Kertbarátok köre

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.06.07. 17:03

Húúú, ez nagyon klassz lett!!!
Gondolom, alig vártátok, hogy idáig eljussatok...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.06.07. 19:16

Redbull írta:Nagyon klassz. Gratulálok!!!
Köszi, mi is így gondoljuk, s ami a lényeg, az unokáknak is tetszik. :mosoly:
Sánta Gepárd írta:Húúú, ez nagyon klassz lett!!!
Gondolom, alig vártátok, hogy idáig eljussatok...
Főleg én. Az elmúlt egy-másfél hétben rengeteget melóztam rajta, hogy így nézzen ki. (:i

De azért van még mit csinálni, csak az már nem lesz látványos - de annál macerásabb és unalmasabb. (:v
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2015.06.07. 19:41

nikotin írta:
De azért van még mit csinálni, csak az már nem lesz látványos - de annál macerásabb és unalmasabb. (:v
Viszont már van látszata, azért az nagy lelkesítő!

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.08.04. 16:44

szép volt a mai napom, reggel arra kelek, hogy nem megy a locsoló, lementem motor leégve
12 éves volt szegény
új hidrofor, beszerzés, bekalibrálás, locsolórendszerhez hozzáigazítás
igazi szopás nap, most lett kész, locsolhat éjjel :? :P

persze mikor ha nem fűnyírás után 40 fokban
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.05. 00:00

Button írta:szép volt a mai napom, reggel arra kelek, hogy nem megy a locsoló, lementem motor leégve
12 éves volt szegény
új hidrofor, beszerzés, bekalibrálás, locsolórendszerhez hozzáigazítás
igazi szopás nap, most lett kész, locsolhat éjjel :? :P

persze mikor ha nem fűnyírás után 40 fokban
Olcsón megusztad... Barátom hidroforja egész télen szárazon ment... Fél év után figyelt fel a megnövekedett aramfogyasztasra... Aztán aramkoronkent kitotozta, hogy mi fogyaszt ilyen sokat...

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.08.07. 21:00

t-oom írta:
Button írta:szép volt a mai napom, reggel arra kelek, hogy nem megy a locsoló, lementem motor leégve
12 éves volt szegény
új hidrofor, beszerzés, bekalibrálás, locsolórendszerhez hozzáigazítás
igazi szopás nap, most lett kész, locsolhat éjjel :? :P

persze mikor ha nem fűnyírás után 40 fokban
Olcsón megusztad... Barátom hidroforja egész télen szárazon ment... Fél év után figyelt fel a megnövekedett aramfogyasztasra... Aztán aramkoronkent kitotozta, hogy mi fogyaszt ilyen sokat...
ezt azért már lehetett sejteni, hogy megtörténik
kíváncsi leszek most, mert egy relatíve olcsó magyar gyártmány mellett döntöttem
és vicc, de a magyar gyártmány szinte többet nyomott a latban mint az ár..

amúgy ő az:
http://www.argep.hu/trend/VB25/VB-25-1500.html

egyelőre nagyon jól nyom, mondjuk fél napot elvoltam a nyomáskapcsolóval (:u
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.08. 12:59

1500 Watt... Jól kell, hogy nyomjon... Az enyém 500-as csak. 45-ert vettem 5 éve...

Majd kíváncsi leszek a tartossagara... Mert az enyém tavasszal nehezen indult... Kicsit berozsdasodott, minden ősszel felszedem és elteszem telire...

Lehet nem kellene....

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.08.08. 17:17

t-oom írta:1500 Watt... Jól kell, hogy nyomjon... Az enyém 500-as csak. 45-ert vettem 5 éve...

Majd kíváncsi leszek a tartossagara... Mert az enyém tavasszal nehezen indult... Kicsit berozsdasodott, minden ősszel felszedem és elteszem telire...

