Filmek

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2020.12.22. 09:40

A Queens Gambit minisorozatot érdemes bepróbálni, szerintem az egyik legjobb idei sorozat
Anya Taylor-Joy pedig piszok jó színésznő
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.12.22. 12:10

rdaneelolivaw írta:
2020.12.22. 08:48
Schumixx írta:
2020.12.22. 08:35
Mandalorian 2. évadot nézte még valaki?
Szerintem egész jó lett. :)
3 részt láttam eddig.
Az biztos, hogy ehhez képest amit az egész estés filmekben műveltek az szánalmas, megbocsáthatatlan.

De ezt a lassú vonulatot csak sorozatban lehet így kibontani, ma már filmben nem.
Mi már a végére értük. Én magamtól nem biztos, hogy néztem volna tovább, de képes voltam ilyen áldozatot hozni. :D Az első évad eleje tetszett, behúzott a sejtelmes hangulat, a lassúság is jól állt az epizódoknak, de annyira lassan haladt a főszál, hogy elkezdtem unni, minden újabb bolygót és akciót csak tölteléknek éreztem, ami nem viszi előrébb a történetet.

Aztán folytatódott a második évad, az első pár rész megint olyan volt mintha egy random sorozat filler epizódjait nézném, de amikor elkezdett a főszál is haladni visszatért az érdeklődésem, szerintem az évad vége jól sikerült.

Nekem alapvetően 3 problémám van ezzel a sorozattal. Az egyik, hogy szerintem nem mindig találták el jól az arányt a töltelék és a fő story között, nekem sok volt az üresjárat, aminél csak azt éreztem, hogy arra kell, hogy kitöltse az évadot, de igazából a cselekményt nem viszi előrébb.

Főleg a második évadban éreztem sok öncélú cukiskodást. Értem én, hogy a zöld pikachut el kell juttatni A-ból B-be, és ez a fő történet, de nagyon ki tudott zökkenteni, amikor ment az akció, aztán közben zöldike gügyögött, büfizett, aranyoskodott, kaptam róla egy indokolatlan közelit, mert milyen cuki. Amúgy tényleg az, de döntsük már el melyik korosztálynak készül a sorozat.

Nekem a főhős sisak nélkül iszonyat kiábrándító, egyáltalán nem jön át az a karakter, mint sisakban. Kb. mintha egy szobafestő-mázolót néznék páncélban.

Én egyébként el tudok szórakozni az új három SW részen is, szerintem voltak bennük ígéretes dolgok, viszont érezni, hogy nem volt egy egységes koncepció, hogy hova akarják kifuttatni a történetet, a befejező rész visszalépés volt a másodikhoz képest, a Palpatin vonal kimondottan légbőlkapottnak és gagyinak tűnt.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2020.12.22. 16:54

idarpidi írta:
2020.12.22. 09:40
A Queens Gambit minisorozatot érdemes bepróbálni, szerintem az egyik legjobb idei sorozat
Anya Taylor-Joy pedig piszok jó színésznő
még ennyit a sorozathoz:
Polgár Judittal beszélgetett a Vezércsel főszereplője, aki a sorozat előtt soha nem sakkozott
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2020.12.23. 12:44

Schumixx írta:
2020.12.22. 08:35
Mandalorian 2. évadot nézte még valaki?
Szerintem egész jó lett. :)
Karácsonyra tartogatom az utolsó rész megnézését. ;)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.03.23. 18:13

Nézi valaki a Drive to survive 3. évadot? Még nem értem a végére, de leírnám a benyomásaimat.

A hatás kedvéért, most már konkrétan pályán történt eseményeket hamisít meg a Netflix. Norris és az egyik Racing Point ütközése, úgy van összevágva, mintha Sainzzal ütközött volna, és utána őt küldte volna el a fenébe. Felfűztek egy teljes részt, az állítólagos Sainz - Norris ellentétre, csak épp anyag nem volt hozzá...

