Magyar oktatás

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.10.11. 10:07

Bár csak Dani jelezte, szerintem is elfér egy ilyen topik.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.11. 13:36

Át lehet tenni ide azokat a hsz-eket? :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.19. 12:37

2 hónapot vártunk egy részképességzavar-tesztre. (állami szervezésű, természetesen)
Ma odamentünk, majd közölték velünk, hogy ide csak súlyos beszédhibával küzdő gyerekekkel foglalkoznak, nem is értik mi mit keresünk itt. :o :D

Előzőleg a jelenlegi ált iskola igazgatója ajánlott a kerületben egy másik osztályt (másik iskolában), ahol csökkentett létszámban foglalkoznak részképesség zavaros gyerekekkel. (1-2. osztályban járnak ide, majd őket is visszateszik a korábbi általános iskoláikba, korábbi osztályaikba)
Mint kiderült ez az osztály sem az amire az igazgatónő gondolt, itt is súlyos beszédhibás gyerekekkel foglalkoznak. (szintén XI. ker.)

Nade... miután odamentünk, a csaj mégis elbeszélgetett a gyerekkel ha már itt vagyunk.
Csak egy szövegértési teszt volt, a nő szerint a gyerek 11-12 éves szinten van szövegértésben. (:u

Tényleg lassan nem tudom mit gondoljak az egészről.
De nagyon úgy tűnik = marad a MISZTIKUS KERT. (:u (:u

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.10.19. 18:58

rdaneelolivaw írta:
2018.10.19. 12:37
2 hónapot vártunk egy részképességzavar-tesztre. (állami szervezésű, természetesen)
Ma odamentünk, majd közölték velünk, hogy ide csak súlyos beszédhibával küzdő gyerekekkel foglalkoznak, nem is értik mi mit keresünk itt. :o :D

Előzőleg a jelenlegi ált iskola igazgatója ajánlott a kerületben egy másik osztályt (másik iskolában), ahol csökkentett létszámban foglalkoznak részképesség zavaros gyerekekkel. (1-2. osztályban járnak ide, majd őket is visszateszik a korábbi általános iskoláikba, korábbi osztályaikba)
Mint kiderült ez az osztály sem az amire az igazgatónő gondolt, itt is súlyos beszédhibás gyerekekkel foglalkoznak. (szintén XI. ker.)

Nade... miután odamentünk, a csaj mégis elbeszélgetett a gyerekkel ha már itt vagyunk.
Csak egy szövegértési teszt volt, a nő szerint a gyerek 11-12 éves szinten van szövegértésben. (:u

Tényleg lassan nem tudom mit gondoljak az egészről.
De nagyon úgy tűnik = marad a MISZTIKUS KERT. (:u (:u
Ez most nagy divat az iskolában, hogy a tanár kimondja a gyerekről ilyen vagy olyan "diszes" meg kell vizsgálni. Nagyobbik fiamnál általánosban nem merült fel ez a kérdés, de gimiben a magyar tanár javasolta a vizsgálatát. Első évben nem foglalkoztunk vele, gyerek mindig úgy jött haza, hogy már megint mondta a tanár menjen vizsgálatra. Második év vége felé kicsit kezdett elegem lenni a dologból, mondtam oké menjünk. Ha mást nem legalább érettségin a helyesírását nem veszik figyelembe könnyebb dolga lesz. Utána jártam a dolognak, kiderült, hogy a tanárnak kell valami javaslatot írni és avval mehetünk csak vizsgálatra. Gyerek elmondta a tanárnak, hogy kell a javaslat. Ahogyan ti adtatok nekem javaslatot úgy a tanár is. Utána egy büdös szó nem esett arról, hogy a gyereket meg kell vizsgáltatni. Akkor ez most hogy van?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.21. 10:08


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.28. 14:27

Halloween leszívárgott az iskolákba is.
Fogalmam sincs mi a fasznak ezt bármilyen eseménybe beletenni... közünk nincs hozzá.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.10.28. 14:38

rdaneelolivaw írta:
2018.10.28. 14:27
Halloween leszívárgott az iskolákba is.
Fogalmam sincs mi a fasznak ezt bármilyen eseménybe beletenni... közünk nincs hozzá.
Na es? Van aki a kereszteny unnepekrol erzi azt hogy koze nincs hozza.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.10.28. 14:50

