Kertbarátok köre

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.21. 20:58

Button írta:
t-oom írta:ha már kert, akkor én is bemutatom az enyémeket... :)
nemsemmi munka
látom a fél ország a tiéd :)
talajlazítózásnál, a 350 lovas traktor is nyögött rendesen... :) de én csak a számlát fizetem, a munkát nem én végzem.

én nagyon-de nagyon apró paraszt vagyok a többiekhez képest... összesen 16 hektár földünk van, de csak a környező 10 ha-on gazdálkodunk. a többit kiadtuk bérbe.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.21. 21:07

Bönde Attila írta:
t-oom írta:a jég azért megviselte, de remélem ezt elnövi...
Kép
Ez milyen föld, ez a keményebb fajta? Nem tűnik homokosnak. (folyó által lerakott hordalék alakíthatta?)
jelenleg nem olyan kemény... szabályozás előtt a Duna árterülete volt. homokerek találhatók ebben is bőven, de sokkal kötöttebb, mint a homokos talajok... 2 éve, mikor talajlazítóztattam, akkor a kerékméretű, csontkemény földarabot fordított, hogy csak néztem. próbáltam bakancsban szétrúgni, de nem sikerült.

jelenleg süppedt mikor besétáltam, de ez inkább a talaj előkészítésnek, és az elmúlt napok esőzésének tudható be. van ettől feketébb föld a határban, de ez a terület egész jó termőnek mondható. inkább az aranykorona értékével tudnám a minőségét jellemezni, ha ez mond valamit... 3,8 ha = 105 AK... adásvételi szerződés szerint. ennél jobban nem értek hozzá, csak amatőrként parasztkodom.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.21. 21:27

Ez az eső most jót tett a kertnek, úgy néz ki elindul végre a növények többsége. Bár ma már olyan meleg volt, hogy a paradicsom teljesen kidőlt. A fű legalább szép. :D Ami viszont idegesítő, hogy most esett nemrég eső, és már hétfőn locsolni kellett, olyan száraz volt a talaj. Vagyis inkább homok. Mert csak nagyon nagy jóindulattal lehet ezt a valamit talajnak nevezni. :D Viszont belvíz az abszolút nincs. Nyeli a vizet mint a szivacs.
Kép

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.05.22. 09:30

maTTeus írta:Ez az eső most jót tett a kertnek, úgy néz ki elindul végre a növények többsége. Bár ma már olyan meleg volt, hogy a paradicsom teljesen kidőlt. A fű legalább szép. :D Ami viszont idegesítő, hogy most esett nemrég eső, és már hétfőn locsolni kellett, olyan száraz volt a talaj. Vagyis inkább homok. Mert csak nagyon nagy jóindulattal lehet ezt a valamit talajnak nevezni. :D Viszont belvíz az abszolút nincs. Nyeli a vizet mint a szivacs.
Ezért nem jó homokon egyszerre 50 mm...

Mi is locsoltunk már a kertben tegnap, 1,5 cm mélyen kezdődött a vizes homok.
Kép

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.05.22. 09:39

t-oom írta:
Bönde Attila írta: Ez milyen föld, ez a keményebb fajta? Nem tűnik homokosnak. (folyó által lerakott hordalék alakíthatta?)
jelenleg nem olyan kemény... szabályozás előtt a Duna árterülete volt. homokerek találhatók ebben is bőven, de sokkal kötöttebb, mint a homokos talajok... 2 éve, mikor talajlazítóztattam, akkor a kerékméretű, csontkemény földarabot fordított, hogy csak néztem. próbáltam bakancsban szétrúgni, de nem sikerült.

jelenleg süppedt mikor besétáltam, de ez inkább a talaj előkészítésnek, és az elmúlt napok esőzésének tudható be. van ettől feketébb föld a határban, de ez a terület egész jó termőnek mondható. inkább az aranykorona értékével tudnám a minőségét jellemezni, ha ez mond valamit... 3,8 ha = 105 AK... adásvételi szerződés szerint. ennél jobban nem értek hozzá, csak amatőrként parasztkodom.
Szép, nekem sem mond sokat az AK. Mi még kisebb parasztok vagyunk, csak 1 ha földünk van (4 pont között) :) annak a fele szántóföld, a 1/5-e pedig kert (bal alsó ponttól az a kis négyzet alakú rész), ami gyümölcsösnek és veteményesnek van használva.

Kép
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.22. 18:45

Bönde Attila írta:
t-oom írta:
jelenleg nem olyan kemény... szabályozás előtt a Duna árterülete volt. homokerek találhatók ebben is bőven, de sokkal kötöttebb, mint a homokos talajok... 2 éve, mikor talajlazítóztattam, akkor a kerékméretű, csontkemény földarabot fordított, hogy csak néztem. próbáltam bakancsban szétrúgni, de nem sikerült.

jelenleg süppedt mikor besétáltam, de ez inkább a talaj előkészítésnek, és az elmúlt napok esőzésének tudható be. van ettől feketébb föld a határban, de ez a terület egész jó termőnek mondható. inkább az aranykorona értékével tudnám a minőségét jellemezni, ha ez mond valamit... 3,8 ha = 105 AK... adásvételi szerződés szerint. ennél jobban nem értek hozzá, csak amatőrként parasztkodom.
Szép, nekem sem mond sokat az AK. Mi még kisebb parasztok vagyunk, csak 1 ha földünk van (4 pont között) :) annak a fele szántóföld, a 1/5-e pedig kert (bal alsó ponttól az a kis négyzet alakú rész), ami gyümölcsösnek és veteményesnek van használva.

Kép
nem baj az, a lényeg, hogy nem tartod cikinek a parasztkodást... ;)

mikor végeztem az egyetemmel, gondolkodtam, hogy komolyabban foglalkozom a földműveléssel, de ahhoz legalább 50-60 ha-ra lett volna szükség, hogy főállásként érdemes legyen gépesítenem. de akkor minek tanultam...? így inkább az építészetet választottam, és a földeket úgy műveltetem. természetesen így nincs akkora haszonkulcs, de mivel ezeknek a földeknek köszönhetem, hogy egyetemre járhattam, így tartozom annyival, hogy folytatom, és nem adok túl rajtuk....

az elmúlt hetekben beszélgettem egy gazdával, hogy milyen értéket képvisel ma a föld... azt mondta, hogy 1 AK piaci ára ma 80-90 e ft.... persze ez függ a terület fekvésétől is. nagyot néztem, hogy ma már ekkora érték a föld... (összesen 30 e-ft kárpótlási jegyünk volt, persze nem mindet vettük akkor, később is vásároltunk, már jóval magasabb áron.)

de ez így is van jól... sokat kell foglalkozni a földdel, de megéri... még ha van ideg is velük.... egyszer a belvíz, egyszer az aszály, majd ha mindezeken túl vagy, még lopják is a termést...

szóval csak hajrá!!! tessék művelni! ;) én parasztnak tartom magam...

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.03. 21:05

Na, a fóliázás is már majdnem kész, a víz már elindult bele. :mosoly:

Kép

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.06.04. 12:00

Halad ez.
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.06.04. 13:20

bertone írta:Na, a fóliázás is már majdnem kész, a víz már elindult bele. :mosoly:

Kép
Szép lesz nagyon.
(:n
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.04. 19:18

A fóliázás teljesen kész. Bent vannak a befúvók és a lefölöző is rendesen. Ma a szűrőt és annak helyét raktam rendbe, holnap az is kész lesz, s kb addigra tele is lesz a medence vízzel. Hétvégén jönnek a gyerekeim, unokáim, remélem, a pancsikolós rész már ki is lesz használva. :mosoly:

Aztán, a jövő héten jöhet a térburkolás is, majd az újra füvesítés.

Kép

Kép

Kép

Kép

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.06.04. 19:18

No, majd akkor irigyellek.
Addig nem.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.06.04. 20:56

Szép munka!
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.06.04. 21:08

Gratula. Igényes munka. :mosoly:

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.06.04. 23:05

nagyon zsír lett....!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.06.05. 09:13

:mosoly: Gratula.

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.05. 10:30

Korai még, majd ha teljesen kész lesz! :mosoly:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.06.05. 10:57

bertone írta:Korai még, majd ha teljesen kész lesz! :mosoly:
A vizet honnan veszed?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.05. 11:08

Redbull írta:
bertone írta:Korai még, majd ha teljesen kész lesz! :mosoly:
A vizet honnan veszed?
Sajnos a normál vezetékes hálózatból. Van ugyan fúrt kút, de tele van oldott állapotú vassal és ammóniával. Állítólag klórral ki lehetne belőle szedni, csak rengeteget kell beletenni induláskor. Viszont szombaton már az unokám szeretne pancsolni benne, én meg nem szeretném, ha egy agyon klórozott vízben tenné.

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.06.05. 11:10

Redbull írta:
bertone írta:Korai még, majd ha teljesen kész lesz! :mosoly:
A vizet honnan veszed?
Szomszéd :D
Kép

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.06.05. 11:11

Érthető.
Viszont így legalább jó drága. (:v
Vicc volt.

A család örömére, egészségére szolgáljon!
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.06.05. 11:12

És mi van az esővízzel?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.05. 11:15

Redbull írta:Érthető.
Viszont így legalább jó drága. (:v
Vicc volt.

A család örömére, egészségére szolgáljon!
Ja, nem óccó, de most nem érdekel, főleg, hogy egy feltöltés nem éri el a most bele fektetett összeg 2 (KETTŐ) százalékát.
Redbull írta:És mi van az esővízzel?
Az a szuterént szokta elönteni. :szom01

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.06.05. 11:20

bertone írta:
Redbull írta:Érthető.
Viszont így legalább jó drága. (:v
Vicc volt.

A család örömére, egészségére szolgáljon!
Ja, nem óccó, de most nem érdekel, főleg, hogy egy feltöltés nem éri el a most bele fektetett összeg 2 (KETTŐ) százalékát.
Redbull írta:És mi van az esővízzel?
Az a szuterént szokta elönteni. :szom01
Mérnök ember lévén tegyél ellene.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.06.05. 13:29

Igényes munkának tűnik. Sok örömet hozzá. :mosoly:


Más:

Tavaly kivégeztem a kis veteményeskertet, mondván nincs már időm foglalkozni vele. Fel is ástam, háromszor, legyomírtóztam. És idén tavasszal elszórtam a fűmagot, ügyesen, okosan.
A fű nő is szépen azzal nincs is gond. Na de az a baj hogy a gaz is nő ki közte. És rohadtul nincs türelmem ahhoz hogy kétnaponta gazoljam. Valakinek ötlet? Azt leszámítva hogy vegyek fel egy kertészt. (:v

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.06.05. 14:15

Magic írta:Igényes munkának tűnik. Sok örömet hozzá. :mosoly:


Más:

Tavaly kivégeztem a kis veteményeskertet, mondván nincs már időm foglalkozni vele. Fel is ástam, háromszor, legyomírtóztam. És idén tavasszal elszórtam a fűmagot, ügyesen, okosan.
A fű nő is szépen azzal nincs is gond. Na de az a baj hogy a gaz is nő ki közte. És rohadtul nincs türelmem ahhoz hogy kétnaponta gazoljam. Valakinek ötlet? Azt leszámítva hogy vegyek fel egy kertészt. (:v
Nekem a sógorom azt mondta: "Mindegy mi, csak ződ legyen." :mosoly:

Lezárt