Látszik, hogy néhány dupla hétvégén zavarták le szinte az egész évad felvételét, így pl. a török esőkáosz kimaradt, Russell beugrása kimaradt, sőt úgy alapból Russell.

Természetesen kellett megint egy Ricciardo-s rész, nem mintha túl sok érdekes történt volna vele, és túl sok újat sem tudtunk meg róla, azon kívül, hogy vidám és eladható. Kezd unalmas lenni.

A Haas a világ ellen szál, természetesen most sem maradt ki, viszont egyértelműen kiderült, hogy mindkét új versenyző szerződtetése, csak a pénz miatt történt (annyira ez sem újdonság).

Úgy alapból a legtöbb rész a Renault, Racing Point, McLaren, Haas négyesre van felfűzve.

Will Buxton még mindig rohadt irritáló.

Ami pozitívum, hogy kb. 2,5 évad után rájöttek, hogy létezik az Alfa Romeo is, így egy kicsit velük is foglalkoztak, kapott pár percet Kimi és valamivel többet Giovinazzi is.

Az is jó, hogy több időt kapott a Mercedes és a Ferrari is. A Ferraris rész egész jó volt, jól bemutatta mennyire le van szabályozva, hogy szerencsétlen versenyzők mit mondhatnak és tehetnek. Konkrétan elhangzott ilyen, hogy nem poénkodhatnak az interjúk alatt, mert a csapatnak rosszul megy. Üdítő volt látni, hogy Vettel, egyre jobban tesz ezekre a dolgokra. Szemre Leclerc is tanult tőle ezen téren. :)

Valahol azt olvastam, hogy a Gasly győzelem sem lesz az évadban, ez szerencsére bekerült, hülyék lettek volna, ha kihagyják. Kvyat továbbra sem létezik, még olyan kontextusban sem, hogy bucira veri a csapattársa. :D

Szerintem több értelme lenne, ha mindenhol forgatnának és abból összeraknának valamit, mint ennek, hogy előre kitalálják mit akarnak megmutatni és váratlan dolgokról lemaradnak (lásd Russell beugrása). Nem mondom, hogy nem szórakoztató ez a cucc, de egyre kevesebb benne a mélység, inkább a bulvár irányába tart.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2021.03.23. 18:43-kor.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.03.23. 18:35

Phoebe írta:
2021.03.23. 18:13
Nézi valaki a Drive to survive 3. évadot? Még nem értem a végére, de leírnám a benyomásaimat.

A hatás kedvéért, most már konkrétan pályán történt eseményeket hamisít meg a Netflix. Norris és az egyik Racing Point ütközése, úgy van összevágva, mintha Sainzzal ütközött volna, és utána őt küldte volna el a fenébe. Felfűztek egy teljes részt, az állítólagos Sainz - Norris ellentétre, csak épp anyag nem volt hozzá...

Látszik, hogy néhány dupla hétvégén zavarták le szinte az egész évad felvételét, így pl. a török esőkáosz kimaradt, Russell beugrása kimaradt, sőt úgy alapból Russell.

Természetesen kellett megint egy Ricciardo-s rész, nem mintha túl sok érdekes történt volna vele, és túl sok újat sem tudtunk meg róla, azon kívül, hogy vidám és eladható. Kezd unalmas lenni.

A Haas a világ ellen szál, természetesen most sem maradt ki, viszont egyértelműen kiderült, hogy mindkét új versenyző szerződtetése, csak a pénz miatt történt (annyira ez sem újdonság).

Úgy alapból a legtöbb rész a Renault, Racing Point, McLare, Haas négyesre van felfűzve.

Will Buxton még mindig rohadt irritáló.

Ami pozitívum, hogy kb. 2,5 évad után rájöttek, hogy létezik az Alfa Romeo is, így egy kicsit velük is foglalkoztak, kapott pár percet Kimi és valamivel többet Giovinazzi is.

