D, illetve vesz el a a 3D hiánya. Épp a múlt héten néztem meg 2D-ben szinkronosan. Cuaron semmi újat nem mond az Ember gyermekéhez képest, megint végigvisz egy születés újjászületés motivumot, csak közönségbarátabb formában mint az Ember gyermekénél. Túl sok a véletlen, és a pont akkor, és pont sikerül, és pont ütközik, és még a víz is lehúzza. Szerintem 6,5 maximum 7 ez a film, egyáltalán nem olyan nagy szám, de "fosnak" sem nevezném. Talán ütősebb lett volna, ha hagyja meghalni a főszereplőt, bár azzal agyoncsapta volna az alapvetően életigenlő koncepciót. Én lehet leforgatnék egy ilyen alternatív befejezést. :D
Egyébként az IMDB-n agyonpontozott Wall Street farkasa sem akkora durranás.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.03.03. 18:51

Phoebe írta:
Szerintem sokat nem tesz hozzá a 3D, illetve vesz el a a 3D hiánya. Épp a múlt héten néztem meg 2D-ben szinkronosan. Cuaron semmi újat nem mond az Ember gyermekéhez képest, megint végigvisz egy születés újjászületés motivumot, csak közönségbarátabb formában mint az Ember gyermekénél. Túl sok a véletlen, és a pont akkor, és pont sikerül, és pont ütközik, és még a víz is lehúzza. Szerintem 6,5 maximum 7 ez a film, egyáltalán nem olyan nagy szám, de "fosnak" sem nevezném. Talán ütősebb lett volna, ha hagyja meghalni a főszereplőt, bár azzal agyoncsapta volna az alapvetően életigenlő koncepciót. Én lehet leforgatnék egy ilyen alternatív befejezést. :D
Egyébként az IMDB-n agyonpontozott Wall Street farkasa sem akkora durranás.
Szerintem meg a történet ismerete megöli a feszültséget, másodszorra csak a hibák idegesítenek.

Imdb? Ahol a halál 50 órája 6.8, a shaun of the dead 8 pontos? (:v (:i

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.06. 08:59

Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: still » 2014.03.06. 09:03

Kép

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.07. 15:39

Megint porig rombol mindent. (:v


Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.03.10. 13:42

már nincs egy hónap hátra a kezdésig, úgyhogy:


ha minden igaz, a 4. évad a 3. könyv második felét dolgozza majd fel, úgyhogy készüljetek, mert nagyon eseménydús évad elé nézünk (ha befejezik vele a 3. könyvet)... fontos emberek halnak megint, lesz benne egy igazán jó karakterfejlődés, valamint kibújik a szög a zsákból (aminek valószínűleg lancelot nem fog igazán örülni) :mosoly:

csak azt nem tudom, hogy az 5. évadot, és az azt követőeket hogy fogják megoldani nézőveszteség nélkül, mert a 4-5. könyvek "sepciálisak" az eddigiekhez képest. bár nekem tetszettek.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.03.10. 13:56

Meddig akarnak elmenni? Mondhatni én is rajongó vagyok (! de csak sorozat tekintetében, nem szeretek olvasni), de ahogy néztem simán lehet 8-9-10 évad is akár. Főleg úgy, hogy a könyvnek sincs még vége.
Kép

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.03.10. 14:10

Bönde Attila írta:Meddig akarnak elmenni? Mondhatni én is rajongó vagyok (! de csak sorozat tekintetében, nem szeretek olvasni), de ahogy néztem simán lehet 8-9-10 évad is akár. Főleg úgy, hogy a könyvnek sincs még vége.
martin eredetileg 3 könyvet tervezett, aztán rájött, hogy nem fér bele, ezért kitolta 5-re. aztán ahogy elindult a sorozat, ami pokolian népszerű lett, jobbnak látta a sorozat kedvéért megváltoztatni a történetet (lett volna benne két könyv között 2-3 év ugrás, ezt tüntette el), így most 7 könyvre tervezi, amiből 5 jelent meg. de a 4-5 könyvek valójában egy könyv, a 4. és az 5. nagy része időben ugynakkor játszódik, csak földrajzilag van elkülönítve, valamint a 4. könyvben alig szerepel az eredeti szereplők közül néhány (ha jól emlékszek csak kettő), és behozott egy csomó új szereplőt (köztük a teljes martell házat, akiket rögtön fel is vettem a kedvenceim közé). arról nem is beszélve, hogy a 5. könyv 1300 oldal a többi 500-600 oldalas könyvvel ellentétben.és még így is, már a 3. könyvet is két évadra kellett szedni, hogy minden fontos beleférjen a sorozatba. szóval senki nem tudja, hol lesz a vége, szinte biztos, hogy még az alkotók sem.

ami viszont eléggé nyugtalanít, hogy a 6. könyvnek még megjelenési időpontja sincs (pedig már nagyon régóta várunk rá), és az író finoman fogalmazva is benne van már a korban...

bertone

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.03.10. 14:43

A fene tudja, de engem jobban érdekel Ken Follett évszázad trilógiája. :mosoly:

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.03.10. 15:35

Kamuro írta:már nincs egy hónap hátra a kezdésig, úgyhogy:


ha minden igaz, a 4. évad a 3. könyv második felét dolgozza majd fel, úgyhogy készüljetek, mert nagyon eseménydús évad elé nézünk (ha befejezik vele a 3. könyvet)... fontos emberek halnak megint, lesz benne egy igazán jó karakterfejlődés, valamint kibújik a szög a zsákból (aminek valószínűleg lancelot nem fog igazán örülni) :mosoly:

csak azt nem tudom, hogy az 5. évadot, és az azt követőeket hogy fogják megoldani nézőveszteség nélkül, mert a 4-5. könyvek "sepciálisak" az eddigiekhez képest. bár nekem tetszettek.
A filmből keveset láttam, nem is igazán tetszett, de akonyvnek rajongója vagyok. És türelmetlenül várom már a 6. kötetet.

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.03.10. 15:45

Sánta Gepárd írta:
A filmből keveset láttam, nem is igazán tetszett, de akonyvnek rajongója vagyok. És türelmetlenül várom már a 6. kötetet.
ki a kedvenced?

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.03.10. 16:01

Kamuro írta:
Sánta Gepárd írta:
A filmből keveset láttam, nem is igazán tetszett, de akonyvnek rajongója vagyok. És türelmetlenül várom már a 6. kötetet.
ki a kedvenced?
Egyetértek Lance választásával. Tyrion. Bár, az utolsó kötetben a szőke lovag is egyre érdekesebb. És a Hagymalovag is kedvenc.

És a tiéd?

Lezárt