Filmek

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.20. 11:21

High-End írta:Mindenkit féltve óvok tőle. :szom01


ezt sajnos én is megnéztem :( borzalmas.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.02.20. 11:31

High-End írta:Mindenkit féltve óvok tőle. :szom01


nagy Hot Fuzz-fan lévén, én azért tuti megnézem.
ráadásul olyan haverom is ajánlotta, akivel azért nagyjából egyezik az ízlésünk.
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.20. 11:41

trutya írta:Nagy Hot Fuzz-fan lévén, én azért tuti megnézem.
ráadásul olyan haverom is ajánlotta, akivel azért nagyjából egyezik az ízlésünk.
Az nem is volt annyira rossz, de ha ezen tudsz nevetni akár egyszer is, szólj. :szom01

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.20. 11:58

trutya írta:
High-End írta:Mindenkit féltve óvok tőle. :szom01


nagy Hot Fuzz-fan lévén, én azért tuti megnézem.
ráadásul olyan haverom is ajánlotta, akivel azért nagyjából egyezik az ízlésünk.
(:k

Simon Pegg filmjeinek kicsit sajátos humora van. Vagy szeretik vagy utálják. Én is az első táborba tartozom. (:i

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.20. 22:37

Lauda balesete. Valóság/Rush

Kép

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.20. 22:41

Magic írta:Lauda balesete. Valóság/Rush

Kép
Gyakorlatilag ez a film csucspontja, nana, hogy minden reszleteben lemodelleztek. Profi munka.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.21. 09:06

engem leginkább zavart az, hogy az autók mozgását egyértelműen számítógéppel modellezték... néhol úgy éreztem, hogy nem a fizika törvényei szerint mozogtak...

pl. nagyon zavart Lauda és Hunt első koccanása, mikor Lauda megpördült, valamelyik alsóbb kategóriában... természetellenesen mozgott, pördült, állt meg az autója... legalábbis nekem úgy tűnik...

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.21. 09:40

[quote="Magic (:k

Simon Pegg filmjeinek kicsit sajátos humora van. Vagy szeretik vagy utálják. Én is az első táborba tartozom. (:i[/quote]

Ha ebben a fosban egyetlen egy humormorzsát találsz, megemelem a kalapom.

Avatar
still
gokartos
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2014.01.05. 20:34

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: still » 2014.02.21. 09:51

High-End írta:
Ha ebben a fosban egyetlen egy humormorzsát találsz, megemelem a kalapom.
Márpedig jó filmjei vannak, csak érteni kell a humorát.

Shaun of the dead legjobb része:


Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.21. 10:08

t-oom írta:engem leginkább zavart az, hogy az autók mozgását egyértelműen számítógéppel modellezték... néhol úgy éreztem, hogy nem a fizika törvényei szerint mozogtak...

pl. nagyon zavart Lauda és Hunt első koccanása, mikor Lauda megpördült, valamelyik alsóbb kategóriában... természetellenesen mozgott, pördült, állt meg az autója... legalábbis nekem úgy tűnik...
Végre azt hittem csak én látom így. Ott durván kilógott a CGI lólába.
Basszus manapság egy videójáték trailer-ben jobban leanimálnak egy ilyen balesetet. Nemhogy egy hálivúdi filmben.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.21. 10:10

still írta:
High-End írta:
Ha ebben a fosban egyetlen egy humormorzsát találsz, megemelem a kalapom.
Márpedig jó filmjei vannak, csak érteni kell a humorát.

Shaun of the dead legjobb része:
Ez most humoros volt szerinted? De most tényleg...

