Kertbarátok köre

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.05. 12:45

Ori F1 írta:Nemrég csatornáztak nálunk az utcában,és a bevezetett csonk vég környékét totál kimosta a tegnapi felhőszakadás,és körülötte egy lyuk keletkezett.
Este gyorsan elszaladtunk,és vettünk 25 kiló homokot amit beleszórtunk,de kevés lett,úgyhogy megint kell majd vennünk,mert ugyan a kertben van,de félünk hogy a kutya nehogy bele essen.
Szerintetek jó a homok,vagy virágföldet vegyünk inkább?
én körbezsaluztam az enyémet és kiöntöttem betonnal. alá meg szórtam sódert.
de amúgy hadd tömörüljön előtt e a föld.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.05.05. 14:05

carlos78 írta:
Ori F1 írta:Nemrég csatornáztak nálunk az utcában,és a bevezetett csonk vég környékét totál kimosta a tegnapi felhőszakadás,és körülötte egy lyuk keletkezett.
Este gyorsan elszaladtunk,és vettünk 25 kiló homokot amit beleszórtunk,de kevés lett,úgyhogy megint kell majd vennünk,mert ugyan a kertben van,de félünk hogy a kutya nehogy bele essen.
Szerintetek jó a homok,vagy virágföldet vegyünk inkább?
én körbezsaluztam az enyémet és kiöntöttem betonnal. alá meg szórtam sódert.
de amúgy hadd tömörüljön előtt e a föld.
Hát a műanyag cső miatt a betonnal kiöntés szerintem nem működne,pedig cementünk még lenne is itthon.
A sóder viszont jó ötlet :mosoly:

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.05. 15:04

Ori F1 írta: Hát a műanyag cső miatt a betonnal kiöntés szerintem nem működne,pedig cementünk még lenne is itthon.
A sóder viszont jó ötlet :mosoly:
kívülről? simán önthető. de ha félsz hogy megroppan vagy kell egy kis holtjáték :D akkor köré csinálsz egy kisebb zsalut. vagy teszel rá egy vízakna fedőt és azt betonozod be.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.05. 20:14

Ori F1 írta:Nemrég csatornáztak nálunk az utcában,és a bevezetett csonk vég környékét totál kimosta a tegnapi felhőszakadás,és körülötte egy lyuk keletkezett.
Este gyorsan elszaladtunk,és vettünk 25 kiló homokot amit beleszórtunk,de kevés lett,úgyhogy megint kell majd vennünk,mert ugyan a kertben van,de félünk hogy a kutya nehogy bele essen.
Szerintetek jó a homok,vagy virágföldet vegyünk inkább?
ha jól értem, illetve jól gondolom, akkor a tisztítónyílás zárófedele körül omlott be a feltöltés...

bármivel feltöltheted, amíg nem tömörödik vissza a cső körülötti visszatöltés, addig be fog omlani. mivel a bekötéseket úgy fúrják be, és nagyobb keresztmetszettel készül, mint a valós pvc cső, így a feltöltés mennyisége elég nagy lehet.

ezért tüneti kezelésként jó a Carlos javaslata, csak majd később fog jelentkezni ez a probléma.

nálunk 20 éve készült a szennyvíz hálózat, kb. 4 éve süllyedt meg előttünk feltöltés, az aszfalt alatt. kb. 40 cm mély árok lett, az aszfaltban. ezt a jelenséget, a nem megfelelő réteges visszatömörítés, vagy ennek teljes hiánya okozza.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.05.06. 19:02

Kép
Most így néz ki,a 25 kiló ráöntött homokból lehet következtetni,hogy milyen mély lehetett elötte.
Ahoz képest hogy Budapestiek vagyunk,a mi környékünkön még csak most csatornáztak.

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.06. 19:46

További fejlődés. (Eniksz, már eltűnt a létra! :mosoly: )

Kép

Kép

Kép

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.05.06. 21:01

Ori F1 írta:Kép
Most így néz ki,a 25 kiló ráöntött homokból lehet következtetni,hogy milyen mély lehetett elötte.
Ahoz képest hogy Budapestiek vagyunk,a mi környékünkön még csak most csatornáztak.
Nálunk nincs csatorna, de szippantóst sem kellett még eddig hívni (6 év óta) :roll: :roll: :roll: :roll:
Kép

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.05.06. 21:21

Bönde Attila írta: Nálunk nincs csatorna, de szippantóst sem kellett még eddig hívni (6 év óta) :roll: :roll: :roll: :roll:
Elszíjja a főd nemde? Nem is lenne baj a kaki-pisivel, de azért van ott más is ami nem túl jó az élelmünk forrásának... :roll:

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2014.05.06. 21:29

KisVadász írta:
Bönde Attila írta: Nálunk nincs csatorna, de szippantóst sem kellett még eddig hívni (6 év óta) :roll: :roll: :roll: :roll:
Elszíjja a főd nemde? Nem is lenne baj a kaki-pisivel, de azért van ott más is ami nem túl jó az élelmünk forrásának... :roll:
Külön van vezetve (itt tanyán, a legtöbb háznál hasonlóan). Egyik cső a WC, az az egyik akna, nálunk a többinek (mosogató víz, fürdő víz) viszont nincs másik akna ásva, az megy ki az út mellett lévő árokba. Mellette nem messze van egy szép körte fa, eddig még nem lett tőle bajunk, bár nem vizsgáltattunk be még egy gyümölcsöt sem, vajon milyen szennyeződések lehetnek benne.

