Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.13. 20:22

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.03.13. 20:28

Most olvastam. Ledöbbentem :(
Legyen neki könnyű a föld.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.03.13. 20:30

Most olvastam én is. :(
A hangja örökre megmarad nekünk, a régi futamok felvételein.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.13. 21:03

nyugodjék békében... legenda volt.
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.03.13. 23:13

Emiatt még egyetlen hozzászólás erejéig muszáj itt lennem.

Nagyon lesújtott a hír, mert bár számítani lehetett már rá a kora miatt, de mégsem lehet az ilyesmire teljesen felkészülni. Számomra egy ugyanolyan ikonikus hősről van szó, mint a sport legnagyobb bajnokai.

Bár a legtöbb magyar szurkolónak Palik hangja jelentette az F1-et (vagy az újabb generációknak már talán Wéber, a fene tudja), nekem mindig is Murray marad az ikonikus, meghatározó, örök F1-es kommentátor. Amikor visszagondolok egy-egy emlékezetes F1-es pillanatra, mindig az ő hangját hallom hozzá. Amióta lehet letöltögetni az internetről, azóta szedegettem össze apránként hosszú évek alatt a régi idényeket, futamokat, ezért ami régi futamot csak meg lehetett szerezni így, azokat mind Murray hangjával láthattam.

Murray édesapja, Graham motorversenyző volt, így Murray is a motorversenyzéssel kezdte az egész közvetítősdit, és bármilyen sportról legyen szó, ha kellett hozzá motor, olyan magával ragadóan izgatott lett, hogy rengeteg ember, akiket amúgy nem is érdekelt volna a versenyzés, csak miatta nézte a közvetítéseket. Ő volt a motorsportok nemzetközi Szepesi Györgye.

Emellett ő volt az utolsó kapocs is az F1-es Grand Prix-versenyzés kezdeteivel. 1950-ben (!) a legelső F1-es futamról, Silverstone-ból a helyszínről közvetített a szokott stílusában, lelkesen ugrándozva a Stowe kanyarban. És azóta ki sem hagyott volna egyetlenegy futamot sem, még így, 97 évesen sem. Talán ő az az ember egyedül a világon, aki az eddigi összes F1-es futamot látta - mert akkor is ott volt már a helyszínen, amikor még nem voltak tévés közvetítések. De az majdnem biztos, hogy ő volt az az ember, aki a legtöbb futamon személyesen is ott volt.

Talán furán hangzik, de az életem „filmzenéjének” az ő hangja ugyanolyan meghatározó része, mint egy-egy fontos vagy kedvenc dal vagy zenekar. Az a legjobb értelemben vett gyermeki lelkesedés, a kedves bakik, amiket vétett, a felkiáltásai, amikor valami izgalmas történt a pályán, mind itt vannak a fejemben, és sosem fogja senki ezeket az F1-es közvetítési élményeket felülírni a fejemben.

Kedves Murray, köszönet az élményekért, és köszönet, hogy hatalmas részed volt abban, hogy így kötődöm ehhez a sporthoz.

Nyugodj békében :(
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.03.14. 19:22

vollebak írta:
2021.03.13. 23:13
Emiatt még egyetlen hozzászólás erejéig muszáj itt lennem.

Nagyon lesújtott a hír, mert bár számítani lehetett már rá a kora miatt, de mégsem lehet az ilyesmire teljesen felkészülni. Számomra egy ugyanolyan ikonikus hősről van szó, mint a sport legnagyobb bajnokai.

Bár a legtöbb magyar szurkolónak Palik hangja jelentette az F1-et (vagy az újabb generációknak már talán Wéber, a fene tudja), nekem mindig is Murray marad az ikonikus, meghatározó, örök F1-es kommentátor. Amikor visszagondolok egy-egy emlékezetes F1-es pillanatra, mindig az ő hangját hallom hozzá. Amióta lehet letöltögetni az internetről, azóta szedegettem össze apránként hosszú évek alatt a régi idényeket, futamokat, ezért ami régi futamot csak meg lehetett szerezni így, azokat mind Murray hangjával láthattam.