Az is jó, hogy több időt kapott a Mercedes és a Ferrari is. A Ferraris rész egész jó volt, jól bemutatta mennyire le van szabályozva, hogy szerencsétlen versenyzők mit mondhatnak és tehetnek. Konkrétan elhangzott ilyen, hogy nem poénkodhatnak az interjúk alatt, mert a csapatnak rosszul megy. Üdítő volt látni, hogy Vettel, egyre jobban tesz ezekre a dolgokra. Szemre Leclerc is tanult tőle ezen téren. :)

Valahol azt olvastam, hogy a Gasly győzelem sem lesz az évadban, ez szerencsére bekerült, hülyék lettek volna, ha kihagyják. Kvyat továbbra sem létezik, még olyan kontextusban sem, hogy bucira veri a csapattársa. :D

Szerintem több értelme lenne, ha mindenhol forgatnának és abból összeraknának valamit, mint ennek, hogy előre kitalálják mit akarnak megmutatni és váratlan dolgokról lemaradnak (lásd Russell beugrása). Nem mondom, hogy nem szórakoztató ez a cucc, de egyre kevesebb benne a mélység, inkább a bulvár irányába tart.
Szia!

Gyakorlatilag 3 nap alatt lezavartam. Valahol egyet értek veled, kicsit egysíkú a sorozat. Több színfalak mögötti infót vártam volna, de azért nézhető. A hatás kedvéért mindent bedobnak, ezerszer visszatértünk Silverstoneba, Ausztriába, stb. Na de arra jó volt, hogy kezdjek ráhangolódni.

A McLarennek van egy Youtub sorozata (Unboxed) én azt szoktam várni a futamok után vagy jelentősebb eseményeket követően. Nem tudom, hogy a többi csapat csinál-e ilyet, vagy hasonlót?
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.23. 21:13

Phoebe írta:
2021.03.23. 18:13
Nézi valaki a Drive to survive 3. évadot? Még nem értem a végére, de leírnám a benyomásaimat.

A hatás kedvéért, most már konkrétan pályán történt eseményeket hamisít meg a Netflix. Norris és az egyik Racing Point ütközése, úgy van összevágva, mintha Sainzzal ütközött volna, és utána őt küldte volna el a fenébe. Felfűztek egy teljes részt, az állítólagos Sainz - Norris ellentétre, csak épp anyag nem volt hozzá...

Látszik, hogy néhány dupla hétvégén zavarták le szinte az egész évad felvételét, így pl. a török esőkáosz kimaradt, Russell beugrása kimaradt, sőt úgy alapból Russell.

Természetesen kellett megint egy Ricciardo-s rész, nem mintha túl sok érdekes történt volna vele, és túl sok újat sem tudtunk meg róla, azon kívül, hogy vidám és eladható. Kezd unalmas lenni.

A Haas a világ ellen szál, természetesen most sem maradt ki, viszont egyértelműen kiderült, hogy mindkét új versenyző szerződtetése, csak a pénz miatt történt (annyira ez sem újdonság).

Úgy alapból a legtöbb rész a Renault, Racing Point, McLaren, Haas négyesre van felfűzve.

Will Buxton még mindig rohadt irritáló.

Ami pozitívum, hogy kb. 2,5 évad után rájöttek, hogy létezik az Alfa Romeo is, így egy kicsit velük is foglalkoztak, kapott pár percet Kimi és valamivel többet Giovinazzi is.

Az is jó, hogy több időt kapott a Mercedes és a Ferrari is. A Ferraris rész egész jó volt, jól bemutatta mennyire le van szabályozva, hogy szerencsétlen versenyzők mit mondhatnak és tehetnek. Konkrétan elhangzott ilyen, hogy nem poénkodhatnak az interjúk alatt, mert a csapatnak rosszul megy. Üdítő volt látni, hogy Vettel, egyre jobban tesz ezekre a dolgokra. Szemre Leclerc is tanult tőle ezen téren. :)

Valahol azt olvastam, hogy a Gasly győzelem sem lesz az évadban, ez szerencsére bekerült, hülyék lettek volna, ha kihagyják. Kvyat továbbra sem létezik, még olyan kontextusban sem, hogy bucira veri a csapattársa. :D