De kb 10 méterre az aknától és az ároktól van ásott kút, abból jön be a házba víz, mondjuk inni azt nem isszuk, az viszont a 2000-es évek elején be volt vizsgáltatva, és ihatónak volt nyilvánítva.
Kép

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.06. 22:13

Bönde Attila írta:
Ori F1 írta:Kép
Most így néz ki,a 25 kiló ráöntött homokból lehet következtetni,hogy milyen mély lehetett elötte.
Ahoz képest hogy Budapestiek vagyunk,a mi környékünkön még csak most csatornáztak.
Nálunk nincs csatorna, de szippantóst sem kellett még eddig hívni (6 év óta) :roll: :roll: :roll: :roll:
majd az első szippantás után, rendszeresen kell... mert így el tud szivárogni a nedvesség, utána "elszappanosodik" (a zsír, az olaj, a szennyeződések eltömítik a réseket, kapillárisokat) az akna belső felülete, aztán már nem fog tudni elszivárogni.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.05.06. 23:30

Bönde Attila írta:
Ori F1 írta:Kép
Most így néz ki,a 25 kiló ráöntött homokból lehet következtetni,hogy milyen mély lehetett elötte.
Ahoz képest hogy Budapestiek vagyunk,a mi környékünkön még csak most csatornáztak.
Nálunk nincs csatorna, de szippantóst sem kellett még eddig hívni (6 év óta) :roll: :roll: :roll: :roll:
1 éve mióta ideköltöztem nálunk se kellett(de úgy tudom előtte se sűrűn volt.)
Mindenesetre a bekötéssel még várunk amíg lehet,mert nincs erre a célra felesleges 150-200e forintunk.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.07. 23:29

bertone írta:További fejlődés. (Eniksz, már eltűnt a létra! :mosoly: )

Kép

Kép

Kép
valaki nagyon szépen símította el a betont.. :) meg kell tartani az embert :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.05.07. 23:40

Ori F1 írta: ....Mindenesetre a bekötéssel még várunk amíg lehet,mert nincs erre a célra felesleges 150-200e forintunk.
És a talajterhelési díj? Bírható összeg arrafelé még? Mert erre már inkább mindenki rákötött, olyan horror lett.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.08. 01:43

carlos78 írta:
bertone írta:További fejlődés. (Eniksz, már eltűnt a létra! :mosoly: )
valaki nagyon szépen símította el a betont.. :) meg kell tartani az embert :D
Egyelőre úgy tűnik, megmarad. A "nász"-om csinálja. :mosoly:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.05.08. 05:11

bertone írta: Egyelőre úgy tűnik, megmarad. A "nász"-om csinálja. :mosoly:
szépen alakul, grat :)
Kép

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.08. 05:32

trutya írta:
bertone írta: Egyelőre úgy tűnik, megmarad. A "nász"-om csinálja. :mosoly:
szépen alakul, grat :)
Ja, csak lassan. És lassan közel a vég. Mármint a kimerülésben. (:v
Az biztos, egyszerűbb lett volna egy másikat építeni, ezt meg betemetni. :mosoly:
Még kb. 3 nap betonozás, aztán vakolás - ami szintén nem lesz gyors, mert mész nélkül kell csinálni, ami emlékeim szerint lassabb, mert kevésbé jól kezelhető az anyag. Aztán jöhet a fóliázás, majd a térkő lerakása. Aztán az egész maradék terület újra füvesítése.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.08. 11:42

bertone írta:
trutya írta: szépen alakul, grat :)
Ja, csak lassan. És lassan közel a vég. Mármint a kimerülésben. (:v
Az biztos, egyszerűbb lett volna egy másikat építeni, ezt meg betemetni. :mosoly:
Még kb. 3 nap betonozás, aztán vakolás - ami szintén nem lesz gyors, mert mész nélkül kell csinálni, ami emlékeim szerint lassabb, mert kevésbé jól kezelhető az anyag. Aztán jöhet a fóliázás, majd a térkő lerakása. Aztán az egész maradék terület újra füvesítése.
térkő...? az alá, minek ilyen "szép" beton... egyszerű CKT, lapáttal lehúzva is teljesen elegendő.

a dilatációs hézagok utólag lesznek bevágva?