Murray édesapja, Graham motorversenyző volt, így Murray is a motorversenyzéssel kezdte az egész közvetítősdit, és bármilyen sportról legyen szó, ha kellett hozzá motor, olyan magával ragadóan izgatott lett, hogy rengeteg ember, akiket amúgy nem is érdekelt volna a versenyzés, csak miatta nézte a közvetítéseket. Ő volt a motorsportok nemzetközi Szepesi Györgye.

Emellett ő volt az utolsó kapocs is az F1-es Grand Prix-versenyzés kezdeteivel. 1950-ben (!) a legelső F1-es futamról, Silverstone-ból a helyszínről közvetített a szokott stílusában, lelkesen ugrándozva a Stowe kanyarban. És azóta ki sem hagyott volna egyetlenegy futamot sem, még így, 97 évesen sem. Talán ő az az ember egyedül a világon, aki az eddigi összes F1-es futamot látta - mert akkor is ott volt már a helyszínen, amikor még nem voltak tévés közvetítések. De az majdnem biztos, hogy ő volt az az ember, aki a legtöbb futamon személyesen is ott volt.

Talán furán hangzik, de az életem „filmzenéjének” az ő hangja ugyanolyan meghatározó része, mint egy-egy fontos vagy kedvenc dal vagy zenekar. Az a legjobb értelemben vett gyermeki lelkesedés, a kedves bakik, amiket vétett, a felkiáltásai, amikor valami izgalmas történt a pályán, mind itt vannak a fejemben, és sosem fogja senki ezeket az F1-es közvetítési élményeket felülírni a fejemben.

Kedves Murray, köszönet az élményekért, és köszönet, hogy hatalmas részed volt abban, hogy így kötődöm ehhez a sporthoz.

Nyugodj békében :(
Én már nem nagyon néztem általa kommentált futamokat, de azt a keveset amennyit "megismertem" belőle, az is elég volt ahhoz, hogy nagyon kedveljem. Egy roppant életvidám, nagyon szerethető személy volt, akit szerintem mindenki kedvelt, aki ismerte (aki nem az is). Tavaly, vagy talán tavaly előtt hallgattam a Beyond the Grid-ben és ittam minden szavát. Nagyon hosszúra nyúlt a beszélgetésük Tom Clarksonnal a jó hangulat miatt, pedig ha jól emlékszem már akkor romlóban volt az egészsége.

Nyugodjék békében!


Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.03.14. 19:47

vollebak írta:
2021.03.13. 23:13
Emiatt még egyetlen hozzászólás erejéig muszáj itt lennem.

Nagyon lesújtott a hír, mert bár számítani lehetett már rá a kora miatt, de mégsem lehet az ilyesmire teljesen felkészülni. Számomra egy ugyanolyan ikonikus hősről van szó, mint a sport legnagyobb bajnokai.

Bár a legtöbb magyar szurkolónak Palik hangja jelentette az F1-et (vagy az újabb generációknak már talán Wéber, a fene tudja), nekem mindig is Murray marad az ikonikus, meghatározó, örök F1-es kommentátor. Amikor visszagondolok egy-egy emlékezetes F1-es pillanatra, mindig az ő hangját hallom hozzá. Amióta lehet letöltögetni az internetről, azóta szedegettem össze apránként hosszú évek alatt a régi idényeket, futamokat, ezért ami régi futamot csak meg lehetett szerezni így, azokat mind Murray hangjával láthattam.

Murray édesapja, Graham motorversenyző volt, így Murray is a motorversenyzéssel kezdte az egész közvetítősdit, és bármilyen sportról legyen szó, ha kellett hozzá motor, olyan magával ragadóan izgatott lett, hogy rengeteg ember, akiket amúgy nem is érdekelt volna a versenyzés, csak miatta nézte a közvetítéseket. Ő volt a motorsportok nemzetközi Szepesi Györgye.

