Filmek

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.03. 09:36

High-End írta:
Phoebe írta:Mostanában gondolkodtam rajta, hogy nekem Di Caprio egy kicsit, nem is tudom, talán túl kimunkált. Teljesen korrekt alakításokat nyújt, de valahogy kb mintha minden filmjében ugyanazt látnám. Nagyon jó színész, de én nem tartom zseninek, ha hasonlítanom kellene valakihez akkor inkább eminens diák.
Nem értek egyet, a legzseniálisabb színész. Ki játszotta volna el így a wall streetet például?
azért ne legezzünk, de a legjobbak között van. nálam egyébként nem 1 és nem 2 filmjébe tartott mire kidolgozta magát a titanicos nyálgép kategóriából :)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.04.03. 10:01

Nigel írta:azért ne legezzünk, de a legjobbak között van. nálam egyébként nem 1 és nem 2 filmjébe tartott mire kidolgozta magát a titanicos nyálgép kategóriából :)
Előtte is voltak zseniális alalkításai, de az a Titanic minden szempontból szar volt. (:v

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.04.03. 10:42

High-End írta: Nem értek egyet, a legzseniálisabb színész. Ki játszotta volna el így a wall streetet például?
Senki nem mondta, hogy másnak kellett volna játszani. Én csak arról beszélek, hogy az én szememben nem egyedülálló, amit Di Caprio produkál. Nagyon jó színész, viszonylag sok filmben láttam, hoz egy állandó színvonalat, és talán pont emiatt, de nekem minden filmjében egyforma.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.04.03. 17:59

Szerintem ha csak bekapcsoljuk a TV-t, máris egy kitalált világba lépünk. Hiába a hús-vér ember, egyáltalán nem jelenti azt, hogy az a valóságról szól. Sőt, még rosszabb is, mert megtévesztő. Amikor leül valaki megnézni egy Fanatasyt, tudja, hogy ez egy fiktív dolog, hiszen egyértelmű. De más filmeknél könnyen lehet azt hinni, hogy igazi, közben teljesen irreális a történet. Nem fizikailag, inkább lelkileg. Ráadásul érzelmileg egy fiktív környezet akár valósabb is lehet, mint egy hétköznapi díszlet. Mondom ezt úgy, hogy nagyon nem szeretem a valóságtól látványban elrugaszkodott dolgokat.
Kép

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.04.03. 22:14

Phoebe írta:
High-End írta: Nem értek egyet, a legzseniálisabb színész. Ki játszotta volna el így a wall streetet például?
Senki nem mondta, hogy másnak kellett volna játszani. Én csak arról beszélek, hogy az én szememben nem egyedülálló, amit Di Caprio produkál. Nagyon jó színész, viszonylag sok filmben láttam, hoz egy állandó színvonalat, és talán pont emiatt, de nekem minden filmjében egyforma.
Ezt én is így látom.

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.04.04. 08:07

maTTeus írta:Szerintem ha csak bekapcsoljuk a TV-t, máris egy kitalált világba lépünk. Hiába a hús-vér ember, egyáltalán nem jelenti azt, hogy az a valóságról szól. Sőt, még rosszabb is, mert megtévesztő. Amikor leül valaki megnézni egy Fanatasyt, tudja, hogy ez egy fiktív dolog, hiszen egyértelmű. De más filmeknél könnyen lehet azt hinni, hogy igazi, közben teljesen irreális a történet. Nem fizikailag, inkább lelkileg. Ráadásul érzelmileg egy fiktív környezet akár valósabb is lehet, mint egy hétköznapi díszlet. Mondom ezt úgy, hogy nagyon nem szeretem a valóságtól látványban elrugaszkodott dolgokat.

pontosan, ezért van aztán hogy az emberek unják a valóságot és mindenféle meséket költenek. lásd az idióta f1es összeesküvés elméleteket.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.04.04. 09:48

Phoebe írta:
High-End írta: Nem értek egyet, a legzseniálisabb színész. Ki játszotta volna el így a wall streetet például?
Senki nem mondta, hogy másnak kellett volna játszani. Én csak arról beszélek, hogy az én szememben nem egyedülálló, amit Di Caprio produkál. Nagyon jó színész, viszonylag sok filmben láttam, hoz egy állandó színvonalat, és talán pont emiatt, de nekem minden filmjében egyforma.
Egyforma? Nagyon nem értek egyet. Clooney, Connery, McQueen, Eastwood, Fonda stb stb egyforma, de ő? :neem01