Belenéztem a teljesbe a youtube-on és kiderült hogy már láttam és semmi nem maradt meg belőle. (:v

bertone

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.21. 10:22

Magic írta:
t-oom írta:engem leginkább zavart az, hogy az autók mozgását egyértelműen számítógéppel modellezték... néhol úgy éreztem, hogy nem a fizika törvényei szerint mozogtak...

pl. nagyon zavart Lauda és Hunt első koccanása, mikor Lauda megpördült, valamelyik alsóbb kategóriában... természetellenesen mozgott, pördült, állt meg az autója... legalábbis nekem úgy tűnik...
Végre azt hittem csak én látom így. Ott durván kilógott a CGI lólába.
Basszus manapság egy videójáték trailer-ben jobban leanimálnak egy ilyen balesetet. Nemhogy egy hálivúdi filmben.
Most én is mondjam azt, hogy "végre..."? (:v

Nekem nem csak ott, de számos már F1-es jelenetben is az jutott eszembe, hogy ezt egy akármilyen játékkal jobban megcsinálták volna. Nekem nagyon lehangoló volt némelyik jelenet emiatt.

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.02.21. 10:37

Magic írta:Lauda balesete. Valóság/Rush

Kép
pont tegnap este jutottam odáig, hogy megnézzem ezt a filmet. nagyon ütős volt! nem is reméltem, hogy ilyen jó film lett!
(és legalább megmagyarázza, hogy miért nem szimpatikus nekem lauda)

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.21. 13:51

Magic írta:
t-oom írta:engem leginkább zavart az, hogy az autók mozgását egyértelműen számítógéppel modellezték... néhol úgy éreztem, hogy nem a fizika törvényei szerint mozogtak...

pl. nagyon zavart Lauda és Hunt első koccanása, mikor Lauda megpördült, valamelyik alsóbb kategóriában... természetellenesen mozgott, pördült, állt meg az autója... legalábbis nekem úgy tűnik...
Végre azt hittem csak én látom így. Ott durván kilógott a CGI lólába.
Basszus manapság egy videójáték trailer-ben jobban leanimálnak egy ilyen balesetet. Nemhogy egy hálivúdi filmben.
egyről beszélünk... olykor a gagyiság határát súrolták.... kb., mikor visszanézem egy-egy megmozdulásom az F1 2013-ban... kb. ott mozognak így az autók.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.02.21. 13:52

bertone írta:
Magic írta: Végre azt hittem csak én látom így. Ott durván kilógott a CGI lólába.
Basszus manapság egy videójáték trailer-ben jobban leanimálnak egy ilyen balesetet. Nemhogy egy hálivúdi filmben.
Most én is mondjam azt, hogy "végre..."? (:v

Nekem nem csak ott, de számos már F1-es jelenetben is az jutott eszembe, hogy ezt egy akármilyen játékkal jobban megcsinálták volna. Nekem nagyon lehangoló volt némelyik jelenet emiatt.
(:k

pontosan ezért volt csalódás számomra a film... HD minőség ide vagy oda...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.02.21. 14:20

Nigel írta:
High-End írta:Mindenkit féltve óvok tőle. :szom01


ezt sajnos én is megnéztem :( borzalmas.
Hát Én vagy fél éve néztem angolul. Hatalmas :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.02.24. 20:22

vollebak írta:Most néztem meg én is a Captain Phillipst. A hétszentségit, de kemény film volt ez lélektani szempontból.

Ha csak egy fiktív forgatókönyv lett volna is simán jó, de hogy végig azon kattogott az agyam, hogy ez a Richard Phillip élő, lélegző, hús-vér ember, aki átélte az egészet, hát pokoli. Elképzelni sem tudom, hogy a fenébe lehet kibírni egy ilyen szitut ép ésszel, utána leküzdeni a poszttraumás stresszt, visszatérni a mindennapi életbe, a családhoz. Éjszaka aludni, visszatérni a munkába utána és dolgozni menni megint minden nap, egyedül sétálni az utcán ... Szörnyű. Hogy dögölne meg az összes terrorista, bankrabló, kalóz, akik képesek embereket így bántani és megnyomorítani pszichésen akár egy életre is.
ttem a film megnézését, de ezek után tuti a közeljövőben sort kerítek rá.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.25. 11:33

eniksz írta:
vollebak írta:Most néztem meg én is a Captain Phillipst. A hétszentségit, de kemény film volt ez lélektani szempontból.