Szerintem több értelme lenne, ha mindenhol forgatnának és abból összeraknának valamit, mint ennek, hogy előre kitalálják mit akarnak megmutatni és váratlan dolgokról lemaradnak (lásd Russell beugrása). Nem mondom, hogy nem szórakoztató ez a cucc, de egyre kevesebb benne a mélység, inkább a bulvár irányába tart.
abszolút egyetértek, egyre kevésbé érdekes számomra is.
a felénél tartunk kb, de a ricciardos-Renaultos rész kifejezetten szar, unalmas lett szerintem, és csakugyan egyre több a hamisítás/sorrend megvariálása/helyszínek felcserélése. vagy csak eddig nem tűnt ez fel (bár ezt kétlem, feltűnt volna :) ) a Bottasos rész sem volt túl nagy szám, pláne, hogy beállították, emkkora győzelmet aratott és hogy visszavágott Haminak, miközben saját magát lőtte lábon a néger a rajtpróbájával...
a Ferraris rész okés volt, érdekes volt látni tényleg ahogy Vettel egyre jobban beleszart a dologba. a Gaslys rész is elment, bár nekem már őt túlzottan az egymagam a világ ellen gyereknek állítják be.
én mondjuk egy picit simán foglalkoztam volna a holtszezon/leállás alatti eseményekkel, nyilván ott nem forgatott a Netflix, de azért belevághatták volna, ki hogyan kezelte a helyzetet, a pilóták frontján is.

egyfajta hangulatfokozásnak oké, bár csak csütörtökig fog érdekelni - pénteken már az élő közvetítésre tapadok :)
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.03.23. 21:22

Annyit korrigálnék, hogy épp az utolsó előtti részt nézzük (Bahrein - Grosjean). Forgattak a dupla hétvégén Bahrein-ben, így tényleg érthetetlen, hogy Russell története, hogy nem érte el az ingerküszöböt.

Ezt pedig nézzétek el nekem, de az is vicces, hogy a Grosjean balesetben és utána a Stroll balesetben is benne volt Kvyat, annyit sem ért a dolog, hogy megkérdezzék mit érzett. Talán csak az egyik rádiózását vágták be.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.23. 22:22

Phoebe írta:
2021.03.23. 21:22
Annyit korrigálnék, hogy épp az utolsó előtti részt nézzük (Bahrein - Grosjean). Forgattak a dupla hétvégén Bahrein-ben, így tényleg érthetetlen, hogy Russell története, hogy nem érte el az ingerküszöböt.

Ezt pedig nézzétek el nekem, de az is vicces, hogy a Grosjean balesetben és utána a Stroll balesetben is benne volt Kvyat, annyit sem ért a dolog, hogy megkérdezzék mit érzett. Talán csak az egyik rádiózását vágták be.
a Gaslys részben benne volt Kvyat is - ruhákat próbált az elején. még meztelen felsőtesttel is láthattad ;) :D
én inkább a Hülkenberges beugrós szálat hiányoltam, őt aztán tényleg meg sem említették, talán egy silverstone-i snitten látszott a képe a boxfalon, vagy ilyesmi.
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.03.23. 22:34

trutya írta:
2021.03.23. 22:22
Phoebe írta:
2021.03.23. 21:22
Annyit korrigálnék, hogy épp az utolsó előtti részt nézzük (Bahrein - Grosjean). Forgattak a dupla hétvégén Bahrein-ben, így tényleg érthetetlen, hogy Russell története, hogy nem érte el az ingerküszöböt.

