Kertbarátok köre

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.18. 19:50

nikotin írta:
Sánta Gepárd írta:Valami páfrányfélének tűnik, de nem tudom, pontosan, milyen. Ha az, akkor baromira meg tud nőni.
Nedves helyen volt?
Közben megtudtam. Aranyos fodorka a becsületes neve. Valóban páfrány féle, de ez kifejezetten sziklák (kerítések) repedéseiben szeret élni. És nem nő nagyra. :mosoly:
Akkor kezdődhetnek a beszerzési tárgyalások...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.05.18. 21:59

Sánta Gepárd írta:
Akkor kezdődhetnek a beszerzési tárgyalások...
Igen. Úgy magyarosan. :)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.19. 09:01

nikotin írta:
Sánta Gepárd írta:
Akkor kezdődhetnek a beszerzési tárgyalások...
Igen. Úgy magyarosan. :)
Az is tárgyalás. A növénynek is bele kell egyeznie, különben nem marad meg...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.05.19. 09:35

Sánta Gepárd írta: Az is tárgyalás. A növénynek is bele kell egyeznie, különben nem marad meg...
Ma reggel megpróbáltam párat rábeszélni, hogy jöjjön velem. Nem nagyon akarnak beleegyezni. Piszkosul ragaszkodnak a maguk kis repedéseikhez. :szom01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2015.05.19. 10:52

Nekem amolyan mini kertem van, két 38cm átmérőjű cserép. :D Levendulát, cseppecskevirágot és kakukkmákot álmodtam bele. Utóbbit még el kell vetni, nem jött meg a mag. Remélem olyan lesz, mint amilyennek elképzeltem. :)

Egy kicsit OFF: ezt a weboldalt szerkesztjük a fórumszamárral kb. 750-800 növényről írtunk eddig, és van néhány gyakorlati tanács is, főként szobanövényekhez. Talán hasznos lehet. ;)
http://www.citygreen.hu/ ON

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.19. 20:05

nikotin írta:
Sánta Gepárd írta: Az is tárgyalás. A növénynek is bele kell egyeznie, különben nem marad meg...
Ma reggel megpróbáltam párat rábeszélni, hogy jöjjön velem. Nem nagyon akarnak beleegyezni. Piszkosul ragaszkodnak a maguk kis repedéseikhez. :szom01
Szépen kell velük beszélni, elmondani, milyen jó helyük lesz. (NEM vicc! A nagynéném rendszeresen beszélt a virágaival, hát lettek is sokkal szebbek, mint az enyémek!)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.05.21. 21:37

A rosseb megehetné ezt az időjárást! Hétközben nem érek rá egyáltalán kimenni az ingatlanokra. Hétvégén lenne időm rendbe tenni azokat (fűnyírás, stb.), de az hétszentség, hogy addigra mindig lerohad az idő! Múlt hétvégén elmaradt egy kis rész a fűnyírásból. Gondoltam szombaton majd lerendezem. De úgy tűnik ebből nem lesz semmi. Ráadásul a sok esőtől attól tartok kezdhetem előlről a már elvégzett részeken is. Ehhh! .... :szom01 (mérges smiley, ami nincs!)
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.05.22. 09:14

Lancelot írta:A rosseb megehetné ezt az időjárást! Hétközben nem érek rá egyáltalán kimenni az ingatlanokra. Hétvégén lenne időm rendbe tenni azokat (fűnyírás, stb.), de az hétszentség, hogy addigra mindig lerohad az idő! Múlt hétvégén elmaradt egy kis rész a fűnyírásból. Gondoltam szombaton majd lerendezem. De úgy tűnik ebből nem lesz semmi. Ráadásul a sok esőtől attól tartok kezdhetem előlről a már elvégzett részeken is. Ehhh! .... :szom01 (mérges smiley, ami nincs!)
Ugyanígy jártunk mi is tavaly nagymamám házánál, egyszerűen sose volt időm kimenni mire kijutottam meg már méteres gaz volt. Csodálkoztam hogy a szomszédok nem panaszkodtak. De idén nem szenvedek vele. Levágtam vagy egy hónapja aztán gyomírtőval lepermeteztem az egészet. Volt nincs gond.

