Gasztronómiai rajongói klub

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Gasztronómiai rajongói klub

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.08.21. 19:45

Redbull írta:
2020.08.20. 13:59
Hozzád hasonlóan én is nagyon szeretem a gombát. Felénk, az alföldön szegfű gombának hívják. Gyerek koromban sokat szedtem belőle a város (Sarkad) széli legelőről.
Amióta Nógrádban lakunk keveset gombászok, szegfű,gomba is kevés akad a környékünkön, Pásztón.
A júliusi nagy esőzések következtében itt a Mátrában is bő gombatermés volt. Egyik barátunktól tetemes mennyiségű vargányát kaptunk. Hát az valami fenséges. Csináltam is belőle pörköltet, levest és a sültekhez is szoktam tenni egy keveset.
Minden esetre jó hogy írtál a gombáról.
(:k
Ó, a vargánya is kedvencem. Isteni az íze. :mosoly: (:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Gasztronómiai rajongói klub

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.08.21. 20:23

Lancelot írta:
2020.08.21. 19:44

Őzlábgomba. Tyű, van errefelé egy hely. Egy ritka akácos. No, amikor őzlábgomba szezon van az egy mesebeli tájjá változik. Tudod te is mekkorára meg tud nőni egy őzlábgomba. A kifejlettek akkorák, mint egy mini napernyő. A fejlődésben lévők meg csodálatos kövér hasú hengerek.No, annak az erdőnek az alja tele van velük. Kaszálni lehetne. Nagyon sokat szedtünk már ott, és isteni kajákat lehet belőle készíteni. Öröm vele a konyhában dolgozni. Csak vigyázni kell vele, mert különösen hamar tönkremegy hűtőben is feldolgozás nélkül.

Csorgott a nyálam, míg a juhtúróval töltött gomba receptjét olvastam. Tuti ki fogom próbálni. :mosoly: (:j
Igen ismerem, a kifejlettet és a fejlődésben lévőt is, én egyébként jobban szerettem az utóbbit, csak dobverőnek hívtuk otthon. Örülök, hogy adtam egy jó ötletet. :)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Gasztronómiai rajongói klub

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2020.08.22. 08:59

Phoebe írta:
2020.08.21. 20:23

Igen ismerem, a kifejlettet és a fejlődésben lévőt is, én egyébként jobban szerettem az utóbbit, csak dobverőnek hívtuk otthon. Örülök, hogy adtam egy jó ötletet. :)
Hosszabb ideje figyelem gasztronómiai témában a hozzászólásaidat. Respektállak! Nagyon figyelemre méltó, amiket e témában írsz. Kedvemre való konyhai jártasságról tanúskodik. Irigylem is emiatt a párodat.

(:n :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Gasztronómiai rajongói klub

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.12. 10:27

Közeli rokonságban a kislányok süni és ló marcipánt rendeltek a tortára. Kb. 3 óra és néhány ősz hajszál... :D A marcipánt kakaóporral színeztem.

Kép

Kép

Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Gasztronómiai rajongói klub

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.12. 11:27

Phoebe írta:
2021.10.12. 10:27
Közeli rokonságban a kislányok süni és ló marcipánt rendeltek a tortára. Kb. 3 óra és néhány ősz hajszál... :D A marcipánt kakaóporral színeztem.

Kép
Nagyon klassz!
Csak egy kérdés motoszkál bennem: hol szereztál piros meg zöld kakaóport? :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Gasztronómiai rajongói klub

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.12. 11:30

:D Jogos. Természetesen csak a barna színhez használtam. A piros és zöld marcipán bolti.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Gasztronómiai rajongói klub

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.12. 12:45

Phoebe írta:
2021.10.12. 11:30
:D Jogos. Természetesen csak a barna színhez használtam. A piros és zöld marcipán bolti.
Akkor is megérte a fáradtságot! (:p
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt