Kertbarátok köre

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2016.01.22. 17:18

van ember akinek erről nem ez jut eszébe? :lol:

[media]https://youtu.be/HF3A9xxkt-s?t=2m58s[/media]
Kép

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2016.02.06. 18:27

na nem ide tartozik, de végre informatikus mérnök lettem
ami ide tartozik, hogy a tanulás alatt végig be voltam zárva (direkt télre időzítettem a szívást)
úgyhogy alig várom a jóidőt és megyek kifelé, persze reméljük a rügyek nem fognak lefagyni, de rengeteg lesz a teendő, 1-2 dolog nekem el is maradt ősszel a fentiek miatt
régen vártam ennyire a tavaszt :)
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.06. 18:53

Gratulálok!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2016.02.06. 20:35

nikotin írta:Gratulálok!
köszi Laci :mosoly:
Kép

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.06. 20:59

Grat (: papírod van a kockasagrol ;]

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.05.17. 11:01

A sok eső után tegnap végre kiszabadulhattam az egyik kertünkbe. Volt bőven mit tenni. Eső után - némi szelet követően - könnyebb volt gazolni, kapálni, ahogy a melléklet fotó is bizonyítja.

Lenne egy szakmai kérdésem: egyik-másik 1-2 éves csemete gyümölcsfánk tövében valóságos hangya metropolis alakult ki, rengeteg tojással. Attól tartok ez előbb-utóbb veszélyezteti a kis fákat. Van-e valakinek valami jó ötlete hangyairtásra?

Nem tudom egyébként, hogy a sok esős napnak vagy minek köszönhető, de elszaporodtak a levéltetvek. Ezt a pöndörödésről és arról lehet észrevenni, hogy hangyafürtök lógnak rajtuk. (A hangyák ugyebár szeretik a tetvek nedveit szopogatni.) Sajnos a szél és az eső miatt egyelőre permetezni nem lehet. Tapasztaltok ti is ilyet manapság?

Egy másik ingatlanomon is jártam a hétvégén Győr-Moson-Sopron megyében. Elkeserített, hogy a diófák teljesen elfagytak. Feketén lőgnak a virágok, de sajnos a levelek is. Attól félek a fák is kiszáradnak, olyan állapotban vannak. :szom01

Kép

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2016.05.17. 21:22

Lancelot írta:A sok eső után tegnap végre kiszabadulhattam az egyik kertünkbe. Volt bőven mit tenni. Eső után - némi szelet követően - könnyebb volt gazolni, kapálni, ahogy a melléklet fotó is bizonyítja.

Lenne egy szakmai kérdésem: egyik-másik 1-2 éves csemete gyümölcsfánk tövében valóságos hangya metropolis alakult ki, rengeteg tojással. Attól tartok ez előbb-utóbb veszélyezteti a kis fákat. Van-e valakinek valami jó ötlete hangyairtásra?

Nem tudom egyébként, hogy a sok esős napnak vagy minek köszönhető, de elszaporodtak a levéltetvek. Ezt a pöndörödésről és arról lehet észrevenni, hogy hangyafürtök lógnak rajtuk. (A hangyák ugyebár szeretik a tetvek nedveit szopogatni.) Sajnos a szél és az eső miatt egyelőre permetezni nem lehet. Tapasztaltok ti is ilyet manapság?

Egy másik ingatlanomon is jártam a hétvégén Győr-Moson-Sopron megyében. Elkeserített, hogy a diófák teljesen elfagytak. Feketén lőgnak a virágok, de sajnos a levelek is. Attól félek a fák is kiszáradnak, olyan állapotban vannak. :szom01
Nálunk is rengeteg a hangya. Egyre nagyobb területeket hódítanak maguknak. A ház körüli virágos ágyásaimban pár éve még egy sem volt, most meg szinte kész hangyaboly az egész. Viszont úgy tudom a hangyát nem szabad irtani. Védett az EU-ban. Mi nem tudunk velük mit kezdeni. Ha valakinek van ötlete hogyan szabaduljunk meg tőlük én is kíváncsian várom.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.05.17. 23:42

Én is nagyon komoly hangyapopulációról tudok beszámolni. A gyenge téllel magyarázom csak egyelőre de elég nyugtalanító.
Először azt hittem, hogy az európában terjedő invazív Lasius neglectus, ami kiszorítja az őshonos fajokat és szuperkolóniákat hoz létre, de egyelőre még 3-5 fajt meg tudtam különböztetni 1000 négyzetméteren.
Némelyik faj valóban gondozza és terjeszti a levéltetveket. Fák tövére ragacsos dolgokat célszerű aplikálni...meg drukkolni a katicáknak..

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.06.27. 12:23

Évek óta használok különböző fenyő múlcsot a tuják alá-köré. Idén nagyon megszívtam. Az egyik területen újra terítettem friss cuccot, ami úgy tűnik, valamilyen fertőzést hordozott. A még bontatlan zsák egyik kisebb lyukánál is megjelent az alábbi képen látható valami.
mulcs-gomba.jpg
mulcs-gomba.jpg (253.77 KiB) Megtekintve 1734 alkalommal
Ami itt létható, az olyan állagú, mintha valami ragacsos anyag lenne, aztán ez pár óra alatt átmegy egy barnás, már keménynek tűnő halommá, aminek síma a felülete és porlik. Kerestem neten, de semmi hasonlót nem találtam.
Valakinek volt már ilyen "élménye"? Vagy hallott ilyesmiről? És leginkább: van valami tipp, hogy miként lehetne ettől megszabadulni?

Én minden ilyen megjelenést kiszedek a helyéről, de napponta megjelenik véletlenszerű helyeken.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.20. 08:35

Küzd valaki itt vakonddal? Most előjött, bánat tudja honnan, az egész utcában nincs...
Gáz, ammonium szulfid is, mintha szeretné, igényelné, vígan lubuckola gázban :/ :( lószart nem használ. Karboid, alvarin (tudom ez lótetű) semmi.
Egy a weitech ultrahangos riasztó jó, de kb 5-6 méterre arrébb szorítja ki, szóval kéne belőle vagy 5, annyit meg nem akarok érte adni, egy majdnem 15 rongy
Most rendeltem vakondriasztós műtrágyát, erről van valakinek véleménye, használt már?
Tudom kellett volna vakondháló, de amikor ideköltöztünk megkérdeztem a környéket van itt vakond, a szembe szomszéd 60 éve lakik itt, ő még életében nem látott. Mindegy, jöttem, hoztam :( :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.01.20. 09:39

9_46_20 írta:
2021.01.20. 08:35
Küzd valaki itt vakonddal? Most előjött, bánat tudja honnan, az egész utcában nincs...
Gáz, ammonium szulfid is, mintha szeretné, igényelné, vígan lubuckola gázban :/ :( lószart nem használ. Karboid, alvarin (tudom ez lótetű) semmi.
Egy a weitech ultrahangos riasztó jó, de kb 5-6 méterre arrébb szorítja ki, szóval kéne belőle vagy 5, annyit meg nem akarok érte adni, egy majdnem 15 rongy
Most rendeltem vakondriasztós műtrágyát, erről van valakinek véleménye, használt már?
Tudom kellett volna vakondháló, de amikor ideköltöztünk megkérdeztem a környéket van itt vakond, a szembe szomszéd 60 éve lakik itt, ő még életében nem látott. Mindegy, jöttem, hoztam :( :D
A vakondháló azért nem olyan egyszerű dolog, elég nagy problémákat is tud okozni, ha helytelenül van lerakva. A vakond oda megy, ahol van bőven kaja a talajban, nem akar ő rosszat. :) Ha nem háborús módszer is játszik, akkor itt nézelődj esetleg, vagy kérj tanácsot a tulajtól Molnár Gábor Évától: https://kertfuvesites.hu/ Ismerem személyesen, szakmailag nagyon korrekt nő.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.20. 09:57

Köszi!
Ismerem az oldalt, a DCM antagon műtrágya a gomba ellen és a bugstop essence amivel lótetűre mentem is tőle jött, vagyis az oldaláról mint öltet, meg az egyiket onnan is rendeltem.
Vakond miatt még nem néztem, de mindjárt ránzek az oldalra.
Amúgy szép a kerje? :D :D
Engem most megtámadott a hópenész, brutál módon... :(