Emellett ő volt az utolsó kapocs is az F1-es Grand Prix-versenyzés kezdeteivel. 1950-ben (!) a legelső F1-es futamról, Silverstone-ból a helyszínről közvetített a szokott stílusában, lelkesen ugrándozva a Stowe kanyarban. És azóta ki sem hagyott volna egyetlenegy futamot sem, még így, 97 évesen sem. Talán ő az az ember egyedül a világon, aki az eddigi összes F1-es futamot látta - mert akkor is ott volt már a helyszínen, amikor még nem voltak tévés közvetítések. De az majdnem biztos, hogy ő volt az az ember, aki a legtöbb futamon személyesen is ott volt.

Talán furán hangzik, de az életem „filmzenéjének” az ő hangja ugyanolyan meghatározó része, mint egy-egy fontos vagy kedvenc dal vagy zenekar. Az a legjobb értelemben vett gyermeki lelkesedés, a kedves bakik, amiket vétett, a felkiáltásai, amikor valami izgalmas történt a pályán, mind itt vannak a fejemben, és sosem fogja senki ezeket az F1-es közvetítési élményeket felülírni a fejemben.

Kedves Murray, köszönet az élményekért, és köszönet, hogy hatalmas részed volt abban, hogy így kötődöm ehhez a sporthoz.

Nyugodj békében :(
Én is nagyra tartottam, egy ikonját vesztettük el a Forma1 érzésnek, versenyeknek. Ő adta a közvetítések savát-borsát.
Jó volt olvasni amit írtál róla!!!
Nyugodjon békében a Formula 1 hangja Murray Walker.
:szom02 :szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.15. 14:23

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.03.15. 14:36

Bevallom, hogy nem ismertem, és sajnos a pályafutása is homályos előttem, de ez az én hibám.
Ettől függetlenül nagyon szomorú a hír. Nyugodjon békében!
:szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.03.15. 16:36

volt szerencsém őt is ismerni, Drapál műhelyében találkoztunk többször is a 70-es években, amikor mentünk hozzá a faterral
lassan nem marad senki abból az időszakból...
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.15. 16:50

idarpidi írta:
2021.03.15. 16:36
volt szerencsém őt is ismerni, Drapál műhelyében találkoztunk többször is a 70-es években, amikor mentünk hozzá a faterral
lassan nem marad senki abból az időszakból...
Gondoltam is Rád Redbull írását olvasva, hogy ha valakinek mond a neve valamit, az biztos Te vagy. (Én csak névről-hallomásból ismertem, bár gyerekkoromban sok versenyen voltam kint a Népligetben, lehet, hogy élőben is láttam. Akkor azonban nem a nevek érdekeltek még, csak a sok brummogó motor és autó.)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.03.17. 10:48

bertone írta:
2021.03.15. 16:50

Gondoltam is Rád Redbull írását olvasva, hogy ha valakinek mond a neve valamit, az biztos Te vagy. (Én csak névről-hallomásból ismertem, bár gyerekkoromban sok versenyen voltam kint a Népligetben, lehet, hogy élőben is láttam. Akkor azonban nem a nevek érdekeltek még, csak a sok brummogó motor és autó.)
kellett, hogy lássad Reisz Jánossal együtt, ha jól tudom ott laktál vhol a Népliget közelében, micsoda mázlista :D


újabb rossz hír, Chris Harris is elment, érdemes megnézni néhány videóját a yt-on

és még egy Sabine Schmitz, "Queen of Nürburgring" 51 évesen

mi a fene történik?
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.03.17. 11:35

idarpidi írta:
2021.03.17. 10:48
újabb rossz hír, Chris Harris is elment, érdemes megnézni néhány videóját a yt-on

és még egy Sabine Schmitz, "Queen of Nürburgring" 51 évesen

mi a fene történik?
hihetetlen, hogy Sabine elment :(

Harris halalarol nem lattam infot, nem csak felreertes?