Ezt pedig nézzétek el nekem, de az is vicces, hogy a Grosjean balesetben és utána a Stroll balesetben is benne volt Kvyat, annyit sem ért a dolog, hogy megkérdezzék mit érzett. Talán csak az egyik rádiózását vágták be.
a Gaslys részben benne volt Kvyat is - ruhákat próbált az elején. még meztelen felsőtesttel is láthattad ;) :D
én inkább a Hülkenberges beugrós szálat hiányoltam, őt aztán tényleg meg sem említették, talán egy silverstone-i snitten látszott a képe a boxfalon, vagy ilyesmi.
Tudom, volt vagy 30 mp, egyébként meg már láttam, ennél kevesebb ruhában is. :D Igaz a Hülkenberges beugrások is kimaradtak. Bahrein nem lehetett azért egyszerű, mert azt tényleg fel lehetett Perezre is építeni. De Russell teljesítménye, aztán ahogy bukta a győzelmet, az nem nagyon volt kidomborítva, épp csak megemlítették.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.24. 07:49

Phoebe írta:
2021.03.23. 22:34
trutya írta:
2021.03.23. 22:22

a Gaslys részben benne volt Kvyat is - ruhákat próbált az elején. még meztelen felsőtesttel is láthattad ;) :D
én inkább a Hülkenberges beugrós szálat hiányoltam, őt aztán tényleg meg sem említették, talán egy silverstone-i snitten látszott a képe a boxfalon, vagy ilyesmi.
Tudom, volt vagy 30 mp, egyébként meg már láttam, ennél kevesebb ruhában is. :D Igaz a Hülkenberges beugrások is kimaradtak. Bahrein nem lehetett azért egyszerű, mert azt tényleg fel lehetett Perezre is építeni. De Russell teljesítménye, aztán ahogy bukta a győzelmet, az nem nagyon volt kidomborítva, épp csak megemlítették.
tudom, tudom, persze :)

a Gaslys résznek először csak a címét látva (the comeback kid) simán azt hittem, hogy Hülkenbergről fog szólni
Kép

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.03.24. 21:48

Egyetértek veletek, ez az irány szerintem zsákutca, bár lehet az usánkában harapnak rá, jobban mint a mekis burgerre...
Két másik irányba is elvihetnék pedig. Vannak ezek a versenyzőkkel elutazós, úgymond otthoni, bensőséges felvételek (Bottasnál toooo much :D), meg amikor egy adott versenyt mutatnak meg (próbálnak) azzal, hogy a rádiózásból bevágnak pár részletet meg 1-2 előzés, stb. de igazából sokszor káoszba megy át az egész szerintem. És végig eközött a két irány közt tartják úgy, hogy egyikből sem kapunk igazán eleget.
Vagy profibban kellene bemutatni a pályán és paddockban történteket, háttérinfókkal, bennfentesek megszólaltatásával. Ezt is meg lehetne oldani drámaian és izgalmasan tálalva, még Buxton "game on" "gloves off between them" bemondásai és hatalmasra tágult szemei nélkül is...
Vagy lehetne a másik vonalon vinni, a személyesebb életükbe betekintést engedő irányba, bár valószínűleg ezt a legtöbb versenyző nem szeretné/engedné. ;) Nem tudom na, de ennek így eléggé kommersz szaga van és lassan már a drámai aláfestés és Günter sem tud segíteni rajta.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.03.25. 16:45

KisVadász írta:
2021.03.24. 21:48
Egyetértek veletek, ez az irány szerintem zsákutca, bár lehet az usánkában harapnak rá, jobban mint a mekis burgerre...
Két másik irányba is elvihetnék pedig. Vannak ezek a versenyzőkkel elutazós, úgymond otthoni, bensőséges felvételek (Bottasnál toooo much :D), meg amikor egy adott versenyt mutatnak meg (próbálnak) azzal, hogy a rádiózásból bevágnak pár részletet meg 1-2 előzés, stb. de igazából sokszor káoszba megy át az egész szerintem. És végig eközött a két irány közt tartják úgy, hogy egyikből sem kapunk igazán eleget.
Vagy profibban kellene bemutatni a pályán és paddockban történteket, háttérinfókkal, bennfentesek megszólaltatásával. Ezt is meg lehetne oldani drámaian és izgalmasan tálalva, még Buxton "game on" "gloves off between them" bemondásai és hatalmasra tágult szemei nélkül is...
Vagy lehetne a másik vonalon vinni, a személyesebb életükbe betekintést engedő irányba, bár valószínűleg ezt a legtöbb versenyző nem szeretné/engedné. ;) Nem tudom na, de ennek így eléggé kommersz szaga van és lassan már a drámai aláfestés és Günter sem tud segíteni rajta.
Günter a legjobb a szereplők közül, talán még Ciril
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.03.25. 17:50

