Filmek

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.03. 20:32

Magic írta:Minden ízében minőségi munka.
Anno a Wall-E volt hasonló...
TANGLED, FROZEN, ZOOTOPIA... most meg a MOANA.
Ezek súlyos darabok.
Amit 2010 óta művelnek, az impresszív...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.05. 19:50

December 14. Star Wars. Ezen a napon nezem meg. MInel elobb. 2 eve is elspoilereztek nekem.
Remelem sokkal jobb lesz, mint az elozo. Eleg fosadek volt. Most megneztem masodjara, es egyszeruen nem is nezheto tobbszor. Unalmas, otlettelen, lapos szar. Legalabb az elozmeny trilogiat elvittek valamennyire a latvanyos jelenetek, meg a cool kardparbajok.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.05. 19:55

Egyetértek, nagyon kevés volt a VII-es.
Bár nekem a Rogue sem tetszik.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.06. 10:54

rdaneelolivaw írta:Egyetértek, nagyon kevés volt a VII-es.
Bár nekem a Rogue sem tetszik.
Na, azt en meg mindig nem neztem meg. Csodalom, hogy nem teszett, mert a Star Wars fan ismeroseim mind nagyon dicsertek.

Egyebkent erdekes, hogy ezt mondod a 7-rol, mert ugy emlekszem, mintha anno nem lett volna ilyen rossz velemenyed rola.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.06. 13:32

De.
Középszar a VII, sosem tudtsm megnézni többször.
1x láttam... ez lesujtó.

Még egy Diznit is meg kell néznem 30x. ;)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2017.12.06. 16:20

rdaneelolivaw írta:Egyetértek, nagyon kevés volt a VII-es.
Bár nekem a Rogue sem tetszik.
A Rogue-ról csak a púdert kell leszedni. Az alapja jó, csak itt-ott túltolták kicsit...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.06. 18:35

rdaneelolivaw írta:De.
Középszar a VII, sosem tudtsm megnézni többször.
1x láttam... ez lesujtó.

Még egy Diznit is meg kell néznem 30x. ;)
Pedig jol remlett:




Phoebe írta:
Múlt héten láttam a SW 7-et. Egész jó volt. Tetszett a nyugdíjas románc. :D Finn idegesítő, a srác tehetségtelen, csak lihegni tud, de azt olyan szinten, hogy péklapáttal csapnám agyon. A csaj túl ügyes, ahhoz képest, hogy nem tud semmit az erőről. Az ellenállók vezetője és a Kylo-t alakító színészek jó választások voltak. Tetszett a látvány, nem volt csiricsáré, nekem olyan idegesítő logikai bakik sem tűntek fel, mint amiktől a korábbi 3 résznél téptem, a hajam. Szóval nekem egész pozitív élmény volt. Ja és nagyon tetszik az új kis gömbölyű robot. :D

rdaneelolivaw
Szerintem sem rossz.
A forgatókönyv és a történet olyan amilyen, azon tényleg reszelhettek volna.

Viszont a karakterek, a látványvilág szuper. Pont amilyennek kell lennie.
Látszik, hogy azért volt díszlet bőven, nemcsak CGI-s fos hátterek.
A koszos, olajos gépek, a szakadt cuccok, bőrdzsekik nekem ezek hiányoztak az előzménytrilógiából.
Ott minden szuper volt, kivéve a jedik, mert ők ugye zsákvászonból szőt ruhában járkáltak. Napersze. :)

Leilát kihagyhatták volna. Felesleges karakter lett.

BB8 pedig a legjobb. Ez egyértelmű.

.....


Itt azert sokkal pozitivabbnak tunik a velemenyed, aztan tovabbi hozzaszolasokban is vedted a filmet.
Ne ertsd felre, most nem az orrod ala akarom dorgolni, csak erdekes, hogy mikor kicsit jobban megemeszti, atgondolja az ember, mennyit tud valtozni a velemenye. En is szoktam igy lenni.

Egyebkent a latvanyvilagot illetoen teljesen egyetertek, az rendben volt. Egyszeruen a tortenet volt szanalmasan otlettelen es unalmas. Egyedul Han Solo meggyilkolasa volt egy igazi nagy momentum. Amit egyebkent 2 oraval mozi elott elspoilereztek anno...