Nálunk is volt anno elsősorban az angolosoknak, de mehetett bárki. Angolszász kultúra része, a nyelvoktatásnak meg elvileg része a kultúra megismerése is. Németeseknek Márton-nap volt, de oda is mehetett bárki. Szerintem ezzel így pont nincs semmi gond.
A humanoid virágoskertet, vagy mi a rákot azóta se tudom hova tenni.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.10.28. 15:15

Krisztián írta:
2018.10.28. 14:50
Nálunk is volt anno elsősorban az angolosoknak, de mehetett bárki. Angolszász kultúra része, a nyelvoktatásnak meg elvileg része a kultúra megismerése is. Németeseknek Márton-nap volt, de oda is mehetett bárki. Szerintem ezzel így pont nincs semmi gond.
A humanoid virágoskertet, vagy mi a rákot azóta se tudom hova tenni.
Jah, nalunk nemet nemzetisegi suli kotelezo tantargy a nepismeret es a Marton napi unnepseg is. Pedig kozunk nincs hozza, nem vagyunk nemetek. Na de mit veszit a gyerek ha megismeri ezt is, ahogy a helloweent is? Semmit.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.10.28. 17:31

Helloween az a zenekar.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.10.28. 17:46

Jadrina írta:
2018.10.28. 15:15
Krisztián írta:
2018.10.28. 14:50
Nálunk is volt anno elsősorban az angolosoknak, de mehetett bárki. Angolszász kultúra része, a nyelvoktatásnak meg elvileg része a kultúra megismerése is. Németeseknek Márton-nap volt, de oda is mehetett bárki. Szerintem ezzel így pont nincs semmi gond.
A humanoid virágoskertet, vagy mi a rákot azóta se tudom hova tenni.
Jah, nalunk nemet nemzetisegi suli kotelezo tantargy a nepismeret es a Marton napi unnepseg is. Pedig kozunk nincs hozza, nem vagyunk nemetek. Na de mit veszit a gyerek ha megismeri ezt is, ahogy a helloweent is? Semmit.
Nem is kell ehhez németnek lenni. Szombathelyen pl. garantálom minden iskolában nagy Márton napi ünnepet tartanak. (Aki esetleg nem tudná, miről beszélek annak: http://szentmarton.martinus.hu/szent-marton-elete )A Halloween viszont egy szarság. Ugyanolyan szarság, mint a Valentin nap. Semmi hagyománya nálunk. Álláspontom szerint mindkettőt a kereskedők nyomták fel ennyire. Hiszen jól esik nekik karácsony előtt másfél hónappal, és karácsony meg húsvét között is kb. fél úton egy rakás bevétel a sok ilyenkor szokásos gagyi áruból. Én egyikben sem veszek részt, mert mindkettőt nagy ívben leszarom.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.10.28. 17:50

Laci:))

Itt a wellness szakloban is Halloween napok vannak. Rohejes, bar engem nem zavar es nyilvan Panna is kifesteti majd magat

En magas ivben teszek erre

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.10.28. 18:15

Bandee írta:
2018.10.28. 17:50
Laci:))

Itt a wellness szakloban is Halloween napok vannak. Rohejes, bar engem nem zavar es nyilvan Panna is kifesteti majd magat

En magas ivben teszek erre
Pedig tudtommal csak október 31-én éjjel kellene, hogy az legyen. Nem?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.10.28. 18:20

En is ugy tudom.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.10.28. 18:21