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.01.20. 10:11

9_46_20 írta:
2021.01.20. 09:57
Köszi!
Ismerem az oldalt, a DCM antagon műtrágya a gomba ellen és a bugstop essence amivel lótetűre mentem is tőle jött, vagyis az oldaláról mint öltet, meg az egyiket onnan is rendeltem.
Vakond miatt még nem néztem, de mindjárt ránzek az oldalra.
Amúgy szép a kerje? :D :D
Engem most megtámadott a hópenész, brutál módon... :(
Nem jártam személyesen a kertjében, képeket láttam róla. A pázsit szép, a kert rendezett, az én izlésemnek sok a pázsit és az örökzöld sövény, és kevés az árnyékot adó fa. Mondjuk én eleve nagyon szeretem az ősfás, cserjés kerteket (nem dzsumbujra kell persze gondolni), az ilyen gyep + tujás kert nekem ingerszegény.

Gondolom a kérdés arra utalt, hogy bort iszik és vizet prédikál-e a hölgy, de megnyugtatlak nem. :)

Az ilyesmi sokkal inkább a világom: https://www.facebook.com/Z%C3%B6ld-pago ... 933255140/

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.20. 10:18

Phoebe írta:
2021.01.20. 10:11
9_46_20 írta:
2021.01.20. 09:57
Köszi!
Ismerem az oldalt, a DCM antagon műtrágya a gomba ellen és a bugstop essence amivel lótetűre mentem is tőle jött, vagyis az oldaláról mint öltet, meg az egyiket onnan is rendeltem.
Vakond miatt még nem néztem, de mindjárt ránzek az oldalra.
Amúgy szép a kerje? :D :D
Engem most megtámadott a hópenész, brutál módon... :(
Nem jártam személyesen a kertjében, képeket láttam róla. A pázsit szép, a kert rendezett, az én izlésemnek sok a pázsit és az örökzöld sövény, és kevés az árnyékot adó fa. Mondjuk én eleve nagyon szeretem az ősfás, cserjés kerteket (nem dzsumbujra kell persze gondolni), az ilyen gyep + tujás kert nekem ingerszegény.

Gondolom a kérdés arra utalt, hogy bort iszik és vizet prédikál-e a hölgy, de megnyugtatlak nem. :)

Az ilyesmi sokkal inkább a világom: https://www.facebook.com/Z%C3%B6ld-pago ... 933255140/
Nem ara vonatkozott a kérdés, hanem inkább, hogy aki tényleg profi és ez a munkája azt is megtámajda-e a gomba? :mosoly:
Mert én úgy veszem észre 4-5 év gyepszőnyegezés után, hogy nem csak a helytől, de még időtől is brutálisan függ, hogy szép e a kert. Nekem, ami egyik nyáron működik (permet, műtrágya, egyéb), az pl van, hogy következő évben egyáltalán nem.
Volt olyan, hogy egy műtrágyától gyönyörű lett, egy év múlva tök sárga tőle, harmadik évben, megint szép tőle. Fene sem érti

Amit küldtél azok szépek, szüleimnél ilyen a kert, de brutális meló van vele...

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.01.20. 10:27

9_46_20 írta:
2021.01.20. 10:18

Nem ara vonatkozott a kérdés, hanem inkább, hogy aki tényleg profi és ez a munkája azt is megtámajda-e a gomba? :mosoly:
Mert én úgy veszem észre 4-5 év gyepszőnyegezés után, hogy nem csak a helytől, de még időtől is brutálisan függ, hogy szép e a kert. Nekem, ami egyik nyáron működik (permet, műtrágya, egyéb), az pl van, hogy következő évben egyáltalán nem.
Volt olyan, hogy egy műtrágyától gyönyörű lett, egy év múlva tök sárga tőle, harmadik évben, megint szép tőle. Fene sem érti

Amit küldtél azok szépek, szüleimnél ilyen a kert, de brutális meló van vele...
Én azt mondanám, hogy igen, de nyugodtan kérdezd meg tőle, ha esetleg felveszed vele a kapcsolatot. :)