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.12.06. 21:43

A VII-es epizód kizárólag a nosztalgiára épített. Engem pl nagyon elvitt amikor láttam, hiszen ez volt az első, melyet moziban néztem meg. Így hát libabőrös érzés volt, amikor elindult a főcím, és úgy az egész erre épített. Régi szereplők tűntek fel, régi legendák, stb. A következőben már nagyot kell alkotni, hogy megmaradjon az érdeklődés. Kell valami váratlan, valami egészen más, ami ebben a történetben nem olyan könnyű. Mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok, mit tudnak kihozni belőle.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.06. 21:48

Nincs baj a látvánnyal, elviszi.
De a történet szimpla ismétlése a SW IV-nek.
Ezért tartom középszarnak a filmet... azóta sem néztem meg, egyszer sem.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2017.12.08. 00:14

én megnéztem kb 3-4 hónapja, de bevallom, halvány dunsztom sincs, hogy miről szólt.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.08. 14:59

Szar lesz a VIII is szerintem...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.14. 23:22

Jo a film.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.15. 19:17

Na akkor ez megosztó lesz. :)
Egy régi barátom elképesztően nagy fan, még japán díszdobozos spec edition vhs is van a gyűjteményében. :)
Ő azt mondta, hogy ekkora szart még nem látott mint a 8-as.

De... szerinte a Baljós Árnyak jó, ergó Rokkó, neked hiszek inkább. :D

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.15. 19:32

rdaneelolivaw írta:Na akkor ez megosztó lesz. :)
Egy régi barátom elképesztően nagy fan, még japán díszdobozos spec edition vhs is van a gyűjteményében. :)
Ő azt mondta, hogy ekkora szart még nem látott mint a 8-as.

De... szerinte a Baljós Árnyak jó, ergó Rokkó, neked hiszek inkább. :D
Az a baj, hogy sokan valami olyat varnak ezektol a filmektol, mint amit akkor kaptunk, mikor az elso filmeket megneztuk.
Olyan hatast ugysem fog elerni soha. Es egybekent is, azok is tele voltak marhasagokkal. Adni kell eselyt neki, be kell ulni, es elvezni. En az elozo resz nezese kozben is jol ereztem magam, bar a halalcsillag no. 3-nal mar azert felrohogtem hangosan. Foleg mikor szetrobbantottak...nyilvan utolag mar rossznak ertekeltem, ahogy meg is ebeszeltuk. Nemreg neztem meg masodjara, es untam.

Ennel a filmnel viszont nem kell azon aggodni, hogy remake-et kapunk. Lehet, hogy sokaknak a bator megoldasok nem jottek be, es tul sok volt. De tobbet nem akarok mondani az egeszrol. En siman megneznem ujra, lehet, hogy haverokkal el is megyek 2 unnep kozott. Szerintem neked is be fog jonni, ha az elozonel nem tetszett, hogy tulzottan a biztosra mentek es lapos volt, otlettelen. Persze kozel sme tokeletes, nemi hianyerzetem volt is, de felulmulta a varakozasaimat.

Es egyebkent igen, ahogy olvasgatom a velemenyeket, tenyleg nagyon megoszto. De szerintem a legtobben hulyesegeken porognek, es mar eleve ugy ultek be a moziba, hogy ahol lehet, huzni fogjak a szajukat, semmi sem lett volna megfelelo. Ennek ellenere biztos vannak, akiknek tenyleg egyszeruen nem tetszik, azt is megertem, miert. Kivancsi leszek majd a velemenyedre.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.12.16. 18:33

Rocco írta:
Az a baj, hogy sokan valami olyat varnak ezektol a filmektol, mint amit akkor kaptunk, mikor az elso filmeket megneztuk.
Olyan hatast ugysem fog elerni soha. Es egybekent is, azok is tele voltak marhasagokkal. Adni kell eselyt neki, be kell ulni, es elvezni. En az elozo resz nezese kozben is jol ereztem magam, bar a halalcsillag no. 3-nal mar azert felrohogtem hangosan. Foleg mikor szetrobbantottak...nyilvan utolag mar rossznak ertekeltem, ahogy meg is ebeszeltuk. Nemreg neztem meg masodjara, es untam.

Ennel a filmnel viszont nem kell azon aggodni, hogy remake-et kapunk. Lehet, hogy sokaknak a bator megoldasok nem jottek be, es tul sok volt. De tobbet nem akarok mondani az egeszrol. En siman megneznem ujra, lehet, hogy haverokkal el is megyek 2 unnep kozott. Szerintem neked is be fog jonni, ha az elozonel nem tetszett, hogy tulzottan a biztosra mentek es lapos volt, otlettelen. Persze kozel sme tokeletes, nemi hianyerzetem volt is, de felulmulta a varakozasaimat.