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.04. 09:57

High-End írta:Előtte is voltak zseniális alalkításai, de az a Titanic minden szempontból szar volt. (:v
Gilbert Grape

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.04.04. 10:40

High-End írta:
Egyforma? Nagyon nem értek egyet. Clooney, Connery, McQueen, Eastwood, Fonda stb stb egyforma, de ő? :neem01
Ha lenne időm biztos vagyok benne, hogy találnék totál azonos jeleneteket pl. a Szabadság útjaiból és a Wallstreetből, pedig totál más téma/karakter a kettő.

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.04.04. 11:55

carlos78 írta:
Alghar írta:
Lovecraft is egy full hülye volt, Tolkien is az...tudatlan barmok mindketten (:u
a másodikról tudom, hogy a gyűrűkúrát csinálta. na az is.. :D

ellenben nem mondtam hogy hülyék, barmok. csak szimplán nem nagyobb fantázia amit csinálnak, mint pl. más regényírók vagy forgatókönyvírók. nézni a moziban a kitalációikat meg főleg nem fantázia. nézed azt kész :D
ezek azoknak készülnek (inkább főleg íródnak), akiknek van fantáziájuk, képzelőerejük (tehát nem az unalmas embereknek). merthogy ezek nélkül valószínűleg tényleg unalmasak lennének ezek a történetek, mert ezek a sztorik igénylik, hogy a néző/olvasó bele tudja élni magát. nem véletlen, hogy a fantasyk nagy rajongói szerepjátékosok is egyben, amihez pedig aztán már tényleg rengeteg képzelőerő kell. nincs is ezzel semmi baj, nem mindenki alkalmas arra, hogy ilyen világokról olvasson. ők majd valami mást fognak olvasni/nézni. ám szerencsére van rá elegendő mennyiségű kereslet, így bizony az egész műfaj kivívta a létjogosultságát.

amúgy pont ma vettem meg az összes eddig megjelent tűz és jég dala (trónok harca) könyvet. már mindet olvastam korábban, de mindenképp a sajátomnak akartam tudni őket, ráadásul újra el is fogom olvasni mindet. lehet ezt a műfajt unalmasnak tartani, de egy igazi rajongó simán megveszi és örül, hogy végre megszerezte. (csak szólok, hogy az 5 könyv összesen 21000 HUF volt, bár lényegesen többre számítottam, és meg is adtam volna érte azt a többet)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.04.04. 12:07

Kamuro írta:nem mindenki alkalmas arra, hogy ilyen világokról olvasson. )
:D azt tuti. csak akit a nyolcszemű szkíta sasok trottyantottak ide a szaturnuszról, csak az értheti ezeket :D
igaz, ők meg az emberekkel nem boldogulnak általában, menekülnek a való világból, a nőktől, és főleg a sikertelenségből.. pedig szerintük ők a "nem unalmas" emberek, ugye.. :D hú de izgik.. :)

ha nő lennék, vagy üzleti partner, biztos egy ilyen férfit választanék :D :D :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2014.04.04. 12:12-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.04.04. 12:11

carlos78 írta:
Kamuro írta:nem mindenki alkalmas arra, hogy ilyen világokról olvasson. )
:D azt tuti. csak akit a nyolcszemű szkíta sasok trottyantottak ide a szaturnuszról, csak az értheti ezeket :D
igaz, ők meg az emberekkel nem boldogulnak általában, menekülnek a való világból, a nőktől, és főleg a sikertelenségből..
na ez sem igaz. az egyik legnagyobb fantasy fan (és egyik legjobb szerepjátékos mesélő is egyben) akit ismerek, megyei kick-box bajnok, valamint a való életben egy igazán karizmatikus személyiség. igazi vezéregyéniség, aki mindenkivel jól kijön.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.04.04. 12:13

Kamuro írta: na ez sem igaz. az egyik legnagyobb fantasy fan (és egyik legjobb szerepjátékos mesélő is egyben) akit ismerek, megyei kick-box bajnok, valamint a való életben egy igazán karizmatikus személyiség. igazi vezéregyéniség, aki mindenkivel jól kijön.
mesélő? :D :D hová fajult a világ? :D