És ez a mérges smiley: :angry01

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.05.22. 09:18

Magic írta:
Lancelot írta:A rosseb megehetné ezt az időjárást! Hétközben nem érek rá egyáltalán kimenni az ingatlanokra. Hétvégén lenne időm rendbe tenni azokat (fűnyírás, stb.), de az hétszentség, hogy addigra mindig lerohad az idő! Múlt hétvégén elmaradt egy kis rész a fűnyírásból. Gondoltam szombaton majd lerendezem. De úgy tűnik ebből nem lesz semmi. Ráadásul a sok esőtől attól tartok kezdhetem előlről a már elvégzett részeken is. Ehhh! .... :szom01 (mérges smiley, ami nincs!)
Ugyanígy jártunk mi is tavaly nagymamám házánál, egyszerűen sose volt időm kimenni mire kijutottam meg már méteres gaz volt. Csodálkoztam hogy a szomszédok nem panaszkodtak. De idén nem szenvedek vele. Levágtam vagy egy hónapja aztán gyomírtőval lepermeteztem az egészet. Volt nincs gond.

És ez a mérges smiley: :angry01
Én is izgulok, mi lesz ha kedden meglátom a kertet. Május elején szórtam el a fűmagot. Mikor eljöttünk otthonról, már elég szépen kinőtt, de akkora még nem volt, hogy nyírni lehessen. Ez volt kb két hete.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.05.22. 09:25

Magic írta:
Ugyanígy jártunk mi is tavaly nagymamám házánál, egyszerűen sose volt időm kimenni mire kijutottam meg már méteres gaz volt. Csodálkoztam hogy a szomszédok nem panaszkodtak. De idén nem szenvedek vele. Levágtam vagy egy hónapja aztán gyomírtőval lepermeteztem az egészet. Volt nincs gond.

És ez a mérges smiley: :angry01
Értem. Azzal csak az a gond, hogy a permetezéstől minden kiszárad, és azért holdbéli tájat nem igazán szeretnék csinálni. Tavaly öltem bele egy csomó pénzt a füvesítésbe, így nem lenne jó buli.

Köszi a smiley-t! nem vettem észre. (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.22. 13:58

Lancelot írta:A rosseb megehetné ezt az időjárást! Hétközben nem érek rá egyáltalán kimenni az ingatlanokra. Hétvégén lenne időm rendbe tenni azokat (fűnyírás, stb.), de az hétszentség, hogy addigra mindig lerohad az idő! Múlt hétvégén elmaradt egy kis rész a fűnyírásból. Gondoltam szombaton majd lerendezem. De úgy tűnik ebből nem lesz semmi. Ráadásul a sok esőtől attól tartok kezdhetem előlről a már elvégzett részeken is. Ehhh! .... :szom01 (mérges smiley, ami nincs!)
Nálunk is ugyanez a helyzet. Idén biocseresznyénk lesz, mert valahányszor lett volna idő permetezni, mindig vagy esett az eső vagy kiszámíthatatlanul fújt a szél.

Egyetlen pozitívum, hogy holnap nem kell locsolni. (Cserébe szedhetem a csigákat.)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.05.22. 17:56

Sánta Gepárd írta:
Lancelot írta:A rosseb megehetné ezt az időjárást! Hétközben nem érek rá egyáltalán kimenni az ingatlanokra. Hétvégén lenne időm rendbe tenni azokat (fűnyírás, stb.), de az hétszentség, hogy addigra mindig lerohad az idő! Múlt hétvégén elmaradt egy kis rész a fűnyírásból. Gondoltam szombaton majd lerendezem. De úgy tűnik ebből nem lesz semmi. Ráadásul a sok esőtől attól tartok kezdhetem előlről a már elvégzett részeken is. Ehhh! .... :szom01 (mérges smiley, ami nincs!)
Nálunk is ugyanez a helyzet. Idén biocseresznyénk lesz, mert valahányszor lett volna idő permetezni, mindig vagy esett az eső vagy kiszámíthatatlanul fújt a szél.

Egyetlen pozitívum, hogy holnap nem kell locsolni. (Cserébe szedhetem a csigákat.)
Úgy hallottam, hogy a sörre nagyon mennek a csigák, valami olcsót vagy lejártat kell kitenni, azok szépen belemásznak és belefulladnak. Még nem próbáltam, de lassan muszáj lesz. Nem marad meg semmi, mindent lerágnak.
Kép

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.22. 18:00

maTTeus írta:
Úgy hallottam, hogy a sörre nagyon mennek a csigák, valami olcsót vagy lejártat kell kitenni, azok szépen belemásznak és belefulladnak. Még nem próbáltam, de lassan muszáj lesz. Nem marad meg semmi, mindent lerágnak.
Ne is mondd! Tavaly csak a málna, a cseresznye meg a paradicsom maradt. Ja, meg a szeder. Át kell állni a tüskésekre meg a rossz ízű levelekre.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.05.22. 18:36

Sánta Gepárd írta:
maTTeus írta:
Úgy hallottam, hogy a sörre nagyon mennek a csigák, valami olcsót vagy lejártat kell kitenni, azok szépen belemásznak és belefulladnak. Még nem próbáltam, de lassan muszáj lesz. Nem marad meg semmi, mindent lerágnak.
Ne is mondd! Tavaly csak a málna, a cseresznye meg a paradicsom maradt. Ja, meg a szeder. Át kell állni a tüskésekre meg a rossz ízű levelekre.
Én még arra gondoltam, hogy a leginkább veszélyeztetett növényeket körbe kellene ültetni valami olyannal, amit nem bírnak a csigák, így nem mennek át rajta. Csak hát nem kis munka ezt megcsinálni, plusz ki is kellene kelnie mindenhol. Talán a sört megpróbálom, hátha összegyűjti őket. Csak az a veszélye, hogy távolabbról is odavonzhatja a csigákat.
Kép

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.05.22. 21:12

maTTeus írta:
Úgy hallottam, hogy a sörre nagyon mennek a csigák, valami olcsót vagy lejártat kell kitenni, azok szépen belemásznak és belefulladnak. Még nem próbáltam, de lassan muszáj lesz. Nem marad meg semmi, mindent lerágnak.
Ma olvastam, hogy ecettel kell lepermetezni a járatukat, az betesz nekik.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.23. 08:43

maTTeus írta:
Én még arra gondoltam, hogy a leginkább veszélyeztetett növényeket körbe kellene ültetni valami olyannal, amit nem bírnak a csigák, így nem mennek át rajta. Csak hát nem kis munka ezt megcsinálni, plusz ki is kellene kelnie mindenhol. Talán a sört megpróbálom, hátha összegyűjti őket. Csak az a veszélye, hogy távolabbról is odavonzhatja a csigákat.
Már próbáltunk fokhagymát, kávézaccot (még leginkább az vált be), levendulát, mindegy. Három megdöglik, a többi keresztülmászik rajta, oszt annyi.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.23. 08:43

Lancelot írta:
maTTeus írta:
Úgy hallottam, hogy a sörre nagyon mennek a csigák, valami olcsót vagy lejártat kell kitenni, azok szépen belemásznak és belefulladnak. Még nem próbáltam, de lassan muszáj lesz. Nem marad meg semmi, mindent lerágnak.
Ma olvastam, hogy ecettel kell lepermetezni a járatukat, az betesz nekik.
Nincs járat. Mindenhol járnak. Az egész kertből mégsem csinálhatok salátát.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.05.23. 09:03

Bár én is füvet nyírni, sövényt vágni szerettem volna... De halisten nem tudok, mert napok óta esik az eső... Szép,lassú, aztato eső... Nagyon kellett már, előtte vagy másfél hónapig egy csepp eső sem volt, vagyis ami volt az pillanatok alatt felszaradt, és a földeken már nagyon látszott... Olyan alacsonyak mifelénk a kalászos növények, nem volt miből hosszú szárat noveszteni....

Ahogy a Felmenoim mondják mindig, a májusi eső aranyat ér...!

Most abban reménykedem, hogy nincs túl későn...

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Magic » 2015.05.23. 09:07

Sánta Gepárd írta: Nincs járat. Mindenhol járnak. Az egész kertből mégsem csinálhatok salátát.
A kis nyavalyások nálunk is rágják az epret. Pedig az rendesen el van szeparálva. Képesek átcsúszni érte vagy 3-4 méter kukoricaföldön is. (:s

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.23. 09:37

t-oom írta:Bár én is füvet nyírni, sövényt vágni szerettem volna... De halisten nem tudok, mert napok óta esik az eső... Szép,lassú, aztato eső... Nagyon kellett már, előtte vagy másfél hónapig egy csepp eső sem volt, vagyis ami volt az pillanatok alatt felszaradt, és a földeken már nagyon látszott... Olyan alacsonyak mifelénk a kalászos növények, nem volt miből hosszú szárat noveszteni....

Ahogy a Felmenoim mondják mindig, a májusi eső aranyat ér...!

Most abban reménykedem, hogy nincs túl későn...
Az eső valóban nagyon kellett.
Nem lehetne eső csiga nélkül??

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.05.26. 14:35

Sánta Gepárd írta:
t-oom írta:Bár én is füvet nyírni, sövényt vágni szerettem volna... De halisten nem tudok, mert napok óta esik az eső... Szép,lassú, aztato eső... Nagyon kellett már, előtte vagy másfél hónapig egy csepp eső sem volt, vagyis ami volt az pillanatok alatt felszaradt, és a földeken már nagyon látszott... Olyan alacsonyak mifelénk a kalászos növények, nem volt miből hosszú szárat noveszteni....

Ahogy a Felmenoim mondják mindig, a májusi eső aranyat ér...!

Most abban reménykedem, hogy nincs túl későn...
Az eső valóban nagyon kellett.
Nem lehetne eső csiga nélkül??
Mi évek óta a cserépkályhából a hamut a kertben szórjuk szét. Nem tudom ennek köszönhető-e, de nincsenek csigák.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.05.26. 17:48

eniksz írta:
Sánta Gepárd írta: Az eső valóban nagyon kellett.
Nem lehetne eső csiga nélkül??
Mi évek óta a cserépkályhából a hamut a kertben szórjuk szét. Nem tudom ennek köszönhető-e, de nincsenek csigák.
Az lehet, mert jó lugos. Mi a kávézaccal próbálkoztunk hasonló célból. De nem igazán vált be. Volt néhány áldozat, kitaposta az utat, aztán mehetett a t9bbi.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.05.26. 21:27

eniksz írta: Mi évek óta a cserépkályhából a hamut a kertben szórjuk szét. Nem tudom ennek köszönhető-e, de nincsenek csigák.
A hamu még a lóféreg ellen nagyon jó állítólag. Itt sajnos elmaradt idén, a hagyma és retek 90%-át felszabálták a férgek. Ugye nem volt tél, így a többség áttelelt. Plusz egyéb más kártevők is nagyon kezdenek elszaporodni. Krumplibogár viszont meglepő módon nincs, pedig a faluban mindenki panaszkodik rá. Idén borsóval lett vegyesen vetve, arra gyanítok hogy ez lehet az oka távolmaradásuknak. Kíváncsi leszek, meddig lesz ez így.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.06.07. 15:07

Lassan kezd összeállni a gyermekparadicsom. :mosoly:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2015.06.07. 15:51

Nagyon klassz. Gratulálok!!!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Lezárt