Lehet nem kellene....
én is leszedem mindig, az öreg egy 1300-as al-ko volt
tavasszal soha nem volt gond, aztán kilyukadt a gumimembrán, utána csapágyas is lett, most meg történt ami történt..
soha nem csináltam vele télire én sem semmit, csak kifolyattam a vizet belőle
állítólag étolajat kell tölteni a lapáthoz, hogy abban álljon télen, pedrollo használati utasításban olvastam

amúgy volt 2kW-os is, gondolkodtam rajta, csak egyrészt az 1300-ashoz van méretezve a locsolórendszer, másrészt nem is vagyok benne biztos, hogy magában a kútban van-e akkora vízhozam

így is van egy érdekesség (és ez mindegyik motornál volt), ha leeseik 1,5 bar alá a nyomás akkor elkezd levegős vizet tolni..
most ez eleve 1,9-nél kapcsol be, 4-nél ki
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.08. 21:21

Az enyém pedrollo, nem értek az ilyen dolgokhoz, de elégedett vagyok vele... Mert gond nélkül tudtam eddig ki-be szerelni, csak most tavasszal kellett küzdenem, hogy meginduljon. Arra emlékszem, hogy telepiteskor mi is küzdöttünk a beállítással...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.09. 21:19

Szerintem, a hirtelen ki-be kapcsolás miatt jelentkező kavitacio okozza a fellevegosodest ...

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.30. 15:55

emlékszem, még évekkel ez előtt mondtad Balázs, hogy vegyek benzines fűnyírót inkább...

sok-sok év fűnyírás után, és hogy már 2 lakásnál is kell nyírjam a füvet, úgy döntöttem veszek még egy fűnyírót... a jelenlegi elektromos fűnyíróval maximálisan elégedett vagyok... így úgy döntöttem maradok a márka mellett, és a kisebb területre elviszem a régit, és a nagyobb kap egy új fűnyírót...

mondom legyen akkor benzines... kipróbáljuk... a legkisebbet rendeltem meg, leírás szerint 1000 m2-ig javasolják... 140 ccm-es Briggs motorral...

Kép

kb. 3 hete volt utoljára nyírva, és az elmúlt időszak esőzése megtette hatását... hatalmas volt már a fű...

tegnap volt az első nyírás... saját benzines fűnyíróval...

én hülye eddig villanyossal szenvedtem... :pf04

még tanulnom kell... mert mikor beindítottam, bal kézzel akartam tolni, és jobb kézzel kerestem a vezetéket... :pf04 bakker, én hülye... :) huszonév elektromos fűnyírózás beleivódik az emberbe... :)

persze még tanulnom kell, még ismerkedem vele... de jelentősen gyorsabban végeztem, mint a villamossal... illetve nem szenvedtem vele, és még a szomszéd háza előtt is lenyírtam, annyira tetszett... :) viszont a takarítása nem egyszerű... slaggal vagy 20 percig verettem az alját, mire sikerült letakarítanom... rengeteg nyesedék volt benne, fémmel meg nem akartam kaparni, hogy ne sérüljön a fém kaszaház... bár lehet, hogy az elején szabtam el, mert kb 10 m2 után jöttem rá, hogy a mulcs betétet elfelejtettem kivenni... és ezért volt a sok nyesedék... mindenütt és a kaszaházban... :pf04 vagy majd keresek valami műanyag kaparó szerszámot...

szóval már rég beruházhattam volna egy benzinesre... sokkal egyszerűbb... tetszik...

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.08.30. 18:07

t-oom írta:emlékszem, még évekkel ez előtt mondtad Balázs, hogy vegyek benzines fűnyírót inkább...

tegnap volt az első nyírás... saját benzines fűnyíróval...

én hülye eddig villanyossal szenvedtem... :pf04
ugye, én is így voltam vele :)
25 év szopás elektromossal.. most így visszanézve
egyszerűen más kategória.. nameg a szabadság a kábel miatt
jóvan, örülök, hogy "belevágtál" :mosoly:
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.30. 22:22

Button írta:
t-oom írta:emlékszem, még évekkel ez előtt mondtad Balázs, hogy vegyek benzines fűnyírót inkább...

tegnap volt az első nyírás... saját benzines fűnyíróval...

én hülye eddig villanyossal szenvedtem... :pf04
ugye, én is így voltam vele :)
25 év szopás elektromossal.. most így visszanézve
egyszerűen más kategória.. nameg a szabadság a kábel miatt
jóvan, örülök, hogy "belevágtál" :mosoly:
így van... más kategória... nem mertem az mtd-t venni... anno az elektromosai kalapot sem értek...

ez nem volt olcsó, de eddig nem bántam meg... ha ennyivel is több időm marad másra...

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.08.31. 14:53

t-oom írta: így van... más kategória... nem mertem az mtd-t venni... anno az elektromosai kalapot sem értek...

ez nem volt olcsó, de eddig nem bántam meg... ha ennyivel is több időm marad másra...
nekem nagyon nagy szerencsém volt
ez a motor van rajta: http://www.argep.hu/trend/HOND/Honda-gcv160.html
auchanban 10 éves szülinapi akció volt és az mtd csinált egy limited editiont
először is nem gusztustalan mtd piros, hanem fekete a váz..
másodszor 39900Ft volt a cucc..
ez már akkor is irreálisan olcsó volt, ha csak magának a motornak az árát figyelembe vesszük
amúgy maga a váz már rohad szépen, majd kíváncsi leszek meddig bírja, bár én is hunyó vagyok, néha betolom elmosás nélkül.. :pf04
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.08.31. 22:34

aham... én féltem az mtd-től... mégha 1,5x többe is került a matika.... :)

de hány éve megy gond nélkül...? és mekkora területen...?

párszor volt, hogy nem volt időm eltakarítani az elektronyost... következő vágásnál, takarításnál szidtam is a kezét annak aki nem takarította ki... csontkeményre képes beleszáradni...

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Button » 2015.09.01. 06:42

t-oom írta:aham... én féltem az mtd-től... mégha 1,5x többe is került a matika.... :)

de hány éve megy gond nélkül...? és mekkora területen...?

párszor volt, hogy nem volt időm eltakarítani az elektronyost... következő vágásnál, takarításnál szidtam is a kezét annak aki nem takarította ki... csontkeményre képes beleszáradni...
mtd 1600W-os nekem is ment tönkre, egyszerűen nem indult többé, szervízben csak megvonták a vállukat, kondit cseréltek, 2 hetente vittem, végül kitalálták, hogy újra kellene tekercselni huszonezerért, na akkor kidobtam a fenébe, 3 éves volt

ez most 5 vagy 6 éves, 1200nm a telek, kb 900-1000nm lehet a fű.. de mondjuk nálam olyan a fű, hogy ha komolyabban megindítom egy kis műtrágyával, akkor 4 nap alatt 10 cm, ha nem komolyan akkor hetente
olajcserét csinálok minden tavasszal, levegőszűrő cserét is, ill. lassan a gyertyát is ki akarom mert ahhoz még nem nyultam, indításnál füstöl is pár másodpercig
egyébként mint a bivaly, ezzel nincs olyan, hogy beletolom valamibe és visszalassul, mint kés a vajon, akár a betont is (:u
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2015.09.01. 11:09

az én mtd-m is 2 évet bírt... azt mérgemben elfüstöltettem... igaz 13 eft-ért vettem. de nehogymár egy szezont bírjon egy fűnyíró...!

akkor megfogadtam, hogy soha többet ilyet...

nálunk kb 500-600 m2 lehet utcával együtt... de édesanyám nem locsolja, és nem is trágyázza... csak az eső... :)

azt olvastam, hogy szezononként olajcsere, és légszűrő tisztítás.. illetve gyertya hézag ellenőrzés... első 5 üzemóra után kell olajat cserélnem... (ez kb pont a szezon vége lesz.)

az enyém egy kicsit megtorpant az elején... mikor beletoltam a nagyfűbe, csak akkor még benne volt a mulcs betét...

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.10.12. 22:08

MA egy órával előbb hazajöttem a melóból. Kicsit nekiugrottam a kertnek. A paprikát paradicsomot leszedte,. Szépen kiszedtem a növényeket, eligazgattam a helyüket. Kiszedtem a céklát. Elkezdtem a kert ásását. Még sok van hátra. :(
Az epret még szét kellene ültetnem, no meg az őszi fokhagymát sem tettem bele a földbe. :( Túl sok meló van még. :( Vagy csak nekem tűnik soknak?

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.10.12. 22:10

eniksz írta:MA egy órával előbb hazajöttem a melóból. Kicsit nekiugrottam a kertnek. A paprikát paradicsomot leszedte,. Szépen kiszedtem a növényeket, eligazgattam a helyüket. Kiszedtem a céklát. Elkezdtem a kert ásását. Még sok van hátra. :(
Az epret még szét kellene ültetnem, no meg az őszi fokhagymát sem tettem bele a földbe. :( Túl sok meló van még. :( Vagy csak nekem tűnik soknak?
Nem. Valóban sok van ilyenkor is. Ráadásul igen hamar sötétedik már, így hétköznap semmire sincs idő. A tél meg egyre közelít. Kettős időprésben tehát.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2015.10.13. 11:21

eniksz írta:MA egy órával előbb hazajöttem a melóból. Kicsit nekiugrottam a kertnek. A paprikát paradicsomot leszedte,. Szépen kiszedtem a növényeket, eligazgattam a helyüket. Kiszedtem a céklát. Elkezdtem a kert ásását. Még sok van hátra. :(
Az epret még szét kellene ültetnem, no meg az őszi fokhagymát sem tettem bele a földbe. :( Túl sok meló van még. :( Vagy csak nekem tűnik soknak?
A céklát mennyire macerás vetni?

Szeretem a céklát, de valahogy a boltban megvett savanyúságnál tovább nem jutottam :) mondjuk egyszer már befürödtem savanyúság készítésével...
Kép

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2015.10.13. 21:30

Bönde Attila írta:
eniksz írta:MA egy órával előbb hazajöttem a melóból. Kicsit nekiugrottam a kertnek. A paprikát paradicsomot leszedte,. Szépen kiszedtem a növényeket, eligazgattam a helyüket. Kiszedtem a céklát. Elkezdtem a kert ásását. Még sok van hátra. :(
Az epret még szét kellene ültetnem, no meg az őszi fokhagymát sem tettem bele a földbe. :( Túl sok meló van még. :( Vagy csak nekem tűnik soknak?
A céklát mennyire macerás vetni?

Szeretem a céklát, de valahogy a boltban megvett savanyúságnál tovább nem jutottam :) mondjuk egyszer már befürödtem savanyúság készítésével...
Nem macerás. Lehet másodvetést is vetni. Én a Detroit fajtát vetem, nekem az bejött. Nem túl kicsi a magja, tehát szépen meghatározott távolságokra vethető, így én elkerülöm a ritkítását.
Szerintem nyugodtan próbáld meg, elszúrni nem lehet.
Kártevővel még nem találkoztam, semmi permetezést nem igényelt még.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.22. 11:05

Ismer valaki olyan "szakavatott" embert, akitől útmutatást kaphatnék fecskefészek építésének kedvező épületkonstrukciókra és ideális környezeti feltételekre vonatkozóan? (: Saját tapasztalatot is szívesen veszek. A molnárfecske(?) fajta sárból épített fészkére gondolok elsősorban.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.01.22. 11:42

4D4M írta:Ismer valaki olyan "szakavatott" embert, akitől útmutatást kaphatnék fecskefészek építésének kedvező épületkonstrukciókra és ideális környezeti feltételekre vonatkozóan? (: Saját tapasztalatot is szívesen veszek. A molnárfecske(?) fajta sárból épített fészkére gondolok elsősorban.
Madártani Egyesület honlapján találtam: http://www.mme.hu/mu_fecskefeszkek műfecskefészek kihelyezéséről szól. :)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.01.22. 11:57

Phoebe írta: Madártani Egyesület honlapján találtam: http://www.mme.hu/mu_fecskefeszkek műfecskefészek kihelyezéséről szól. :)
Köszönöm, a writeonly mód kikapcsolása óta már találtam könyveket is (: Szerencsére másban is felmerült már az igény.
Amúgy nem túl kedvező nekik a trend:
Kép

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.01.22. 16:29

4D4M írta:
Phoebe írta: Madártani Egyesület honlapján találtam: http://www.mme.hu/mu_fecskefeszkek műfecskefészek kihelyezéséről szól. :)
Köszönöm, a writeonly mód kikapcsolása óta már találtam könyveket is (: Szerencsére másban is felmerült már az igény.
Amúgy nem túl kedvező nekik a trend:
Kép

Nálunk régen rengeteg volt, ideális hely, sok rovar... Mindig lehetett tudni amikor eső jött, mert majdnem elkaszáltak, annyian voltak. Aztán 4-5 évvel ezelőtt szinte mind eltűnt. Őszzel még elmentek, tavasszal már csak 1-2 jött vissza. Aztán annyi sem. :(
Kép

Lezárt