Ha csak egy fiktív forgatókönyv lett volna is simán jó, de hogy végig azon kattogott az agyam, hogy ez a Richard Phillip élő, lélegző, hús-vér ember, aki átélte az egészet, hát pokoli. Elképzelni sem tudom, hogy a fenébe lehet kibírni egy ilyen szitut ép ésszel, utána leküzdeni a poszttraumás stresszt, visszatérni a mindennapi életbe, a családhoz. Éjszaka aludni, visszatérni a munkába utána és dolgozni menni megint minden nap, egyedül sétálni az utcán ... Szörnyű. Hogy dögölne meg az összes terrorista, bankrabló, kalóz, akik képesek embereket így bántani és megnyomorítani pszichésen akár egy életre is.
ttem a film megnézését, de ezek után tuti a közeljövőben sort kerítek rá.
A legnagyobb értéke a filmnek, hogy hiszed/tudod, hogy ez tényleg így volt.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.02.25. 12:12

High-End írta:
A legnagyobb értéke a filmnek, hogy hiszed/tudod, hogy ez tényleg így volt.
Akárhányszor eszembe jut a film mindíg felidegelem magam azon hogy Tom Hanks ezért az alakításért még csak jelölést se kapott. :pf03

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.25. 12:37

High-End írta:

A legnagyobb értéke a filmnek, hogy hiszed/tudod, hogy ez tényleg így volt.

nem egészen, igaz történet az alap, de amit a filmben bemutatnak azt sokan kritizálják. pl a legénységnek volt pár tagja akik szerint philips nem volt ekkora hős. pl nem tartotta a partoktól megadott távolságot, a filmben meg pont az ellenkezője van, miszerint messzebb ment mint kérték :) + nem haverkodott egyik kalózzal sem (kiscsávó) mint ahogy azt a film bemutatja... utána lehet olvasgatni.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.25. 12:51

Nigel írta:
High-End írta:

A legnagyobb értéke a filmnek, hogy hiszed/tudod, hogy ez tényleg így volt.

nem egészen, igaz történet az alap, de amit a filmben bemutatnak azt sokan kritizálják. pl a legénységnek volt pár tagja akik szerint philips nem volt ekkora hős. pl nem tartotta a partoktól megadott távolságot, a filmben meg pont az ellenkezője van, miszerint messzebb ment mint kérték :) + nem haverkodott egyik kalózzal sem (kiscsávó) mint ahogy azt a film bemutatja... utána lehet olvasgatni.
Annyira nem jó film... :mosoly:

Nigel
gokartos
Hozzászólások: 367
Csatlakozott: 2014.01.30. 10:40
Mi vagy?: Mansell

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel » 2014.02.25. 15:15

szerintem az utóbbi 1-2 év egyik legjobb filmje, persze ez csak az én véleményem. nagyon rég izgultam már így a főhősért, szereplőkért. az agyatlan akciófilmek a fülemen folynak ki. pl red2-ből 3 percet bírtam :)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.02.25. 19:51

Kamuro írta: (és legalább megmagyarázza, hogy miért nem szimpatikus nekem lauda)
és ez azt is megmagyarázza, miért szimpatikus neked Kimi.. :D

nekem könnyű volt választani a kényelmes életet eldobó, tudást felhalmozó, vérprecíz küzdő és a tehetséges, de tehetségét messze nem kihasználó, önmagának parancsolni nem tudó lusta amatőr közül.. :)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.01. 10:22

"Igazán jól esik hogy az emberek az interneten azt szeretnék hogy megnyerjem az oscar-t. De hogy őszinte legyek, én azért csinálom ezt mert szeretem. Nem azért hogy díjjakat nyerjek." Leonardo DiCaprio

:mosoly:

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.03.03. 10:04

Ahogy sejtettem . Se Leo nem kapott Oscar-t se a Wall Street Farkasa. (:j
A Gatsby elvitte mindkét jelölést, részeredmény.
Vicc...

Lezárt