Es egyebkent igen, ahogy olvasgatom a velemenyeket, tenyleg nagyon megoszto. De szerintem a legtobben hulyesegeken porognek, es mar eleve ugy ultek be a moziba, hogy ahol lehet, huzni fogjak a szajukat, semmi sem lett volna megfelelo. Ennek ellenere biztos vannak, akiknek tenyleg egyszeruen nem tetszik, azt is megertem, miert. Kivancsi leszek majd a velemenyedre.
Most jöttünk ki a moziból. Szerintem egy gagyi szar, csak így röviden. Gyerekes ostoba poénok + új kisállatok a gyerekeknek. Nagyon Disney.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.16. 19:26

Schumixx írta:Gyerekes ostoba poénok + új kisállatok a gyerekeknek. Nagyon Disney.
A Birodalom Visszavág is tele van lényekkel... (:taps

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.12.16. 19:32

rdaneelolivaw írta: A Birodalom Visszavág is tele van lényekkel... (:taps
Ennek a filmnek ahhoz semmi köze sincsen. Cukiróka cuki szőrgolyó. Amerikai akciófilmeket idéző viccek. Lehet hogy én vagyok már öreg ehhez, de nagyot csalódtam.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.16. 20:08

Schumixx írta:
rdaneelolivaw írta: A Birodalom Visszavág is tele van lényekkel... (:taps
Ennek a filmnek ahhoz semmi köze sincsen. Cukiróka cuki szőrgolyó. Amerikai akciófilmeket idéző viccek. Lehet hogy én vagyok már öreg ehhez, de nagyot csalódtam.
En tul tudtam lepni ezeken. A Birodalom Visszavagot is utaltak egy csomoan anno, ugy tudom. Aztan nezd meg mi lett belole.
Sejtettem, hogy megoszto lesz. Nekem akkor is sokkal jobban tetszett mint az Ep. 4 remake, vagy a prequel trilogia. Mondjuk a 3. abbol jo volt. Raadasul szerintem a legjobb szineszi teljesitmenyt lattuk szerintem osszessegeben. Mark Hamill nagyon jo volt. Adam Driver kurva jo, a tobbiek is jol teljesitenek. Nekem tetszett. Volt lelke a filmnek. Majd ha mindenki latta, leirom en is, hogy mik nem tetszettek benne.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.12.16. 20:42

Rocco írta: En tul tudtam lepni ezeken. A Birodalom Visszavagot is utaltak egy csomoan anno, ugy tudom. Aztan nezd meg mi lett belole.
Sejtettem, hogy megoszto lesz. Nekem akkor is sokkal jobban tetszett mint az Ep. 4 remake, vagy a prequel trilogia. Mondjuk a 3. abbol jo volt. Raadasul szerintem a legjobb szineszi teljesitmenyt lattuk szerintem osszessegeben. Mark Hamill nagyon jo volt. Adam Driver kurva jo, a tobbiek is jol teljesitenek. Nekem tetszett. Volt lelke a filmnek. Majd ha mindenki latta, leirom en is, hogy mik nem tetszettek benne.
A 3. Nekem is tetszett persze az se tökéletes. Az előzmény és a 7. Résszel kapcsolatban is egyetértek, arról is negatív volt a véleményem. Rogue one jó de annak is untam az elejét, csak az utolsó félóra nagyon felhozza. Itt a színészekkel nincs bajom nekem se, de nem tetszett a karakter pl. amit hamillnak megírtak és ami lukeból lett. Spoiler lenne most többet írni. Hajlok rá hogy velem van már a gond. Ha sw akkor még mindig szeretném magasan látni a lécet. Kiváncsi leszek a többiek véleményére.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.12.29. 18:35

SW8... Nekem túl sok volt a Disney, teljesen elrontotta a varázsát. Mondhatnám azt is, hogy a túl sok facepalm miatt lemaradtam a sztoriról. Ami amúgy nem olyan rossz, de én merésznek sem nevezném.
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.30. 14:28

maTTeus írta:SW8... Nekem túl sok volt a Disney, teljesen elrontotta a varázsát. Mondhatnám azt is, hogy a túl sok facepalm miatt lemaradtam a sztoriról. Ami amúgy nem olyan rossz, de én merésznek sem nevezném.
Mi lenne neked a meresz? Talan ha konkretan mindenki megdoglene a vegere?