Megértem a kritikákat, teljesen jogos a részetekről. Az egész már az első szezontól fűszerezett hollywoodi rudi. Van egy elsőre megírt menetrend és forgatókönyv a forgatásról. Az egészet megtoszta most a covid és a megvariált versenynaptár. Egy amúgy önmagában rohadt unalmas évadot, amit simán nyert a Mercedes, kellett valami izgivé varázsolni.
Az hogy egy adott futamon kiket követnek testközelből előre le van egyeztetve. Ebből kifolyólag sokszor megvan miből kell főzni (mondjuk ez nem magyarázat arra, miért manipulálják megtörténteket) és abból hozzák ki a könnyen fogyasztható epizódokat. Az átlag nézőnek ez kell. Fél- vagy teljesen meztelen férfi testeket meg halál közeli élményeket várnak. A Rush is erről szólt :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.03.25. 18:18

Nigel Hill írta:
2021.03.25. 17:50
Megértem a kritikákat, teljesen jogos a részetekről. Az egész már az első szezontól fűszerezett hollywoodi rudi. Van egy elsőre megírt menetrend és forgatókönyv a forgatásról. Az egészet megtoszta most a covid és a megvariált versenynaptár. Egy amúgy önmagában rohadt unalmas évadot, amit simán nyert a Mercedes, kellett valami izgivé varázsolni.
Az hogy egy adott futamon kiket követnek testközelből előre le van egyeztetve. Ebből kifolyólag sokszor megvan miből kell főzni (mondjuk ez nem magyarázat arra, miért manipulálják megtörténteket) és abból hozzák ki a könnyen fogyasztható epizódokat. Az átlag nézőnek ez kell. Fél- vagy teljesen meztelen férfi testeket meg halál közeli élményeket várnak. A Rush is erről szólt :D
Na jó, azért a Rush magasan jobb film, mint amilyen sorozat a Netflixes.. Nálam az a kategória, hogy ahányszor elcsípem, nem tudom otthagyni. Legalább 10x, ha nem többször láttam, és nem Chris Hemsworth bájgúnárkodása miatt. :D

Persze utánaolvasva, zavaró kicsit, hogy kiszínezték és kreáltak egy nem létező konfliktust a két versenyző között, de egy szórakoztató és szerintem a sorozatnál azért mélyebb film lett. Daniel Brühl ráadásul szuper Lauda volt.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.25. 20:00

na, bármilyen is lett a sorozat, legalább egy fél másodpercre én is benne voltam :)
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.03.25. 20:11

trutya írta:
2021.03.25. 20:00
na, bármilyen is lett a sorozat, legalább egy fél másodpercre én is benne voltam :)
Ne fogd vissza magad, hol is?
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.25. 20:15

Redbull írta:
2021.03.25. 20:11
trutya írta:
2021.03.25. 20:00
na, bármilyen is lett a sorozat, legalább egy fél másodpercre én is benne voltam :)
Ne fogd vissza magad, hol is?
(:n
Kép
(a bal oldalon, az oszlop mögött sisakban)
Giovinazzi táblatartó emberkéje áll mellettem a fehér esőkabátban. ő is szerepelt a giovinazzis-schumacheres részben egy kicsit. jó arc volt, együtt néztük a monitorján a versenyt, adott a csokijából is :D
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.03.25. 20:29

De jó, gratulálok!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.03.25. 20:35

