A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Lezárt
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.01.09. 13:28

rdaneelolivaw írta:
2021.01.09. 12:53
vollebak írta:
2021.01.09. 12:34
Őszinte leszek, főnök. Egyre kevésbé van kedvem az eszmecseréhez. Hülyézés, hazugozás, oké. Játszunk akkor így: szarul fogalmazol.

Mit írtál most az egész cselédmizériára? Az kerülhette el, „aki tudott valamit”.

Ez mi a tosz? Erre mit vársz? Ennek az értelmezési lehetőségei:

1) Hülyének nézel, de legalábbis fogyatékosnak, mert azt hiszed, hogy egy annyira egyértelmű dolgot, hogy akinek van eladható készsége, az boldogul, így ki kell emelni, mintha nem egy magától értetődő dolog lenne. A következő mi lesz? Az ég kék, és levegő nélkül megfulladunk? Ezt a lehetőséget ezért el is vetettem.
2) „aki tudott valamit” = a készségek, szakképzettség, piacképesség erénynek beállítása, mellőzve mindenféle részinformációt a készség megszerzésének körülményeiről. Részletezés nélkül ez így hangzik, hogy lézerjaniztál egyet, hogy mindenki annyit ér, amennyit elért/amit tud.
Továbbra is hazudsz.
Nincs bizonyítékod, hogy ilyet állítottam volna, mondatokba kötsz bele, a nagy egészet vagy nem értelmezed vagy nem is akarod ezt megtenni.
Teljesen felesleges olyasvalakivel vitázni aki be akarja feketíteni a másikat, ez a "érvelési rendszere".
Nekem ez nem pálya barátom. Kevés.

Nem állítottam ilyet, soha nem is mondtam még csak részletekben sem.
Sőt, azt mondom, hogy a születési helyzet és lehetőségek sajnos eleve meghatározzák a lehetőségeidet, nem tudsz - csak részben - kilépni ebből.
Ha mégis akkor abban legalább 1 generáció munkája van.
Magyarán egy cseléd vagy szolga (így írták az anyakönyvekben főleg) nem tudott mást tenni mint amit. Annyi volt a lehetősége.
Azt, hogy EZ SZERINTEM MIÉRT VOLT JÓ, vagy hasonló csak a fejedben létezik. Sosem állítottam ilyet, legalábbis egész hozzászólás szinten soha.
Az, hogy SZERINTEM ez egy fasza dolog volt = ez a hazugság, és ezt táncolgatod körbe-körbe már tegnap óta.

Ha ilyet írtam, kérlek szedd elő, mert addig ebben a kérdésben hazugnak foglak tartani.
Majd ha tudsz érvelni és vitatkozni mások befeketítése nélkül akkor majd dumálunk.
Egyébként ezt nem először csinálod, kérlek gondold át mit művelsz.

Akkor ha szarul fogalmazom akkor szedd elő azt a szarul fogalmazott mondatot vagy hozzászólást ami kiváltotta azt a remek és nagybecsű véleményedet. (:n
Nem lesz ilyen... de várom.
Ejha. Utólagosan púderezed a véleményed, és teli szájjal hazugozol úgy, hogy te voltál az mindig is, akinek hajmeresztő véleményei voltak, meg tolta a jobb szakmát kell tanulni, el kell költözni jobb helyre dolgokat, kábé a „tehetsz róla, tehetsz ellene” elképzelés mentén. Régóta elég kendőzetlenül nyilatkozol meg a társadalmi rétegződésekről. Nehogy most add elő, hogy nem hiszel az elitizmusban, és nem gondolod úgy, hogy vannak, akiknek jobb élet jár, mint másoknak (akármilyen okból). Nem csak velem, másokkal is eleget vitáztál erről. Carlosszal képviseltétek ketten ezt (a moslék Ecet gyakori csápolása mellett), aminek ez volt a lényege, hogy a sikerességben és a jómódban elhanyagolható az esetlegesség és a háttér. Carlos lényegében azt mondta, hogy ha neki sikerült a profi sportélet után, akkor másnak is sikerülnie kell, és csak jobb szakma kell, meg költözni kell, és jön a kánaán, és aki nem tesz a sorsáért, az ne sírjon. Pontosan jól emlékszem, hogy ebben még Bandi is ellentmondott nektek, hogy ez nem így működik, hogy csak akarni kell, és akkor ki lehet mászni bármiből, mert a jellemzőbb az, hogy egyszerűen nincs mód tennie valakinek a boldogulásáért. Arra is pontosan emlékszem, hogy Rocco is keményen beléd állt ilyen dolgok miatt, ezek a vitáitok vertek éket az itteni viszonyotokba 2015-2016 körül. De most én vagyok a hazug meg a fogyatékos, amikor azt állítom, hogy te ezeket a dolgokat képviseled, és világosan levezettem, miért volt szar a szóhasználatod most is. Szép :)

Szóval szerintem se erőltessük ezt, és azt sem tudom megígérni, hogy nem fogom megmosolyogni, hogy miután Kefír megint gyak téged valamivel, akkor megsértődsz, mondván, hogy személyeskedik és sérteget a doki. Ezek után, ahogy most beszéltél velem, egy szavad nem lehet a dokira semmikor.