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.08. 14:23

t-oom írta: Ja, csak lassan. És lassan közel a vég. Mármint a kimerülésben. (:v
Az biztos, egyszerűbb lett volna egy másikat építeni, ezt meg betemetni. :mosoly:
Még kb. 3 nap betonozás, aztán vakolás - ami szintén nem lesz gyors, mert mész nélkül kell csinálni, ami emlékeim szerint lassabb, mert kevésbé jól kezelhető az anyag. Aztán jöhet a fóliázás, majd a térkő lerakása. Aztán az egész maradék terület újra füvesítése.
térkő...? az alá, minek ilyen "szép" beton... egyszerű CKT, lapáttal lehúzva is teljesen elegendő.

a dilatációs hézagok utólag lesznek bevágva?[/quote]
Valószínűleg félreérthető volt a "térkő" kifejezés. (Nekem minden térkő, ami burkolat. :mosoly: )
C-16-os beton, a dilatációk ott lesznek/vannak, ahol egy-egy alkalommal befejezzük. Az alábbi képeken már látszik is. Leraktam pár lapot a látvány kedvéért. :mosoly:

Kép

Kép

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.05.08. 18:25

bertone írta:További fejlődés. (Eniksz, már eltűnt a létra! :mosoly: )
Jaj miattam kár volt eltüntetni, igazán maradhatott volna. :D
Gyönyörűen van elsimítva a beton. Ritrkán látni ilyen szépet.

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.05.08. 18:26

carlos78 írta:
valaki nagyon szépen símította el a betont.. :) meg kell tartani az embert :D
Látom kiszúrtad te is. :D

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.08. 18:39

ehhez a "térkőhöz" valóban szükség van a "szép" betonra...

viszont a dilatációkat lehet, hogy egy kicsit sűríteném... nézz meg egy átlagos beton járda burkolatot, ami a fagy miatt nem töredezett össze... na kb. az lehet az ideális méret egy-egy dilatációs mezőhöz.

anno a Gábor könyvben volt erre egy ökölszabály, hogy külső-belső térben hány m2-ként szükséges dilatálni... (de már nem emlékszem.) persze ez függ a szerkezet vastagságtól is...

a MAPEI 10-15 m2-ként javasolja...

de én minimum a 10 m2-t javasolnám, hogy ne púposodjon fel utólag a burkolat.

bertone

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.05.08. 21:18

t-oom írta:ehhez a "térkőhöz" valóban szükség van a "szép" betonra...

viszont a dilatációkat lehet, hogy egy kicsit sűríteném... nézz meg egy átlagos beton járda burkolatot, ami a fagy miatt nem töredezett össze... na kb. az lehet az ideális méret egy-egy dilatációs mezőhöz.

anno a Gábor könyvben volt erre egy ökölszabály, hogy külső-belső térben hány m2-ként szükséges dilatálni... (de már nem emlékszem.) persze ez függ a szerkezet vastagságtól is...

a MAPEI 10-15 m2-ként javasolja...

de én minimum a 10 m2-t javasolnám, hogy ne púposodjon fel utólag a burkolat.
Én nem értek hozzá, így ráhagytam a mesterre a dilatáció kialakítását. Ja, és van benne vasháló, akkor is sűrítenéd?

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2014.05.08. 21:58

mivel a beton csak nyomásra terhelhető, húzásra nem, ezért raknak bele vasat, ami húzó igénybevétel esetén kezd el működni...

minél nagyobb egy tábla, annál nagyobb lesz a hőtágulásból adódó méretváltozás, és ez független attól, hogy van-e benne acél, vagy sem, hiszen az acél is alakváltozik, csak ezt képes rugalmasan megtenni. nem hinném, hogy egy 10 cm vastag beton tábla esetén, egy 5mm-es 20x20-as HD háló sokat osztana-szorozna. illetve az sem rémlik, hogy anno az iskolában, tettek volna különbséget aszerint, hogy vasalt-e vagy sem.

10 éve építettem otthon egy 8*15 m-es acél csarnokot, gabonatárolásra. az akkori statikusom javaslatára 15,0 cm vastag aljzatbeton készült, alsó-felső HD háló terítéssel, és körben 30x40 cm-es, vasalt szegélygerenda peremmel. javaslatára a 120 m2-t 6 egyenlő részre osztottam fel, utólagos dilatációs törésvonal bevágásával (4 cm mélységig)... (mondván, homogén szerkezet esetén, ott fog a szerkezet megrepedni, ahol gyengítésre került, vagyis a bevágásnál. működött is a dolog... de az egyik táblában lett egy ferde irányú repedés is... vagyis sok volt a 20 m2. hőszigeteletlen a csarnok, így lényegében külső térnek tekinthető... max annyi, hogy csapadék nem éri...

szóval a 15,0 cm vastag beton, alsó-felső acélhálóval, 20 m2-es táblában is tovább repedt a hőmérsékleti alakváltozás miatt. én továbbra is közelítenék a 10 m2 felé, függetlenül attól, hogy van-e benne acél, vagy sem.... ;)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.05.10. 17:08

Phoebe előtt:
Kép
Kép

Phoebe után:
Kép


Az érzés megfizethetetlen, hát még holnap milyen lesz... :D

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Kertbarátok köre

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.05.10. 18:44

Phoebe írta:Phoebe előtt:

Phoebe után:

Az érzés megfizethetetlen, hát még holnap milyen lesz... :D
Ügyes vagy, jöhetsz hozzánk is. (:v

Lezárt