Phoebe írta:
2021.03.25. 18:18
Nigel Hill írta:
2021.03.25. 17:50
Megértem a kritikákat, teljesen jogos a részetekről. Az egész már az első szezontól fűszerezett hollywoodi rudi. Van egy elsőre megírt menetrend és forgatókönyv a forgatásról. Az egészet megtoszta most a covid és a megvariált versenynaptár. Egy amúgy önmagában rohadt unalmas évadot, amit simán nyert a Mercedes, kellett valami izgivé varázsolni.
Az hogy egy adott futamon kiket követnek testközelből előre le van egyeztetve. Ebből kifolyólag sokszor megvan miből kell főzni (mondjuk ez nem magyarázat arra, miért manipulálják megtörténteket) és abból hozzák ki a könnyen fogyasztható epizódokat. Az átlag nézőnek ez kell. Fél- vagy teljesen meztelen férfi testeket meg halál közeli élményeket várnak. A Rush is erről szólt :D
Na jó, azért a Rush magasan jobb film, mint amilyen sorozat a Netflixes.. Nálam az a kategória, hogy ahányszor elcsípem, nem tudom otthagyni. Legalább 10x, ha nem többször láttam, és nem Chris Hemsworth bájgúnárkodása miatt. :D

Persze utánaolvasva, zavaró kicsit, hogy kiszínezték és kreáltak egy nem létező konfliktust a két versenyző között, de egy szórakoztató és szerintem a sorozatnál azért mélyebb film lett. Daniel Brühl ráadásul szuper Lauda volt.
Igen..

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.03.25. 20:44

trutya írta:
2021.03.25. 20:15


Kép
(a bal oldalon, az oszlop mögött sisakban)
Giovinazzi táblatartó emberkéje áll mellettem a fehér esőkabátban. ő is szerepelt a giovinazzis-schumacheres részben egy kicsit. jó arc volt, együtt néztük a monitorján a versenyt, adott a csokijából is :D
Akkor Te nem csak a magyar futamon szoktál szerepet vállalni? Mit is csinálsz pontosan, ha ott vagy? Persze csak ha nem titok... :D

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.03.25. 20:58

Phoebe írta:
2021.03.25. 18:18
Nigel Hill írta:
2021.03.25. 17:50
Megértem a kritikákat, teljesen jogos a részetekről. Az egész már az első szezontól fűszerezett hollywoodi rudi. Van egy elsőre megírt menetrend és forgatókönyv a forgatásról. Az egészet megtoszta most a covid és a megvariált versenynaptár. Egy amúgy önmagában rohadt unalmas évadot, amit simán nyert a Mercedes, kellett valami izgivé varázsolni.
Az hogy egy adott futamon kiket követnek testközelből előre le van egyeztetve. Ebből kifolyólag sokszor megvan miből kell főzni (mondjuk ez nem magyarázat arra, miért manipulálják megtörténteket) és abból hozzák ki a könnyen fogyasztható epizódokat. Az átlag nézőnek ez kell. Fél- vagy teljesen meztelen férfi testeket meg halál közeli élményeket várnak. A Rush is erről szólt :D
Na jó, azért a Rush magasan jobb film, mint amilyen sorozat a Netflixes.. Nálam az a kategória, hogy ahányszor elcsípem, nem tudom otthagyni. Legalább 10x, ha nem többször láttam, és nem Chris Hemsworth bájgúnárkodása miatt. :D

Persze utánaolvasva, zavaró kicsit, hogy kiszínezték és kreáltak egy nem létező konfliktust a két versenyző között, de egy szórakoztató és szerintem a sorozatnál azért mélyebb film lett. Daniel Brühl ráadásul szuper Lauda volt.
Zseniális volt.
Én csak arra utaltam hogy az alapkoncepció ugyanaz. A két műfaj persze más.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.25. 21:50