Peace.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.01.09. 13:38

vollebak írta:
2021.01.09. 13:28
Ejha. Utólagosan púderezed a véleményed, és teli szájjal hazugozol úgy, hogy te voltál az mindig is, akinek hajmeresztő véleményei voltak, meg tolta a jobb szakmát kell tanulni, el kell költözni jobb helyre dolgokat, kábé a „tehetsz róla, tehetsz ellene” elképzelés mentén. Régóta elég kendőzetlenül nyilatkozol meg a társadalmi rétegződésekről. Nehogy most add elő, hogy nem hiszel az elitizmusban, és nem gondolod úgy, hogy vannak, akiknek jobb élet jár, mint másoknak (akármilyen okból). Nem csak velem, másokkal is eleget vitáztál erről. Carlosszal képviseltétek ketten ezt, aminek ez volt a lényege, hogy a sikerességben és a jómódban elhanyagolható az esetlegesség, jobb szakma kell, költözni kell, akkor jön a kánaán, és aki nem tesz a sorsáért, az ne sírjon. Pontosan jól emlékszem, hogy ebben még Bandi is ellentmondott nektek, hogy ez nem így működik, hogy csak akarni kell, és akkor ki lehet mászni bármiből, mert a jellemzőbb az, hogy egyszerűen nincs mód tennie valakinek a boldogulásáért. Arra is pontosan emlékszem, hogy Rocco is keményen beléd állt ilyen dolgok miatt, ezek a vitáitok vertek éket az itteni viszonyotokba 2015-2016 körül. De most én vagyok a hazug meg a fogyatékos, amikor azt állítom, hogy te ezeket a dolgokat képviseled. Szép :)

Szóval szerintem se erőltessük ezt, és azt sem tudom megígérni, hogy nem fogom megmosolyogni, hogy miután Kefír megint gyak téged valamivel, akkor megsértődsz, mondván, hogy személyeskedik és sérteget a doki. Ezek után, ahogy most beszéltél velem, egy szavad nem lehet a dokira semmikor.

Peace.
Akkor hozd elő a hozzászólásaimat amikor ezt ecseteltem. :)
Nem tudod, mert nincs ilyen, nem is volt.
Továbbra is jön a "púder", konkrétumot nem tudsz előhozni. Magyarán nem írtál igazat.
Szerintem neked van egy véleményed rólam, és az annyira erős mértékkel bír, hogy ha gyökeresen az ellenkezőjét írom le valamiről akkor sem fogod elfogadni. (mert csak)

Kérlek, csak annyit kérek, hogy feleslegesen ne kormozzál, ne feketíts.
Ha emlékszel, régebben már kerültél kellemetlen helyzetbe a fórumon, bár az akkor sokkal durvább szitu volt.
Elküdhetsz a pics**be, nem fog zavarni, csak kérlek hülyeséget ne amikor komolyabb a téma.

A másik dolog, hogy az említett cseléd-téma nem most aktuális, ne keverjük azzal ami most van.
Ha nekem most az a véleményem arról, hogy JELENLEG valaki igenis tehet a dolgokról, az nem jelenti azt, hogy 100 éve is így volt.
Kevered az idősíkokat. Nem jó.

Kefír más tészta. Ő egyenes.
Nálad előfordul, hogy olyan dolgokat raksz a hozzászólásaidba ami nem igaz...

Peace. Nem akarok senkivel sem összeveszni, főleg nem veled.
Inkább kérjük meg Lacit, hogy gyomlálja ki feleslegesen a hülye hsz-eket innen.
Szívesen elbeszélgetek továbbra is a cseléd-sorsról mert a családomat vaskosan érintette.
5 évig kutattam az anyagokat, igaz ezt csak felületesen mert csak az apai nagymamám volt cseléd.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rdaneelolivaw 2021.01.09. 13:41-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.01.09. 13:41

rdaneelolivaw írta:
2021.01.09. 13:38
vollebak írta:
2021.01.09. 13:28
Ejha. Utólagosan púderezed a véleményed, és teli szájjal hazugozol úgy, hogy te voltál az mindig is, akinek hajmeresztő véleményei voltak, meg tolta a jobb szakmát kell tanulni, el kell költözni jobb helyre dolgokat, kábé a „tehetsz róla, tehetsz ellene” elképzelés mentén. Régóta elég kendőzetlenül nyilatkozol meg a társadalmi rétegződésekről. Nehogy most add elő, hogy nem hiszel az elitizmusban, és nem gondolod úgy, hogy vannak, akiknek jobb élet jár, mint másoknak (akármilyen okból). Nem csak velem, másokkal is eleget vitáztál erről. Carlosszal képviseltétek ketten ezt, aminek ez volt a lényege, hogy a sikerességben és a jómódban elhanyagolható az esetlegesség, jobb szakma kell, költözni kell, akkor jön a kánaán, és aki nem tesz a sorsáért, az ne sírjon. Pontosan jól emlékszem, hogy ebben még Bandi is ellentmondott nektek, hogy ez nem így működik, hogy csak akarni kell, és akkor ki lehet mászni bármiből, mert a jellemzőbb az, hogy egyszerűen nincs mód tennie valakinek a boldogulásáért. Arra is pontosan emlékszem, hogy Rocco is keményen beléd állt ilyen dolgok miatt, ezek a vitáitok vertek éket az itteni viszonyotokba 2015-2016 körül. De most én vagyok a hazug meg a fogyatékos, amikor azt állítom, hogy te ezeket a dolgokat képviseled. Szép :)