Lancelot írta:
2018.10.28. 17:46
Jadrina írta:
2018.10.28. 15:15


Jah, nalunk nemet nemzetisegi suli kotelezo tantargy a nepismeret es a Marton napi unnepseg is. Pedig kozunk nincs hozza, nem vagyunk nemetek. Na de mit veszit a gyerek ha megismeri ezt is, ahogy a helloweent is? Semmit.
Nem is kell ehhez németnek lenni. Szombathelyen pl. garantálom minden iskolában nagy Márton napi ünnepet tartanak. (Aki esetleg nem tudná, miről beszélek annak: http://szentmarton.martinus.hu/szent-marton-elete )A Halloween viszont egy szarság. Ugyanolyan szarság, mint a Valentin nap. Semmi hagyománya nálunk. Álláspontom szerint mindkettőt a kereskedők nyomták fel ennyire. Hiszen jól esik nekik karácsony előtt másfél hónappal, és karácsony meg húsvét között is kb. fél úton egy rakás bevétel a sok ilyenkor szokásos gagyi áruból. Én egyikben sem veszek részt, mert mindkettőt nagy ívben leszarom.
A Valentin-nap évszázadokkal ezelőtt is létezett már Európában, és Magyarországon is, vallási ünnepként, bár nálunk kevésbé volt elterjedve, és nem alakult ki hozzá népszokás. De a Szent Bálint-nap mindig is létezett.
Azt persze lehet mondani, hogy ezeket a kereskedelmi láncok tolják, de a karácsonyt és a húsvétot nem? Mégis van mindkettőnek ettől független része. A halloween és a Valentin-nap se erről szól, sőt. Szerintem egyik se produkál szabad szemmel látható bevételnövekedést, ellentétben pl. a Black Friday-el. Na az tényleg semmi másról nem szól, nincs mögötte semmi, csak egy kereskedelmi fogás egy hónappal karácsony előtt. Az emberek meg birkák.
De ha már itt tartunk, szerintem a mindenszentek és a halottak napja mögött is nagyobb üzlet van, mint egy halloween mögött. Csak gondolj bele, mennyi mécsest adnak el csak ezért. Persze, az egy nagyon szép szokás, és nincs is baj azzal, hogy ilyenkor extra mennyiségű mécsest árulnak, de ha lenne egy boltom, sztem inkább utaznék ebben, mint a halloweenben. Talán abban más a kettő, hogy a halottak napja esetében a kereslet csinálta a kínálatot, a halloween esetében meg a kínálathoz próbálnak keresletet találni... de nem nehéz kitalálni, hogy a kettőből melyik lehet sikeresebb.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.10.28. 18:48

Lancelot írta:
2018.10.28. 17:46
Jadrina írta:
2018.10.28. 15:15


Jah, nalunk nemet nemzetisegi suli kotelezo tantargy a nepismeret es a Marton napi unnepseg is. Pedig kozunk nincs hozza, nem vagyunk nemetek. Na de mit veszit a gyerek ha megismeri ezt is, ahogy a helloweent is? Semmit.
Nem is kell ehhez németnek lenni. Szombathelyen pl. garantálom minden iskolában nagy Márton napi ünnepet tartanak. (Aki esetleg nem tudná, miről beszélek annak: http://szentmarton.martinus.hu/szent-marton-elete )A Halloween viszont egy szarság. Ugyanolyan szarság, mint a Valentin nap. Semmi hagyománya nálunk. Álláspontom szerint mindkettőt a kereskedők nyomták fel ennyire. Hiszen jól esik nekik karácsony előtt másfél hónappal, és karácsony meg húsvét között is kb. fél úton egy rakás bevétel a sok ilyenkor szokásos gagyi áruból. Én egyikben sem veszek részt, mert mindkettőt nagy ívben leszarom.
Oke de akkor sincs a Marton nap unneplesenek hagyomanya nalunk par eve jott be ez is. Ha gonosz akarok lenni azt mondanam igy akarjak eladni a libakat mert kulonben senki nem eszi.
Masreszt ha megnezed az osi hitvilagot sokkal inkabb jellemzo a halottakat orommel unnepelni, mint szomorusaggal.
Nem vagyok benne biztos, hogy lelektanilag is nem lenne jobb ha ilyenkor unnepelnenk azt hogy szeretteink jo helyre kerultek, mint sajnaltatnank magunkat. Talan konnyebb lenne feldolgozni.
Alapvetoen rossznak tartom a halalhoz valo hozzaallasunkat.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.10.28. 19:30