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.03.17. 13:43

mudd írta:
2021.03.17. 11:35
Harris halalarol nem lattam infot, nem csak felreertes?
a saját twitterére írták ki..
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.17. 13:56

idarpidi írta:
2021.03.17. 13:43
mudd írta:
2021.03.17. 11:35
Harris halalarol nem lattam infot, nem csak felreertes?
a saját twitterére írták ki..
https://mobile.twitter.com/harrismonkey

Én nem látok ilyet.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.03.17. 14:05

Sajnos rákos volt. :(
https://www.google.hu/url?sa=t&source=w ... zi&ampcf=1
Nyugodj békében Nürburgring királynője.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2021.03.17. 14:09

bertone írta:
2021.03.17. 13:56

https://mobile.twitter.com/harrismonkey

Én nem látok ilyet.
már értem, Harris búcsúzott Sabinetől, ezt értette félre valaki, aki megosztotta
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.03.17. 14:14

idarpidi írta:
2021.03.17. 14:09
már értem, Harris búcsúzott Sabinetől, ezt értette félre valaki, aki megosztotta
legalabb ebben a rohadt topikban is van neha valami jo.
akinek holt hiret koltik, sokaig el ;)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.03.17. 17:48

mudd írta:
2021.03.17. 14:14
idarpidi írta:
2021.03.17. 14:09
már értem, Harris búcsúzott Sabinetől, ezt értette félre valaki, aki megosztotta
legalabb ebben a rohadt topikban is van neha valami jo.
akinek holt hiret koltik, sokaig el ;)
(:k
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.03.18. 09:14

RIP Sabine :(

Harrist nem a Totalcarból ismerem, hanem a Blancpainből (már GT World Challenge), szimpatikus csávó, nagyon lelkes :D - bár asszem már nem versenyez.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.03.18. 11:18

80 éves korában meghalt Szersén Gyula.
A Jászai Mari- és Tolnay Klári-díjas színművész 80 éves volt. Száznál is több színházi szerepe mellett többek között az ő hangján szólalt meg David Attenborough, Charles Bronson, de a színész állandó mellékszereplője volt a Szomszédok című sorozatnak is.

Petőfi: A gólya című versét nézve idéztem fel a személyét. Kiváló színész és talán még kiválóbb szinkron hang volt.
Nyugodjon békében.
:szom02

A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.09. 09:38

Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.04.09. 13:42

Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.04.09. 14:19

Szép hosszú élete volt, nyugodjék békében.

Fura érzés ez különben. Nem mintha Fülöp vagy egyéb arisztokraták élete többet érne bárkiénél, de az biztos, hogy jelentékenyebb egy ilyen esemény, mert ezek az emberek intézmények is. Lezárult egy történelmi korszak most, túlzás nélkül.

Azt meg borítékolni lehet, hogy a királynőnek ez már valószínűleg sok lesz. Először az unokája csinál olyan botrányt, amire VIII. Eduárd botrányos házassága, állítólagos nácikhoz kötődése és lemondása óta nem volt példa, most meg meghalt Fülöp, akivel az uralkodóknál valóban ritka szerelemházassága volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Nekrológ topik. Akikért a harang szól!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.04.09. 18:14

vollebak írta:
2021.04.09. 14:19
Szép hosszú élete volt, nyugodjék békében.

Fura érzés ez különben. Nem mintha Fülöp vagy egyéb arisztokraták élete többet érne bárkiénél, de az biztos, hogy jelentékenyebb egy ilyen esemény, mert ezek az emberek intézmények is. Lezárult egy történelmi korszak most, túlzás nélkül.

Azt meg borítékolni lehet, hogy a királynőnek ez már valószínűleg sok lesz. Először az unokája csinál olyan botrányt, amire VIII. Eduárd botrányos házassága, állítólagos nácikhoz kötődése és lemondása óta nem volt példa, most meg meghalt Fülöp, akivel az uralkodóknál valóban ritka szerelemházassága volt.
Az angol királyi ház és az egész pénzpazarló humbug szarság nem ér többet egy mondatnál.
Nyugodjon békében az öreg. Talán ő volt a föld legöregebb muppetje.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Lezárt