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.12.30. 19:23

Rocco írta:
maTTeus írta:SW8... Nekem túl sok volt a Disney, teljesen elrontotta a varázsát. Mondhatnám azt is, hogy a túl sok facepalm miatt lemaradtam a sztoriról. Ami amúgy nem olyan rossz, de én merésznek sem nevezném.
Mi lenne neked a meresz? Talan ha konkretan mindenki megdoglene a vegere?
Ahhoz hogy válaszolni tudjak muszáj spoilereznem, úhgyhogy innentől az jön: :) Az, hogy mi merész és mi nem szerintem teljesen szubjektív, szóval ez csak az én véleményem. Pl sokan ilyennek mondják Luke karakterét, ugyanakkor én éppen erre számítottam a hetedik rész után. Mondhatni elég klisé is, hogy a nagy mesternek nem jön össze valami, aztán befordul és morcos vénember lesz... Hány film is szól erről? Egyébként ezzel nincs is baj, Mark Hamill elképesztően jól eljátszotta, holott állítólag nem is tetszett neki az irány. Ez a rész tetszett. A nagy fordulatok jó része várható volt. Amikor a végén a harmadik magányos kamikaze akciót akarták lenyomni már féltem, de aztán mégis megoldották, amivel még rosszabb lett. Ami talán tényleg merész volt benne az a Leia-féle "kirepülés", noha én inkább bénának nevezném, mintsem merésznek. Az, hogy Ren végül Snoke ellen fordul teljesen várható volt, ahogyan az is, hogy nem áll át, hiszen lesz ám egy kilencedik rész is, ami nem maradhat ellenség nélkül. Ami nekem merész lett volna, ha például ha a jó főszereplők közül bárkit ki mernek írni a sztoriból... Hát ez nem jött be. Ennek ellenére voltak benne nagy részek és igazán eltalált dolgok, de nekem nem állt össze egésszé. Szét volt tördelve a történet, a béna akciófilmes poénok na meg a gagyi disney-s elemek folyton kizökkentettek az igazi SW élmény alól. Már amikor kezdtem átélni a dolgot, menetrendszerűen jött valami amin csak a fejemet fogtam. Hosszabban is lehetne persze elemezni, de majd azt máskor, amikor már többen látták. Aztán vissza is kérdeznék, neked mi volt benne a merész? (nem fennhangon, hanem tényleg érdekel, mert lehet, hogy csak én vagyok fura, hogy hasonlót vártam, vagy nem eléggé figyeltem oda közben).
Kép

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2017.12.30. 20:09

maTTeus írta:
Ahhoz hogy válaszolni tudjak muszáj spoilereznem, úhgyhogy innentől az jön: :) Az, hogy mi merész és mi nem szerintem teljesen szubjektív, szóval ez csak az én véleményem. Pl sokan ilyennek mondják Luke karakterét, ugyanakkor én éppen erre számítottam a hetedik rész után. Mondhatni elég klisé is, hogy a nagy mesternek nem jön össze valami, aztán befordul és morcos vénember lesz... Hány film is szól erről? Egyébként ezzel nincs is baj, Mark Hamill elképesztően jól eljátszotta, holott állítólag nem is tetszett neki az irány. Ez a rész tetszett. A nagy fordulatok jó része várható volt. Amikor a végén a harmadik magányos kamikaze akciót akarták lenyomni már féltem, de aztán mégis megoldották, amivel még rosszabb lett. Ami talán tényleg merész volt benne az a Leia-féle "kirepülés", noha én inkább bénának nevezném, mintsem merésznek. Az, hogy Ren végül Snoke ellen fordul teljesen várható volt, ahogyan az is, hogy nem áll át, hiszen lesz ám egy kilencedik rész is, ami nem maradhat ellenség nélkül. Ami nekem merész lett volna, ha például ha a jó főszereplők közül bárkit ki mernek írni a sztoriból... Hát ez nem jött be. Ennek ellenére voltak benne nagy részek és igazán eltalált dolgok, de nekem nem állt össze egésszé. Szét volt tördelve a történet, a béna akciófilmes poénok na meg a gagyi disney-s elemek folyton kizökkentettek az igazi SW élmény alól. Már amikor kezdtem átélni a dolgot, menetrendszerűen jött valami amin csak a fejemet fogtam. Hosszabban is lehetne persze elemezni, de majd azt máskor, amikor már többen látták. Aztán vissza is kérdeznék, neked mi volt benne a merész? (nem fennhangon, hanem tényleg érdekel, mert lehet, hogy csak én vagyok fura, hogy hasonlót vártam, vagy nem eléggé figyeltem oda közben).
Sok mindennel egyetertek a leirtakbol, de nalam szerencsere a jo dolgok fele billent a merleg, es jo szajizzel tavoztam, valamint megemesztve is jo filmnek tartom. Amint lesz egy kis idom, valaszolok reszletesebben.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2017.12.31. 12:53

Tegnap találtam rá, aki még nem látta annak ajánlom:

http://www.imdb.com/title/tt3841424/

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.01.11. 15:24

Utolsó jedik már a Sithek bosszúja alá ment imdb-n és még csak fele annyian szavaztak rá.
Meglesz a baljós árnyak szintű 6,4-is szerintem.

Lezárt