Szóval szerintem se erőltessük ezt, és azt sem tudom megígérni, hogy nem fogom megmosolyogni, hogy miután Kefír megint gyak téged valamivel, akkor megsértődsz, mondván, hogy személyeskedik és sérteget a doki. Ezek után, ahogy most beszéltél velem, egy szavad nem lehet a dokira semmikor.

Peace.
Akkor hozd elő a hozzászólásaimat amikor ezt ecseteltem. :)
Nem tudod, mert nincs ilyen, nem is volt.
Továbbra is jön a "púder", konkrétumot nem tudsz előhozni. Magyarán nem írtál igazat.
Szerintem neked van egy véleményed rólam, és az annyira erős mértékkel bír, hogy ha gyökeresen az ellenkezőjét írom le valamiről akkor sem fogod elfogadni. (mert csak)

Kérlek, csak annyit kérek, hogy feleslegesen ne kormozzál, ne feketíts.
Ha emlékszel, régebben már kerültél kellemetlen helyzetbe a fórumon, bár az akkor sokkal durvább szitu volt.
Elküdhetsz a pics**be, nem fog zavarni, csak kérlek hülyeséget ne amikor komolyabb a téma.

Kefír más tészta. Ő egyenes.
Nálad előfordul, hogy olyan dolgokat raksz a hozzászólásaidba ami nem igaz...

Peace. Nem akarok senkivel sem összeveszni, főleg nem veled.
Inkább kérjük meg Lacit, hogy gyomlálja ki feleslegesen a hülye hsz-eket innen.
Szívesen elbeszélgetek továbbra is a cseléd-sorsról mert a családomat vaskosan érintette.
5 évig kutattam az anyagokat, igaz ezt csak felületesen mert csak az apai nagymamám volt cseléd.
Nem viselem jól, amikor lehazugoznak. Nem sok dolgot állítanék annyira biztosan magamról, mint azt, hogy az egyenességemben sosem kételkedett még senki. Szerinted meg nem vagyok egyenes. Ez nem nagyon segíti a kommunikációs kedvet, mert ha valaki nem tart jellemesnek, akkor nem érzem úgy, hogy sok mondanivalóm maradt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.01.09. 13:46

vollebak írta:
2021.01.09. 13:41
Nem viselem jól, amikor lehazugoznak. Nem sok dolgot állítanék annyira biztosan magamról, mint azt, hogy az egyenességemben sosem kételkedett még senki. Szerinted meg nem vagyok egyenes. Ez nem nagyon segíti a kommunikációs kedvet, mert ha valaki nem tart jellemesnek, akkor nem érzem úgy, hogy sok mondanivalóm maradt.
Akkor marad az, hogy nem ismersz elég jól.

Ettől még lehetsz egyenes, símán elképzelhető, hogy tévedek.
Akkor sem tetszik az érvelésed, mert most az aktuálpolitikát keverted a 100 éves cseléd-sorssal.
Szerintem nem helyes, téves végkövetkeztetésekre jutsz vele.

De lenyugodtam... inkább hagyjuk a csörtét. (:o

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.01.09. 15:12

Na, most mindenki leveszi a polcrol moricz sararanyat. Mondmom, leveszi, kuss van!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.01.09. 17:58

Látod, Bandi, ezért kell megállni 2-2 "ütés-váltás" után!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.01.10. 18:06

bertone írta:
2021.01.09. 17:58
Látod, Bandi, ezért kell megállni 2-2 "ütés-váltás" után!
(:i

Időnként ilyesminek meg kell történnie.

A történések miatt inkább nem válaszolok Vollenak. Nem megfutamodtam tehát, hanem a helyzet további romlását elkerülendő, inkább megtartom a véleményemet ill. a témát illető ismereteimet magamnak.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.03.15. 13:05

Kép

kossuth-dijat kapott nagy ferenc, tancdalenekes


mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.03.15. 13:17


nofene, tibusz is kapott egyet!
:hajra01

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.07.14. 17:14

Kép

csak a rend kedveert ;)

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.07.14. 19:00

A Bastille ostroma?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2021.09.30. 10:32

Kép
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.17. 12:59

Erős idegzetűeknek mert zavaró lehet:

https://www.life.hu/kultura/galeria/202 ... ra-18.html

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: A történelem lapjai. Hogy tanulságul szolgáljanak!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.04.12. 23:12

Ma 92 éves felvételek Budapestről, hanggal!

TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt