Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2018.08.28. 20:22

nikotin írta:
2018.08.26. 20:35
És elment Neil Simon is.
Még nem is hallottam...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.06. 23:08

Egy újabb öreg távozott.

Elhunyt Burt Reynolds
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.06. 23:11

És elment a Familia Kft Károlya is.

Elhunyt a Família Kft. Károlya
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.09.20. 14:58

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.10.01. 22:16

Kilencvennégy évesen elhunyt Charles Aznavour…

Az apa férfi, a rezsi nő!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.11.12. 20:32

Elment Stan Lee is... :( :( :(

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.20. 12:57

Béke poraira.

Elhunyt Andy Vajna.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.01.20. 20:25

Persze nyugodjon.
Azért a nekrológja kicsit sem makulátlan.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.21. 08:50

legyen neki konnyu a fold!
(azert "koze" volt jopar kultikus filmhez: rambo(k), terminator(ok), angyalsziv...)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.02.17. 15:18

Kép

:(
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.03.03. 10:20

Egy újabb fájdalmas búcsú!

Elhyunyt Koós János

:szom02
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.03.03. 10:28

Én is megdöbbenve értesültem róla.
Nyugodjon békében!!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.03.03. 15:45

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.03.03. 17:52

Most már újra együtt.

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.03.04. 12:48

Meghalt Keith Flint. 49 éves volt. Őrület :(

https://index.hu/kultur/zene/2019/03/04 ... y_enekese/
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.04. 14:47

vollebak írta:
2019.03.04. 12:48
Meghalt Keith Flint. 49 éves volt. Őrület :(

https://index.hu/kultur/zene/2019/03/04 ... y_enekese/
őszintén, se megérteni, se sajnálni nem tudom azt, akit felvet a della, milliók vannak oda érte, (tudtommal) egészséges és mégis kinyírja magát.
mi olyan baja lehetett ami miatt ilyen hülyeségeket kell csinálni?

az az ember érzése, hogy nem tudnak mit kezdeni magukkal
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.03.04. 16:14

trutya írta:
2019.03.04. 14:47
vollebak írta:
2019.03.04. 12:48
Meghalt Keith Flint. 49 éves volt. Őrület :(

https://index.hu/kultur/zene/2019/03/04 ... y_enekese/
őszintén, se megérteni, se sajnálni nem tudom azt, akit felvet a della, milliók vannak oda érte, (tudtommal) egészséges és mégis kinyírja magát.
mi olyan baja lehetett ami miatt ilyen hülyeségeket kell csinálni?

az az ember érzése, hogy nem tudnak mit kezdeni magukkal
Ezt nem lehet kívülről megérteni, Robi.

A depresszió nagyon mocskos, szörnyű állapot. Nem csak valami elhúzódó rosszkedv, vagy műhiszti. Mentális betegség, méghozzá súyos. Ilyenkor nem számít, ha valakinek van pénze, meg nem lehet elintézni annyival, hogy önző, mert nem gondol a gyerekeire (Flintnek mondjuk tudtommal nem voltak).

Egy totálisan megváltozott mentális állapot, énkép, világkép van egy depressziós ember fejében. Egészséges emberként ha mondjuk arra gondolsz, hogy mennyi idős vagy, akkor az a reakciód, hogy baszd, már x éves is elmúltam, és mennyi mindent akartam még csinálni, megnézni, elérni az életben, miért rohan így az idő.

Egy depressziós embernél pont fordítva van: még csak x éves vagyok, és még y évem van hátra ebből, hogy így éljek, ilyen kínokkal. Erre sajnos sokaknak az a válasza, hogy nem kérnek belőle tovább, és ez független anyagi, társadalmi és egyéb helyzettől (tehát nem lesz kevésbé szuicid hajlamú egy tehetős ember csak azért, mert nem egy szúnyoglakta albérletben zokog a padlóra kuporodva, hanem egy malibui villában).

Nehéz dolog ez. Én sajnos több ízben tapasztaltam meg közelről, hogyan is működik, és hidd el, hogy pokoli dolog. Hatékony szaksegítség, gyógyszeres és egyéb terápia nélkül pedig gyakorlatilag lehetetlen kijönni belőle, ahogy egy gyulladt fog vagy egy szinlánkosra tört végtag sem jön rendbe attól, hogy azt mondjuk, ne sápitozzon az illető, hiszen gazdag, meg gondoljon a gyerekeire.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2019.03.04. 17:12

Sajnos alátámasztom azt amit Volle állít.
Az ember nem gondolná,hogy milyen súlyos betegség ez,amíg testközelből nem tapasztalja a környezetéből.
Azt is megviseli aki csak látja.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.03.05. 14:46

trutya írta:
2019.03.04. 14:47
vollebak írta:
2019.03.04. 12:48
Meghalt Keith Flint. 49 éves volt. Őrület :(

https://index.hu/kultur/zene/2019/03/04 ... y_enekese/
őszintén, se megérteni, se sajnálni nem tudom azt, akit felvet a della, milliók vannak oda érte, (tudtommal) egészséges és mégis kinyírja magát.
mi olyan baja lehetett ami miatt ilyen hülyeségeket kell csinálni?

az az ember érzése, hogy nem tudnak mit kezdeni magukkal
Azert(es ezt most ne vedd sertesnek), mert neked, es a legtobb, hozzad hasonloan mentalisan egeszseges embernek halvanylila fingja sincs milyen az, egy, vagy akar tobb mentalis betegseggel gyotrodni. Fingotok nincs rola. Annyira rottyon volt a csavo, hogy sem a vilagsiker, sem a milliok nem tettek boldogga. Pont ezen kellene elgondolkozni, es nem itelkezni. "Nem tud mit kezdeni magaval". Es ezert kinyirja magat. Igen persze. Ertelmes csavo vagy azt en tudom, de az eszem megall az ilyen hulyesegektol.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.05. 15:10

ok, elhiszem, srácok, szerencsére nekem ilyenekkel még nem kellett szembenéznem.
csak kérdés, hogy mitől jut el idáig valaki, nem tudom elképzelni mi olyan baja lehetett neki amiért így érzett.
vagy a depresszió csak úgy jön és kifejlődik magától? (komolyan kérdezem, nem sokat tudok róla) - én úgy gondolnám, hogy kellene hogy legyen egy ok-okozati összefüggés.
jobban el tudom képzelni olyan emberről, aki végig küszködi/nyomorogja az életét...
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.03.05. 15:19

trutya írta:
2019.03.05. 15:10
ok, elhiszem, srácok, szerencsére nekem ilyenekkel még nem kellett szembenéznem.
csak kérdés, hogy mitől jut el idáig valaki, nem tudom elképzelni mi olyan baja lehetett neki amiért így érzett.
vagy a depresszió csak úgy jön és kifejlődik magától? (komolyan kérdezem, nem sokat tudok róla) - én úgy gondolnám, hogy kellene hogy legyen egy ok-okozati összefüggés.
jobban el tudom képzelni olyan emberről, aki végig küszködi/nyomorogja az életét...
Elhagyta a zasszony->drog+depi
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.03.05. 18:32

trutya írta:
2019.03.05. 15:10
ok, elhiszem, srácok, szerencsére nekem ilyenekkel még nem kellett szembenéznem.
csak kérdés, hogy mitől jut el idáig valaki, nem tudom elképzelni mi olyan baja lehetett neki amiért így érzett.
vagy a depresszió csak úgy jön és kifejlődik magától? (komolyan kérdezem, nem sokat tudok róla) - én úgy gondolnám, hogy kellene hogy legyen egy ok-okozati összefüggés.
jobban el tudom képzelni olyan emberről, aki végig küszködi/nyomorogja az életét...
Azoknal, akiknel a depresszio, vagy egyeb mentalis betegseg evekig fennall, tehat kronikus, es nem atmeneti problema, altalaban biokemiai fogekonysag, hajlamossag is felfedezheto, ami genetika. Ez annyit jelent, hogy az agy bizonyos teruletei rendellenesen mukodnek. Olyan teruletek, amik peldaul a szerotonin, vagy a dopamin termelodesert felelosek, vagy eppen bizonyos erzelmek feldolgozasaert. De nyilvan ez nem iylen egyszeru. Vannak akik fogekonyak ra, megsem esnek bele, es forditva. Nagyon nagy szerepe van a dologban annak, hogy az embernek hogyan alakult ki a szemelyisege, milyen kornyezetben es hogyan ertek impulzusok. A gyerekkor hatvanyozottan kritikus periodus. Tobb faktor jatszik szerepet, es ezek fuzionalhatnak. Ha valakinek hosszu eveken at tarto mentalis gondjai vannak, mint peldaul levakarhatatlan depresszio, ott majdnem mindig valamiylen szemelyisegzavarrol lehet szo, aminek a depresszio egy tunete, tehat onmagaban nem is lehet hatekonyan kezelni, csak magat a forrast, de pokoli nehez. Nagyon roviden, nagyon tomoren ez az orvostudomany, es a pszihologia megkozelitese. De ha megkerdezel mas szakembereket, akik mas korokben mozognak, mast fognak mondani, illetve mashogy kozelitik meg. Viszont nagyon sok az atfedes, ami elgondolkodtato.

En nem ismerem az illeto multjat, bar csipem a Prodigyt. Annyit viszont tudok, hogy evekkel ezelott is beszelt mar depressziorol es szuicid magatartasrol, csak mindig meggondolta magat az ongyilkossagot illetoen. En teljesen biztos vagyok benne, hogy evtizedek ota tarthatott a vergodese.
Nem olyan regi peldakent mondanam Chestert. Szinten nagyon regi dolog volt nala is. Nem a semmibol jon, altalaban hosszan tarto kinlodas eredmenye, amikor a kilatastalansag es a teljes remenyvesztes az addigi csucsan jar. Az elettosztonnel nagyobb ero az emberben nem nagyon letezik, ha valaki ezt kepes felulirni, es vegezni magaval, higgyetek el, hogy nagyon is nyomos oka volt ra a sajat szemszogebol nezve. Persze vannak olyanok is, akik valamilyen akut problemat oldanak igy meg hirtelen felindulasbol.