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.01.20. 22:54

9_46_20 írta:
2021.01.20. 08:35
Küzd valaki itt vakonddal? Most előjött, bánat tudja honnan, az egész utcában nincs...
Gáz, ammonium szulfid is, mintha szeretné, igényelné, vígan lubuckola gázban :/ :( lószart nem használ. Karboid, alvarin (tudom ez lótetű) semmi.
Egy a weitech ultrahangos riasztó jó, de kb 5-6 méterre arrébb szorítja ki, szóval kéne belőle vagy 5, annyit meg nem akarok érte adni, egy majdnem 15 rongy
Most rendeltem vakondriasztós műtrágyát, erről van valakinek véleménye, használt már?
Tudom kellett volna vakondháló, de amikor ideköltöztünk megkérdeztem a környéket van itt vakond, a szembe szomszéd 60 éve lakik itt, ő még életében nem látott. Mindegy, jöttem, hoztam :( :D
Nekünk a vakond lyukba dugott üres üveg bevált. Persze nem egy lyukba, szét kell szórni jó párat, de az eredmény elég hamar látható. A szomszédnak mondjuk nem tetszett, mert átvándorolt hozzá. Mondtam neki, hogy van még üveg, ha kérne... :D

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.01.20. 23:37

KisVadász írta:
2021.01.20. 22:54
9_46_20 írta:
2021.01.20. 08:35
Küzd valaki itt vakonddal? Most előjött, bánat tudja honnan, az egész utcában nincs...
Gáz, ammonium szulfid is, mintha szeretné, igényelné, vígan lubuckola gázban :/ :( lószart nem használ. Karboid, alvarin (tudom ez lótetű) semmi.
Egy a weitech ultrahangos riasztó jó, de kb 5-6 méterre arrébb szorítja ki, szóval kéne belőle vagy 5, annyit meg nem akarok érte adni, egy majdnem 15 rongy
Most rendeltem vakondriasztós műtrágyát, erről van valakinek véleménye, használt már?
Tudom kellett volna vakondháló, de amikor ideköltöztünk megkérdeztem a környéket van itt vakond, a szembe szomszéd 60 éve lakik itt, ő még életében nem látott. Mindegy, jöttem, hoztam :( :D
Nekünk a vakond lyukba dugott üres üveg bevált. Persze nem egy lyukba, szét kell szórni jó párat, de az eredmény elég hamar látható. A szomszédnak mondjuk nem tetszett, mert átvándorolt hozzá. Mondtam neki, hogy van még üveg, ha kérne... :D
(:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.21. 10:28

KisVadász írta:
2021.01.20. 22:54
9_46_20 írta:
2021.01.20. 08:35
Küzd valaki itt vakonddal? Most előjött, bánat tudja honnan, az egész utcában nincs...
Gáz, ammonium szulfid is, mintha szeretné, igényelné, vígan lubuckola gázban :/ :( lószart nem használ. Karboid, alvarin (tudom ez lótetű) semmi.
Egy a weitech ultrahangos riasztó jó, de kb 5-6 méterre arrébb szorítja ki, szóval kéne belőle vagy 5, annyit meg nem akarok érte adni, egy majdnem 15 rongy
Most rendeltem vakondriasztós műtrágyát, erről van valakinek véleménye, használt már?
Tudom kellett volna vakondháló, de amikor ideköltöztünk megkérdeztem a környéket van itt vakond, a szembe szomszéd 60 éve lakik itt, ő még életében nem látott. Mindegy, jöttem, hoztam :( :D
Nekünk a vakond lyukba dugott üres üveg bevált. Persze nem egy lyukba, szét kell szórni jó párat, de az eredmény elég hamar látható. A szomszédnak mondjuk nem tetszett, mert átvándorolt hozzá. Mondtam neki, hogy van még üveg, ha kérne... :D
ez valószínűleg ugyan azon elv alapján működik mint az ultrhangos, hogy rezeg és azt nem bírja.
régen szüleim alkalmazták, de nem tudom hatásos volt-e, akkor gyerek voltam leszartam a vakondot, most meg szét vet az ideg miatta...:D
Amúgy nincs üvegem, semmi olyat nem iszunk, ami üveges :D

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2021.01.21. 22:47

9_46_20 írta:
2021.01.21. 10:28


ez valószínűleg ugyan azon elv alapján működik mint az ultrhangos, hogy rezeg és azt nem bírja.
régen szüleim alkalmazták, de nem tudom hatásos volt-e, akkor gyerek voltam leszartam a vakondot, most meg szét vet az ideg miatta...:D
Amúgy nincs üvegem, semmi olyat nem iszunk, ami üveges :D
Igen, ugyanaz. Biztos próbáltad már üres üveg peremét levegővel fújni. Odalent a föld alatt nem kellemes, főleg a szeszélyes januári szelek idején.

"Amúgy nincs üvegem"

Hát vegyél, csak olcsóbb darabja 15 ezernél. :D

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.01.21. 23:24

KisVadász írta:
2021.01.21. 22:47


"Amúgy nincs üvegem"

Hát vegyél, csak olcsóbb darabja 15 ezernél. :D
Amúgy jogos, kiontom belőle a kobanyait és kész is...
Na majd a Ricinus olajos műtrágya erre leszek kíváncsi, de ez is egy elméleti megoldás lesz már látom előre.... :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.05.28. 19:17

9_46_20 írta:
2021.01.21. 23:24
KisVadász írta:
2021.01.21. 22:47


"Amúgy nincs üvegem"

Hát vegyél, csak olcsóbb darabja 15 ezernél. :D
Amúgy jogos, kiontom belőle a kobanyait és kész is...
Na majd a Ricinus olajos műtrágya erre leszek kíváncsi, de ez is egy elméleti megoldás lesz már látom előre.... :D
Bejött a cucc? Ha igen, pontosan melyik termékről van szó? Horto Bio-t ha jól tudom már nem árulják.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.24. 14:26

Amit korábban írtam a bugstop essence olyan bio cucc lobogar ellen semmit sem ért. Ugyan annyi van, ráadásul a vakond sem ugykodott azon hogy pusztítsa a lobogarat, csak szethanyta a kertet. Ráadásul marha drága is. .


A vakond ügyben nehéz a kérdés, mert nagyon sok dolog fut párhuzamosan.

Egyrészt van kint egy csipogó és egy rezgő vakond riasztó. A lényeg hogy nagy legyen a variancia, egyik bug, másik hangot ad, egyik 6mp, másik 30mp időközönként. Ez hatni szokott, csak türelem kell, fél évig kint kell lennie, minimum. Közben 1-1 napra kikapcsolni, stb.

Másrészt ment ki Ricinus olajos műtrágya: https://www.agrowebshop.hu/termek/7161/ ... ellen.html

Aztán ment a lyukba a bros karbid, de nem öntöztem rá, csak beledobtam a lyukba

Aztán rendeltem az oldalról, amit beszéltünk ezt: https://kertfuvesites.hu/Stv-defenders- ... ermek/139/

Ennyit tettem, február óta nincs mozgás.(lekopogom) :D

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.06.24. 14:59

9_46_20 írta:
2021.06.24. 14:26
Amit korábban írtam a bugstop essence olyan bio cucc lobogar ellen semmit sem ért. Ugyan annyi van, ráadásul a vakond sem ugykodott azon hogy pusztítsa a lobogarat, csak szethanyta a kertet. Ráadásul marha drága is. .


A vakond ügyben nehéz a kérdés, mert nagyon sok dolog fut párhuzamosan....
Köszönöm a részletes választ, elsősorban a trágya/granulátum érdekelt, hogy mi kapható a Horto Bio helyett. Így, hogy ennyi minden fut nálad párhuzamosan, tényleg nehéz, hogy melyik vált be. :) Édesapám is szív a vakonddal. Javasoltam neki az üvegpalack földbe ásását, de nem tetszett neki az ötlet. Gondoltam meglepném esetleg valami ilyen cuccal születésnapra.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.24. 17:07

Ocsemnek kb 300nm gyepes felülete van ráadásul nem messze egy toparttol, így ott sok a vakond. O 4 vakond riasztó használ, mindegyik más, más a hang, a hibás, az időtartam amíg csinálja. Van neki napelemes, elemes is. Ha bent van mind a 4 nem jönnek a vakondok. Ha kiveszi akkor kb 2 nap alatt megjelennek

Nekem egy ilyen van: https://www.agrowebshop.hu/termek/3442/ ... k0675.html

Meg egy sima auchanban kapható 3000 forintos napelemes

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.06.28. 11:34

nem vagyok biztos benne, hogy ezt a témát fel kellett emlegetni :/
viszsajött a tetvedék... :(

Lezárt