KisVadász írta:
2021.03.25. 20:44
trutya írta:
2021.03.25. 20:15


Kép
(a bal oldalon, az oszlop mögött sisakban)
Giovinazzi táblatartó emberkéje áll mellettem a fehér esőkabátban. ő is szerepelt a giovinazzis-schumacheres részben egy kicsit. jó arc volt, együtt néztük a monitorján a versenyt, adott a csokijából is :D
Akkor Te nem csak a magyar futamon szoktál szerepet vállalni? Mit is csinálsz pontosan, ha ott vagy? Persze csak ha nem titok... :D
magyarok szoktak menni mindenfelé :) néhány éve adódott egy ilyen lehetőség, hogy a Red Bull Ringre is kijárjunk.
igazából jóval többet voltam már ott mint a Hungaroringen, legalábbis dolgozni...
nemcsak F1, hanem MotoGP, DTM, ELMS, TCR Europe, stb... ami jön és kell ember.
ami eddig kimaradt de kurvára szeretném, az ADAC GT Masters.
2020-ban nagyjából az egyetlen pozitívum az volt, hogy a nyáron két hónap alatt voltam 3 Forma1-en meg két Moto GP-n...
no meg bakancslistás egy Spa-i 24 órás... adig nem döglök meg amíg oda ki nem jutok :)))

pályabírók vagyunk; zászlózás, beavatkozás, ami éppen a feladat. kisebb eseményeken zászlóhoz jutunk, nagyobbakon általában a beavatkozás marad.
itt konkrétan a boxutcában nagyjából semmi dolgunk nem volt, csak álltunk és néztünk, meg a szemetet szedtük össze amit szétdobáltak esetleg (nem a szerelők hanem leginkább az arra járó VIP-k vagy bárki). voltak poroltók, szükség esetén oltani kellett volna, meg egy olyan volt hogy valami szerelő lábára rátolták a kocsit, ott segítettem letolni.
a dögöket is oda hozták a boxutca végébe, onnan szoktuk áttolni a parc fermébe még.
persze idén semerre máshova nem mehettél, bármilyen másik évben kurva jó buli lett volna a boxutca. mondjuk így is érdekes volt, sosem voltam még eddig, de azért a pályán zajló akciókat jobban szeretem.
én ennél közelebb úgyse jutok ehhez a világhoz, szóval meg kell becsülni, imádom is :)
Kép

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.03.25. 22:13

trutya írta:
2021.03.25. 21:50


magyarok szoktak menni mindenfelé :) néhány éve adódott egy ilyen lehetőség, hogy a Red Bull Ringre is kijárjunk.
igazából jóval többet voltam már ott mint a Hungaroringen, legalábbis dolgozni...
nemcsak F1, hanem MotoGP, DTM, ELMS, TCR Europe, stb... ami jön és kell ember.
ami eddig kimaradt de kurvára szeretném, az ADAC GT Masters.
2020-ban nagyjából az egyetlen pozitívum az volt, hogy a nyáron két hónap alatt voltam 3 Forma1-en meg két Moto GP-n...
no meg bakancslistás egy Spa-i 24 órás... adig nem döglök meg amíg oda ki nem jutok :)))

pályabírók vagyunk; zászlózás, beavatkozás, ami éppen a feladat. kisebb eseményeken zászlóhoz jutunk, nagyobbakon általában a beavatkozás marad.
itt konkrétan a boxutcában nagyjából semmi dolgunk nem volt, csak álltunk és néztünk, meg a szemetet szedtük össze amit szétdobáltak esetleg (nem a szerelők hanem leginkább az arra járó VIP-k vagy bárki). voltak poroltók, szükség esetén oltani kellett volna, meg egy olyan volt hogy valami szerelő lábára rátolták a kocsit, ott segítettem letolni.
a dögöket is oda hozták a boxutca végébe, onnan szoktuk áttolni a parc fermébe még.
persze idén semerre máshova nem mehettél, bármilyen másik évben kurva jó buli lett volna a boxutca. mondjuk így is érdekes volt, sosem voltam még eddig, de azért a pályán zajló akciókat jobban szeretem.
én ennél közelebb úgyse jutok ehhez a világhoz, szóval meg kell becsülni, imádom is :)
Wow, ez tök jól hangzik és gratula hozzá! Meg szorítok, hogy minden széria a zsebben legyen! 🤞
És egy kicsit talán irigyellek is. :lol:

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Filmek

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.03.25. 22:18

Netflix után szabadon...

Kép

(:u

Lezárt