Nyilvan ezt a szemszoget azok nem erzik at es ertik meg, akik nem jartak meg azt a poklot. Meg akkor sem, ha mindenkinek meg kell elnie eleteben nehez periodusokat. Mindenkinek vannak gondjai, midnenkinek vannak demonjai, de nem tudhatjuk, hogy kinek milyenek, es mekkorak ezek a gusztustalan szornyek. Az iylen ember akkor is szenved, ha nincs ra oka. Akkor is gondja van, ha nincs gondja. Pont ez a gond. Mindegy mi tortenik. Siker? MIlliok? Meg az se szamit.

Bertone is leegyszerusitette a dolgot. Nyilvan a drog nem segit. Az iylen emberek hajlamosabbak a fuggosegre, mert a drogok atmeneti kibuvot nyujtanak, de hosszutavon csak rosszabba teszik az egeszet. A szuicid hajlam es a remenyvesztes meg azt eredmenyezi, hogy a kattant csoka hiaba van tudataban a hosszutavu kovetkezmenyeknek, nem erdekli. Szoval foleg ezert a 2 dologert hajlamosabbak a mentalisan beteg emberek fuggove vali. Aztan meg kinlodhat a drog problemaival is. Ordogi kor ez. A legtobb drogfuggonek elobb volt mentalis problemaja, mint hogy hozzanyult volna a drogokhoz.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.03.05. 20:27

Rocco írta:
2019.03.05. 18:32

Bertone is leegyszerusitette a dolgot. Nyilvan a drog nem segit. Az iylen emberek hajlamosabbak a fuggosegre, mert a drogok atmeneti kibuvot nyujtanak, de hosszutavon csak rosszabba teszik az egeszet. A szuicid hajlam es a remenyvesztes meg azt eredmenyezi, hogy a kattant csoka hiaba van tudataban a hosszutavu kovetkezmenyeknek, nem erdekli. Szoval foleg ezert a 2 dologert hajlamosabbak a mentalisan beteg emberek fuggove vali. Aztan meg kinlodhat a drog problemaival is. Ordogi kor ez. A legtobb drogfuggonek elobb volt mentalis problemaja, mint hogy hozzanyult volna a drogokhoz.
Nem én egyszerűsítettem le a dolgot. Nem tudom, ki ez az ember, ahogy az együttesről is csak hallottam, olvastam, így az előtörténetét sem ismerem. Azonban ezt olvastam és ezért írtam:
A The Sun szerint az énekes nem tudta feldolgozni, hogy a felesége elhagyta, ezért következhetett be a tragédia.
A lap szerint az énekest elhagyta japán modell és DJ felesége, Mayumi Kai. Ráadásul szeretett közös essexi otthonukat is el kellett adnia.
Keith Flint mély depresszióba zuhant, és újra a drogok után nyúlt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.03.05. 20:59

bertone írta:
2019.03.05. 20:27
Rocco írta:
2019.03.05. 18:32

Bertone is leegyszerusitette a dolgot. Nyilvan a drog nem segit. Az iylen emberek hajlamosabbak a fuggosegre, mert a drogok atmeneti kibuvot nyujtanak, de hosszutavon csak rosszabba teszik az egeszet. A szuicid hajlam es a remenyvesztes meg azt eredmenyezi, hogy a kattant csoka hiaba van tudataban a hosszutavu kovetkezmenyeknek, nem erdekli. Szoval foleg ezert a 2 dologert hajlamosabbak a mentalisan beteg emberek fuggove vali. Aztan meg kinlodhat a drog problemaival is. Ordogi kor ez. A legtobb drogfuggonek elobb volt mentalis problemaja, mint hogy hozzanyult volna a drogokhoz.
Nem én egyszerűsítettem le a dolgot. Nem tudom, ki ez az ember, ahogy az együttesről is csak hallottam, olvastam, így az előtörténetét sem ismerem. Azonban ezt olvastam és ezért írtam:
A The Sun szerint az énekes nem tudta feldolgozni, hogy a felesége elhagyta, ezért következhetett be a tragédia.
A lap szerint az énekest elhagyta japán modell és DJ felesége, Mayumi Kai. Ráadásul szeretett közös essexi otthonukat is el kellett adnia.
Keith Flint mély depresszióba zuhant, és újra a drogok után nyúlt.
Ja hogy ezt olvastad, ertem. Ezt nem tudtam. En meg most azt, hogy valoban evek ota kinlodott a depresszioval. Akkor ezek szerint osszeadodtak a dolgok.
Ez van. Muveszek kozt sok a kattant szerzet, nem veletlenul.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.03.06. 10:24

Rocco írta:
2019.03.05. 20:59

Ez van. Muveszek kozt sok a kattant szerzet, nem veletlenul.
na, az tuti, a zsenik nagy százalékban őrültek is egyben...
Kép

Lezárt