(
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.04.04. 12:16

carlos78 írta:
Kamuro írta: na ez sem igaz. az egyik legnagyobb fantasy fan (és egyik legjobb szerepjátékos mesélő is egyben) akit ismerek, megyei kick-box bajnok, valamint a való életben egy igazán karizmatikus személyiség. igazi vezéregyéniség, aki mindenkivel jól kijön.
mesélő? :D :D hová fajult a világ? :D

(
látom, nem tudod miről van szó. nem is megyek bele. aki "éli" ezt a világot, az tudja, mennyit is ér egy igazán jó mesélő :hajra01
ám látom, sikerült megfognod a válaszom lényegi részét. (:v

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.04.04. 12:25

Kamuro írta: látom, nem tudod miről van szó. nem is megyek bele. aki "éli" ezt a világot, az tudja, mennyit is ér egy igazán jó mesélő :hajra01
ám látom, sikerült megfognod a válaszom lényegi részét. (:v
szeretem a jó mesélőket. pl. a Bronxi mesében a narrátort :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.04. 12:27

carlos78 írta:
Kamuro írta: na ez sem igaz. az egyik legnagyobb fantasy fan (és egyik legjobb szerepjátékos mesélő is egyben) akit ismerek, megyei kick-box bajnok, valamint a való életben egy igazán karizmatikus személyiség. igazi vezéregyéniség, aki mindenkivel jól kijön.
mesélő? :D :D hová fajult a világ? :D

(
fajult? nehogy azt hidd, hogy ez valami legújabb kori "hóbort"
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.04. 12:56

carlos78 írta:mesélő? :D :D hová fajult a világ? :D

(
Öcsém szokott ilyen szarságokkal foglalkozni, én valamikor beszálltam egy ilyen játékba - nem fogott meg -, ez kb. 20 éve volt.
El tudom képzelni, hogy egyeseknek ez az időrabló tevékenység tetszik, szerintem nincs is ezzel semmi baj.
Csajoknak nehéz megmagyarázni, pontosan mit is csinálnak (mi ez a tevékenység?), bár csaj szerepjátékost is ismerek. :D

Ezt a CYBERPUNK 2020 "okosságot" tolják, mondván mennyire jó. :)
Amikor elmagyarázta, hogy kb. mifán terem az a világ, mondtam neki, hogy ez mind szép és jó, nekem elég ha lemegyek este 22 órakkor sétálni a nyócba', ugyanaz a kombat zóna fogad ami a fejetekben van. :D

Egyébként számítógépen szerettem ilyen játékokkal játszani (pl. Bard's Tale I, II, III.), persze ma már nem játszom semmivel, csak a gyerekkel.
De nincs azzal baj ha valaki ezt a virágot öntözgeti.
Kibaszott időrabló, ez tény.
De most mennyivel jobb pl. a családfakutatás amit én csinálok? Jó... lehet egy fokkal értelmesebb, de ugyanúgy időzabáló.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.04.04. 13:51

carlos78 írta: a másodikról tudom, hogy a gyűrűkúrát csinálta. na az is.. :D

ellenben nem mondtam hogy hülyék, barmok. csak szimplán nem nagyobb fantázia amit csinálnak, mint pl. más regényírók vagy forgatókönyvírók. nézni a moziban a kitalációikat meg főleg nem fantázia. nézed azt kész :D

Bocsi, most tréfálsz a Gyűrűkúrával vagy tényleg a Beard-Kenney - számomra - szörnyűségre gondolsz?

carlos78 írta: :D azt tuti. csak akit a nyolcszemű szkíta sasok trottyantottak ide a szaturnuszról, csak az értheti ezeket :D
igaz, ők meg az emberekkel nem boldogulnak általában, menekülnek a való világból, a nőktől, és főleg a sikertelenségből.. pedig szerintük ők a "nem unalmas" emberek, ugye.. :D hú de izgik.. :)

ha nő lennék, vagy üzleti partner, biztos egy ilyen férfit választanék :D :D :D
Mindenki menekül a való világból, aki szereti a mesét? Akkor elég sok menekülö van.
Endének van egy zseniális meséje, a Végtelen történet. Lényege-tanítása: bárki elmehet Fantáziába, ám minden fantázia-kaland után elveszít egy valódi emléket. És aki nem keresi meg időben a visszautat, az emlékek híjján már meg sem találja, ott ragad Fantáziában.

Van néhány ismerősöm, akire illik a történet. De olyan is, akik vissza tudtak jönni. Ők nagyon nekem való emberek.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.04.04. 14:02

trutya írta:
carlos78 írta: mesélő? :D :D hová fajult a világ? :D

(
fajult? nehogy azt hidd, hogy ez valami legújabb kori "hóbort"
Mesélő mindig volt. És lesz is. Csak nem mindig így hívják. Regős, lantos, tanító, író,. színész, stb. Vagy tényleg mesélő, pl. kukoricafosztáskor. Marokkóban este a piacon ült egy csoport ember. Odamentem. Kiderült, hogy egy mesélő körül üldögélnek. A középkorú férfi tényleg mesét mondott, illetve előadott. Különböző hangon, különböző gesztusokkal. Nem értettem, hisz nem beszélek nyelvükön, de még én is elhallgattam egy darabig.

A szerepjátékoknál sem mindegy, hogy egy mesélő minlyen ötletesen bonyolítja a cselekményt.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.04. 14:26

Sánta Gepárd írta:
Mesélő mindig volt. És lesz is. Csak nem mindig így hívják. Regős, lantos, tanító, író,. színész, stb. Vagy tényleg mesélő, pl. kukoricafosztáskor. Marokkóban este a piacon ült egy csoport ember. Odamentem. Kiderült, hogy egy mesélő körül üldögélnek. A középkorú férfi tényleg mesét mondott, illetve előadott. Különböző hangon, különböző gesztusokkal. Nem értettem, hisz nem beszélek nyelvükön, de még én is elhallgattam egy darabig.

A szerepjátékoknál sem mindegy, hogy egy mesélő minlyen ötletesen bonyolítja a cselekményt.
Minden tiszteletem a tiéd hogy megpróbáltad, de neki ez falra hányt borsó.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.04. 14:55

Sánta Gepárd írta:Mindenki menekül a való világból, aki szereti a mesét? Akkor elég sok menekülö van.
Valójában jobb mint kocsmázni vagy drogozni.
A többség piál, ez egyértelmű... az is pont ilyen menekülés a valóság elől. :)

Ettől függetlenül én is totális időpocsékolásnak tartom ezt a dolgot.
De kártékonynak azért mégsem.
Szerintem az élet túl rövid, hogy ilyesmikkel foglalkozzunk.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.04.04. 15:18

rdaneelolivaw írta: Szerintem az élet túl rövid, hogy ilyesmikkel foglalkozzunk.
Még ennél is szürkébb lenne a világ ha mindenki így gondolná. Én így vélem.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.04.04. 16:07

rdaneelolivaw írta:
Sánta Gepárd írta:Mindenki menekül a való világból, aki szereti a mesét? Akkor elég sok menekülö van.
Valójában jobb mint kocsmázni vagy drogozni.
A többség piál, ez egyértelmű... az is pont ilyen menekülés a valóság elől. :)

Ettől függetlenül én is totális időpocsékolásnak tartom ezt a dolgot.
De kártékonynak azért mégsem.
Szerintem az élet túl rövid, hogy ilyesmikkel foglalkozzunk.
De mennyivel jobb!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.04. 16:34

Ó PERSZE! :D

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.04.04. 16:40

Magic írta:
Sánta Gepárd írta:
Mesélő mindig volt. És lesz is. Csak nem mindig így hívják. Regős, lantos, tanító, író,. színész, stb. Vagy tényleg mesélő, pl. kukoricafosztáskor. Marokkóban este a piacon ült egy csoport ember. Odamentem. Kiderült, hogy egy mesélő körül üldögélnek. A középkorú férfi tényleg mesét mondott, illetve előadott. Különböző hangon, különböző gesztusokkal. Nem értettem, hisz nem beszélek nyelvükön, de még én is elhallgattam egy darabig.

A szerepjátékoknál sem mindegy, hogy egy mesélő minlyen ötletesen bonyolítja a cselekményt.
Minden tiszteletem a tiéd hogy megpróbáltad, de neki ez falra hányt borsó.
nekem? "mellettetek" próbáltam kiállni - még úgy is, hogy én aztán pont leszarom a szerepjátszást.
Kép

Lezárt