Jadrina írta:
2018.10.28. 18:48
Oke de akkor sincs a Marton nap unneplesenek hagyomanya nalunk par eve jott be ez is.
?
Szent Márton a szülőföldjének, Magyarországnak is védőszentje, ami több tényezőből ered. Egyrészt a hagyomány szerint Márton a pannonhalmi várhegy mellett született 316-ban vagy 317-ben. (Ez a magyarázata annak is, hogy a pannonhalmi bencés monostort és a bazilikáját Szent Mártonnak szentelték, bár a XX. században bebizonyosodott, hogy Márton szülőhelye a mai Szombathellyel azonos.) Másrészt a középkorban a tours-i püspök a királyi hatalom, a királyság védőszentjévé vált, így Szent István király a lázadó Koppány elleni csatájában az ő támogatását kérte. A győzelem után Márton az Árpád-ház, majd a magyar királyok patrónusa, és Magyarország védőszentje lett

nezd majd meg, mennyi szentmarton kozseg van magyar teruleten, az ujbort is martonnapon szabad eloszor csapra verni - szerintem volt itt hagyomany szugyig.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.10.28. 19:32

Krisztián írta:
2018.10.28. 18:21
A Valentin-nap évszázadokkal ezelőtt is létezett már Európában, és Magyarországon is, vallási ünnepként, bár nálunk kevésbé volt elterjedve, és nem alakult ki hozzá népszokás. De a Szent Bálint-nap mindig is létezett.
igen, de kapasbol mondok legalabb egy tucat szentet, akit jobban hypoltak ;)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.10.28. 19:39

mudd írta:
2018.10.28. 19:32
Krisztián írta:
2018.10.28. 18:21
A Valentin-nap évszázadokkal ezelőtt is létezett már Európában, és Magyarországon is, vallási ünnepként, bár nálunk kevésbé volt elterjedve, és nem alakult ki hozzá népszokás. De a Szent Bálint-nap mindig is létezett.
igen, de kapasbol mondok legalabb egy tucat szentet, akit jobban hypoltak ;)
persze, nem véletlenül írtam oda, hogy kevésbé volt elterjedve, de ha önmagában arról van szó, hogy mióta van Valentin-nap Magyarországon --> több száz éve létezik, bár a népi jellege valóban újkeletű
de hát minden hagyomány volt egyszer újdonság

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.10.28. 19:42

mudd írta:
2018.10.28. 19:30
Jadrina írta:
2018.10.28. 18:48
Oke de akkor sincs a Marton nap unneplesenek hagyomanya nalunk par eve jott be ez is.
?
Szent Márton a szülőföldjének, Magyarországnak is védőszentje, ami több tényezőből ered. Egyrészt a hagyomány szerint Márton a pannonhalmi várhegy mellett született 316-ban vagy 317-ben. (Ez a magyarázata annak is, hogy a pannonhalmi bencés monostort és a bazilikáját Szent Mártonnak szentelték, bár a XX. században bebizonyosodott, hogy Márton szülőhelye a mai Szombathellyel azonos.) Másrészt a középkorban a tours-i püspök a királyi hatalom, a királyság védőszentjévé vált, így Szent István király a lázadó Koppány elleni csatájában az ő támogatását kérte. A győzelem után Márton az Árpád-ház, majd a magyar királyok patrónusa, és Magyarország védőszentje lett

nezd majd meg, mennyi szentmarton kozseg van magyar teruleten, az ujbort is martonnapon szabad eloszor csapra verni - szerintem volt itt hagyomany szugyig.
Kifejezetten arra gondoltam, hogy az ilyen szinten valo megunneplese par eve "divat" csak. Gondolom itt arra hogy a vendeglokben ilyenor csak libat kapsz es az uzlezek is ezzel vannak tele. Persze ez az osszes unnepre jellemzo eluzletesedes eredmenye.
Szomszed falu Szentmarton ott termeszetesen unnepeltek de nalunk kb 7-8 eve eledt ujja a hagyomany.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.10.29. 18:14

dani, asszem megvan, hogy kell megtorpedozni a misztikus kertet (mar ha jol emlekszem a reszletekre) : gender! a fiuk novenyek, a lanyok mittomen. fiu/lany csoportositas, hogy ki mi legyen abszolute megengedhetetlen! ennyi.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.10.29. 18:25

Jadrina írta:
2018.10.28. 15:15
Krisztián írta:
2018.10.28. 14:50
Nálunk is volt anno elsősorban az angolosoknak, de mehetett bárki. Angolszász kultúra része, a nyelvoktatásnak meg elvileg része a kultúra megismerése is. Németeseknek Márton-nap volt, de oda is mehetett bárki. Szerintem ezzel így pont nincs semmi gond.
A humanoid virágoskertet, vagy mi a rákot azóta se tudom hova tenni.
Jah, nalunk nemet nemzetisegi suli kotelezo tantargy a nepismeret es a Marton napi unnepseg is. Pedig kozunk nincs hozza, nem vagyunk nemetek. Na de mit veszit a gyerek ha megismeri ezt is, ahogy a helloweent is? Semmit.
Unokahúgoméknál is nagy Márton napi ünnepség van. Német iskola, legyen.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.10.29. 18:28

Jadrina írta:
2018.10.28. 19:42
mudd írta:
2018.10.28. 19:30

?
Szent Márton a szülőföldjének, Magyarországnak is védőszentje, ami több tényezőből ered. Egyrészt a hagyomány szerint Márton a pannonhalmi várhegy mellett született 316-ban vagy 317-ben. (Ez a magyarázata annak is, hogy a pannonhalmi bencés monostort és a bazilikáját Szent Mártonnak szentelték, bár a XX. században bebizonyosodott, hogy Márton szülőhelye a mai Szombathellyel azonos.) Másrészt a középkorban a tours-i püspök a királyi hatalom, a királyság védőszentjévé vált, így Szent István király a lázadó Koppány elleni csatájában az ő támogatását kérte. A győzelem után Márton az Árpád-ház, majd a magyar királyok patrónusa, és Magyarország védőszentje lett

nezd majd meg, mennyi szentmarton kozseg van magyar teruleten, az ujbort is martonnapon szabad eloszor csapra verni - szerintem volt itt hagyomany szugyig.
Kifejezetten arra gondoltam, hogy az ilyen szinten valo megunneplese par eve "divat" csak. Gondolom itt arra hogy a vendeglokben ilyenor csak libat kapsz es az uzlezek is ezzel vannak tele. Persze ez az osszes unnepre jellemzo eluzletesedes eredmenye.
Szomszed falu Szentmarton ott termeszetesen unnepeltek de nalunk kb 7-8 eve eledt ujja a hagyomany.
A Márton napi liba (irodalmi elemektől eltekintve) az én életemben nagyjából a hatvanas évek közepén bukkant fel. Igaz, máriaremetei volt a fél család...

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: mudd » 2018.10.29. 18:38

Sánta Gepárd írta:
2018.10.29. 18:28
A Márton napi liba (irodalmi elemektől eltekintve) az én életemben nagyjából a hatvanas évek közepén bukkant fel. Igaz, máriaremetei volt a fél család...
ugy tudom, hogy az osz vegi liba (es egyeb hizott szarnyas) zabalas a romai korba nyulik vissza.
irodalmi emlek - nem lehet veletlen, hogy belekerult az irodalomba. amugy meg: inkabb kapjak epegorcsot a marton napi libatol, mint agyfaszt a valentin-naptol (:v

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Magyar oktatás

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.10.29. 19:01

mudd írta:
2018.10.29. 18:14
dani, asszem megvan, hogy kell megtorpedozni a misztikus kertet (mar ha jol emlekszem a reszletekre) : gender! a fiuk novenyek, a lanyok mittomen. fiu/lany csoportositas, hogy ki mi legyen abszolute megengedhetetlen! ennyi.
(:u (:u (:u

Lezárt